PDA

View Full Version : ΠΟυ΄σαι ρε Δία .. μ'ακούς ? ..



V-TEC
18/07/2005, 14:14
... σου γαμώ ότι έχεις και δεν έχεις .. κωλόπαιδο ..

Μα δεν είναι δυνατόν .. ( όχι είναι θα μου πεις .. αφού συνέβει .. ),
μα γιατί σε μένα ... ? ( γιατί εσύ είσαι ο γκαντέμης .. λέει ο Δίας για απάντηση )

και έχουμε και λέμε ..
μια φορά και έναν καιρό .. εκκίνησε ο γκαντέμης να πάει χιλιαδού, του άρεσε που πήγε το προηγούμενο σαββατοκύριακο με το bros
και λέει να πάει και αυτό καπάκι για να γουστάρει ..και επειδή θα ανέβαινε δικάβαλος και επειδή ακόμα το bros έβγαλε λινά στο πίσω λάστιχο άσε που δεν είναι και στα καλά του και μπορεί να μας αφήσει πουθενά χωρίς τύψεις κιόλας ..
είπε να πάρει την θεία Βέφα που ήταν και αραχτή ενά μισι μήνα ..

έλα που το brosάκι τα έχει κάνει πλακάκια μάλλον με τον τυπά με τα αστροπελέκια από πάνω .. και μάλλον προσβλήθηκαν και οι δυό με την απο πάνω σκέψη ..

και μια και δυό το βραδάκι της παρασκευή εβρίσκεται ο γκαντέμης να ανηφορίζει τις ατάκτως ερρημένες στροφές της στενής
και να ρουφάει τον καθάριο και τον κ..κ..κκ...κκκ...κ...αταπαγωμένο αγέρα του βουνού ... μονάχα 13 βαθμούς έδειξαν τα πλήρες (μην χέσω ) όργανα της θείας ..

πωπω λέω .. μετά την στενή που πλακώνουν τα σκοτάδια και απανωτά οι φουρκέτες οι μία πίσω από την άλλη .. τι φωτάρες .. είναι αυτές που έχω ? σε σχέση με του bros πάντα .. (φωτάρες έχεις ?λέει ο δίας που παρακολουθεί από πάνω .. θα πάρεις τα τρία μου .. ετοιμάσου .. )

και φτάνει ο γκαντέμης στην χιλιαδού .. και σταματάει στο παρα δίπλα ταβέρνα - καφέ - μίνι σούπερ μάρκετ να πάρει κάνα ουζάκι .. για να γουστάρει πάντα ...

.. ψωνίζει ότι χρειάζεται .. ( ναι ο γκαντέμης .. ) ανεβαίνει .. βάζει μπροστά την θεία .. κάνει 5 μέτρα .. και έρχεται ο δίας απο επάνω φωνάζοντας ... πάρε τα τρία μου .. τώρα ...
.. και η θεία ψωφάει επιτόπου .. δεν ήταν καλό αυτό σκέφτεται ο γκαντέμης με τον δία να χασκογελάει απο επάνω ..
τα όργανα φώτιζαν πολύ πιο αμυδρά απο ότι πρίν .. και το λαμπάκι του Fi δεν άναβε καθόλου ..
... κλείνω διακόπτη .. σβήνω φώτα .. πάμε πάλι .. διακόπτης .. ακούω τρόμπα ... βλέπω Fi ανάβει .. σβήνει .. μίζα .. Huston we have lift off ..

.. ανάβω φώτα .. γάμα το Huston άκυρο .. μόλις έσβησε ξανά ..
βγάζω κράνος και ακούω και ένα κορυφαίο ήχο ένα ΖΖΖΖzzzzz .. σαν να ανακατεύει κάποιος φραπέ .. με αυτά τα κορυφαία φορητά φραπεδοχτυπητήρια ..

(το οποίο το ΖΖΖΖΖΖΖzzzzzzz .. έρχεται κατόπιν διερευνήσεως από τους δυό ρελέδες που έχει πίσω από τα όργανα .. )
(.. και ναι σχεδόν ξήλωσα από τα νεύρα μου τα μουτρα της βέφας στην χιλιαδού .. :smokin: )

.. τοΟΟΟοον ΠοοΟΟΟοοΟΟΟυλοοο ... ΑΑΑΑαααρμμμ .. αναφώνησα .. :rotflmao:
.. και ξεκινάμε τα πειράματα ..

.. ανοιχτός διακόπτης ..

και φωτα (μεσαία σκάλα) .. ZZZzzzzz και από ψεκασμό .. πίτσες μπλέ .. και αμυδρά να ανάβουν και τα 4 φλάς .. :wave2:

και φώτα πορείας .. Huston we have lift off ... πήρε μπροστά ..
πατάς μία όμως το σινιάλο .. hustooooooon .. άκυρο ..

κοινώς και με λίγα τα λόγια .. με μεσαία σκάλα ή μεγάλη .. το πέος .. πήραμε απο τον ψεκασμό ..

αντε .. και καλό μας καλοκαίρι ..

πούστη δία θα σε πετύχω .. μόλις πετύχω και κάνα καλό ηλεκτρολόγο ..



:sun: :sun:

d-s
18/07/2005, 14:22
Δε πας για κανά ευχέλαιο στα σπατα???? :smokin:

εναλλακτικά... έλα να σε διαβάσω εγώ!:wave2:

gcrook
18/07/2005, 14:49
Χμμμ αυτα τουλαχιστον στο δικο μου ηταν σημαδια οτι ο ανορθωτης τα ειχε φαει τα ψωμια του.

Και μετα απο 2 μερες με αφησε στο βουνο.

Για τσεκαρε μπαταρια-ανορθωτη και ριξε και ενα μπινελικι στον Δια.....αφου τα φτιαξεις πρωτα.:wave2: :beer:

x-rider
18/07/2005, 14:54
Ωραια αφηγηση , χαλια κατασταση- ειναι να μην σου τυχει


αυτοι οι ψεκασμοι.... τεσπα


καλα κουραγια και μακρια απο εμας!!




:sun: :beer: :beer: :sun:

Κανένας
18/07/2005, 15:06
Ω Τεκιε :wave2:

Σε προσωπική επικοινωνία που είχα με τον Δια, που βρισκότανε εκείνη την στιγμή στον Σείριο *, μου δήλωσε, ότι καμία σχέση με την περίπτωση σου, διότι με τα χoντα ασχολείται ο ιαχβε :smokin:





Σείριο * στο γνωστό σημείο στην ευθεία, πριν τα διόδια της Χα Λκίδος
:cool:

sniper
18/07/2005, 15:41
Μυρίζει ανορθωτή η όλη ιστορία.......

:smokin:

hornet
19/07/2005, 12:07
Γιωργο κοιτα λιγακι τις φισες στη αριστερη πλευρα (στο αριστερο φαιρινκ) εχουν παρατηρηθει κουλα με αυτες τις φισες

zeli
19/07/2005, 12:49
Σωστός ο Στάθης,

Συμβαίνει στα περισότερα ST μοντέλα (Futura , ST4, Sprint ST)

α) Κοίτα τις συνδέσεις -κολήσεις του ανωρθωτή.
β) Βαλε ένα πολύμετρο και μέτρα την τάση που σου βγάζει στους πόλους της μπαταρίας
1.οταν είναι σβηστός ο κινητήρας
2.οταν είναι μπροστά-ρελαντί
3.οταν είναι στις 4-5000rpm (δεν ξέρω ακριβώς για το VFR) και συγκρινε τις τιμές με αυτές του manual
γ) Βγάλε τον ανωρθωτή και μέτρησέ τον με ένα ωμόμετρο κανονικά θα πρέπει να άγει και να δεις μια τιμή που φανερώνει την ειδική αντισταση του, συγκρινέ τη πάντα με αυτή του manual..
δ)Μην κάνεις τίποτα απο τα παραπάνω αλλα πήγαινε στο www.electrex.co.uk και παρήγγειλε έναν ανορθωτή και ετσι έλησες οριστικά το προβλημά σου.

Ελπίζω να βοήθησα κάπως:wave2:

AFTER
19/07/2005, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli


Συμβαίνει στα περισότερα ST μοντέλα (Futura , ST4, Sprint ST)




:eek: :eyepop:

sonic22
19/07/2005, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από V-TEC
...γάμα το Huston άκυρο ..

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

μπραβω ρε φιλε για το χιουμορ σου!!

:sun: :beer: :beer: :sun:

εγω εχω αντιστηχω προβλημα οταν βρεχει με το DT... αστα...αφου δεν το εχω κανει "ανθρακονημα" ειναι πολυ τυχερο...

περαστικα μας!

Xlitos
19/07/2005, 14:44
Μ@λ@κ@ Τζώρτζ γκαντεμιάστηκες. :sick:





Δεν πειράζει.Το CBR του Μήτσου το έχεις ακόμα ή το χάλασες κι αυτό; :wacko:

V-TEC
20/07/2005, 09:56
καλοκαιράκι έχουμε .. και ως γνωστών το καλοκαίρι χαλαρώνουν τα ήθη και οι καρδιές ..
και όλοι αφηνόμαστε στην επιθυμία και τον έρωτα .. :D

κάπως έτσι λοιπόν πρέπει να σκέφτηκαν δύο καλώδια της πλεξούδας
και αποφάσισαν ότι ήρθε η ώρα να χαρούν τον έρωτά τους και να συνεχίσουν το υπόλοιπο της ζωής τους ...
.. ενωμένα .. αγαπημένα .. ήθελαν να λιώσουν από τον έρωτα και το πάθος ..
και το έκαναν .. δεν μπορώ να κρατήσω κακία ... ήταν .. κάτι αυθόρμητο που ήρθε με τον καιρό ..
.. δεν είχα την καρδία .. το κουράγιο .. να κάτσω να τα χωρίσω ..
.. και έτσι έβαλα τον δικηγόρο μου .. τον κ. Ηλεκτρολόγοπουλο ..
και ανέλαβε τις σχετικές διαδικασίες του διαζύγίου τους ..
.. και την αντικατάστασή τους ..

αντε ..
τώρα που ηρέμησα ..
.. να βρώ και εγω το δικό μου αντίστοιχο καλώδιο .. :D :D :D