PDA

View Full Version : gps



dammed_kittin
20/09/2010, 12:48
βασικα βαριεμαι να ψαχνω για χαρακτηριστικα που δεν καταλαβαινω..

ξερει κανεις κανα καλο??

λογικα θελω να εχει φωνητικη εντολη
κ χαρτες της αττικης...


κομματακι ασχετη με το θεμα
κ εντος ολιγων ημερων θα χρειαστω ενα...

Ζεύκας
20/09/2010, 12:53
gps μηχανής? και από φράγκα?

πάντως τα garmin θεωρούνται τα καλύτερα

dammed_kittin
20/09/2010, 12:54
αυτοκινητο...

λεφτα δεν με νοιαζει...

PortisHead
20/09/2010, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από dammed_kittin
αυτοκινητο...

λεφτα δεν με νοιαζει...

Απλα μην φανταστεις οτι ειναι αλανθανστο.
(Το αντιθετο μαλιστα)

dammed_kittin
20/09/2010, 13:00
part me?

μην φανταστω οτι ειναι αλανθαστο ποιο?

WebD
20/09/2010, 13:15
Στο gps αναφέρεται... έχουν αρκετά λάθη αν και συνεχώς βελτιώνονται. Για μέσα στην πόλη το σύνηθες θα είναι να σου λέει να στρίψεις σε δρόμους που πλέον είναι μονόδρομοι... σε επαρχία μου έχει τύχει να με πάει από δρόμους που ούτε γαϊδούρι δεν τους περνούσε!!!!

McGyver
20/09/2010, 13:16
Αν το θες για το ταξί, μίλα με τον "the who"...

the who
20/09/2010, 13:31
Πηρα το mls destinator talk and drive.Εχει 5αρα οθονη(εχουμε και γεραματα :lol: ),συνδεεις κινητο και εχεις ετσι hands free,εχει φωνητικες εντολες που ειναι πολυ χρησιμες αλλα:
Ειναι αργο.Αργει να βρει δορυφορο,αργει να υπολογισει διαδρομη και αργει να σε ειδοποιησει να στριψεις.Μιλωντας για αυτα τα προβληματα με το σερβις της εταιριας μου ειπαν οτι ολα τα 5αρια ειναι αργα.Καποια στιγμη που πηρα ενα μικροτερο,της ιδιας εταιριας,ειδα οτι ειναι πολυ γρηγοροτερο.Βρηκε δορυφορο ακομα και μεσα στο σπιτι ενω το "μεγαλο" επρεπε να το βγαλω στο μπαλκονι για να συνδεθει.
Λαθη οπως ειπαν κι οι παραπανω εχουν ολα αλλα σε γενικες γραμμες σε γλυτωνουν απο χρονο και κοπο.
Ριξε μια ματια στο stock house του πλαισιου γιατι εχει καλες ευκαιριες.

dammed_kittin
20/09/2010, 13:31
thank you guys!!!

dammed_kittin
20/09/2010, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Λαθη οπως ειπαν κι οι παραπανω εχουν ολα αλλα σε γενικες γραμμες σε γλυτωνουν απο χρονο και κοπο.



βασικα σκεφτομαι οτι θελω

να του λεω που θελω να παω
κ αυτο (δεν με νοιαζει ολη η διαδρομη)
να μου δειχνει που ειναι ο προορισμος μου στην οθονη...
νομιζω...

το να εχει μικρα λαθακια δεν με νοιαζει τοσο πολυ
απλα να μην χανομαι σε περιοχες που δεν εχω πατησει ποτε...

κ θελω να εχει κ φωνη αντρα...

χαχαχα

Xrider
20/09/2010, 13:55
Mono Garmin i TomTom για gps!!!
Και καλητερα το 1ο.

Δεν κανουν λαθος ολα τα gps :nono: απλα η χαρτογραφια για την Ελλαδα ειναι εντελως λαθος!
Εχω 2 gps Garmin και στο εξωτερικο δουλευουν τελεια αποκλιση μιλαμε για λιγοτερο απο μετρο...στην Αθηνα ειναι για :bigcry: και αυτο γιατι μαλλον αυτος που εκανε την χαρτογραφηση για την Garmin καποια κομπινα εκανε για να πουλαει ξεχωριστα τον χαρτη.
Αν παρεις το μηχανημα με χαρτες ολης της Ευρωπης η αλλου κρατους ακομα και αν εχει την
Ελλαδα μεσα θα σου βγαζει αλλα αντι αλλων στην Ελλδα και αυτο γιατι υπαρχει αλλη εταιρια που πουλαει για την Ελλαδα χαρτη...Hellas autodrive νομιζω λεγεται.
Αν παρεις το Garmin με ηδη ελληνικο χαρτη και μονο της Ελλαδας δεν θα εχεις προβλημα αλλα ΔΕΝ θα εχεις αλλους χαρτες εκτος και αν αγορασεις που εκει ειναι καπου στα 70ευρια για καθε χωρα.

Το MLS ειναι εταιρια που φτιαχνει gps.Destinatore ειναι το λογισμικο...το εχω δει αυτο το μηχανημα αλλα σε συγκριση με το Garmin δεν το φτανει σε τιποτα.+ οτι ο Garmin εχει το καλητερο δορυφορικο τσιπακι -ειναι η μαρκα που πρωτη εβγαλε δορυφορικα συστηματα και μεχρι και τα αεροπλανα Garmin εχουν-

Εναν απο αυτους τους 3 κοιτα...εχουν οτι μπορει να θελει κανεις σε ταξιδι...και το βασικο...πολυ γρηγορο σημα
Garmin Nuvi 510
Garmin Nuvi 765T
Garmin Nuvi 3760T

dammed_kittin
20/09/2010, 14:08
δλδ
μπορω να παρω κατι με χαρτες της ευρωπης
κ να προσθεσω τον ελληνικο?

κ βασικα τα τρια που εγραψες
τι διαφορες εχουν μεταξυ τους?

Yianniss
20/09/2010, 14:16
Αφου τα λεφτα δεν ειναι θεμα παρε το Garmin Zumo 660 κανει κ για μηχανη μιας που ειναι αδιαβροχο.

Σε ολα τα gps μπορεις να προσθεσεις οτι χαρτες θες.

dammed_kittin
20/09/2010, 14:20
ωραιο αυτο αλλα ειναι περιττο...
το θελω μονο για το αυτοκινητο....

Xrider
20/09/2010, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από dammed_kittin
δλδ
μπορω να παρω κατι με χαρτες της ευρωπης
κ να προσθεσω τον ελληνικο?

κ βασικα τα τρια που εγραψες
τι διαφορες εχουν μεταξυ τους?
Ναι,εννοειται οτι ειναι για ολο τον κοσμο οι χαρτες...και παιρνεις οτι σε ενδιαφερει...εγω εχω ολη την Ευρωπη αναλυτικοτατα.

Εχουν διαφορες σε διαστασεις και εξτρα λειτουργιες οπως σε ειδοποιει για μποτιλιαρισματα και σου προτεινει εναλακτικες διαδρομες,συνδεση μπλε δοντι με κινητο,γεοταγκ,πληροφοριες μεσω ιντερνετ κλπ

dammed_kittin
20/09/2010, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Ναι,εννοειται οτι ειναι για ολο τον κοσμο οι χαρτες...και παιρνεις οτι σε ενδιαφερει...εγω εχω ολη την Ευρωπη αναλυτικοτατα.

Εχουν διαφορες σε διαστασεις και εξτρα λειτουργιες οπως σε ειδοποιει για μποτιλιαρισματα και σου προτεινει εναλακτικες διαδρομες,συνδεση μπλε δοντι με κινητο,γεοταγκ,πληροφοριες μεσω ιντερνετ κλπ

κ τα τρια ενδιαφερον ειναι
οπως ολα τα υπολοιπα!!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

βασικα λογικα για επαγγελματικη χρηση
θα κοιταξω να εχει καποιες λειτουργιες
οπως αυτο που λες οτι σου προτεινει εναλλακτικες διαδρομες
και συνδεση με bluetooth...

ειδα κ τα τρια που μου εγραψες οτι παιζουν σε καλη τιμη στο e-galaxy
κ μιας κ ειναι διπλα απ το σπιτι μου μαλλον θα παω προς τα εκει να μου πουν..