PDA

View Full Version : motogp pws??



xiotis33
20/09/2010, 13:14
Γεια σας παιδια, παντα ειχα μια απορια, πως γινεται καποιος να παει και να αγωνιστει απο το 0 στα motogp? εχω ψαξει στο ιντερνετ αλλα δεν βρηκα κατι... τι χρειαζεται , ειναι δυνατον κατι τετοιο?υπαρχει κανεις Ελληνας που να το εχει κανει?αν οχι πως κι ετσι?τι παιζει γενικα?
ευχαριστω

byron
20/09/2010, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από xiotis33
Γεια σας παιδια, παντα ειχα μια απορια, πως γινεται καποιος να παει και να αγωνιστει απο το 0 στα motogp? εχω ψαξει στο ιντερνετ αλλα δεν βρηκα κατι... τι χρειαζεται , ειναι δυνατον κατι τετοιο?υπαρχει κανεις Ελληνας που να το εχει κανει?αν οχι πως κι ετσι?τι παιζει γενικα?
ευχαριστω

Εύκολα. Ανεβαίνεις Σέρρες και μόλις ρίξεις γύρο στον Μπούστα, θα ΄ρθουν να σε βρούν αυτοί. :wave2:

giannis113
20/09/2010, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Εύκολα. Ανεβαίνεις Σέρρες και μόλις ρίξεις γύρο στον Μπούστα, θα ΄ρθουν να σε βρούν αυτοί. :wave2:

χααχαχα +599 :beer:

xiotis33
20/09/2010, 13:31
αυτος αφου ειναι τοσο καλος γιατι δεν εχει παει?τωρα τον εμαθα. επειδη δεν ξερω ρωταω κ οχι με ειρωνια..το λεω για τυχον παρεξηγησεις..

giannis113
20/09/2010, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από xiotis33
αυτος αφου ειναι τοσο καλος γιατι δεν εχει παει?τωρα τον εμαθα. επειδη δεν ξερω ρωταω κ οχι με ειρωνια..το λεω για τυχον παρεξηγησεις..

γιατι χθες στον αγωνα, αλλος εκλεψε την παρασταση, αλλα δεν εκλεισε γυρο στον μπουστα μονο αρκετα μετρα

xiotis33
20/09/2010, 13:40
γενικα ομως πως αρχιζει κανεις για να παει στα motogp? sorry αλλα ιδεα δεν εχω...

PERIPETEIAS
20/09/2010, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από xiotis33
γενικα ομως πως αρχιζει κανεις για να παει στα motogp? sorry αλλα ιδεα δεν εχω...

φιλε στη φωτο του αβαταρ, εσυ εισαι?

rantanplan
20/09/2010, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από xiotis33
πως γινεται καποιος να παει και να αγωνιστει απο το 0 στα motogp?

Γεια χαρα, το μηδεν ξεκιναει περιπου οταν εισαι 5 χρονων και βρισκεσαι στην Ισπανια, την Ιταλια και 3-4 ακομα χωρες.....

:wave2:


(εκτος αν εχεις ΠΟΛΛΑ λεφτα και καμια ιδιωτικη πιστα....)

vassilis88
20/09/2010, 13:49
ποσο χρονων εισαι?

ο μπουστας εχει τρεξει στο παγκοσμιο sbk πιο νεος. νομιζω κ αλλοι ελληνες εχουν τρεξει εκτος ελλαδος δν ειμαι σιγουρος για παγκοσμια παρολαυτα. σε αγωνα gp500 ο μονος ελληνας ειναι ο παπανδρεου το 83-84 αλλες εποχες ομως τοτε

για να τρεξει καποιος σε οποιοδηποτε παγκοσμιο πρωταθλημα πρεπει να κερδισει εθνικα πρωτα κ γενικα να εχει μια πορεια

Volo
20/09/2010, 13:55
Ωραία η απορία σου φίλε.
Υπάρχει και σχολείο νομίζω που εκπαιδεύει πιστιρικάδες για να τους εισάγει στο παγκόσμιο.
Ο ανταγωνισμός είναι τεράστιος και για να καταφέρει κάποιος να πάει Motogp πρέπει να έχει χρόνια στους αγώνες και σίγουρα πολλές διακρίσεις. Όπως και να έχει για να φτάσεις εκεί πρέπει να έχεις και να ξοδέψεις πολύ χρήμα από τη δική σου τσέπη στην αρχή μέχρι να σε εμπιστευτεί κάποιος χορηγός. Δεν έχω πληροφορίες γι'αυτό το σχολείο που ανέφερα είμαι όμως σίγουρος ότι υπάρχει. Έχω ακούσει και για ένα Έλληνα πιστιρικά που είναι στην Ιταλία. Τον είχε παρουσιάσει ο ΔΔ νομίζω σε μία εκπομπή του αλλά δεν την είδα. Όποιος έχει πληροφορίες ας μας πει γιατί είναι ενδιαφέρον

Operater
20/09/2010, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από xiotis33
αυτος αφου ειναι τοσο καλος γιατι δεν εχει παει?τωρα τον εμαθα. επειδη δεν ξερω ρωταω κ οχι με ειρωνια..το λεω για τυχον παρεξηγησεις..
μπορεί να μην γούσταρε... μπορεί να του άρεσε πιο πολύ εδώ.. μπορεί να τον κράτησε κάτι εδώ... πολλά "μπορεί".. ξεκίνα εσύ να εργάζεσαι γι'αυτό που αγαπάς με το κεφάλι κάτω και με τα αυτιά ανοιχτά και με αρκετή υπομονή, και θα έρθουν αυτά για τα οποία αγωνίστηκες. :)

vassilis88
20/09/2010, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
Έχω ακούσει και για ένα Έλληνα πιστιρικά που είναι στην Ιταλία. Τον είχε παρουσιάσει ο ΔΔ νομίζω σε μία εκπομπή του αλλά δεν την είδα.

επειδη πολυ κουβεντα γινεται

καταρχην ευχομαι καθε επιτυχια στο παιδι κ δν εχω τπτ μαζι του

αλλα εχω βαρεθει ολη την ωρα "η ελληνικη ελπιδα" για να τρεξει στα τζιπι ακομα 10 χρονω παιδακι.. για να ναι "η ελληνικη ελπιδα" πρεπει να περασουν 5 χρονια κ να παιρνει νικες στα 125 οσο δε γινεται αυτο δν υπαρχει "ελληνικη ελπιδα"

κ το να βγαζουν το παιδακι στην τηλεοραση τοσο μικρο κ να του φουσκωνουν τα μυαλα δν ξερω ποσο καλο κανει .. θα πρεπε να ειναι συγκεντρωμενος μονο στην οδηγηση του κ τη βελτιωση του κ οχι να του φορτωνει ο δδ το αγχος μιας χωρας απο 10 χρονων λεγοντας τον συνεχεια "ελληνικη ελπιδα" λες κ εχει καμια υποχρεωση το κοπελι κιολας

SVX
20/09/2010, 14:04
ο ΔΔ δεν μετραει? εχει οδηγησει εργαλεια MotoGP σε πιστες MotoGP.....μονο που θελει βελτιωση το "λουξάρισμά" του... :wacko: :cry:

Xrider
20/09/2010, 14:05
Οπως ειπε ο nikolasfazer ειναι ορισμενες χωρες που εχουν τις βασεις και τις ομαδες.
Εγω μπορω να πω για την Ιταλια
Υπαρχουν μινι πιστες οπου ειναι για τους μικρους που ξεκινανε νωρις σε ηλικια.Οι πιστες ειναι παρα πολλες οπως και οι μαρκες με τα μηχανακια
Μετα υπαρχουν ομαδες/σπονσορες που εχουν ψυχωσει με το μηχανοκινητο οπως η San Carlo του Simoncelli που ειναι εταιρια με πατατακια π.χ
Μετα υπαρχουν 10αδες κατασκευαστες μινι μοτο η και μονο κινητηρων,αναρτησεων κλπ που εχουν ομαδες (μικρες)...απο εκει γινεται η διαλογη..βεβαια ο "μπαμπας" ειναι αυτος που κανει ολα τα κονε γιατι διαφορετικα ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα με τους μανατζερ...αν σε παρουν σ ε ομαδα καλως...αν οχι αλλα πιστευεις οτι το εχεις....αγοραζεις μηχανη,βρησκεις μηχανικους,τα τουμπανιαζεις ολα και ζητας να τρεξεις σε αγωνα...θα σε μετρησουν ποσο τρεχεις τον γυρω και αν εισαι μεσα στο οριο μπορεις να τρεξεις...αν οχι απλα δεν τρεχεις.
Εκει ειναι τα $ αν εισαι μονος σου,γιατι αυτο που κανοπυν οι ομαδες για τους αναβατες πρεπει να το κανεις απο την τσεπη σου!

rantanplan
20/09/2010, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
επειδη πολυ κουβεντα γινεται

καταρχην ευχομαι καθε επιτυχια στο παιδι κ δν εχω τπτ μαζι του

αλλα εχω βαρεθει ολη την ωρα "η ελληνικη ελπιδα" για να τρεξει στα τζιπι ακομα 10 χρονω παιδακι.. για να ναι "η ελληνικη ελπιδα" πρεπει να περασουν 5 χρονια κ να παιρνει νικες στα 125 οσο δε γινεται αυτο δν υπαρχει "ελληνικη ελπιδα"

κ το να βγαζουν το παιδακι στην τηλεοραση τοσο μικρο κ να του φουσκωνουν τα μυαλα δν ξερω ποσο καλο κανει .. θα πρεπε να ειναι συγκεντρωμενος μονο στην οδηγηση του κ τη βελτιωση του κ οχι να του φορτωνει ο δδ το αγχος μιας χωρας απο 10 χρονων λεγοντας τον συνεχεια "ελληνικη ελπιδα" λες κ εχει καμια υποχρεωση το κοπελι κιολας

+ 1000 :a46: :a46: :a46:

Volo
20/09/2010, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
επειδη πολυ κουβεντα γινεται

καταρχην ευχομαι καθε επιτυχια στο παιδι κ δν εχω τπτ μαζι του

αλλα εχω βαρεθει ολη την ωρα "η ελληνικη ελπιδα" για να τρεξει στα τζιπι ακομα 10 χρονω παιδακι.. για να ναι "η ελληνικη ελπιδα" πρεπει να περασουν 5 χρονια κ να παιρνει νικες στα 125 οσο δε γινεται αυτο δν υπαρχει "ελληνικη ελπιδα"

κ το να βγαζουν το παιδακι στην τηλεοραση τοσο μικρο κ να του φουσκωνουν τα μυαλα δν ξερω ποσο καλο κανει .. θα πρεπε να ειναι συγκεντρωμενος μονο στην οδηγηση του κ τη βελτιωση του κ οχι να του φορτωνει ο δδ το αγχος μιας χωρας απο 10 χρονων λεγοντας τον συνεχεια "ελληνικη ελπιδα" λες κ εχει καμια υποχρεωση το κοπελι κιολας

Το όνομα του παιδιού;

Operater
20/09/2010, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
Το όνομα του παιδιού;

ναι όντως... ποιο παιδάκι ελληνάκι είναι αυτό που έκανε και έπαθε όλα αυτά;

Sardasagam
20/09/2010, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
Το όνομα του παιδιού;

Νότης Παπαπαύλου :wave2:

road spirit
20/09/2010, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
επειδη πολυ κουβεντα γινεται

καταρχην ευχομαι καθε επιτυχια στο παιδι κ δν εχω τπτ μαζι του

αλλα εχω βαρεθει ολη την ωρα "η ελληνικη ελπιδα" για να τρεξει στα τζιπι ακομα 10 χρονω παιδακι.. για να ναι "η ελληνικη ελπιδα" πρεπει να περασουν 5 χρονια κ να παιρνει νικες στα 125 οσο δε γινεται αυτο δν υπαρχει "ελληνικη ελπιδα"

κ το να βγαζουν το παιδακι στην τηλεοραση τοσο μικρο κ να του φουσκωνουν τα μυαλα δν ξερω ποσο καλο κανει .. θα πρεπε να ειναι συγκεντρωμενος μονο στην οδηγηση του κ τη βελτιωση του κ οχι να του φορτωνει ο δδ το αγχος μιας χωρας απο 10 χρονων λεγοντας τον συνεχεια "ελληνικη ελπιδα" λες κ εχει καμια υποχρεωση το κοπελι κιολας

+1

xiotis33
20/09/2010, 15:07
α μαλιστα, καταλαβα. εγω απλα ρωτησα γιατι εδω και 5-6 χρονια την εχω αυτην την απορια και απλα ηθελα να μαθω. σας ευχαριστω για τις απαντησεις παιδες :D

Panopticon7
20/09/2010, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από xiotis33
α μαλιστα, καταλαβα. εγω απλα ρωτησα γιατι εδω και 5-6 χρονια την εχω αυτην την απορια και απλα ηθελα να μαθω. σας ευχαριστω για τις απαντησεις παιδες :D

Φιλε εχεις προπονηθει για κατι τετοιο ?

sniper
20/09/2010, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Φιλε εχεις προπονηθει για κατι τετοιο ?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Panopticon7
20/09/2010, 15:45
Μη γελας καθολου, τα μεγαλα αστερια απο forums ξεκινησαν :smokin:

xiotis33
20/09/2010, 15:46
οχι φιλε μου αλλα να σου πω..και να ειχα προπονηθει παλι δεν θα μπορουσε να γινει κατι. οι λογοι πολλοι. παντα ηταν το ονειρο μου αλλα το μονο που ηξερα οτι χρειαζεται ειναι πολλα χρηματα και εκει σταματαω.. χωρια τα αλλα που χρειαζονται. απλα το ειπα για να κανουμε συζητηση και απο περιεργεια λεω γιατι δεν κανω ενα τετοιο θεμα?
φιλικα παντα Γιωργος :)

sniper
20/09/2010, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Μη γελας καθολου, τα μεγαλα αστερια απο forums ξεκινησαν :smokin:

Σίγουρα! (http://dhost.info/ax1/html/my_story.html)

Panopticon7
20/09/2010, 15:49
Μην αφησεις τα χρηματα να σταθουν εμποδιο στο ονειρο σου φιλε μου...

Παρε ενα δανειο

xiotis33
20/09/2010, 15:52
χαχαχα ωραιοοοςςς :lol:

Lioulios
20/09/2010, 16:02
Κοίτα εδώ Ελλάδα δεν έχουμε βγάλει αναβάτη στα GP ή και στη φόρμουλα 1 αν θέλεις για τον λόγο
του ότι δεν υπάρχει καμία πίστα .
Αυτές που υπάρχουν είναι μονοπώλιο και οι ιδιοκτήτες να μην πολυνοιάζονται για συντηρήσεις και τέτοια . Εδώ μεσα το διάβαζα για τα μέγαρα . Στο Τυμπάκι δε , που διεξάγονται και αγώνες Πανελληνίου έχει ολόκληρα σκαλοπάτια και οι μηχανές απογειώνονται .

Από την άλλη ο ο Ρόσι μεγάλωσε 10 χιλιόμετρα από πίστα (κανονική). Ο Λορέντζο δεν ξέρω που ,αλλά ο μπαμπάκας του τον είχε από μικρό στους αγώνες . Το είπανε και οι από πάνω . Θέλει από μικρός να μπεις στο χώρο .
Στα 125 υπάρχει αναβάτης/τες γυμνασίου . Είσαι λοιπόν 15-16 τρέχεις 125 ...Κερδίζεις ...Ανεβαίνεις ...
Και φτάνεις να οδηγάς τα υπερτούμπανα που φτιάχνονται για τα χέρια σου ΜΟΝΟ !!!
Ακόμα και ο τελευταίος εκεί μέσα είναι αξιοσέβαστος ,άσχετα με το τι λέμε μερικές φορές εδώ μέσα για τον έναν ή τον άλλο αναβάτη .

Αν στη χώρα μας υπήρχαν 2-3 πίστες παγκοσμίου επιπέδου να είσαι σίγουρος ότι θα είχαμε αναβάτες
παγκοσμίου επιπέδου .

Έτσι πάει .

xiotis33
20/09/2010, 16:35
thx φιλε lioulios

ΜΟΖΑΡΤ
20/09/2010, 16:56
παρε την αυτοβιογραφια του ροσσι για να καταλαβεις οτι καποια πραγματα δεν ξεκινησαν τυχαια.
ειναι συνδιασμος ταλεντου και γνωριμιων σε χωρες ομως με πραγματικη μηχανοκινητη παιδια και με γονεις διατεθιμενους να ξοδεψουν απο την τσεπη τους πολλα λεφτα

ego_o_idios
20/09/2010, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από xiotis33
Γεια σας παιδια, παντα ειχα μια απορια, πως γινεται καποιος να παει και να αγωνιστει απο το 0 στα motogp? εχω ψαξει στο ιντερνετ αλλα δεν βρηκα κατι... τι χρειαζεται , ειναι δυνατον κατι τετοιο?υπαρχει κανεις Ελληνας που να το εχει κανει?αν οχι πως κι ετσι?τι παιζει γενικα?
ευχαριστω

ama enas an8ropos pi kati sovaro arxizete tis malakies les ke 8a sas vgi kaliteros odigos apo esas 8a sas kseftilisi ke siga min perasi ton mpousta to idalma sas

astous na lene agori mou
kouladia ine ke lene paparies


8a pas ke 8a vgalis epagkelmatiki adia agonistikis odigisis 8eli teseris fotografies diavatiriou ke 8a perasis apo giatrous ke fisika 8a kanis kapies eksetasis ematos na doun oti ise apolitos igiois

meta 8a mazepsis 200.000 euro 8a paris ena agonistiko ergostasiako mixanaki 8a pas stin lakouva sega ke 8a kanis girologio 1,35


mprosta sou 8a sfaxtoune 8a xi8i apleto ema gia to pios 8a se pari ke 8a se parakalane na min zitisis pano apo 3 dis ton xrono mpas ke tsontaroune na ta mazepsoune na pliro8is...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ego_o_idios
20/09/2010, 17:05
min akous kanenan ke o rossi me mixanes tou gkazon etrexe otan itan asimos ke mazeve psila gia koulouri...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mantras
20/09/2010, 17:10
file xiotis33 na akous ton Panopticon7 giati kserei ti leei, isws na ta exei zisi k aftos afta. pote den ksereis...na kai o ego_o_idios ta kserei kala...kapoion ton tsouuuzeii xaxaxa gelasa re paidia xaxa :rotflmao:

xiotis33
20/09/2010, 17:15
mantras ας λενε χαβαλε κανουμε ηρεμησε
φιλικα παντα Γιωργος :beer: