PDA

View Full Version : Αν θες να σε σέβονται σαν οδηγό να μάθεις να σέβεσαι πρώτα τους γύρω σου!



Ichigo
21/09/2010, 21:47
Το σκηνικό:

Χλιδοσκούτερο με σαγιοναράτους αναβάτες και χρεπόκρανα τα οποία δεν εφάρμοζαν καν σωστά στην κεφάλα τους στην Κηφισίας στο ύψος του ΗΣΑΠ Κηφισίας προσπαθώντας να κάνει διήθηση. Όταν λοιπόν καραγκιοζάκο είναι ακινητοποιημένα τα αυτοκίνητα λόγω κίνησης σε ένα τόσο στενό δρόμο, δεν είναι δυνατόν να απαιτείς ΒΡΙΖΟΝΤΑΣ τους υπόλοιπους οδηγούς να κάνουν στην άκρη για να περάσει η αφεντιά σου. Να πετάξουν δε γίνεται οπότε περιμένεις στη σειρά σου.

Πρόσεξε μόνο την επόμενη φορά γιατί ο επόμενος μπορεί να μη σε αντιμετωπίσει με το γάντι όπως ο δύσμοιρος αυτός οδηγός και "όλως τυχαίως" να σε σαβουριάσει :wave2:

Ξέρω ξέρω τα χιλιοειπωμένα τα χιλιοτραγουδίσαμε αλλά η κατάσταση δεν αντέχεται με τους "δικούς μας" κάφρους.

:mad:

SVX
21/09/2010, 21:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
η κατάσταση δεν αντέχεται με τους "δικούς μας" κάφρους.

:mad:

δεν ειναι δικοι μας .... :smokin:

chr1s_86
21/09/2010, 22:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius

Χλιδοσκούτερο με σαγιοναράτους αναβάτες και χρεπόκρανα


Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
δεν ειναι δικοι μας ....


:a10:

kalogeros
21/09/2010, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
δεν ειναι δικοι μας .... :smokin:

+όσα θες

:smokin:

EliasK
22/09/2010, 00:12
πραγματικά πιστεύω ότι είναι οδηγοί αυτοκινήτων που ῾καβαλησαν῾ μηχανή γιατί βαρεθηκαν το μποτιλιάρισμα το κόστος από την βενζίνη κλπ κλπ...

πιο παλιά με όταν ένας μοτοσικλετιστής έβλεπε έναν άλλο το λιγότερο ένα σινιάλο έπεφτε ..

την προηγουμενη εβδομάδα αυθημερόν Αθηνα Λιβαδεια κανένας δεν έκανε ούτε νεύμα .


για να μην μιλήσω για τα κλεισίματα που έχω φάει κατά καιρούς από ῾μοτοσυκλετιστες῾ και άλλους κάφρους στους 2 τροχούς....

argg
22/09/2010, 06:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
δεν ειναι δικοι μας .... :smokin:

οι οδηγοί των αυτοκινήτων δεν το ξέρουν ... :sad:

moutoulos
22/09/2010, 07:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από EliasK
πραγματικά πιστεύω ότι είναι οδηγοί αυτοκινήτων που ῾καβαλησαν῾ μηχανή γιατί βαρεθηκαν το μποτιλιάρισμα το κόστος από την βενζίνη κλπ κλπ...

+1000 :beer:

Gandalf dr685sm
22/09/2010, 08:44
όντως... είναι χιλιάδες αυτοί που βαρέθηκαν πήξιμο στην κίνηση, βενζίνες, τέλη κυκλοφορίας κτλ... καβάλησαν ενα scooter και όποιον πάρει ο χάρος μιας και η οδική παιδεία τους δεν αλλάζει ανάλογα το όχημα που οδηγούν.

Ευτυχώς που κρυώνει σιγά σιγά ο καιρός και αρκετοί εποχικοί θα λουφάξουν και πάλι.

Gandalf

kyko
22/09/2010, 09:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm


Ευτυχώς που κρυώνει σιγά σιγά ο καιρός και αρκετοί εποχικοί θα λουφάξουν και πάλι.

Gandalf

:a10: :a013: :a01:

spyro
22/09/2010, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από argg
οι οδηγοί των αυτοκινήτων δεν το ξέρουν ... :sad:


+ 1050


έτσι ακριβώς,

δε πάτε να νομίζεται οτι για κάποιο περίεργο λόγο εμείς εδώ στα forum είμαστε απο άλλη κάστα ....

και εμας όταν μας κάνουν μαλ@κια στο δρόμο, γενικά και αόριστα βρίζουμε τους "κουτάκιδες" .. έτσι και αυτοί

Pardalotzatziki
22/09/2010, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
Το σκηνικό:

Χλιδοσκούτερο με σαγιοναράτους αναβάτες και χρεπόκρανα τα οποία δεν εφάρμοζαν καν σωστά στην κεφάλα τους στην Κηφισίας στο ύψος του ΗΣΑΠ Κηφισίας προσπαθώντας να κάνει διήθηση. Όταν λοιπόν καραγκιοζάκο είναι ακινητοποιημένα τα αυτοκίνητα λόγω κίνησης σε ένα τόσο στενό δρόμο, δεν είναι δυνατόν να απαιτείς ΒΡΙΖΟΝΤΑΣ τους υπόλοιπους οδηγούς να κάνουν στην άκρη για να περάσει η αφεντιά σου. Να πετάξουν δε γίνεται οπότε περιμένεις στη σειρά σου.

Πρόσεξε μόνο την επόμενη φορά γιατί ο επόμενος μπορεί να μη σε αντιμετωπίσει με το γάντι όπως ο δύσμοιρος αυτός οδηγός και "όλως τυχαίως" να σε σαβουριάσει :wave2:

Ξέρω ξέρω τα χιλιοειπωμένα τα χιλιοτραγουδίσαμε αλλά η κατάσταση δεν αντέχεται με τους "δικούς μας" κάφρους.

:mad:

Να απαιτει καποιος με βρισιμο να περασει ομολογω οτι δεν το ειχα ξανακουσει...

Οσο ζεις μαθαινεις....ποσο γιδια ειναι οι Ελληνες....να μας χαιρομαστε...και του χρονου...

:yuck: :bigcry: :yuck: :yuck:

sergiosm
22/09/2010, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
... με τους "δικούς μας" κάφρους...


Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
δεν ειναι δικοι μας ....



:nono: :nono:


ΔΕΝ υπάρχουν δικοί μας και δικοί τους

ΟΛΟΙ είμαστε οδηγοί

ΟΛΟΙ είμαστε (λέμε τώρα) άνθρωποι ...

westie
22/09/2010, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από argg
οι οδηγοί των αυτοκινήτων δεν το ξέρουν ... :sad:

+1000

Giorgos19
22/09/2010, 12:02
Λιγο off topic αυτο που θα πω, αλλα ειναι τρομερο ποσοι οδηγοι αυτοκινητων κανουν στην ακρη αν τυχει και μποτιλιαριστουμε σε διηθηση. Παλαιοτερα δεν γινοταν αυτο! Παντα λεω ενα ευχαριστω, και αν δεν προλαβαινω σηκωνω το χερι..

Πολυ χαιρομαι που αλλαξε εστω και κατι τοσο μικρο... Χωρις ομως αυτο να συμαινει οτι θα απαιτω απο τον αλλον να κανει στην ακρη να περασω. Δεν ειναι υποχρεωμενος αλλωστε.

FestoNero
22/09/2010, 16:39
Καφαντάρη στο φανάρι με Ηλιουπόλεως προς Βύρωνα (μονόδρομος με 2 λωρίδες, η δεξιά πάει ευθεία και η αριστερή στρίβει αριστερά). Μεσημέρι με τρελή κίνηση
Παππούς με παλιό αμάξι χωρίς υδραυλικό τιμόνι αλλάζει λωρίδα μέσα στη κίνηση και πάει αριστερή αλλά δε προλαβαίνει όμως να ολοκληρώσει τον ελιγμό γιατί δεν έχει χώρο (είναι κ το μηχανικό τιμόνι που περιορίζει τις μανούβρες).
Περνάνε κλασσικά παππάκια, σκούτερ κλπ από τα δεξιά του που είχε χώρο.
Σκάει κλασσικός ακράνωτος γυφτέξ πάνω σε cbr/zxr/tcpip ξέρω'γω τι σαπιο-SS του '90 με εξάτμιση-μπουρί από αριστερά, δε κάνει το κόπο να πάει από πίσω από το αμάξι και δεξιά και αρχίζει τις κόρνες.
Ο παππούς δεν έχει που να πάει, έχει αμάξι μπροστά. Καβαλάει ο γρήγορος τη κόρνα του λέει ο γέρος οτι δε μπορεί να κάνει τίποτα. Μπριζώνει ο γκασμάς, περνάει τον παππού, πάει μπροστά του και κατεβαίνει κάτω και αρχίζει τις χοντρές παναγίες στο παππού πλησιάζοντας επικίνδυνα το αμάξι. Ανάβει πράσινο, ο παππούς δε μπορεί να φύγει γιατί έχει το παπάρα μπροστά.
Έχουν μείνει όλοι μαλάκες με τον αγάμητο. Τελικά μαζεύονται 2-3 πεζοί και 1-2 μοτοσυκλετιστές κ τον τραβάνε, φεύγει ο παππούς με πορτοκαλί για να γλιτώσει.

Μπαμ μπαμ, αρνητική εντύπωση σε 20-30 "κουτάκιδες', για τους μηχανόβιους που πάνε και χώνονται δεξιά αριστερά και χτυπάνε καθρέφτες και δε ζητάνε συγνώμη και σου κορνάρουν για να κάνεις χώρο και προσπερνάνε στο αντίθετο και αλλάζουν λωρίδες χωρίς φλας.

Επίσης, πέρασα Χημεία με 7. :D

sergiosm
22/09/2010, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Καφαντάρη στο φανάρι με Ηλιουπόλεως προς Βύρωνα (μονόδρομος με 2 λωρίδες, η δεξιά πάει ευθεία και η αριστερή στρίβει αριστερά). Μεσημέρι με τρελή κίνηση
Παππούς με παλιό αμάξι χωρίς υδραυλικό τιμόνι αλλάζει λωρίδα μέσα στη κίνηση και πάει αριστερή αλλά δε προλαβαίνει όμως να ολοκληρώσει τον ελιγμό γιατί δεν έχει χώρο (είναι κ το μηχανικό τιμόνι που περιορίζει τις μανούβρες).
Περνάνε κλασσικά παππάκια, σκούτερ κλπ από τα δεξιά του που είχε χώρο.
Σκάει κλασσικός ακράνωτος γυφτέξ πάνω σε cbr/zxr/tcpip ξέρω'γω τι σαπιο-SS του '90 με εξάτμιση-μπουρί από αριστερά, δε κάνει το κόπο να πάει από πίσω από το αμάξι και δεξιά και αρχίζει τις κόρνες.
Ο παππούς δεν έχει που να πάει, έχει αμάξι μπροστά. Καβαλάει ο γρήγορος τη κόρνα του λέει ο γέρος οτι δε μπορεί να κάνει τίποτα. Μπριζώνει ο γκασμάς, περνάει τον παππού, πάει μπροστά του και κατεβαίνει κάτω και αρχίζει τις χοντρές παναγίες στο παππού πλησιάζοντας επικίνδυνα το αμάξι. Ανάβει πράσινο, ο παππούς δε μπορεί να φύγει γιατί έχει το παπάρα μπροστά.
Έχουν μείνει όλοι μαλάκες με τον αγάμητο. Τελικά μαζεύονται 2-3 πεζοί και 1-2 μοτοσυκλετιστές κ τον τραβάνε, φεύγει ο παππούς με πορτοκαλί για να γλιτώσει.

Μπαμ μπαμ, αρνητική εντύπωση σε 20-30 "κουτάκιδες', για τους μηχανόβιους που πάνε και χώνονται δεξιά αριστερά και χτυπάνε καθρέφτες και δε ζητάνε συγνώμη και σου κορνάρουν για να κάνεις χώρο και προσπερνάνε στο αντίθετο και αλλάζουν λωρίδες χωρίς φλας.


Καλός μαλάκας και του λόγου του



Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Επίσης, πέρασα Χημεία με 7. :D

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Giorgos19
22/09/2010, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Καφαντάρη στο φανάρι με Ηλιουπόλεως προς Βύρωνα (μονόδρομος με 2 λωρίδες, η δεξιά πάει ευθεία και η αριστερή στρίβει αριστερά). Μεσημέρι με τρελή κίνηση
Παππούς με παλιό αμάξι χωρίς υδραυλικό τιμόνι αλλάζει λωρίδα μέσα στη κίνηση και πάει αριστερή αλλά δε προλαβαίνει όμως να ολοκληρώσει τον ελιγμό γιατί δεν έχει χώρο (είναι κ το μηχανικό τιμόνι που περιορίζει τις μανούβρες).
Περνάνε κλασσικά παππάκια, σκούτερ κλπ από τα δεξιά του που είχε χώρο.
Σκάει κλασσικός ακράνωτος γυφτέξ πάνω σε cbr/zxr/tcpip ξέρω'γω τι σαπιο-SS του '90 με εξάτμιση-μπουρί από αριστερά, δε κάνει το κόπο να πάει από πίσω από το αμάξι και δεξιά και αρχίζει τις κόρνες.
Ο παππούς δεν έχει που να πάει, έχει αμάξι μπροστά. Καβαλάει ο γρήγορος τη κόρνα του λέει ο γέρος οτι δε μπορεί να κάνει τίποτα. Μπριζώνει ο γκασμάς, περνάει τον παππού, πάει μπροστά του και κατεβαίνει κάτω και αρχίζει τις χοντρές παναγίες στο παππού πλησιάζοντας επικίνδυνα το αμάξι. Ανάβει πράσινο, ο παππούς δε μπορεί να φύγει γιατί έχει το παπάρα μπροστά.
Έχουν μείνει όλοι μαλάκες με τον αγάμητο. Τελικά μαζεύονται 2-3 πεζοί και 1-2 μοτοσυκλετιστές κ τον τραβάνε, φεύγει ο παππούς με πορτοκαλί για να γλιτώσει.

Μπαμ μπαμ, αρνητική εντύπωση σε 20-30 "κουτάκιδες', για τους μηχανόβιους που πάνε και χώνονται δεξιά αριστερά και χτυπάνε καθρέφτες και δε ζητάνε συγνώμη και σου κορνάρουν για να κάνεις χώρο και προσπερνάνε στο αντίθετο και αλλάζουν λωρίδες χωρίς φλας.

Επίσης, πέρασα Χημεία με 7. :D


Ειναι και η δικη μας φαρα καποιες φορες.... Τι καποιες δηλαδη, οι πιο πολλοι που συναντω πλεον στον δρομο ειναι μακακες...
Οσο για το 7αρι, μπραβο μωρη ομαδα!! Αντε να βγαινουμε σιγα σιγα απο εκει μεσα.

:beer: :beer: :beer:

Ichigo
22/09/2010, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
:nono: :nono:


ΔΕΝ υπάρχουν δικοί μας και δικοί τους

ΟΛΟΙ είμαστε οδηγοί

ΟΛΟΙ είμαστε (λέμε τώρα) άνθρωποι ...

+656

Και η εικόνα αυτή δημιουργεί αρνητική εντύπωση ιδιαίτερα για όλους τους μοτοσυκλετιστές. Χάρηκα πάντως που ο "κουτάκιας" ανακουφίστηκε μόλις τον καθησύχασα στο σκηνικό δίνοντας του να καταλάβει πως δεν ειμαστε όλοι ίδιοι. :winka:

Και φυσικά ο σκουτεράκιας την πάπια όταν του ριξα ένα αγριεμμένο βλέμα. :yuck:

SVX
22/09/2010, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Λιγο off topic αυτο που θα πω, αλλα ειναι τρομερο ποσοι οδηγοι αυτοκινητων κανουν στην ακρη αν τυχει και μποτιλιαριστουμε σε διηθηση. Παλαιοτερα δεν γινοταν αυτο! Παντα λεω ενα ευχαριστω, και αν δεν προλαβαινω σηκωνω το χερι..


Αυτοι ΕΙΝΑΙ δικοι μας ( καβαλαν μοτο και μπορουν να καταλαβουν ) το κανω κι εγω μεσα απο το κουτι ΧΩΡΙΣ να δηλωσω "ιδιοτητα"



Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
ΔΕΝ υπάρχουν δικοί μας και δικοί τους

ΟΛΟΙ είμαστε οδηγοί

ΟΛΟΙ είμαστε (λέμε τώρα) άνθρωποι ...







μην μπερδευεις τον μοτοσυκλετιστη που αγορασε συνειδητα 2τροχο, ειναι από "μικρος στα βασανα" , ακομα και μετα την αγορα αυτοκινητου ΠΡΟΤΙΜΑΕΙ την μοτο για μετακινηση ΚΑΙ ευχαριστηση.... Με τα μπουρδελα που επειδη ειχαν λεφτα "περισσεμα" πηγαν κι αγορασαν ενα Mega-Scooterοειδες με 2 ή 3 ρόδες στο χρωμα που θα ταιριαζει στην κοστουμιά (ή την σαγιοναρα , αναλογα)


Αλλο ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗΣ, μελος μιας ομαδας, ενος κινηματος....Κι αλλο οι τυποι που εχουν το "μηχανακι" σαν αξεσουαρ (ειτε Scooter ειτε SS ειτε GS 1200)
:nono: :nono: :nono:

the who
22/09/2010, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pardalotzatziki
Να απαιτει καποιος με βρισιμο να περασει ομολογω οτι δεν το ειχα ξανακουσει...

Οσο ζεις μαθαινεις....ποσο γιδια ειναι οι Ελληνες....να μας χαιρομαστε...και του χρονου...

:yuck: :bigcry: :yuck: :yuck:

Κατεβαινω την Κηφισιας προς Αθηνα.Βλεπω μπουλη με κρανος ξεφτιλα και bmw gs :eyepop: να προσπαθει να κανει διηθηση.Ελα ομως που δεν το κατεχει το αθλημα και γδερνει το φορτηγο.Δικο μου δεν ειναι αλλα αν καθε μερα ενας μαλακας κανει και μια γρατζουνια στο τελος θα πρεπει να το βαψω απο την τσεπη μου.
Περιμενω λοιπον να δω τι θα κανει το γιδι.Οσο τον περιμενω ειμαι σταματημενος αν και η λωριδα μου προχωραει κανονικα.Αν προχωρησω ομως θα τον παρω παραμαζωμα.
Περναει τελικα ο τριμαλακας κι αντι να πει ενα τυπικο συγγνωμη συνεχιζει στο δρομο που αγορασε ο πατερας του.
Που πας ρε φιλαρακι? του λεω.Οποτε γυρναει με υφος 100 καρδιναλιων και μου δινει ευχη:
Aντε γ@μησου ρε.:eyepop: :eyepop: :eyepop: :evil: :evil: :evil:

Κατεβαινεις να του γαμησεις τα ραμματα,ναι η οχι?
Την επομενη φορα δεν θα σταματησω,θα συνεχισω κανονικα κι οποιον παρει ο χαρος λεμε.:evil: :evil: :evil:

Υ.Γ το νουμερακι του τοχω γραμμενο.Ειναι πολυ μικρη η Αθηνα.

sergiosm
22/09/2010, 20:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
μην μπερδευεις τον μοτοσυκλετιστη που αγορασε συνειδητα 2τροχο, ειναι από "μικρος στα βασανα" , ακομα και μετα την αγορα αυτοκινητου ΠΡΟΤΙΜΑΕΙ την μοτο για μετακινηση ΚΑΙ ευχαριστηση.... Με τα μπουρδελα που επειδη ειχαν λεφτα "περισσεμα" πηγαν κι αγορασαν ενα Mega-Scooterοειδες με 2 ή 3 ρόδες στο χρωμα που θα ταιριαζει στην κοστουμιά (ή την σαγιοναρα , αναλογα)


Αλλο ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗΣ, μελος μιας ομαδας, ενος κινηματος....Κι αλλο οι τυποι που εχουν το "μηχανακι" σαν αξεσουαρ (ειτε Scooter ειτε SS ειτε GS 1200)
:nono: :nono: :nono:

Εγώ έβγαλα δίπλωμα αυτοκινήτου στα 18 και μηχανής στα 25.

Οδηγώ αυτοκίνητο από τα 18 και μηχανή (ή όπως χαρακτηρίζεται το ybr 125 !!) από τα 29, δηλαδή 16 και 5 χρόνια αντίστοιχα.

Για να είμαι ειλικρινής τη μηχανή την αγόρασα όταν έφυγα από το κέντρο και
α) δεν άντεχα με τίποτα την κίνηση και
β) με εξυπηρετεί αφάνταστα στη δουλειά μου.

Έχω γράψει 45.000 χιλιόμετρα (ελάχιστα δηλαδή) και η μόνη βόλτα που έχω κάνει είναι δικάβαλος διακοπές στη Σέριφο.
Κατά τα άλλα τη χρησιμοποιώ στη δουλειά.
Διακοπές και (ελάχιστες λόγω οικογένειας) βόλτες τις κάνω με το αμάξι (δεν μπορείς να βάλεις δύο μωρά στη μηχανή, όσο και αν προσπαθείς).

Το κρίτηριο αγοράς του ybr 125 ήταν η ευελιξία και το μικρό κόστος συντήρησης.
Σκούτερ ή παπί δεν ήθελα. Ήθελα να μπορώ να αγκαλιάζω το ντεπόζιτο με τα πόδια μου.

Φοράω κράνος και μπουφάν χειμώνα καλοκαίρι. Και το χειμώνα έχω μπότες (τις πιο πολιτικές που βρήκα).

Μικρός δεν είχα οδηγήσει μηχανή, μάλλον επειδή έτσι έτυχε.

Από την αρχή την οδηγώ με όλες τις καιρικές συνθήκες (εκτός από χιόνι) και μπορώ να πω ότι την γουστάρω.
Δεν ξέρω ποια θα είναι η επόμενη μηχανή. Θα είναι πάντως μηχανή και όχι σκούτερ.

Δεν αισθάνομαι ούτε μέλος καμιάς ομάδας, ούτε κάποιου κινήματος.
(το ίδιο ισχύει και όταν οδηγώ το αυτοκίνητο).

Μου αρέσει να κινούμαι σχετικά γρήγορα (για τα δεδομένα του ybr 125 και του αυτοκινήτου που έχω) αλλά δεν βάζω και φωτιά στην άσφαλτο.

τώρα αν αυτά με καθιστούν συνειδητοποιημένο ή όχι μοτοσυκλετιστή ή συνειδητοποιημένο ή όχι "κουτάκια" (ποτέ δεν μου άρεσε αυτός και αντίστοιχοι όροι) δεν ξέρω.

:wave2:

the who
22/09/2010, 20:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Εγώ έβγαλα δίπλωμα αυτοκινήτου στα 18 και μηχανής στα 25.

Οδηγώ αυτοκίνητο από τα 18 και μηχανή (ή όπως χαρακτηρίζεται το ybr 125 !!) από τα 29, δηλαδή 16 και 5 χρόνια αντίστοιχα.

Για να είμαι ειλικρινής τη μηχανή την αγόρασα όταν έφυγα από το κέντρο και
α) δεν άντεχα με τίποτα την κίνηση και
β) με εξυπηρετεί αφάνταστα στη δουλειά μου.

Έχω γράψει 45.000 χιλιόμετρα (ελάχιστα δηλαδή) και η μόνη βόλτα που έχω κάνει είναι δικάβαλος διακοπές στη Σέριφο.
Κατά τα άλλα τη χρησιμοποιώ στη δουλειά.
Διακοπές και (ελάχιστες λόγω οικογένειας) βόλτες τις κάνω με το αμάξι (δεν μπορείς να βάλεις δύο μωρά στη μηχανή, όσο και αν προσπαθείς).

Το κρίτηριο αγοράς του ybr 125 ήταν η ευελιξία και το μικρό κόστος συντήρησης.
Σκούτερ ή παπί δεν ήθελα. Ήθελα να μπορώ να αγκαλιάζω το ντεπόζιτο με τα πόδια μου.

Φοράω κράνος και μπουφάν χειμώνα καλοκαίρι. Και το χειμώνα έχω μπότες (τις πιο πολιτικές που βρήκα).

Μικρός δεν είχα οδηγήσει μηχανή, μάλλον επειδή έτσι έτυχε.

Από την αρχή την οδηγώ με όλες τις καιρικές συνθήκες (εκτός από χιόνι) και μπορώ να πω ότι την γουστάρω.
Δεν ξέρω ποια θα είναι η επόμενη μηχανή. Θα είναι πάντως μηχανή και όχι σκούτερ.

Δεν αισθάνομαι ούτε μέλος καμιάς ομάδας, ούτε κάποιου κινήματος.
(το ίδιο ισχύει και όταν οδηγώ το αυτοκίνητο).

Μου αρέσει να κινούμαι σχετικά γρήγορα (για τα δεδομένα του ybr 125 και του αυτοκινήτου που έχω) αλλά δεν βάζω και φωτιά στην άσφαλτο.

τώρα αν αυτά με καθιστούν συνειδητοποιημένο ή όχι μοτοσυκλετιστή ή συνειδητοποιημένο ή όχι "κουτάκια" (ποτέ δεν μου άρεσε αυτός και αντίστοιχοι όροι) δεν ξέρω.

:wave2:

Σημασια δεν εχει το μεσο αλλα ο τροπος που το αντιμετωπιζεις.:winka:

SVX
22/09/2010, 21:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm

:wave2:

Για να στο κανω λιανα... Αν ακουσω για καποιον που επεσε με μηχανακι ή μηχανη και ειναι σοβαρα στο νοσοκομειο γιατι φορουσε τιραντε Και σορτσακι ΧΩΡΙΣ κρανος .... Δεν θα τον λυπηθω και δεν θα πω : [ - Κριμα, γιατι να χτυπαν ετσι οι "μηχανοβιοι" ]
δεν θα τον νιωσω εναν απο μας


Και δεν ειναι γιατι δεν ηξερε, ειναι γιατι δεν ηθελε......


ΠΟΣΟ πιο λιανα να στο κανω?

με καταλαβαινεις? ή νιωθεις να σε κατηγορουν χωρις να εισαι κατηγορουμενος?

Δε μ'αρεσει να μιλαμε για να μιλαμε....

sergiosm
22/09/2010, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
Για να στο κανω λιανα... Αν ακουσω για καποιον που επεσε με μηχανακι ή μηχανη και ειναι σοβαρα στο νοσοκομειο γιατι φορουσε τιραντε Και σορτσακι ΧΩΡΙΣ κρανος .... Δεν θα τον λυπηθω και δεν θα πω : [ - Κριμα, γιατι να χτυπαν ετσι οι "μηχανοβιοι" ]
δεν θα τον νιωσω εναν απο μας


Και δεν ειναι γιατι δεν ηξερε, ειναι γιατι δεν ηθελε......


ΠΟΣΟ πιο λιανα να στο κανω?

με καταλαβαινεις?

οκ then

:beer: :beer: :beer:

EliasK
22/09/2010, 23:48
Γενικά πιστεύω ότι είναι θέμα παιδείας ..

από ζώα να φαν και οι κότες..

Volo
23/09/2010, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
όντως... είναι χιλιάδες αυτοί που βαρέθηκαν πήξιμο στην κίνηση, βενζίνες, τέλη κυκλοφορίας κτλ... καβάλησαν ενα scooter και όποιον πάρει ο χάρος μιας και η οδική παιδεία τους δεν αλλάζει ανάλογα το όχημα που οδηγούν.

Ευτυχώς που κρυώνει σιγά σιγά ο καιρός και αρκετοί εποχικοί θα λουφάξουν και πάλι.

Gandalf

Άλλος τρόπος να αναγνωρίζουμε τέτοιους εποχιακούς?
Αμα είναι να πάρω το κουτί να πάω σφήνα μπροστά του και να κόψω το τιμόνι
χωρίς φλας επειδή θα έχανα το στενό.
Έτσι να δουν πως είναι. Και μετά να κατέβω και να του πω "Συγγνώμη δεν σε είδα"

(Συμπλήρωση) Και αμα μου πει τίποτα να του πετάξω και ένα μπουκάλι μπύρας στο κεφάλι.....

simeon
23/09/2010, 16:21
Γενικά, αν και προσπαθώ να κάνω άκρη (για να μην ασχολούμε με τον κάθε ανώμαλο που βιάζετε) αλλα δεν καταλάβαίνω γιατι μερικοί έχουν την απαίτηση να κάνουν άκρη οι υπόλοιποι... (είτε με αυτοκίνητο είτε με μηχανή είτε με πατινι)

Δηλαδή οταν οδηγούν αυτοκίνητο μέσα στην κίνηση κάνουν ακρη για να περάσει ενα smart ή ένα ποιο γρήγορο αυτοκίνητο??

HELLLLOOOO κίνηση!!!! αυτο σημαινει κίνηση, οτι δεν μπορώ να οδηγησω οσο γρήγορα θέλω και ΠΕΡΙΜΕΝΩ - ΚΑΘΥΣΤΕΡΩ!

ΔΕΝ πιστευω οτι ειμαι ξεχωριστός απο τους υπολοιπους ωστε να απαιτώ να κανουν στην ακρη για να περαση η αφεντομουτσουναρα μου.
:hypnotize :hypnotize :hypnotize :hypnotize

stavrogin
23/09/2010, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από simeon
Γενικά, αν και προσπαθώ να κάνω άκρη (για να μην ασχολούμε με τον κάθε ανώμαλο που βιάζετε) αλλα δεν καταλάβαίνω γιατι μερικοί έχουν την απαίτηση να κάνουν άκρη οι υπόλοιποι... (είτε με αυτοκίνητο είτε με μηχανή είτε με πατινι)

Δηλαδή οταν οδηγούν αυτοκίνητο μέσα στην κίνηση κάνουν ακρη για να περάσει ενα smart ή ένα ποιο γρήγορο αυτοκίνητο??

HELLLLOOOO κίνηση!!!! αυτο σημαινει κίνηση, οτι δεν μπορώ να οδηγησω οσο γρήγορα θέλω και ΠΕΡΙΜΕΝΩ - ΚΑΘΥΣΤΕΡΩ!

ΔΕΝ πιστευω οτι ειμαι ξεχωριστός απο τους υπολοιπους ωστε να απαιτώ να κανουν στην ακρη για να περαση η αφεντομουτσουναρα μου.
:hypnotize :hypnotize :hypnotize :hypnotize

Εγω παντα κανω ακρη να περασει αυτος που θελει να παει πιο γρηγορα ,ειτε εχει παπι , ειτε νταλικα.Η μονη περιπτωση να μη κανω στην ακρη ειναι να μην τον εχω παρει χαμπαρι. Δε μου ειναι καθολου κοπος.Και πολυ εκτιμαω αυτους που κανουν στην ακρη για μενα. Δειχνει ακομπλεξαριστους ανθρωπους που επιτρεπουν και στους πιο"γρηγορους" να κανουν το κομματι τους.

westie
23/09/2010, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Εγώ έβγαλα δίπλωμα αυτοκινήτου στα 18 και μηχανής στα 25.

Οδηγώ αυτοκίνητο από τα 18 και μηχανή (ή όπως χαρακτηρίζεται το ybr 125 !!) από τα 29, δηλαδή 16 και 5 χρόνια αντίστοιχα.

Για να είμαι ειλικρινής τη μηχανή την αγόρασα όταν έφυγα από το κέντρο και
α) δεν άντεχα με τίποτα την κίνηση και
β) με εξυπηρετεί αφάνταστα στη δουλειά μου.

Έχω γράψει 45.000 χιλιόμετρα (ελάχιστα δηλαδή) και η μόνη βόλτα που έχω κάνει είναι δικάβαλος διακοπές στη Σέριφο.
Κατά τα άλλα τη χρησιμοποιώ στη δουλειά.
Διακοπές και (ελάχιστες λόγω οικογένειας) βόλτες τις κάνω με το αμάξι (δεν μπορείς να βάλεις δύο μωρά στη μηχανή, όσο και αν προσπαθείς).

Το κρίτηριο αγοράς του ybr 125 ήταν η ευελιξία και το μικρό κόστος συντήρησης.
Σκούτερ ή παπί δεν ήθελα. Ήθελα να μπορώ να αγκαλιάζω το ντεπόζιτο με τα πόδια μου.

Φοράω κράνος και μπουφάν χειμώνα καλοκαίρι. Και το χειμώνα έχω μπότες (τις πιο πολιτικές που βρήκα).

Μικρός δεν είχα οδηγήσει μηχανή, μάλλον επειδή έτσι έτυχε.

Από την αρχή την οδηγώ με όλες τις καιρικές συνθήκες (εκτός από χιόνι) και μπορώ να πω ότι την γουστάρω.
Δεν ξέρω ποια θα είναι η επόμενη μηχανή. Θα είναι πάντως μηχανή και όχι σκούτερ.

Δεν αισθάνομαι ούτε μέλος καμιάς ομάδας, ούτε κάποιου κινήματος.
(το ίδιο ισχύει και όταν οδηγώ το αυτοκίνητο).

Μου αρέσει να κινούμαι σχετικά γρήγορα (για τα δεδομένα του ybr 125 και του αυτοκινήτου που έχω) αλλά δεν βάζω και φωτιά στην άσφαλτο.

τώρα αν αυτά με καθιστούν συνειδητοποιημένο ή όχι μοτοσυκλετιστή ή συνειδητοποιημένο ή όχι "κουτάκια" (ποτέ δεν μου άρεσε αυτός και αντίστοιχοι όροι) δεν ξέρω.

:wave2:

+1000
Όντως δε νομίζω ρε παιδιά ότι μπορείς να ξεχωρίσεις τους "κουτάκηδες" απ'τους "μηχανάκηδες" :D

Κι εγώ πήρα το δίπωμα της μηχανής στα 32 ενώ του αυτοκινήτου τό'χω απ΄τα 19.Πριν πάρω μηχανή συμπεριφερόμουν στους αναβάτες με προσοχή αλλά δεν καταλάβαινα γιατί χώνονται στα φανάρια να πάνε μπροστα :smokin: Τώρα όταν είμαι στ'αμάξι οδηγάω καλύτερα από πριν και τους φοβάμαι και τους προσέχω ακόμα περισσοτερο (έχω φάει και μερικές τούμπες κιόλας και ξέρω πως πονάει ;) ).Οταν είμαι στη μηχανή χώνομαι ΑΝ με πέρνει και τα μάτια μου 14!!!

Αν ήμουν στην κατηγορία "κλασσικός ακράνωτος γυφτέξ πάνω σε cbr/zxr/tcpip ξέρω'γω τι σαπιο-SS του '90 με εξάτμιση-μπουρί" ή "Χλιδοσκούτερο με σαγιοναράτους αναβάτες και χρεπόκρανα τα οποία δεν εφάρμοζαν καν σωστά στην κεφάλα τους" και στ'αμάξι να ήμουν πάλι σα μ@λ@κ@ς θα οδηγούσα, χωρίς ζώνη, τρώγοντας, πίνοντας, χέζοντας...κι όποιν πάρειο χάρος

Συμπέρασμα: Αν δεν υπάρχει παιδεία μην ψάχνετε να βρείτε συμπεριφορά.Αυτά και μπαρδόν για την πολυλογία:wave2:

kokkiklhs
23/09/2010, 18:40
Παιδιά ο κάφρος είναι κάφρος, είτε δικυκλιστής, είτε τετράτροχος, είτε αεροπλανάτος και σκαφάτος, είτε ακόμη και πεζός...
Είναι θέμα παιδείας, αλλά και έμφυτης ευσυνειδησίας ή ασυνειδησίας/γυφτιάς!
Πολλές φορές έχει τύχει σε μποτιλιαρίσματα παραλιακής, όπου κινούμαι συχνά, να έχω από πίσω μου τον super βιαστικό με το GSXZZR-RRR ή με το Africa Bambataa 1850 και να μου παίζει φώτα, κολλημένος στο μισό μέτρο, ενώ κινούμαι προσεκτικά ανάμεσα στα σταματημένα με 30-40 το πολύ!
Όχι ρε μάστορα, ήδη έχω στουκάρει (ευτυχώς το κράτησα) μία φορά πάνω σε φτερό αυτοκινήτου θείτσας, που θυμήθηκε να κόψει τιμόνι αριστερά όντας πλήρως σταματημένη (για να πάει πού), μέσα στο αχανές μποτιλιάρισμα!
Είχε γλίτσα κάτω, μετά από ψιλόβροχο, κι εγώ είχα πίσω μου δύο σαν αυτούς που προανέφερα!
Πάλι καλά που δεν ψάρωσα να το τρέξω, κι έτσι πηγαίναμε κι οι τρεις σιγά και δε σκάσανε κι αυτοί επάνω μου...
Έχει κι άλλα ενδιάμεσα ανοίγματα παιδιά, δοκιμάστε λοιπόν την τύχη σας κι από την άλλη μεριά, αν όντως βιάζεστε τόσο...
Α, και αρχές καλοκαιριού, με πυκνή κίνηση (που όμως τσούλαγε αργά) στην Καλλιρρόης, με προσπέρασαν από δεξιά (ήμουν ήδη δεξιά με ~1μ περιθώριο) δυό λεβέντες, ο προπορευόμενος με παπί-χρέπι (!!!) κι ο επόμενος με Funduro! ΔΕΝ τους είχα δει, ευτυχώς που δεν τρόμαξα εκείνη τη στιγμή να παίξω κάνα τιμόνι, θα είχαμε αγκαλιαστεί κι οι 3, μαζί με 2-3 αυτοκίνητα από πίσω, δώρο...
+10000 στους τετράτροχους που (πρώτον και κύριον) ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ και δεν κάνουν ελιγμούς αμελώντας να δουν τι έρχεται πίσω κι επί πλέον στο μποτιλιάρισμα και τα φανάρια μας δίνουν χώρο κόβοντας προσεκτικά τιμόνι! Δεν πιστεύω ότι είναι ΟΛΟΙ αυτοί και μηχανάκηδες, απλώς έχουν οδηγική συνείδηση και ασφαλώς είναι ακομπλεξάριστοι!!
Σ'αυτούς πάντα προλαβαίνω να φωνάξω ένα "ευχαριστώ" μέσα από το κράνος, αν και πολλές φορές έχουν κλειστά παράθυρα και μουσική (μπλιαχ)! :lol:
:beer:

spyro
23/09/2010, 18:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokkiklhs
...

+10000 στους τετράτροχους που (πρώτον και κύριον) ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ και δεν κάνουν ελιγμούς αμελώντας να δουν τι έρχεται πίσω κι επί πλέον στο μποτιλιάρισμα και τα φανάρια μας δίνουν χώρο κόβοντας προσεκτικά τιμόνι! Δεν πιστεύω ότι είναι ΟΛΟΙ αυτοί και μηχανάκηδες, απλώς έχουν οδηγική συνείδηση και ασφαλώς είναι ακομπλεξάριστοι!!
:beer:


:beer: :beer: :beer:

pektis
26/09/2010, 22:45
Eνταξει,δεν ειναι και υποχρεωμενοι οι ''κουτακιδες'' να αφηνουν το κενο αναμεσα στις 2 λωριδες,αλλα ειναι και μερικοι που μας κλεινουν επειτηδες....
Ποτε δεν κορναρω να περασω ως βιαστικος,αν και μερικες φορες οταν ειμαι σταματημενος αναμεσα ανοιγουν δρομο απο μονοι τους...(περνωντας λες και ενα ''ευχαριστω'',γιατι πανω απ'ολα ειμαστε ανθρωποι):winka:

chr1s_86
28/09/2010, 04:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Εγω παντα κανω ακρη να περασει αυτος που θελει να παει πιο γρηγορα ,ειτε εχει παπι , ειτε νταλικα.Η μονη περιπτωση να μη κανω στην ακρη ειναι να μην τον εχω παρει χαμπαρι. Δε μου ειναι καθολου κοπος.Και πολυ εκτιμαω αυτους που κανουν στην ακρη για μενα. Δειχνει ακομπλεξαριστους ανθρωπους που επιτρεπουν και στους πιο"γρηγορους" να κανουν το κομματι τους.


+1

taskon
30/09/2010, 14:48
Εγω γουστάρω τους super γρηγορους με κολλημενο αυτοκολητο στο πισω τζαμι super sound, tarαndula motorsport κοκ, κολλημενους στην κινηση και με το στερεοφωνικό τσιτα. Στα φαναρι που περιμενω ακουω και λιγο μουσικουλα.
Στα του οικου μας τωρα παντα η αληθεια ειναι στην μεση. Ουτε παω με 200 αναμεσα στα αυτοκινητα αλλα και ο τυπος μπροστα μου με μοτο/σκουτερ/παπι που παει με 30 και με παει καροτσακι, μου την βιδωνει. Δεν γινομαι επιθετικος αλλα θα το εκτιμουσα να παει καποια στιγμη σε ενα ανοιγμα και να με αφησει να περασω.

atridis
06/10/2010, 19:49
Και γιατί πρέπει ο άλλος να παρανομήσει επειδή εσύ είσαι βιαστικός; Όταν είναι ακινητοποιημένα τα αυτοκίνητα νομιμοποιείσαι να κινηθείς ανάμεσά τους με 20χαω maximum.
Εγώ με λύπη μου διαπιστώνω ότι όσο περνάει ο καιρός αυξάνονται οι μηχανόβιοι και μειώνονται οι μοτοσυκλετιστές. Περισσότερο επικίνδυνα είναι τα άλλα μηχανάκια παρά τα αυτοκίνητα. Το ζω καθημερινά λόγω δουλειάς στο κέντρο της Αθήνας.

zolotas
08/10/2010, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who

Που πας ρε φιλαρακι? του λεω.Οποτε γυρναει με υφος 100 καρδιναλιων και μου δινει ευχη:
Aντε γ@μησου ρε.:eyepop: :eyepop: :eyepop: :evil: :evil: :evil:

Κατεβαινεις να του γαμησεις τα ραμματα,ναι η οχι?
Την επομενη φορα δεν θα σταματησω,θα συνεχισω κανονικα κι οποιον παρει ο χαρος λεμε.:evil: :evil: :evil:



επρεπε να του ριξεις τον φραπε στην κεφαλα του

the who
08/10/2010, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
επρεπε να του ριξεις τον φραπε στην κεφαλα του

Δεν πινω φραπε ργτ και η κεφαλα του δεν αξιζει το φρεντο μου.Το γελιο ειναι οτι αν τον κηνυγουσα θα τον προλαβαινα με το φορτηγο και μεσα σε πηγμενο δρομο.Για τετοια κουλομαρια μιλαμε.:rotflmao: :rotflmao:

Volo
11/10/2010, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από atridis
Και γιατί πρέπει ο άλλος να παρανομήσει επειδή εσύ είσαι βιαστικός; Όταν είναι ακινητοποιημένα τα αυτοκίνητα νομιμοποιείσαι να κινηθείς ανάμεσά τους με 20χαω maximum.
Εγώ με λύπη μου διαπιστώνω ότι όσο περνάει ο καιρός αυξάνονται οι μηχανόβιοι και μειώνονται οι μοτοσυκλετιστές. Περισσότερο επικίνδυνα είναι τα άλλα μηχανάκια παρά τα αυτοκίνητα. Το ζω καθημερινά λόγω δουλειάς στο κέντρο της Αθήνας.

Αυτό πρώτη φορά το ακούω. Μακάρι να είναι αλήθεια αλλά πόσοι πάνε με 20χλμ ανάμεσα στα αυτοκίνητα?
Πόσοι με μοτό ανάβουν το φλας όταν αλλάζουν λωρίδα?
Εγώ παιδιά ανχώνομαι όταν πάω ανάμεσα στα αυτοκίνητα και έχω από πίσω μου άλλο μηχανάκι που βιάζεται.
Με την πρώτη ευκαιρία θα κάνω δεξιά να περάσει να πάει στην ευχή του Θεού αλλά είναι φορές που η κίνηση
είναι τόση πολύ που δεν μπορώ. Αυτόματα πρέπει να προσέχω μην πεταχτεί αυτοκίνητο και να έχω το νου μου
στον από πίσω. Φρίκη είναι. Υπάρχουν και μερικοί που κορνάρουν, άλλοι που μπλοκάρουν τον πίσω τροχό
έτσι για να σε τρομάξουν (;?) και άλλοι που φωνάζουν :sick:
Ρωτήστε και μερικούς συνειδητοποιημένους οδηγούς αυτοκινήτων να σας πουν πως είναι όταν κάνουμε
διήθηση με 40+ και θα καταλάβετε. Ή όταν κάνουμε σφήνες και απαιτούμε να μας προσέχουν τα αυτοκίνητα.
Πολλοί έχουν αυτή τη νοοτροπία με τη μηχανή. Δηλαδή δεν διανοείτε να καθόμαστε πίσω από αυτοκίνητα αφού
έχουμε μηχανή. Ρε προσοχή!! Το ότι καβαλάμε μηχανές σημαίνει ότι αν πέσουμε θα πονέσουμε. Αυτό δεν μας δίνει
κανένα δικαίωμα να απαιτούμε ο άλλος να μας προσέχει και στις μαλακίες που κάνουμε.

nikos_abel
11/10/2010, 12:02
Δεν νομίζω ότι είναι νόμιμη η διήθηση σε ακινητοποιημένα αυτοκίνητα,
απλά η διαφορά ταχύτητας ως +20χλμ/ώρα από τα άλλα οχήματα, είναι αυτή που
επιτρέπει σωστή αντίδραση από μέρους μας καθώς θεωρείται η μέγιστη ταχύτητα που μπορεί να
αναπτύξει ο άνθρωπος τρέχοντας.

mig29
11/10/2010, 21:10
Πανε 30+ χρονια που ειχα να οδηγησω μηχανη στην Ελλαδα και φετος ειπα να κατεβασω ενα FAZER 1000 ετσι για να αποφευγω τα μποτιλιαρισματα μιας και εκτος των αλλων κουβαλουσα και φαγητα στο γιο μου που σπουδαζει στην ελλαδα (πρειπει να διευκρινισω οτι ειμε κατοικος εξωτερικου και οτι οδηγω συστηματικα΄μηχανη εδω που ειμε ) λοιπον οτι Μαλακιες γινονταν στα χρονια μου τις ιδιες και περισσοτερες συναντισα και φετος
εινε λυπηρο το γεγονος οτι αντι να συνετιζομαστε γινομαστε ολο και ποιο πολυ καγκουρες(οπως τους αποκαλειται) το τι ξεκρανωτους ειδα ,το τι σαγιοναριτσα,τι παιδια πανω στα ρεζερβουαρ,και φυσικα κρανος δεν φοραγανε, αλλα πιτσιρικια ειτανε πισω απο τους πατεραδες τους (ο θεος να τους κανει πατερες αυτους) και φυσικα χωρις κρανος
Κυριοι εχουμε γινει ΡΟΜΠΕΣ διοτι καποιοι απο εμας΄με την παραβατικη τους συμπεριφορα εκθετουν ολους τους υπολοιπους νομιζω οτι καποια στιγμη πρεπει να σταματισει αυτο το χαλι
πως?δεν ξερω αλλα πρεπει να σταματισουνε να μας χλευαζουν οι ξενοι που επισκεπτοντε την χωρα μας και μολις γυρισουνε πισω στις πατριδες τους γραφουν για ολα αυτα που κανουν και εσας τους ιδιους να αγανακτουν και να κατακρινεται
δεν εχω σκοπο γραφοντας αυτα τα λιγα να σας την πω ντε και καλα νομιζω οτι και εσεις οι ιδιοι ειστε καθημερινοι μαρτυρες ολης αυτης της καγκουριας και εχω την εντυπωση οτι ουτε και εσεις τα δεχεσται αυτα
φιλικα

Drapetsoniths
11/10/2010, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo


άλλοι που μπλοκάρουν τον πίσω τροχό
έτσι για να σε τρομάξουν (;?)





:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Πλακα μου κανεις? Τον δικο σου πισω τροχο ?Με την ροδα τους?
Και εσυ τι εκανες?Μαλλον ο επομενος γρηγορος θα μας ριχνει και φαπα που δεν εξαφανιζομαστε απο μπροστα του

Σχετικα με τα υπολοιπα συμφωνω.
Παντα κανω στην ακρη με την πρωτη ευκαιρια,αλλα πρεπει ο αλλος να σεβαστει πως το να κολλαει στο ενα μετρο απο πισω μεσα στην κινηση,ειναι ακρως αγχωτικο!

Band(age)it
11/10/2010, 21:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Drapetsoniths
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Πλακα μου κανεις? Τον δικο σου πισω τροχο ?Με την ροδα τους?


Τον δικο τους ρε παλικαρι οχι τον δικο σου.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Drapetsoniths
12/10/2010, 18:38
Α γιατι σκιαχτηκα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Operater
13/10/2010, 18:14
Μια απορία.
Ποιος είπε, ότι σε ώρα διήθησης και μποτιλιαρίσματος, είναι νόμος να περνάει ο γρηγορότερος?
Δεν το καταλαβαίνω αυτό. Και διήθηση και γρηγοράδα!
Ορισμένοι θα θέλανε να οδηγούνε ελικόπτερο να περνάνε πάνω από όλους...

Volo
18/10/2010, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Drapetsoniths
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Πλακα μου κανεις? Τον δικο σου πισω τροχο ?Με την ροδα τους?
Και εσυ τι εκανες?Μαλλον ο επομενος γρηγορος θα μας ριχνει και φαπα που δεν εξαφανιζομαστε απο μπροστα του

Σχετικα με τα υπολοιπα συμφωνω.
Παντα κανω στην ακρη με την πρωτη ευκαιρια,αλλα πρεπει ο αλλος να σεβαστει πως το να κολλαει στο ενα μετρο απο πισω μεσα στην κινηση,ειναι ακρως αγχωτικο!

χαχα όχι ευτυχώς δεν έχω βιώσει κάτι τέτοιο :eyepop:

Πάντως το έχω ξαναπεί και δεν είναι κάτι άγνωστο.
Το πρόβλημα με εμάς τους Έλληνες είναι ότι βιαζόμαστε και δεν έχουμε υπομονή.
Δηλασή έχουμε τους γρήγορους που νομίζουν ότι είναι στην πίστα και έχουμε και
τους απλούς οδηγούς που τους πιάνει φαγούρα στα @@ και δεν μπορούν να έχουν
μπροστά τους κανέναν. Δεν σας έχει τύχει ποτέ να βγείτε αριστερή λωρίδα για προσπέραση
και μέχρι να την ολοκληρώσετε να σου έχει κολλήσει στην κυριολεξία το αυτοκίνητο από
πίσω και να παίζει φώτα και να χτυπάει την κόρνα? Η τρομερή πλάκα είναι όταν σε περνάνε
τελικά και μετά από μερικά μέτρα κολλάνε στην κίνηση :rotflmao:

Προσπαθώ να σέβομαι τους γύρω μου αλλά χωρίς υπομονή προκοπή δεν θα κάνουμε. Και να πω
την αλήθεια τους πιο πολλούς στο δρόμο δεν τους σέβομαι. Σέβομαι το φόβο που μου δημιουργούν.

TheFace
18/10/2010, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Μια απορία.
Ποιος είπε, ότι σε ώρα διήθησης και μποτιλιαρίσματος, είναι νόμος να περνάει ο γρηγορότερος?
Δεν το καταλαβαίνω αυτό. Και διήθηση και γρηγοράδα!
Ορισμένοι θα θέλανε να οδηγούνε ελικόπτερο να περνάνε πάνω από όλους...

Εχεις δικιο, αλλα και ποιος ο λογος να κανεις διηθηση οταν πας με την ιδια ή μικροτερη ταχυτητα (:a018:) απο τα κουτια?

taskon
19/10/2010, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Εχεις δικιο, αλλα και ποιος ο λογος να κανεις διηθηση οταν πας με την ιδια ή μικροτερη ταχυτητα (:a018:) απο τα κουτια?

Ετσι ειναι, τα παντα ειναι θεμα μετρου και κοινης λογικης. Ξαναλεω δεν ειπα να πας με 200 αλλα οταν ο αλλος παει 5 χλμ παραπανω απο τα αυτοκινητα, ειναι λιγο θεμα. Και στο κατω κατω και οι 2 θα ειναι ανετοι αν σε αφησει να περασεις. ουτε αυτος θα αγχωνεται που σε εχει πισω του και εσυ αν εισαι καγκουρας μπορεις να φας τα μουτρα σου με την ανεση σου.

@operater.
Εαν ηταν ετσι τα πραγματα οταν ο αλλος παει Εθνικη οδο αριστερη λωριδα με 120 που ειναι και το νομιμο οριο, δεν θα επρεπε να εχουμε την απιτηση να κανει δεξια για να περασουμε