PDA

View Full Version : ΦΟΡΜΑ ...... μεγάλα μεγέθη



arxaios
25/09/2010, 10:34
Λοιπόν ......... έχουμε το εξής θέμα .......... για δυνατούς λύτες !!!
Ύψος μεσαίο ......... βάρος μεγάλο !!!
Ακόμα και αν κάποιο μπουφάν με κλείνει στην κοιλιά ......... είναι μετά με τεράστια μανίκια, και γίνεται αλεξίπτωτο στην περιοχή του στήθους δυσκολεύοντας τρομερά την οδήγηση με ταχύτητες άνω των 140 χλμ.
Παντελόνι για να μου κάνει στη μέση είναι πολύ μακρύ !!!

θέλω λοιπόν άν κάποιος ξέρει ..... κάποιον που να μεταποιεί δέρματα ή να ράβει φόρμες κατά παραγγελία !!!

Viking
25/09/2010, 11:06
Από tsoto είχε πάρει ένας φίλος μου όταν έψαχνε και είχαμε βρει κι άλλον έναν στη Χαλκιδική.

Tsoto
http://www.tsoto.gr/root.el.aspx

Χαλκιδική
http://flyridemotoshop.com/form.htm

Βέβαια πήγε από κει για να του πάρουν μέτρα. Είχε μείνει πολύ ικανοποιημένος.

Joyrider
25/09/2010, 11:07
Για τσέκαρε αυτά

http://www.tsoto.gr/AB411FCF.el.aspx

http://flyridemotoshop.com/form.htm

edit: Με πρόλαβαν :p

:beer:

Viking
25/09/2010, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
Για τσέκαρε αυτά

http://www.tsoto.gr/AB411FCF.el.aspx

http://flyridemotoshop.com/form.htm

edit: Με πρόλαβαν :p

:beer:

:D :beer:

Και μπορείς να ράψεις και το όνομά σου στη φόρμα για το απόλυτο ψώνισμα :p

arxaios
25/09/2010, 15:22
Eυχαριστώ πολύ παιδιά !!!:a013: :a013: :a013:

Κάποιος που να μου πει εντυπώσεις ;;;

arxaios
25/09/2010, 20:50
Κανείς ;;; :confused: :confused: :confused:
Τι σταδιαλα ........ ο μόνος χοντρος είμαι ;;; :confused: :confused: :confused:

yannisss
29/09/2010, 12:10
ρε παιδια στα site που δωσατε λεει οτι το 58 νουμερο σε νταινεζε σπαικ ειναι χχχl
δηλαδη να καταλαβω οι φορμες ειναι για αδυνατους ?
εγω βανω xl ρουχα και το 60 νουμερο σε αλπινσταρς με τις προστασιες ισα που μου κανει
δηλαδη τι γινεται?
και ρε συ γραψε τι υψος και τι βαρος εχεις μηπως καταλαβουμε καλυτερα
τι νουμερο δοκιμασες και δεν σου καθετε καλα και απο πια εταιρια?

faraway
29/09/2010, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Κανείς ;;; :confused: :confused: :confused:
Τι σταδιαλα ........ ο μόνος χοντρος είμαι ;;; :confused: :confused: :confused:

ΌΧΙ ΣΎΝΤΡΟΦΕ !!!

είμαι και γω :lol: :lol: :rotflmao: :lol: :lol:

Cpt. Haddock
29/09/2010, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannisss
[...]δηλαδη να καταλαβω οι φορμες ειναι για αδυνατους ?[...]

Λιγο πολύ, ναι

(λογικό άλλωστε :winka: )

byron
29/09/2010, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannisss
ρε παιδια στα site που δωσατε λεει οτι το 58 νουμερο σε νταινεζε σπαικ ειναι χχχl
δηλαδη να καταλαβω οι φορμες ειναι για αδυνατους ?
εγω βανω xl ρουχα και το 60 νουμερο σε αλπινσταρς με τις προστασιες ισα που μου κανει
δηλαδη τι γινεται?
και ρε συ γραψε τι υψος και τι βαρος εχεις μηπως καταλαβουμε καλυτερα
τι νουμερο δοκιμασες και δεν σου καθετε καλα και απο πια εταιρια?

Δεν ειναι απίθανο, αν και σε κάποια site (bikersbargain πχ) έχω δει και νούμερα πάνω από 60 (50 UK). Ενδεικτικά εγώ με 1,86 και 92 κιλά φοράω 56, το οποίο είναι αρκετό για να μην μπορέσω να αγοράσω μια super-ουάουα-τρομερή φόρμα της RS Taichi σε απίθανη τιμή.

Βγαίνουν μέχρι 54...:bigcry: :bigcry: :bigcry:

sapila racing
29/09/2010, 12:50
Εγω τώρα τι να πω που έχω το αντίθετο πρόβλημα? :lol:

Οι έτοιμες μου είναι όλες κοντές, και για να μου κάνουν έπρεπε να εχω άλλα 20 κιλά τουλάχιστον. :dizzy:

sniper
29/09/2010, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δεν ειναι απίθανο, αν και σε κάποια site (bikersbargain πχ) έχω δει και νούμερα πάνω από 60 (50 UK). Ενδεικτικά εγώ με 1,86 και 92 κιλά φοράω 56, το οποίο είναι αρκετό για να μην μπορέσω να αγοράσω μια super-ουάουα-τρομερή φόρμα της RS Taichi σε απίθανη τιμή.

Βγαίνουν μέχρι 54...:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Ε χασε κανα κιλό.... τι διάολο, ο Πόλντο θες να γίνεις;

Αρχαίε, δεν είναι όλα για όλους. Αν θες φόρμα, πρέπει να χάσεις βάρος.

usabug
29/09/2010, 12:53
εγω αντιθετος ειμαι κοντος 1.78 , 84 κιλα και φοραω νουμερο 56 ... οχι λογο βαρους (19% λιπος )αλλα λογο πλατης ... και μου ειναι ολα σαν φορεματα
:mad: :sad: :sad:

byron
29/09/2010, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ε χασε κανα κιλό.... τι διάολο, ο Πόλντο θες να γίνεις;

Αρχαίε, δεν είναι όλα για όλους. Αν θες φόρμα, πρέπει να χάσεις βάρος.

Εγώ με 92 κιλά κιλά φταίω, ή οι γιαπωνέζικες μισοριξιές που θεωρούν τους πάνω από 1,80 κάτι σαν τον Γκιούλιβερ ?

Θέλουν και εξαγωγές οι κιτρινόσαυρες....:a31:

sniper
29/09/2010, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Εγώ με 92 κιλά κιλά φταίω, ή οι γιαπωνέζικες μισοριξιές που θεωρούν τους πάνω από 1,80 κάτι σαν τον Γκιούλιβερ ?

Θέλουν και εξαγωγές οι κιτρινόσαυρες....:a31:

E πάρε Νταηνήζ, που βγάζει για πραγματικούς άντρηδες....

:smokin:

devil's animal
29/09/2010, 13:06
η Dainese και η Alpinestars βγαζουν φορμες για αθλητικα κορμια (sic):wacko:

προσπαθησε σε καποια αλλη μαρκα αλλα πρεπει αυτος που θα μεταποιησει να ειναι καλος ραφτης γιατι θα εχεις θεμα....:sick:


212010

arxaios
29/09/2010, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

Αρχαίε, δεν είναι όλα για όλους. Αν θες φόρμα, πρέπει να χάσεις βάρος.

Πιστεύεις ότι δεν έχω προσπαθήσει ;;;
Ή ότι δεν θέλω ;;;

Παρόλα αυτά ......... δεν ενστερνίζομαι την άποψή σου ........... όλα είναι για όλους !!!
Μπορεί να μην είμαι λεπτός αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να κυκλοφορώ χωρίς προστασία κατά κύριο λόγο αλλά και να μην μπορώ να πάω το μηχανάκι μου όπως θα μπορούσα έχοντας τον κατάλληλο ρουχισμό ....

byron
29/09/2010, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Πιστεύεις ότι δεν έχω προσπαθήσει ;;;
Ή ότι δεν θέλω ;;;

Παρόλα αυτά ......... δεν ενστερνίζομαι την άποψή σου ........... όλα είναι για όλους !!!
Μπορεί να μην είμαι λεπτός αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να κυκλοφορώ χωρίς προστασία κατά κύριο λόγο αλλά και να μην μπορώ να πάω το μηχανάκι μου όπως θα μπορούσα έχοντας τον κατάλληλο ρουχισμό ....

Κώστα κοίτα λίγο σε site όπως της alpine stars. Απ΄ότι θυμάμαι έχουν οδηγό μετρήματος σε διάφορα σημεία του σώματος και σου βγάζει το νούμερο που είσαι πιο κοντά. Επίσης μπορείς να φτιάξεις και dianese κατά παραγγελία με extra χρέωση....:sick: Νομίζω ότι ο Παπασταύρου το αναλαμβάνει.

Αλλιώς κοίτα τα link στην αρχή. :wave2:

Edit. Η colori επίσης μπορεί και να φτιάχνει κατά παραγγελία :winka:

Volo
29/09/2010, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Κανείς ;;; :confused: :confused: :confused:
Τι σταδιαλα ........ ο μόνος χοντρος είμαι ;;; :confused: :confused: :confused:

:rotflmao: :rotflmao: :beer:
Όχι φίλε μου και εγώ έχω κάνει χοντρός. Δεν μπορούσα να σκύψω και αν
καβαλάς SS καταλαβαίνεις πως είναι :sick:
Ελπίζω να βρεις κάτι αν και το καλύτερο (χωρίς παρεξήγηση) είναι η δίαιτα
και μετά η γυμναστική.
Εγώ σώθηκα εδώ: http://www.rsts.gr/gr_comp_files/gr_diet.htm. Τα σπάνε
οι τύποι σου φτιάχνουν διατροφή στα μέτρα του οργανισμού σου. Δεν είναι
δηλαδή Gilly diet φάση που όποιον πάρει ο Χάρος.
Ελπίζω να μην τα πάρεις στο κρανίο γιατί άλλο πράγμα ζήτησες αλλά μιας
και βοήθησαν τα άλλα παιδιά είπα να σου δείξω και μία εναλλάκτική :beer:

road spirit
29/09/2010, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Πιστεύεις ότι δεν έχω προσπαθήσει ;;;
Ή ότι δεν θέλω ;;;

Παρόλα αυτά ......... δεν ενστερνίζομαι την άποψή σου ........... όλα είναι για όλους !!!
Μπορεί να μην είμαι λεπτός αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να κυκλοφορώ χωρίς προστασία κατά κύριο λόγο αλλά και να μην μπορώ να πάω το μηχανάκι μου όπως θα μπορούσα έχοντας τον κατάλληλο ρουχισμό ....

Κώστα υπάρχει ένας Ιταλός που σου παίρνει μέτρα και σου φτιάχνει φόρμες, με τις προστασίες τους, με από όλα. Τον είχα δει στην Έκθεση Μοτοσικλέτας όπου είχε δικό του περίπτερο αλλά δε θυμάμαι όνομα, στοιχεία τπτ... αν ξέρει κανείς, ας πει

byron
29/09/2010, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
Κώστα υπάρχει ένας Ιταλός που σου παίρνει μέτρα και σου φτιάχνει φόρμες, με τις προστασίες τους, με από όλα. Τον είχα δει στην Έκθεση Μοτοσικλέτας όπου είχε δικό του περίπτερο αλλά δε θυμάμαι όνομα, στοιχεία τπτ... αν ξέρει κανείς, ας πει

Νομίζω είναι ο τσότο που μπήκε στην αρχή.

sapila racing
29/09/2010, 14:31
Στην Ελλάδα ο μόνος που ξέρω οτι αναλαμβάνει να φτιάξει φόρμα στα μέτρα σου είναι αυτός.

http://www.italiansbkstore.com/onmeasure.htm
road spirit αυτόν μαλλον εννοείς.
Θα τον δοκίμαζε ενα φίλος αλλά τελικά βρήκε άλλη. Δεν ξέρω την ποιότητα, μια και δεν εχω αναφορές απο κανέναν μεχρι τώρα.
Αν κάποιος εχει φτιάξει φόρμα εκει ας μας πει κι εμας.


Απ εξω υπάρχει και η BKS που είναι απο τις καλύτερες εταιρείες του χώρου.
http://www.bksleather.co.uk/

:wave2:

road spirit
29/09/2010, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Στην Ελλάδα ο μόνος που ξέρω οτι αναλαμβάνει να φτιάξει φόρμα στα μέτρα σου είναι αυτός.

http://www.italiansbkstore.com/onmeasure.htm
road spirit αυτόν μαλλον εννοείς.

ναι !

GIXXERAKIAS
29/09/2010, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Στην Ελλάδα ο μόνος που ξέρω οτι αναλαμβάνει να φτιάξει φόρμα στα μέτρα σου είναι αυτός.

http://www.italiansbkstore.com/onmeasure.htm
road spirit αυτόν μαλλον εννοείς.
Θα τον δοκίμαζε ενα φίλος αλλά τελικά βρήκε άλλη. Δεν ξέρω την ποιότητα, μια και δεν εχω αναφορές απο κανέναν μεχρι τώρα.
Αν κάποιος εχει φτιάξει φόρμα εκει ας μας πει κι εμας.


Eχω δει φορμα του Αlessandro απο το Italiansbkstore και ειναι πολυ καλη και ποιοτικη.Την εχει ο valentino ptossi αλλα δεν ξερω αν γραφει εδω μεσα.Αλλα σε χρημα απ'όσο θυμαμαι βγαινει περιπου με μια πολυ καλη ολοσωμη dainese/alpinestars,απλα το θετικο ειναι οτι ειναι κομμενη και ραμμενη πανω σου ακριβως οπως στους αγωνιζομενους των GP,WSBK κτλ.:wave2:

sapila racing
29/09/2010, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Eχω δει φορμα του Αlessandro απο το Italiansbkstore και ειναι πολυ καλη και ποιοτικη.Την εχει ο valentino ptossi αλλα δεν ξερω αν γραφει εδω μεσα.Αλλα σε χρημα απ'όσο θυμαμαι βγαινει περιπου με μια πολυ καλη ολοσωμη dainese/alpinestars,απλα το θετικο ειναι οτι ειναι κομμενη και ραμμενη πανω σου ακριβως οπως στους αγωνιζομενους των GP,WSBK κτλ.:wave2:

Ευχαριστώ, ίσως τον επισκεφθώ κι εγω μια και δεν βρίσκω πουθενά ολόσωμη να μου κάνει.
Εχω το αντίθετο θέμα με του arxaiou, 1.90 υψος 70 κιλά και είναι τεράστιες για να μου κουτσοκάνουν στο μήκος.

byron
29/09/2010, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Ευχαριστώ, ίσως τον επισκεφθώ κι εγω μια και δεν βρίσκω πουθενά ολόσωμη να μου κάνει.
Εχω το αντίθετο θέμα με του arxaiou, 1.90 υψος 70 κιλά και είναι τεράστιες για να μου κουτσοκάνουν στο μήκος.

Πάντως αν θυμάμαι καλά από ένα ποστ στο sportriding.gr που είχε βάλει, η φόρμα του έβγαινε 850-900? .....

sapila racing
30/09/2010, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Πάντως αν θυμάμαι καλά από ένα ποστ στο sportriding.gr που είχε βάλει, η φόρμα του έβγαινε 850-900? .....

Και πάλι λογικό κόστος είναι για custom made φόρμα ποιότητος. Οι custom BKS είναι αρκετά ακριβότερες.

Panopticon7
30/09/2010, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Λοιπόν ......... έχουμε το εξής θέμα .......... για δυνατούς λύτες !!!
Ύψος μεσαίο ......... βάρος μεγάλο !!!
Ακόμα και αν κάποιο μπουφάν με κλείνει στην κοιλιά ......... είναι μετά με τεράστια μανίκια, και γίνεται αλεξίπτωτο στην περιοχή του στήθους δυσκολεύοντας τρομερά την οδήγηση με ταχύτητες άνω των 140 χλμ.
Παντελόνι για να μου κάνει στη μέση είναι πολύ μακρύ !!!

θέλω λοιπόν άν κάποιος ξέρει ..... κάποιον που να μεταποιεί δέρματα ή να ράβει φόρμες κατά παραγγελία !!!


Δεν νομιζω να βρεις απο τις "καλες" μαρκες...

arxaios
08/10/2010, 20:53
O Alessandro δυστυχώς έχει κλείσει το μαγαζί ........ πουτ΄@ν@ κρίση !!!
:( :sad: :mad: :mad: