PDA

View Full Version : αναρτησεις σε Ζ



ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
19/07/2005, 17:35
ΜΠΑΜΠΑ ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΑΠΟ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ , ΜΠΡΟΣΤΙΝΕΣ , ΠΙΣΙΝΕΣ , ΠΛΑΓΙΕΣ , ΠΑΝΩ , ΚΑΤΩ , ΠΙΣΩ , ΜΠΡΟΣ , ΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΖΖΖΖΟΥΜΠΕΡΑ ΜΑΣ ???? ΕΠΙΣΗΣ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΓΛΥΣΤΡΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΓΚΡΙΠΑΚΙ ΤΟΥ ΓΚΑΖΙΟΥ .... ΑΚΟΜΑ ... ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ .... ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΠΟΛΥ ΟΙ ΜΑΣΠΙΕΔΕΣ ΜΟΥ ..... ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΦΩΤΙΕΣ ΣΕ ΛΙΓΟ... PLEASE ΔΩΣΕ ΛΥΣΕΙΣ .... :lol:

idi
19/07/2005, 17:38
ωχ παιδι μου ...πακετο!!!!

και εγω αλλα μαλλον ειναι επειδη ειμαι αερας!!!

παρε ZX10 ή ZX636 :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

idi
19/07/2005, 17:44
αναρτηση εμπρος:

καλυτερος συνδυασμός απο πακετο μπροστινα-ακτινικα φρενα/τρομπα/δαγκανες και δισκοι απο ΖΧ636R 2003-2004 δε παιζει!!!(συμβατότητα 100%)
στο 750 θελει και γεφυρα (ή πως στο διαλο το λενε) γιατι δεν ειναι USD 43mm το μαμα

πισω:
αμορτισερ Ohlins!!! αλλα που τα ευρα....

μασπιε: rear sets ρυθμιζομενα παρα πολλες επιλογες



να προχωρήσω παραγγελία?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


19845

BAD BOY
19/07/2005, 17:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
.... ΑΚΟΜΑ ... ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ .... ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΠΟΛΥ ΟΙ ΜΑΣΠΙΕΔΕΣ ΜΟΥ ..... ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΦΩΤΙΕΣ ΣΕ ΛΙΓΟ... PLEASE ΔΩΣΕ ΛΥΣΕΙΣ .... :lol: ΒΓΑΛΤΟΥΣ ΡΕ ΤΟΥΣ ΤΙΜΗΜΕΝΟΥΣ...ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΑΣ ΛΕΣ ΓΙΑ ΦΩΤΙΕΣ ΤΩΡΑ.ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΛΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΕΙΣ BONEPPELER:lol: :lol: :rotflmao:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
19/07/2005, 17:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ωχ παιδι μου ...πακετο!!!!

και εγω αλλα μαλλον ειναι επειδη ειμαι αερας!!!

παρε ZX10 ή ZX636 :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΔΕΝ ΘΕΛΩΩΩΩΩΩΩΩ.....
ΛΑΘΟΣ .....
ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΖΧ10.......
ΣΤΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕ ΠΑΙΖΕΙ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ??????:look: :look: :look:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
19/07/2005, 17:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
αναρτηση εμπρος:

καλυτερος συνδυασμός απο πακετο μπροστινα-ακτινικα φρενα/τρομπα/δαγκανες και δισκοι απο ΖΧ636R 2003-2004 δε παιζει!!! στο 750 θελει και γεφυρα (ή πως στο διαλο το λενε)

πισω:
αμορτισερ Ohlins!!! αλλα που τα ευρα....

μασπιε: rear sets ρυθμιζομενα παρα πολλες επιλογες



να προχωρήσω παραγγελία?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:





ΓΙΑ ΔΩΣΕ ΚΑΙ ΤΙΜΕΣ ΤΩΡΑ .... :blush: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ????

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
19/07/2005, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-BADBOY'STOY
ΒΓΑΛΤΟΥΣ ΡΕ ΤΟΥΣ ΤΙΜΗΜΕΝΟΥΣ...ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΑΣ ΛΕΣ ΓΙΑ ΦΩΤΙΕΣ ΤΩΡΑ.ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΛΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΕΙΣ BONEPPELER:lol: :lol: :rotflmao:




ΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ..... ΑΚΟΥΝΕ ΟΙ ΧΟΝΔΑΚΙΔΕΣ ......:blush: :blush:

idi
19/07/2005, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
ΓΙΑ ΔΩΣΕ ΚΑΙ ΤΙΜΕΣ ΤΩΡΑ .... :blush: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ????

για τα του 636 ... ebay....ΜΟΝΟ...
...αμα βρεις γιατι μαζι σου ψαχνουν και 376.987 Ζεταδες ακομα!!!

Ohlins... ασε καλυτερα θα παθεις τιποτα αν ακουσεις τιμες... εχει και ρυθμηση σε 4 τροπους το μαμημενο ομως (ολα τα αλλα +υψος)

ασε σου λεω παμε για πολλα!!!

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
19/07/2005, 17:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
[ασε σου λεω παμε για πολλα!!! [/B]



ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΖΧ10 ΕΤΣΙ ???? ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ???

idi
19/07/2005, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΖΧ10 ΕΤΣΙ ???? ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ???

κοιτα πως το βλεπω εγω...

που λες βρησκεις μπροστινο+εργασια τουλαχιστον 500 ευρα για να μη πω 800

αμορτισες καινουριο κανει αν δε κανω λαθος 800 ευρω

rearsets κανα 300 ρι? δε ξερω

υπαρχουν και φτηνοτερα αλλα... πρεπει να εχεις τα κονε η να παρεις κατι οχι κορυφη

και ακομα θα εχεις 750

νομιζω οτι ειμαστε για SS... ασχετα αν δε θελουμε να το πιστεψουμε..

το 10 ειναι too much για μενα

θα κοιταγα κανα gsxr 750-1000 K3-K4

ή το κλασικ ΖΧ9... πολυ φτηνα μαλιστα και κανει και ταξιδι!

τωρα λεω τα πραγματα απο τη δικη μου σκοπια ετσι!!! ουτε το παιζω εξυπνος. απλα εγω αυτο θα εκανα γιατι βλεπω πως το πας το Ζ ...:wave2:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
19/07/2005, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
κοιτα πως το βλεπω εγω...

που λες βρησκεις μπροστινο+εργασια τουλαχιστον 500 ευρα για να μη πω 800

αμορτισες καινουριο κανει αν δε κανω λαθος 800 ευρω

rearsets κανα 300 ρι? δε ξερω

νομιζω οτι ειμαστε για SS... ασχετα αν δε θελουμε να το πιστεψουμε..

το 10 ειναι too much για μενα

θα κοιταγα κανα gsxr 750-1000 K3-K4

ή το κλασικ ΖΧ9... πολυ φτηνα μαλιστα και κανει και ταξιδι!

τωρα λεω τα πραγματα απο τη δικη μου σκοπια ετσι!!! ουτε το παιζω εξυπνος. απλα εγω αυτο θα εκανα :wave2:


ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ . ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ . ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΠΛΑΚΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΡΕΛΑ ΣΤΡΟΦΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΟΡΑ ΤΟΣΟ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΓΚΑΖΙ , ΚΑΛΟΒΛΕΠΩ ΤΟ GSXR 750. AΣE ΠOY EIMAI KAI 100 KIΛA KAI 1.88 ΥΨΟΣ ... ΜΟΝΟ ΣΕ GSXR ΧΩΡΑΩ ... ΑΠΛΑ ΤΟ ΖΟΥΜΠΕΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΡΩΣΗ , ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ[Ο ΟΛΑ .. ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ. . . ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΩ ??? ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΧΑΣΩ (ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΣΑ???) ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΙΣΘΗΜΑΤΙΑΣ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ???? ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ... ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΕΧΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΝ ΙΔΙΟ .... :wave2:

idi
19/07/2005, 21:02
ναι προβληματιστικα πολυ τοσο που πηγα και εκανα μια βολτα με τη Zuzela και τα ξεχασα ολα

χαχαχαχα
χα
χαχαχ


ακυρα οσα εγραψα παραπανω


Zuzela μονο μια και στο κοσμο αλλη καμια :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :smokin: :wave2:

idi
19/07/2005, 21:43
λοιπον να ενα 750 με μπροστινο USD απο 1000 και ελατηρια WP


19857

idi
19/07/2005, 21:45
Öhlins shock absorber

Part No. KA 302

Type 46PRCLS

Length 337 +10,5/-1,5 mm

Stroke 68 mm



• Fully adjustable single shock absorber.
• "Piggy back" reservoir with floating piston.
• Improved cooling gives more consistent damping and longer damper life.
• Has all our adjustment features, compression, rebound, length and hydraulic pre-load adjuster.
• Probably one of the most advanced single shock absorber around.




:beer: :smokin:


19858

idi
19/07/2005, 21:50
Hyperpro Racing Suspension
Model : Z 1000 03>
Product # : KA10-610S
Twin shock : No
Type : With Turnable Billet Machined Bottom and Reservoir


19859

bonepeeler
19/07/2005, 21:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
λοιπον να ενα 750 με μπροστινο USD απο 1000 και ελατηρια WP


Παναγιά μου.:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Τι'ν'τούτο;:hypnotize :hypnotize :hypnotize

:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:


:beer:

idi
19/07/2005, 21:53
δε βγαζω ακρη με το site της white power...

http://www.wpsuspension.com/

idi
19/07/2005, 22:10
με μπροστινο απο gsxr 1000 :alien: :alien: :alien:


19861

idi
19/07/2005, 22:12
ohlins!!! :smokin: :smokin:


19862

idi
19/07/2005, 22:21
αμορτισερ απο ΖΧ9 και Ζ διπλα διπλα. ναι μπαινει μια χαρα :D


19863

idi
19/07/2005, 22:26
636 σε Ζ1000 μαζι με φρενα


19864

idi
19/07/2005, 22:29
rizoma rear sets


19865

idi
19/07/2005, 22:36
gilles rear sets


19866

idi
19/07/2005, 22:39
valter moto


19868

idi
19/07/2005, 22:41
:D


19869

idi
19/07/2005, 22:42
woodstock


19870

AFTER
19/07/2005, 23:07
Αμα τους πεις και ποσο εχουνε τα μαρσπιε....
Εγω ξερω,για αυτο το λεω :bawl:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
20/07/2005, 01:41
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΞΕΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΔΑΜ .... ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΖΩΗΣ .... Ή ΤΑ ΧΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΝΤΡΕΥΕΣΑΙ ...Ή ΧΩΡΙΖΕΙΣ .....ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΟΧΙ ΠΑΛΙ .... ΣΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΡΕΘΗΚΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΒΡΕΘΗΚΑ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΜΕΝΟΣ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΓΑΜΟ ....ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΡΕΛΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ...ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΗ ΣΤΡΟΦΗ , ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΕΛΑΙΝΩ ΤΟΥΣ SS .. ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΝΟΜΙΖΑΝ ΟΤΙ ΤΟ Ζ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΟΤΕΡ ΜΕ ΡΟΔΕΣ , ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΝΕ ΜΕ ΑΠΟΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΨΑΧΝΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΗΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΜΑΜΙΣΙΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ...ΓΟΥΣΤΑΡΩ , ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ... ΑΛΛΑ ΑΛΛΟ ΤΟ SS ...ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ...ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ ΚΛΑΣΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΑΝΩ ...ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟ ΖΗΤΑ ΤΩΝ 8 ΧΙΛ ΕΥΡΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ , ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Ζ ΤΩΝ 11 ΧΙΛ ..ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ... ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ... ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΣΕ ΟΝΕΙΡΟ . ..... :rolleyes:

idi
20/07/2005, 11:46
Μπορεις να κανεις και αυτο...

να παρεις το κορυφαιο SS και να το κανεις να μοιαζει με το πιο ομορφο μηχανακι ever!!!! :beer: :beer: :beer:


19907

idi
20/07/2005, 11:48
:eek:


19908

idi
20/07/2005, 11:49
:p


19909

modeerf
20/07/2005, 12:21
Μια χαρά ερώτηση εκανες αδερφέ...


Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
ΜΠΑΜΠΑ ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΑΠΟ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ , ΜΠΡΟΣΤΙΝΕΣ , ΠΙΣΙΝΕΣ , ΠΛΑΓΙΕΣ , ΠΑΝΩ , ΚΑΤΩ , ΠΙΣΩ , ΜΠΡΟΣ , ΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΖΖΖΖΟΥΜΠΕΡΑ ΜΑΣ ????

Επειδή εγώ δεν είμαι τόσο της πατέντας...

Για αναβάθμιση μπροστινού, ελατήρια για το Ζ750 έως αυτή την στιγμή βγάζει μονο η Ohlins (WP, Hyperpro μεχρι και πρίν λίγο καιρό που κοιταζα δεν είχαν τιποτα)...105 ευρώ το ζευγος...το αποτέλεσμα δεν το ξέρω...η Ohlins ισχυρίζεται οτι είναι 10% σκληρότερα...τα μαμάτα ελατήρια ειναι ΠΟΛΥ λάθος (υπερβολικά μαλακά) εκτός και αν free sag της τάξης του 25% θεωρείται λογικό...(πιστεψε με έχω φάει παρα πολλες ώρες μετρήσεων)...βάλε και λαδάκια κανα 25άρι τα λαδάκια...

Προσωπικά αυτή την στιγμή εχω επάνω μονο ένα ζευγάρι τάπες προφόρτισης...GPR αν δεν κάνω λάθος, 90 ευρώ...με το που τις βάζεις ήδη προφορτίζουν κατα ένα ποσοστό ακόμα και τέρμα ξεσφυκτες...το αποτέλεσμα είναι να μειωθεί το free sag περίπου στο μισο, καλύτερη αισθηση στο φρενάρισμα, κρατάει την γραμμή του στις στροφές ΑΛΛΑ...πλέον έχω πολύ γρήγορη και απότομη επαναφορά (που γίνεται αισθητή στα "σκαμπίλια" με μικρές ταχύτητες)...

Για πίσω τα είπε λίγο πολύ ο Idi...Ohlins πλήρως ρυθμιζόμενη λίγο κάτω απο 700ευρώ στον Ντουλαβέρη...το πίσω μαμά αμορτισέρ εχε υπόψιν σου οτι είναι ΣΚΛΗΡΟ...είμαι 1.72 κανονικό βάρος και με προφόρτιση στο 4 (default ρυθμιση) sag με αναβάτη έχω της τάξης του 25-26%...το οποίο θεωρείται μια χαρα...για ΠΙΣΤΑ...lol...




Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
ΕΠΙΣΗΣ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΓΛΥΣΤΡΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΓΚΡΙΠΑΚΙ ΤΟΥ ΓΚΑΖΙΟΥ

Ντεν ξέρω καρντιά μου...να υποθέσω οτι φοράς γάντια??? Το γκριπ γλιστράει ή το χέρι απο τον ιδρώτα σου???




Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
ΑΚΟΜΑ ... ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ .... ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΠΟΛΥ ΟΙ ΜΑΣΠΙΕΔΕΣ ΜΟΥ ..... ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΦΩΤΙΕΣ ΣΕ ΛΙΓΟ... PLEASE ΔΩΣΕ ΛΥΣΕΙΣ .... :lol:

Αν και σε δημόσιο δρόμο δεν εχω αντιμετωπίσει τέτοιο "πρόβλημα"*, επειδή πρόσφατα ήμουν Σερρες, αυτό ήταν το ένα και μοναδικό ΜΟΝΙΜΟ προβλημα που είχα στις 14 απο τις 16 στροφές από τον πρώτο γύρο μεχρι και τον τελευταίο...φαινεται οτι τα παραέχουν χαμηλά για τις δυνατότητες του...

Rearsets ρυθμιζόμενα δεν βρήκα στο internet με λιγότερα από 500 ευρώ, κάποια απο αυτά εχει ποστάρει ο Idi...

Η Valtermoto βγάζει για το 750 rearsets αλλά δεν είναι ρυθμιζόμενα...tipo 1 και tipo 2 (PEK 28 και 29 αν θυμάμαι καλά) ξεκινάνε απο 200 ευρώ τελική (τιμή πολύ καλή) ΑΛΛΑ τα μαρσιπιέδια ΔΕΝ σηκώνονται...που σημαίνει οτι μάλλον όταν ξύσεις αγρια υπάρχει σοβαρο ενδεχόμενο να σηωθεί και η μοτο...τα tipo 3 (PEK 30 αν θυμάμαι καλά) είναι κοντα στα 400 ευρώ...πάλι δεν είναι ρυθμιζόμενα ΑΛΛΑ τα μαρσιπιέ δεν ειναι κολλημένα στις βάσεις...οπότε και να ξύσεις μάλλον δεν θα τρέξει τίποτα...

Εγώ λεω να προχωρήσω σε μια πιο φθηνή λύση προς το παρόν...η Kawasaki βγάζει aftermarket μαρσιπιέ με νύχι (που αφαιρείται) και χωρίς νύχι...είναι πιο μαζεμένα και κοστίζουν στο περίπου 60 ευρώ το ζευγος...θα πάω να τα τσεκάρω σημερα και θα επανέλθω με πληροφορίες...

Κάτσε να βάλω και μια εικόνα απο το internet...

*EDIT 16/8/2005: εχμμμμμ, σημερα αναθεωρησα...γράψε λάθος...ειναι "πρόβλημα" ΚΑΙ για τον δημόσιο δρόμο...


19910

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
20/07/2005, 13:54
ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΛΥΣΗ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ... ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΒΡΕΘΕΙ ΜΕΤΡΗΤΟ ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΑ ΑΝΑΠΟΔΑ ΤΟΥ 1000 . ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΙΣΩ ΘΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΩ ΤΗΝ ΑΝΑΡΤΗΣΗ , ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ . ΠΑΡΟΛΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΘΕΤΙΚΗ ΣΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ . ΒΕΒΑΙΑ ΟΣΟ ΚΑΤΩ ΣΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΤΑ ΜΑΣΠΙΕ ... ΣΤΗΝ ΔΕ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ , ΗΜΟΥΝ ΔΙΠΛΟΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΤΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣΙΟΥ Η ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΕΔΕΙΧΝΕ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΗ . (ΣΤΙΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΜΟΝΟ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ) ΣΥΝΕΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ Η ΠΡΩΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ ...ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΣΠΙΕΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ Ο ΒΑΣΣΑΛΟΣ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 350 ΕΥΡΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟ ΠΟΔΙ . Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΑΥΤΗ ΟΜΩΣ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ .... ΣΥΝΕΠΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΚΑΝ ...ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΦΘΩ...ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ... ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΑ ΑΦΗΣΩ ΟΛΑ ΣΤΗ ΑΣΦΑΛΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ... ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΑ . . . ΑΧ ΑΥΤΗ Η ΑΓΑΠΗ ....:sun:.. ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΘΑ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕΙ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕ ΤΟΣΑ ΕΞΟΔΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ...:sad:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
20/07/2005, 14:05
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από modeerf
[B]Μια χαρά ερώτηση εκανες αδερφέ...


Προσωπικά αυτή την στιγμή εχω επάνω μονο ένα ζευγάρι τάπες προφόρτισης...GPR αν δεν κάνω λάθος, 90 ευρώ...με το που τις βάζεις ήδη προφορτίζουν κατα ένα ποσοστό ακόμα και τέρμα ξεσφυκτες...το αποτέλεσμα είναι να μειωθεί το free sag περίπου στο μισο, καλύτερη αισθηση στο φρενάρισμα, κρατάει την γραμμή του στις στροφές ΑΛΛΑ...πλέον έχω πολύ γρήγορη και απότομη επαναφορά (που γίνεται αισθητή στα "σκαμπίλια" με μικρές ταχύτητες)...



ΓΙΑ ΠΕΣ ...ΓΙΑ ΠΕΣ... ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΝΟΥΝ ΔΟΥΛΙΤΣΑ ??? ΑΠΛΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΑΠΑ-ΒΙΔΑ ΚΑΙ ΣΦΙΓΓΟΥΜΕ ???? ΑΠΟ Π0Υ ΘΑ ΤΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ???

modeerf
20/07/2005, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΛΥΣΗ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ... ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΒΡΕΘΕΙ ΜΕΤΡΗΤΟ ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΑ ΑΝΑΠΟΔΑ ΤΟΥ 1000 . ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΙΣΩ ΘΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΩ ΤΗΝ ΑΝΑΡΤΗΣΗ , ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ . ΠΑΡΟΛΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΘΕΤΙΚΗ ΣΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ . ΒΕΒΑΙΑ ΟΣΟ ΚΑΤΩ ΣΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΤΑ ΜΑΣΠΙΕ ... ΣΤΗΝ ΔΕ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ , ΗΜΟΥΝ ΔΙΠΛΟΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΤΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣΙΟΥ Η ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΕΔΕΙΧΝΕ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΗ . (ΣΤΙΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΜΟΝΟ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ) ΣΥΝΕΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ Η ΠΡΩΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ ...ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΣΠΙΕΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ Ο ΒΑΣΣΑΛΟΣ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 350 ΕΥΡΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟ ΠΟΔΙ . Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΑΥΤΗ ΟΜΩΣ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ .... ΣΥΝΕΠΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΚΑΝ ...ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΦΘΩ...ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ...ΑΧ ΑΥΤΗ Η ΑΓΑΠΗ ....:sun:

Για την πίσω ανάρτηση...πριν την τερματίσεις (προφανώς εννοείς φουλ προφόρτιση στο 7) κάνε πειράματα...αν βαριέσαι να μετρας sag κλπ κλπ τοτε σκληρηνε την κατα ΕΝΑ κλικ και βγές παγανιά (αν υποθέσουμε οτι τώρα είσαι στο 5 βάλτην στο 6)...μετά μαλάκωσε την κατά ΕΝΑ κλικ και ξαναβγές παγανιά (αν υποθέσουμε οτι τώρα είσαι στο 5 βαλτην στο 4)...

Απο την στιγμή που την εστρωσα απο το 4 την προφόρτιση την έβαλα στο 5...στο μεν δρόμο παραπονιόμουν για γλιστήματα (δεν κατέβαινε στον δρόμο η ισχύς) στην μεν πίστα το πίσω λάστιχο είχε υπερβολικά μεγάλη φθορά (φωτογραφίες υπάρχουν για τα παντα)...

Κάθησα, μετρησα sag και αρχισα να παιζω...εβαλα την προφόρτιση στο 3 και ξαφνικά η μοτοσυκλέτα σε δημόσιο δρόμο ΔΕΝ ΓΛΙΣΤΡΑΓΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ακόμα και με τερμα γκαζι κόφτη στην πρώτη...τελικά για τα κιλά μου και το δικό μου στύλ οδήγησης κατέληξα στην 4 (προς το παρών)...επίσης στην πίστα φάνηκε πιο ομοιομορφη φθορά στο πίσω...

Επίσης παίξε και με την αποσβεση επαναφοράς...πολλές ταλαντώσεις εξαρτώνται και απο αυτή...

Με δευτερο άτομο (αν και σπάνια ανεβάζω) τα πραγματα αλλάζουν...αλλες ρυθμίσεις...

Αν πήγες στον Βασσαλο τότε 99% θα σου έλεγε για τα valtermoto...και αν μου μιλάς για 350ευρώ (μάλλον μετρητά) τότε είναι τα tipo 3...πολλά τα χρήματα αλλά πιστευω οτι τα αξίζουν...παρόλα αυτά δεν ξέρω κατα πόσο πιο ψηλα (και ενδεχομένως και πίσω) τοποθετούν τα πόδια...το κακό είναι οτι οι φωτογραφίες δειχνουν τα rearsets απο πολυ κοντά και δεν μπορείς να συγκρίνεις με μια φωτογραφία του Ζ με τα μαμά...

Είδομεν...

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
20/07/2005, 14:24
ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ... ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΨΑΓΜΕΝΟΣ .. . ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΑΛΛΑ....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ... ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ... ΥΠΟΛΟΓΙΖΑ ΟΤΙ ΜΕ ΠΟΙΟ ΣΚΛΗΡΗ ΠΙΣΩ ΘΑ ΕΝΙΩΘΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ...ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ...:blush: :blush: :blush:

modeerf
20/07/2005, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ

ΓΙΑ ΠΕΣ ...ΓΙΑ ΠΕΣ... ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΝΟΥΝ ΔΟΥΛΙΤΣΑ ??? ΑΠΛΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΑΠΑ-ΒΙΔΑ ΚΑΙ ΣΦΙΓΓΟΥΜΕ ???? ΑΠΟ Π0Υ ΘΑ ΤΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ???

Απο την στιγμή που τα ελατήρια είναι λάθος απλά μην περιμένεις πολλά πραγματα...τρώς λίγο απο το free sag και άλλο λίγο απο αυτό με αναβάτη...

Καλύτερο φρενάρισμα, λιγότερο βυθισμα, χαράζει πιο ουδετερα γραμμες στις στροφές ΑΛΛΑ...ειπαμε...πιο αποτομη επαναφορά...και αυτό το καταλαβαίνεις ΠΟΛΥ σε πολύ μικρες ταχύτητες (π.χ. 40χλμ) οταν ρίχνεις σκαμπίλι απο αριστερά π.χ. δεξιά...αυτό είναι το τίμημα...προφανως συνηθίζεται αλλά...

Αν ήξερα τα αποτελέσματα απο την αρχή ΔΕΝ θα επαιρνα ταπες προφόρτισης αλλά για να πάρω το ίδιο αποτέλεσμα απλά θα έβαζα ενα ζευγαρι κοντούς αποστάτες (1 με 1,5 εκατοστά)...ουτως ή άλλως αυτό τον ρόλο έχουν και οι τάπες στην προκειμένη περίπτωση, μόνο που οι αποστάτες δεν θα σου κόστιζαν τίποτα...ευελπιστώ οτι οι τάπες θα είναι χρήσιμες (ίσως) όταν με το καλό βάλω κανα ελατηριάκι μπροστά και άλλα λαδάκια...

Η διαδικασία τοποθετησης είναι ευκολη...οι "τσαπατσούληδες" απλά θα ξεβιδώσουν τις μαμά τάπες και θα βάλουν τις καινουριες...99% πιθανότητα να γρατζουνήσεις απο κάτω το τιμόνι και να φύγει χρώμα...

Οι "σωστοι" θα αφαιρέσουν το τιμόνι, θα λασκάρουν τις επάνω βίδες (μια για καθε καλάμι) της πλάκας, θα ξεβιδώσουν τις μαμά, θα βιδώσουν με δυναμόκλειδο τις καινουριες, θα σφίξουν πάλι τις επάνω βίδες των καλαμιών, θα ξαναβάλουν το τιμόνι (για να το φέρεις "σωστά" στο αριστερό μέρος το τιμόνι έχει μια πόντα που την ευθυγραμίζεις με τα καβαλέτα) και πάπαλα...

Τις τάπες θα τις βρείς στον Γεωργόπουλο Βουλιαγμένης (δεν θυμάμαι νουμερο μου φαινεται 44 αλλά δεν έιμαι σίγουρος) ανεβαινοντας την Βουλιαγμένης (απο κέντρο προς παραλία) στο άριστερό σου χέρι...ακριβώς απέναντι υπάρχει κατάστημα MAC...

ΥΓ: πλακα πλάκα η απότομη επαναφορά είναι πιθανόν να εξαλειφθεί παίζοντας με άλλο ιξωδες λάδια ΑΛΛΑ αν είναι να κατεβάσω καλάμια τότε νυσάφι...βαζω τα Ohlins και γίνεται πιο σωστή δουλεια...(ισως, γιατί οπως είπα δεν εχω βρει ακόμα κανέναν σε κανένα φορουμ με 750 που να τα έχει βάλει για να δώ εντυπώσεις...)

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
20/07/2005, 14:33
ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΩ ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΜΟΥ ... ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΑΙ ?????/:lol: ΘΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΨΩΝΗΣΟΥΜΕ ... ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ... ΜΕ ΤΟ ΑΖΗΜΕΙΩΤΟ ΒΕΒΑΙΩΣ ΒΕΒΑΙΩΣ ....

modeerf
20/07/2005, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ... ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΨΑΓΜΕΝΟΣ .. . ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΑΛΛΑ....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ... ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ... ΥΠΟΛΟΓΙΖΑ ΟΤΙ ΜΕ ΠΟΙΟ ΣΚΛΗΡΗ ΠΙΣΩ ΘΑ ΕΝΙΩΘΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ...ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ...:blush: :blush: :blush:

Σε πληροφορώ οτι στην προκειμένη περίπτωση εγώ ΔΕΝ ειμαι ΚΑΘΟΛΟΥ ψαγμένος...

Απλά προσπαθώ να "ακουω" την μοτοσυκλετα μου, να απομονώνω οσο μπορώ κάθε πρόβλημα/φαινόμενο και να προσπαθώ να βρώ λύση σε καθε ένα ξεχωριστά...τίποτα περισσότερο...

Και επειδή ΔΕΝ είμαι ψαγμένος εχω να σου δώσω μια και μοναδική συμβουλη...πρίν αλλάξεις κάτι φροντισε να υπάρχει λόγος...υπάρχουν παιδιά που δίνουν χιλιάρικα σε αναρτήσεις και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο ΧΩΡΙΣ να ξέρουν ΚΑΝ γιατί έδωσαν τόσα λεφτά...αρα η λογική κατεμε πηγαίνει καπως έτσι...π.χ. μπαίνω στην στροφή και μου κάνει το τάδε...μπας και εκανα εγώ κάποιο οδηγικό λάθος??? Τι ακριβώς έκανε η μοτοσυκλετα??? Κατσε να δουμε για ποιους λόγους μπορεί να το έκανε...και κάτσε να δουμε και πως μπορεί να μειωθεί ή/και να εξαληφθεί...

Το να βλέπεις την συμπεριφορά της μοτο σου στον δρόμο ειναι θεμιτό...αλλά καλύτερο είναι να μπορείς να συγκρίνεις...το εγραψα και πιο πανω...προφόρτιση στο 5, γκαζι τερμα στην Αθήνα τουλάχιστον=παντηλίκια...προφόρτιση στο 3 και ξαφνικά ήταν σαν να είχα βάλει slick ελαστικά...προφόρτιση στο 4 μου πάει πιο πολύ στο ΔΙΚΟ μου οδηγικό στύλ...

Για να ρυθμίσεις την προφόρτιση σου:
Στα εργαλεία της μοτο σου υπάρχουν μεταξύ άλλων ένα αλεν με το οποιο ξεβιδώνεις 2 βίδες (μια απο την κάθε μερια) το πίσω φτερό...δεν το αφαιρείς τελειως απλά για να έχεις πρόσβαση στην ανάρτηση το μεταθέτεις λίγο προς τα πίσω...στα εργαλεια θα βρείς και ένα γατζόκλειδο...με αυτό ρυθμίζεις την προφόρτιση...

Η αποσβεση επαναφοράς γινεται με γυμνά χερια...πεσε κάτω απο την μοτο (που λέει ο λόγος) και θα δείς στο κάτω μέρος της ανάρτησης μια "ροδέλα" που επάνω γράφει νουμερα (1,2,3 και 4)...μαμά είναι η 2...την γυρνάς και "παιζεις"...

modeerf
20/07/2005, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΩ ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΜΟΥ ... ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΑΙ ?????/:lol: ΘΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΨΩΝΗΣΟΥΜΕ ... ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ... ΜΕ ΤΟ ΑΖΗΜΕΙΩΤΟ ΒΕΒΑΙΩΣ ΒΕΒΑΙΩΣ ....

Εκτός απο ΑΣΧΕΤΟΣ πρεπει να αναφέρω οτι ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ...lol

Οπότε σου κάνω την χάρη και σε απαλλάσω απο την αφεντιά μου σπρώχνοντας σε σε κάποιον που να κατέχει το αθλημα ή στον μάστορα σου...

:)

idi
20/07/2005, 15:37
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Kawasaki-Z1000-front-forks-not-ZX-R1-R6-CBR-GSXR_W0QQitemZ4562073848QQcategoryZ35592QQrdZ1QQcmdZViewItem
σημερα τελιωνει...δε ξερω αν στελνουν Ελλαδα

gergio
22/07/2005, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ναι προβληματιστικα πολυ τοσο που πηγα και εκανα μια βολτα με τη Zuzela και τα ξεχασα ολα

χαχαχαχα
χα
χαχαχ


ακυρα οσα εγραψα παραπανω


Zuzela μονο μια και στο κοσμο αλλη καμια :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :smokin: :wave2:
παιδια εχω αλλαξει 12 μηχανες εκτος απο ενα χτ και ενα χτ660χ τα αλλα ηταν street,ss ακομα και στο χτ βρηκα καποιες ατελειες θελω να πω μονο στη ζ εδεσα,τι το θελεις να μπλεξεις με φαιρινκ και τετοια,μην γρατζουνιστουν κ.τ.λ θα πηγαινεις χαλκιδα και θα πιανεσαι, μια χαρα ειναι η ζ
και αν θελετε στροφες παρτε ενα R1 και τελος
και για ταξιδια χχ
αυτα

BAD BOY
22/07/2005, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από gergio

και αν θελετε στροφες παρτε ενα R1 και τελος

αυτα ΕΓΩ ΣΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΙΠΟΤΙΣ ΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΖΗΤΑ:beer: ΑΥΤΙΑ:wave2:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
23/07/2005, 02:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από gergio
παιδια εχω αλλαξει 12 μηχανες εκτος απο ενα χτ και ενα χτ660χ τα αλλα ηταν street,ss ακομα και στο χτ βρηκα καποιες ατελειες θελω να πω μονο στη ζ εδεσα,τι το θελεις να μπλεξεις με φαιρινκ και τετοια,μην γρατζουνιστουν κ.τ.λ θα πηγαινεις χαλκιδα και θα πιανεσαι, μια χαρα ειναι η ζ
και αν θελετε στροφες παρτε ενα R1 και τελος
και για ταξιδια χχ
αυτα

MΕΣΑ .... ΤΑ ΔΑΝΕΙΑ ΟΜΩΣ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ??????:rolleyes: :rolleyes: :D :D

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
23/07/2005, 14:16
ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΤΟ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ....

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
23/07/2005, 14:17
ΚΑΛΑ ΝΤΕ ... ΛΑΘΟΣ ΚΑΝΑΜΕ ...

gergio
23/07/2005, 17:36
ΕΓΩ ΣΑΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΤΟ Ζ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΓΙΑ ΟΛΕς ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ:beer: :beer:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
23/07/2005, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από gergio
ΕΓΩ ΣΑΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΤΟ Ζ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΓΙΑ ΟΛΕς ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ:beer: :beer:

ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΤΟ ΕΝΑΥΣΜΑ ..... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ... ΛΟΙΠΟΝ .. . ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΕΓΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΖΟΥΜΠΕΡΟ ΜΟΥ....
http://photobucket.com/
ΨΑΞΤΕ ΓΙΑ .....ΜΙΛΤΟΣ.....OXI ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ Η ΜΟΥΤΣΟΥΝΑ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ...... ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΟ ΜΙΛΤΟΣ ΑΛΜΠΟΥΜ .... :wave2: ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΛΕΤΕ ????

haldaios
11/01/2006, 18:26
Ρε παιδιά ξέρεται αν η πίσω ανάρτηση του ΖΧ-10R 05’ μπορεί να μπει σε Ζ750?:confused:

Lazio
11/01/2006, 21:29
απο 636 του 03 90% κουμπωνει στα μωρα μας

Αλλα ρωτα καλυτερα.... :wave2:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
11/01/2006, 22:50
KΑΛΑ ΡΕ ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΘΑΨΑΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ.....

billgeo
12/01/2006, 17:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από haldaios
Ρε παιδιά ξέρεται αν η πίσω ανάρτηση του ΖΧ-10R 05’ μπορεί να μπει σε Ζ750?:confused:

KAPOIOS (O IDI?) EXEI GRAPSEI GIA THN ANARTA TOU ZX-9R...

idi
13/01/2006, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από billgeo
KAPOIOS (O IDI?) EXEI GRAPSEI GIA THN ANARTA TOU ZX-9R...

δε ξερω για του 10 αλλα του ΖΧ9 μπαινει κουτι

οπως και των GSXR Κ3-Κ4, ΖΧ6 '03-'04 κτλ

billgeo
13/01/2006, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
δε ξερω για του 10 αλλα του ΖΧ9 μπαινει κουτι

οπως και των GSXR Κ3-Κ4, ΖΧ6 '03-'04 κτλ

NAI E!!??

GIA TO Z750 MILAME PANTA E?
GIA POSA EYROPAIKA MILAME?

P.S. ME TA BITUBO EXEI PSAXTEI KANEIS?
PAIZEI ENA PAKETAKI (PISW RI8MIZOMENH ANARTHSH, MPROSTA PROODEUTIKA ELAT. + APOSTATES, KAI LADIA) SE POLY POWER TIMH!