PDA

View Full Version : Η κοινη μας αγαπη δεν εχει συνορα!!



ΨΑΡΑΚΑΣ
29/09/2010, 09:09
Καλημερα σε ολους καταρχην, θα σας γραψω μια μικρη ιστορια που ελαβε χωρα στην πολη μου το Αιτωλικο την Κυριακη που μας περασε, παρολο που δουλευα, μετα απο το συμβαν αυτο ενιωθα σαν ειχα κανει την ομορφοτερη βολτα που εχω κανει ποτε στο λιγο καιρο που ειμαι στο χωρο!!

Κυριακη λοιπον μεσημερι στην καφετερια που ημουν σκανε δυο μηχανες kawa. gp 750 μια κοκκινη και μια μαυρη με γερμανικες πινακιδες καλοσυντηρημες σαν καινουριες μιας και ηταν
μεγαλυτερες απο μενα σε ηλικια.Η μια απο αυτες εκανε τρομερο θορυβο, σταματανε σβηνουν και την κοιτουσαν λεω κατι προβλημα υπαρχει τοτε φευγει ο ενας, βγαινω εξω με τα λιγα αγγλικα που γνωριζω να παρω παραγγελια και πιανουμε την κουβεντα και μου εξηγει οτι καπου στην διαδρομη του εφυγε ο ενας απο τους 4 λαιμους της εξαγωγης και οτι ο φιλος του παει μηπως και τον βρει τελος παντων παραγγελνει ενα καφε τον κερναω και μου εξηγει οτι ξεκινησαν το ταξιδι απο γερμανια με τα πρωτα μηχανακια που πηραν (παρολο που ειχαν απο αλλη μια BMW gs 1200) πριν 23 χρονια και πηγαιναν πελοπονησο για camping! Του λεω οτι θα κανω μερικα τηλεφωνηματα αλλα δεν ξερω αν θα βρω κατι μιασ και ηταν και κυριακη! Αφου ειπαμε καμποσα μετα απο μιαμιση ωρα ερχεται ο φιλος του και κουβαλαει το λαιμο δεμενο στα μπαγκαζια ομολογω εγω χαρηκα πιο πολυ απο δαυτον κατεβαινει τον κερναω και αυτον ενα καφε βαζουν πανω τον λαιμο και ανακαλυπτουν οτι λειπουν τα δυο 13αρια παξιμαδια,μου λεει μπορουμε να βρουμε ποσο χαρηκα που ειχα στο γκαραζ οχι ενα αλλα καμια 200αρια παιρνω τηλ ενα φιλο μιας και δεν μπορουσα να αφησω τη δουλεια και του φερνει 4 ευτυχως το σπειρωμα ηταν το ιδιο! μου λεει τι σου χρωσταω ενοειτε τιποτα του λεω την εφτιαξαν πληθηκαν με εβγαλαν φωτο πλαι στα gp με ευχαριστησαν 1000 φορες και εφυγαν!! Η χαρα μου ηταν απεριγραπτη και θελησα να την μοιραστω να ειστε παντα καλα και παντα ορθιοι, ελπιζω να μπορεσω να ερθω την Κυριακη στην πανελληνια να σας γνωρισω απο κοντα!!

soter3gm
29/09/2010, 09:23
έτσι είναι τα πράγματα μεταξύ μοτοσικλετιστών, η αλληλοβοήθεια έπεται ;)

Από το Αιτωλικό Αιτωλοακαρνανίας ?? κοντόπατριωτάκι ?? Νιοχώρι Εδώ !!!

S.Nikos
29/09/2010, 10:13
Χαίρομαι να διαβάζω τέτοια θέματα!

Είσαι παλίκαρος! :beer:

o teos
29/09/2010, 10:17
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από soter3gm
[B]έτσι είναι τα πράγματα μεταξύ μοτοσικλετιστών, η αλληλοβοήθεια έπεται ;)

+1000:beer:

Cpt. Haddock
29/09/2010, 10:20
Αν είχαν παρόμοιο πρόβλημα, αλλα σε αυτοκίνητο, θα τους βοηθούσατε εξίσου;

o teos
29/09/2010, 10:22
ενοειτε ρε αδερφε πανω απ ολα ανθρωποι πιστευω ετσι??απλα οσοι ειναι με τουτου καμια φορα ειναι πιο απομακροι...:winka:

makis206
29/09/2010, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Αν είχαν παρόμοιο πρόβλημα, αλλα σε αυτοκίνητο, θα τους βοηθούσατε εξίσου;

Όχι ρε, το μπούλο!:evil: :lol:

ΨΑΡΑΚΑΣ
29/09/2010, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από soter3gm
έτσι είναι τα πράγματα μεταξύ μοτοσικλετιστών, η αλληλοβοήθεια έπεται ;)

Από το Αιτωλικό Αιτωλοακαρνανίας ?? κοντόπατριωτάκι ?? Νιοχώρι Εδώ !!!

Ναι φιλε μου απο Αιτωλικό Αιτωλοακαρνανίας ειμαι!! πολυ θα χαρω να κερασω και εσενα ενα καφεδακι!!

alexxxcbr
29/09/2010, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Αν είχαν παρόμοιο πρόβλημα, αλλα σε αυτοκίνητο, θα τους βοηθούσατε εξίσου;




ΝΟ.:wave2: :wave2:

binzis
29/09/2010, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Όχι ρε, το μπούλο!:evil: :lol:

Το μπούλο θα έπερνε και από μένα...:evil:

Μπράβο Παναγιώτη CBFα :beer: :wave2:

o teos
29/09/2010, 13:00
ακαρδοι...δηλαδη αν ηταν μεσα ενα μελαχρινο και ενα ξανθο με αναλογιες μοντελου δε θα τις βοηθαγατε ε????:a01: :a01:

makis206
29/09/2010, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από o teos
ακαρδοι...δηλαδη αν ηταν μεσα ενα μελαχρινο και ενα ξανθο με αναλογιες μοντελου δε θα τις βοηθαγατε ε????:a01: :a01:

Αλλάζεις παραμέτρους.. αλλάζουμε απαντήσεις...:lol:

o teos
29/09/2010, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Αλλάζεις παραμέτρους.. αλλάζουμε απαντήσεις...:lol:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ειπα και γω....

Εχετλαίος
29/09/2010, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Αν είχαν παρόμοιο πρόβλημα, αλλα σε αυτοκίνητο, θα τους βοηθούσατε εξίσου;

Aμφιβάλεις;

kokos08
29/09/2010, 13:28
Ρε εκει εχει τσαμπα service!!!
Θα σκασω με το εργαλειο,και λιγο πριν φτασω στην καφετερια θα χαλαρωσω την βιδα του καρτερ,θα χασω τα μισα λαδια φτανοντας,θα μου αλλαξουν λαδια,θα κλαφτω και για το φιλτρο,θα μου το αλλαξουν κι αυτο,θα πιω και τον καφε μου τον κερασμενο εννοειται και μια χαρα... Ακομα και Κυριακες ε?? Αυτα ειναι!
Τι ωρες και μερες δουλευεις?

binzis
29/09/2010, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Ρε εκει εχει τσαμπα service!!!
Θα σκασω με το εργαλειο,και λιγο πριν φτασω στην καφετερια θα χαλαρωσω την βιδα του καρτερ,θα χασω τα μισα λαδια φτανοντας,θα μου αλλαξουν λαδια,θα κλαφτω και για το φιλτρο,θα μου το αλλαξουν κι αυτο,θα πιω και τον καφε μου τον κερασμενο εννοειται και μια χαρα... Ακομα και Κυριακες ε?? Αυτα ειναι!
Τι ωρες και μερες δουλευεις?

Δεν ξέρω για σένα, αλλά εμένα θα με εξυπηρετήσει και θα με κεράσει καφέ...:smokin:
:lol:

kokos08
29/09/2010, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από binzis
Δεν ξέρω για σένα, αλλά εμένα θα με εξυπηρετήσει και θα με κεράσει καφέ...:smokin:
:lol:


Ποιο service εχεις να κανεις εσυ? Μαλακια εκανα πριν κανα μηνα αλλαξα τα μπουζι,δεν το ηξερα πιο πριν! :mad:

Volo
29/09/2010, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΨΑΡΑΚΑΣ
Καλημερα σε ολους καταρχην, θα σας γραψω μια μικρη ιστορια που ελαβε χωρα στην πολη μου το Αιτωλικο την Κυριακη που μας περασε, παρολο που δουλευα, μετα απο το συμβαν αυτο ενιωθα σαν ειχα κανει την ομορφοτερη βολτα που εχω κανει ποτε στο λιγο καιρο που ειμαι στο χωρο!!

Κυριακη λοιπον μεσημερι στην καφετερια που ημουν σκανε δυο μηχανες kawa. gp 750 μια κοκκινη και μια μαυρη με γερμανικες πινακιδες καλοσυντηρημες σαν καινουριες μιας και ηταν
μεγαλυτερες απο μενα σε ηλικια.Η μια απο αυτες εκανε τρομερο θορυβο, σταματανε σβηνουν και την κοιτουσαν λεω κατι προβλημα υπαρχει τοτε φευγει ο ενας, βγαινω εξω με τα λιγα αγγλικα που γνωριζω να παρω παραγγελια και πιανουμε την κουβεντα και μου εξηγει οτι καπου στην διαδρομη του εφυγε ο ενας απο τους 4 λαιμους της εξαγωγης και οτι ο φιλος του παει μηπως και τον βρει τελος παντων παραγγελνει ενα καφε τον κερναω και μου εξηγει οτι ξεκινησαν το ταξιδι απο γερμανια με τα πρωτα μηχανακια που πηραν (παρολο που ειχαν απο αλλη μια BMW gs 1200) πριν 23 χρονια και πηγαιναν πελοπονησο για camping! Του λεω οτι θα κανω μερικα τηλεφωνηματα αλλα δεν ξερω αν θα βρω κατι μιασ και ηταν και κυριακη! Αφου ειπαμε καμποσα μετα απο μιαμιση ωρα ερχεται ο φιλος του και κουβαλαει το λαιμο δεμενο στα μπαγκαζια ομολογω εγω χαρηκα πιο πολυ απο δαυτον κατεβαινει τον κερναω και αυτον ενα καφε βαζουν πανω τον λαιμο και ανακαλυπτουν οτι λειπουν τα δυο 13αρια παξιμαδια,μου λεει μπορουμε να βρουμε ποσο χαρηκα που ειχα στο γκαραζ οχι ενα αλλα καμια 200αρια παιρνω τηλ ενα φιλο μιας και δεν μπορουσα να αφησω τη δουλεια και του φερνει 4 ευτυχως το σπειρωμα ηταν το ιδιο! μου λεει τι σου χρωσταω ενοειτε τιποτα του λεω την εφτιαξαν πληθηκαν με εβγαλαν φωτο πλαι στα gp με ευχαριστησαν 1000 φορες και εφυγαν!! Η χαρα μου ηταν απεριγραπτη και θελησα να την μοιραστω να ειστε παντα καλα και παντα ορθιοι, ελπιζω να μπορεσω να ερθω την Κυριακη στην πανελληνια να σας γνωρισω απο κοντα!!


:beer: :beer: Είσαι ωραίος. Πιο πολύ χάρηκες εσύ που τους βοήθησες παρά αυτοί που έκαναν τη δουλειά τους.

BELZEBOYLIS
29/09/2010, 15:33
Αιτωλικό....τι μου θύμισες τώρα !!!!! :wave2: Σωστός ο παίχτης :beer: :beer:

harris_x
29/09/2010, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΨΑΡΑΚΑΣ
Καλημερα σε ολους καταρχην, θα σας γραψω μια μικρη ιστορια που ελαβε χωρα στην πολη μου το Αιτωλικο την Κυριακη που μας περασε, παρολο που δουλευα, μετα απο το συμβαν αυτο ενιωθα σαν ειχα κανει την ομορφοτερη βολτα που εχω κανει ποτε στο λιγο καιρο που ειμαι στο χωρο!!

Κυριακη λοιπον μεσημερι στην καφετερια που ημουν σκανε δυο μηχανες kawa. gp 750 μια κοκκινη και μια μαυρη με γερμανικες πινακιδες καλοσυντηρημες σαν καινουριες μιας και ηταν
μεγαλυτερες απο μενα σε ηλικια.Η μια απο αυτες εκανε τρομερο θορυβο, σταματανε σβηνουν και την κοιτουσαν λεω κατι προβλημα υπαρχει τοτε φευγει ο ενας, βγαινω εξω με τα λιγα αγγλικα που γνωριζω να παρω παραγγελια και πιανουμε την κουβεντα και μου εξηγει οτι καπου στην διαδρομη του εφυγε ο ενας απο τους 4 λαιμους της εξαγωγης και οτι ο φιλος του παει μηπως και τον βρει τελος παντων παραγγελνει ενα καφε τον κερναω και μου εξηγει οτι ξεκινησαν το ταξιδι απο γερμανια με τα πρωτα μηχανακια που πηραν (παρολο που ειχαν απο αλλη μια BMW gs 1200) πριν 23 χρονια και πηγαιναν πελοπονησο για camping! Του λεω οτι θα κανω μερικα τηλεφωνηματα αλλα δεν ξερω αν θα βρω κατι μιασ και ηταν και κυριακη! Αφου ειπαμε καμποσα μετα απο μιαμιση ωρα ερχεται ο φιλος του και κουβαλαει το λαιμο δεμενο στα μπαγκαζια ομολογω εγω χαρηκα πιο πολυ απο δαυτον κατεβαινει τον κερναω και αυτον ενα καφε βαζουν πανω τον λαιμο και ανακαλυπτουν οτι λειπουν τα δυο 13αρια παξιμαδια,μου λεει μπορουμε να βρουμε ποσο χαρηκα που ειχα στο γκαραζ οχι ενα αλλα καμια 200αρια παιρνω τηλ ενα φιλο μιας και δεν μπορουσα να αφησω τη δουλεια και του φερνει 4 ευτυχως το σπειρωμα ηταν το ιδιο! μου λεει τι σου χρωσταω ενοειτε τιποτα του λεω την εφτιαξαν πληθηκαν με εβγαλαν φωτο πλαι στα gp με ευχαριστησαν 1000 φορες και εφυγαν!! Η χαρα μου ηταν απεριγραπτη και θελησα να την μοιραστω να ειστε παντα καλα και παντα ορθιοι, ελπιζω να μπορεσω να ερθω την Κυριακη στην πανελληνια να σας γνωρισω απο κοντα!!
:a10:
:beer: :beer:

harris_x
29/09/2010, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Αν είχαν παρόμοιο πρόβλημα, αλλα σε αυτοκίνητο, θα τους βοηθούσατε εξίσου;
OXI :mad:



































































:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

camen
29/09/2010, 16:11
Ωραιος ρε Πανο,μπραβο ρε φιλε...:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

ΨΑΡΑΚΑΣ
29/09/2010, 17:58
Ελατε εσεις στο αιτωλικο και εγω δεν θα σας αφησω ετσι, για λαδια φιλτρα και service δεν ξερω αλλα τετοιο τραπεζι δεν θα εχετε ξαναδει!!! ευχαριστω για τα καλα σας λογια αλλα πιστευω οτι ολοι αυτο θα κανατε!!

PanVas
29/09/2010, 19:20
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

kokkiklhs
29/09/2010, 19:51
Μπράβο ρε ΨΑΡΑΚΑ, είσαι αρχηγός!! Ζήτω η αλληλεγγύη των δικυκλιστών!
:beer:
Πω πω, μου θύμισες επίσης ότι το '95 δούλεψα κάνα μήνα στην ανασκαφή των Οινιαδών κι έμενα στην Κατοχή! Το τι σουβλάκι είχαμε ρίξει στο Σωκράτη με τους άλλους, δε λέγεται! :rotflmao:
Κι επίσης είχαμε κάνει ωραία βολτίδια στην περιοχή σας με το ΜΖ ενός φίλου!!
:wave2:

ΨΑΡΑΚΑΣ
29/09/2010, 19:59
Το 95 οδηγουσα ποδηλατακι!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Η περιοχη μας τοτε ηταν στα πανω της ωραια χρονια ανεμελιας!!!!

castoras
29/09/2010, 20:56
Μπράβο ρε φίλε!!Σίγουρα θα σε θυμούνται ως ευχάριστη έκπληξη από αυτή την εκδρομή τους!!
:a10:
:beer: :beer: :beer:

Ζεύκας
30/09/2010, 01:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Μπράβο ρε φίλε!!Σίγουρα θα σε θυμούνται ως ευχάριστη έκπληξη από αυτή την εκδρομή τους!!
:a10:
:beer: :beer: :beer:

+1 :beer:

LsKostas
04/10/2010, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Αν είχαν παρόμοιο πρόβλημα, αλλα σε αυτοκίνητο, θα τους βοηθούσατε εξίσου;

Τι ερωτηση είναι αυτη θα θελα να ξερα...

Οι ανθρωποι δεν διαχωριζονται απο αυτο που καβαλάνε
αλλα από τον τρόπο σκέψης και την παιδεία τους.

Ζήτω η αλληλεγγύη των ανθρωπων καλυτερα και οχι των δικυκλιστων!

Ωραιος o Ψαρακας :beer:

Lioulios
04/10/2010, 23:17
:beer: Ψάρακας



* Σε τουτου ... Ανάλογα τη φάτσα και πολλά άλλα ....


Αλλιώς πούλο +1 και από μένα:lol: :lol:

Fireball400
05/10/2010, 01:32
Ωραίος ο ΨΑΡΑΚΑΣ :a013:

Αν ήταν αυτοκίνητο θα τους βοηθούσα,αλλά όχι εξίσου :lol:

Akatanomastos
05/10/2010, 11:14
αν εχει αυτοκινητο

τον καφε 5 ευρω:bigcry: :bigcry: :bawl:

fournas
05/10/2010, 11:43
ωραια πραγματα :sun:

:beer: :beer: :beer:

intruder
05/10/2010, 21:56
:beer: :beer: :beer: :beer: παραδειγμα για να το κανει οποιος αλλος βρεθει στη θεση σου.:a18: