PDA

View Full Version : Ζητειται...



devil's animal
29/09/2010, 16:52
εμπειρος μηχανικος αυτοκινητων για να βλεπει μεταχειρισμενα αμαξια και να με βοηθησει να επιλεξω.
θα προτιμηθουν αυτοι που εχουν ραμπα για να μπορεσουν να εξετασουν εξονυχιστικα το αμαξι για σκουριες κλπ...

φυσικα δεσμευομαι οτι αυτο που θα επιλεξω θα το πηγαινω για σερβις μονο σ'αυτον.
ετσι και αυτος θα κερδισει με το να με κανει πελατη και εγω θα εχω το κεφαλι μου ησυχο οτι το αμαξι ειναι ελεγμενο και οτι βλαβη βγει θα απευθυνθω σε εκεινον (αφου θα μου εχει δωσει και τις αρχικες εγγυησεις)...


αν θεωρειται διαφημιση (ας το πουν οι admins ή οι mods) μπορειτε να επικοινωνειτε με π.μ.

κατα τ'αλλα τα σχολια επιτρεπονται...
:wave2:

ego_o_idios
29/09/2010, 16:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
εμπειρος μηχανικος αυτοκινητων για να βλεπει μεταχειρισμενα αμαξια και να με βοηθησει να επιλεξω.
θα προτιμηθουν αυτοι που εχουν ραμπα για να μπορεσουν να εξετασουν εξονυχιστικα το αμαξι για σκουριες κλπ...

φυσικα δεσμευομαι οτι αυτο που θα επιλεξω θα το πηγαινω για σερβις μονο σ'αυτον.
ετσι και αυτος θα κερδισει με το να με κανει πελατη και εγω θα εχω το κεφαλι μου ησυχο οτι το αμαξι ειναι ελεγμενο και οτι βλαβη βγει θα απευθυνθω σε εκεινον (αφου θα μου εχει δωσει και τις αρχικες εγγυησεις)...


αν θεωρειται διαφημιση (ας το πουν οι admins ή οι mods) μπορειτε να επικοινωνειτε με π.μ.

κατα τ'αλλα τα σχολια επιτρεπονται...
:wave2:

ok sou stelno ton kalitero 70 euro ka8e amaksi pou 8a kitai
ke gia ka8e vlavi ton 2000 euro 8a exis ke 10 euro ekptosi...
ise na ton stilo i tremoun ta podia sou?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
29/09/2010, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
ok sou stelno ton kalitero 70 euro ka8e amaksi pou 8a kitai
ke gia ka8e vlavi ton 2000 euro 8a exis ke 10 euro ekptosi...
ise na ton stilo i tremoun ta podia sou?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ρε μ@λακα afro μηχανικο αυτοκινητων ζητησα. οχι γ@μια...:lol: :lol:

ego_o_idios
29/09/2010, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ρε μ@λακα afro μηχανικο αυτοκινητων ζητησα. οχι γ@μια...:lol: :lol:

em me afto to ifos fenete san na exis lefta....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mikros boudas
29/09/2010, 17:06
τι αμαξι θες να παρεις μηπως και ξερω καποιον συγκεκριμενο και τι περιοχη βασικα για να δω αν βολευει!αν εχεις και φαναρτζη γνωστο να το δει ακομα καλυτερα

notakos600
29/09/2010, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ρε μ@λακα afro μηχανικο αυτοκινητων ζητησα. οχι γ@μια...:lol: :lol:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

the who
29/09/2010, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ρε μ@λακα afro μηχανικο αυτοκινητων ζητησα. οχι γ@μια...:lol: :lol:

Στο τελος γ@μια θα παρεις.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Ρε Σταυρο ελεος.Ποιος μηχανικος θα ερθει μαζι σου να δει 5,10,20 αυτοκινητα,να τα τσεκαρει και στο τελος να "πληρωθει"οταν κανεις σερβις?Η πολυ καλος φιλος σου θα ειναι (οποτε αδικα ψαχνεις) η θα κααααααααθεται.:winka:

devil's animal
29/09/2010, 17:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
τι αμαξι θες να παρεις μηπως και ξερω καποιον συγκεκριμενο και τι περιοχη βασικα για να δω αν βολευει!αν εχεις και φαναρτζη γνωστο να το δει ακομα καλυτερα


βασικα ψαχνω toyota starlet. απο 1500-2000?.
επειδη προφανως μιλαμε για παλια αμξια...95 και πισω παιζουν και θεματα σκουριας.

απο την αλλη βεβαια, χαμαλης θα ειναι...
για καμια βροχη και για φορτωμα...
τιποτα αλλο..

με λιγα λογια θα το χρησιμοποιω 3-4 μερες τους χειμερινους μηνες και αν...

περιοχη Περιστερι και περιχωρα...
:wave2:

devil's animal
29/09/2010, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Στο τελος γ@μια θα παρεις.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Ρε Σταυρο ελεος.Ποιος μηχανικος θα ερθει μαζι σου να δει 5,10,20 αυτοκινητα,να τα τσεκαρει και στο τελος να "πληρωθει"οταν κανεις σερβις?Η πολυ καλος φιλος σου θα ειναι (οποτε αδικα ψαχνεις) η θα κααααααααθεται.:winka:


Χρηστο δεν ζητησα να ερθει μαζι μου.
απλα να του πηγαινω αμαξια στο μαγαζι του και να τα βλεπει...


και φυσικα δεν μιλαμε για 20 αμαξια...

το πολυ 5-6 να του παω...


δλδ αμα μου βρει ενα καλο αμαξι και του κανω και το 1ο σερβις εκει. λαδια, φιλτρα, ξυδια... και μετα θα του το πηγαινω για οτι παθαινει, θα του κακοπεσει??


πιστευω οτι ειναι καλο deal. και ειδικα στις εποχες που ζουμε...
:rolleyes:

byron
29/09/2010, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
βασικα ψαχνω toyota starlet. απο 1500-2000?.
επειδη προφανως μιλαμε για παλια αμξια...95 και πισω παιζουν και θεματα σκουριας.



Ντοινγκκκκκ.....

Ρε Σταύρο, τι λες??:hypnotize 1500-2000 για αρχαίο στάρλετ? :eyepop:

devil's animal
29/09/2010, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ντοινγκκκκκ.....

Ρε Σταύρο, τι λες??:hypnotize 1500-2000 για αρχαίο στάρλετ? :eyepop:

μπες μια car. gr και δες τιμες για τα KΡ60. μοντελα '80...
θα εκπλαγεις...:sad:

με τα λεφτα που κοιταω βρισκω απο 93-97(στην καλυτερη)...

το μεγαλο γελιο παντως εχουν αυτοι που πουλανε κατι GT και κατι Glanza...μεχρι και 10.000? βρηκα του 99 μοντελο...δεν ξερω αν πρεπει να :bawl: ή να :lol:


ενταξει ειπαμε ασπαστα τα toyota...αξιοπιστα και με μικρη καταναλωση τα starlet αλλα αυτα που βλεπω ειναι για :bawl: :lol:

byron
29/09/2010, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
μπες μια car. gr και δες τιμες για τα KΡ60. μοντελα '80...
θα εκπλαγεις...:sad:

με τα λεφτα που κοιταω βρισκω απο 93-97(στην καλυτερη)...

το μεγαλο γελιο παντως εχουν αυτοι που πουλανε κατι GT και κατι Glanza...μεχρι και 10.000? βρηκα του 99 μοντελο...δεν ξερω αν πρεπει να :bawl: ή να :lol:



Ναι καλά οκ... ότι γινόταν με τα ΧΤ του 89 που νόμιζαν ότι πούλαγαν RC30.
Πες στου τύπου με τη λάτζα ότι έχεις βρει ένα Mercedes cabrio CLR (5ετίας?) στην έκθεση που είναι στη γωνία της Εθνικής με την Καβάλας στα 10.900? και είσαι σε δίλημμα τι να πάρεις.

Ακου τιμές οι γαλότσες :rotflmao: :lol: :bawl: :lol: :rotflmao: Για πόσο μαλάκες ψάχνουν δλδ?

mikros boudas
29/09/2010, 18:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
μπες μια car. gr και δες τιμες για τα KΡ60. μοντελα '80...
θα εκπλαγεις...:sad:

με τα λεφτα που κοιταω βρισκω απο 93-97(στην καλυτερη)...

το μεγαλο γελιο παντως εχουν αυτοι που πουλανε κατι GT και κατι Glanza...μεχρι και 10.000? βρηκα του 99 μοντελο...δεν ξερω αν πρεπει να :bawl: ή να :lol:


ενταξει ειπαμε ασπαστα τα toyota...αξιοπιστα και με μικρη καταναλωση τα starlet αλλα αυτα που βλεπω ειναι για :bawl: :lol: πφφ μακρυα εισαι ρε φιλε,τεσπα θα κανω κανα δυο τηλεφωνα και θα δω.αν και γενικα δεν εχεις κατι να φοβηθεις εκτος απο λαδια και σκουρια,ειναι πολυ απλη κατασκευη το θεμα.
το Kp60 ξεχνα το.ειναι πισωκινητο και το κανουν ντριφταδικο,γι αυτο και οι τιμες τοσο μεγαλες.τα γκλαντζα ειναι ολα δρακοποιημενα και κωλοφτιαγμενα με αμφιβολη δουλεια απο κατω...αστα να πανε φαση.κοιτα για μοντελα '84 και μετα.προτεινω ομως να δεις κατι σε ψεκαστο.με 2000 βρισκεις καποιο αλλα με υπερβολικα πολλα χλμ.κοιτα και για το αντιστοιχο νισσαν μικρα,αξιζει κι αυτο τον κοπο ειδικα για "δουλεια" που το θες.επισης και το citroen ax ειναι παρα πολυ τιμιο αμαξακι
παντως να ξερεις,τοσο παλια αμαξια ειναι σαν κουμπαραδες...απο ενα σημειο και μετα βαζεις συνεχως λεφτα αν αρχισουν τα προβληματα...:beer:

epp1640
29/09/2010, 19:00
Μήπως να κοιτούσες και κάτι άλλο? Δεν λέω καλό και αξιόπιστο το starlet αλλά εκτός του ότι δεν μου άρεσε όταν το είχα οδηγήσει πριν κάτι χρόνια (αν θυμάμαι καλά και το τιμόνι δεν έκοβε πολύ) τα 1500-2000 για αμάξι του 89-93 είναι ληστεία..

http://www.car.gr/classifieds/cars/photos/866391/ μόλις μπήκα στο car.gr είχε αυτό ως πρόσφατη αγγελία..

στις 2500 βρίσκεις και σε καλή κατάσταση saxo 1.1 όχι βιασμένο σχεδόν μία δεκαετία πιο φρέσκο από το starlet..

αν ψάχνεις κάτι πραγματικά φτηνό δες και κανένα peugeot 205, 106 πρώτης γενιάς 1.1. Στη Γαλλία έχω ένα 205 young :lol: σχεδόν 20 ετών και ακόμα και σήμερα όποτε πάω, μπορεί να το έχω αφήσει 2-3 μήνες θα με πάει 500+500 χλμ μακριά με 120-130 σταθερά χωρίς στάση και χωρίς κανένα παράπονο.. Μόνο λάδια ξύδια λάστιχα αλλάζω.. :winka:

the who
29/09/2010, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
Χρηστο δεν ζητησα να ερθει μαζι μου.
απλα να του πηγαινω αμαξια στο μαγαζι του και να τα βλεπει...


και φυσικα δεν μιλαμε για 20 αμαξια...

το πολυ 5-6 να του παω...


δλδ αμα μου βρει ενα καλο αμαξι και του κανω και το 1ο σερβις εκει. λαδια, φιλτρα, ξυδια... και μετα θα του το πηγαινω για οτι παθαινει, θα του κακοπεσει??


πιστευω οτι ειναι καλο deal. και ειδικα στις εποχες που ζουμε...
:rolleyes:

Πιστευω οτι αν δεν ειναι φιλος μετα το δευτερο αμαξι που θα του πας θα στραβωσει.Η Νικαια (πολυ κοντα στα Βιλατζ) σε βολευει?Αν ναι να σου στειλω το τηλ ενος φιλου.

devil's animal
29/09/2010, 19:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
πφφ μακρυα εισαι ρε φιλε,τεσπα θα κανω κανα δυο τηλεφωνα και θα δω.αν και γενικα δεν εχεις κατι να φοβηθεις εκτος απο λαδια και σκουρια,ειναι πολυ απλη κατασκευη το θεμα.
το Kp60 ξεχνα το.ειναι πισωκινητο και το κανουν ντριφταδικο,γι αυτο και οι τιμες τοσο μεγαλες.τα γκλαντζα ειναι ολα δρακοποιημενα και κωλοφτιαγμενα με αμφιβολη δουλεια απο κατω...αστα να πανε φαση.κοιτα για μοντελα '84 και μετα.προτεινω ομως να δεις κατι σε ψεκαστο.με 2000 βρισκεις καποιο αλλα με υπερβολικα πολλα χλμ.κοιτα και για το αντιστοιχο νισσαν μικρα,αξιζει κι αυτο τον κοπο ειδικα για "δουλεια" που το θες.επισης και το citroen ax ειναι παρα πολυ τιμιο αμαξακι
παντως να ξερεις,τοσο παλια αμαξια ειναι σαν κουμπαραδες...απο ενα σημειο και μετα βαζεις συνεχως λεφτα αν αρχισουν τα προβληματα...:beer:


το nissan micra ειναι η αμεσως επομενη επιλογη αν δεν βρεθει καποιο starlet απλα και μονο επειδη το θεωρω λιγο "γυναικειο" εμφανισιακα...:blush:

εγω δεν το θελω ουτε για γκαζια ουτε για αποστασεις.
το θελω να με πηγαινει απο το Α σημειο στο Β χωρις να βρεχομαι και να μεταφερω και καποια πραγματα αν χρειαστει. οι αποστασεις θα ειναι ολες εντος Αττικης...

εχω ηδη 2 μηχανακια και θα παω για 3ο. οπως καταλαβαινεις θα ειναι απλα ενας εργατης...ζητημα να του κανω 2000χλμ το χρονο...
:wave2:

devil's animal
29/09/2010, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Μήπως να κοιτούσες και κάτι άλλο? Δεν λέω καλό και αξιόπιστο το starlet αλλά εκτός του ότι δεν μου άρεσε όταν το είχα οδηγήσει πριν κάτι χρόνια (αν θυμάμαι καλά και το τιμόνι δεν έκοβε πολύ) τα 1500-2000 για αμάξι του 89-93 είναι ληστεία..

http://www.car.gr/classifieds/cars/photos/866391/ μόλις μπήκα στο car.gr είχε αυτό ως πρόσφατη αγγελία..

στις 2500 βρίσκεις και σε καλή κατάσταση saxo 1.1 όχι βιασμένο σχεδόν μία δεκαετία πιο φρέσκο από το starlet..

αν ψάχνεις κάτι πραγματικά φτηνό δες και κανένα peugeot 205, 106 πρώτης γενιάς 1.1. Στη Γαλλία έχω ένα 205 young :lol: σχεδόν 20 ετών και ακόμα και σήμερα όποτε πάω, μπορεί να το έχω αφήσει 2-3 μήνες θα με πάει 500+500 χλμ μακριά με 120-130 σταθερά χωρίς στάση και χωρίς κανένα παράπονο.. Μόνο λάδια ξύδια λάστιχα αλλάζω.. :winka:


αδερφε δεν θελω να παω καπου αλλου εκτος απο Ιαπωνα.
μου ειπαν και για ενα Corsa...αλλα και παλι το σκεφτομαι...
ειναι θεμα και το κοστος των ανταλλακτικων....
αν βγει κατι τουλαχιστον να εχω πολλες και φτηνες επιλογες...

2000 επισης ειναι η μαξιμουμ τιμη που θα παιξω. δεν αξιζει να δωσω παραπανω για την δουλεια που το θελω...
:wave2:

devil's animal
29/09/2010, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Πιστευω οτι αν δεν ειναι φιλος μετα το δευτερο αμαξι που θα του πας θα στραβωσει.Η Νικαια (πολυ κοντα στα Βιλατζ) σε βολευει?Αν ναι να σου στειλω το τηλ ενος φιλου.

επειδη το ειπα και στον πατερα μου και εχει εναν γνωστο...
κατσε να μου πει, αυριο μεθαυριο και αν δεν κατσει θα σου πω..

ευχαριστω παντως..
:wave2:

nihristo
29/09/2010, 19:27
και εγώ στην ίδια φάση είμαι. Το micra το είχα και κακώς το πούλησα, τώρα είναι παλιοσίδερα ένεκα της "απόσυρσης". Πολύ καλό αμαξάκι, σε εμένα δεν έβγαλε τίποτα για 10 χρονια- 160.000 χλμ αλλά στον επόμενο "τρύπησε ο κουμπαράς".

mikros boudas
30/09/2010, 16:20
ρε συ δε βρηκα καποιον κοντα σου να θελει αν το ανεβαζει σε ραμπα κλπ...

devil's animal
30/09/2010, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
ρε συ δε βρηκα καποιον κοντα σου να θελει αν το ανεβαζει σε ραμπα κλπ...

ok, thanks anyway!!
:beer: :beer: :beer: :beer:

tai
30/09/2010, 19:28
Σταυρο εαν δεν εχει αναθυμιάσεις (βγάλε το σωληνάκι που παει απο το καπάκι των βαλβίδων στην εισαγωγή και δες εαν βγάζει καπνα δουλεύοντας) και δεν ειναι στουκαρισμενο και στραβοφτιαγμενο δεν εχει θέμα με σκουριές το στάρλετ.
Το μοντέλο λέγεται ΕΡ 80-82 και εαν το βρεις στα 1500 παρτο αβλεπεί