PDA

View Full Version : Γνωμη για κουτι...



devil's animal
29/09/2010, 22:18
επειδη εχω φαει τρελο κολλημα με το να ψαχνω...και επειδη μπηκα στο τρυπακι και για κατι αλλο εκτος απο toyota...θελω και την δικη σας γνωμη για τα παρακατω:

toyota starlet
nissan micra
nissan sunny
suzuki swift
suzuki alto
mitsubishi lancer
mitsubishi colt
subaru vivio:wacko:


παντα μιλαμε για Ιαπωνα <1400cc και μαξιμουμ 2000?. ποιο και γιατι? αν μπορειτε τεκμηριωστε και αν ειστε ιδιοκτητες καποιου απο αυτα ακομα καλυτερα.
επισης αν πουλαει κανενας γνωστος σας let me know...
:wave2:

SVX
29/09/2010, 22:21
Mitsubishi Colt ( το παλιο, το Cyborg) ειναι το αντιστοιχο του παλιου CIVIC 1.3

Subaru Justy 1.2 4wd ( Σκυλι μαυρο )

Τoyota starlet ( το τελευταιο 5πορτο 1.3)

antsoar
29/09/2010, 22:21
Πρωτάθλημα αναβάσεων μου μυρίζει :evil:

(Starlet):wave2:

devil's animal
29/09/2010, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από antsoar
Πρωτάθλημα αναβάσεων μου μυρίζει :evil:

(Starlet):wave2:


ναι μεχρι τον προφητη Ηλια στην Πετρουπολη....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
29/09/2010, 22:37
ΔΕ ΜΑΣ ΧΕΖΕΙΣ ΡΕ ΚΟΥΤΑΚΙΑ !!! :smokin:

toyar
29/09/2010, 22:42
ένα από τα 3 πρώτα........
απαραίτητα με υδραυλικό τιμόνι και a/c σε λειτουργία
για sunny αναγκαστικά θα ανέβεις 1.4
alto μικρό, mitsu, subaru δυσεύρετα
προτείνω starlet αυγό στο 1000αρικο

Dennis-
29/09/2010, 22:46
suzuki swift λογο του οτι ειναι πιο καινουργιο..

starlet απο την αλλη τα σπαει :lol: δεν ειναι τυχαιο που το ειχαν ολες οι σχολες οδηγων :lol:

κοιτα και σε Opel corsa. το δικο μου που το ειχα παρει επισης για να κανω την ιδια δουλεια που το θελεις εσυ με 2000 δεν το εχω κανει service λαδια συμπληρωμα, λαστιχα αστα χαρος που λεμε αλλα δεν εχει βγαλει κιχ μονο νερο, ασφαλεια και τελη βαζω :lol:

Lance καλο μηχανικα διαμαντι αλλα απο αναρτησεις και τετοια βαρκα στον γυαλο μην περιμενεις πολλα

colt καλο φαίνεται και αυτο

ολα τα αλλα τα αποκλείω προσωπικά.

:wave2: :lol:

Δεν ξερω τι μηχανη εχεις αλλα κοιτα και jimny Να κανεις και καμιά ανεβασια στα βουνα μετραει και παει κιόλας

GIXXERAKIAS
29/09/2010, 22:48
Σταυρο προτιμησε κατω απο 1.4 να μην σε πιανει το διπλασιο στα τελη κυκλοφοριας.
Μεχρι 1.3 εισαι καλα αν το θες μονο για μετακινηση....αλλα υπαρχει και η λυση και χαμηλα τελη.....TOYOTA STARLET GLANZA και τα μυαλα στα intercooler:evil:

hidefnick
29/09/2010, 22:54
Peugeot 205 1900 gti, με κανένα χιλιάρικο και τα υπολοιπα για τέλη και ασφάλεις 2 χρόνων. :wave2:

nic mor
29/09/2010, 22:54
αδερφε αν δεν κανω λαθος πριν κανα δυο χρονια
στο θεμα κουτι ειχες πει "κουβεντες μεγαλου ανδρος"
θα το ψαξω και θα επανερθω :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


κατα τα αλλα απο αυτα που βαζεις,
μακραν πρωτη επιλογη το σταρλετ και μετα
σουιφτ και σανι :wave2: :wave2:

Tpap
29/09/2010, 22:55
ΣταύρΕ ασπρογυαλίξ, έχεις 1 επιλογή, τις εξής δύο:

1. σταρλετ
2. σουιφτ



:beer: :beer: :wave2:

nic mor
29/09/2010, 23:11
μαγικο κουμπακι η ευρεση!! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=72472&highlight=%E1%F5%F4%EF%EA%E9%ED%E7%F4%EF)
:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:


οπως και να εχει καλοριζικο να ειναι και
καλοταξιδο να ειναι!!:wave2: :wave2:

Cpt. Haddock
29/09/2010, 23:12
:evil: :evil: :evil: :evil:


Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
εγω θα παρω αυτοκινητο ΜΟΝΟ αν ικανοποιησω ολα μου τα "ΘΕΛΩ" στο επιπεδο των μηχανων.



θεωρητικα αυτο μπορει να μην γινει ποτε...(ειναι πολλα τα λ7 Αρη)...αλλα πρακτικα...
αν εχω ενα 1000αρι ss...
ενα 650αρι και ανω μονοκυλινδρο μοταρντ...
και ενα "καθαρο" για βουνο (μαλλον διχρονο 300αρι)...

και αφου δεν με εχουν κλεισει μεσα...

τοτε μπορει να παρω ενα κουτακι και εγω...
:wave2:

κι η απαντηση απο κατω :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κάτσε να μεγαλώσεις και να βγάλεις γκόμενα και το συζητάμε.....

:smokin:

ειχε διαμάντια αυτο το θρεντ :rotflmao:


Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
AN βρω γκομενα που να ΜΗΝ εχει δικο της σπιτι (γιατι παιζω και με μεγαλες ηλικιες)...
ΚΑΙ δικο της αμαξι...
και θελουμε να βγουμε μια απο τις (περιπου 40-50) μερες του χρονου που βρεχει...

τοτε δανειζομαι το αμαξι του πατερα μου και ολα καλα!:D


Νικο,(περα απο την πλακα) σκεψου το. δεν υπαρχει πλεον γκομενα ανω των 20 και να μην εχει δικο της αμαξι στην Αθηνα.:sick:

GIXXERAKIAS
29/09/2010, 23:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:evil: :evil: :evil: :evil:



κι η απαντηση απο κατω :lol:



ειχε διαμάντια αυτο το θρεντ :rotflmao:

Ο τσατσος της γειτονιας σας!:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

nic mor
29/09/2010, 23:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Ο τσατσος της γειτονιας σας!:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:



:nono: :nono: :nono: :nono: :nono:
αααααααα!!!!!!
ολα και ολα!!!!!
εγω εκανα ολη την δουλεια!!!:mad: :mad: :mad:
και αλλος παιρνει τη δοξα!!
:rotflmao: :rotflmao:

Tpap
29/09/2010, 23:17
:rotflmao: :bigcry:



ρε μλκες, η κοπέλα του Σταυρου διαβάζει...??

αν όχι, κάποιος να της το σφυρίξει. :blush:

(δεν ακούστηκε καλά, το παραπάνω, ε..?):D

VOLK
30/09/2010, 00:03
φιλαρακο εχεις βαλει απο μινι μεχρι μικρομεσαια ,δηλαδη εντελως ασχετα μεταξυ τους και βεβαια χωρις να αναφερεις ποσα λεφτα θελεις να ξοδεψεις. Παντως σαν πρωην κατοχος micra 1.0 του2000 και swift 1,3 καινουργιου. Το πρωτο σκυλι μαυρο( τοπτοηγουμενο μοντελο), το εσκισα στην χρηση ,αλλα ουτε λαμπα καμμενη και το μοτερακι νευρικο , το δευτερο παλι,καλοαξιοπιστο με μονο προβλημα για τα γουστα μου πολυ μακρυ κιβωτιο και συνεπως ηθελε πιεση να παει γρηγορα και συνακολουθως εκαιγε , αφου το εσκιζες..για τα υπολοιπααμεση γνωση δεν εχω. Επισης το suzuki πολυ συχνα service σε σχεση με το nissan .

RudeOrc
30/09/2010, 00:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
επειδη εχω φαει τρελο κολλημα με το να ψαχνω...και επειδη μπηκα στο τρυπακι και για κατι αλλο εκτος απο toyota...θελω και την δικη σας γνωμη για τα παρακατω:

toyota starlet
nissan micra
nissan sunny
suzuki swift
suzuki alto
mitsubishi lancer
mitsubishi colt
subaru vivio:wacko:


παντα μιλαμε για Ιαπωνα <1400cc και μαξιμουμ 2000?. ποιο και γιατι? αν μπορειτε τεκμηριωστε και αν ειστε ιδιοκτητες καποιου απο αυτα ακομα καλυτερα.
επισης αν πουλαει κανενας γνωστος σας let me know...
:wave2:

Έχουμε στην οικογένεια ένα Nissan micra 1000άρι, μοντέλο '97 το οποίο αγόρασα 3ο χέρι το 2002, μετά το έδωσα στην αδερφή μου το 2004 και αυτή το έδωσε στον πατέρα μου πέρυσι.
Έχει 195.000 χλμ πλέον και δεν έχει βγάλει τίποτα!
Σέρβις, όποτε το θυμόμαστε και βενζίνη και αυτή κάπου κάπου.
Και μάλιστα με είχε εντυπωσιάσει τρομερά η κατανάλωση του γιατί πρίν απ'αυτό, είχα ένα Renault 11 turbo, το οποίο απλά εξαφάνιζε την βενζίνη. Το micra, ακόμα και τωρά, δεν καίει τίποτα, ούτε λαδάκι ούτε βενζινούλα!
Το μόνο αρνητικό του είναι ότι σε μεγάλα ταξίδια είναι κουραστικό και αργό (γύρισα όλη την Ελλάδα με αυτό, λόγω δουλειάς), αλλά μέσα στην πόλη είναι αστέρι.
Το προτείνω γιατί το γνωρίζω και γιατί είναι πολύ φθηνά αυτή τη στιγμή.
Ελπίζω να βοήθησα...:wave2:

Aggelos_SV
30/09/2010, 00:05
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Vote Captain for intergalactic president

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

el_hymador
30/09/2010, 00:23
Daewoo Matiz 800 :beer:

Δεν μασαει τιποτα, καιει τιποτα και μεσα στη πολη ειναι μαμουνι. Ωραιος τρικυλινδρος κινητηρας και κοντο κιβωτιακι για σβελτες επιταχυνσεις (νταξει μεχρι τα 50...) και ταξιδακι 120 max...

συνηθως τα βρισκεις φουλ εξοπλισμενα, δλαδη με Α/C (κλασσικο Κορεατικο καταψυτκτης) υδραυλικο τιμνονι, ηλεκτρικα παραθυρα κτλ-κτλ

Αγορασα ενα μεταχειρισμενο, του εκανα καμια 30.000 χλμ και το πηγα παντου, μεχρι και αγριο χωμα Λ.Δοξα - Ζαρουχλα εχει κανει χωρις κανενα προβλημα.

Shaolin Monk
30/09/2010, 00:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Daewoo Matiz 800 :beer:



+800 ή Hyundai Atos 1000 , σκυλια, απιστευτα χαμηλη καταναλωση...

Απο αυτα της επλογης σου, ανοιχτα το Μικρα...

devil's animal
30/09/2010, 00:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Σταυρο προτιμησε κατω απο 1.4 να μην σε πιανει το διπλασιο στα τελη κυκλοφοριας.
Μεχρι 1.3 εισαι καλα αν το θες μονο για μετακινηση....αλλα υπαρχει και η λυση και χαμηλα τελη.....TOYOTA STARLET GLANZA και τα μυαλα στα intercooler:evil:


αυτο εχω στο μυαλο μου με τα τελη Γιαννη....
οσο για τα glanza κοιτα εδω (http://www.car.gr/classifieds/cars/view/725905/)
ειπαμε οτι ειναι καλα...αλλα οχι να τα πουλανε οσο τα bmw και τα audi ρε μαν...:sick:

devil's animal
30/09/2010, 00:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:evil: :evil: :evil: :evil:



κι η απαντηση απο κατω :lol:



ειχε διαμάντια αυτο το θρεντ :rotflmao:


και οντως τα εχω ολα...(το 1000 ss ειναι η αμεσως επομενη αγορα)....με το βουνο προς το παρον δεν ενδιαφερομαι να ασχοληθω αλλα αντ'αυτου εχω το cb-1.


επισης παιζει αμαξι και σπιτι απο την γυναικα...
νομιζω ενα audi TT 1.8 turbo quattro cabrio με 225hp ειναι μια χαρα....:smokin:


212098

devil's animal
30/09/2010, 00:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από VOLK
φιλαρακο εχεις βαλει απο μινι μεχρι μικρομεσαια ,δηλαδη εντελως ασχετα μεταξυ τους και βεβαια χωρις να αναφερεις ποσα λεφτα θελεις να ξοδεψεις. Παντως σαν πρωην κατοχος micra 1.0 του2000 και swift 1,3 καινουργιου. Το πρωτο σκυλι μαυρο( τοπτοηγουμενο μοντελο), το εσκισα στην χρηση ,αλλα ουτε λαμπα καμμενη και το μοτερακι νευρικο , το δευτερο παλι,καλοαξιοπιστο με μονο προβλημα για τα γουστα μου πολυ μακρυ κιβωτιο και συνεπως ηθελε πιεση να παει γρηγορα και συνακολουθως εκαιγε , αφου το εσκιζες..για τα υπολοιπααμεση γνωση δεν εχω. Επισης το suzuki πολυ συχνα service σε σχεση με το nissan .


αναφερω οτι το μαξ που θα διαθεσω ειναι 2000?.
οταν λες το suzuki πολυ συχνα service σε σχεση με το nissan τι εννοεις??:confused:

devil's animal
30/09/2010, 00:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από RudeOrc
Έχουμε στην οικογένεια ένα Nissan micra 1000άρι, μοντέλο '97 το οποίο αγόρασα 3ο χέρι το 2002, μετά το έδωσα στην αδερφή μου το 2004 και αυτή το έδωσε στον πατέρα μου πέρυσι.
Έχει 195.000 χλμ πλέον και δεν έχει βγάλει τίποτα!
Σέρβις, όποτε το θυμόμαστε και βενζίνη και αυτή κάπου κάπου.
Και μάλιστα με είχε εντυπωσιάσει τρομερά η κατανάλωση του γιατί πρίν απ'αυτό, είχα ένα Renault 11 turbo, το οποίο απλά εξαφάνιζε την βενζίνη. Το micra, ακόμα και τωρά, δεν καίει τίποτα, ούτε λαδάκι ούτε βενζινούλα!
Το μόνο αρνητικό του είναι ότι σε μεγάλα ταξίδια είναι κουραστικό και αργό (γύρισα όλη την Ελλάδα με αυτό, λόγω δουλειάς), αλλά μέσα στην πόλη είναι αστέρι.
Το προτείνω γιατί το γνωρίζω και γιατί είναι πολύ φθηνά αυτή τη στιγμή.
Ελπίζω να βοήθησα...:wave2:


thanks...
προς το παρον λοιπον κλινουμε προς micra μερια...
κατι βγαινει...
:beer: :beer: :beer:

devil's animal
30/09/2010, 00:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Daewoo Matiz 800 :beer:

Δεν μασαει τιποτα, καιει τιποτα και μεσα στη πολη ειναι μαμουνι. Ωραιος τρικυλινδρος κινητηρας και κοντο κιβωτιακι για σβελτες επιταχυνσεις (νταξει μεχρι τα 50...) και ταξιδακι 120 max...

συνηθως τα βρισκεις φουλ εξοπλισμενα, δλαδη με Α/C (κλασσικο Κορεατικο καταψυτκτης) υδραυλικο τιμνονι, ηλεκτρικα παραθυρα κτλ-κτλ

Αγορασα ενα μεταχειρισμενο, του εκανα καμια 30.000 χλμ και το πηγα παντου, μεχρι και αγριο χωμα Λ.Δοξα - Ζαρουχλα εχει κανει χωρις κανενα προβλημα.



Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
+800 ή Hyundai Atos 1000 , σκυλια, απιστευτα χαμηλη καταναλωση...

Απο αυτα της επλογης σου, ανοιχτα το Μικρα...

για να ειμαι ειλικρινης το atos το σκεφτομουν και εγω...
ειχε η προηγουμενη δουλεια μου 4 ιδια και οποιο ειχα παρει πηγαινε τον κwλο του (ενταξει σχετικα..) και γενικα ειχε νευρο...

η αληθεια ειναι οτι θελω μονο Ιαπωνα καθαρα λογω service και καταναλωσης...
δεν ξερω ποσο κοστιζουν τα ανταλακτικα σε daewoo και huyndai...
αλλα αν βαλω και αυτα στο παιχνιδι θα μπερδευτω πολυ ρπμ...

εν τω μεταξυ καποιος μου ειπε οτι για τα starlet δεν υπαρχουν ανταλλακτικα...ισχυει??:look:

nic mor
30/09/2010, 01:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal


εν τω μεταξυ καποιος μου ειπε οτι για τα starlet δεν υπαρχουν ανταλλακτικα...ισχυει??:look:


δεν αποκλειεται...
το 2003 που εψαξα κατι για μια παλια κορολιτσα που
ειχαμε dx 1300 του83 ειχα παρει τοτε τηλ στην τογιοτα
και μου ειπαν οτι εχουμε σταματισει εδω και 2 χρονια τα
ανταλακτικα του συγκεκριμενου μοντελου:eek: :eek:

αλλα παντα θα υπαρχουν τα μεταχειρισμενα και ο
θειος ι-μπεϊς:wave2: :wave2:

epp1640
30/09/2010, 01:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
και οντως τα εχω ολα...(το 1000 ss ειναι η αμεσως επομενη αγορα)....με το βουνο προς το παρον δεν ενδιαφερομαι να ασχοληθω αλλα αντ'αυτου εχω το cb-1.


επισης παιζει αμαξι και σπιτι απο την γυναικα...
νομιζω ενα audi TT 1.8 turbo quattro cabrio με 225hp ειναι μια χαρα....:smokin:

Το άτος είναι αρκετά αξιόπιστο και νευρικό αλλά είναι βάρκα..

Το ματιζ (800) τρυπώνει εύκολα, πάνω από 100 επιταχύνει όπως το 125 μου.. και ένα με πολλά χιλιόμετρα που οδηγάω τακτικά καταπίνει.. (κατά τα άλλα τα ηλεκτρικά παράθυρα (μπροστά) χάλασαν το ένα μετά το άλλο.. το ένα δύο φορές.. το A/C επίσης..)

http://www.car.gr/classifieds/cars/photos/888973/

δες και κάτι τέτοιο

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/925651/

punto 2ης γενιάς.. έχουμε αλλάξει 3 punto.. το παραμικρό.. και το τελευτάιο έχει κάνει πάνω από 125.000 χλμ.. Με αυτό πήγα και το χειμώνα που πέρασε Ηράκλειο - Βουλγαρία (σταθερά 150 χωρίς πρόβλημα) το μόνο πρόβλημα που βγάζουν είναι (όσα έχουν city) στο μοτεράκι της υποβοήθησης

ilias integra R
30/09/2010, 01:08
Να σου πω και εγω την γνωμη μου σαν μετρ του ειδους (πωλητης αυτοκινητων) ολα οσα ανεφερες ειναι μεσες ακρες ιδια σε αξιοπιστια,τιμη,καταναλωση και επιδοσεις........οτι κι'αν επιλεξεις προτιμησε μοντελο απο 90-97 αν και με τα δυο χιλιαρικα που δινεις σε βλεπω να παιζεις απο 95 και πισω για κατι καλο.........επισης ριξε μια ματια στα daihatsu cuore και sirion..........τωρα εαν ημουν στην θεση σου θα επερνα με 600? ενα nissan micra του 1990-1993 οπως αυτο http://www.car.gr/classifieds/cars/view/912284/
το οποιο και ειχα στην κατοχη μου για χρονια και δεν μου ζητησε το παραμικρο.........εκανα 350.000χλμ και το πουλησα στον επομενο ο οποιος εχει φτασει τα 500.000χλμ!!!!! και το αμαξι εχει ζητησει πολυ λιγα πραγματα και εχει φτηνα ανταλακτικα........σε κουρασα λιγο αλλα ελπιζω να σε βοηθησα αρκετα:wave2:

blackbusa
30/09/2010, 01:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal

νομιζω ενα audi TT 1.8 turbo quattro cabrio με 225hp ειναι μια χαρα....:smokin:

αυτο δεν ειναι που παει και στα χωματα???



:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

devil's animal
30/09/2010, 01:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από nic mor
δεν αποκλειεται...
το 2003 που εψαξα κατι για μια παλια κορολιτσα που
ειχαμε dx 1300 του83 ειχα παρει τοτε τηλ στην τογιοτα
και μου ειπαν οτι εχουμε σταματισει εδω και 2 χρονια τα
ανταλακτικα του συγκεκριμενου μοντελου:eek: :eek:

αλλα παντα θα υπαρχουν τα μεταχειρισμενα και ο
θειος ι-μπεϊς:wave2: :wave2:

δεν θα κατσω ρε μαν να αναλωθω με e-bay για ανταλλακτικα..
αρκετα ασχολουμαι με τα μηχανακια...

αυτη η αγορα θα ειναι κατι που θα θελω να εχω εξω απο το σπιτι, να του βαζω βενζινη, να του αλλαζω λαδια οποτε το θυμαμαι και να με πηγαινει εκει που θελω να παω...


θα ειναι το καρο μου με ολη τη σημασια.
τα αλογα μου θα τα φροντιζω, αυτο οχι....:winka:


μαλλον πρεπει να αρχισω τα τηλ αυριο στις αντιπροσωπειες να δω ποιες φερνουν ανταλλακτικα για τα συγκεκριμενα μοντελα...:sick:

devil's animal
30/09/2010, 01:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από ilias integra R
Να σου πω και εγω την γνωμη μου σαν μετρ του ειδους (πωλητης αυτοκινητων) ολα οσα ανεφερες ειναι μεσες ακρες ιδια σε αξιοπιστια,τιμη,καταναλωση και επιδοσεις........οτι κι'αν επιλεξεις προτιμησε μοντελο απο 90-97 αν και με τα δυο χιλιαρικα που δινεις σε βλεπω να παιζεις απο 95 και πισω για κατι καλο.........επισης ριξε μια ματια στα daihatsu cuore και sirion..........τωρα εαν ημουν στην θεση σου θα επερνα με 600? ενα nissan micra του 1990-1993 οπως αυτο http://www.car.gr/classifieds/cars/view/912284/
το οποιο και ειχα στην κατοχη μου για χρονια και δεν μου ζητησε το παραμικρο.........εκανα 350.000χλμ και το πουλησα στον επομενο ο οποιος εχει φτασει τα 500.000χλμ!!!!! και το αμαξι εχει ζητησει πολυ λιγα πραγματα και εχει φτηνα ανταλακτικα........σε κουρασα λιγο αλλα ελπιζω να σε βοηθησα αρκετα:wave2:

αλλος ενας για micra λοιπον...
ησουν κατατοπιστικοτατος και σ'ευχαριστω πολυ...

το μονο που μενει ειναι να δω αν φερνει ανταλλακτικα η nissan και να βρω και κανενα "καθαρουλι"...
:beer: :beer: :beer:

devil's animal
30/09/2010, 01:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
αυτο δεν ειναι που παει και στα χωματα???



:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:


το TουΤουνι παει παντου ρε φιλε...quattro γαρ...

τουλαχιστον δεν ξερναει μπιελες...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
30/09/2010, 01:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Το άτος είναι αρκετά αξιόπιστο και νευρικό αλλά είναι βάρκα..

Το ματιζ (800) τρυπώνει εύκολα, πάνω από 100 επιταχύνει όπως το 125 μου.. και ένα με πολλά χιλιόμετρα που οδηγάω τακτικά καταπίνει.. (κατά τα άλλα τα ηλεκτρικά παράθυρα (μπροστά) χάλασαν το ένα μετά το άλλο.. το ένα δύο φορές.. το A/C επίσης..)

http://www.car.gr/classifieds/cars/photos/888973/

δες και κάτι τέτοιο

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/925651/

punto 2ης γενιάς.. έχουμε αλλάξει 3 punto.. το παραμικρό.. και το τελευτάιο έχει κάνει πάνω από 125.000 χλμ.. Με αυτό πήγα και το χειμώνα που πέρασε Ελλάδα Βουλγαρία.. το μόνο πρόβλημα που βγάζουν είναι (όσα έχουν city) στο μοτεράκι της υποβοήθησης


δεν με ενθουσιαζουν ουτε τα γαλλικα, ουτε και τα ιταλικα...
στην χειροτερη θα παιξει Κορεα αλλα μαλλον με βλεπω για Ιαπωνια μερια για αλλη μια φορα...
:beer: :beer:

reinmeister
30/09/2010, 01:27
ο θεος με φωτισε κι ασχολουμαι μονο με μηχανακια...:lol:

devil's animal
30/09/2010, 01:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ο θεος με φωτισε κι ασχολουμαι μονο με μηχανακια...:lol:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ε,καλα κοιτα....αν ειναι πολυ βαρετο μια τουρμπινιτσα θα του την περασουμε...δεν θα του την περασουμε??:wacko: :p :lol: :lol:

reinmeister
30/09/2010, 01:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ε,καλα κοιτα....αν ειναι πολυ βαρετο μια τουρμπινιτσα θα του την περασουμε...δεν θα του την περασουμε??:wacko: :p :lol: :lol:

παιζει να σε φτιαξω με χιουνται boy...αν ψηνεσαι πες μου για να μιλησω με εναν φιλο μηχανικο αυριο το πρωι...:winka:

npat
30/09/2010, 02:48
Παίζει στην οικογένια ένα starlet 1.3 (το στρογκυλεμένο) από κι εγώ δε θυμάμαι πότε. Σκυλί μαύρο. Το 'χε ο πατέρας μου, το πήρα εγώ, το πήρε ο αδελφός μου, το έδωσα σε έναν ανηψιό μου, το ξαναπήρα για να κάνω μετακόμιση, κ.λπ. Έχει γράψει καμία 400000 χιλιόμετρα και δεν έχει πάθει ΤΙΠΟΤΑ. Μόνο λάδια και φίλτρο όοοοποτε θυμάται κανείς να το πάει, άιντε και καμιά φορά ρύθμισμα βαλβίδες (αν και όποτε).

Τώρα από δύναμη, οδική συμπεριφορά και άλλες τέτοιες μαλακίες... ε κουτί αγοράζεις, σκοπός είναι να σε πάει απ' το Α στο Β απροβλημάτιστα όταν πρέπει να κουβαλήσεις συμπράγκαλα (και αυτό το κάνει πολύ καλά)...

ThanosMr
30/09/2010, 08:20
εχω ένα daewoo nexia 1.5 πρώτο χέρι..
το αυτοκινητο δεν εχει ζητησει κατι μεχρι στιγμής...
αν σε ενδιαφέρει στείλε πμ να τα πούμε


:wave2:

infidel
30/09/2010, 08:24
Colt 1,3 δαγκωτό. Πέρα από το ότι ήταν σκυλί, έχει και πολυ καλό στήσιμο. 1,3 12v 75hp ή το ποιο μετά (ίδιο εμφανισιακά 16v 84;hp)

PortisHead
30/09/2010, 08:29
Ριξε και μια ματια εδω....γιατι πολλοι εκθιαζουν το Colt....αλλα.....


212108

jimmis5
30/09/2010, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
επειδη εχω φαει τρελο κολλημα με το να ψαχνω...και επειδη μπηκα στο τρυπακι και για κατι αλλο εκτος απο toyota...θελω και την δικη σας γνωμη για τα παρακατω:

toyota starlet To αυγο δηλαδη μεχρι 95 ειναι μεχρι 2000 καλυτερα χτυπα το επομενο και το κρατας μια ζωη εχει υδραυλικο τιμονι και a/c

nissan micraΠολυ μικρο χωρις υδραυλικο και χωρις χωρους δεν θα το επερνα απο μοτερ σκυλος

nissan sunnyΑν βρεις 1.4 to lif back και του βαζεις ενα μοτερακι αμα γουσταρεις αργοτερα και μιλαμε για πυροβολο

suzuki swiftΤο μοτερ τους ξυριζει ειναι ιδιο με τα Toyota 4age twin cam αλλα πολυ παλια καροτσα θα προτιμουσα το baleno to 3θυρο

suzuki altoαμα ειναι να παρεις τετοιο παρε ενα παπι καλυτερα

mitsubishi lancerΜοτερ ασπαστο τιμοναρα σασμαν βουτηρατο μεχρι και το 2000 ειχαν μονο ενα θεμα με τον εγκεφαλο καπου στα 160000 τον εκαιγε κοστος κανα 150€
mitsubishi coltισχυει οτι παραπανω ιδιο πραμα ειναι

subaru vivio:wacko:]μαζι με το αλτο αστο να βαζουν κοτες μεσα


παντα μιλαμε για Ιαπωνα <1400cc και μαξιμουμ 2000?. ποιο και γιατι? αν μπορειτε τεκμηριωστε και αν ειστε ιδιοκτητες καποιου απο αυτα ακομα καλυτερα.
επισης αν πουλαει κανενας γνωστος σας let me know...
:wave2:
Προτεινο λοιπον τα μιτσουμπισι και σε δευτερη επιλογη το σταρλερ που υστερη λιγο σε χωρους και δεν εχει υδραυλικο τιμονι.:wave2:

Τα colt που σου δειχνει απο πανω ο φιλος ειναι τα CZT και CZ3 τα οποια εχουν πολλα θεματα αλλα εκει ειναι πιο καινουργια και πιο ακριβα σιγουρα εσυ δεν μιλας για εκεινα

devil's animal
30/09/2010, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
παιζει να σε φτιαξω με χιουνται boy...αν ψηνεσαι πες μου για να μιλησω με εναν φιλο μηχανικο αυριο το πρωι...:winka:



θα με υποχρεωνες Αντουαν...
πλεον για τα hyundai εχω καλη γνωμη...(πηρε και ο πατερας μου ενα Matrix πριν 5 χρονια και δεν εχει παθει τιποτα)...
:beer: :beer: :beer: :beer:

devil's animal
30/09/2010, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Παίζει στην οικογένια ένα starlet 1.3 (το στρογκυλεμένο) από κι εγώ δε θυμάμαι πότε. Σκυλί μαύρο. Το 'χε ο πατέρας μου, το πήρα εγώ, το πήρε ο αδελφός μου, το έδωσα σε έναν ανηψιό μου, το ξαναπήρα για να κάνω μετακόμιση, κ.λπ. Έχει γράψει καμία 400000 χιλιόμετρα και δεν έχει πάθει ΤΙΠΟΤΑ. Μόνο λάδια και φίλτρο όοοοποτε θυμάται κανείς να το πάει, άιντε και καμιά φορά ρύθμισμα βαλβίδες (αν και όποτε).

Τώρα από δύναμη, οδική συμπεριφορά και άλλες τέτοιες μαλακίες... ε κουτί αγοράζεις, σκοπός είναι να σε πάει απ' το Α στο Β απροβλημάτιστα όταν πρέπει να κουβαλήσεις συμπράγκαλα (και αυτό το κάνει πολύ καλά)...


Νικο μιλας γι'αυτο (http://www.car.gr/classifieds/cars/view/889165/) ??
αν ναι θα ρωτησω να δω τι γινετε με ανταλλακτικα και ξαναμιλαμε....
:beer: :beer: :beer:

devil's animal
30/09/2010, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από ThanosMr
εχω ένα daewoo nexia 1.5 πρώτο χέρι..
το αυτοκινητο δεν εχει ζητησει κατι μεχρι στιγμής...
αν σε ενδιαφέρει στείλε πμ να τα πούμε


:wave2:


θα προτιμουσα να μεινω στα <1400cc αδερφε.
κατι τα τελη κατι η καταναλωση...:rolleyes:

αλλιως εχω βρει κατι διλιτρα (http://www.car.gr/classifieds/cars/view/927974/)
κατι χιλιοοκτακοσαρια (http://www.car.gr/classifieds/cars/view/927408/)
και κατι χιλιοεξακοσαρια (http://www.car.gr/classifieds/cars/view/887398/)

μια χαρα...
:lol: :lol:

ευχαριστω παντως.
:beer: :beer: :beer:

jpag
30/09/2010, 09:52
hyundai αδελφε και θα βρεις την υγεια σου:wave2:
ναχαν και λιγο καλητερη λαμαρινα.....

devil's animal
30/09/2010, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Προτεινο λοιπον τα μιτσουμπισι και σε δευτερη επιλογη το σταρλερ που υστερη λιγο σε χωρους και δεν εχει υδραυλικο τιμονι.:wave2:

Τα colt που σου δειχνει απο πανω ο φιλος ειναι τα CZT και CZ3 τα οποια εχουν πολλα θεματα αλλα εκει ειναι πιο καινουργια και πιο ακριβα σιγουρα εσυ δεν μιλας για εκεινα



εχω οδηγησει ενος φιλου το Mitsubishi lancer το 1.3 σε πολυ κλειστο στροφιλικι και πηγαινε ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. επιτηδες το τσιγκλαγα (εστριβα αποτομα και τελευται στιγμη) για να μου φυγει μπας και κανω κανα αναποδο, αλλα δεν κουναγε!!:eyepop:

ειχα εντυπωσιαστει αλλα μπορει αν φταιει οτι ειμασταν και 4 ατομα μεσα και ειχε μπαζωσει...:lol:

παρ'ολα αυτα δεν μου αρεσει τοσο εμφανισιακα..
:beer: :beer:

jimmis5
30/09/2010, 10:36
Ειναι τρενακι το ειχα και με αναρτησει και 15αρες με Pzero λαστιχα αναβαση στα καλαβρυτα να μην μασαει.Κερδιζεις πολυ στο σασμαν που ειναι ακριβες και με κοντες διαδρομες.

Για κοιτα το καλυτερα το κανεις και λιγο πιο ομορφο μια και εβγαινε evo2 εχεις επισης επιλογη με μοτερακι 1.5 να βγαζει 160 αλογατα και να πυροβολαει πραγματικα.


212116

lagman
30/09/2010, 10:46
επειδη μας πηγες πολυ πισω, τα gti μικρης κλασης της εποχης '90-95 ήταν (1) swift gti 101 ps και φυσικα (2) ο ''εξολοθρευτης τιτάνων'' daihatsu charade GTti 1000 κ.εκ., επισης με 101 αλογατα που πραγματικά ξυριζει..3κύλνδρο-12βαλβιδο..0-100 σε 8,2 sec, τελ. 195...αν μπεις στα site μετ/σμενων θα βρεις ανετα μεχρι 2 χιλιαρικα..για δες κ για mazda 4x4, 323 gt-r με το turbo 18xtari moter...επειδή διατηρω απιστευτη συλλογή σε περιοδικά αυτοκινήτου απ' το 1993 (ειμαι καινουργιος σχετικά στις μηχανες), αν χρειασθεις οτιδηποτε αρχειακο στοιχειο, πες..

notakos600
30/09/2010, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpag
hyundai αδελφε και θα βρεις την υγεια σου:wave2:
ναχαν και λιγο καλητερη λαμαρινα.....

+1000

PortisHead
30/09/2010, 11:09
Κατι που ξεχαστηκε και ειναι ΑΘΡΑΥΣΤΟ !!!

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/918606/

made in japan μεχρι και το τασάκι :lol:

GIXXERAKIAS
30/09/2010, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
αυτο εχω στο μυαλο μου με τα τελη Γιαννη....
οσο για τα glanza κοιτα εδω (http://www.car.gr/classifieds/cars/view/725905/)
ειπαμε οτι ειναι καλα...αλλα οχι να τα πουλανε οσο τα bmw και τα audi ρε μαν...:sick:
Βρε Σταυρο δεν ειπαμε κι ετσι...να παρεις ενα αν μπορεις οσο το δυνατον με λιγοτερες μετατροπες.Αν ο αλλος του εχει βαλει της Παναγιας τα ματια πανω και παταει και EVO 9 τι να το κανεις?:lol: :lol: :lol: :lol:

zephyr1
30/09/2010, 11:36
Εγω παντως πηρα ενα τετοιο με 300 ? και εχω το κεφαλι μου ησυχο.:ZZZ:


212125

sniper
30/09/2010, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
και οντως τα εχω ολα...(το 1000 ss ειναι η αμεσως επομενη αγορα)....με το βουνο προς το παρον δεν ενδιαφερομαι να ασχοληθω αλλα αντ'αυτου εχω το cb-1.


επισης παιζει αμαξι και σπιτι απο την γυναικα...
νομιζω ενα audi TT 1.8 turbo quattro cabrio με 225hp ειναι μια χαρα....:smokin:

Δλδ η γυναίκα έχει αυτό (πες ότι το έχει πάρει και με τον ιδρώτα της δουλειάς της).....

Κι εσύ την πας διακοπές με τον εικονιζόμενο χάρο φορτωμένο όπως περιγράφει ο rein.....

:lol: :lol: :lol: :lol:


212128

sniper
30/09/2010, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Εγω παντως πηρα ενα τετοιο με 300 ? και εχω το κεφαλι μου ησυχο.:ZZZ:

Μια χαρά είναι.... και για 300? σουπερ είναι!

Στις κότες θα αρέσει;

spyro
30/09/2010, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ναι μεχρι τον προφητη Ηλια στην Πετρουπολη....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

που μένεις ρε τρελέ?

zephyr1
30/09/2010, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μια χαρά είναι.... και για 300? σουπερ είναι!

Στις κότες θα αρέσει;

Δεν εχω κοτες.....................ακομα.:sad:

npat
30/09/2010, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
Νικο μιλας γι'αυτο (http://www.car.gr/classifieds/cars/view/889165/) ??
αν ναι θα ρωτησω να δω τι γινετε με ανταλλακτικα και ξαναμιλαμε....
:beer: :beer: :beer:

Όχι μεταγενέστερο.

http://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_Starlet

Το "80 Series" από αυτά που δείχνει το λινκ.

devil's animal
30/09/2010, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δλδ η γυναίκα έχει αυτό (πες ότι το έχει πάρει και με τον ιδρώτα της δουλειάς της).....

Κι εσύ την πας διακοπές με τον εικονιζόμενο χάρο φορτωμένο όπως περιγράφει ο rein.....

:lol: :lol: :lol: :lol:


οντως το εχει παρει με τον ιδρωτα της δουλειας της.
το XR απο την αλλη μονο χαρο δεν το χαρακτηριζεις με τοσα aftermarket που εχει επανω...
φρεναρει πολυ καλυτερα απο οτιδηποτε αλλο και μπαινει στις στροφες ακομα καλυτερα απο οτιδηποτεα αλλο...

απλα εχει γκαζι...

τωρα αν εσυ δεν μπορεις να το διαχειριστεις και το λες χαρο....:a13:
:a36: :a36:


το φορτωμα διαρκει οσο Περιστερι-Πειραιας και λιμανι νησιου-καταλυμα νησιου. μετα ειμαστε τα 2 μας πανω... :winka:

devil's animal
30/09/2010, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

που μένεις ρε τρελέ?

Περιστερι...
:wave2:

devil's animal
30/09/2010, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Όχι μεταγενέστερο.

http://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_Starlet

Το "80 Series" από αυτά που δείχνει το λινκ.


ποσταρε μια φωτογραφια εδω μεσα και πες μια τιμη...
:wave2:

devil's animal
30/09/2010, 15:23
Λοιπον απο μια συζητηση με εναν γνωστη απορριφθηκαν τα suzuki...και εκθειαστηκαν τα starlet και micra.

μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με toyota hellas το εργοστσιο σταματαει την παραγωγη ορισμενων κωδικων για 10ετιας μοντελα. για να δω τι κωδικοι υπαρχουν πρεπει να το ελεγξω με αριθμο πλαισιου αυτοκινητου.

στην nissan απο την αλλη με διαβεβαιωσαν οτι παιζουν ανταλλακτικα ακομα και για micra του '91...

μετα απο τηλεφωνο και στην honda, μου ειπαν οτι βγαινουν και για honda και για mitsubishi ανταλλακτικα.

τα honda ομως ειναι κατα βαση σκισμενα. και γενικα δεν θελω να παρω Gti και R εκδοσεις...

το mitsubishi λοιπον παραμενει υπολογισιμος αντιπαλος αφου το θεωρω και πιο "αμαξι" απο το micra...

της τελευταιας στιγμης ειναι το atos, τα οποια ομως δεν βρηκα να πουλιουνται στο car...(μονο ενα δεξιοτιμονο) :eek:

οποτε εχουμε:
micra
lancer
starlet

και εμφανισιακα:
starlet
lancer
micra

θα το βρω ρπμ...που θα παει...
:lol: :lol:

GIXXERAKIAS
30/09/2010, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
...και εκθειαστηκαν τα starlet ...μπλα μπλα μπλα...μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με toyota hellas το εργοστσιο σταματαει την παραγωγη ορισμενων κωδικων για 10ετιας μοντελα.

Λοιπον η αντιπροσωπεια στο ειπε και μονη της....σταματαει την παραγωγη γιατι αφηνει ενα περιθωριο του οτι ειναι να χαλασει,θα χαλασει στα 10 χρονια και θα αλλαχτει.Μετα το μοτερακι και το αμαξωμα του σταρλετ ειναι αθανατο!

ΤΕΛΟΣ αυτο θα παρεις.:winka:

:smokin:

bsiap
30/09/2010, 16:09
Εγω παντος λεω να αφησεις τα Ιαπωνικα εκ μερους και να παρεις ενα μικρο γερμανακι.
Opel Corsa B 1.4
Μιλαω εκ πειρας.

npat
30/09/2010, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ποσταρε μια φωτογραφια εδω μεσα και πες μια τιμη...
:wave2:

Καλά ρε όμορφε, είπα πουθενά ότι το πουλάω και δεν το κατάλαβα?

:confused:

Πάλι με ληγμένα περιέ τη βγάζεις?

:lol:

devil's animal
30/09/2010, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Καλά ρε όμορφε, είπα πουθενά ότι το πουλάω και δεν το κατάλαβα?

:confused:

Πάλι με ληγμένα περιέ τη βγάζεις?

:lol:


:blush: :blush: :blush:

chester24
30/09/2010, 17:22
Nissan Micra challenge 1.3 του 2000... :smokin: Αυτο εχω εγω!! Δεν σπαει, δεν χαλαει και εχω κανει 130,000 χλμ αργα, γρηγορα, με χειροφρενα, με τερμα γκαζι.. ΣΚΥΛΙ!!! Εαν βρεις κατι τετοιο στο συνιστω ανεπιφυλακτα!!

NIKOSCBR600F4
30/09/2010, 17:57
nissan micra k11.σκυλι.δεν σπαει δεν χαλαει.εχω παρα πολλουσ πελατεσ με το συγκεκριμενο μοντελο κ περα απο λαδια φιλτρα κ μπουζι καθε 10 με 15 χιλιαδεσ χιλιομετρα δεν τουσ κανω τιποτα αλλο.επισησ με λιγο ψαξιμο κ κανενα 500αρικο το πολυ παραπανω μπορεισ να παρεισ almera n15.κ αυτο μια απο τα ιδια περι αξιοπιστιασ.

devil's animal
30/09/2010, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από chester24
Nissan Micra challenge 1.3 του 2000... :smokin: Αυτο εχω εγω!! Δεν σπαει, δεν χαλαει και εχω κανει 130,000 χλμ αργα, γρηγορα, με χειροφρενα, με τερμα γκαζι.. ΣΚΥΛΙ!!! Εαν βρεις κατι τετοιο στο συνιστω ανεπιφυλακτα!!


Αρχικά δημιουργήθηκε από NIKOSCBR600F4
nissan micra k11.σκυλι.δεν σπαει δεν χαλαει.εχω παρα πολλουσ πελατεσ με το συγκεκριμενο μοντελο κ περα απο λαδια φιλτρα κ μπουζι καθε 10 με 15 χιλιαδεσ χιλιομετρα δεν τουσ κανω τιποτα αλλο.επισησ με λιγο ψαξιμο κ κανενα 500αρικο το πολυ παραπανω μπορεισ να παρεισ almera n15.κ αυτο μια απο τα ιδια περι αξιοπιστιασ.




ευχαριστω θερμα και τους 2...
:beer: :beer: :beer:

NIKOSCBR600F4
30/09/2010, 23:02
micra στα λεφτα που ψαχνεισ θα βρεισ 97 κ 98 μοντελο.αν ειναι 1300 θα εχει ερκοντισιον κ υδραυλικο τιμονι:smokin:

devil's animal
30/09/2010, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από NIKOSCBR600F4
micra στα λεφτα που ψαχνεισ θα βρεισ 97 κ 98 μοντελο.αν ειναι 1300 θα εχει ερκοντισιον κ υδραυλικο τιμονι:smokin:


και ομως περισσοτερα 95αρια βρισκω και μαλιστα χιλιαρια...
αλλα δεν χαλιεμαι...
:beer: :beer:

NIKOSCBR600F4
30/09/2010, 23:16
αν εισαι αθηνα κ χρειαστεισ βοηθεια στο ψαξιμο κ δεν εχεισ καποιο γνωστο να το δει πεστο μου κ παμε κ το βλεπουμε μαζι.

devil's animal
30/09/2010, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX

Subaru Justy 1.2 4wd ( Σκυλι μαυρο )




βρηκα αυτο (http://www.car.gr/classifieds/cars/view/277443/) και μου αρεσει....:D :D

τι λενε οι γνωστες?:p

Tpap
30/09/2010, 23:31
Μακριά.

bsiap
01/10/2010, 00:07
Εγω λεω παντος οτι θα παθεις πλακα με το κρατημα του.

devil's animal
01/10/2010, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από bsiap
Εγω λεω παντος οτι θα παθεις πλακα με το κρατημα του.

μαζι σου αλλα αν απο μοτερ βγει πατατα τι να το κανεις??

tpap ακουει??


για δικαιολογησε το "μακρυα"....
:wave2:

jimmis5
01/10/2010, 10:14
Νομιζω ο Τpap το λεει απλα γιατι απο το συγκεκριμενο μοντελο δεν βρισκεις βιδα.

Sennsa
01/10/2010, 13:53
Τσεκαρε και suzuki Baleno 1.3 3θυρο του 95-01. Εχω ενα με 200.000 χιλιομετρα και δεν καταλαβαινει τιποτα.
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/950527/

devil's animal
01/10/2010, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sennsa
Τσεκαρε και suzuki Baleno 1.3 3θυρο του 95-01. Εχω ενα με 200.000 χιλιομετρα και δεν καταλαβαινει τιποτα.
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/950527/


μπα, η αποφαση παρθηκε...micra...:D

Tpap
01/10/2010, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
tpap ακουει??


για δικαιολογησε το "μακρυα"....
:wave2:

Τώρα άκουσα...το ΕΊΧΕ φίλος.

Μέχρι που το πέταξε και ησύχασε.


+ 1000 για το μίκρα.

devil's animal
01/10/2010, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Τώρα άκουσα...το ΕΊΧΕ φίλος.

Μέχρι που το πέταξε και ησύχασε.


+ 1000 για το μίκρα.


:beer: :beer: :beer: :beer:

nickmonstro
01/10/2010, 17:40
Ειχαμε το swift 1,3 glx για 11 χρονια.Το αγορασε το 97 καινουριο ο πατερας μου και μετα μου το χαρισε,το κρατησα 5 χρονια και εκει εμαθα να οδηγω.Το καλοκαιρι του 08 το εδωσα ανταλλαγη για το colt....Ειναι κατι το οποιο το εχω μετανιωσει οσο δεν φανταζεσαι!Εβγαλε 120000χλμ στα χερια της οικογενειας μου και δεν εκανε κιχ!Επομενως σαν πρωιν κατοχος swift στο συστηνω ανεπιφυλαχτα!:winka:

:wave2:

motomaniac
01/10/2010, 18:21
swift εχει ενας φιλος. και νομιζω το πουλαει αλλα σου πεφτει μακρια... κι ειναι και πεντακαθαρο το πουστικο.... για σερβις κι ετσι δεν υπαρχει λογος να μιλησω.. για βλαβες απλα γελαω... οατν το ειχε παρει πριν απο 4-5 χρονια στα 1800ε ηταν ηδη ακριβο.. φαντασου ποσο θα κανει τωρα... να! http://www.car.gr/classifieds/cars/view/935789/ χαχαχαχαχχαχα σοβαρα ακομα κι εδω λεει πως τα εκανε ολα χαλια και το μοτερ ακομα δουλευει!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: αχχαχαχαχχαχαχαχαχα σοβαρα τωρα... εγω προσωπικα εχω παθει πλακα με την καταναλωση του... κοζανη - σαλονικη - κοζανη + βολτες σαλονικη με τον δεικτη βενζινης να αναβει λαμπακι βαζει 10 ευρω με 0.98 το λιτρο τοτε και ξαναναψε λαμπακι οταν φτασαμε κοζανη... πηγαιναμε με 100 ομως... :D

για το μικρα τωρα.. δουλευα σε συνεργειο αντιπροσωπειας ιταλικων... κι εφεραν μια μερα για ανταλλαγη ενα τετοιο http://www.car.gr/classifieds/cars/view/690489/ ηταν με διαφορα το πιο καθαρο αυτοκινητο που εχω δει εκει μεσα... περσι το καλοκαιρι πουληθηκε στα 2000 κι ειχε αγοραστει 1500. σαν ελεγκτης μετχειρισμενων 8α στο προτεινα με κλειστα ματια.. αν στριβει????????? καλα ρε ολοι οι προηγουμενοι... ΜΗΧΑΝΕΣ δεν εχετε για να στριβετε??? με το κονσερβοκουτι θα στριψει ο ανθρωπος????

κι οσο για τα οπελ που ανεφεραν??? καλα ειναι αλλα και βλαβες αλλα και φθορες εχουν εν συγκρισει με εναν ιαπωνα... δουλευα σε καθετη μοναδα κι απο πανω ειχα opel subaru isuzu. εχω δει πολλα εκει... καλα ειναι αλλα σαν τα γιαπωνεζικα δεν εχει... επισης ενα χουνται εχει κενα σε λεβιεδες... ψαχνεις να μην βαλεις 3η αντι για 1η... φρενα σκατα και συμπλεκτη οπου να ναι... δοξα τον κορεατη εχω φιλο που εχει αξεντ και λαντρα και δοκιμασα στο μαγαζι αλλα 2 ατος... ολα με απασχολησαν στο ποσο ξεχαραβαλομενα ειναι... βλαβη ομως δεν ειχαν τα μουρδελα!
ελπιζω να σε καλυψα..

panoulis2222
01/10/2010, 20:33
micra χωρις δευτερη σκεψη!! εμεις το εχουμε ακομα να φανταστεις κ ειναι μοντελο 91. οικονομικο πρακτικο κ με μια ζαντουλα βλεπετε... παντως αν δεν εχεις σκοπο να πηγαινεις ταξιδια μ αυτο να θα σου προτεινα κ κατι τετοιο... http://www.car.gr/classifieds/cars/view/906162/ :cool:

devil's animal
01/10/2010, 20:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
swift εχει ενας φιλος. και νομιζω το πουλαει αλλα σου πεφτει μακρια... κι ειναι και πεντακαθαρο το πουστικο.... για σερβις κι ετσι δεν υπαρχει λογος να μιλησω.. για βλαβες απλα γελαω... οατν το ειχε παρει πριν απο 4-5 χρονια στα 1800ε ηταν ηδη ακριβο.. φαντασου ποσο θα κανει τωρα... να! http://www.car.gr/classifieds/cars/view/935789/ χαχαχαχαχχαχα σοβαρα ακομα κι εδω λεει πως τα εκανε ολα χαλια και το μοτερ ακομα δουλευει!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: αχχαχαχαχχαχαχαχαχα σοβαρα τωρα... εγω προσωπικα εχω παθει πλακα με την καταναλωση του... κοζανη - σαλονικη - κοζανη + βολτες σαλονικη με τον δεικτη βενζινης να αναβει λαμπακι βαζει 10 ευρω με 0.98 το λιτρο τοτε και ξαναναψε λαμπακι οταν φτασαμε κοζανη... πηγαιναμε με 100 ομως... :D

για το μικρα τωρα.. δουλευα σε συνεργειο αντιπροσωπειας ιταλικων... κι εφεραν μια μερα για ανταλλαγη ενα τετοιο http://www.car.gr/classifieds/cars/view/690489/ ηταν με διαφορα το πιο καθαρο αυτοκινητο που εχω δει εκει μεσα... περσι το καλοκαιρι πουληθηκε στα 2000 κι ειχε αγοραστει 1500. σαν ελεγκτης μετχειρισμενων 8α στο προτεινα με κλειστα ματια.. αν στριβει????????? καλα ρε ολοι οι προηγουμενοι... ΜΗΧΑΝΕΣ δεν εχετε για να στριβετε??? με το κονσερβοκουτι θα στριψει ο ανθρωπος????

κι οσο για τα οπελ που ανεφεραν??? καλα ειναι αλλα και βλαβες αλλα και φθορες εχουν εν συγκρισει με εναν ιαπωνα... δουλευα σε καθετη μοναδα κι απο πανω ειχα opel subaru isuzu. εχω δει πολλα εκει... καλα ειναι αλλα σαν τα γιαπωνεζικα δεν εχει... επισης ενα χουνται εχει κενα σε λεβιεδες... ψαχνεις να μην βαλεις 3η αντι για 1η... φρενα σκατα και συμπλεκτη οπου να ναι... δοξα τον κορεατη εχω φιλο που εχει αξεντ και λαντρα και δοκιμασα στο μαγαζι αλλα 2 ατος... ολα με απασχολησαν στο ποσο ξεχαραβαλομενα ειναι... βλαβη ομως δεν ειχαν τα μουρδελα!
ελπιζω να σε καλυψα..


μια χαρα ευχαριστω!!:beer: :beer:

εmμενω στο micra!!!
:wave2:

devil's animal
01/10/2010, 20:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από panoulis2222
micra χωρις δευτερη σκεψη!! εμεις το εχουμε ακομα να φανταστεις κ ειναι μοντελο 91. οικονομικο πρακτικο κ με μια ζαντουλα βλεπετε... παντως αν δεν εχεις σκοπο να πηγαινεις ταξιδια μ αυτο να θα σου προτεινα κ κατι τετοιο... http://www.car.gr/classifieds/cars/view/906162/ :cool:

υπερεκτιμημενο και γενικα δεν ειμαι της "μουρης"...
το εχουν δει κλασικα και ετσι και πουλανε οσο να'ναι...

και νομιζω οτι ειναι και πιο αναξιοπιστα απο εναν ιαπωνα...
:wave2:

reinmeister
01/10/2010, 20:45
http://www.autotriti.gr/autotriti/_magazine/PAGES_autotriti/10_2002/01.T10.micra.asp

:D

nihristo
01/10/2010, 20:55
Σου ξαναείπα την γνώμη μου για micra ως πρωην κάτοχος. Και ο ρειν χτύπησε αδύναμο σημείο, το challenge της πρώτης γενιάς ήταν μεγάλος έρωτας! :beer:

la_villa
01/10/2010, 22:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
βρηκα αυτο (http://www.car.gr/classifieds/cars/view/277443/) και μου αρεσει....:D :D

τι λενε οι γνωστες?:p

50?....χτυπα το για πλάκα

και αμα σου μαλακιες περι τιμής ...καντου μηνυση και απαιτησε να το πάρεις όσο λέει ότι το πουλάει...50:lol: :lol:

alexis72
02/10/2010, 00:08
Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ,εχει το NISSAN MICRA K11 1000 cc 16valve ,μοντελο 1995, το αγορασε σαν μεταχειρισμενο το 1998, απο εταιρια που νοικιαζει αυτοκινητα και στην οποια δουλευει η γυναικα του,οποτε τα χιλιομετρα 68.000 χλμ ,ηταν οντως πραγματικα. σημερα το κοντερ γραφει 171.000 χλμ, service μονο μπουζι ,λαδια,φιλτρα, αλλαξε 2 φορες αμορτισερ,και μεχρι σημερα δεν εχει αλλαξει καθολου τους ιμαντες , μπαταρια 2 φορες,και μια φορα τον αριστερο μπιλιοφορο ο οποιος θελει παλι αλλαγμα.το τελευταιο εξαμηνο,ομως του παρουσιασε σημαντικοτατες ζημιες, 1 , αλλαξε το injection γιατι οπως του ειπε ο μαστορας μετα τα 150.000 χλμ περιπου χαλαει το αξονακι του injection οποτε θελει αλλαγμα ολο το συστημα γιατι παει κομπλε,εβαλε μεταχειρισμενο απο τρακαρισμενο και ησυχασε. 2 , αλλαξε το ντρισιμπιτερ του εκανε διακοπες, 3, του τρυπησε η τρομπα φρενου και εχανε υγρα ,την αλλαξε και 4 , τωρα το καλοκαιρι στα καλα καθουμενα ενω πηγαιναν διακοπες, το αμαξι πηγαινε κανονικοτατα χωρις διακοπες,κομπιασματα κλπ, και χωρις να δειξη το παραμικρο τις προγουμενες ημερες ,σταματησαν καπου να φανε, και οταν πηγαν να φυγουν το αμαξι ενω γυριζε η μιζα δεν επαιρνε μπροστα, ηρθε η ΕΛΠΑ το πηγαν στο συνεργειο ειχε μεινει απο τρομπα βενζινης εβαλαν μια ιμιτασιον και ειναι παλι ενταξει. και 5, προσφατα εκανε service στη μιζα . AYTA ,OTI KAI NA ΠΑΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟ-ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ

reinmeister
02/10/2010, 00:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από nihristo
Σου ξαναείπα την γνώμη μου για micra ως πρωην κάτοχος. Και ο ρειν χτύπησε αδύναμο σημείο, το challenge της πρώτης γενιάς ήταν μεγάλος έρωτας! :beer:

:) ηταν η εποχη των μικρων τοτε...εγω ειχα το παρακατω...:a07:


212335

SVX
02/10/2010, 00:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
:) ηταν η εποχη των μικρων τοτε...εγω ειχα το παρακατω...:a07:

101 ps?

reinmeister
02/10/2010, 00:35
ετσι ελεγε η ελληνικη αντιπροσωπεια που το ειχε βαφτισει le mans...στην πραγματικοτητα ηταν 95...

ηταν λιγο πιο γρηγορο απο 106 gti 1.4 ,τρωγοτανε στα ισια με swift gti κι ετρωγε λιγο ξυλο μετα τα 170 απο charade...εστριβε με τις τρεις και δεν καταλαβαινε χριστο...

ωραιες εποχες...21 χρονων το ειχα παρει...:blush:

Tpap
08/10/2010, 11:59
...γέρασα πολύ...? :blush:


213669

Tpap
08/10/2010, 12:31
Diesel, φυσικά...:


213675

ego_o_idios
08/10/2010, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
επειδη εχω φαει τρελο κολλημα με το να ψαχνω...και επειδη μπηκα στο τρυπακι και για κατι αλλο εκτος απο toyota...θελω και την δικη σας γνωμη για τα παρακατω:

toyota starlet
nissan micra
nissan sunny
suzuki swift
suzuki alto
mitsubishi lancer
mitsubishi colt
subaru vivio:wacko:


παντα μιλαμε για Ιαπωνα <1400cc και μαξιμουμ 2000?. ποιο και γιατι? αν μπορειτε τεκμηριωστε και αν ειστε ιδιοκτητες καποιου απο αυτα ακομα καλυτερα.
επισης αν πουλαει κανενας γνωστος σας let me know...
:wave2:

na to tekmiriosoume efxaristos


sta arxidia mas:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

re vlamene to diko mas amaksi 8a paris?
epidi exi aftin tin marka ke aftin tin fimi kapio apo afta 8a kseroume ke se ti katastasi ine

kseroume pos tou ferotan o proigoumenos?
ta ekane ola ta service anelipos

to frontize genika to aftokinito?

ti na sou poume pare to mitsubishi ine kalo...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mikros boudas
08/10/2010, 12:37
τι αμαξι το ax...φιλος ειχε το 1.1,πολυ πιο καλα περνουσαμε σε σχεση με το καινουργιο του των 20.000 ευρω

Tpap
08/10/2010, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Ναι ενοειτε πετρελαιο εκτος και βρεθει καμια βενζινα μεχρι 1.6 ομως.
Ξερεις εκεινα τα 1.2 τα datsun του 80 και κανα τετοιο δεν λεω οχι.

Καμία σχέση...κάνε διαγραφή στο μήν σου και γράψτο παρακάτω...:lol:

οι δύο φωτό που έβαλα πάνε μαζί...:lol: