PDA

View Full Version : Ερωτηση περι θορυβου...



George_M.
01/10/2010, 13:21
πριν 3 μερες αλλαξα σαμπρελα εμπρος κ απο τοτε οταν παταω φρενο ακουω ενα τακ μπροστα κ κατω
ειναι στις δαγκανες?στα τακακια?ξερω κ εγω που...
τσεκαρα σισφυξεις ειναι οκ!
μποσικα δεν υπαρχουν!
τα φρενα λειτουργουν σωστα!

να πω οτι ακουγεται μονο οταν εχω διανυσει καποια αποσταση η΄οταν εχω ωρα να πατησω φρενο.η΄ακομα οταν η μοτο ειναι παρκαρισμενη κ μολις ξεκινησω στο πρωτο τσιμπημα

σε συνεχομενα πατηματα δεν ακουγεται τπτ...
καμια ιδεα?
:look:

George_M.
03/10/2010, 10:43
με σκλαβωσατε ρε...thnx..:cry:

Gandalf dr685sm
03/10/2010, 11:09
Γιατί δεν το πας σε μηχανικό;.. περιμένεις να γίνει διάγνωση απο μακριά σε ενα forum;

Εκατό χιλιάδες πράγματα μπορεί να είναι.. απο τακάκι φαγωμένο , απο σκουπιδάκι στο τακάκι , απο τσιμούχα που την έχει ακούσει, απο οτιδήποτε.

Gandalf

George_M.
03/10/2010, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Γιατί δεν το πας σε μηχανικό;.. περιμένεις να γίνει διάγνωση απο μακριά σε ενα forum;

Εκατό χιλιάδες πράγματα μπορεί να είναι.. απο τακάκι φαγωμένο , απο σκουπιδάκι στο τακάκι , απο τσιμούχα που την έχει ακούσει, απο οτιδήποτε.

Gandalf

Αγαπητε εννοειται πως μεσα απο μια οθονη δεν γινονται θαυματα...απλα ενεκα ΣΚ κ διαθεσιμου χρονου ειπα μηπως υπαρχει κατι που βοηθησει να το μαστορεψω απο μονος.

τακακια 20 ημερων=οκ
τσιμουχα εγινε τσεκ πριν 20 μερες=οκ
σκουπιδακι=?? γιατι οχι...χμμ..

θα το λυσω ξανα κ βλεπουμε...

BLACKGAS
03/10/2010, 11:50
manianisg το μισό forum είναι βόλτα στην Πελλοπόνησο!Μόνο κάτι βόρειοι μείναμε!!!:lol: :lol: :lol:
Για το φρένο η εξήγηση "ακούγεται ένα τακ" δε λέει και πολλά όπως καταλαβαίνεις, οπότε μάλλον μηχανικός πρέπει να το δει... Ασφάλεια ryles!:wave2:

George_M.
03/10/2010, 11:59
ναι σ'αυτο εχεις δικιο,, λειπουν πολλοι..

δεν ειναι κατι που επηρεαζει την ασφαλεια διοτι τα φρενα λειτουργουν οκ!!τα ειδε μηχανικος..

ειδωμεν..

thalasinos
07/10/2010, 16:21
Γιωργο,
Α) Ξαναβγαλε τα τακακια καθαρισε τα εβολα καλα βαλε λιγο (λιγο ομως) ειδικο γρασσο εκει που πατανε τα εμβολα και ξαναβαλτα στη θεση τους ! ισως με το βγαλε-βαλε να μην πατησαν καλα.

Β) Δες εαν οντως ειναι ''ιδια ακριβως'' με τα προηγουμενα, εαν ειναι μικροτερα κατα το φρεναρισμα θα κτυπανε στις Δαγκανες.

Γ) Κοιταξε το λαμακια σε καθε δαγκανα, να πατανε καλα στα τακακια και να ειναι σφιχτα!