PDA

View Full Version : ...ο Παϊσιος



DrBig
02/10/2010, 00:14
υποτιθεται οτι εμφανιστηκε στα ονειρα μοναχων του Αγιου Ορους και τους ειπε οτι η Ελλαδα θα καταρευσει σε τρεις μηνες. Η αξιοπιστια αυτης που μου το ειπε δεν αμφισβητειται, αλλα δεν γνωριζω τιποτε για τους προ-ηγουμενους κρικους της αλυσιδας.

Παντως αν και παντελως αθεος (με την συνηθη εννοια του ορου) , το θεμα 'προφητικο ονειρο' και το βρισκω πολυ ενδιαφερον και δεν το αμφισβητω (για πολλους λογους).

Panopticon7
02/10/2010, 00:20
Οχι στα ονειρα, εγω ακουσα οτι "επαθαν οραμα" οι μοναχοι !!!

Τους ειπε κ καλα το πνευμα να παρουν ελιες λαδι κ ψωμια κ οτι φαγωσιμο υπαρχει γιατι σε 3 μηνες θα γινει πολεμος.

dmf
02/10/2010, 00:20
γμτ πρωτοχρονιατικα θα καταστραφει; :mad:

Panopticon7
02/10/2010, 00:22
http://www.youtube.com/watch?v=PgZQdYWNNzI

SVX
02/10/2010, 00:25
Ναι ... εμφανιστηκε στο Αγιο όρος...και τωρα πηγαιντε εσεις να φορτωσετε αλευρια , μυζηθρα και παστη ρεγγα ... να ανεβασετε τους Μαρινοπουλους , τους Βεροπουλους, τους Βασιλοπουλους και ολα τα πουλια... ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΑ ΚΑΥΣΙΜΑ....!!!!!!!


ΕΝΩ ο Βενζινας την ειχε ακριβοτερη απ'οσο φανταζοσασταν εσεις ΤΟΝ ΚΑΝΑΤΕ ΝΑ ΡΕΦΑΡΕΙ...!!!!



ανεβαστε την "μεγαλη οικονομια" ...

διαχειριστειτε τα τελευταια λεφτα που σας μειναν σε κλιμα πανικου...

nihristo
02/10/2010, 00:30
είναι σύνηθες να εκμεταλλεύονται κάποιοι το "βαρος" των λόγων ενός άξιου μοναχού, όπως του πατέρα Παϊσιου ώστε να γίνονται πιο πιστευτοί. Δεν αμφισβητώ το πρόσωπο που στο είπε, αλλά τους προηγούμενους κρίκους όπως λες και εσύ. Από εκεί και πέρα σε 3 μήνες θα σου πω για σίγουρα :D

rockobok
02/10/2010, 01:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
υποτιθεται οτι εμφανιστηκε στα ονειρα μοναχων του Αγιου Ορους και τους ειπε οτι η Ελλαδα θα καταρευσει σε τρεις μηνες. Η αξιοπιστια αυτης που μου το ειπε δεν αμφισβητειται, αλλα δεν γνωριζω τιποτε για τους προ-ηγουμενους κρικους της αλυσιδας.

Παντως αν και παντελως αθεος (με την συνηθη εννοια του ορου) , το θεμα 'προφητικο ονειρο' και το βρισκω πολυ ενδιαφερον και δεν το αμφισβητω (για πολλους λογους). Αν είχες να δεις γυναίκα απο το 60 τα ίδια θα έλεγες..:smokin:

giannis113
02/10/2010, 01:35
το μονο σιγουρο ειναι οτι μετα απο αυτο πηγαν και σηκωσαν οι μοναχοι μεγαλες ποσοτητες λαδιου αλευρι κλπ κλπ απο την βορεια ελλαδα, :rotflmao:

ομως τα λογια αυτα ηταν αληγορικα, οχι να πανε και να αγορασουν λαδι μπολικο, αλλα να κρατησουν τις αξιες τους σε 3 μηνες απο τωρα γιατι θα τους χρειαστουν.

αυτο ειναι το μονο σιγουρο, ποιο σιγουρο και απο το αν τον ειδαν η οχι σε οραμα η στην πραγματικοτητα :wave2:

DrBig
02/10/2010, 02:12
ο κοσμος το'χει τουμπανο λοιπον....

fotisdragon
02/10/2010, 02:21
Όχι 3 μήνες ρε παιδιά, όχι 3 μήνες! Να προλάβει να γίνει το δικαστήριο μου να αποζημιωθώ να τη κάνω με ελαφρά, και μετα να καταρρεύσει η Ελλάδα όσο θέλει! Λίγο να αντέξει ακόμα, λίγο xD

(Translation: Ο καθένας με το πόνο του! :) )

MUSTILI
02/10/2010, 07:04
Οχι σε 3 μηνες ρε γαμωτο! Δεν θα δουμε και τον Ροσσι στη Ντουκατι...

p@nos
02/10/2010, 08:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από MUSTILI
Οχι σε 3 μηνες ρε γαμωτο! Δεν θα δουμε και τον Ροσσι στη Ντουκατι...


η ελλαδα θα κατασταφει σε 3 μηνες οποτε το ροσσι θα τον δεις αν θες:p

andreas k1200s
02/10/2010, 08:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
Ναι ... εμφανιστηκε στο Αγιο όρος...και τωρα πηγαιντε εσεις να φορτωσετε αλευρια , μυζηθρα και παστη ρεγγα ... να ανεβασετε τους Μαρινοπουλους , τους Βεροπουλους, τους Βασιλοπουλους και ολα τα πουλια... ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΑ ΚΑΥΣΙΜΑ....!!!!!!!


ΕΝΩ ο Βενζινας την ειχε ακριβοτερη απ'οσο φανταζοσασταν εσεις ΤΟΝ ΚΑΝΑΤΕ ΝΑ ΡΕΦΑΡΕΙ...!!!!



ανεβαστε την "μεγαλη οικονομια" ...

διαχειριστειτε τα τελευταια λεφτα που σας μειναν σε κλιμα πανικου...

ΣΩΣΤΟΣ.!!!!!!!!!!!!!!

GAS NICK
02/10/2010, 08:09
να κανουμε καραβι να φυγουμε δλδ????:look:

Εχετλαίος
02/10/2010, 08:53
Δεν πάω ποθές!
:mad:

WebDevGr
02/10/2010, 10:05
μάλλον παράκουσαν οι μοναχοί... σε ΕΝΑΝ χρόνο και τρεις μήνες θα καταστραφεί η Ελλάδα... μαζί με τον υπόλοιπο κόσμο.... το είπαν και οι Μάγιας άλλωστε!!!

kalogeros
02/10/2010, 10:18
http://taxalia.blogspot.com/2010/09/blog-post_8742.html

Aggelos_SV
02/10/2010, 10:39
Εγώ είδα στον ύπνο μου το πνεύμα του Οσίου Καπταινίου του Νορβηγοπεριπατητή μεγαληχαρητου και μου πε ότι αύριο στην ετήσια του moto θα ρίξει καρεκλοβρόχι :look: :hypnotize

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Pardalotzatziki
02/10/2010, 10:39
Αμαν αυτες οι κλικες ρε παιδια...

Γιατι δηλαδη δεν εμφανιστηκε σε ενα φτωχο ανθρωπο?

Και απο τον ταφο στους μοναχους?

Pardalotzatziki
02/10/2010, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Εγώ είδα στον ύπνο μου το πνεύμα του Οσίου Καπταινίου του Νορβηγοπεριπατητή μεγαληχαρητου και μου πε ότι αύριο στην ετήσια του moto θα ρίξει καρεκλοβρόχι :look: :hypnotize

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Τρεξε και αγορασε ολα τα αδιαβροχα που θα βρεις στην αγορα...

Και οταν καταστραφει η Ελλαδα και μεινουμε ολοι αστεγοι θα τα πουλας για να κονομησεις....

GO GO....

:D

Allst@rf
02/10/2010, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Εγώ είδα στον ύπνο μου το πνεύμα του Οσίου Καπταινίου του Νορβηγοπεριπατητή μεγαληχαρητου και μου πε ότι αύριο στην ετήσια του moto θα ρίξει καρεκλοβρόχι :look: :hypnotize

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


κλαιω λεμεεεεεεεεεεεεεεεεε...


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

giannis113
02/10/2010, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pardalotzatziki
Αμαν αυτες οι κλικες ρε παιδια...

Γιατι δηλαδη δεν εμφανιστηκε σε ενα φτωχο ανθρωπο?

Και απο τον ταφο στους μοναχους?
χθες το βραδυ ηρθε στον υπνο μου και με ξυπνησε ο γεροντας, μου ειπε να βιαστω να παρω χωματινο μηχανακι γιατι θα χρειαστει να ανεβω στο βουνο ωστε να γλυτοσω απο το κακο.

ομως επειδη θα πρεπει να παρω μαζι μου και τυρια, ελαιολαδο, αλευρι και ρεγγα παστη μου ειπα να παρω κατι καλο για το χωμα να μπορω να φορτοσω ολα τα παραπανω, ετσι μου προτεινε ενα β στρομα :uplate:

notakos600
02/10/2010, 12:50
Κάπου το πάνε αυτοί αλλά δεν ξέρω που, πάντως σίγουρα έχει να κάνει με λεφτά, πολλά λεφτά, καμιά θαυματουργή εικόνα, κανένα σημάδι, κάτι θα βρούνε. ;)

Akatanomastos
02/10/2010, 13:13
γιατι τωρα η ελλαδα δεν εχει καταρευσει?:bawl:



και λογικα αν ρωτησεις καποιον σοβαρο οικονομολογο που ξερει την κατασταση της χωρας καλά, και απο μεσα το ιδιο θα σου πει;)

westie
02/10/2010, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από nihristo
είναι σύνηθες να εκμεταλλεύονται κάποιοι το "βαρος" των λόγων ενός άξιου μοναχού, όπως του πατέρα Παϊσιου ώστε να γίνονται πιο πιστευτοί. Δεν αμφισβητώ το πρόσωπο που στο είπε, αλλά τους προηγούμενους κρίκους όπως λες και εσύ. Από εκεί και πέρα σε 3 μήνες θα σου πω για σίγουρα :D

+1000

thalasinos
02/10/2010, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
Ναι ... εμφανιστηκε στο Αγιο όρος...και τωρα πηγαιντε εσεις να φορτωσετε αλευρια , μυζηθρα και παστη ρεγγα ... να ανεβασετε τους Μαρινοπουλους , τους Βεροπουλους, τους Βασιλοπουλους και ολα τα πουλια... ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΑ ΚΑΥΣΙΜΑ....!!!!!!!


ΕΝΩ ο Βενζινας την ειχε ακριβοτερη απ'οσο φανταζοσασταν εσεις ΤΟΝ ΚΑΝΑΤΕ ΝΑ ΡΕΦΑΡΕΙ...!!!!



ανεβαστε την "μεγαλη οικονομια" ...

διαχειριστειτε τα τελευταια λεφτα που σας μειναν σε κλιμα πανικου...

Συμφωνω απολυτα!!!!!!Ολα ειναι ενα μεγαλο κολπο και μας κανουν οτι θελουν, μας βαζουν στο λουκι και μας οδηγουν οπως θελουν. Ανακοινωνουν απεργια τα βενζιναδικα, ουρες τα αυτοκινητα, οτι δεν πουλησαν σε τρεις μηνες τα εβγαλαν σε μια μερα.

Αγοραζοντας ο καταναλωτης τα απαραιτητα πεφτει ο τζιρος στα Super Market, Σκεφτονται!!! δεν βγαζουμε φιμη για πολεμο? πλακωνει ο κοσμος και αδειαζουν τα ραφια. και περναν αυτοι καλα και εμεις χειροτερα!!:mad:

SpineshankD
02/10/2010, 13:49
εγω νομιζω οτι οι μοναχοι μπερδευτηκανε,καταρχας ο πα'ι'σιος ειναι κατ'εξοχην υπευθυνος για τα ερωτικα,ενδο-οικογενειακα,επαγγελματικα,κληρονομικο χαρισμα κλπ
ενω ο υπευθυνος για την καταστροφολογια,σουβλισμα απο δαιμονες,το δεξι πισω σφραγισμα του θηριου ειναι ο αγιος σουλπηκιος ο ακριδοφαγος.
δωστε μου 5 λεπτα να φορεσω την σχολικη ενδυμασια και θα εχω παρει ολες τις πληροφοριες απο τον παπα της ενοριας:winka:

Panopticon7
02/10/2010, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
http://www.youtube.com/watch?v=PgZQdYWNNzI


Σοβαροι παπαδες ειναι ΜΟΝΟΝ αυτοι που δεσμευονται για το αποτελεσμα

Aggelos_SV
02/10/2010, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Σοβαροι παπαδες ειναι ΜΟΝΟΝ αυτοι που δεσμευονται για το αποτελεσμα


:rotflmao: :bawl: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

Είναι γνωστό άλλωστε ότι οι παπάδες κάθε Κυριακή μετά τη λειτουργία και μαζί με το αντίδωρο ,μοιράζουν στους πιστούς γραπτή εγγύηση για την δευτέρα παρουσία.
Επίσης μετά από κάθε ευχέλαιο ο κάθε χριστιανός-πελάτης έχει το δικάιωμα να ζητήσει επιστροφή χρημάτων αν εν αντιθέσει με τις ευχές,όλα του πάνε σκατά.

:lol: :bawl: :lol: :bawl: :lol:

SVX
02/10/2010, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Σοβαροι παπαδες ειναι ΜΟΝΟΝ αυτοι που δεσμευονται για το αποτελεσμα


πες μου μονο ποιος σε βαφτισε....ΤΕΛΟΣ ! :alien:

XJR_Billy
02/10/2010, 14:18
Να ξεράσω τώρα ή σε τρεις μήνες?:yuck:

Αηδία έχουν καταντήσει τα παπαδαριά, οι μαμημένοι τηλεοπτικοί σταθμοί που πασάρουν λαλακείες τρομάζοντας τον κόσμο για να χρυσο-πουλήσουν πιο ακριβά τις μαμημένες τους εκπομπές.

Στα διάλα πια...

Αλλά δεν φταίνε αυτοί βρίσκουν και τα κάνουν...:sick: :(

Panos1313
02/10/2010, 14:37
Πεθανα στο γελιo:P Ειχα παει με το θειο μου προχθες supermarket και επειδη δεν βλεπει καλα μου ζητουσε να του λεω την ημερομηνια ληξης απτις κονσερβες.... Αυτο εγινε για 10 λεπτα, οτιδηποτε που εληγε <=2013 δεν το ηθελε. Τωρα καταλαβαινω γιατι, ασχετα αν δεν μου το ειπε για να μην αρχισω το κραξιμο :D

Panopticon7
02/10/2010, 14:58
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Θεοσεβουμενος ε...
Ποσα καροτσια κονσερβα κουβαλισες ?




Οπως ειπε κ ο Λακης λαος χωρις παιδεια ερμαιο του καθενος βλακως

AUFGEBRACHT
02/10/2010, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Θεοσεβουμενος ε...
Ποσα καροτσια κονσερβα κουβαλισες ?




Οπως ειπε κ ο Λακης λαος χωρις παιδεια ερμαιο του καθενος βλακως


Να υποθέσω ότι ο Λάκης έχει ιδία πείρα από έρμαια άνευ παιδείας που τον χειροκροτούν να δημαγωγεί ασύστολα και αυτοί να λένε από κάτω "ένας τέτοιος χρειάζεται να πάει μπροστά η χώρα"...

Panopticon7
02/10/2010, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Να υποθέσω ότι ο Λάκης έχει ιδία πείρα από έρμαια άνευ παιδείας που τον χειροκροτούν να δημαγωγεί ασύστολα και αυτοί να λένε από κάτω "ένας τέτοιος χρειάζεται να πάει μπροστά η χώρα"...


Ερμαια ανευ παιδειας χειροκροτουν τον Λαζοπουλο ?

Το 90% (λιαν επιεικως) της ελλαδας ειναι ερμαια ανευ παιδειας.

Ας το αφησουμε αυτο ομως, για πες, τι το κακο κανει ο Λαζοπουλος που σε ενοχλει τοσο ?!

SVX
02/10/2010, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
για πες, τι το κακο κανει ο Λαζοπουλος που σε ενοχλει τοσο ?!

τιποτα! ουτε κανας ποuστης ειναι... ουτε κανας πρεzακιας...

Panopticon7
02/10/2010, 16:04
Ας ειναι οτι θελει...

Σπουδασε νομικη αλλα προτιμησε να κανει αυτο που γουσταρει... κ πετυχε !

Ισως γιαυτο να χαλιουνται μερικοι...

SVX
02/10/2010, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Ας ειναι οτι θελει...

Σπουδασε νομικη αλλα προτιμησε να κανει αυτο που γουσταρει... κ πετυχε !

Ισως γιαυτο να χαλιουνται μερικοι...

:look: ΑΝΘΟΥΛΑ .......Εσύ ;!

Panopticon7
02/10/2010, 16:12
αααΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ! :lol:

LsKostas
02/10/2010, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
:look: ΑΝΘΟΥΛΑ .......Εσύ ;!

Καλα τα λες και γελαμε ... αλλα ο Λαζοπουλος ειναι η τελευταια σωστη φωνη στα ΜΜΕ

Προσεξε ειπα στα μμε και οχι γενικα στην Ελλαδα.


Πολλοι υπαρχουν που τα λενε σωστα , αλλα ειτε δεν τους δειχνει η τηλεοραση ειτε δεν εχουν τα μεσα να προβληθουν.


Για το παπαδαριο δεν θα πω τιποτα...

LsKostas
02/10/2010, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7


Ας το αφησουμε αυτο ομως, για πες, τι το κακο κανει ο Λαζοπουλος που σε ενοχλει τοσο ?!

Αυτο θα ηθελα να ρωτησω και εγω καποιους...

Κατι τραπεζιτες και κατι φασιστες σιγουρα τους ενοχλει...


οι υπολοιποι (ευτυχως λιγοι) γιατι να ενοχλουνται???


ειπαμε ομως ...η αληθεια ποναει

Ειδικα οταν συνοδευεται με σατυρα που σπαει κοκκαλα :winka:

Panopticon7
02/10/2010, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Αυτο θα ηθελα να ρωτησω και εγω καποιους...

Κατι τραπεζιτες και κατι φασιστες σιγουρα τους ενοχλει...


οι υπολοιποι (ευτυχως λιγοι) γιατι να ενοχλουνται???


ειπαμε ομως ...η αληθεια ποναει

Ειδικα οταν συνοδευεται με σατυρα που σπαει κοκκαλα :winka:


Ωρα ειναι να ακουσεις τπτ επιχειρηματα στο στιλ "εχει πολλα λεφτα"

Λες κ δεν τα κερδισε με την αξια του, τουλαχιστον δεν τα εφτιαξε στην καμπουρα μας :beer:

notakos600
02/10/2010, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
τιποτα! ουτε κανας ποuστης ειναι... ουτε κανας πρεzακιας...



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

AUFGEBRACHT
02/10/2010, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Ερμαια ανευ παιδειας χειροκροτουν τον Λαζοπουλο ?

Το 90% (λιαν επιεικως) της ελλαδας ειναι ερμαια ανευ παιδειας.

Ας το αφησουμε αυτο ομως, για πες, τι το κακο κανει ο Λαζοπουλος που σε ενοχλει τοσο ?!

Είναι δήθεν, υποκριτής, δημαγωγός, αυτό που κάνει το κάνει πολύ καλά, καταγγέλει, λέει αυτά που θέλει να ακούσει ο κοσμάκης αλλά το κάνει ανώδυνα,επιφανειακά, χωρίς να ενοχλήσει καταστάσεις...τις προάλλες, που του είχε στείλει γράμμα ο Μ.Θεοδωράκης, με ύφος μυξοπαρθένας χαμηλοβλεπούσας έλεγε πόσο ταπεινός και λίγος νοιώθει μπροστά στο Θεοδωράκη, ότι είναι ανάξιος να διαβάσει το γράμμα ενός μεγάλου Έλληνα, ότι δεν θα το διαβάσει δημοσίως και καπάκι όλο στόμφο και ψεύτικη συγκίνηση μας το διάβασε...καταγγέλει το ανάλγητο κεφάλαιο που κοιτά μόνο τα κέρδη και το ίδιο βράδυ δειπνεί σε ακριβά εστιατόρια με αυτούς που κατηγορούσε πριν λίγο, τότε που οι Γερμανοί αγοράσανε τον Alpha και αρχίσανε τις απολύσεις τεχνικών και δημοσιογράφων, έκανε την πάπια, ντύθηκε Eς-Ες έκανε ένα σαχλό σκετσάκι, δήλωσε και για τα μάτια ότι θα παραιτηθεί αν γίνουν απολύσεις, οι απολύσεις γίνανε και η χήνα με τα χρυσά αυγά έτρωγε και έπινε με τους Γερμανούς του RTL και συμφωνούσε για το νέο παχυλό του συμβόλαιο... Όταν ο αρχικομπιναδόρος ο Κοντομηνάς ήταν αφεντικό του και έχει βουήξει ο κόσμος για τα δις που έχει φάει, αυτός φωτογραφιζόταν μαζί του και έλεγε ότι τον στηρίζει...Δε μπορεί ρε μάστορα να βγάζει κάτι κραγμένες αδερφές να γελάει ο κόσμος και ο ίδιος να είναι είναι καρααδερφή προϊσταμένη που το παίζει άντρας. Που έκανε νούμερα με τους κακόμοιρους που εκμεταλλευόταν η Πάνια και γέλαγε μαζί με τους βαστάζους του με την διανοητική ανεπάρκεια των ανθρώπων αυτών...
Αυτό που κάνει τώρα το έκανε ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ η Μαλβίνα, μόνο που αυτή ήταν αληθινή και το πλήρωσε...αν ενοχλούσε πραγματικά δεν θα ήταν prime time ο δήθεν επαναστάτης...Αλοίμονο αν περιμένουμε να μας ανοίξει τα μάτια ο Λαζόπουλος για να σωθούμε...

Υ.Γ. Μη θυμηθώ και τότε που το πήρανε φαντάρο και τον τραβάγανε κάτω από τα Στάγιερ...παλιοκαραγκιόζης

SVX
02/10/2010, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
αλλα ο Λαζοπουλος ειναι η τελευταια σωστη φωνη στα ΜΜΕ

Προσεξε ειπα στα μμε και οχι γενικα στην Ελλαδα.



δηλ. ο Λαζοπουλος ειναι αμεροληπτος ...και νοιαζεται για το κοινο συμφερον....


κι ο Αυτιας το ιδιο... μη σου πω κι ο Χατζηνικολαου....


Τα ΜΜΕ ειναι μηχανη κατευθυνσης συνειδησεων.... Χιππης κι επαναστατης δεν εισαι οταν εισαι με γραββατα κι εχεις μετοχες του καναλιου....

notakos600
02/10/2010, 16:38
Οι αμερόληπτοι και οι επαναστάτες είναι όλοι τους φτωχοί παρεπιπτόντως....

Panopticon7
02/10/2010, 16:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
[...] τις προάλλες, που του είχε στείλει γράμμα ο Μ.Θεοδωράκης, [...]


1. Αφου σε χαλαει τοσο γιατι τον βλεπεις ρε φιλε...


Επισης...

2. Αν καταλαβα καλα, σε χαλασε που δεν παραιτηθηκε οταν απελυσαν συναδερφους του ?
Πως γινεται να ζητας απο καποιον κατι που δεν θα εκανες ουτε εσυ.


Νομιζω οτι κατι σας εκνευριζει σε αυτον τον ανθρωπο... οτι εχει λεφτα ? οτι πετυχε ? οι αναρχικες ιδεες του ? ποιος ξερει...


τελος παντων... Δεν αρεσει σε ολους. Αλλα δεν νομιζω οτι τον νοιαζει κιολας.

AUFGEBRACHT
02/10/2010, 16:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
1. Αφου σε χαλαει τοσο γιατι τον βλεπεις ρε φιλε...


Επισης...

2. Αν καταλαβα καλα, σε χαλασε που δεν παραιτηθηκε οταν απελυσαν συναδερφους του ?
Πως γινεται να ζητας απο καποιον κατι που δεν θα εκανες ουτε εσυ.


Νομιζω οτι κατι σας εκνευριζει σε αυτον τον ανθρωπο... οτι εχει λεφτα ? οτι πετυχε ? οι αναρχικες ιδεες του ? ποιος ξερει...


τελος παντων... Δεν αρεσει σε ολους. Αλλα δεν νομιζω οτι τον νοιαζει κιολας.

A) Ποιός σου είπε ότι τον βλέπω πλέον
Β) Αναρχικές ιδέες ο Λαζόπουλος;;;; Τρέμε Μπακούνιν και Κροπότκιν:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Έφτιαξε η διάθεσή μου πανάθεμά σε

Panopticon7
02/10/2010, 16:57
Οχι ειναι φασιστας... :rolleyes:


μπα σε καλο μας γελασαμε παλι :sick:

SVX
02/10/2010, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Έφτιαξε η διάθεσή μου πανάθεμά σε


ναι Ε!?! (http://1.bp.blogspot.com/_9QIxsAKEeA0/TF2H5Znkv5I/AAAAAAAAACk/IREpwHbxFQU/s1600/lazopoulos+alavanos.jpg) :look: :bigcry:

the who
02/10/2010, 17:08
Tελικα θα καταστραφει η Ελλαδα σε ενα τριμηνο?Αν ειναι να παρω ενα commando με δανειο.:alien: :alien: :alien:

fz6man
02/10/2010, 17:38
απορώ πως υπαρχουν άτομα που πιστευουν αυτες τις μαλακίες , αντε να μην το χοντρίνο και θιχτουν μερικοι , τί αλλο θα ακουσουμε ρε φουστη μου ..

LsKostas
02/10/2010, 18:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Είναι δήθεν, υποκριτής, δημαγωγός, αυτό που κάνει το κάνει πολύ καλά, καταγγέλει, λέει αυτά που θέλει να ακούσει ο κοσμάκης αλλά το κάνει ανώδυνα,επιφανειακά, χωρίς να ενοχλήσει καταστάσεις...τις προάλλες, που του είχε στείλει γράμμα ο Μ.Θεοδωράκης, με ύφος μυξοπαρθένας χαμηλοβλεπούσας έλεγε πόσο ταπεινός και λίγος νοιώθει μπροστά στο Θεοδωράκη, ότι είναι ανάξιος να διαβάσει το γράμμα ενός μεγάλου Έλληνα, ότι δεν θα το διαβάσει δημοσίως και καπάκι όλο στόμφο και ψεύτικη συγκίνηση μας το διάβασε...καταγγέλει το ανάλγητο κεφάλαιο που κοιτά μόνο τα κέρδη και το ίδιο βράδυ δειπνεί σε ακριβά εστιατόρια με αυτούς που κατηγορούσε πριν λίγο, τότε που οι Γερμανοί αγοράσανε τον Alpha και αρχίσανε τις απολύσεις τεχνικών και δημοσιογράφων, έκανε την πάπια, ντύθηκε Eς-Ες έκανε ένα σαχλό σκετσάκι, δήλωσε και για τα μάτια ότι θα παραιτηθεί αν γίνουν απολύσεις, οι απολύσεις γίνανε και η χήνα με τα χρυσά αυγά έτρωγε και έπινε με τους Γερμανούς του RTL και συμφωνούσε για το νέο παχυλό του συμβόλαιο... Όταν ο αρχικομπιναδόρος ο Κοντομηνάς ήταν αφεντικό του και έχει βουήξει ο κόσμος για τα δις που έχει φάει, αυτός φωτογραφιζόταν μαζί του και έλεγε ότι τον στηρίζει...Δε μπορεί ρε μάστορα να βγάζει κάτι κραγμένες αδερφές να γελάει ο κόσμος και ο ίδιος να είναι είναι καρααδερφή προϊσταμένη που το παίζει άντρας. Που έκανε νούμερα με τους κακόμοιρους που εκμεταλλευόταν η Πάνια και γέλαγε μαζί με τους βαστάζους του με την διανοητική ανεπάρκεια των ανθρώπων αυτών...
Αυτό που κάνει τώρα το έκανε ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ η Μαλβίνα, μόνο που αυτή ήταν αληθινή και το πλήρωσε...αν ενοχλούσε πραγματικά δεν θα ήταν prime time ο δήθεν επαναστάτης...Αλοίμονο αν περιμένουμε να μας ανοίξει τα μάτια ο Λαζόπουλος για να σωθούμε...

Υ.Γ. Μη θυμηθώ και τότε που το πήρανε φαντάρο και τον τραβάγανε κάτω από τα Στάγιερ...παλιοκαραγκιόζης


H Μαλβινα το μονο που εκανε ειναι να κανει κριτικη στο Πασοκ με υποκρουση τον υμνο του Ολυμπιακου...Μεγαλη αβαντα του Κοκκαλη και Siemens εκεινη την εποχη...
Σε αμεση συνεργασια με τα κομματοσκυλα στιλ Κωστοπουλου και Αναστασιαδη

Γαβροι ολοι τους ...:rolleyes:



Παντως το καλο με οσους αντιτιθονται στον Λαζοπουλο ειναι οτι ταχα μου ειναι αδερφη...
Τα επιχειρηματα ατραντακτα και γκεμπελιστικα :wave2:


Φιλε μου θυμιζεις τα σχολια σε youtube ...εκει που ο καθενας γραφει οτι να ναι και οτι του κατεβει.

Προσωπικα δεν ειμαι υπερ προσωπων ...μονο υπερ των ιδεων που διαδιδουν τα προσωπα
αυτα.


Και οπως ειπα...ειναι εκπομπες που το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να ακους
και να μετρας αληθειες και κατραπακιες. Αυτος ηταν παντα ο Λαζοπουλος ...

τα υπολοιπα περι στρατου μ αφηνουν εντελως αδιαφορο , πιο πολλα αρχιδια θελει καποιος
να τα βαλει με τα αφεντικα στην Ελλαδα.

Λαζοπουλος και Ελληνοφρενεια δυστυχως ειναι μονοι τους ...

SVX
02/10/2010, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Παντως το καλο με οσους αντιτιθονται στον Λαζοπουλο ειναι οτι ταχα μου ειναι αδερφη...


Προσωπικα δεν ειμαι υπερ προσωπων ...μονο υπερ των ιδεων που διαδιδουν τα προσωπα
αυτα.

Λαζοπουλος και Ελληνοφρενεια δυστυχως ειναι μονοι τους ...


Εμενα ο "λακης" μου θυμιζει το ΚΚΕ και την Τυποεκδοτικη...


στην θεωρια ειναι ολοι πρωτοι .... 1400 ευρω βασικο εξαγγελλει....730 μικτα παιρνουν 1ο μισθο ολοι εκει... Απεργιες "γιαλαντζι" και δε συμμαζευεται...

Κατι σαν μουσουλμανικη νηστεια...Ολη μερα "ψοφαν" στην πεινα ...ΚΑΙ μολις νυχτωσει και δεν τους βλεπει ο αλλαχ....στουμπωνονται στους παστουρμαδες και τα πιλαφια...... :dizzy:

LsKostas
02/10/2010, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7


Νομιζω οτι κατι σας εκνευριζει σε αυτον τον ανθρωπο... οτι εχει λεφτα ? οτι πετυχε ? οι αναρχικες ιδεες του ? ποιος ξερει...

.


Μην ρωτας τετοια πραγματα δυσκολευονται να απαντησουν :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




Ρωτα τους καλυτερα πως κρινουν τις δηλωσεις του Προβοπουλου και ο Πολυζωγοπουλου :wave2:

LsKostas
02/10/2010, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
Εμενα ο "λακης" μου θυμιζει το ΚΚΕ και την Τυποεκδοτικη...


στην θεωρια ειναι ολοι πρωτοι .... 1400 ευρω βασικο εξαγγελλει....730 μικτα παιρνουν 1ο μισθο ολοι εκει... Απεργιες "γιαλαντζι" και δε συμμαζευεται...

Κατι σαν μουσουλμανικη νηστεια...Ολη μερα "ψοφαν" στην πεινα ...ΚΑΙ μολις νυχτωσει και δεν τους βλεπει ο αλλαχ....στουμπωνονται στους παστουρμαδες και τα πιλαφια...... :dizzy:

Το κκε ειναι κατακριταιο και κακως δεν δινει οσα εξαγγελει

Τα αυτονοητα θα λεμε τωρα

Αλλα η αντιπαραβολη με τον Λαζοπουλο , θα μου επιτρεψεις να πω οτι εκτος απο εκτος πραγματικοτητας ειναι και αδικη :wave2:


Στην τελικη μην τον βλεπεται ρε μαγκες... Εχει και big brother στο αλλο καναλι :winka:

Aggelos_SV
02/10/2010, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas

Λαζοπουλος και Ελληνοφρενεια δυστυχως ειναι μονοι τους ...

Συγκρίνεις ανόμοια ...

Η Ελληνοφρένεια κάνει σάτιρα

Ο Λάκις παίρνει βιντεάκια από τις κουτσομπολοεκπομπές και τα σχολιάζει περιμένοντας από το κοινό του να χασκογελάσει με το λούτσο που θα πει η κάθε ψ@λαρπάχτρα.
Δίνει δηλαδή βήμα και προβολή στα σκουπίδια που ο ίδιος κατακρίνει.
...και γιατί όλο απευθύνεται σε κάποια υποθετική "κυρία" τηλεθεάτρια????

...μετά θα πάρει το τεθλιμένο και βαθυστόχαστο ύφος του για να πει στην "κυρία" να επαναστατήσει...και για επίλογο θα ρίξει και καμιά πενιά...έτσι για να δώσει ελπίδα στον κοσμάκη..


Τί άλλα ο Παϊσιος?....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SVX
02/10/2010, 18:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Τί άλλα ο Παϊσιος?....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


οσοι δεν εχετε καρτα MAKRO θα σας παρει ο διαολας ολους .... :bigcry: :bigcry: :lol:


212382

Aggelos_SV
02/10/2010, 18:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
οσοι δεν εχετε καρτα MAKRO θα σας παρει ο διαολας ολους .... :bigcry: :bigcry: :lol:

Έχω (αλλά δεν καπνίζω):smokin:
:look: :look:

AUFGEBRACHT
02/10/2010, 18:48
Τελικά είχα άδικο, όντως ο Λαζόπουλος έχει αναρχικές ιδέες και μάλιστα τις εκφράζει ελεύθερα σε ώρες υψηλής τηλεθέασης...για του λόγου το αληθές βρήκα μια φωτογραφία του σπουδαίου εκπρόσωπου του ιδεολογικού αναρχισμού Μιχαήλ Μπακούνιν, όπου φαίνεται καθαρά πως πηγή έμπνευσης του ήταν ο Λαζόπουλος...


212383

Panopticon7
02/10/2010, 19:53
Αυτη η βλακεια πρεπει καποτε να τελειωσει, για τους περισσοτερους για να εισαι αναρχικος η αριστερος πρεπει να κυκλοφορεις με ενα βρακι κ αυτο σκατωμενο...

Εν εχει λεφτα που κερδισε... ειναι κακος !
Ε ρε η ζηλια που τρωει τον Ελληνα


Τι να κανουμε, ανθρωπος της Showbiz ειναι, λογικο να εχει κ μετοχες, λογικο να εχει κ λεφτα, πως μπορεις να κατακρινεις καποιον που κανει το ιδιο... που θα εκανες κ εσυ... !


Μιλανε οι περισσοτεροι με ενα μισος λες κ σας εκλεψε ρε μαγκες, κρατηστε τα αυτα για τους πολιτικους που ψηφισατε... κ τωρα σας γαμανε.

Ειναι πουστης κ πρεζακιας... αυτο κ αν ειναι ναζιστικο :yuck: :yuck: :yuck:

Το δευτερο βλακοδεστατο επιχειρημα που ακουσα ειναι ο στρατος :yuck:
Πες μου οτι παρεξηγηθηκες που δεν στηριξε το εθνος σου με την θυτεια του.
Οχι, απλως προσπαθεις να βρεις μια βλακεια ακομα, γιατι σου τη σπαει, γιατι σε εκνευριζει !!!

Panopticon7
02/10/2010, 20:02
!!! εχει Λαζοπουλο επαναληψη, σας αφηνω, παω να δω

zephyr1
02/10/2010, 20:10
Πως περνετε μια φημη και ξεφτιλιζετε ανθρωπους και καταστασεις δεν μπορω να καταλαβω.

Καπταιν δεν ξεκινατε τωρα για την ετησια?:alien:

super_toto
02/10/2010, 20:12
Έλεος ρε παιδιά, αν είναι δυνατόν τώρα να μιλάμε για τον Λαζόπουλο. Επι Καραμανλή, πέντε χρόνια είχε ξεκωλιάσει τους πάντες στη σάτυρα, αλλά κουβέντα για τον Καραμανλή. Δεν δαγκώνεις το χέρι που σε ταϊζει. Αντίθετα τότε ξεφτύλιζε τον Παπανδρέου που ήταν στην αντιπολίτευση.

Εντελώς κατευθυνόμενος και καιροσκόπος. Χειρίζεται πολύ καλά το σύστημα και το σύστημα τον κρατά στην κορυφή. Επιφανειακός και για αυτό και έχει τόση απήχηση σε ένα τόσο επιφανειακό λαό.

AUFGEBRACHT
02/10/2010, 20:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Αυτη η βλακεια πρεπει καποτε να τελειωσει, για τους περισσοτερους για να εισαι αναρχικος η αριστερος πρεπει να κυκλοφορεις με ενα βρακι κ αυτο σκατωμενο...

Εν εχει λεφτα που κερδισε... ειναι κακος !
Ε ρε η ζηλια που τρωει τον Ελληνα


Τι να κανουμε, ανθρωπος της Showbiz ειναι, λογικο να εχει κ μετοχες, λογικο να εχει κ λεφτα, πως μπορεις να κατακρινεις καποιον που κανει το ιδιο... που θα εκανες κ εσυ... !


Μιλανε οι περισσοτεροι με ενα μισος λες κ σας εκλεψε ρε μαγκες, κρατηστε τα αυτα για τους πολιτικους που ψηφισατε... κ τωρα σας γαμανε.

Ειναι πουστης κ πρεζακιας... αυτο κ αν ειναι ναζιστικο :yuck: :yuck: :yuck:

Το δευτερο βλακοδεστατο επιχειρημα που ακουσα ειναι ο στρατος :yuck:
Πες μου οτι παρεξηγηθηκες που δεν στηριξε το εθνος σου με την θυτεια του.
Οχι, απλως προσπαθεις να βρεις μια βλακεια ακομα, γιατι σου τη σπαει, γιατι σε εκνευριζει !!!


Το επιχείρημα ότι ζηλεύουμε :eyepop: :eyepop: :eyepop: τον Λαζόπουλο επειδή έχει λεφτά προφανώς δεν είναι βλακώδες φαντάζομαι...είναι ατράνταχτο επιχείρημα!!!!
Θεώρησε λοιπόν βλακεία το να μη γουστάρω κάποιον ο οποίος δεν πήγε φαντάρος και έκλαιγε όταν παρουσιάστηκε και το έπαιζε τρελός, αλλά έχει το δικαίωμα να κρίνει το γιο του πολιτικού και να τον κράζει ότι πήρε μετάθεση στο πολεμικό μουσείο αντί να υπηρετήσει στα σύνορα όπως τα υπόλοιπα παιδιά...είναι ναζιστικό να τον αποκαλείς πούστη, αλλά δεν είναι ναζιστικό να αποκαλεί αυτός πούστη κάτι σχεδιαστές και κάτι παρουσιαστές...Πήγαινε δες σε επανάληψη το Λάκη γιατί με την πρώτη φορά είναι δυσνόητος και μόλις τελειώσει φόρα πάλι τις παρωπίδες σου.

Panopticon7
02/10/2010, 20:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Θεώρησε λοιπόν βλακεία το να μη γουστάρω κάποιον ο οποίος δεν πήγε φαντάρος και έκλαιγε όταν παρουσιάστηκε και το έπαιζε τρελός, αλλά έχει το δικαίωμα να κρίνει το γιο του πολιτικού και να τον κράζει ότι πήρε μετάθεση στο πολεμικό μουσείο αντί να υπηρετήσει στα σύνορα όπως τα υπόλοιπα παιδιά...


Το θεωρω βλακεια οντως,

καποιος που παιρνει Ι5 γιατι "δεν γουσταρει" να παει στρατο... δεν εχει καμια σχεση με καποιον που θελει να υπηρετησει απο το σπιτι του.

Σορρυ κιολας


Για το θεμα της "αδερφης" να σου πω, οτι ο ιδιος εχει πει, οτι σατυριζει οτι βγαινει στην δημοσιοτητα, το να αποκαλεσεις πουστη καποιον που δεν εχει δωσει ποτε δικαιωμα δημοσια ειναι διαφορετικο.


Αν αυτο ειναι τοσο δυσκολο να το καταλαβετε... οχι μονο εσυ, αλλα κ πολλοι αλλοι :bigcry:

LsKostas
02/10/2010, 20:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Έλεος ρε παιδιά, αν είναι δυνατόν τώρα να μιλάμε για τον Λαζόπουλο. Επι Καραμανλή, πέντε χρόνια είχε ξεκωλιάσει τους πάντες στη σάτυρα, αλλά κουβέντα για τον Καραμανλή. Δεν δαγκώνεις το χέρι που σε ταϊζει. Αντίθετα τότε ξεφτύλιζε τον Παπανδρέου που ήταν στην αντιπολίτευση.

Εντελώς κατευθυνόμενος και καιροσκόπος. Χειρίζεται πολύ καλά το σύστημα και το σύστημα τον κρατά στην κορυφή. Επιφανειακός και για αυτό και έχει τόση απήχηση σε ένα τόσο επιφανειακό λαό.

Oχι βεβαια

Αλλο εκλαικευμενος αλλο επιφανειακος.

Κατευθυνομενος απο που ???

Τα εχει χωσει σε ολους.Αριστερους και δεξιους

Panopticon7
02/10/2010, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto

Εντελώς κατευθυνόμενος και καιροσκόπος. Χειρίζεται πολύ καλά το σύστημα και το σύστημα τον κρατά στην κορυφή. Επιφανειακός και για αυτό και έχει τόση απήχηση σε ένα τόσο επιφανειακό λαό.

Για το καιροσκοπος δε ρωταω καθως δεν με απασχολει, δεν ειναι πολιτικος που ψηφησα, την δουλεια του κανει οπως ολοι.

Ε, για να ειναι εντελως κατευθυνομενος, φανταζομαι θα ξερεις κ απο ποιους, αφου ειναι τοσο "εντελως".

Για πες να μαθουμε...

Εχετλαίος
02/10/2010, 21:22
O Παίσιος, που λέτε...
:alien:

ZX14
02/10/2010, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
Εμενα ο "λακης" μου θυμιζει το ΚΚΕ και την Τυποεκδοτικη...


στην θεωρια ειναι ολοι πρωτοι .... 1400 ευρω βασικο εξαγγελλει....730 μικτα παιρνουν 1ο μισθο ολοι εκει... Απεργιες "γιαλαντζι" και δε συμμαζευεται...

Κατι σαν μουσουλμανικη νηστεια...Ολη μερα "ψοφαν" στην πεινα ...ΚΑΙ μολις νυχτωσει και δεν τους βλεπει ο αλλαχ....στουμπωνονται στους παστουρμαδες και τα πιλαφια...... :dizzy: κατσε ρε φιλε.το ΚΚΕ κυβερναει η μηπως το ΚΚΕ ΨΗΦΙΣΕ το μνημονιο.εξαλλου οπως λετε ελευθερη αγορα εχουμε αμα δεν τους φτανουν θα πανε στον αλαφουζο για μεροκαματο

faraway
02/10/2010, 22:37
ρε σεις σίγουρα ήταν ο Παίσιος ??

μήπως ήταν ο batman ?? γιατί και οι δύο μαύρα φοράνε .....:lol: :lol: :bigcry: :bigcry:

Aggelos_SV
03/10/2010, 22:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Εγώ είδα στον ύπνο μου το πνεύμα του Οσίου Καπταινίου του Νορβηγοπεριπατητή μεγαληχαρητου και μου πε ότι αύριο στην ετήσια του moto θα ρίξει καρεκλοβρόχι :look: :hypnotize

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


I had a vision...that finally came true..

Τι να μας πούνε κι παπάδες...:D

jfx
03/10/2010, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Οι αμερόληπτοι και οι επαναστάτες είναι όλοι τους φτωχοί παρεπιπτόντως....



Παρεπιπτόντως έχεις λάθος.

Tpap
03/10/2010, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
καποιος που παιρνει Ι5 γιατι "δεν γουσταρει" να παει στρατο... δεν εχει καμια σχεση με καποιον που θελει να υπηρετησει απο το σπιτι του.

:lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Τα εχει χωσει σε ολους.Αριστερους και δεξιους

:lol:




Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
Εμενα ο "λακης" μου θυμιζει το ΚΚΕ και την Τυποεκδοτικη...

+1000 ρε φίλε...