PDA

View Full Version : Κομπλερ μιζας ΚΤΜ



uberalles
03/10/2010, 15:29
Ρε παιδες ξερετε μηπως κανα κολπακι να μην βγαζει προβλημα με το κομπλερ της μιζας το 640? Μου πανε οτι στο μιζαρισμα να παταω και τον αποσυμπιεστη. Οι εχοντες 640 και παθοντες (ε και οι υπολοιποι) τι προτεινουν?

camen
03/10/2010, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από uberalles
Ρε παιδες ξερετε μηπως κανα κολπακι να μην βγαζει προβλημα με το κομπλερ της μιζας το 640? Μου πανε οτι στο μιζαρισμα να παταω και τον αποσυμπιεστη. Οι εχοντες 640 και παθοντες (ε και οι υπολοιποι) τι προτεινουν?

Στο μιζαρισμα να χρησιμοποιεις και τον αποσυμπιεστη και να πατας την μιζα συνεχομενα μεχρι να εισαι βεβαιος οτι εχει παρει... :winka: Και ΠΟΤΕ να μην μιζαρεις και ανοιγεις το γκαζι παραλληλα.Για την ακριβεια μονο το δαχτυλο στην μιζα θα εχεις και δεν θα ακουμπας το γκαζι ΚΑΘΟΛΟΥ. Το πρωι ΠΑΝΤΑ θα ανοιγεις το τσοκ. :winka:
Κ οταν πεσει η μπαταρια να μην προσπαθεις να το βαζεις μπροστα με την μιζα αλλα να βαζεις καινουργια μπαταρια...:winka:

Αυτα μπορεις να κανεις :beer: :wave2:

uberalles
03/10/2010, 17:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Στο μιζαρισμα να χρησιμοποιεις και τον αποσυμπιεστη και να πατας την μιζα συνεχομενα μεχρι να εισαι βεβαιος οτι εχει παρει... :winka: Και ΠΟΤΕ να μην μιζαρεις και ανοιγεις το γκαζι παραλληλα.Για την ακριβεια μονο το δαχτυλο στην μιζα θα εχεις και δεν θα ακουμπας το γκαζι ΚΑΘΟΛΟΥ. Το πρωι ΠΑΝΤΑ θα ανοιγεις το τσοκ. :winka:
Κ οταν πεσει η μπαταρια να μην προσπαθεις να το βαζεις μπροστα με την μιζα αλλα να βαζεις καινουργια μπαταρια...:winka:

Αυτα μπορεις να κανεις :beer: :wave2:

ξερεις ποσο παει η αλλαγη κομπλερ?

camen
03/10/2010, 17:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από uberalles
ξερεις ποσο παει η αλλαγη κομπλερ?

Καποιοι κανουν πατεντες ...:dizzy:
Εγω οταν χρειαστηκε(πριν το παρω απο τον κολλητο) το αλλαξαμε ΟΛΟ και κοστησε περιπου 250Ε...:D

uberalles
03/10/2010, 17:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Καποιοι κανουν πατεντες ...:dizzy:
Εγω οταν χρειαστηκε(πριν το παρω απο τον κολλητο) το αλλαξαμε ΟΛΟ και κοστησε περιπου 250Ε...:D

οταν λες πατεντες?

camen
03/10/2010, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από uberalles
οταν λες πατεντες?

Δεν το αλλαζουν ολο αλλα μονο καποιο κομματι... Λενε οτι δουλευει και ετσι. Καποιοι λενε οτι δεν θα δουλεψει για πολυ μιας και το μισο παλιο-φθαρμενο θα κανει το νεο κομματι να φθαρει πιο γρηγορα... Απλοικα στα λεω για να συννεοηθουμε... Εμεις προτιμησαμε και το αλλαξαμε ολο .

Ψαξε στην ενοτητα των ΚΤΜ.Καπου εχει μια μακροσκελη συζητηση απο καποιον που ειχε το ιδιο προβλημα.Αναφερει και αλλαχτηκε τελικα απο τον μηχανικο...:winka: