PDA

View Full Version : Έχει κλεφτες το Σχιστό;



mbjp
20/07/2005, 15:14
Περνώ σημερα το μεσημερι εξω απο ενα μαγαζι/συνεργειο στην περιοχη της Καλαμακιου & Θεομήτωρος (στο Καλαμάκι).Βλεπω απ'εξω να ποζαρουν 2-3 ΤΤ και αλλα τοσα ΧΤ οποτε λεω ας μπω μεσα να ρωτησω καμμια τιμη...

- "καλησπερα μαστορα, δε μου λες, το μπλε ΤΤ που εχεις εξω ποσο το δινεις;" (χρονολογια 01, απο αυτα με τα μπλε πλαστικα)
- "3.800"
- "α μαλιστα...δε μου λες, κανενα ΤΤ 250cc σε χρονολογια 97-99 εως 2.000ευρω εχεις;"
- (ειρωνικο χαμογελο) "ναι πως, αν πας σε κατι κλεφτες στο Σχιστο ισως να βρεις!"

Ε χαμογελαω και εγω και φευγω..
Μετα σκεφτηκα μερικες πιθανες απαντησεις:

1) "εχει και στο Σχιστο κλεφτες εκτος απο δω μεσα;"
2) "και στη χρυση ευκαιρια κλεφτες τα δινουν με 1800ε"
3) "συνηθιζεις να λες μαλακιες ή φταιει η ζέστη;"

αναρωτιεμαι πως επιβιωνουν κατι τετοιοι "επαγγελματιες"
ενταξει ρε φιλε τα δινεις ακριβοτερα απο τους ιδιωτες..αλλα μη πας να μας βγαλεις και ηλιθιους τελειως..

idi
20/07/2005, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από mbjp
Περνώ σημερα το μεσημερι εξω απο ενα μαγαζι/συνεργειο στην περιοχη της Καλαμακιου & Θεομήτωρος (στο Καλαμάκι).Βλεπω απ'εξω να ποζαρουν 2-3 ΤΤ και αλλα τοσα ΧΤ οποτε λεω ας μπω μεσα να ρωτησω καμμια τιμη...

- "καλησπερα μαστορα, δε μου λες, το μπλε ΤΤ που εχεις εξω ποσο το δινεις;" (χρονολογια 01, απο αυτα με τα μπλε πλαστικα)
- "3.800"
- "α μαλιστα...δε μου λες, κανενα ΤΤ 250cc σε χρονολογια 97-99 εως 2.000ευρω εχεις;"
- (ειρωνικο χαμογελο) "ναι πως, αν πας σε κατι κλεφτες στο Σχιστο ισως να βρεις!"

Ε χαμογελαω και εγω και φευγω..
Μετα σκεφτηκα μερικες πιθανες απαντησεις:

1) "εχει και στο Σχιστο κλεφτες εκτος απο δω μεσα;"
2) "και στη χρυση ευκαιρια κλεφτες τα δινουν με 1800ε"
3) "συνηθιζεις να λες μαλακιες ή φταιει η ζέστη;"

αναρωτιεμαι πως επιβιωνουν κατι τετοιοι "επαγγελματιες"
ενταξει ρε φιλε τα δινεις ακριβοτερα απο τους ιδιωτες..αλλα μη πας να μας βγαλεις και ηλιθιους τελειως..


Καλαμακιου & Θεομήτωρος δεν εχω δει συνεργειο... :confused: :confused: :confused:

Ιωνιας και Θεομήτωρος λες?

mbjp
20/07/2005, 17:47
οχι αλλα εκει κοντα, κατεβαινοντας τη θεομητωρος στη διασταυρωση με καλαμακιου κανεις δεξια, στο πρωτο στενο που θα δεις απεναντι αριστερα (απαγορευεται), εκει μεσα..μετα απο 1-2 στενα στη γωνια στο αριστερο σου χερι

idi
20/07/2005, 23:45
ok ξερω ποιο λες. θα το εχω υπ'οψην μου

αααα δε ξερω αν εχει κλεφτες στο Σχιστο :beer:

oulas
21/07/2005, 02:44
Τι στο καλο, ολοι εμεις καλαμακι μενουμε;:eyepop: