PDA

View Full Version : Πρόταση για το απροοπτο της ετήσιας



usabug
04/10/2010, 09:04
Καλημερα σε ολους !

Εμαθα απο τα σχολεια της ετησιας βολτας οτι ενας συμ-Forum-μιτης επαθε ενα ψιλο ατυχηματακι ... ( κοινος αγκαλιασε την ασφαλτο μεταφορικα και κυριολεκτικα ) .
Εκεινος δεν επαθε τιποτα αλλα το μηχανακι ναι ...

Γι αυτο προτεινω μια καιτο σκηνικο εγινε στην ετησια , να βαλουμε ολοι ενα συμβολικο ποσο μηπως και βοηθησουμε τον " Φιλο " να γιατρεψει την ερωμενη του οσο πιο γρηγορα γινετε !!!
Τα 5 η τα 10 ευρο πιστευω οτι δεν θα λειψουν απο κανεναν , αλλα τα 500 η 1000 σιγουρα θα λειψουν απο τον " εναγκαλισθεντα " .
:beer:



PS: Για να μην παρεξηγηθω ξεκαθαριζω οτι τον κυριο δεν τον γνωριζω καν ...

stavrogin
04/10/2010, 09:56
Δυσκολο θεμα και δυσκολη απαντηση.
Τα λεφτα, λεει , δε φερνουν την ευτηχια.
Αληθές.
Αλλο το να καθεσε παρέα κατω απο τη βροχη, περιμενοντας την οδική (και να δινεις εκει λεφτα αν τη στιγμη της αναγκης δεν υπάρχουν ή στη χειρότερη να περιμέμεις ένα ασθενοφόρο . Αλλο το να πηγαινεις στο νοσοκομειο και να δινεις μια φυάλη αίμα. Αυτα ειναι υπερ της ζωής υπερ της αλλυλεγγυης και της συντροφικότητας. Το να πληρωσεις το μηχανακι δεν ειναι το ιδιο.
Παραμενει υλικο,καταναλωτικο αγαθό.Ακουει σε αλλους κανόνες. Ειναι μόνο λεφτα. Υπερτιμημένα λεφτα. Ας βρουμε το τροπο της επικοινωνίας ,της συντροφικότητας, της αλλυλεγγυης και τα λεφτα είναι το τελευταιο και το λιγοτερο οδυνηρο, στη λιστα μου που κατα τη γνώμη μου πρεπει να κοιτάξουμε.

usabug
04/10/2010, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin


Φίλε μου δεν διαφωνω καθολου πανω σε αυτο ...
Απλα εκανα μια προταση , για να γινει η ετησια πληρως επιτυχημενη ... χωρις καμια απωλεια , αλλα με κερδος συμπαραστασης , φιλιας και ενος χωραφιου στο Ε9 του Mike ...
Εξαλου αν περισσεψουν τα χρηματα , καλιστα μπορουν να δωθουν για αυτοκολιτα , μπλουζακια , κλπ ...

:beer: :beer:

Tigas
04/10/2010, 10:13
καλά δεν είναι ο μόνος κιόλας που του στοίχισε η ετήσια λίγο παραπάνω και εγώ είχα μια άτυχη στιγμή(τρακαρισματάκι) και στο γυρισμό είχαμε low στη βροχή στα 10-15 λεπτά από την ταβέρνα με ένα συμφορουμίτη με ρένα.

Αφού δεν χτυπάμε καλά να είμαστε να τα βροντάμε :D

Cpt. Haddock
04/10/2010, 10:14
Εχει συζητηθεί πολλάκις αυτο και εχει απορριφθει για διαφορους λογους. Αλλα αν συμφωνήσετε, αρχιστε να μαζευετε για το δικο μου ατυχημα περιν δυο χρονια στην Ιταλία :lol:

vaska
04/10/2010, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Εχει συζητηθεί πολλάκις αυτο και εχει απορριφθει για διαφορους λογους. Αλλα αν συμφωνήσετε, αρχιστε να μαζευετε για το δικο μου ατυχημα περιν δυο χρονια στην Ιταλία :lol:

Ναι ρε τότε με τον τάρανδο θυμάσαι??? που σου χάλασε το μηχανάκι?? που δεν έπαιρνε μπροστά????

Ήμουν μπροστά και μπορώ να το βεβαιώσω. Αμέ.

Cpt. Haddock
04/10/2010, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Ναι ρε τότε με τον τάρανδο θυμάσαι??? που σου χάλασε το μηχανάκι?? που δεν έπαιρνε μπροστά????

Ήμουν μπροστά και μπορώ να το βεβαιώσω. Αμέ.

:look:

ΙΤΑΛΙΑ εγραψα :lol:


Ασε που αν ειναι να αρχισουμε το ρεφενε εχει αλλος προτεραιότητα (μπας και γλυτωσουμε)


Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Αν ηταν φιλοι θα μαζευαν λεφτα να παρω μηχανη [...]

DimChios
04/10/2010, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:look:

ΙΤΑΛΙΑ εγραψα :lol:


Ασε που αν ειναι να αρχισουμε το ρεφενε εχει αλλος προτεραιότητα (μπας και γλυτωσουμε)


:smokin:



εδιτ: εισαι μεγαλος κοπανος!

:lol: :lol: :lol: :lol:

vaska
04/10/2010, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:smokin:



εδιτ: εισαι μεγαλος κοπανος!

:lol: :lol: :lol: :lol:

Τσολιά μου έχει κάτι για σένα ο τρούπης από μένα. Πάρτο στα χέρια σου και μιλάμε...

@ πακετάνιο

Δεν θυμάσαι στην Ιταλία που πετάχτηκε ο Τάρανδος και σταμάτησε το μηχανάκι σου??????? Που δεν ξαναπήρε μπροστά? δεν το θυμάσαι??

DimChios
04/10/2010, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Τσολιά μου έχει κάτι για σένα ο τρούπης από μένα. Πάρτο στα χέρια σου και μιλάμε...



καπως ακουγεται ρε συ αυτο!

:blush:


:bigcry: :bigcry: :bigcry:

VegasKitty
04/10/2010, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock


Ασε που αν ειναι να αρχισουμε το ρεφενε εχει αλλος προτεραιότητα (μπας και γλυτωσουμε)


:a13: :a13: :a13: :a13: :a13: :a13:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
04/10/2010, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
:a13: [...]

Ναι, σωστα.

Προηγείσαι με διαφορά [...] ...



:wacko:

VegasKitty
04/10/2010, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ναι, σωστα.

Προηγείσαι με διαφορά [...] ...



:wacko:



Χαιρομαι που το αναγνωριζεις! :D

blackbusa
04/10/2010, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Δυσκολο θεμα και δυσκολη απαντηση.
Τα λεφτα, λεει , δε φερνουν την ευτηχια.
Αληθές.
Αλλο το να καθεσε παρέα κατω απο τη βροχη, περιμενοντας την οδική (και να δινεις εκει λεφτα αν τη στιγμη της αναγκης δεν υπάρχουν ή στη χειρότερη να περιμέμεις ένα ασθενοφόρο . Αλλο το να πηγαινεις στο νοσοκομειο και να δινεις μια φυάλη αίμα. Αυτα ειναι υπερ της ζωής υπερ της αλλυλεγγυης και της συντροφικότητας. Το να πληρωσεις το μηχανακι δεν ειναι το ιδιο.
Παραμενει υλικο,καταναλωτικο αγαθό.Ακουει σε αλλους κανόνες. Ειναι μόνο λεφτα. Υπερτιμημένα λεφτα. Ας βρουμε το τροπο της επικοινωνίας ,της συντροφικότητας, της αλλυλεγγυης και τα λεφτα είναι το τελευταιο και το λιγοτερο οδυνηρο, στη λιστα μου που κατα τη γνώμη μου πρεπει να κοιτάξουμε.

εκτος οτι δεν θα μπορουσα να το πω καλυτερα....δεν θα μπορουσα καν να το πω ετσι...:lol: :lol: :lol:


+1299

DimChios
04/10/2010, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ναι, σωστα.

Προηγείσαι με διαφορά [...] ...



:wacko:


:mad: :mad: :mad:

Cpt. Haddock
04/10/2010, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:mad: :mad: :mad:

ξεκινα.... :smokin:


212580

DimChios
04/10/2010, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ξεκινα.... :smokin:


γλαρος?

:look:

VegasKitty
04/10/2010, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ξεκινα.... :smokin:

Μα γιατι να μην εχω ενα εμοτικον με μουτζα οταν το χρειαζομαι!!!! :mad:


:evil:

Cpt. Haddock
04/10/2010, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
γλαρος?

:look:

ωχ, καλα...

Ξεκινα διακοπές και βλέπουμε :lol:

Τουλαχιστον καποιος το πιασε :D

sniper
04/10/2010, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
.....

Αφού δεν χτυπάμε καλά να είμαστε να τα βροντάμε :D

+954 Να 'μαστε καλά να τα βροντάτε! :rolleyes:

DimChios
04/10/2010, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ωχ, καλα...

Ξεκινα διακοπές και βλέπουμε :lol:

Τουλαχιστον καποιος το πιασε :D


εγω δεν πιανω τιποτα αν δεν ξερω τι ειναι!

:o

Allst@rf
04/10/2010, 13:35
1ον.το Μιχαλη τον ρωτησες αν θελει κατι τετοιο?

2ον.εγω πιστευω οτι αν συμβει μια φορα αυτο που προτεινεις,που καλα κανεις και το προτεινεις και μπραβο σου,θα δημιουργησει "δεδικασμενο" για επομενο περιστατικο σε αλλη εκδρομη...

3ον.ειπωθηκε πολλες φορες ,στα θρεντακια της φετινης ετησιας,οτι το moto.gr ΔΕΝ ειναι λεσχη...

που σημαινει οτι ειμαστε μια (μεγαλη) παρεα e-φιλων της μοτοσυκλετας που κανονιζουμε μια εκδρομη για να ταξιδεψουμε-γνωριστουμε-περασουμε καλα.τιποτα περισσοτερο και τιποτα λιγοτερο (για μενα) απο την παρεα μου που κανονιζουμε να παμε μια βολτα κοντινη στην Επιδαυρο(
:yuck: ),που λεει ο λογος...

Tigas
04/10/2010, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
+954 Να 'μαστε καλά να τα βροντάτε! :rolleyes:

εσάς είναι βροντηγμένο πολλάκις και ποικιλοτρόπος οπότενες καλό είναι να μήν βροντήξετε γιατί δεν θα το αντέξει άλλο το Hondaκι :D :a021:

Bowleno
04/10/2010, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
Μα γιατι να μην εχω ενα εμοτικον με μουτζα οταν το χρειαζομαι!!!! :mad:


:evil:


πάρε να έχεις :smokin:


212588

VegasKitty
04/10/2010, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrisioak
πάρε να έχεις :smokin:

Ευχαριστω! :D


Νομιζω.... :look:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Bowleno
04/10/2010, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
Ευχαριστω! :D


Νομιζω.... :look:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

δεν πήγαινε σε σένα :rotflmao:

στην έδωσα να την κάνεις copy-paste και να την δΩκεις εκεί που θέλεις :lol: :lol:

(και για να είμαι δίκαιος, το αντέγραψα από το apriliabikers)

VegasKitty
04/10/2010, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrisioak
δεν πήγαινε σε σένα :rotflmao:

στην έδωσα να την κάνεις copy-paste και να την δΩκεις εκεί που θέλεις :lol: :lol:

(και για να είμαι δίκαιος, το αντέγραψα από το apriliabikers)


Να σε πω την αληθεια, πιστευω θα το ευχαριστηθω πολυ περισσοτερο οταν τον δω να του τη δωσω λαϊβ! :D


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

usabug
04/10/2010, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
1ον.το Μιχαλη τον ρωτησες αν θελει κατι τετοιο?

2ον.εγω πιστευω οτι αν συμβει μια φορα αυτο που προτεινεις,που καλα κανεις και το προτεινεις και μπραβο σου,θα δημιουργησει "δεδικασμενο" για επομενο περιστατικο σε αλλη εκδρομη...

3ον.ειπωθηκε πολλες φορες ,στα θρεντακια της φετινης ετησιας,οτι το moto.gr ΔΕΝ ειναι λεσχη...

που σημαινει οτι ειμαστε μια (μεγαλη) παρεα e-φιλων της μοτοσυκλετας που κανονιζουμε μια εκδρομη για να ταξιδεψουμε-γνωριστουμε-περασουμε καλα.τιποτα περισσοτερο και τιποτα λιγοτερο (για μενα) απο την παρεα μου που κανονιζουμε να παμε μια βολτα κοντινη στην Επιδαυρο(
:yuck: ),που λεει ο λογος...

1 Οχι δεν τον ρωτησα γιατι δεν τον γνωριζω ... σαφως και μπορει να το αρνηθει ...

2 Ειναι στην παιδεια , και αντηληψη του καθενος να καταλαβει οτι αυτο που εγινε δεν ειναι αναγκαστικο να ξαναγινει διοτι δεν εχει σχεση με το moto.gr αλλα απο καποιος ανονημους

3 Φυσικα και δεν ειναι Λεσχη .... Αλλα μια μεγαλη " οικογενεια " , που λεει ο λογος !!!!

:beer: :beer: :beer:

Φιλικα παντα
Μιχαλης Σεζενιας

SVX
04/10/2010, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από usabug
1 Οχι δεν τον ρωτησα γιατι δεν τον γνωριζω ... σαφως και μπορει να το αρνηθει ...



αυτο που σου λενε τα παιδια ειναι οτι καποιος μπορει να προσβληθει ή να θιχτει η υπερηφανεια του...


οχι οτι ο Μιχαλης ειναι κανενας "στριμμενος" απλα ειναι δυσκολη κατασταση ...

Ichigo
04/10/2010, 17:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από usabug
Καλημερα σε ολους !

Εμαθα απο τα σχολεια της ετησιας βολτας οτι ενας συμ-Forum-μιτης επαθε ενα ψιλο ατυχηματακι ... ( κοινος αγκαλιασε την ασφαλτο μεταφορικα και κυριολεκτικα ) .
Εκεινος δεν επαθε τιποτα αλλα το μηχανακι ναι ...

Γι αυτο προτεινω μια καιτο σκηνικο εγινε στην ετησια , να βαλουμε ολοι ενα συμβολικο ποσο μηπως και βοηθησουμε τον " Φιλο " να γιατρεψει την ερωμενη του οσο πιο γρηγορα γινετε !!!
Τα 5 η τα 10 ευρο πιστευω οτι δεν θα λειψουν απο κανεναν , αλλα τα 500 η 1000 σιγουρα θα λειψουν απο τον " εναγκαλισθεντα " .
:beer:



PS: Για να μην παρεξηγηθω ξεκαθαριζω οτι τον κυριο δεν τον γνωριζω καν ...

Εσύ είχες παρευρεθεί εχθές σε αυτή την εκδρομή; :look:

Πιστεύω ότι δε γίνεται και τα χουμε ξαναπεί όπως είπε και ο καπ ποιο πάνω. :wave2:

jimmy10
04/10/2010, 20:47
ρε καπιτανιο...


ο ταρανδος δεν σου εκανε δηλωση????

usabug
04/10/2010, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
αυτο που σου λενε τα παιδια ειναι οτι καποιος μπορει να προσβληθει ή να θιχτει η υπερηφανεια του...
οχι οτι ο Μιχαλης ειναι κανενας "στριμμενος" απλα ειναι δυσκολη κατασταση ...

Κατανοω οτι μπορει να το δει καποιος λιγο προσβλητικο ... γι αυτο και δεν επιμενω ... απλα μια προταση εκανα ... :beer: :beer:

usabug
04/10/2010, 20:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
Εσύ είχες παρευρεθεί εχθές σε αυτή την εκδρομή; :look:

Πιστεύω ότι δε γίνεται και τα χουμε ξαναπεί όπως είπε και ο καπ ποιο πάνω. :wave2:

Δυστηχως οχι γιατι δουλευα :yuck: :yuck: :sad:
Αλλα ευελπιστο στην επομενη να ειμαι ...

mikes
04/10/2010, 21:31
αγαπητε usabug!
η σκεψη σου ειναι πραγματικα αξια σεβασμου!!
ωστοσο δεν υπαρχει λογος να γινει ερανος επιδη την ειδα κουλαδι ξαφνικα! αλλωστε τωρα που ειδα καλυτερα τη μηχανη εκτως του πινακα οργανων που δεν ξερω κοστος, οι ζημιες δεν νομιζω να ξεπερασουν τα 150ευρω μιας και θα πληρωσω μονο ανταλακτικα! την εργασια θα την κανω μονος με ενα φιλο! δεν εχει παθει μεγαλη ζημια η μηχανη! μονο τιμονομπαρα μανετες καντραν και προστατευτικο εξατμησης θελει! α! και ενα μαρσπιε! φτηνοπραγματα δλδ! να εισαι καλα ! :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

usabug
04/10/2010, 22:44
Φιλε Mike , αν βεβαια μου επιτρεπεις να σε αποκαλο φιλο , πραγματικα δεν το ειπα για να σε θιξω και ουτε ηταν στιλ δωρεας ... " δωρου " ισως , αλλα οχι δωρεας ...
Χαιρομαι τελικα που η μηχανη δεν ειναι τοσο χαλια οσο νομιζες ... ( για το καρουμπαλο και για τους προκοιλιακους δεν ρωτησα ) !!! :beer: :beer: :beer:
τελοσ καλα ολα καλα

mikes
04/10/2010, 22:55
δεν με εθιξες καθολου! απλα ανεφερα οτι δεν χρειαζεται να γινει κατι τετοιο γιατι το κοστος επισκευης ειναι αρκετα μικρο θα ελεγα! :beer: :beer: :beer:
οσο για τους προκοιλιακους ειναι μια χαρα, τη δουλεια τους την καναν αψογα και με προστατεψαν! τα λεφτα που εχω δωσει στα σουβλατζιδικα τοσα χρονια πιασαν τοπο! :rotflmao: :rotflmao:

usabug
04/10/2010, 23:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
τα λεφτα που εχω δωσει στα σουβλατζιδικα τοσα χρονια πιασαν τοπο! :rotflmao: :rotflmao:

+1

:beer: :beer: