PDA

View Full Version : Suzuki Bandit 650 2007



steveskoupa
06/10/2010, 23:15
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΕΝΑ BANDIT 650 NAKED ΤΟΥ 2007 ΚΑΙ ΨΗΝΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ.ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΒΕΒΑΙΑ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙ ΒΛΑΒΕΣ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ? ΠΟΣΟΥΣ ΙΠΠΟΥΣ ΒΓΑΖΕΙ???ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ INJECTION. ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΑΛΙΑ BANDIT.Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ 3300 ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 30000 ΧΛΜ.ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΠΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ Η ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ-ΣΤΑΥΡΟΣ

DrEvil
06/10/2010, 23:31
Καθώς σου είπαν, επαναλαμβάνω:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
Βλαβες δε βγαζουν γενικα αλλα αν λες οτι ειναι καρμπυρατερ δεν ειναι μοντελο 2007 αλλα παλιοτερο.
Απο 2007 και μετα ειναι injection τα bandit..
Αν μαθεις και τη χρονια παραγωγης του μπορεις να βγαλεις συμπερασμα αν αξιζει τα λεφτα που ζηταει :wave2:

Λέω (κι εγώ): ΠΡΙΝ από το '07 οι ληστές είχαν καρμπυρατέρ και μαύρα μοτέρ αλλά όχι υδρόψυξη.
Επίσης διπίστονες δαγκάνες μπροστά, όπως και ντιζάτο συμπλέκτη. Αυτά νομίζω είναι τα εμφανή, για να "ψυχανεμιστείς" εαν είναι του '07 ή απλά η άδεια εκδόθηκε τότε.


Αλλά λάβε και υπ'όψιν σου αυτό:


Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
το μαυρο λες?

ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ.

alex14
07/10/2010, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από steveskoupa
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΕΝΑ BANDIT 650 NAKED ΤΟΥ 2007 ΚΑΙ ΨΗΝΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ.ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΒΕΒΑΙΑ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙ ΒΛΑΒΕΣ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ? ΠΟΣΟΥΣ ΙΠΠΟΥΣ ΒΓΑΖΕΙ???ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ INJECTION. ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΑΛΙΑ BANDIT.Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ 3300 ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 30000 ΧΛΜ.ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΠΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ Η ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ-ΣΤΑΥΡΟΣ

Εχεις μπερδεψει το Bandit 650 με το 400. Η μονη ομοιοτητα ειναι το ονομα, τιποτα αλλο.
Τα 600-650 ειναι τερατα αξιοπιστιας σε αντιθεση με το 400 το οποιο εχει βγαλει αρκετα προβληματα. Αν νομιζεις οτι η τιμη ειναι καλη και το μηχανακι ειναι σε καλη κατασταση τσιμπα το. Η ιπποδυναμη ειναι η ιδια με το φερινγκατο, δηλ 78-80 ιππους αν δεν κανω λαθος.
Τα 30.000 χλμ που εχει θεωρουνται πολυ λιγα για αυτον τον κινητηρα.

:wave2:

edit : Τωρα το ειδα οτι ειναι τρακαρισμενο. Προσεχε.

amyroukai
07/10/2010, 12:13
3300 είναι πολλά για αυτό το μοντέλο. Με ελάχιστα περισσότερα βρίσκεις υδρόψυκτα...

Επίσης για να είμαι και εντός θέματος, βλάβες είναι άγνωστη λέξη, πέρα από τις απροσεξίες των μαστόρων με τις βίδες της κεφαλής που αν παρασφιχτούν χαλάνε τα σπειρώματα και "δακρύζουν" λάδι. Κατά τα λοιπά, ισχύει ότι και για κάθε άλλο μεταχειρισμένο...

Αν είναι τρακαρισμένο, καλύτερα ψάξε κάτι άλλο. Έχοντας πρόσφατη εμπειρία από το θέμα, δεν είναι ότι δεν έρχεται το μηχανάκι στα καλά του, αλλά γιατί να μην πάρεις ένα που να μην είναι τρακαρισμένο... Ειδικά σε αυτήν την τιμή!