PDA

View Full Version : Είναι δυνατόν!!!!



VALES
07/10/2010, 10:50
Για πείτε ρε παιδιά!!!!!


213294

Allst@rf
07/10/2010, 10:55
κατσε ρε φιλε μισο λεπτο...

μας πετας μια φωτο απο κατι...


τι ειναι αυτο το "κατι"?

ατυχημα?

χαβαλες?


γενικα το λαστιχο μπορει να γινει ευκολα ετσι...το ξερεις καλυτερα απο εμενα...

:wave2:

Cpt. Haddock
07/10/2010, 10:56
Λες να είναι ψευτικη η φωτό ρε συ; :lol:

Λινα μΕ φαινονται και, απ' οτι βλέπω, μαγκωσαν στην αλυσίδα και εγινε κωλος εκει κατω :uplate:

pilotos_xtreme
07/10/2010, 10:58
αυτο ειναι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ ιδιως αν πηγαινες με πολλα την ωρα που ξεκολησε το πελμα.
επεσες?

Aggelos_SV
07/10/2010, 10:59
Τί να πούμε?

Ελαττωματικό ελαστικό...

VALES
07/10/2010, 11:02
Λινά είναι ρε παιδιά, και είχε πολλάαα χλμ ''μέσα'' όταν το έπαθε. Και όπως πολύ σωστά είπε ο καπ10, τα κομάτια από το λάστιχο του έβγαλαν την αλυσίδα. :uplate:

andreas k1200s
07/10/2010, 11:05
και ειναι και michelin pilot αν δεν κανω λαθος?

Aggelos_SV
07/10/2010, 11:05
Ναι αλλά δεν είναι από φυσιολογική φθορά του ελαστικού.

Αποκόλληση πέλματος είναι:rolleyes:

Κι αφού δεν υπήρξε πτώση -όπως δείχνει τουλάχιστον το μηχανάκι στην φωτο- πάλι καλά

Dodok edessa
07/10/2010, 11:09
Πριν δυο χρονια σε μια παρτιδα μισελιν ειχε γινει ανακληση γιαυτο ακριβως τον λογο...ειχα βαλει και εγω στο 749 και πηγα και μου εβαλαν καινουργια ...αυτη η φωτο απο ποτε ειναι ?και ειναι γενικα απο το νετ η ειναι καποιου απο εδω μεσα ...?

Εγω ειχα τα tc2 και το προβλημα ηταν οτι το πελμα την εκαμνε μετα τα 170...αν θυμαμαι καλα καποιος δικος μας με μπουσα απο εδω μεσα την ειχε πατησει στο μπροστινο κια του ξηλωσε ολα τα φαιρινκ

VALES
07/10/2010, 11:10
Από όσα μου είπαν, το παιδί που το έπαθε είχε μπει πίστα. Με τις ίδιες πιέσεις αέρα στα λάστιχα βγήκε σε δημόσιο δρόμο... και ιδού τα αποτελέσματα. Για πΕτε εσείς οι αγωνιζόμενοι και οι Μπιστάκιδες, μπορεί να συμβεί αυτό από λάθος πιέσεις?

VALES
07/10/2010, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
γενικα το λαστιχο μπορει να γινει ευκολα ετσι...το ξερεις καλυτερα απο εμενα...

:wave2: [/B]








Πρώτη φορά βλέπω κάτι τέτοιο.

VALES
07/10/2010, 11:18
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
αυτη η φωτο απο ποτε ειναι ?και ειναι γενικα απο το νετ η ειναι καποιου απο εδω μεσα ...?







Πολύ πρόσφατη και είναι παιδιού από άλλο board.

sapila racing
07/10/2010, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Από όσα μου είπαν, το παιδί που το έπαθε είχε μπει πίστα. Με τις ίδιες πιέσεις αέρα στα λάστιχα βγήκε σε δημόσιο δρόμο... και ιδού τα αποτελέσματα. Για πΕτε εσείς οι αγωνιζόμενοι και οι Μπιστάκιδες, μπορεί να συμβεί αυτό από λάθος πιέσεις?

Aν είχε αρκετά κάτω απο 30 πίσω και πήγαινε με πολλά και για πολύ ωρα, πήγαινε λίγο γυρεύοντας.
Πάντα οταν φεύγουμε καβάλα από την πίστα φουσκώνουμε τα λάστιχα με πιέσεις για τον δρόμο!
Ελπίζω να μην χτύπησε το παιδί!

byron
07/10/2010, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Aν είχε αρκετά κάτω απο 30 πίσω και πήγαινε με πολλά και για πολύ ωρα, πήγαινε λίγο γυρεύοντας.
Πάντα οταν φεύγουμε καβάλα από την πίστα φουσκώνουμε τα λάστιχα με πιέσεις για τον δρόμο!
Ελπίζω να μην χτύπησε το παιδί!

Αρη, δεν δικαιολογεί τέτοια ζημιά η λάθος πίεση. Για τέτοια λάστιχα, η πίεση είναι 3-4 psi μεταξύ πίστας και δρόμου.

sapila racing
07/10/2010, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Αρη, δεν δικαιολογεί τέτοια ζημιά η λάθος πίεση. Για τέτοια λάστιχα, η πίεση είναι 3-4 psi μεταξύ πίστας και δρόμου.

Bύρωνα πολλοί κατεβάζουν και 25 και παρακάτω για την πίστα, μην κοιτάς που εμείς βάζουμε 30 πίσω.
Σε slick βάζουν ακόμα και κάτω απο 20 κρύα.

Φυσικά δεν μιλάμε για 3-4 αλλά για 13-14 για να δικαιολογείται κάτι τέτοιο χωρίς να εχει κατασκευαστικό πρόβλημα το ελαστικό και να πηγαίνει πάνω απο 200 για αρκετά χιλιόμετρα.

@VALES ξέρουμε καθόλου τι πίεση είχε?

sniper
07/10/2010, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Αρη, δεν δικαιολογεί τέτοια ζημιά η λάθος πίεση. Για τέτοια λάστιχα, η πίεση είναι 3-4 psi μεταξύ πίστας και δρόμου.

Βύρωνα; τι λες;

απο 42 το πισω το κατεβαζουμε στο 31-32 max.....

Allst@rf
07/10/2010, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
Πριν δυο χρονια σε μια παρτιδα μισελιν ειχε γινει ανακληση γιαυτο ακριβως τον λογο...ειχα βαλει και εγω στο 749 και πηγα και μου εβαλαν καινουργια ...αυτη η φωτο απο ποτε ειναι ?και ειναι γενικα απο το νετ η ειναι καποιου απο εδω μεσα ...?

Εγω ειχα τα tc2 και το προβλημα ηταν οτι το πελμα την εκαμνε μετα τα 170...αν θυμαμαι καλα καποιος δικος μας με μπουσα απο εδω μεσα την ειχε πατησει στο μπροστινο κια του ξηλωσε ολα τα φαιρινκ


βλεπεις καπ10 δεν ειμαι ο μονος που ρωτησα...

ρωτησα να δω τι εχει συμβει οχι αν ειναι αληθινη η φωτο...

γιατι με κανεις να φαινομαι ο βλακας της υποθεσης?:alien:

sniper
07/10/2010, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
Πριν δυο χρονια σε μια παρτιδα μισελιν ειχε γινει ανακληση γιαυτο ακριβως τον λογο...ειχα βαλει και εγω στο 749 και πηγα και μου εβαλαν καινουργια ...αυτη η φωτο απο ποτε ειναι ?και ειναι γενικα απο το νετ η ειναι καποιου απο εδω μεσα ...?

Εγω ειχα τα tc2 και το προβλημα ηταν οτι το πελμα την εκαμνε μετα τα 170...αν θυμαμαι καλα καποιος δικος μας με μπουσα απο εδω μεσα την ειχε πατησει στο μπροστινο κια του ξηλωσε ολα τα φαιρινκ

Tα μπροστινα ανακλήθηκαν... αυτό είναι πισω

Allst@rf
07/10/2010, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Βύρωνα; τι λες;

απο 42 το πισω το κατεβαζουμε στο 31-32 max.....


και ποιο κατω εχω ακουσει sniper...:wave2:

granazi
07/10/2010, 11:35
:hypnotize ελπιζω τα κομματια του λαστιχου να μην τρομαξαν κανα φορτηγατζη :uplate:

αγιο ειχε ο φιλος που σταματησε ορθιος :sun:

sniper
07/10/2010, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
και ποιο κατω εχω ακουσει sniper...:wave2:

Πιο κάτω είναι επικίνδυνο....

Cpt. Haddock
07/10/2010, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
βλεπεις καπ10 δεν ειμαι ο μονος που ρωτησα...
ρωτησα να δω τι εχει συμβει οχι αν ειναι αληθινη η φωτο...
γιατι με κανεις να φαινομαι ο βλακας της υποθεσης?:alien:


:confused: :confused: :confused: τι έκανα εγω; :confused:

sniper
07/10/2010, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από granazi
:hypnotize ελπιζω τα κομματια του λαστιχου να μην τρομαξαν κανα φορτηγατζη :uplate:

αγιο ειχε ο φιλος που σταματησε ορθιος :sun:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Το ανάποδο συνήθως συμβαίνει! :evil:

granazi
07/10/2010, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Το ανάποδο συνήθως συμβαίνει! :evil:



εχω φαει σολα απο vovlo γιαυτο το γραφω και εγω :evil:

:lol:

zephyr1
07/10/2010, 11:46
Μιας και εχουμε παρει μια τυχαια φωτο,συζηταμε τυχαια γιατι εχουμε τοσες γνωσεις και χρονο ,δεν ξερουμε τιποτα για πιεσεις κτλ. ας πω και εγω την μαλακια μου.

Η αλυσιδα ηταν τελειως χαλαρη,ο τυπος πλακωθηκε βγηκε η αλυσιδα ,φρεναρε ο τροχος και πηρε το λαστιχο στο χερι.:eek:

VALES
07/10/2010, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing


@VALES ξέρουμε καθόλου τι πίεση είχε? [/B]








Θα ρωτήσω και θα σου πω.

Cpt. Haddock
07/10/2010, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
[...]Η αλυσιδα ηταν τελειως χαλαρη,ο τυπος πλακωθηκε βγηκε η αλυσιδα ,φρεναρε ο τροχος και πηρε το λαστιχο στο χερι.:eek:

Καλό! :look:


213299

zephyr1
07/10/2010, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Καλό! :look:

Αν το χεις παθει ,ειναι νομιζω ευκολο να το καταλαβεις.;)

VALES
07/10/2010, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1

Η αλυσιδα ηταν τελειως χαλαρη,ο τυπος πλακωθηκε βγηκε η αλυσιδα ,φρεναρε ο τροχος και πηρε το λαστιχο στο χερι.:eek: [/B]








Το αντίθετο ακριβώς έγινε. Τα κομμάτια του ελαστικού πέταξαν την αλυσίδα. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Και το ότι είχε συναναβάτη κάποιον αόρατο με το όνομα Χριστόφορο. :lol:

zephyr1
07/10/2010, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Το αντίθετο ακριβώς έγινε. Τα κομμάτια του ελαστικού πέταξαν την αλυσίδα. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Και το ότι είχε συναναβάτη κάποιον αόρατο με το όνομα Χριστόφορο. :lol:

Ωραια μιας και ξερεις τι εγινε δεν μας λες και μας να μην το παιζουμε πουαροι και ξερολες?

VALES
07/10/2010, 11:56
Τα έχω γράψει ρε zephyr1. :rolleyes:
Μόνο πιέσεις δεν ξέρω, αλλά περιμένω απάντηση. :wave2:

georgio
07/10/2010, 12:09
Διαβάστε εδώ (http://www.ducatisti.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=27&t=13287) ;)

reinmeister
07/10/2010, 12:21
αν βγηκε με πολυ χαμηλες πιεσεις στον δρομο,πολυ πιθανον του μπαλοναρισε,βρηκε καπου και το κοψε...

συχνη μαλακια...

byron
07/10/2010, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Βύρωνα; τι λες;

απο 42 το πισω το κατεβαζουμε στο 31-32 max.....

42 ??? :confused: :confused: :confused:

Bridgestone που φοράω-> 36-38 δρόμος, 32-34 σβέλτος δρόμος, 30-29 πίστα.
Και τα Metzeler που είχα δούλευαν σε 34-36 νορμάλ χρήση και ίδιες πιέσεις πίστα.

VALES
07/10/2010, 13:03
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
[B]42 ??? :confused: :confused: :confused:

φίλε, απ΄όσο ξέρω μόνο σε τουρισμό με νταλίκα θα βάλει κάποιος πάνω από 40 σε SS λάστιχο.








Γι΄αυτό το μάνιουαλ του ΧΧ μου λέει 42 μπρος πίσω?
:lol:

byron
07/10/2010, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES

Γι΄αυτό το μάνιουαλ του ΧΧ μου λέει 42 μπρος πίσω?
:lol: [/B]

Ακυρο, τα 1000αρια τρεχαντήρια στυλ Busa-XX φοράνε 42-42 και τα SS->36-42 στον δρόμο.
Τώρα γιατί τα ιταλικά έχουν χαμηλότερες πιέσεις.....:dizzy:

nktR
07/10/2010, 13:08
το λάστιχο αυτό είναι από kawa ZX10R?
Εάν ναι το λάστιχο είναι Dunlop D211GP ntec και του έκοψε και το υποπλαίσιο:mad:

byron
07/10/2010, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
το λάστιχο αυτό είναι από kawa ZX10R?
Εάν ναι το λάστιχο είναι Dunlop D211GP ntec και του έκοψε και το υποπλαίσιο:mad:

Αυτά είναι που δουλεύουν 18-20 στην πίστα? :confused: :confused:

reinmeister
07/10/2010, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Αυτά είναι που δουλεύουν 18-20 στην πίστα? :confused: :confused:

ειναι το καλυτερο ,με εγκριση,λαστιχο του κοσμου για πιστα και γρηγορο δρομο...

υ.γ. 32-34 βαζω στο βαπορι :winka:

byron
07/10/2010, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ειναι το καλυτερο ,με εγκριση,λαστιχο του κοσμου για πιστα και γρηγορο δρομο...

υ.γ. 32-34 βαζω στο βαπορι :winka:

Εδώ ο Μπούστας έσπασε το συμβόλαιο με τη Michelin παραμονή του αγώνα για χάρη του.
Το περίεργο ήταν που οι 3 πρώτοι φόραγαν τις γόμες και όχι slick...

reinmeister
07/10/2010, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Εδώ ο Μπούστας έσπασε το συμβόλαιο με τη Michelin παραμονή του αγώνα για χάρη του.
Το περίεργο ήταν που οι 3 πρώτοι φόραγαν τις γόμες και όχι slick...

φιλαρακι φωναζω για τα RR και GP dunlop εδω και μια δεκαετια...οσοι με ακουσαν δεν ξαναλλαξαν...

στο ελληνικο πρωταθλημα χρειαστηκαν εναν τσοι να τους ακουμπησει για να νιωσουν...

δεν νομιζω οτι προβλεπονται γομες...

nktR
07/10/2010, 13:46
οι Αμερικλάνοι βγάζουν μια γόμα ειδικά για την Daytona που είναι γρήγορο cirquit.
Η συγκεκριμένη περίπτωση πάντως που ξέρω ήταν πρόβλημα του ελαστικού γιατί έπιασε στιγμιαία χλμ και δεν διακιολογείται αυτη η καταστροφή !! Στα σλικ η Michelin λέει όχι πάνω από μία ώρα συνεχόμενης χρήσης πάνω από 240 χλμ.

georgio
07/10/2010, 13:46
Λένε 5 πράματα στο link που έβαλα.

Ναι, nktR, αυτό είναι. Προφανώς και η μόνη ζημιά δεν είναι η αλυσίδα που βγήκε. Παρακάτω και η φωτογραφία.

Το είχε με χαμηλές πιέσεις και το πήγαινε με παρατεταμένες 300άρες απ' ό,τι λένε.


213319

Volo
07/10/2010, 13:49
Εγώ μάλλον άσχετος από πιέσεις είμαι αλλά θα πω
αυτά που ξέρω για να μου πείτε.
Γενικώς αν είσαι ευθειάκιας και δεν πλαγιάζεις πολύ και κάνεις αποστάσεις χωρίς
πολλές στροφές 42 πίσω 38 μπροστά είναι καλά. Νορμαλ οδήγηση δηλαδή σε δρόμο
όπου το λάστιχο δεν ζεσταίνεται τόσο πολύ.
Όσο πλαγιάζουμε παραπάνω ρίχνουμε πιέσεις γιατί ζεσταίνεται το λάστιχο παραπάνω
και αν έχεις πολύ πίεση θα μπαλονιάσει και θα έχεις άλλες ιστορίες. Γι΄αυτό ρίχνουμε
πίεση στην πίστα.

Βαράτε ελεύθερα. (Στο δρόμο με GSXR-750 έχω 36 μπροστά και 40 πίσω)

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι γιατί στο δρόμο το πίσω λάστιχο έχει παραπάνω πίεση
από το μπροστινό ενώ στην πίστα το αντίστροφο :blush:

reinmeister
07/10/2010, 13:52
εγω επιμενω οτι το λαστιχο βρηκε καπου μια και το κομματι που ξεκινησε η ζημια ειναι τελεια χαραγμενο,κατι που δεν συμβαινει ποτε σε ξακολημα γομας...

αν φορουσε φτερο πισω,το πιθανοτερο ειναι να εγινε εκει η ζημια απο μπαλονιασμα...

byron
07/10/2010, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
φιλαρακι φωναζω για τα RR και GP dunlop εδω και μια δεκαετια...οσοι με ακουσαν δεν ξαναλλαξαν...

στο ελληνικο πρωταθλημα χρειαστηκαν εναν τσοι να τους ακουμπησει για να νιωσουν...

δεν νομιζω οτι προβλεπονται γομες...

καλά μην πάθεις και τίποτα. Τα dunlop προ 10ετίας καμμία σχέση δεν έχουν με τα περι ου ο λόγος.
Ο τσόι πιθανότατα να τους τον ακουμπούσε και χωρίς dunlop μιας και δεν είναι τυχαίος. Τα γυρολόγια του και χωρίς Dunlop κάπου εκεί ήταν.

Γόμες προβλέπονται φαντάζομαι μιας και ότι ήθελε ο καθένας φόραγε.
Τσόι, Μπουστας και Συνιώρης ή Κοντόμαρος φόραγαν γόμες με τους υπόλοιπους slick

nktR
07/10/2010, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio
Λένε 5 πράματα στο link που έβαλα.

Ναι, nktR, αυτό είναι. Προφανώς και η μόνη ζημιά δεν είναι η αλυσίδα που βγήκε. Παρακάτω και η φωτογραφία.

Το είχε με χαμηλές πιέσεις και το πήγαινε με παρατεταμένες 300άρες απ' ό,τι λένε.

είναι φίλος που έχει το zx και άνοιξε μαζί με ένα άλλο μοτό μαζί και στα 280 κάτι .....ότι βλέπετε :confused:
Γι αυτό λέω ότι είναι απαράδεκτο αυτό το πράγμα !! και ευτυχώς δε λες που δεν σκοτώθηκε ο άνθρωπος :mad:

*byron ο Συνιώρης τρέχει με σλικ

και η πίστα είναι που για αγώνα "θέλει" και δουλεύει το dunlop γιατί δεν υπερθερμαίνεται και "σαπουνιάζει"=γλυστράει όπως τα pirelli και metzeler

και ο choy μόνο με Dunlop τρέχει χρόνια τώρα.
Pirelli που δοκίμασε ήταν +1,3 sec από ότι γυρίζει τώρα

Volo
07/10/2010, 14:00
Κάτσε να το κάνω ξεχωριστό thread το post μου γιατι ίσως να μην κολλάει
και πολύ εδώ.

reinmeister
07/10/2010, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
καλά μην πάθεις και τίποτα. Τα dunlop προ 10ετίας καμμία σχέση δεν έχουν με τα περι ου ο λόγος.
Ο τσόι πιθανότατα να τους τον ακουμπούσε και χωρίς dunlop μιας και δεν είναι τυχαίος. Τα γυρολόγια του και χωρίς Dunlop κάπου εκεί ήταν.

Γόμες προβλέπονται φαντάζομαι μιας και ότι ήθελε ο καθένας φόραγε.
Τσόι, Μπουστας και Συνιώρης ή Κοντόμαρος φόραγαν γόμες με τους υπόλοιπους slick

φυσικα και εχουν...απο τα 207 gp ηταν κορυφαια,πριν 15 χρονια...προ 10ετιας επαιζαν τα 208 gp που εβγαιναν και σε 190/60...τα 211 ειναι εξελιξη ολων αυτων...

εγω ακουσα οτι ο τσοι με τα πιρελια γυριζε 1.5 πανω...

sniper
07/10/2010, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
.... ο τσοι με τα πιρελια γυριζε 1.5 πανω...

Που πάνω και τι είναι το 1.5;

TROOPER
07/10/2010, 14:32
:eyepop:

reinmeister
07/10/2010, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Που πάνω και τι είναι το 1.5;

δευτερολεπτο πανω απο τον χρονο του με τις ντανλοπες...

kalogeros
07/10/2010, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR


*byron ο Συνιώρης τρέχει με σλικ



Τρέχει ακόμα ο Συνιώρης;;;;;; :confused:

menelaos46
07/10/2010, 18:23
Εχει ενδιαφερον το θεμα, εγω δινω δυο εκδοχες.

1.Με χαμηλες πιεσεις (σε dunlop παλαιοτερα εχω βαλει και 16 πισω) και πορειες με πολλα χλμ ανω των 250 ισως υπαρχει θεμα θερμοκρασιας του ελαστικου που σιγουρα δεν ειναι για τη χρηση αυτη.
2.Ελατωματικο ελαστικο

Υ.Γ. Ποτε δεν αλλαζω τις πιεσεις φευγοντας απο πιστα, βεβαια δεν ειναι σωστο αλλα δε παω και γρηγορα στο δρομο.

VALES
08/10/2010, 09:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Εχει ενδιαφερον το θεμα, εγω δινω δυο εκδοχες.

1.Με χαμηλες πιεσεις (σε dunlop παλαιοτερα εχω βαλει και 16 πισω) και πορειες με πολλα χλμ ανω των 250 ισως υπαρχει θεμα θερμοκρασιας του ελαστικου που σιγουρα δεν ειναι για τη χρηση αυτη.
2.Ελατωματικο ελαστικο

Υ.Γ. Ποτε δεν αλλαζω τις πιεσεις φευγοντας απο πιστα, βεβαια δεν ειναι σωστο αλλα δε παω και γρηγορα στο δρομο.







99% είναι το πρώτο menelaos.:wave2:

VALES
08/10/2010, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

@VALES ξέρουμε καθόλου τι πίεση είχε? [/B]










Τελικά 17 21 είχε... !!!!!!!!! :hypnotize