PDA

View Full Version : ποσες ωρες δουλευετε καθε μερα.....



GST
21/07/2005, 08:26
οχι οτι με νοιαζει τοσο πολυ ρε παιδια αλλα τοσες μερες δεν εχω δει καμια συζητηση περι του θεματος και υπεθεσα οτι ολοι το 10ωρο το εχετε στη τσεπη.....

απο την αλλη εχω δει τοσους αλλους προβληματισμους που ειλικρινα δεν βλεπω την ωρα να την κανω για διακοπες....μαλλον ο χρονος που διαλεξαν ειναι οτι πρεπει για να μας πιασουν στον υπνο.....

αυτα sorry αν σας χαλασα το πρωινο καφε αλλα τα εχω παρει τις τελευταιες μερες....παλια εβλεπα ειδησεις και το μονο που απασχολουσε τα μμε ηταν με τι τραγουδι θα παμε στη γιουροβιζιον και τωρα καθε μερα και απο ενα χαστουκι στην τσεπη μας

:wave2:

α και για την ιστορια 8ωρο δουλευω τα τελευταια χρονια και επειδη το 12ωρο το εφαγα με το κουταλακι ......ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΩ ΣΑΥΤΟ!!!!:mad:

ea6gka
21/07/2005, 08:28
10

free rider
21/07/2005, 08:31
καλοκαιρι 8 με 9

χειμώνα πριν κανα χρόνο με πήγαινε 12 ..13 ωρες
τωρα ομως εκανα πατέντα......

και ειμαι πάλι στο 8 με 9..

:wave2: :wave2:

toyota
21/07/2005, 08:31
Δουλεύω 5νθήμερο 8ωρο στη πρωινή δουλειά και το ίδιο στη βραδυνή δουλειά.Σύνολο 80 ώρες τη βδομάδα.

ea6gka
21/07/2005, 08:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyota
Δουλεύω 5νθήμερο 8ωρο στη πρωινή δουλειά και το ίδιο στη βραδυνή δουλειά.Σύνολο 80 ώρες τη βδομάδα.

σορρυ μαν, δουλευεις 16 ωρες την ημερα?

rc31
21/07/2005, 08:48
συνηθως ο μεσος ορος μου ειναι 12 ωρες την μερα . Πλην Σ.Κ
:bigcry:

toyota
21/07/2005, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από ea6gka
σορρυ μαν, δουλευεις 16 ωρες την ημερα?

Όχι όλες τις μέρες.Στη πρωινή δουλεύω Δευτέρα εώς Παρασκευή από τις 08:30 μέχρι τις 16:30 και στη βραδυνή δουλεύω Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή-Σάββατο-Κυριακή από τις 23:00 μέχρι τις 07:00.Στις ενδιάμεσες (Τρίτη-Πέμπτη) ξερένομαι στον ύπνο.Έχω να πάω βόλτα με τη μηχανή μου εδώ και 2 βδομάδες.:cry: :cry: :cry:
Για θάλασσα ή διακοπές ούτε που το συζητάμε.Και αυτό προβλεπεται να γίνεται για πάνω από 1 χρόνο εκτός και αν κερδίσω το λόττο ή με δανείσετε,έ καταπληκτικοί συμφορουμήτες;:beer: :beer:

kawasaki ZX-12
21/07/2005, 08:56
δουλευω πενθημερο 12 ωρες την ημερα 2 βδομαδες πρωι και 2 βραδυ:dizzy:

maintenance
21/07/2005, 08:58
AΠΟ 9, ΕΩΣ 24.

ΑΝΑΛΟΓΩΣ, ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ.


:bawl:

gollum
21/07/2005, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
καλοκαιρι 8 με 9

χειμώνα πριν κανα χρόνο με πήγαινε 12 ..13 ωρες
τωρα ομως εκανα πατέντα......

και ειμαι πάλι στο 8 με 9..

:wave2: :wave2:


Πω, πω 8 με 9... μονο μια ωρα δουλευεις? Τυχερε...

(να μου πεις την πατεντα!)

:beer:

Noela
21/07/2005, 09:02
Αν κρίνω από τις μέχρι τώρα απαντήσεις, εγώ με πενθήμερο, οκτάωρο είμαι θεός...
:smokin:

και σίγουρα καλύτερα από αυτούς που δε δουλεύουν καν...

ΟΚΤΑΝΙΟ
21/07/2005, 09:04
βαλτος εισαι κ παιζες με τον πονο μας????


Λοιπον, εχουμε και λεμε.


09.00 - 14.00 στο μαγαζι μου

14.05 - 14.30 στου αδερφου μου (μηπως χρειαζεται κατι)

18.00 - 21.00 στο μαγαζι μου

(ξυρισμα μπανιο ντυσιμο ΚΑΙ)

22.30 - 04.00 στο club


Συνολο.... 14 ωριτσες

Κοιμαμαι 3 ωρες το μεσημερι και 4 το πρωι. Α ΚΑΛΟ ΕΕΕΕ?

EarthDog
21/07/2005, 09:36
Τα τελευταία 3 χρόνια από 9-10 εώς 24...

gcrook
21/07/2005, 09:39
Ειμαστε δουλευταραδες παντως δεν λεω:(

Τωρα τι να πω..απο 4 ωρες εως 13-14 (2-3 φορες τη βδομαδα αυτο το χαλι:smokin: ).

Ας οψονται τα σιδερικα με τα οποια εχουμε μπλεξει:lol: :beer:

oulas
21/07/2005, 09:57
H δουλεια μου ειναι πενθημερη, 8αωρο, και εχω βρει τα μεσα μου, και αργο μιση ωρα να παω, και μιση ωρα νωριτερα φευγω.

Οποτε παρακτικα δουλευω 7 στην χειροτερη 8 ωρες.

Τα απογευματα σαν τεχνικος pc - δυκτια, δουλευω σε διαφορα service, οπως τυχει.

Μπορει να ναι πχ απο 1-5 ωρες τα απογευματα για 5-10 φορες το μηνα.

:wave2:

SnakeMJK
21/07/2005, 10:10
7 ores kai 45 lepta, mono ka8imerines

ante viva :)

stokos
21/07/2005, 10:18
"'ωρες" ;;;;;;;;;;;;


"δουλεύετε" ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

StarSailor
21/07/2005, 11:12
Μinimum 10ωρο εκτός ελάχιστων εξαιρέσεων. Αν υπάρχει δουλειά 12+ (ανευ πληρωμής υπερωριών εννοείται)

ixnilatis
21/07/2005, 11:34
Πενθήμερο 8ωρο (αλλά δεν συνυπολογίζω ασκήσεις, υπηρεσίες με διανυκτεύρεση, νυχτερινές εκπαιδεύσεις....)

idi
21/07/2005, 11:47
Πενθήμερο 8ωρο MONO

δε θελω να γινω πλουσιος !!!!!!!!!!!!!!!

:smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

evvou
21/07/2005, 11:51
οταν το περιοδικο ειναι στην αρχη του, δουλευουμε 8-10 ωρες...οταν πρεπει να παραδωσουμε στο τυπογραφειο (1-2 βδομαδες το μηνα) δουλευουμε απο 10-15 ωρες :hypnotize :hypnotize

και καμια φορα και ΣΚ αν και ευτηχος τους τελευταιους 2 μηνες το εχουμε γλυτωσει! :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

alex14
21/07/2005, 12:22
Πενθημερο, στανταρ 9ωρο "νομιμο" και εαν υπαρχει δουλεια οσο παει. Μερικες φορες και Σαββατο.
Υπερωριες δεν πλερωνονται:D

:beer:

latris mixanis
21/07/2005, 12:36
ανάλογα τα κέφια μας

:lol: :lol:

katy
21/07/2005, 12:40
Τώρα πια 8ωρο πενθήμερο

Αλλά αν πέσει δουλειά άστα
Και αν βάλεις πήγαινε-έλα (με ΜΜΜ) πιάνω 11ωρο χαλαρά !

Αύριο όμως είναι το τελευταίο 8ωρο πριν τις διακοπούλες μας!
:cool: :D :D

pavlaras1
21/07/2005, 13:33
Αυτην την στιγμη για καλο ή για κακο δεν δουλευω.

Τα τελευταια 6 χρονια και συγκεκριμενα μεχρι τον φεβρουαριο δουλευα στην βασικη μου δουλεια θεωρητικα απο της 09:00-15:00 και 17:00-21:00 απο δευτερα εως σαββατο.

Μονο που το σαββατο δουλευα 09:00-16:00.

Ανεπισημα υπηρχαν μερες που δουλευα 09:00-21:00 γιατι δεν υπηρχαν ατομα.

Δευτερα και Τεταρτη απογευματα παντα δουλευα.

Μετα της 21:00 ειχαμε συγκεντρωσεις μισαωρες ή ακομη και μιας ωρας, δηλαδη μεχρι της 22:00.

Τα σαββατοκυριακα ειχαμε σεμιναρια απο διαφορες εταιρειες, π.χ. PHILIPS,SONY,AIWA,KENWOOD,BOSE,THOMSON,SHARP,NOKIA,FILMENET,NOVA,PANASONIC,ERICSSON,TELEMAX,YAMAHA,P IONEER,EIZO,και παρα πολλες αλλες.

Ρεπο δεν επερνα ενω δικαιομουν.

Της υπερωριες δεν της πληρωνομουν.

Τα σεμιναρια και της συγκεντρωσεις δεν της πληρωνομουν.

Δουλευα μετα την δουλεια για κανα 2ωρο ως τεχνικος

Υπολογιστων και τα σαββατοκυριακα επισης.

Οσα σαββατοκυριακα ή καθημερινες ειχα ελευθερο χρονο τα πρωινα πηγαινα και δουλευα ως μεταφορεας, φορτοτης-εκφορτοτης.

Καποια βραδυα δουλευα ως παιδι για ολες της δουλειες σε ενα μπαρακι απο της 00:00-04:00.

Καποιες αλλες φορες δουλευα ως πιτσαδορος.

Επομενως κοιμονουν καθε μερα συνολο περιπου 4-6 ωρες.

Δεν αντεξα και σταματησα απο ολα και δεν κανω τιποτα ποια.

Οικονομικα δεν μπορω να βγαλω τον μηνα μου αλλα δεν εχω τον πονοκεφαλο και την κουραση την σωματικη και ψυχικη που ειχα τα τελευταια 6 χρονια.

Γιαυτο τωρα απο το σεπτεμβριο που θα πιασω μια δουλεια και καλη και οχι δεκα ωστε να μην ξανα περασω παλι αυτα που περασα τα τελευταια χρονια.

Μετα απο 6 χρονια απο την δουλεια μου να φανταστειτε οτι επερνα μονο 530 ευρο.

Εχω πολλους φιλους που βγαζουν 600 ευρο και ειναι η πρωτη τους χρονια που εργαζονται.

Οχι σαν εμενα που εχω και 6 χρονια.

Εδω ρε εσεις αγοραζα με τα λεφτα μου γραφικη υλη (μολυβια-στηλους-γομες-διορθωτικα-συραπτικα-σφραγιδες-διακορευτες-χαρτια-συνδετηρες-λαστιχακια-καρτες) και καθαριστηκα (χαρτια υγειας-τζαμιων) για την εταιρεια.

Ενω σε αυτην την περιπτωση η ιδια εταιρεια επρεπε να μας τα προμηθευει.

Εδω δεν ειχαμε θερμανση και ψυξη στον χωρο που εργαζομασταν.

Καναμε παντεντες για να μην λιωσουμε απο την ζεστη και να μην παγωσουμε απο το κρυο.

Οταν τους εκραξα οτι δεν ειναι σωστες οι συνθηκες εργασιες και δεν ειναι σωστο να πληρωνω συνεχεια εγω για την γραφικη υλη με αποκαλεσαν οτι ειμαι ο αναρχικος της εταιρειας μιας και δεν παραπονιουνται οι αλλοι (γιατι φοβοντουσαν επειδη ειχαν οικογενεια ή μεγαλυτερα οικονομικα προβληματα και απο εμενα) και με απολυσαν.

Εδω τα πριμ μας δεν τα περναμε γιατι μας εβαζαν 6 δικλειδες.

Μια γιατι επρεπε να πιασω μεγαλυτερο τσιρο εκεινο τον μηνα σε σχεση με τον αντιστοιχο του προηγουμενου μηνα.

Μια αλλη σε σχεση αυτου του μηνα με του προηγουμενου που περασε.

Μια σε σχεση με εμενα και τους συναδελφους του οροφου μου.
(Οτι επρεπε και οι αλλοι να πιασουν το στοχο τους).

Μια αλλη σε σχεση με το τμημα που μπορει να ειναι αλλοι δυο οροφοι.

Μια σε σχεση με το καταστημα.

Μια σε σχεση με την εταιρεια.

Και αν ησουν τοσο τυχερος και τα καταφερνες ολα αυτα τοτε σου κανανε κρατησεις το 40 % για να δωσουν στο ικα,ενσυμα και χαρτοσημα και κατι αλλες βλακειες.

Δηλαδη αν εγω ητανε να παρω 30ευρο επερνα τα 15 και μια φορα τον χρονο.

Βαλανε και αλλη μια δικλειδα

Που ευτυχως εγω δεν την προλαβα το οποιο αν τα πηγαινες καλα με το διευθυντη σου εκεινον τον μηνα μπορει και να τα επερνες τα πριμ αλλιως οχι.

Σε αξιολογουσε κατα την κριση του ο Διευθυντης.

1. Καλος (Επερνες τα πριμ σου αφου περνουσες ολες τοις παραπανω δικλειδες και εμενες στην εταιρεια)

2. Μετριος (Αν ησουν 3 μηνες συνεχομενους ετσι σε απελυαν)

3. Κακος (Αν ησουν 2 μηνες συνεχομενους ετσι σε απελυαν).

Εδω μας λεγανε να μην λερωνετε τα ασπρα πουκαμισα μας γιατι οπως θα καταλαβατε εγω πηγα για πωλητης και εκανα την καθαριστρια,τον αποθηκαριο,τον τεχνικο,τον μεταφορεα,τον υπευθυνο αγορων πωλησεων,των αναπληρωτη του τμηματος και αλλα πολλα που δεν μου ερχονται αυτην την στιγμη στο μυαλο.

Αν ηταν να κουβαλησω μια τηλεωραση 21 ιντσων στο αυτοκινητο σου επρεπε να την κουβαλησω με τεντωμενα τα χερια ευθεια μπροστα ωστε να μην ακουμπησει το χαρτοκιβωτιο με την σκονη που ειχε απο την αποθηκη.

Αλλιως επρεπε να πω τον πελατη μια στιγμη να βγαλω αυτο το πουκαμισο που φοραω και να βαλω ενα εφεδρικο που θα εχω για να μεταφερω τα λερωμενα κιβωτια απο τηλεορασεις και ηχοσυστηματα ή ακομη ψυγεια ή πλυντηρια.

Και στο τελος να ξανα φορω το αρχικο πουκαμισο.

Α! Ξεχασα να σας πω οτι τα ρουχα της δουλειας που θελανε να φοραμε αντι να μας τα δωσουν αυτοι τα αγοραζαμε εμεις.

Παραδειγμα θελανε Ασπρο Πουκαμισο, Μπλε Σκουρο Ισιο Υφασματινο Παντελονι Οχι Τζην, Μαυρο Ισιο Παπουτσι και Οχι Αθλητικο,Μπλε Σκουρη Γραβατα.

Υποψιν οτι εγω στην προσωπικη μου ζωη τα ρουχα αυτα δεν τα φοραω γιατι δεν μου αρεσουν.

Φοραω μπλουζες, τζην και αθλητικα παπουτσια και ποτε γραβατες.

Σκεφτειτε φορωντας το ισιο παντελονι και απο της μεταφορες που εκανα για δουλεια του μαγαζιου καθε μηνα σκιζοτανε και ενα παντελονι ή ενα πουκαμισο γιατι τα πουκαμισα οπως και τα παντελονια ειχαν τσεπες και πιανοντουσαν σε καμια γωνια με αποτελεσμα αντε δωσε καθε μηνα 100 ευρο για ρουχα τα οποια τα απεχθανομαι,20ευρο για γραφικη υλη γιατι μας βουτουσαν τα μολυβια και τους στυλους για αγνωστους λογους και αλλα 20 ευρο για Αζαξ και χαρτια κουζινας,μπανιου.

Δηλαδι απο τα 530 τα 140 ηταν για την εταιρεια και μου εμεναν 390ευρο.

Ε! κοροιδευομαστε τωρα.

Τωρα ειμαι στον ΟΑΕΔ δεν κανω τιποτα απο ολα τα παρα πανω και εχω στην τσεπη μου 325ευρο πιστευω οτι ειναι πολυ καλυτερα ετσι απο οτι ημουν πριν.

Τωρα πηρατε μια γευση απο την εκμεταλευση που δεχομουν.

Τα λεμε και ειμαι κατα του δεκα ωρου (10ωρου).

Και υπερ του εφτα ωρου (7ωρου).

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

dukeandthecity
21/07/2005, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από pavlaras1
Αυτην την στιγμη για καλο ή για κακο δεν δουλευω.

Τα τελευταια 6 χρονια και συγκεκριμενα μεχρι τον φεβρουαριο δουλευα στην βασικη μου δουλεια θεωρητικα απο της 09:00-15:00 και 17:00-21:00 απο δευτερα εως σαββατο.

Μονο που το σαββατο δουλευα 09:00-16:00.

Ανεπισημα υπηρχαν μερες που δουλευα 09:00-21:00 γιατι δεν υπηρχαν ατομα.

Δευτερα και Τεταρτη απογευματα παντα δουλευα.

Μετα της 21:00 ειχαμε συγκεντρωσεις μισαωρες ή ακομη και μιας ωρας, δηλαδη μεχρι της 22:00.

Τα σαββατοκυριακα ειχαμε σεμιναρια απο διαφορες εταιρειες, π.χ. PHILIPS,SONY,AIWA,KENWOOD,BOSE,THOMSON,SHARP,NOKIA,FILMENET,NOVA,PANASONIC,ERICSSON,TELEMAX,YAMAHA,P IONEER,EIZO,και παρα πολλες αλλες.

.............


Τωρα πηρατε μια γευση απο την εκμεταλευση που δεχομουν.

Τα λεμε και ειμαι κατα του δεκα ωρου (10ωρου).

Και υπερ του εφτα ωρου (7ωρου).

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

τωρα που εφυγες προσλαμβανουν κόσμο??

για πες ....
:beer:

free rider
21/07/2005, 14:09
εμένα μου αρέσει που παλιότερα λέγανε ποιοί οι Ελληνες ...

μπαααα δεν δουλευει κανένας τους ολοι στα καφενεία παίζουν τάβλι...

οι γονείς μας τελικά δουλεύανε πολύ πιο λίγο απο μας...

τωρα ολοι τρέχουνε ..θέλοντας και μη ειμαστε σε ενα τριπάκι τρεχάλας...

:sad: :sad:

johnpagr
21/07/2005, 14:56
apo 4 mexri kai 48 wres seri

paizei omws perissotero to 6wro

:D :D

Zanzibar
21/07/2005, 15:21
zerO time for work!


Αν ανακαλύψεις ότι όταν δούλευες μάλλον σε δουλέυανε, παύεις να δουλεύεις και απλά δημιουργείς κάτι για τα θύματα που από την πολύ δουλειά δεν προλαβαίνουν να σκεφτούν ψυχρά.

illuminatios
21/07/2005, 15:32
απο τις 10-11 το πρωί μεχρι τις 3-4 το απόγευμα εκτός παρασκευής



Θερινό ωράριο :sun:

voudarxos
21/07/2005, 16:09
pavlaras 1 συναδελφος βλεπω εστω πρωην...ασε πολυ πικρα...
εγω δουλευω δευτερα ως παρασκευη 9-14 και 17-21 9ωρες δηλαδη και σαββατο 9-18...με 2 ρεπω τον μηνα συνηθως καθε 2ο σαββατο.
σχολοντας το σαββατο απο την πρωτη δουλεια την κοπαναω χαλκιδικη και ξεκιναω την δευτερη η οποια δεν εχει ωραριο αλλα τουλαχιστον εχει καλα λευτουδακια για 2 μερες ας πουμε την εβδομαδα
του χρονου παντως σκεφτομαι να κανω διακοπες......:sun:

wizzy
21/07/2005, 16:28
Δεν υπάρχει ωράριο

Rezeguet
21/07/2005, 17:22
ego douleyo (ton kosmo) 24 ores to 24oro

:lol: :rotflmao: :lol:

adam_tsouk
21/07/2005, 17:29
Εγώ πάλι..... πήζω!!!!


:rotflmao: :rotflmao:



Αναλόγως μέρες.... από 1 ε'ως 4-5 ώρες το πολύ.
Αλλά μπορεί να είμαι μέχρι τις 5 στη δουλειά......


Ααααχχχχ..... χάλια.....

ΟΚΤΑΝΙΟ
21/07/2005, 19:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
οταν το περιοδικο ειναι στην αρχη του, δουλευουμε 8-10 ωρες...οταν πρεπει να παραδωσουμε στο τυπογραφειο (1-2 βδομαδες το μηνα) δουλευουμε απο 10-15 ωρες :hypnotize :hypnotize

και καμια φορα και ΣΚ αν και ευτηχος τους τελευταιους 2 μηνες το εχουμε γλυτωσει! :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:



-Και σε πιο περιοδικο δουλευεις τριβολιτσα μου???



-Να μωρε, στο Μοτο και καμια φορα στο 0300. δοκιμαζω στην επιδαυρο τα νεα 600ρια πως στριβουν

:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:



Αντε και καμια φορα 300ριζω κανα μπουσα στη Τριπολη

Rezeguet
21/07/2005, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΟΚΤΑΝΙΟ
-Και σε πιο περιοδικο δουλευεις τριβολιτσα μου???




sto playboy

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

KeLeYTiS
21/07/2005, 19:45
Trivolitsa...

Συντακτρια του περιοδικου free....

Γραφει για τις πυγολαμπιδες :smilea:

Πρωτα ζουμε και μετα γραφουμε :lol: :rotflmao: :lol:

ΟΚΤΑΝΙΟ
21/07/2005, 19:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
sto playboy

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:




Λες???? Κατσε να γινω συνδρομητης....



Τριβολιτσααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

dbandit
21/07/2005, 19:52
8 με 9 ωρες και 3-5 ωρες τα ΣΚ 1-2 φορες
το μηνα...

Pokermon
21/07/2005, 19:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από wizzy
Δεν υπάρχει ωράριο

ΑΠΟ 0 ΩΣ 18.......... :winka: :rolleyes: :winka: :rolleyes: :winka: :rolleyes: :winka:

ΟΚΤΑΝΙΟ
21/07/2005, 19:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Trivolitsa...

Συντακτρια του περιοδικου free....

Γραφει για τις πυγολαμπιδες :smilea:

Πρωτα ζουμε και μετα γραφουμε :lol: :rotflmao: :lol:




:lol: :lol: :lol: :lol:


Χαχα, πολυ καλο Βαγγελη. Πωπω, εχω λυωσει στο γελιο λεμε.

anco
21/07/2005, 20:02
Ξεκιναω στις 7,30 εως τις 20,00

:bawl:

katsai
21/07/2005, 21:20
το ελαχιστο 11 ώρες καθημερινα
και 6 ωριτσες τα σαββατα
:bawl: :bawl: :bawl:


κυριακη εκκλησια
:lol: :lol: :rotflmao: :lol: :lol:

JimmyZ
21/07/2005, 22:49
24ωρο σερί...

365-366 μέρες το χρόνο...

non stop...

Η διαρκής αναζήτηση του πελάτη....(:dizzy: )

Tropeas
21/07/2005, 22:53
Καθημέρινες 8-10 τελευταία ...
αλλά αδιάλειπτες και συνεχόμενες χωρίς 5λεπτο σήκωμα κεφαλιού , αρκετά κουραστικό ...

σε περιπτώσεις στησίματος σερβερ και παραπάνω σερί...

kinhsh
22/07/2005, 03:27
3-4 ωρες. Ο φορολογικος συντελεστης νομιζω πανω απο 20000 ευρω ειναι 40% το κρατος μας θελει να ξεκουραζομαστε,να μη δουλευουμε πολυ.

Trithen
22/07/2005, 08:29
Πρωί 8.15 με 2.30 (το νωρίτερο)
Απόγευμα 18.00΄ με 03.00 (το νωρίτερο)
Συνοψίζοντας, 6 ώρες το πρωί και 9 το βράδυ = 15 ώρες ημερησίως, εκτός Σαββατοκύριακων που μειώνεται σε 10 ώρες...
Συνοψίζοντας και πάλι, 15 Χ 5 = 75 ώρες από Δευτέρα έως Παρασκευή και 20 ώρες Σαββατοκύριακο, σύνολο 95 ώρες...
Τώρα που το σκέφτομαι, για κοριτσάκι πολλές δεν είναι?

tai
22/07/2005, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από pavlaras1
Αυτην την στιγμη για καλο ή για κακο δεν δουλευω.

Τα τελευταια 6 χρονια και συγκεκριμενα μεχρι τον φεβρουαριο δουλευα στην βασικη μου δουλεια θεωρητικα απο της 09:00- και έκατσες 6 χρόνια? εισαι πολύ μαζόχα αδερφάκη μου. :hypnotize
Στα γκουντις θα έπερνες τα ιδια και θα δουλευες 8ωρο.
Και έχω το βοηθό μου να μου λέει "ένα καφε δεν φχαριστήθηκα με το πασο μου σημερα! πολύ με τρεχεις ρε μαστορα!":rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
τελικα το 8ωρο ειναι για μας τους λίγους τυχερους.:cool:

Tropeas
22/07/2005, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trithen
Τώρα που το σκέφτομαι, για κοριτσάκι πολλές δεν είναι? [/B]

Εξαρτάται απο το ποσό που αμοίβεσαι , αλλά πολλές είναι! σκέψου λίγο τον εαυτό σου, δεν ζουμε για να δουλεύουμε , δουλεύουμε για να ζούμε... και ας είμαστε και λίγο περιορισμένοι μην τα θέλουμε όλα, είμαστε που είμαστε υπερκαταναλωτές...

Trithen
22/07/2005, 14:16
Tropeas: Εξαρτάται απο το ποσό που αμοίβεσαι , αλλά πολλές είναι! σκέψου λίγο τον εαυτό σου, δεν ζουμε για να δουλεύουμε , δουλεύουμε για να ζούμε... και ας είμαστε και λίγο περιορισμένοι μην τα θέλουμε όλα, είμαστε που είμαστε υπερκαταναλωτές...

Έχεις δίκιο, και συμφωνώ, μόνο ένα μήνα ακόμη θα συνεχίσω έτσι, να ξεχρεώσω το μηχανουλάκι μου... Ελπίζω... Γιατί παραπάνω, σίγουρα δεν θ' αντέξω, άσε που μου λείψατε κιόλας... Δεν έχω χρόνο για εσάς...
:p

free rider
22/07/2005, 14:33
το...
ζούμε για να δουλεύουμε

είναι εκείνο που εχει βάλει σαν στόχο η παγκόσμια οικονομία των πολυεθνικών να επιβάλει.

αδιαφορώντας για τις κοινωνικοοικονομικές συνέπειες..
αδιαφορώντας για τις κοινωνικές συρράξεις που θα επιφέρει..

pavlaras1
22/07/2005, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
και έκατσες 6 χρόνια? εισαι πολύ μαζόχα αδερφάκη μου. :hypnotize
Στα γκουντις θα έπερνες τα ιδια και θα δουλευες 8ωρο.
Και έχω το βοηθό μου να μου λέει "ένα καφε δεν φχαριστήθηκα με το πασο μου σημερα! πολύ με τρεχεις ρε μαστορα!":rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
τελικα το 8ωρο ειναι για μας τους λίγους τυχερους.:cool:

Πραγματι φιλε, ειναι οπως τα λες.

Εχω 3 φιλους που δουλευουν σε διαφορα υποκαταστηματα των Goodys και δουλευουν λιγοτερο απο εμενα και περνανε πειρσσοτερα απο εμενα.

Αλλα ηλπιζα σε αυτα που μου ελεγαν οτι καποια μερα θα με κανουνε "ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΑΓΟΡΩΝ ΠΩΛΗΣΕΩΝ" αλλα αρχι..α.

Δεν με κανανε τιποτα και με εδιωξαν και απο επανω.

Το ωραιο ειναι οτι λιγο πριν ερθουμε σε ριξει πηγα και βρηκα εναν απο τους μετοχους της εταιρειας και των λεω "τα τελευταια χρονια εχω εκπαιδευση μεχρι τωρα τουλαχιστον 5 Υπευθυνους Αγορων Πωλησεων για τα τμηματα των Μαυρων και της Πληροφορικης.

Εγω ποτε με το καλο θα παρω την αντιστοιχη θεση?".

Η απαντηση ηταν "Εισαι μικρος ακομη οταν μεγαλωσεις τοτε θα γινεις"

Των ρωταω σε "Ποσα χρονια περιπου εννοειται?"

Μου απανταει "Οταν θα γινεις 40 χρονων"

Υποσημειωση να σας ενημερωσω οτι εγω ειμαι αυτην την στιγμη 27.

Θα επρεπε να περιμενω αλλα 13 χρονια δηλαδη.

Γυρναω και του λεω για να μεταφερω της γνωσεις μου και την τεχνογνωσια μου σε αλλους ειμαι καταληλος οπως και να κανω παραγγελειες και αγορες αλλα για να παρω την θεση δεν ειμαι οκ.

Δεν μου απαντησε και εφυγα απο το γραφειο του και απο εκει γυρισε το μυαλο μου αναποδα.

Γιατι απο την στιγμη που πηγα μεχρι την στιγμη που ηταν να φυγω ολο μου λεγανε ψεματα για να με κρατησουνε στην εταιρεια δινωντας μου ψευτικες υποσχεσεις και ελπιδες.

Αυτα που δεν σας αναφερα ποιο πανω ειναι οταν ημουν πωλητης τον πρωτο χρονο ημουν ενας απο τους καλυτερους της εταιρειας.

Ηταν τοτε να γινει η συγχωνευση ΣΑΡΑΦΙΔΗΣ Α.Ε. με την EXPERT γυρισαν και ειπαν οτι ειναι καλυτερα τωρα γιατι θα γινετε οι παλιοι πωλητες σε υπευθυνους τμηματων το οποιο δεν εγινε ποτε εκτος απο τους συγγενεις τον μετοχων.

Μετα τον αλλων χρονων που χωριστηκε η Expert με την Σαραφιδης Α.Ε. και ενωθεικε με την Κορασιδης Α.Ε. μας ειπαν ειναι καλυτερα γιατι καποιοι θα γινουμε διευθυντες καταστηματων και καποιοι αλλοι Υπευθυνοι Αγορων Πωλησεων που και παλι εγιναν συγγνεις και φιλοι των μετοχων της εταιρειας.

Μιλησα με τους μετοχους της εταιρειας για να σιγουρεψω καμια θεση ή τουλαχιστον αν υπαρχει ελπιδα για να γινω κατι αλλιως να μαζευα τα πραγματακια μου και να πηγαινα αλλου.

Μου λεει ο ενας μετοχος της εταιρειας "Μολις φυγει ο ενας απο τους δυο Υπευθυνους Αγορων Πωλησεων που εχεις εκπαιδευση θα παρεις εσυ την θεση του και απο τοτε ειμαι χαρουμενος και με την ελπιδα.

Επειδη καθε χρονο οι Υπευθυνοι Αγορων Πωλησεων αλλαζαν και εγω δεν γινομουν και οπως τους ρωτουσα μου λεγανε να αυτος ειναι συγγενεις του ταδε μετοχου ο αλλος ειναι του αλλου και ο παραλος του παραλου.

Αποτελεσμα να μην γινει ποτε τιποτα.

Παρα μονο να ερχονται ατομα που δεν ξερανε τι ειναι καν ενας υπολογιστης και τους χροιζανε Υπευθυνους.

Το ιδιο και στον τομεα με τα ηχοσυστηματα και της καμερες και της τηλεορασεις.

Εδω με επερναν τηλεφωνο για να τους πω τα χαρακτηριστικα των διαφορων μοντελων και της ρυθμισεις που μπορουν να δεχτουν ή τι αναβαθμισει μπορει να γινει για να δουνε αν θα κανουνε αγορες ή να ξερουνε τι θα πουνε στους αλλους πωλητες που δεν γνωριζαν για αυτα τα προιοντα.

Αφου ενα διαστημα ειχα δικο μου υπολογιστη με δικη μου τηλεφωνικη γραμμη και email για να κανω εγω της παραγγελιες στης εταιρειες μεσω δικτυου ή τηλεφωνικα και να εξυπηρετω ολους τους πωλητες της εταιρειας απο οποιο καταστημα και αν ηταν για να εχουνε ολοι της ιδιες γνωσεις με εμενα και για να μπορουν να κανουν πωλησεις και επισκευες με σιγουρια.

Πολλοι πωλητες που δεν ρωτουσαν για να μαθουν λεγανε ΜΑΛΑ..ΕΣ στους πελατες.

Το οποιο αυτο θα το γνωριζετε αν πατε και ρωτησετε εναν πωλητη για κατι εξειδικευμενο χαρακτηριστικο,απορια ή ερωτηση δεν θα ξερουν να σας απαντησουν.

Μιας και εγω οπως και τωρα ετρωγα ολη την ημερα μου μαθαινοντας για το καθε τι που ειχαμε στο μαγαζι μεσω δικτυου και μεσω περιοδικων και προσπεκτους που δεν το εκανε κανενας αλλος.

Τωρα για ποιο λογο με εδιωξαν και δεν με κρατησαν μιας και ημουν τοσο καλος? Η απαντηση ειναι μια και γνωστη:

"ΟΥΔΕΝΟΙΣ ΑΝΤΙ ΚΑΤΑΣΤΑΤΟΣ"

Λεφτα να βγαζουνε και δεν τους ενδιαφερει με ποιον τροπο και αν ειναι σωστος ή λαθος.

Να περνανε αυτοι καλα και οι αλλοι στα ΑΡΧΙ..Α τους.

Αυτα προς στιγμην και καλη συνεχεια.

Μικρή Λουλού
22/07/2005, 16:45
08.15-19.30/20.00


:smokin:

nimbus
22/07/2005, 19:34
...κι εγώ δουλεύω:lol: :lol: :lol: τον κόσμο:beer:


5-8 ώρες:wave2:

evvou
22/07/2005, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Trivolitsa...

Συντακτρια του περιοδικου free....

Γραφει για τις πυγολαμπιδες :smilea:

Πρωτα ζουμε και μετα γραφουμε :lol: :rotflmao: :lol:


:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

κορυφη!!! :rotflmao: :beer: :beer:

free rider
23/07/2005, 05:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
3-4 ωρες. Ο φορολογικος συντελεστης νομιζω πανω απο 20000 ευρω ειναι 40% το κρατος μας θελει να ξεκουραζομαστε,να μη δουλευουμε πολυ.


δηλ σε 3 με 4 ωρες καθαρίζεις είκοσι χιλιάρικα ???
τι δουλειά κάνεις??

pavlaras1
25/07/2005, 02:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
3-4 ωρες. Ο φορολογικος συντελεστης νομιζω πανω απο 20000 ευρω ειναι 40% το κρατος μας θελει να ξεκουραζομαστε,να μη δουλευουμε πολυ.

Αν υπαρχει καμια ελευθερη θεση για να βγαλω λιγα χρηματα και εγω δεχομαι :)

:p
:beer:
:wave2: