PDA

View Full Version : Ζωγραφιώτες Βοήθεια



daddy78
08/10/2010, 08:15
Μένω στην περιοχή ανηφορικά απο το mymarket στην πλατεία Γαρδένιας.

Κάθε νύχτα περνάει ενα γαμημένο ζωντόβολο με ξετάπωτη εξάτμιση ανηφορίζοντας τελειωμένος. Απο τον 4ο οροφο που είμαι μου χαλάει τον ύπνο κάθε μέρα και επειδή ξυπνάω πρωι, μου γαμεί και την μέρα γιατι είμαι κομμάτια την επόμενη.

Δεν τον έχω δεί (ακόμα) αλλα είναι σίγουρα μονοκύλινδρο μεσαίου κυβισμού (μάλλον 600αρι).

Θελω την βοηθειά σας να τον εντοπίσω. Καταλαβαίνω πως είναι δύσκολο απο την περιραφή που έδωσα, αλλα είναι ο μοναδικός (απο τους πολλους) που κάνει τόσο θόρυβο. Οποιος μένει εκεί κοντά είμαι σίγουρος πως έχει καταλαβει ποιος είναι γιατι ο τυπος ξυπνάει και πεθαμένο.

Δεν ξέρω ακομα τι θα του κάνω αμα τον βρώ. Μάλλον θα ξεκινήσω απο αστυνομία (και οποιος με πεί Αρτέμη Μάτσα *χ/ μου). Αν δεν γίνει τιποτα, σκεφτομαι διαφορα βασανιστικά σεναρια.

Του εύχομαι του καριόλη οταν πάει στην κόλαση να ακούει τον ήχο της εξάτμισής του για μια αιωνιότητα.

Παρακαλώ πολύ όποιος έχει πληροφορίες να μου στείλει ενα πμ.

Ευχαριστω

kyko
08/10/2010, 08:33
κατι αντιστοιχο κ στη στυλιδα εδω κ μερικες μερες...
γνωστο τσογλανι "καμμενο"(ο νοων νοειτο)
εχει βαλει μια ξεταπωτη εξατμα (fmf ή akrapa)
στο xr650 που εχει....μιλαμε σου παιρνει τα αυτια στην κυριολεξια

:mad: :mad:

transalpblack
08/10/2010, 08:47
την ωρα που περνανε, ριχτε τους εναν κουβα νερο με σαπουναδα να φερει μερικες σβουρες απο το μπαλκονι και αν οντως περνανε καθε βραδυ, σταματηστε μια ομαδα Δ.Ι.Α.Σ. κανονιστε ενα μυστικο μπλοκο και πιαστε τον και κοψτε του πισινο

kyko
08/10/2010, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
την ωρα που περνανε, ριχτε τους εναν κουβα νερο με σαπουναδα να φερει μερικες σβουρες απο το μπαλκονι και αν οντως περνανε καθε βραδυ, σταματηστε μια ομαδα Δ.Ι.Α.Σ. κανονιστε ενα μυστικο μπλοκο και πιαστε τον και κοψτε του πισινο

αυτο με το νερο χλωμο το κοβω...αν ο αλλος περναει με σπασμενη 2α-3η σημαινει 80χλμ+
σιγουρα....με την ομαδα διας ισως κ να γινει κατι...αν κανουν υπηρεσια κ το βραδυ :smilea:

makis206
08/10/2010, 08:50
Πιστεύω ότι ο καλύτερος τρόπος είναι ο ήρεμος, την στήνεις κάπου, τον συναντάς και του λες το παράπονό σου ήρεμα και πολιτισμένα, ίσως έτσι καταλάβει. Η δράση φέρνει αντίδραση αρνητική πολλές φορές.

Αν δεν καταλάβει το ξανασυζητάμε.:beer:

makis206
08/10/2010, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
την ωρα που περνανε, ριχτε τους εναν κουβα νερο με σαπουναδα να φερει μερικες σβουρες απο το μπαλκονι

Ούτε για αστείο τέτοια πράγματα παίδες, μη γίνουμε και φονιάδες στο τέλος..

SVX
08/10/2010, 08:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πιστεύω ότι ο καλύτερος τρόπος είναι ο ήρεμος, την στήνεις κάπου, τον συναντάς και του λες το παράπονό σου ήρεμα και πολιτισμένα, ίσως έτσι καταλάβει. Η δράση φέρνει αντίδραση αρνητική πολλές φορές.

Αν δεν καταλάβει το ξανασυζητάμε.:beer:


Nαι ...ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΠΟΛΕΜΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΥΣ ...>! ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΕΣ !!!! :evil: :bigcry:



οσο για τον κουβα με την σαπουναδα.... ΔΕν το βρισκο και πολυ "ενταξει"....


να σπασει χερια ποδια και να παει νοσοκομειο ενας μοτοσυκλετιστης απο τετοια υπουλη παγιδα?ΔΕ ΛΕΕΙ



Καταγγελια και να πληρωσει την κληση οσο 2 ΑΚΡΑμποβιΤζ

daz
08/10/2010, 09:17
Και την επόμενη μέρα της μπουγάδας θα δούμε στο σε είδα:

"Την είδα την άσφαλτο από κοντά εχθές το βράδυ και την μέτρησα χαλικάκι, χαλικάκι επειδή κάποιος τσόγλανος που του ήρθε να ποτίσει τα πατσούρια του στις 1.00 ηώρα το βράδυ πέταξε το νερό απ' το μπαλκόνι. Ευτυχώς που δε μου ήρθε και ο κουβάς στο κεφάλι, γιατί το κράνος το είχα αφήσει στο σπίτι για να ακούω καλύτερα αν ρετάρει το χτ στους κόφτες. Ούτε καντάδα να του έκανα του μ@λ@κ@. Τι άνθρωποι υπάρχουν ρε π00 μου?!!! Ο απολογισμός της ζημιάς είναι κάτι σπασμένα πλαστικά αλλά απ' τις ακράπες έμεινε μόνο ο σιγαστήρας επειδή τον είχα στο σπίτι. Ε ρε και τον πετύχω την επόμενη φορά τι έχει να γίνει".

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

transalpblack
08/10/2010, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Και την επόμενη μέρα της μπουγάδας θα δούμε στο σε είδα:

"Την είδα την άσφαλτο από κοντά εχθές το βράδυ και την μέτρησα χαλικάκι, χαλικάκι επειδή κάποιος τσόγλανος που του ήρθε να ποτίσει τα πατσούρια του στις 1.00 ηώρα το βράδυ πέταξε το νερό απ' το μπαλκόνι. Ευτυχώς που δε μου ήρθε και ο κουβάς στο κεφάλι, γιατί το κράνος το είχα αφήσει στο σπίτι για να ακούω καλύτερα αν ρετάρει το χτ στους κόφτες. Ούτε καντάδα να του έκανα του μ@λ@κ@. Τι άνθρωποι υπάρχουν ρε π00 μου?!!! Ο απολογισμός της ζημιάς είναι κάτι σπασμένα πλαστικά αλλά απ' τις ακράπες έμεινε μόνο ο σιγαστήρας επειδή τον είχα στο σπίτι. Ε ρε και τον πετύχω την επόμενη φορά τι έχει να γίνει".

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Καλό... πολύ καλό
Όχι τίποτα άλλο, να εμπλουτίζονται και τα ήδη υπάρχοντα θέματα.
Όσο για το νερό, ίσως να είναι υπερβολικό τώρα που το λέμε ήρεμα, εκείνη τη στιγμή όμως... δεν ξέρω...
Πάντως για την ομάδα ΔΙΑΣ εγώ επιμένω

Joyrider
08/10/2010, 10:44
Μα καλά, που είναι οι μαχητές της ρουφιανιάς??? :rolleyes:

Ζεύκας
08/10/2010, 10:53
και γαμώ τα θρεντ...

sergiosm
08/10/2010, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πιστεύω ότι ο καλύτερος τρόπος είναι ο ήρεμος, την στήνεις κάπου, τον συναντάς και του λες το παράπονό σου ήρεμα και πολιτισμένα, ίσως έτσι καταλάβει. Η δράση φέρνει αντίδραση αρνητική πολλές φορές.

Αν δεν καταλάβει το ξανασυζητάμε.:beer:


το θέμα όμως είναι ότι αυτό που χαρακτηρίζει ως "δράση" είναι στην πραγματικότητα η "αντίδραση" του daddy78 στην "δράση" του ξετάπωτου.

Και το κακό είναι ότι ο ξετάπωτος ούτε καν το καταλαβαίνει.
Για να μην πω ότι θα τσαντιστεί κιόλας όταν του την πει και θα το παίζει και αδικημένος.


:wave2:

makis206
08/10/2010, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
το θέμα όμως είναι ότι αυτό που χαρακτηρίζει ως "δράση" είναι στην πραγματικότητα η "αντίδραση" του daddy78 στην "δράση" του ξετάπωτου.
Και το κακό είναι ότι ο ξετάπωτος ούτε καν το καταλαβαίνει.
Για να μην πω ότι θα τσαντιστεί κιόλας όταν του την πει και θα το παίζει και αδικημένος.
:wave2:

Σωστός αλλά δεν χάνει τιποτα να δοκιμάσει με τον ήρεμο τρόπο σαν αντίδραση, δεν λέω να πάει να του τα χώσει αλλά να του αναφέρει το πρόβλημα που αντιμετωπίζει. Ένας ίχνος ανθρωπιάς θα του έχει μείνει του ξετάπωτου, δεν μπορεί..αν πάλι όχι..πάμε στην αντίδραση της αντίδρασης κλπ κλπ..:p

Το να αρχίσουμε τους τσαμπουκάδες ή τις απειλές με αστυνομίες δεν πιστεύω να τον συνετήσουν, αντιθέτως μπορεί πολύ εύκολα να κάνει στέκι την περιοχή κι άντε ξανακοιμήσου εσύ μετά.. απ'την αστυνομία μπορείς να περιμένεις πολλά;

Για τα σενάρια "παγίδες","νερά","λάδια" και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, ούτε συζήτηση εννοείται..:beer:

XJR_Billy
08/10/2010, 11:13
Έφευγα από το σπίτι, περνάω από ένα στενό καμιά 500αριά μέτρα μακριά...
Τύπος γύρω στα 55-60 στο μπαλκόνι...

"Αι στο $^$^, μας έχεις ζαλίσει τα $^%&@, ^*!@ τη μηχανή σου, τσογλ#@%$! !!!!!!":eyepop:

Είναι ένας ΧΤ600άρης, μάλλον χωρίς εξάτμιση:lol: που τον ακούω συχνά, αλλά όχι πολύ κοντά στο σπίτι μου. Τον έχω πετύχει και 2-3 φορές.
"Ρε φίλε, πως την παλεύεις?"
"ΧΤ power κι έτσι μου λέει...:rolleyes: "

Ο άνθρωπος στο μπαλκόνι θα τα'χει δει όλα γιατί από κάπου εκεί περνάει συνέχεια, είδε μπλε ΧΤ και τα'χωνε κανονικά.:lol:

Φυσικά σταμάτησα, έχωσα και δυό γκαζιές να καταλάβει ότι δεν είμαι εγώ, γελάσαμε, μου ζήτησε συγγνώμη και έφυγα.

Τι τραβάμε κι εμείς οι καμικάζι-τσαντάκηδες...:lol: :p

Volo
08/10/2010, 12:08
Ταλαιπωρία όντως με τον κάθε κάγκουρα που χαλάει τον ύπνο του καθενώς:mad:
Είναι ιερό πράμα ο ύπνος και η ηρεμία του άλλου.
Βασικά φίλε μου επειδή έχεις μαζέψει πολλά νεύρα θα έλεγα να δεις ποιος είναι και
να πάρεις αριθμό πινακίδας και να πας αστυνομία γιατί στην περίπτωση που πας να
του μιλήσεις και αυτός στο παίξει κάπως μάλλον ξύλο θα πέσει και δεν λέει.
Εδώ που τα λέμε τέτοια άτομα σφαλιάρες θέλουν αλλά άστο δεν είναι επιλογή.
Εγώ με "μαμά" εξάτμιση και όταν γυρνάω αργά από βόλτα το σβήνο και το αφήνω
να τσουλίσει μέχρι το σπίτι.

Bowleno
08/10/2010, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Και την επόμενη μέρα της μπουγάδας θα δούμε στο σε είδα:

"Την είδα την άσφαλτο από κοντά εχθές το βράδυ και την μέτρησα χαλικάκι, χαλικάκι επειδή κάποιος τσόγλανος που του ήρθε να ποτίσει τα πατσούρια του στις 1.00 ηώρα το βράδυ πέταξε το νερό απ' το μπαλκόνι. Ευτυχώς που δε μου ήρθε και ο κουβάς στο κεφάλι, γιατί το κράνος το είχα αφήσει στο σπίτι για να ακούω καλύτερα αν ρετάρει το χτ στους κόφτες. Ούτε καντάδα να του έκανα του μ@λ@κ@. Τι άνθρωποι υπάρχουν ρε π00 μου?!!! Ο απολογισμός της ζημιάς είναι κάτι σπασμένα πλαστικά αλλά απ' τις ακράπες έμεινε μόνο ο σιγαστήρας επειδή τον είχα στο σπίτι. Ε ρε και τον πετύχω την επόμενη φορά τι έχει να γίνει".

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Μλκ πνίγηκα λέμε! :bawl: :bawl: :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

χρωστάς καφέ και χαρτομάντηλα!:mad:

sniper
08/10/2010, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από daddy78
......

Παρακαλώ πολύ όποιος έχει πληροφορίες να μου στείλει ενα πμ.

Ευχαριστω

Φιλαράκι,

αντιλαμβανομαι τι σημαίνει να μην κοιμάσαι....

Την περίπτωση να πας στην Αστυνομία την βλέπω πολύ ρομαντική. Εδώ σου κλέβουν το μοτοσακό και δεν κάνουν τίποτα, θα κάνουν κάτι για τον κλεμμένο ύπνο σου;

Οι σαπουνάδες, λάδια κλπ είναι φαιδρά και δεν έχουν και σίγουρο αποτέλεσμα....

Αν θες σε απαλλάσω απο τον αλητήριο με την εξάτμιση μιας για πάντα... Ανηφόρα είναι εκεί.... κι ευθεία γραμμή.... αδύνατο να αστοχήσω....

Στα λεφτά θα τα βρούμε... εσύ θα μου πεις πόσο κοστολογείς τον ύπνο σου :lol: :lol:

Εσύ πάντως, V-Strom καβαλάς έτσι; :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PacMan
08/10/2010, 12:59
Αυτό που ψάχνεις ειναι πορτοκαλί, 640cc και το οδηγαει γυναικα,μένει κοντά στο νεκροταφείο........


και το πάει μπούνια λεμεεεεεεε.......................



Ποιό ευκολα βρίσκεις δεινόσαυρο στην ομόνοια, παρά την κοπέλα αυτή........

sniper
08/10/2010, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από PacMan
Αυτό που ψάχνεις ειναι πορτοκαλί, 640cc και το οδηγαει γυναικα,μένει κοντά στο νεκροταφείο........


και το πάει μπούνια λεμεεεεεεε.......................



Ποιό ευκολα βρίσκεις δεινόσαυρο στην ομόνοια, παρά την κοπέλα αυτή........

Μπα... το πουλησε :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

TROOPER
08/10/2010, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
την ωρα που περνανε, ριχτε τους εναν κουβα νερο με σαπουναδα να φερει μερικες σβουρες απο το μπαλκονι και αν οντως περνανε καθε βραδυ, σταματηστε μια ομαδα Δ.Ι.Α.Σ. κανονιστε ενα μυστικο μπλοκο και πιαστε τον και κοψτε του πισινο

αντρικια πραματα δλδ!!!:lol:

Julius
08/10/2010, 14:37
Popo man se katalaveno apolita leme.... kai emena mou exoune g@misei ton ypno dyo kolopeda.....









sto dipla domatio pou ksipnane to vrady kai fonazoune synxronismena......... "mpampaaaaa galaaaaaaa"



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Man sthn athina menoume, pola kolopeda me eksatmiseis klp den vgazeis akri, tha elega pare ena zeygaraki otoaspides kai perimene mexri na kaneis kana koutsouvelo na ta deis ola koliomena
:rotflmao:

devil's animal
08/10/2010, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius

Man sthn athina menoume, pola kolopeda me eksatmiseis klp den vgazeis akri,



το αυτο λοιπον...

αλιμονο αν τσαμπουκαλευομασταν καθε φορα που περναγε καποιος με ξεταπωτη, τερμα τα σκυλαδικα, squirting chick....:rolleyes:


χαλαρα και αγορασε ενα ζευγαρακι ωτοασπιδες...πιες και κανα υπνοστεντον....και εισαι μπομπα...:lol: :lol:

Ζεύκας
08/10/2010, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
το αυτο λοιπον...

αλιμονο αν τσαμπουκαλευομασταν καθε φορα που περναγε καποιος με ξεταπωτη, τερμα τα σκυλαδικα, squirting chick....:rolleyes:


χαλαρα και αγορασε ενα ζευγαρακι ωτοασπιδες...πιες και κανα υπνοστεντον....και εισαι μπομπα...:lol: :lol:

εσύ με ποιόν θα τσαμπουκαλευτείς ρε μλκ??? θα ρίχνεις μπουνιές στον εαυτό σου??? :lol:

sniper
08/10/2010, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
εσύ με ποιόν θα τσαμπουκαλευτείς ρε μλκ??? θα ρίχνεις μπουνιές στον εαυτό σου??? :lol:

+όλα! :lol: :lol: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :lol: :lol:

devil's animal
08/10/2010, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
εσύ με ποιόν θα τσαμπουκαλευτείς ρε μλκ??? θα ρίχνεις μπουνιές στον εαυτό σου??? :lol:




γιατι ενοχλησα ποτε κανενανπλην τους κατοικους της ανατολικοδυτικης αττικης?? :lol: :lol:

Ζεύκας
08/10/2010, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
γιατι ενοχλησα ποτε κανενανπλην τους κατοικους της ανατολικοδυτικης αττικης?? :lol: :lol:

όχι Σταύρο παιδί μου όχι....

μην περάσεις από Ζωγράφου μεριά μονάχα και βρεθείς σε κανα μπουγαδοκόφινο :lol: :bigcry:

GIXXERAKIAS
08/10/2010, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Και την επόμενη μέρα της μπουγάδας θα δούμε στο σε είδα:

"Την είδα την άσφαλτο από κοντά εχθές το βράδυ και την μέτρησα χαλικάκι, χαλικάκι επειδή κάποιος τσόγλανος που του ήρθε να ποτίσει τα πατσούρια του στις 1.00 ηώρα το βράδυ πέταξε το νερό απ' το μπαλκόνι. Ευτυχώς που δε μου ήρθε και ο κουβάς στο κεφάλι, γιατί το κράνος το είχα αφήσει στο σπίτι για να ακούω καλύτερα αν ρετάρει το χτ στους κόφτες. Ούτε καντάδα να του έκανα του μ@λ@κ@. Τι άνθρωποι υπάρχουν ρε π00 μου?!!! Ο απολογισμός της ζημιάς είναι κάτι σπασμένα πλαστικά αλλά απ' τις ακράπες έμεινε μόνο ο σιγαστήρας επειδή τον είχα στο σπίτι. Ε ρε και τον πετύχω την επόμενη φορά τι έχει να γίνει".

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Mλκ κλαιω απο τα γελια,δακρυσα γελαω σαν την κ@λογρια που εχει ο Λαζοπουλος και με κοιτανε σαν μουρλο .εγραψες!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
08/10/2010, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
....

sto dipla domatio pou ksipnane to vrady kai fonazoune synxronismena......... "mpampaaaaa galaaaaaaa"

.....

Κουράγιο ρε φίλε.....

και το μαρτύριό σου δεν έχει τελειωμό.... σε λίγο καιρό θα σε ξυπνάνε τα ξημερώματα όταν θα μπαίνουν από την έξοδο ντίρλα....

Μην αρχίσουν τίποτα άλλα....... (http://www.youtube.com/watch?v=78db9eCjBMY) :lol: :lol:

Julius
08/10/2010, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κουράγιο ρε φίλε.....

και το μαρτύριό σου δεν έχει τελειωμό.... σε λίγο καιρό θα σε ξυπνάνε τα ξημερώματα όταν θα μπαίνουν από την έξοδο ντίρλα....

Μην αρχίσουν τίποτα άλλα....... (http://www.youtube.com/watch?v=78db9eCjBMY) :lol: :lol:


re to exo kanonisei auto me thn eksodo... tha pigeno na ta perno stis 12 (giati eimai austiros) kai tha gyrmane oloi mazi ntirla stis 6 to proi :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: apla prepei na kanonizoume enalax poios den tha pinei gia na odigaei :beer:

menelaos46
08/10/2010, 16:57
Εμενα Ζωγραφου και αν καταλαβα καλα ειναι ενα xt παλιουτσικο πρασινο.... κατι το θυμαμαι γιατι κανει υπερβολικο θορυβο και καθε βραδυ τον ακουγα κι εγω.
Μενει ζωγραφου σε καποιο στενο καπου πανω απο τα Εβερεστ πιαστον και μιλα του.

daddy78
08/10/2010, 17:31
Μαγκες το πρώτο πράγμα που θέλωνα κάνω αν τον σταμπαρω είναι να τον πιασω και να του μιλήσω ήρεμα.

Αν δεν παιρνει χαμπαρι και το παίζει παλαβη τοτε βλέπουμε.

Julius φιλε αυτό που λες με τα κουτσουβελα είναι άλλο πράγμα. Δεν είναι ισα κι όμοια να χανεις τον υπνο σου για τα παιδιά σου και με τον καθε τριςμαλακα που γαμαει τον υπνο (και τα νεύρα) τοσων ανθρωπων οπου περασει....

και αν μερικοί δεν έχουν τη στοιχειώδη παιδεία να καταλαβουν οτι δεν είναι μονοι τους στον κόσμο, τουλάχιστο ας μην τους δινουμε πατηματα για δικαιολογίες του κώλου.


Sniper, XT καβαλάω, το Στρωμα είναι πολύ γρήγορο ... και φοβούμαι... :lol:

mikros boudas
08/10/2010, 18:15
η Διας δουλευει το βραδυ μετα την μια?

the who
08/10/2010, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
η Διας δουλευει το βραδυ μετα την μια?

Οχι ρε,σκιαζονται τα παληκαρια λεμε.

super_toto
08/10/2010, 23:56
Μίλα του αν και δεν νομίζω να βγάλεις άκρη.
Άνθρωπος ο οποίος κυκλοφορεί με τέτοιο τρόπο και δεν αντιλαμβάνεται ότι γαμάει στο διάβα του νέους, γέρους, αρρώστους και παιδιά, δεν νομίζω να καταλάβει τι θα του πείς. Είναι σαν να προσπαθείς να διδάξεις σε ένα μπαμπουίνο λύρική ποίηση.

Αν μπορείς να βγάλεις καμιά άκρη με την αστυνομία κάντο.

Akatanomastos
09/10/2010, 00:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
Μα καλά, που είναι οι μαχητές της ρουφιανιάς??? :rolleyes:

εκτος τους μαχητες της ρουφιανιας

πρεπει να ρθουν και αυτοι που υπερασπιζοντε την "ελευθερια" ακομα και οταν αυτη ενοχλει τους γυρω


οπως καποιοι θελουν να καπνιζουν και να ενοχλουν
και το παλικαρι με την μηχανη θελει να κανει θορυβο και να ενοχλει


LA JUNGLA που ελεγε και ο Μαλεζάνις

gmitsiakis
09/10/2010, 03:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Εμενα Ζωγραφου και αν καταλαβα καλα ειναι ενα xt παλιουτσικο πρασινο.... κατι το θυμαμαι γιατι κανει υπερβολικο θορυβο και καθε βραδυ τον ακουγα κι εγω.
Μενει ζωγραφου σε καποιο στενο καπου πανω απο τα Εβερεστ πιαστον και μιλα του. αν ειναι αυτο που λετε...ειναι συναδελφος και εχω ουκ ολιγες φορες τσκακωθει μαζι του. Γειτονας κ ερχεται στην πυλωτη κ βαζει μπρος και μαρσαρει. Απλα μενει πιο χαμηλα στον Κωτσοβολο κοντα οποτε το Μαρκετ ειναι πιο ψηλα. Παντως αν επιβαιβεωθει οτι ειναι αυτος που λεω ...σφυρατε μου! Θα του ξηγησω το ονειρο προσωπικα.

daddy78
10/10/2010, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
εκτος τους μαχητες της ρουφιανιας

πρεπει να ρθουν και αυτοι που υπερασπιζοντε την "ελευθερια" ακομα και οταν αυτη ενοχλει τους γυρω


οπως καποιοι θελουν να καπνιζουν και να ενοχλουν
και το παλικαρι με την μηχανη θελει να κανει θορυβο και να ενοχλει


LA JUNGLA που ελεγε και ο Μαλεζάνις


Φιλε Ακατονόμαστε αν κατάλαβα καλά αυτά που λές, νομίζω οτι είσαι φάουλ... Η "ελευθερία" στην οποία αναφέρεσαι είναι ελευθερία της ζούγκλας (οπως σωστα είπες), όχι μιας "δημοκρατικής" κοινωνίας με νόμους και κανόνες.

Με την ίδια λογική, και ο δολοφόνος είναι το ίδιο δικαιολογημένος γιατι πρέπει να έχει τη "ελευθερία" να σκοτώσει...

Τεσπα, ελπίζω απλά να παρεξήγησα αυτά που είπες...

:wave2:

Akatanomastos
10/10/2010, 17:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από daddy78
Φιλε Ακατονόμαστε αν κατάλαβα καλά αυτά που λές, νομίζω οτι είσαι φάουλ... Η "ελευθερία" στην οποία αναφέρεσαι είναι ελευθερία της ζούγκλας (οπως σωστα είπες), όχι μιας "δημοκρατικής" κοινωνίας με νόμους και κανόνες.

Με την ίδια λογική, και ο δολοφόνος είναι το ίδιο δικαιολογημένος γιατι πρέπει να έχει τη "ελευθερία" να σκοτώσει...

Τεσπα, ελπίζω απλά να παρεξήγησα αυτά που είπες...

:wave2:

προφανως ειμαι αντιθετος απο τους νομους της ζουγκλας εφαρμοσμενους εκτός αυτής

γραφω οτι γραφω για να κατακρινω οσους υπερασπιζοντε τα "δικαιωματα" τους οταν αυτα ενοχλουν τους γυρω