PDA

View Full Version : ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΤΗΛΕΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ



TARAXIAS
21/07/2005, 17:22
ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΑΠΟ ΤΗΝ SUZUKI ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΤΗΛΕΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΕΤΕ.
ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΒΑΛΑΝΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ:lol:
ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΕΝΤΟΛΗ ΝΑ ΤΙΣ ΑΛΛΑΖΟΥΝ

arhagellos
12/08/2005, 11:26
φιλε καλημερα
Τι προβλημα σου δημιουργησε η τηλεειδοποιηση και στην αλλαξαν γιατι και εμενα δεν παει καλα. Σε ποια περιπτωση την αλλαζουν?

WWW
18/08/2005, 20:45
Φίλε TARAXIAS αφού δεν απαντάς εσύ (εύχομαι να είσαι διακοπές) θα πω εγώ την δική μου εμπειρία με την τηλεειδοποίηση.

Ενώ όλα δούλευαν μια χαρά κάποια μέρα (εξαιτίας δικού μου σφάλματος μια και ξέχασα να τον απενεργοποιήσω) πήγα να βάλω την μηχανή μπροστά και άρχισε να χτυπά ο συναγερμός. Ταυτόχρονα άρχισε και τη τηλεειδοποίηση να κάνει εκείνα τα χαζά μπιπ μπιπ μπιπ για κανα 5 δευτερόλεπτα. Μετά κάτι σαν να κόλλησε στο μπίπερ της ειδοποίησης και σταμάτησαν τα μπιπ μπιπ και άρχισε κάτι παράσιτα σαν "χρρρρρρ".

Σταμάτησε και ο συναγερμός αλλά η τηλεειδοποίηση το βιολί της. Έτσι έβγαλα τις μπαταρίες και περιμένω να έρθουν απο τις διακοπές τους οι κύριοι του Σφακιανάκη για να την στείλω πίσω για αλλαγη.

Δεν ξέρω αν και κάποιος άλλος έχει το ίδιο πρόβλημα αλλά σε γενικές γραμμές η τηλεειδοποίηση του "Original" συναγερμού της SUZUKI είναι απλά ... Μ Ο Υ Φ Α

arhagellos
29/08/2005, 17:03
φιλε αυτος ο ηχος που ακους ειναι μαλλον οτι τελειωνει η μπαταρια . Τσεκαρε το γιατι θα χτυπαει ο συναγερμος και η ειδοποιηση τιποτα

TARAXIAS
30/08/2005, 14:34
την τηλεειδοποιηση μου την αλλαξανε τελειως απο το πομπο μεχρι και το κοντρολ του. Απο οτι μου ειπαν ειχε καποιο προβλημα μια συγκεκριμενη παρτιδα. Εχει δοσει εντολη η SUZUKI να τους αλλαζουν, ο αντιπροσωπος ειναι καπου στην Αλίμου αλλα δε θυμαμαι τηλ. Ρωτηστε απο εκει που την πηρατε σιγουρα το ξερουν. (Αυτο τον ηχο που κανει ειναι λογω μπαταριας αλλα και αλλες να βαλεις παλι τα ιδια) θελει αλλαγη.
sorry που αργησα να απαντησω αλλα ειχα παει το VSTROM ΔΙΑΚΟΠΕΣ

WWW
30/08/2005, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από arhagellos
φιλε αυτος ο ηχος που ακους ειναι μαλλον οτι τελειωνει η μπαταρια . Τσεκαρε το γιατι θα χτυπαει ο συναγερμος και η ειδοποιηση τιποτα

Δεν είναι από αυτό φίλε. Άλλαξα και μπαταρίες και τελικά τα ίδια. Η αντιπροσωπεία δέχτηκε να μου την αλλάξει με καινούργιο, πιο βελτιωμένο όπως ανέφερε επειδή τα πρώτα μοντέλα παρουσίαζαν κάποιες φορές πρόβλημα. Περιμένω τώρα την Πέμπτη όπου και θα παραλάβω την νέα.

arhagellos
30/08/2005, 15:52
ρε παιδια με την καινουργια τηλεειδοποιηση που βαλατε ειδατε διαφορα στην ενταση του ηχου η στην διαρκεια ζωη της μπαταριας γιατι εμενα μου κραταει η μπαταρια γυρω στον εναμιση μηνα και δεν ακουγεται και δυνατα καθολου
Ξερει κανενας εκεινα τα 3 κουμπια τι κανουν και πως ρυθμιζονται;

TARAXIAS
30/08/2005, 17:09
Η ΝΕΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΑΛΑΝΕ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ. ΤΟ CONTROL ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥ ΣΧΗΜΑΤΟΣ ΜΕ 2 ΚΟΥΜΠΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ON/OFF & TO ΑΛΛΟ RESET ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΛΑΣΙΚΕΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ 2 ΑΑΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΝΕΙΣ TO CONTROL OTAN ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΣΕ. ΤΟ ΕΧΩ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ

grpal
31/08/2005, 09:20
Τελικα ... καποιος που θελει να βαλει συναγερμο με τηλεειδοποιηση ... τι πρεπει να κανει ?

Να βαλω εναν αλλο συναγερμο με τηλεειδοποιηση και να χασω την εγγύηση ή να βαλω της suzuki ?

argy_kap
05/10/2005, 19:15
Καλησπέρα σε όλους, σας παρακολουθώμε ενδιαφέρον απο το καλοκαίρι αλλά τώρα ήρθε η ώρα να ρωτήσω κάτι.....ως και εγώ ένας ευτυχισμένος κάτοχος ενός μαύρου 650!


Τελικά πιο είναι το συμπέρασμα στα παραπάνω? Αξίζει ο original συναγερμός ή οχι? Θέλω να βάλω έναν αλλά δεν ξέρω πιον με όλα τα προβλήματα που ακούο....

Λίγη βοήθεια παρακαλώ.......

WWW
05/10/2005, 21:26
Ο δικός της είναι αρκετά καλός, αρκεί να έχει την νεότερη - βελτιομένη τηλεειδοποίηση και όχι αυτή που αρχικά υπάρχει στο ίδιο το κουτί με τον συναγερμό.

Κατά τα άλλα δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα. Ο συναγερμός δείχνει να είναι καλός. Αχρείαστον να είναι σε όλους μας βέβαια.

athandim
05/10/2005, 22:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
... Αξίζει ο original συναγερμός ή οχι? Θέλω να βάλω έναν αλλά δεν ξέρω πιον με όλα τα προβλήματα που ακούο....
Λίγη βοήθεια παρακαλώ.......
Δεν ξέρω αν ο γνήσιος αξίζει, αλλά - από όσο γνωρίζω - υπάρχει έτοιμη καλωδίωση (προέγκατασταση) στη μηχανή για αυτόν..

Επίσης, μου είπαν από τη Suzuki ότι θα έχω πρόβλημα με την εγγύηση στα ηλεκτρικά μερη της μηχανής, αν βάλω άλλο συναγερμό, πέρα από τον εργοστασιακό..

Με λίγα λόγια, αν έβαζα συναγερμό, θα τα (ξανά)έσκαγα στο φίλο μας το Σφακ..:wave2:

x-rider
06/10/2005, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
Καλησπέρα σε όλους, σας παρακολουθώμε ενδιαφέρον απο το καλοκαίρι αλλά τώρα ήρθε η ώρα να ρωτήσω κάτι.....ως και εγώ ένας ευτυχισμένος κάτοχος ενός μαύρου 650!


Τελικά πιο είναι το συμπέρασμα στα παραπάνω? Αξίζει ο original συναγερμός ή οχι? Θέλω να βάλω έναν αλλά δεν ξέρω πιον με όλα τα προβλήματα που ακούο....

Λίγη βοήθεια παρακαλώ.......




ΚΑΛΩΣ ΤΟΝ:wave2:



Πριν απο 1,5 χρονο εβαλα ενα της spyball και δεν μου εχει

παρουσιασει καποιο προβλημα τωρα για της Suzuki δεν ξερω

κατι

arhagellos
06/10/2005, 10:50
Καλημερα σε ολους
Θα ηθελα την αποψη σας
ο συναγερμος της Συζουκι που ειχα βαλει, καποια στιγμη αρχισε να κολλα και δεν μπορουσα να ξεκινησω την μηχανη. Το πηγα σε εξουσιοδοτημενο και μου ειπε οτι θα αλλαξει ολη την μοναδα γιατι ειχε προβλημα. Οταν το πηρα μου εδωσαν τα ιδια χειριστηρια που ειχα πριν και την ιδια τηλεειδοποιηση. Λογικα δεν θα επρεπε να μου δωσουν τα χειριστηρια του καινουργιου;

x-rider
06/10/2005, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από arhagellos
Καλημερα σε ολους
Θα ηθελα την αποψη σας
ο συναγερμος της Συζουκι που ειχα βαλει, καποια στιγμη αρχισε να κολλα και δεν μπορουσα να ξεκινησω την μηχανη. Το πηγα σε εξουσιοδοτημενο και μου ειπε οτι θα αλλαξει ολη την μοναδα γιατι ειχε προβλημα. Οταν το πηρα μου εδωσαν τα ιδια χειριστηρια που ειχα πριν και την ιδια τηλεειδοποιηση. Λογικα δεν θα επρεπε να μου δωσουν τα χειριστηρια του καινουργιου;


χωρις να ειμαι ειδικος ,

προφανως θα αλλαξαν την συχνοτητα ,

το χειριστηριο δεν παιζει ρολο αλλα η συχνοτητα που εκμπεμπει


νομιζω.


:sun: :beer: :sun:

argy_kap
06/10/2005, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
ΚΑΛΩΣ ΤΟΝ:wave2:

Thank you


Πριν απο 1,5 χρονο εβαλα ενα της spyball και δεν μου εχει

παρουσιασει καποιο προβλημα τωρα για της Suzuki δεν ξερω

κατι

Με την εγγύηση της Suzuki τι έκανες?

x-rider
06/10/2005, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
Με την εγγύηση της Suzuki τι έκανες?



Δηλαδη???

kapeos
06/10/2005, 18:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από arhagellos
ρε παιδια με την καινουργια τηλεειδοποιηση που βαλατε ειδατε διαφορα στην ενταση του ηχου η στην διαρκεια ζωη της μπαταριας γιατι εμενα μου κραταει η μπαταρια γυρω στον εναμιση μηνα και δεν ακουγεται και δυνατα καθολου
Ξερει κανενας εκεινα τα 3 κουμπια τι κανουν και πως ρυθμιζονται;

και εγώ έχω την τηλε-ειδοποίηση με τα 3 κουμπάκια αλλά δουλέυει μόνο το ένα, και συγκεκριμένα είναι να τον συντονίζεις. Μπορεί αυτό σε αυτο μοντέλο να την απενεργοποιήσεις όταν δεν την χρεάζεσαι????? :confused:


Επιπλέον παρατήρησα σήμερα ότι απο τότε που έβαλα την τηλε-ειδοποίηση, όταν χτυπάει ο συναγερμός δεν σταματάει ούτε με το κοντρολ της τηλε-ειδοποίησης αλλά ούτε και με αυτό του συναγερμου. Το κάνει και σε εσάς ή λάθος σύνδεση έγινε :uplate:

argy_kap
07/10/2005, 01:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
Δηλαδη???

Το οτι δεν ισχύει για τα ηλεκρικά της μηχανής....

Όπως και να έχει τον παρήγγειλα σήμερα και τον περιμένω...για να δούμε θα δούμε.....τα σχόλια μου θα τα κάνω σε κανα μήνα χρήσης....

WWW
08/10/2005, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από kapeos
και εγώ έχω την τηλε-ειδοποίηση με τα 3 κουμπάκια αλλά δουλέυει μόνο το ένα, και συγκεκριμένα είναι να τον συντονίζεις. Μπορεί αυτό σε αυτο μοντέλο να την απενεργοποιήσεις όταν δεν την χρεάζεσαι????? :confused:


Επιπλέον παρατήρησα σήμερα ότι απο τότε που έβαλα την τηλε-ειδοποίηση, όταν χτυπάει ο συναγερμός δεν σταματάει ούτε με το κοντρολ της τηλε-ειδοποίησης αλλά ούτε και με αυτό του συναγερμου. Το κάνει και σε εσάς ή λάθος σύνδεση έγινε :uplate:

Λοιπόν άκου. Να αναφέρεις πως έχεις πρόβλημα με την τηλεειδοποίησή σου και πως κολλάει. Θα σου την αλλάξουν με μια άλλη καλύτερο μοντέλο. Η νεότερη πρόκειται για ποιο στιβαρή κατασκεύη, με κουμπάκια On - Of (για την τηλειεοδόποίηση μόνο) Άσε που με αυτή αν χτυπήσει ο συναγερμός μπορείς και να το κλείσεις κανονικότατα και όχι να περιμένεις αποσβωλομένος μέχρι να σβήσει μόνος του.

Έχουν λάβει όλα τα Κατ/τα σήμα πως η τηλεειδοποίηση με τα τρία λευκά κουμπάκια σε σχηματισμό κύκλου είναι προβληματικές και τις αλλάζουν.

Βέβαια η νεότερη τηλεειδοποίηση καμία σχέση σε Design με την παλαιά μια και πρόκειται για σαφώς χοντροκομένη κατασκευή. Πρόκειται όμως πραγματικά για εκπληκτικό μηχάνημα με μπαταρίες τις μικρές μινιόν και κρατάει πολύ.

Αν θέλεις άκουσε την συμβουλή μου, πες πως έχει πρόβλημα και πήγαινε για αλλαγή ...

argy_kap
08/10/2005, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
Λοιπόν άκου. Να αναφέρεις πως έχεις πρόβλημα με την τηλεειδοποίησή σου και πως κολλάει. Θα σου την αλλάξουν με μια άλλη καλύτερο μοντέλο. Η νεότερη πρόκειται για ποιο στιβαρή κατασκεύη, με κουμπάκια On - Of (για την τηλειεοδόποίηση μόνο) Άσε που με αυτή αν χτυπήσει ο συναγερμός μπορείς και να το κλείσεις κανονικότατα και όχι να περιμένεις αποσβωλομένος μέχρι να σβήσει μόνος του.

Έχουν λάβει όλα τα Κατ/τα σήμα πως η τηλεειδοποίηση με τα τρία λευκά κουμπάκια σε σχηματισμό κύκλου είναι προβληματικές και τις αλλάζουν.

Βέβαια η νεότερη τηλεειδοποίηση καμία σχέση σε Design με την παλαιά μια και πρόκειται για σαφώς χοντροκομένη κατασκευή. Πρόκειται όμως πραγματικά για εκπληκτικό μηχάνημα με μπαταρίες τις μικρές μινιόν και κρατάει πολύ.

Αν θέλεις άκουσε την συμβουλή μου, πες πως έχει πρόβλημα και πήγαινε για αλλαγή ...


Μήπως μπορείς να στείλεις μια φώτο να δούμε πως είναι η καινούργια να ξέρω κι εγώ όταν έρθει η δικιά μου πώς πρέπει να είναι να μην πάω και την βάλω άδικα....και μετά την ξηλώνουμε!

Ευχαριστώ!

WWW
10/10/2005, 08:25
Με την πρώτη ευκαιρία (όταν θυμηθώ να πάρω την ψηφιακή στο σπίτι) θα κάνω post με φωτογραφία.

Πάντως μην κρίνεις το μηχάνημα από την εμφάνιση, δεδομένου πως δεν είναι και ό,τι ομορφότερο έχεις συναντήσει. Θεωρείται όμως από τις καλύτερες τηλεειδοποιήσεις. Και είπαμε κλείνει και ο συναγερμός όταν χτυπά χωρίς να χρειάζεται να περιμένεις.

kapeos
18/10/2005, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από kapeos
και εγώ έχω την τηλε-ειδοποίηση με τα 3 κουμπάκια αλλά δουλέυει μόνο το ένα, και συγκεκριμένα είναι να τον συντονίζεις. Μπορεί αυτό σε αυτο μοντέλο να την απενεργοποιήσεις όταν δεν την χρεάζεσαι????? :confused:


Επιπλέον παρατήρησα σήμερα ότι απο τότε που έβαλα την τηλε-ειδοποίηση, όταν χτυπάει ο συναγερμός δεν σταματάει ούτε με το κοντρολ της τηλε-ειδοποίησης αλλά ούτε και με αυτό του συναγερμου. Το κάνει και σε εσάς ή λάθος σύνδεση έγινε :uplate:


Τους πήρα τηλεφωνο και τους είπα τι μου παρουσιάζει. Μου είπαν ότι όταν χτυπάει ο συναγερμος δεν πρέπει να κλείνει ούτε απο το τηλεκοντρολ του συναγερμου αλλά ουτε και απο αυτό της τηλεειδοποίησης. Απλα περιμένεις να σταματήσει η σειρήνα. Ακόμα μου είπαν ότι δεν τους έχει πάει χαρτι από την SUZUKI για αντικατάσταση μοντέλου τηλεειδοποίησης. Το πολύ-πολύ να μου αλλάξουν το pager είπαν. Ρε παιδιά τι είναι το pager???? :uplate: :confused: :confused: :confused:

arhagellos
21/10/2005, 11:26
φιλε να πας στα κεντρικα αν σε βολευει εμενα μου την αλλαξαν αμεσως (τους ανεφερα το προβλημα για τις μπαταριες που δεν κρατανε)

kapeos
24/10/2005, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από arhagellos
φιλε να πας στα κεντρικα αν σε βολευει εμενα μου την αλλαξαν αμεσως (τους ανεφερα το προβλημα για τις μπαταριες που δεν κρατανε)

Σου την άλλαξαν όλη ή μόνο το τηλεκοντρόλ????


Τουλάχιστον κλείνει ο συναγγερμός και η τηλεειδοποίηση από το κοντρόλ???



Κάνει περισσότερο θόρυβο το τηλεκοντρόλ όταν χτυπάει ο συναγγερμός?????

:eyepop:

arhagellos
25/10/2005, 14:52
κοιτα ειπα οτι την αλλαξαν ολη την μοναδα της τηλεειδοποιησης και βεβαια αλλαξαν και το κοντρολ
Επισης κλεινει οποτε θες και μπορεις να ρυθμισεις και τους ηχους που κανει(το γραφει στο manual που σου δινουν)
Αυτα προς το παρον
Α επισης εχει και φωτακι που αναβοσβηνει οποτε αν εισαι σε μπαρακι και δεν την ακους τουλαχιστον αν δεις το φως κατι γινεται

LIBYKOS
25/10/2005, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
ΚΑΛΩΣ ΤΟΝ:wave2:



Πριν απο 1,5 χρονο εβαλα ενα της spyball και δεν μου εχει

παρουσιασει καποιο προβλημα τωρα για της Suzuki δεν ξερω

κατι


Μήπως θα μπορούσες να μου πεις ποιόν τύπο έβαλες και που; Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.
Δεν ξέρω αν έχω δίκιο αλλά δεν έχω εμπιστοσύνη στους συναγερμούς που βάζουν οι αντιπροσωπείες

DPF
01/12/2005, 12:55
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑΡΑΧΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΤΗΛΕΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ.
ΣΗΜ: Η ΚΕΡΑΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΛΗΘΕΙ ΣΤΟ ΑΝΕΜΟΘΩΡΑΚΑ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΜΒΕΛΕΙΑ.

:beer:


29656