PDA

View Full Version : "Το Νησί"



Σελίδες : [1] 2

Vagelis Gar
11/10/2010, 22:50
ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ σειρά, επιτέλους κάποιοι σεβάστηκαν τους τηλεθεατές και δημιούργησαν κάτι μοναδικό.

Δείτε τι γίνεται εδώ....http://www.facebook.com/pages/TO-NESI/133312943361847#!/pages/TO-NESI/133312943361847

Vagelis Gar
11/10/2010, 22:51
Τα μέλη της σειράς στο facebook ανεβαίνουν περίπου 1000/λεπτό.......Τπτ δεν είναι τυχαίο

VALES
11/10/2010, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos
Τα μέλη της σειράς στο facebook ανεβαίνουν περίπου 1000/λεπτό.......Τπτ δεν είναι τυχαίο








Προλαβαίνω ή έκλεισαν οι θέσεις?:rolleyes:

Vagelis Gar
11/10/2010, 23:02
:a31:

el_hymador
11/10/2010, 23:13
Με επρηξε η κοπελια μου να το δουμε και το ειδα...η αληθεια ειναι οτι για ελληνικο σηριαλ ειναι εξαιρετικα ποιοτικο, πολυ καλη σκηνοθεσια, αψογη φωτογραφια, πραγματικα κινηματογραφικη αισθητικη!

Σε σχεση με τις αλλες μαλακιες που παιζονται ειναι ετη φωτος μπροστα!

makis206
11/10/2010, 23:28
Συμφωνώ για την ποιότητα, ένας πολύ καλός λόγος να στηθώ για λίγο μπροστά στην τηλεόραση, ιστορία που κεντρίζει το ενδιαφέρον ακόμα κι αν πονάει, μουσική, ηθοποιοί, σκηνικά..

Όλα.:beer:

vagtav
11/10/2010, 23:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Συμφωνώ για την ποιότητα, ένας πολύ καλός λόγος να στηθώ για λίγο μπροστά στην τηλεόραση, ιστορία που κεντρίζει το ενδιαφέρον ακόμα κι αν πονάει, μουσική, ηθοποιοί, σκηνικά..

Όλα.:beer:

:beer:

Lioulios
12/10/2010, 00:09
Είναι μία σειρά που ΑΞΙΖΕΙ πραγματικά κάποιος να αφιερώσει λίγο από τον χρόνο του στην ΤV .

Αυτό που λένε ... Για την δύναμη της ανθρώπινης θέλησης .

Είχα την δυνατότητα με τους συμπολίτες μου , να παρακολουθήσουμε χθες στον Άγιο Νικόλαο την πρώτη δημόσια προβολή του 1ου επισοδείου σε διαμορφομένο χώρο στην λίμνη της πόλης , μια μέρα πρίν προβληθεί στην τηλεόραση και παρόλο που σε κάποια στιγμή άρχισε να βρέχει ο κόσμος έμεινε εκεί !

Η συγγραφέας του βιβλίου Victoria Hislop ήταν εκεί (μιλώντας Ελληνικά) και αφιέρωσε το έργο της στον τελευταίο λεπρό της Σπίναλόγκα ο οποίος έφυγε τον Ιούλιο στα 85 του και που βοήθησε την συγγραφέα να γράψει το βιβλίο αυτο . Φουντουλάκης αν δεν κάνω λάθος ήταν το όνομά του .

Πραγματικότητες και γεγονότα από το κοντινό μας παρελθόν ,όπου οι άνθρωποι πίστευαν ότι η λέπρα ήταν μη θεραπέυσιμη νόσος και που διμιούργησαν μία δική τους κοινωνία ¨απέναντι¨ .
Έπρεπε να κάτσουν εκεί τόσα χρόνια ,να κάνου παιδιά , αυτά να μεγαλώσουν και να μην είναι λεπρά για να καταλάβουν πως η νόσος δεν ήταν μεταδοτική .

Λέγετε πως όταν το λεπροκομείο έκλεισε και τους άφησαν να φύγουν , αυτοί δεν ήθελαν .
Στην περιοχή μας υπάρχουν άτομα που έχουν γεννηθεί και μεγαλώσει εκεί και που ποτέ δεν εμφάνισαν σημάδια ή συμπτώματα λέπρας .

Θα το βλέπω όπωτε μπορώ .
Κάτι αξιόλογο επιτέλους για την Ελληνική τηλεόραση . Όχι τα κ@λ@τουρκικα που βάζουν οι π@π@ρες .



:lol:

DimChios
12/10/2010, 07:50
+ Μπόλικα στα θετικά σχόλια που γραφτηκαν παραπάνω!

Πραγματικα, ΕΛΠΙΖΩ να συνεχίσει να αξίζει!

Μαϊνας, ηταν και ειναι αγαπημενος ταλαντούχος ηθοποιός!!!
Η Λέχου ενω δεν την συμπαθώ σχεδον καθόλου, ούτε σαν γυναίκα ούτε σαν ηθοποιό, χτες μ αρεσε παραπάνω από αρκετά!

Πραγματι απο τα πολύ λίγα καλά της TV!

SVX
12/10/2010, 07:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
...η αληθεια ειναι οτι για ελληνικο σηριαλ ειναι εξαιρετικα ποιοτικο, πολυ καλη σκηνοθεσια, αψογη φωτογραφια, πραγματικα κινηματογραφικη αισθητικη!

Σε σχεση με τις αλλες μαλακιες που παιζονται ειναι ετη φωτος μπροστα!


ΑΥΤΑ παντα υπηρχαν.... ΔΥστυχως ομως το Trash το τραβουσαμε περισσοτερο...!


οπως αξιζουμε τους πολιτικους μας...ετσι αξιζουμε και την Ανιτα Πανια μας... :mad:

WebDevGr
12/10/2010, 08:02
Πάρα πολύ καλή σκηνοθεσία!!! Αλλά περισσότερο μου άρεσε το κάστινγκ... Ο Μάινας πλέον μου θυμίζει πάλιους μεγάλους ηθοποιούς, η Λέχου αν και δεν την συμπαθούσα τελικά έχει ταλέντο. Κυρίως όμως μου έκανε εντύπωση η επιλογή των παιδιών και ο τρόπος που παίζουν. Σπάνια βλέπει μικρά παιδιά να παίζουν καλά στην Ελληνική τηλεόραση. Μπράβο τους!!!


Η αλήθεια είναι όμως πως θα το προτιμούσα Κινηματογραφική ταινία παρά σήριαλ με τις σπαστικές διαφημίσεις και επαναλήψεις. Θα ήταν πιο μεστό και καλογυρισμένο.

DimChios
12/10/2010, 08:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis


Η αλήθεια είναι όμως πως θα το προτιμούσα Κινηματογραφική ταινία παρά σήριαλ με τις σπαστικές διαφημίσεις και επαναλήψεις. Θα ήταν πιο μεστό και καλογυρισμένο.


θα ταιριαζε οντως καλυτερα!

Δε θα ειχε τα ιδια εσοδα ομως! :winka:
Μη τα θελουμε κι ολα δικα μας! :lol:

makis206
12/10/2010, 08:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
χτες μ αρεσε παραπάνω από αρκετά!

Τι κακός που είσαι ρε πστ μου, δεν την έφτανε ο πόνος της έχει κι εσένα να σ'αρέσει μόλις λίγο παραπάνω από αρκετά!:a21: :lol: :rotflmao:

Ζεύκας
12/10/2010, 08:10
το είδα το επεισόδιο από την ιστοσελίδα του μέγκα.

πανέμορφη σειρά :)

DimChios
12/10/2010, 08:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Τι κακός που είσαι ρε πστ μου, δεν την έφτανε ο πόνος της έχει κι εσένα να σ'αρέσει μόλις λίγο παραπάνω από αρκετά!:a21: :lol: :rotflmao:


Ρε μλκ, εδω λεμε ειχα τη Χαρα συνεχεια να μου λεει "τι ωραια γυναικα" και "ποσο ωραια γυναικα"....

....τι να κανω?

:bawl: :bawl:

ermiss
12/10/2010, 08:52
Επιτέλους κάτι αξιοπρεπές και σοβαρό :beer:

Άντε μετά απο αυτό να κάτσεις να δεις reality,τούρκικα, χαζοσίριαλ κλπ

nikos_abel
12/10/2010, 08:53
Το φελέκι μου!

Μια φορά είπα να μην ασχοληθώ με μια σειρά που λένε τα καλύτερα

και άφησα να με πάρει ο ύπνος στη μέση περίπου.

Μια ζωή στην ελληνική tv φοβάμαι τα γ@μ@τα τρέιλερ, γιατί μετά μου βγαίνουνε μούφες.

Και μια φορά μάλλον τη πάτησα.

Θα του δώσω όμως την ευκαιρία του από βδομάδα.

Βέβαια, για κρατάτε μικρό καλάθι γιατί μου φαίνεται ότι όλα τα σημαντικά ειπώθηκαν
και είναι δύσκολο να συνεχίσει έτσι.

Μήπως να ήταν μίνι σειρά, γιατί καλός ο κινηματογράφος, αλλά και αυτός δεν
καταφέρνει πάντα να μεταφέρει όλο το μήνυμα σε 2 ώρες. Είναι πολύ δύσκολο.

sapila racing
12/10/2010, 09:03
Εκτός από κριτική MotoGp τώρα και κριτική τηλεόρασης στο moto.gr :rotflmao:
Αντε και κινηματογράφου σε λίγο, αν και μαλλον υπάρχει ήδη.

Δεν το εχω δεί και ούτε θα το δω, εχω άλλα πράγματα να κάνω. :wave2:

Ktm.Prestige
12/10/2010, 09:10
...


214317

Cpt. Haddock
12/10/2010, 09:15
Καλή η σειρα, αλλα προτιμήστε το βιβλιο :wave2:

Ktm.Prestige
12/10/2010, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios


Φουντουλάκης αν δεν κάνω λάθος ήταν το όνομά του .


:lol:

Μανώλης Φουντουλάκης...

:beer:

kyko
12/10/2010, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing


Δεν το εχω δεί και ούτε θα το δω, εχω άλλα πράγματα να κάνω. :wave2:

ενα fz1 σε περιμενει παντως να ασχοληθεις μαζι του.......:smokin: :bigcry: :smilea:

sergiosm
12/10/2010, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos
:a31:

μπορείς να το αιτιολογήσεις;;;

makis206
12/10/2010, 09:26
Δύο τρομερά συγκινητικές σκηνές που κράτησα και δύσκολα θα ξεχάσω, δευτερόλεπτα που μαρτυρούν πολλά.. για μένα όλη η ιστορία του δράματος μέσα σε δυο σκηνές.

Η πρώτη είναι η στιγμή που η Λέχου κατεβαίνοντας τα σκαλοπάτια για τη βάρκα αντικρίζει το νησί για πρώτη φορά μ'αυτό το μάτι.. το μάτι ενός ανθρώπου που ετοιμάζεται να αφήσει κάθε ελπίζα ζωής μακρυά από αυτό.. μέχρι τότε το κοιτούσε από απέναντι..


214318

makis206
12/10/2010, 09:27
Η δεύτερη και τρομακτικά δυνατή.. χέρι βοηθείας από τον σύζυγό της για να μπει στη βάρκα αλλά προτιμάει να μην έρθει σ'επαφή μαζί του.. απίστευτη..


214319

makis206
12/10/2010, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
μπορείς να το αιτιολογήσεις;;;

Στον VALE απαντάει..:winka:

sapila racing
12/10/2010, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
ενα fz1 σε περιμενει παντως να ασχοληθεις μαζι του.......:smokin: :bigcry: :smilea:

εχεις πμ. :wave2:

sergiosm
12/10/2010, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Στον VALE απαντάει..:winka:

α ρε γατόνι mod ...

:winka:

@ Roufianos :beer: :beer: :beer:

yes-u
12/10/2010, 09:49
κόψτε την tv!

yannis24
12/10/2010, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Η δεύτερη και τρομακτικά δυνατή.. χέρι βοηθείας από τον σύζυγό της για να μπει στη βάρκα αλλά προτιμάει να μην έρθει σ'επαφή μαζί του.. απίστευτη..


οντως....οπως και το γεγονος του αποχωρισμου της απο τα παιδια της (οπως και τον αλλον τον πιτσιρικα τον Δημητρη που επρεπε να φυγει μακρυα απο τους γονεις του....εκεινο το σκηνικο με τον πατερα που τον αγκαλιασε για τελευταια φορα.....τον χιαδεψε μαλλον !!! !) .....
μ@λ@κ@ μου....πηγαν να με παρουν τα ζουμια λεμε.......απιστευτη σκηνη .......

kyko
12/10/2010, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
εχεις πμ. :wave2:

απαντηθηκε :wave2:

end of spam :bigcry: :D

Vagelis Gar
12/10/2010, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Καλή η σειρα, αλλα προτιμήστε το βιβλιο :wave2:

Ο συνδιασμός captain στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι ότι καλύτερο. Με όποια σειρά και αν το κάνεις (πρώτα το σήριαλ μετά το βιβλίο ή το αντίστροφο) αξίζει.

Vagelis Gar
12/10/2010, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
μπορείς να το αιτιολογήσεις;;;

Ένα απλό emoticon είναι.
Αν είχε λόγια θα ήταν "no comment".

el_hymador
12/10/2010, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από yesu
κόψτε την tv!

επιλεξτε τι θα δειτε στην tv καλυτερα...οπως καποιος επιλεγει τι θα επικεφθει στο internet, τι εφημεριδα / περιοδικο θα διαβασει, ετσι και στη τηλεοραση...

προσωπικα, ειχα να κατσω να δω στη τηλεοραση κατι περα απο ντοκυμαντερ, εδω και παααααρα πολυ καιρο.

Αυτος ειναι και ο λογος που δεν θελω με τιποτα να βαλω nova...με animal planet, national geographic, discovery δεν θα ξεκολαω...

Gandalf dr685sm
12/10/2010, 10:21
Περί ορέξεως.. κολοκυθόπιτα. Προσωπικά σήμερα μετά απο υπηρεσία το μόνο που θα δώ στην TV είναι την Εθνική... για τα υπόλοιπα.. παγερά αδιάφορος. Αν μπορώ να δώ κάτι να περάσει η ώρα , έχει καλώς .....

makis206
12/10/2010, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Περί ορέξεως.. κολοκυθόπιτα. Προσωπικά σήμερα μετά απο υπηρεσία το μόνο που θα δώ στην TV είναι την Εθνική... για τα υπόλοιπα.. παγερά αδιάφορος.

Tώρα μεταξύ μας μάγε, αν για να δω ποιότητα περίμενα την Εθνική...:lol:

cityfly
12/10/2010, 10:58
πολύ καλό


δείτε κι αυτό συμπληρωματικά

http://www.megatv.com/article.asp?catid=14693#toppage


(πρωταγωνιστές, για το σήριαλ και την ιστορία της σπιναλόγκα)

faraway
12/10/2010, 11:05
Επιτέλους μετά από μία 20ετία ιδιωτικής τηλεόρασης ένα σήριαλ που έχει κάτι να δείξει , κάτι να πει , κάτι να περάσει στο κόσμο .

Είναι μία βουτιά στο παρελθόν , στο ρατσισμό, στην άγνοια , στο πόνο , αλλά και στη ζωή , στην ελπίδα , στην αναγέννηση , και στο μέλλον !!!

Όλα αυτά πλαισιωμένα από εξαιρετική φωτογραφία, σκηνοθεσία , ηθοποιούς .....κτλ .

Μπράβο !!!





υγ . Βέβαια για τους πραγματικά ποιοτικούς υπάρχει και το big brother και η Ελίνα !!!:lol: :lol: :lol:

VALES
12/10/2010, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos
:a31:





Tόσο καιρό αναρωτιόμουν αν ''είσαι'' ή ''το παίζεις''. Είχα κατασταλάξει στο ''είσαι'' αλλά με το εμοτικόν που έβαλες, πήραν νέα τροπή τα δεδομένα.

Όταν αποφασίσεις λοιπόν να σταματήσεις να ''το παίζεις'' και μπορέσεις να σκεφτείς, θα δεις πως την παράθεση την έκανα στο σχόλιό σου για το face-book και τις 1000/λεπτό εγγραφές, και όχι για την σειρά.
Και φυσικά τίποτα δεν είναι τυχαίο. Δεν είναι τυχαίο π.χ. πως τόοοσα σκουπίδια έχουν ανάλογες εγγραφές στο face-book. Να τις θεωρήσουμε κι αυτές Γαμάουα? Κι αν όχι... γιατί?



Επίσης θα συμφωνήσω με τον Καπ10.
Αν διαβάσεις πρώτα το βιβλίο και μετά δεις την σειρά/έργο... :(
Βέβαια όλα αυτά προϋποθέτουν διάβασμα, οπότε οι απαιτήσεις μου (τουλάχιστον ως προς το πρόσωπό σου) θα πρέπει να μειωθούν.

Πάρε λοιπόν δύο :beer: :beer: και κέρασε μία και τον Sergio. :wave2:

makis206
12/10/2010, 11:10
Χαλαρώστε μωρέ παιδιά, βάλτε μια τελεία κι ας πούμε για τη σειρά μόνο..ή ότι τέλος πάντως αφορά "Το Νησί".:beer:

iosif
12/10/2010, 11:22
πως λεει το αφεντικο στο σπιτι
"η τελεοραση παιζει μονο παιδικα, μαφαλντα και αεκ"


και εννοειται οτι
οπως ειπε ο yesyou
κοψτε την τιβι

υπαρχουν παντα καλυτερα πραματα να κανουμε

konsttanttinos
12/10/2010, 11:39
Απορω τι σας ενθουσιασε:rolleyes:
Μια ακομη δραματικη σειρα, που απλα βασιζεται σε πραγματικα γεγονοτα.
Πολυ σαλτσα με κλαμα, πονο, απογνωση, απαιδιοδοξια...
αν θελετε xanax να κανονισω ενα group buy.

Εγω ο,τι ηταν αν μαθω με αφορμη τους ''πρωταγωνιστες'', το εψαξα στο νετ, στο ομωνυμο βιβλιο και καλυφθηκα.

Αφηνω σε'σας τα ποσοστα της AGB.:wave2:

faraway
12/10/2010, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
απαιδιοδοξια...


...έχοντας επισκεφθεί δύο φορές το νησί , και ιδιαίτερα τη πρώτη μου φορά στα πλαίσια εκπαιδευτικής εκδρομής με τη σχολή μου ,

μπορώ με βεβαιότητα να σου πω , πως η ιστορία της Σπιναλόγγας μόνο με την απαισιοδοξία δεν συσχετίζεται . :wave2:

Anty12
12/10/2010, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Απορω τι σας ενθουσιασε:rolleyes:


Έλα ντε.....????

Αργοί διάλογοι, μακρόσυρτα ατελείωτα πλάνα , παύσεις όπου και νάναι (για να τονιστεί η δραματικότητα), και σκοτάδι πολύ σκοτάδι ρε παιδάκι μου για να μελαγχολίσουμε........

Αισθάνθηκα σαν να βλέπω την λίστα του Σίντλερ, σε Ελληνική έκδοση, προς το χειρότερο.....
Δεν κατάφερε να με κρατήσει μπροστά στο κουτί για να το δω όλο...

Just my two cents.....

Ktm.Prestige
12/10/2010, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
...έχοντας επισκεφθεί δύο φορές το νησί , και ιδιαίτερα τη πρώτη μου φορά στα πλαίσια εκπαιδευτικής εκδρομής με τη σχολή μου ,

μπορώ με βεβαιότητα να σου πω , πως η ιστορία της Σπιναλόγγας μόνο με την απαισιοδοξία δεν συσχετίζεται . :wave2:

+10000

ggs
12/10/2010, 12:13
Το ότι η TV προβάλει και κάτι που δεν μειώνει την νοημοσύνη μας ,είναι σίγουρα θετικό.
Μπροστά στα σκουπίδια που την κατακλύζουν , το «ΝΗΣΙ» δείχνει ότι είναι για …οσκαρ..

Φυσικά , δεν μπορεί να αναπαράγει τα συναισθήματα που σου δημιουργεί το βιβλίο.(καμία μεταφορά βιβλίου στην μικρή οθόνη δεν το μπορεί.)

Για όσους ενδιαφέρονται περισσότερο για το θέμα , υπάρχουν και τα βιβλία του
Θέμου Κορνάρου «Σπιναλόγκα» και της Γαλάτειας Καζαντζάκη «Η άρρωστη πολιτεία»


:beer: :beer:

VALES
12/10/2010, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Έλα ντε.....????

Αργοί διάλογοι, μακρόσυρτα ατελείωτα πλάνα , παύσεις όπου και νάναι (για να τονιστεί η δραματικότητα), και σκοτάδι πολύ σκοτάδι ρε παιδάκι μου για να μελαγχολίσουμε........

Αισθάνθηκα σαν να βλέπω την λίστα του Σίντλερ, σε Ελληνική έκδοση, προς το χειρότερο.....
Δεν κατάφερε να με κρατήσει μπροστά στο κουτί για να το δω όλο...

Just my two cents.....









Μη του χαλάς τα νούμερα ρε Πρόεδρα (και 4-5 άλλοι)... έχει να συναγωνισθεί ''Την Πολυκατοικία'' :winka:

vassilis79
12/10/2010, 12:21
Παρα πολυ καλο για Ελληνικη τηλεοραση.
Ξεχωριζει αναμεσα σε ολες αυτες τις αηδιες (reality)
που καθετε και βλεπει ο κοσμος.

Και απο την τηλεοραση μπορεις να επιλεξουμε ορισμενα
πραγματα που αξιζουν την προσοχη μας .

peskandritsos
12/10/2010, 12:28
Το σιγουρο ειναι οτι αφου το βιβλιο εγινε μπεστ σελλερ σε αρκετες χωρες, οποιος θελησει να παει του χρονου σε εκεινες τις περιοχες διακοπες πρεπει να κανει απο τωρα τα κουμαντα του.

Δεν το ειδα το πρωτο επεισοδιο αλλα για να συζητιεται τοσο πολυ μαλλον αξιζει να το δει καποιος..
(Εστω και απο απλη περιεργεια):D

Anty12
12/10/2010, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Μη του χαλάς τα νούμερα ρε Πρόεδρα (και 4-5 άλλοι)... έχει να συναγωνισθεί ''Την Πολυκατοικία'' :winka:


Καλύτερα να δω " πως το κάνουν οι σουπιές " σε κανένα ντοκυμαντέρ στο ΣΚΑΪ λέμε...:beer:

makis206
12/10/2010, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Το σιγουρο ειναι οτι αφου το βιβλιο εγινε μπεστ σελλερ σε αρκετες χωρες, οποιος θελησει να παει του χρονου σε εκεινες τις περιοχες διακοπες πρεπει να κανει απο τωρα τα κουμαντα του.

Πώπω κοίτα τι βρήκα τώρα...! :lol: :rotflmao:

(με τη σειρά: Εγώ, ο menos μετά συνοδείας συζύγου, ο ΝτιμΣπιναλόγκος, ο ΜαϊΚΤζής κι ένα άλλο παλικάρι που δεν γράφει στο φόρουμ. Η φωτό τραβήχτηκε απ'τον road spirit)


214329

devil's animal
12/10/2010, 12:39
ειχα διαβασει το βιβλιο το περσινο καλοκαιρι...
δεν ξερω αν θα το ακολουθησουν πιστα αλλα στο τελος γινεται πολυ σαπουνοπερα....

αξιζε παντως μονο για την ιστορια του πραγματος και τις "δυσκολες" καταστασεις που περναγαν τοτε καποιοι στιγματισμενοι. ωραιο το παιχνιδι με τα συναισθηματα.

δεν το ειδα το επεισοδιο αλλα ειδα καποια καλα πλανα αποσπασματικα και μια μινι συνεντευξη των ηθοποιων Λεχου και Μαϊνα στο πρωϊναδικο του Μεγκα.


μαλλον θα το δω και εγω, για την περιεργεια και μονο...
:look:

Εχετλαίος
12/10/2010, 12:44
Καρα-άσχετο και συγνώμη κιόλας...
Τη σειρά "Η Κυρία Ντο-ρε-Μι" γυρισμένη τη δεκαετία του '80 στο Ρέθυμνο με την Ε. Ανουσάκη την θυμάται κανείς;
Φοβερά όμορφα δοσμένες ανθρώπινες καταστάσεις, ακόμα και ο στιγματισμός των φυματικών (των χτηκιάρηδων) και η απομόνωσή τους σε καλύβια στο βουνό...
http://www.livemovies.gr/series/h-kyria-ntoremi
Αυτός ο τόπος έχει περάσει πολλά...
:sad:

iosif
12/10/2010, 12:50
ομορφη σειρα
καποτε η ερτ εκανε θαυματα

μινορε, λεμονοδασος, ντορεμι κλπκλπκλπ

DimChios
12/10/2010, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πώπω κοίτα τι βρήκα τώρα...! :lol: :rotflmao:

(με τη σειρά: Εγώ, ο menos μετά συνοδείας συζύγου, ο ΝτιμΣπιναλόγκος, ο ΜαϊΚΤζής κι ένα άλλο παλικάρι που δεν γράφει στο φόρουμ. Η φωτό τραβήχτηκε απ'τον road spirit)



:lol: :lol: :lol: :lol:

αγαπη μου!!!

:blush:


214331

DimChios
12/10/2010, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
ομορφη σειρα
καποτε η ερτ εκανε θαυματα

μινορε, λεμονοδασος, ντορεμι κλπκλπκλπ



... "ο κηπος με τ αγαλματα"


:winka:

Εχετλαίος
12/10/2010, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
... "ο κηπος με τ αγαλματα"


:winka:

Ο θησαυρός της Βαγιας.
:wave2:

Εχετλαίος
12/10/2010, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
καμία μεταφορά βιβλίου στην μικρή οθόνη δεν το μπορεί.

Platoon
:wave2:

iosif
12/10/2010, 13:04
το πλατουν σαν βιβλιο δεν ελεγε πολλα

και τι τρεινσποτινγκ ηταν καλυτερο στο πανι απο το βιβλιο
και το χαι φιντελιτι

spyro
12/10/2010, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
ομορφη σειρα
καποτε η ερτ εκανε θαυματα

μινορε, λεμονοδασος, ντορεμι κλπκλπκλπ

ξέχασες το "Camping" !!!

απίστευτη σειρά η αγαπημένη μου ever μαζί με το μινορε






αλλά και "Ο Γιάννης και η Μαρία" και άλλα που μου διαφευγουν τώρα

iosif
12/10/2010, 13:05
απο το καμπινγκ στην φραπελια....

Εχετλαίος
12/10/2010, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
ξέχασες το "Camping" !!!

απίστευτη σειρά η αγαπημένη μου ever μαζί με το μινορε






αλλά και "Ο Γιάννης και η Μαρία" και άλλα που μου διαφευγουν τώρα

:wave2:

DimChios
12/10/2010, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
ξέχασες το "Camping" !!!

απίστευτη σειρά η αγαπημένη μου ever μαζί με το μινορε






αλλά και "Ο Γιάννης και η Μαρία" και άλλα που μου διαφευγουν τώρα



καλα, το καμπινγκ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!

Εννοειται!!!

Το "Γιαννη και Μαρια" δε το καλοθυμαμαι! Ημουν και μικρος τοτε!

:p

iosif
12/10/2010, 13:16
στο γιαννης και μαρια πρωτοπαιξε η πεμμυ ζουνη (τωρα βουλευτης πασοκ)και ο συμπρωταγωνιστης της ηταν ερασιτεχνης


σπαμ και ο βουρος -βουλευτης πασοκ-παιζει σε θεατρικη παρασταση μαζι με φερτη. μιλαμε ξημεροβραδιαζεται για το κοινο καλο ....

VALES
12/10/2010, 13:24
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif

καποτε η ερτ εκανε θαυματα










Ναι αλλά κάποιοι προτιμούσαν να βλέπουν το ''bold and the beautiful''.

Βέβαια δεν υπήρχε το face-book, υπήρχε όμως η AGB.

reinmeister
12/10/2010, 13:33
συναισθημα θελετε? στακατους πανεξυπνους διαλογους θελετε? κοφτερο σεναριο θελετε? ερμηνιες θελετε?

μια μονον ειναι η σειρα κυριοι,δεν ειναι ελληνικη και λεγεται house md...:a23: :a23: :a23:

devil's animal
12/10/2010, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
συναισθημα θελετε? στακατους πανεξυπνους διαλογους θελετε? κοφτερο σεναριο θελετε? ερμηνιες θελετε?

μια μονον ειναι η σειρα κυριοι,δεν ειναι ελληνικη και λεγεται house md...:a23: :a23: :a23:


εχεις δει το californication (http://www.imdb.com/title/tt0904208/) στον skai??:D

Vagelis Gar
12/10/2010, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Tόσο καιρό αναρωτιόμουν αν ''είσαι'' ή ''το παίζεις''. Είχα κατασταλάξει στο ''είσαι'' αλλά με το εμοτικόν που έβαλες, πήραν νέα τροπή τα δεδομένα.

Όταν αποφασίσεις λοιπόν να σταματήσεις να ''το παίζεις'' και μπορέσεις να σκεφτείς, θα δεις πως την παράθεση την έκανα στο σχόλιό σου για το face-book και τις 1000/λεπτό εγγραφές, και όχι για την σειρά.
Και φυσικά τίποτα δεν είναι τυχαίο. Δεν είναι τυχαίο π.χ. πως τόοοσα σκουπίδια έχουν ανάλογες εγγραφές στο face-book. Να τις θεωρήσουμε κι αυτές Γαμάουα? Κι αν όχι... γιατί?



Επίσης θα συμφωνήσω με τον Καπ10.
Αν διαβάσεις πρώτα το βιβλίο και μετά δεις την σειρά/έργο... :(
Βέβαια όλα αυτά προϋποθέτουν διάβασμα, οπότε οι απαιτήσεις μου (τουλάχιστον ως προς το πρόσωπό σου) θα πρέπει να μειωθούν.

Πάρε λοιπόν δύο :beer: :beer: και κέρασε μία και τον Sergio. :wave2:


Σεβόμενος την παράκληση του Μάκη βάζω τελεία και παύλα

VALES
12/10/2010, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
ας πούμε για τη σειρά μόνο..ή ότι τέλος πάντως αφορά "Το Νησί".:beer: [/B]













:a01: Το βλέπω Μάκη, το βλέπω. :lol: :beer:

makis206
12/10/2010, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
:a01: Το βλέπω Μάκη, το βλέπω. :lol: :beer:

Εντάξει, είμαστε στις Γενικές και κάνω λίγο το κουνέλι..:lol: :cool:

Μην τρώγεστε χωρίς λόγο όμως ρε'σείς, τσακώστε.:beer: :beer:

VALES
12/10/2010, 14:33
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206

Μην τρώγεστε χωρίς λόγο όμως ρε'σείς





Όχι ρε, δεν πρόκειται... τα ίδια τραβάω και με τα ανήψια μου. :wave2:

618RR
12/10/2010, 16:21
:rolleyes:
μ' αυτά και μ' αυτά, τα οικόπεδα στην Πλάκα (το χωριό απέναντι από τη Σπιναλίγκα) έχουν πάρει την ανιούσα για τα καλά... Πως αλλάζουν οι καιροί...!

Πάντως, το βιβλίο χρησιμοποιεί ιστορικά στοιχεία, αλλά δεν παύει να είναι μυθιστόρημα, οπότε μην ταυτίσετε τη σειρά (όσοι τη δείτε, εγώ απέχω της TV) με την Ιστορία...

Επίσης, για όσους ενδιαφέρονται, ένα από τα καλύτερα διδακτορικά που έγιναν τα τελευταία χρόνια στις κοινωνικές επιστήμες αφορά στην ανασύνθεση της ιστορίας της Σπιναλόγκας, μέσα και από τις μαρτυρίες των τελευταίων επιζώντων. Έγινε στο τμήμα Κοινωνιολογίας του Πανεπιστημίου Κρήτης από το Μ. Σαββάκη το 2003.

Αξίζει για όσους δεν το έχουν κάνει να επισκεφθείτε το νησί, αν και τα στοιχεία της παλιότερης ιστορίας (πρό αποικίας λεπρών - κατοικείται από το 1200 περίπου) καταλαμβάνουν μεγαλύτερη έκταση στους εκθεσιακούς χώρους.



:wave2:

the who
12/10/2010, 16:40
Το θεμα πιασαρικο,οι ερμηνειες καλες εως πολυ καλες,Φωτογραφια απαιχτη(για σκηνοθετες δεν μιλαω ειναι ολοι τρομπες :rotflmao: ).Στη φτωχεια της ελληνικης τι βι ειναι οτι καλυτερο υπαρχει.
Για την ιστορια η πρωτη ελληνιδα γυναικα σκηνοθετις που εστειλε φικτιον ταινια στην Βενετια ειχε σαν θεμα την Σπιναλογκα.
Λιλα ΚΟυρκουλακου και φωτογραφια ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ Νικος Γαρδελης.Μερικα πραγματα οντως δεν ειναι τυχαια.

mikros boudas
12/10/2010, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από 618RR
:rolleyes:
μ' αυτά και μ' αυτά, τα οικόπεδα στην Πλάκα (το χωριό απέναντι από τη Σπιναλίγκα) έχουν πάρει την ανιούσα για τα καλά... Πως αλλάζουν οι καιροί...!

Πάντως, το βιβλίο χρησιμοποιεί ιστορικά στοιχεία, αλλά δεν παύει να είναι μυθιστόρημα, οπότε μην ταυτίσετε τη σειρά (όσοι τη δείτε, εγώ απέχω της TV) με την Ιστορία...

Επίσης, για όσους ενδιαφέρονται, ένα από τα καλύτερα διδακτορικά που έγιναν τα τελευταία χρόνια στις κοινωνικές επιστήμες αφορά στην ανασύνθεση της ιστορίας της Σπιναλόγκας, μέσα και από τις μαρτυρίες των τελευταίων επιζώντων. Έγινε στο τμήμα Κοινωνιολογίας του Πανεπιστημίου Κρήτης από το Μ. Σαββάκη το 2003.

Αξίζει για όσους δεν το έχουν κάνει να επισκεφθείτε το νησί, αν και τα στοιχεία της παλιότερης ιστορίας (πρό αποικίας λεπρών - κατοικείται από το 1200 περίπου) καταλαμβάνουν μεγαλύτερη έκταση στους εκθεσιακούς χώρους.



:wave2: Mηπως υπερβαλλεις λιγο για αυτο με το καλυτερο διδακτορικο?κοψε κατι:beer:

618RR
12/10/2010, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
Mηπως υπερβαλλεις λιγο για αυτο με το καλυτερο διδακτορικο?κοψε κατι:beer:


Έγραψα "ένα από τα καλύτερα στις κοινωνικές επιστήμες" και εννοούσα στην Ελλάδα (παράλειψή μου)

Το έχεις διαβάσει; Ή βγάζεις συμπεράσματα αυθαίρετα;

Υ.γ.: δε φοίτησα στην εν λόγω σχολή, ούτε γνωρίζω προσωπικά τον συγγραφέα

mikros boudas
12/10/2010, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από 618RR
Έγραψα "ένα από τα καλύτερα στις κοινωνικές επιστήμες" και εννοούσα στην Ελλάδα (παράλειψή μου)

Το έχεις διαβάσει; Ή βγάζεις συμπεράσματα αυθαίρετα;

Υ.γ.: δε φοίτησα στην εν λόγω σχολή, ούτε γνωρίζω προσωπικά τον συγγραφέα Για την Ελλαδα μαλλον συμφωνουμε.
Ναι,ξερω την δουλεια του Σαββακη μιας και ειναι πολυ κοντα σε ο,τι κανω κι εγω.Δεν την θεωρω κατι το ιδιαιτερο,ο,τι κανει εχει γινει κι απο αλλους και ισως και καλυτερα(προσωπικη μου γνωμη).Καλο βεβαια να γινεται τετοια δουλεια στην Ελλαδα οπως και να χει.
Επισης,με προβληματιζει η ακροβασια αναμεσα στην κοινωνιολογια και την ψυχολογια χωρις να υπαρχει υποβαθρο κοινωνικης ψυχολογιας καθαρα αλλα κοινωνιολογιας και ψυχολογιας(που ειναι κατι πολυ διαφορετικο).Δε θα ηθελα να σχολιασω αλλο γιατι ειμαστε εκτος θεματος:beer: :beer:

618RR
12/10/2010, 16:57
Όντως είμαστε εκτός θέματος αν και η σχετική συζήτηση είναι πολύ ενδιαφέρουσα...

Το ανέφερα απλά γιατί φαντάστηκα ότι δεν είναι ιδιαίτερα γνωστό...

(By the way το MEGA το είχε μοιράσει στους συντελεστές...)



:beer: :beer: :beer:

mikros boudas
12/10/2010, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από 618RR
Όντως είμαστε εκτός θέματος αν και η σχετική συζήτηση είναι πολύ ενδιαφέρουσα...

Το ανέφερα απλά γιατί φαντάστηκα ότι δεν είναι ιδιαίτερα γνωστό...

(By the way το MEGA το είχε μοιράσει στους συντελεστές...)



:beer: :beer: :beer: το καλοκαιρι ημουνα κατω και μιλησα και με μερικους ντοπιους που παιζουν στην σειρα και αναφερθηκαν διαφοροι που εχουν κανει ερευνα,μεταξυ τους και ο Σαββακης:beer: :beer:

Το ειδα κι εγω το επεισοδιο.Το βιβλιο δε το εχω διαβασει και μαλλον δεν προκειτε.Συγκινει και ασχολειται με ενα τεραστιο θεμα οποτε μαλλον θα "πιασει".Σαν παραγωγη ειναι πολυ καλοφτιαγμενο παντως.Θα περιμενω να δω και την συνεχεια για συμπερασματα.

filipp0s
12/10/2010, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
...και αναφερθηκαν διαφοροι που εχουν κανει ερευνα,μεταξυ τους και ο Σαββακης:beer: :beer:



για τον Μανο λες? Σημερα μιλουσα μαζι του. Το βιβλιο του ειναι πολυ καλο και εχει αληθινες μαρτυριες απο Σπιναλογκιτες... :beer:

the who
12/10/2010, 19:36
Το 1958 λοιπον:

http://www.tainiothiki.gr/festivals/4grecgr4.html

http://www.tvsoup.com.cy/tilemageiremata/6993-spinalogka-to-nisi-tis-siopis.html

Εχετλαίος
12/10/2010, 19:47
Για όσους θέλουν να μάθουν την ιστορία του "Κάστρου", του Βενετσιάνικου φρούριου της Σπιναλόγκας, σας προτείνω το 11ο τέυχος του περιοδικού Κρητικό Πανόραμα (Περιοδικό ΚΡΗΤΙΚΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ Πανεπιστημίου 46, T.K 10678 Αθήνα Τηλ.210.3300090 Fax.210.3300816 e-mail: cretemag@otenet.gr) Μικρό απόσπασμα από το τεύχος που αναφέρω:

Η βενετική Σπιναλόγκα
Μια μέρα από τη ζωή του Ιερώνυμου Κονταρίνι, προβλεπτή στο φρούριο τη Σπιναλόγκας, τον Νοέμβριο του 1588. Η πρόσφατη ιστορία της Σπιναλόγκας είναι τόσο ζοφερή, οι μνήμες που τη συνοδεύουν τόσο οδυνηρές κι αποτρόπαιες, ώστε έχουν καλύψει κάθε προγενέστερη ιστορική μνήμη. Όποιος ακούσει τη λέξη «Σπιναλόγκα», αυθόρμητα θα πει «Α, εκεί που ζούσαν οι λεπροί;» Η ιστορία του νησιού, όμως, ξεκινάει πολύ νωρίτερα. Η Μαρία Αρακαδάκη περιγράφει πώς βρέθηκε απάνω στον ξερόβραχο το «κάστρο» και διασκεδάζει την επιπόλαιη εντύπωση κάποιων, ότι τα αδυσώπητα εκείνα τείχη χτίστηκαν για να φυλακίσουν μέσα τους, για κάτι παραπνω από μισόν αιώνα, το δράμα των «ζωντανών νεκρών»: 1903-1957.



:wave2:

ego_o_idios
12/10/2010, 22:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos
ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ σειρά, επιτέλους κάποιοι σεβάστηκαν τους τηλεθεατές και δημιούργησαν κάτι μοναδικό.

Δείτε τι γίνεται εδώ....http://www.facebook.com/pages/TO-NESI/133312943361847#!/pages/TO-NESI/133312943361847

ne sta apaftaria mas

ego_o_idios
13/10/2010, 00:04
re pate kala 8elete na empedosete stin kata8lipsi ston pesimismo stin 8lipsi ke ton 8anato?
http://www.youtube.com/watch?v=C7yg9E6WAm0

parakolou8iste olo to video na dite ti lene ke ti traviksan aftes i psixes

nomizete pos i tenia ine piotiki ke aksia prosoxis megalis ke mpla mpla

fate osi mizeria mporite osi 8lipsi mporite giriste se ekines tis perasmenes epoxes
ke meta exoume ke xirotera

olokaftomata akoma pio piso galiki epanastasi ke katoxi
akoma pio piso iera eksetasi
akoma pio piso?

tin vriskete me tin 8lipsi ke tin mizeria


diaskedazete me ton pono ton sinan8ropon mas

pernate omorfes stigmes sigkinisis me ton pono ton sinan8ropon mas?

8a mas pai kapou oloi afti i istoria?


aftes i varies skines me emfasi ston pono stin 8lipsi tin mizeria

iste gia ta mpaza afto prepi na katalavete

VALES
13/10/2010, 00:20
:a014:

el_hymador
13/10/2010, 00:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
re pate kala 8elete na empedosete stin kata8lipsi ston pesimismo stin 8lipsi ke ton 8anato?
http://www.youtube.com/watch?v=C7yg9E6WAm0

parakolou8iste olo to video na dite ti lene ke ti traviksan aftes i psixes

nomizete pos i tenia ine piotiki ke aksia prosoxis megalis ke mpla mpla

fate osi mizeria mporite osi 8lipsi mporite giriste se ekines tis perasmenes epoxes
ke meta exoume ke xirotera

olokaftomata akoma pio piso galiki epanastasi ke katoxi
akoma pio piso iera eksetasi
akoma pio piso?

tin vriskete me tin 8lipsi ke tin mizeria


diaskedazete me ton pono ton sinan8ropon mas

pernate omorfes stigmes sigkinisis me ton pono ton sinan8ropon mas?

8a mas pai kapou oloi afti i istoria?


aftes i varies skines me emfasi ston pono stin 8lipsi tin mizeria

iste gia ta mpaza afto prepi na katalavete

Ανανεωσιμες πηγες ενεργειας κοιτονται στα παγκακια
και η αεναη πηγη της νιοτης ρενει με ανταλλακτικα μεταξοσκωληκα τους αργοπορημενους κολακες τις εσπεριας
Μα να! Ενα νυχτοπουλι κρωζει ανθρακικο και οι απατηλοι νιπτηρες του νοστου ματαια καρτερουν τις πυρινες ρομφαιες...

απο την συλλογη:

Πολεοδομικο πρελουδιο

the who
13/10/2010, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
re pate kala 8elete na empedosete stin kata8lipsi ston pesimismo stin 8lipsi ke ton 8anato?
http://www.youtube.com/watch?v=C7yg9E6WAm0

parakolou8iste olo to video na dite ti lene ke ti traviksan aftes i psixes

nomizete pos i tenia ine piotiki ke aksia prosoxis megalis ke mpla mpla

fate osi mizeria mporite osi 8lipsi mporite giriste se ekines tis perasmenes epoxes
ke meta exoume ke xirotera

olokaftomata akoma pio piso galiki epanastasi ke katoxi
akoma pio piso iera eksetasi
akoma pio piso?

tin vriskete me tin 8lipsi ke tin mizeria


diaskedazete me ton pono ton sinan8ropon mas

pernate omorfes stigmes sigkinisis me ton pono ton sinan8ropon mas?

8a mas pai kapou oloi afti i istoria?


aftes i varies skines me emfasi ston pono stin 8lipsi tin mizeria

iste gia ta mpaza afto prepi na katalavete

Ναι ρε μαν εχεις δικηο βουνο.Παω να δω το big brother τωρα που τοχω γραμμενο στο σουπερ ντουπερ dvd recorder μου,μετα θα δω Πανια και το βραδυ μπουζουκια.
Να ευθυμησουμε λιγο βρε αδερφε.

@hymador :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

charlie says
13/10/2010, 15:17
O ψυχαναγκασμος σε ολο του το μεγαλειο.
Εντονως υποφωτισμενα πλανα και ομορφα ταλαιπωρημενοι ηθοποιοι να αναπαριστουν μια θλιβερη ιστορια.
Αναρωτιεμαι σαν παρατηρητης τι πρεπει να νιωσω ,τυχερος? (που δεν ειμαι στην θεση τους),
ασχημος? που παροτι οι πρωταγωνιστες ειναι ασθενεις ειναι ομορφοι,
η,λιγος σαν ανθρωπος ,οταν οι πρωταγωνιστες ασχολουνται με αυτα τα σοβαρα θεματα,
εγω σαν κοινος θνητος αναλωνομαι , στο πως θα βρω χρηματα για το ενοικιο?

nikos_abel
13/10/2010, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
re pate kala 8elete na empedosete stin kata8lipsi ston pesimismo stin 8lipsi ke ton 8anato?
http://www.youtube.com/watch?v=C7yg9E6WAm0

parakolou8iste olo to video na dite ti lene ke ti traviksan aftes i psixes

nomizete pos i tenia ine piotiki ke aksia prosoxis megalis ke mpla mpla

fate osi mizeria mporite osi 8lipsi mporite giriste se ekines tis perasmenes epoxes
ke meta exoume ke xirotera

olokaftomata akoma pio piso galiki epanastasi ke katoxi
akoma pio piso iera eksetasi
akoma pio piso?

tin vriskete me tin 8lipsi ke tin mizeria


diaskedazete me ton pono ton sinan8ropon mas

pernate omorfes stigmes sigkinisis me ton pono ton sinan8ropon mas?

8a mas pai kapou oloi afti i istoria?


aftes i varies skines me emfasi ston pono stin 8lipsi tin mizeria

iste gia ta mpaza afto prepi na katalavete

Καλά, δε παίζεσαι.

Αν και καταβάθος έχει πολύ δίκιο...

WebDevGr
13/10/2010, 15:28
Όσοι δεν γουστάρουν καλά κάνουν και δεν βλέπουν τη σειρά.... αλλά καλά θα κάνουν να μας αφήσουν κι εμάς στην ησυχία μας!!!

Όλες αυτές οι κορώνες και οι ανούσιες εκφράσεις προσβάλουν πρωτίστως εσάς τους ίδιους!!!!!





Κι επίσης καλό θα ήταν να κλειδωθεί ή και να διαγραφεί το παρόν... αρκετά έβγαλαν κάποιοι τα κόμπλεξ τους.

el_hymador
13/10/2010, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από charlie says
O ψυχαναγκασμος σε ολο του το μεγαλειο.
Εντονως υποφωτισμενα πλανα και ομορφα ταλαιπωρημενοι ηθοποιοι να αναπαριστουν μια θλιβερη ιστορια.
Αναρωτιεμαι σαν παρατηρητης τι πρεπει να νιωσω ,τυχερος? (που δεν ειμαι στην θεση τους),
ασχημος? που παροτι οι πρωταγωνιστες ειναι ασθενεις ειναι ομορφοι,
η,λιγος σαν ανθρωπος ,οταν οι πρωταγωνιστες ασχολουνται με αυτα τα σοβαρα θεματα,
εγω σαν κοινος θνητος αναλωνομαι , στο πως θα βρω χρηματα για το ενοικιο?

Αν το καλοκεφτεις, οποιαδηποτε μορφη τεχνης το ιδιο περιττη και ανουσια ειναι...δεν μπορει να σου εξασφαλισει το ενοικιο δυστυχως.

charlie says
13/10/2010, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Αν το καλοκεφτεις, οποιαδηποτε μορφη τεχνης το ιδιο περιττη και ανουσια ειναι...δεν μπορει να σου εξασφαλισει το ενοικιο δυστυχως.


Συμφωνοι,αλλα εχει τυχει να δω φωτογραφια και να αισθανθω τυχερος που την ειδα,
ενω, ολο αυτο μου φανταζει σαν διαλειμμα απο τις διαφημισεις.

ego_o_idios
13/10/2010, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Ναι ρε μαν εχεις δικηο βουνο.Παω να δω το big brother τωρα που τοχω γραμμενο στο σουπερ ντουπερ dvd recorder μου,μετα θα δω Πανια και το βραδυ μπουζουκια.
Να ευθυμησουμε λιγο βρε αδερφε.

@hymador :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

diladi re xazemene to na ksilosis tin kerea ke na tin exis mono gia o8oni opote goustaris esi den pezi prepi sony ke kala:lol:
na vlepis kapio programa

pane xese re asta diala vlakentie
pou nomizis oti dia8etis ke pnevma xorto radiki gladiole

oust
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

el_hymador
13/10/2010, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από charlie says
Συμφωνοι,αλλα εχει τυχει να δω φωτογραφια και να αισθανθω τυχερος που την ειδα,
ενω, ολο αυτο μου φανταζει σαν διαλειμμα απο τις διαφημισεις.

Ε ωραια μην το βλεπεις τοτε...δεν σε εχει κανενας δεμενο μπροστα στο χαζοκουτι

the who
13/10/2010, 17:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
diladi re xazemene to na ksilosis tin kerea ke na tin exis mono gia o8oni opote goustaris esi den pezi prepi sony ke kala:lol:
na vlepis kapio programa

pane xese re asta diala vlakentie
pou nomizis oti dia8etis ke pnevma xorto radiki gladiole

oust
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αν θελεις ξηλωσε τη δικη σου κεραια.Ασε εμας τους βλακεντιους κλπ να βλεπουμε οτι γουσταρουμε.Αν δεν εχεις γνωμη μη μας κανεις τα @@ ζεπελιν.Πανε παιξε με τις κουκλες σου τωρα παληογιδι.:p

makis206
13/10/2010, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Αν θελεις ξηλωσε τη δικη σου κεραια.Ασε εμας τους βλακεντιους κλπ να βλεπουμε οτι γουσταρουμε.Αν δεν εχεις γνωμη μη μας κανεις τα @@ ζεπελιν.Πανε παιξε με τις κουκλες σου τωρα παληογιδι.:p

Άσ'τονε μωρέ να λέει, αφού βλέπεις πως ούτε ο ίδιος δεν ξεκολλά!


Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
sony kai kala

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

the who
13/10/2010, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Άσ'τονε μωρέ να λέει, αφού βλέπεις πως ούτε ο ίδιος δεν ξεκολλά!



:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

Εσενα δεν σου μιλω.:mad: :mad: :mad:

makis206
13/10/2010, 17:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Εσενα δεν σου μιλω.:mad: :mad: :mad:

Επειδή μου αρέσει το Νησί;:look:

Άντε καλά, δεν μ'αρέσει.:alien: :lol:

Lioulios
13/10/2010, 17:44
Tο μακρύ σας και το κοντό σας .Άλλο πράγμα είναι να βλέπεις κάτι που βλέπεται στην ΤV και άλλο αυτό που λέτε ορισμένοι .Δεν είπαμε να κάτσουμε όλοι και να ακυρώσουμε τα πάντα εκείνη την ώρα για να το δούμε ,αλλά όταν κάποιος στο σπίτι θέλει να δει TV είναι κάτι που αξίζει ! Η σειρά είναι αξιόλογη για τα Ελληνικά δεδομένα και πάλι κάτι δεν μας αρέσει . ΟΚ.
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Για όσους θέλουν να μάθουν την ιστορία του "Κάστρου"...:
:a013:

Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
re pate kala 8elete na empedosete stin kata8lipsi ston pesimismo stin 8lipsi ke ton 8anato?
http://www.youtube.com/watch?v=C7yg9E6WAm0
Αυτός ήταν ο Ρεμουντάκης που αν και σε αυτό το βίντεο φαίνεται να λέει ότι λέει ,στην παργματικότητα ήταν ένας από τους παρακινητές για την ανάπτηξη του νησιού , για να μην καταντήσει τάφος ζωντανών νεκρών .
Δες αν θέλεις το βίντεο από Πρωταγωνιστές ποιός ήταν ο Ρεμουντάκης (στο τέλος του βιντεο)
και πως γενικά την πάλευαν οι κάτοικοι .http://www.youtube.com/watch?v=4RjWFGln-hY&feature=related

faraway
13/10/2010, 17:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από charlie says
O ψυχαναγκασμος σε ολο του το μεγαλειο.
Εντονως υποφωτισμενα πλανα και ομορφα ταλαιπωρημενοι ηθοποιοι να αναπαριστουν μια θλιβερη ιστορια.
Αναρωτιεμαι σαν παρατηρητης τι πρεπει να νιωσω ,τυχερος? (που δεν ειμαι στην θεση τους),
ασχημος? που παροτι οι πρωταγωνιστες ειναι ασθενεις ειναι ομορφοι,
η,λιγος σαν ανθρωπος ,οταν οι πρωταγωνιστες ασχολουνται με αυτα τα σοβαρα θεματα,
εγω σαν κοινος θνητος αναλωνομαι , στο πως θα βρω χρηματα για το ενοικιο?

πραγματικά απορώ !!

πρόκειται για μία δραματική σειρά , γιατί να μην ακολουθεί και ο φωτισμός και τα πλάνα το δράμα ??

σκοπός είναι να μπεις στο δράμα και να νιώσεις , και όλα τα μέσα στοχεύουν εκεί !!!

....δηλαδή την ασθένεια τη είχαν στα πρώτα στάδια μόνο άσχημοι άνθρωποι και απαγορεύοταν να την έχουν όμορφοι , ή μήπως τότε δεν υπήρχαν όμορφοι άνθρωποι και η ομορφιά μοιράστηκε στο πλανήτη απλόχερα μόλις γεννηθήκαμε εμείς ???

charlie says
13/10/2010, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
πραγματικά απορώ !!

πρόκειται για μία δραματική σειρά , γιατί να μην ακολουθεί και ο φωτισμός και τα πλάνα το δράμα ??

σκοπός είναι να μπεις στο δράμα και να νιώσεις , και όλα τα μέσα στοχεύουν εκεί !!!

....δηλαδή την ασθένεια τη είχαν στα πρώτα στάδια μόνο άσχημοι άνθρωποι και απαγορεύοταν να την έχουν όμορφοι , ή μήπως τότε δεν υπήρχαν όμορφοι άνθρωποι και η ομορφιά μοιράστηκε στο πλανήτη απλόχερα μόλις γεννηθήκαμε εμείς ???

Ο καθενας μπορει να παρακολουθησει αυτο που τον ενδιαφερει.
Σταθηκες στα επιμερους του σκεπτικου μου για να βγαλεις τα δικα σου συμπερασματα φιλτατε ,
το δραμα,η βια,η απογνωση και πολλα αλλα ,σιγουρα δεν χρειαζονται δεκαπεντε κλικ του στοπ υποφωτισμο για να σε κανουν να νιωσεις .
Εχουν ενα κοινο χαρακτηριστικο ομως ,οτι ειναι ωμα και αγρια και στην συγκεκριμενη περιπτωση,
ενω το νησι ηταν τοπος εξοριας ,οπως το παρουσιαζουνε μοιαζει με προορισμο διακοπων.
Δεν αμφισβητω την ποιοτητα της σειρας ,απλα δεν εχει να μου προσφερει κατι σαν αντιδωρο,
για τον χρονο που θα της διαθεσω.