PDA

View Full Version : Σχετικα με διαροη καυσιμου



PortisHead
12/10/2010, 12:07
Μετα απο αναζητηση σε Γερμανια και Αγγλια , ειδα οτι εχουν αντιμετωπισει και αλλοι αυτο το προβλημα.

Ειναι μια μικρη διαρροη καυσιμου απο το τελευταιο κολλαρο.
Διορθωνεται αμεσα , χωρις κοστος (ή μηδαμινο τουλαχιστον ) απο τα επισημα συνεργεια.

Για τσεκαρετε.

Εγω το παρατηρησα το καλοκαιρι , κατοχος 1250

:wave2:


214325

taskon
12/10/2010, 13:18
το παρατηρησα και εγω σε 650 Κ8, αντικατεστησα το κολλαρο και ολα καλα.Το κόστος όντως ελάχιστο.

f.christos
12/10/2010, 13:38
Ακριβως αυτο επαθα κ γω....ενα σφυξιματακι αρκουσε!:)

BIKENEST
12/10/2010, 15:45
λυνουμε την δεξια βιδα ( με τ αλεν 4 ) απο το δεξι κολαρο εισαγωγη τραβαμε την μακρια βιδα που περναει απο της δυο εισαγωγες να πεσουν οι 2 αποστατες που ειναι αναμεσα στα 2 κολαρα κραταμε κοντρα με το δαχτυλο μας το κολαρο του 3 κυλινδρου περναμε την βιδα και σφιγκουμε με προσοχη και τελος!!
για να βγαλουμε την ξεραμενη βενζινη ψεκαζουμε με καπιο καθαριστικο carb!! σε 5 λεπτα τελειωσαμε!!:beer: :beer: :beer: :beer:

intruder
14/03/2012, 00:17
πηγα να σφιξω τη βιδα κ μου κοπηκε.που μπορω να βρω καινουρια?εβαλα προσωρινα μια δανεικη αλλα πρεπει να την επιστρεψω

dimzan
14/03/2012, 03:15
πηγα να σφιξω τη βιδα κ μου κοπηκε.που μπορω να βρω καινουρια?εβαλα προσωρινα μια δανεικη αλλα πρεπει να την επιστρεψω

λογικα θα βρεις εδω: http://www.kentrovidas.gr/contact.php

peter86
14/03/2012, 10:59
λογικα θα βρεις εδω: http://www.kentrovidas.gr/contact.php

+1:beer:

IlliGoS
14/05/2012, 18:32
Είχα και εγώ το συγκεκριμένο πρόβλημα(650 Κ8). Όταν διάβασα το ποστ του PortisHead πήγα στο εξουσιοδοτημένο συνεργείο που πηγαίνω το μηχανάκι. Εκεί τους το έδειξα και μου είπανε ότι το πρόβλημα είναι σχεδιασμού και δεν λυνεται. Σε άλλο πελάτη με το ίδιο πρόβλημα ακόμη και με αλλαγή όλης της εισαγωγής δεν μπορεσαν να λύσουν το πρόβλημα.

Μετά από τα παραπάνω και επειδή θεωρούσα το συνεργείο αξιόπιστο αποφάσισα να το αφήσω και να μην ασχοληθώ άλλο.


λυνουμε την δεξια βιδα ( με τ αλεν 4 ) απο το δεξι κολαρο εισαγωγη τραβαμε την μακρια βιδα που περναει απο της δυο εισαγωγες να πεσουν οι 2 αποστατες που ειναι αναμεσα στα 2 κολαρα κραταμε κοντρα με το δαχτυλο μας το κολαρο του 3 κυλινδρου περναμε την βιδα και σφιγκουμε με προσοχη και τελος!!
για να βγαλουμε την ξεραμενη βενζινη ψεκαζουμε με καπιο καθαριστικο carb!! σε 5 λεπτα τελειωσαμε!!:beer: :beer: :beer: :beer:

Φίλε BIKENEST χίλια ευχαριστώ για το post σου! Το εφάρμοσα μόνος μου και το πρόβλημα λύθηκε!

Για όποιον θέλει να το δοκιμάσει μόνος του να παραθέσω το σημείο που δυσκολεύτηκα: Καθώς δεν πρόσεξα όταν ξεβίδωνα την βίδα και την γυρνούσα χωρίς να την τραβάω προς τα έξω η βίδα γύρισε το κολλάρο προς τα μέσα/πίσω. Όταν προσπαθούσα να την ξαναβιδώσω το παξιμαδι του κολλάρου είχε φύγει από την θέση του και δεν μπορούσα και να το φτάσω με το χερι. (Γενικά έχω μεγάλα χέρια και δεν χωράνε)

BIKENEST και πάλι thanks!

PortisHead
14/05/2012, 21:31
Είχα και εγώ το συγκεκριμένο πρόβλημα(650 Κ8). Όταν διάβασα το ποστ του PortisHead πήγα στο εξουσιοδοτημένο συνεργείο που πηγαίνω το μηχανάκι. Εκεί τους το έδειξα και μου είπανε ότι το πρόβλημα είναι σχεδιασμού και δεν λυνεται. Σε άλλο πελάτη με το ίδιο πρόβλημα ακόμη και με αλλαγή όλης της εισαγωγής δεν μπορεσαν να λύσουν το πρόβλημα.

Ενημέρωσε please και τον κόσμο για τα σαϊνια του συγκεκριμενου συνεργειου (επίσημου ???) για να τον "προτιμαμε" και εις το μέλλον.
:smokin:

τελος καλα - ολα καλα.