PDA

View Full Version : Εκλεψαν φορτηγό με λαθρομετανάστες



Tigas
12/10/2010, 11:42
Μεγάλο αστυνομικό φιάσκο εξελίχθηκε πριν τα μεσάνυχτα στην περιοχή του Ασπρόπυργου, όταν δύο ένοπλοι επιτέθηκαν σε αστυνομικούς, τους αφόπλισαν, τους απέσπασαν φορτηγό με 50 λαθρομετανάστες, το οποίο έφερναν οι αστυνομικοί από την Κόρινθο και εξαφανίστηκαν.

Λίγο αργότερα στην περιοχή του Χαϊδαρίου συνελήφθη άτομο ιρακινής καταγωγής που οδηγούσε όχημα μέσα στο οποίο βρέθηκαν τα δύο πιστόλια που κλάπηκαν από τους αστυνομικούς. Η Αστυνομία εκτιμά ότι πρόκειται για έναν από τους δύο δράστες της επίθεσης κατά των αστυνομικών, ενώ το άλλο άτομο αναζητείται, όπως και το φορτηγό ψυγείο με τους 50 μετανάστες.

Τα πράγματα εξελίχθησαν ως εξής: Αργά χθες το βράδυ τετραμελής ομάδα αστυνομικών ύστερα από μπλόκο στην περιοχή της Κορινθίας εγκλώβισε ύποπτο φορτηγό. Ο οδηγός του το εγκατέλειψε και διέφυγε. Η ομάδα των αστυνομικών κατέσχεσε το φορτηγό στο οποίο ήταν κρυμμένοι 50 μετανάστες και χωρίς να ζητήσουν οποιαδήποτε ενίσχυση από την Αθήνα αποφάσισαν να οδηγήσουν το φορτηγό στη Διεύθυνση Αλλοδαπών. Δύο από τους αστυνομικούς επιβιβάστηκαν στο φορτηγό και οι άλλοι δύο το συνόδευαν με το περιπολικό τους. Στην περιοχή Ασπροπύργου η πομπή δέχτηκε επίθεση από δύο ενόπλους που επέβαιναν σε ένα αυτοκίνητο με αποτέλεσμα οι αστυνομικοί ουσιαστικά να παραδοθούν και να δώσουν και τα όπλα τους. Οι συνθήκες του περιστατικού δεν έχουν διερευνηθεί ακόμη πλήρως ενώ εξελισσόταν ολονύχτια έρευνα για την εξακρίβωση των συνθηκών κάτω από τις οποίες εξελίχθηκε η υπόθεση, αλλά και για τον εντοπισμό του άλλου δράστη-δουλεμπόρου.

Enet (http://www.enet.gr/?i=news.el.ellada&id=212509)

Η ''χαλαρώτητα'' των αστυνομικών και η ελλειπής τους εκπαίδευση δεν παίζεται.
Εάν δεν μπορούν να προστατεύσουν τους εαυτούς τους πώς θα κάνουν την δουλειά για την οποία πληρώνονται:rolleyes:

Εχετλαίος
12/10/2010, 12:00
Eμπειρισμός ρε γμτ...
:sad:

Gandalf dr685sm
12/10/2010, 12:20
ακόμα δεν μάθαμε καλά καλά τι έγινε.. βγήκαν και τα συμπεράσματα.

Αφήστε να δούμε τι θα πούνε για το ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ έγινε το όλο περιστατικό. Μου κάνει πολύ "εύκολο" το σταμάτημα. Μήπως αντί για έλλειψη εκπαίδευσης , έπαιξε κάποια "πληρωμή" και στήθηκε σκηνικό... ή υπήρξε εν πάση περιπτώση κάτι άλλο που έγινε.

:a55: :a11:

byron
12/10/2010, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
ακόμα δεν μάθαμε καλά καλά τι έγινε.. βγήκαν και τα συμπεράσματα.

Αφήστε να δούμε τι θα πούνε για το ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ έγινε το όλο περιστατικό. Μου κάνει πολύ "εύκολο" το σταμάτημα. Μήπως αντί για έλλειψη εκπαίδευσης , έπαιξε κάποια "πληρωμή" και στήθηκε σκηνικό... ή υπήρξε εν πάση περιπτώση κάτι άλλο που έγινε.

:a55: :a11:

Ναι μάγε όπως τα λες....:rotflmao: :lol: :rotflmao:

Δεν κάνουν κανένα ευχέλαιο που τους πήραν μόνο τα όπλα και δεν τους ρίξανε και στην καρότσα με τους 50 αγάμητους να τρομάξουν οι gang bang τσόντες λέμε..:rotflmao: :lol: :rotflmao:

Gandalf dr685sm
12/10/2010, 13:35
δεν έχεις ιδέα πόσα τέτοια μπορούν να βγούν διαφορετικά απο οσα μεταδίδονται. Το έχουμε ξανασυζητήσει.. πέρα απο τα αστυνομικά τεκταινόμενα... γενικά καλό είναι όταν γίνονται κάποια πράγματα , πριν σπεύσουμε να γίνουμε κριτές, καλό είναι να έχουμε μια καλύτερη ενημέρωση.

Γνώμη μου.


Gandalf

TheFace
12/10/2010, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Στην περιοχή Ασπροπύργου η πομπή δέχτηκε επίθεση από δύο ενόπλους που επέβαιναν σε ένα αυτοκίνητο με αποτέλεσμα οι αστυνομικοί ουσιαστικά να παραδοθούν και να δώσουν και τα όπλα τους.

:a029:

TheFace
12/10/2010, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ναι μάγε όπως τα λες....:rotflmao: :lol: :rotflmao:

Δεν κάνουν κανένα ευχέλαιο που τους πήραν μόνο τα όπλα και δεν τους ρίξανε και στην καρότσα με τους 50 αγάμητους να τρομάξουν οι gang bang τσόντες λέμε..:rotflmao: :lol: :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TarasOne
12/10/2010, 14:01
ακόμα δεν μάθαμε καλά καλά τι έγινε.. βγήκαν και τα συμπεράσματα. Αφήστε να δούμε τι θα πούνε για το ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ έγινε το όλο περιστατικό. Μου κάνει πολύ "εύκολο" το σταμάτημα. Μήπως αντί για έλλειψη εκπαίδευσης , έπαιξε κάποια "πληρωμή" και στήθηκε σκηνικό... ή υπήρξε εν πάση περιπτώση κάτι άλλο που έγινε.



Ναι, γιατί είναι σαφώς καλύτερο να ειναι πουλημένοι από το να είναι άχρηστοι...

devil's animal
12/10/2010, 14:06
παντως οτι και να εγινε δειχνει ελλειπη εκπαιδευση ή βρωμια-χρηματισμο....
:wave2:

sniper
12/10/2010, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
δεν έχεις ιδέα πόσα τέτοια μπορούν να βγούν διαφορετικά απο οσα μεταδίδονται. Το έχουμε ξανασυζητήσει.. πέρα απο τα αστυνομικά τεκταινόμενα... γενικά καλό είναι όταν γίνονται κάποια πράγματα , πριν σπεύσουμε να γίνουμε κριτές, καλό είναι να έχουμε μια καλύτερη ενημέρωση.

Γνώμη μου.


Gandalf

Μάγε μου αγαπημένε.....

Δεν απέδρασαν απο το κελλί 1-2 άτομα.... ολόκληρη νταλίκα με 50 νοματέους πήραν από ένοπλους αστυνομικούς....

Οπότε:
1. Είναι ανεκπαίδευτοι
2. Είναι πληρωμένοι αλλά και ΜΑΛΑΚΕΣ για να τους πάρουν το φορτηγό, τους αλλοδαπούς και τα όπλα....

καλή η υποστήριξη προς το σώμα αλλά ορισμένες φορές είναι κραυγαλέες οι καταστάσεις....


Εκτός κι αν έχουν λευκή απεργία "σιγά μην σκοτωθώ εγώ για να μου κόβουν το δώρο χριστουγέννων κλπ"

Οπότε δεν έχουμε αστυνομική προστασία αλλά πληρώνουμε κάποιους για να κάθονται....

@Βυρωνα : + Όλα! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Cpt. Haddock
12/10/2010, 14:15
Ενα παλιό ρητό που λέγαν οι γέροντες στο χωριό μου, ειναι το εξής

"Never attibute to malice that which can be adequately explained by stupidity"

Κατι ήξεραν :wacko:

hidefnick
12/10/2010, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
....και δεν τους ρίξανε και στην καρότσα με τους 50 αγάμητους να τρομάξουν οι gang bang τσόντες λέμε..:rotflmao: :lol: :rotflmao:

You are a kinky boy..... :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

stavrogin
12/10/2010, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR


Η ''χαλαρώτητα'' των αστυνομικών και η ελλειπής τους εκπαίδευση δεν παίζεται.
Εάν δεν μπορούν να προστατεύσουν τους εαυτούς τους πώς θα κάνουν την δουλειά για την οποία πληρώνονται:rolleyes: [/B]

Ελλειπης η εκπαίδευση, χαλαροι οι μπτσοι, αλλα για σκεφτητε οτι ο τυπος που συνελυφθει είναι ιρακινος!

Οι πιθανοτητες να είναι εμπειρος να χει κρατησει οπλο να εχει πολεμισει ισως,είναι πολυ μεγαλες.
Αμα τους την πεσει ιρακινος που χει εκπαιδευτει στους δρομους... τι να σου κανουν τα μπατσά μας και εκαμιτες να ηταν.

sniper
12/10/2010, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
You are a kinky boy..... :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

Κι έμπειρος, may I add....


:smokin:

sniper
12/10/2010, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Ελλειπης η εκπαίδευση, χαλαροι οι μπτσοι, αλλα για σκεφτητε οτι ο τυπος που συνελυφθει είναι ιρακινος!

Οι πιθανοτητες να είναι εμπειρος να χει κρατησει οπλο να εχει πολεμισει ισως,είναι πολυ μεγαλες.
Αμα τους την πεσει ιρακινος που χει εκπαιδευτει στους δρομους... τι να σου κανουν τα μπατσά μας και εκαμιτες να ηταν.

I would have to aggree.....



y.g. grafw stin aggliki gia na mporei na diabazei ki o Cap10

Tigas
12/10/2010, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Ελλειπης η εκπαίδευση, χαλαροι οι μπτσοι, αλλα για σκεφτητε οτι ο τυπος που συνελυφθει είναι ιρακινος!

Οι πιθανοτητες να είναι εμπειρος να χει κρατησει οπλο να εχει πολεμισει ισως,είναι πολυ μεγαλες.
Αμα τους την πεσει ιρακινος που χει εκπαιδευτει στους δρομους... τι να σου κανουν τα μπατσά μας και εκαμιτες να ηταν.

Εδώ δεν θα συμφωνησω γιατί και εγώ είχα έρθει σε εμπλοκή και με Τούρκους και με Ιρακινούς(για τον ίδιο ακριβώς λόγο) όταν ήμουνα φαντάρος και ανταλλαγή πυρών και θύματα είχαμε αλλά τουλάχιστον δεν είμασταν αδιάφοροι-χαλαροί εκεί που ήμασταν, απλοί έφεδροι και με εκπαίδευση 1 ετούς όχι οι αστυνομικοί που είναι επαγγελματίες και θέλω να πιστεύω ότι βρίσκονται σε συνεχή εκπαίδευση

STOYBI
12/10/2010, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Εδώ δεν θα συμφωνησω γιατί και εγώ είχα έρθει σε εμπλοκή και με Τούρκους και με Ιρακινούς(για τον ίδιο ακριβώς λόγο) όταν ήμουνα φαντάρος και ανταλλαγή πυρών και θύματα είχαμε αλλά τουλάχιστον δεν είμασταν αδιάφοροι-χαλαροί εκεί που ήμασταν, απλοί έφεδροι και με εκπαίδευση 1 ετούς όχι οι αστυνομικοί που είναι επαγγελματίες και θέλω να πιστεύω ότι βρίσκονται σε συνεχή εκπαίδευση


Παντα ελεγα οτι πραγματικη εκπαιδευση υπαρχει μονο στον Ελληνικο Στρατο....!!!



:uplate:

Tigas
12/10/2010, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Παντα ελεγα οτι πραγματικη εκπαιδευση υπαρχει μονο στον Ελληνικο Στρατο....!!!



:uplate:

αναλόγα το σώμα που υπηρέτησες :D

sniper
12/10/2010, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Εδώ δεν θα συμφωνησω γιατί και εγώ είχα έρθει σε εμπλοκή και με Τούρκους και με Ιρακινούς(για τον ίδιο ακριβώς λόγο) όταν ήμουνα φαντάρος και ανταλλαγή πυρών και θύματα είχαμε αλλά τουλάχιστον δεν είμασταν αδιάφοροι-χαλαροί εκεί που ήμασταν, απλοί έφεδροι και με εκπαίδευση 1 ετούς όχι οι αστυνομικοί που είναι επαγγελματίες και θέλω να πιστεύω ότι βρίσκονται σε συνεχή εκπαίδευση

Σταύρε,

Αν δεν κόψεις κανένα θύμα, εγώ έκανα βολές στα 800μ χωρίς διόπτρα :lol: :lol:

:wave2:

gixxerpap
12/10/2010, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Σταύρε,

Αν δεν κόψεις κανένα θύμα, εγώ έκανα βολές στα 800μ χωρίς διόπτρα :lol: :lol:

:wave2:

μην τον παρεξηγείς, παράφαγε την κυριακή και ακόμα βλέπει εφιάλτες:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

the who
12/10/2010, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ναι μάγε όπως τα λες....:rotflmao: :lol: :rotflmao:

Δεν κάνουν κανένα ευχέλαιο που τους πήραν μόνο τα όπλα και δεν τους ρίξανε και στην καρότσα με τους 50 αγάμητους να τρομάξουν οι gang bang τσόντες λέμε..:rotflmao: :lol: :rotflmao:


Διεστραμμενο μου ακουγεται αλλα γουσταρω.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tigas
12/10/2010, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Σταύρε,

Αν δεν κόψεις κανένα θύμα, εγώ έκανα βολές στα 800μ χωρίς διόπτρα :lol: :lol:

:wave2:

ρε αλήθεια σου λέω δεν λέω φίδια :p 5 φορές είχα πάει σε γαμωβραχωνησίδες δεν στο έχω πεί:rolleyes:

την άλλη φορά θα αφήσω τον pap να στα ξαναπεί τότε που τα βάλαμε 150 τουρκους και μείναμε από πυρομαχικά:look:

Tigas
12/10/2010, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
μην τον παρεξηγείς, παράφαγε την κυριακή και ακόμα βλέπει εφιάλτες:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

άν δεν κόψεις εσύ θα αρχίσω να λέω τί μας έλεγες παλιότερα και θα αρχίσει όλο το φόρουμ τα γκουχου γκούχου:cool:

sniper
12/10/2010, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ρε αλήθεια σου λέω δεν λέω φίδια :p 5 φορές είχα πάει σε γαμωβραχωνησίδες δεν στο έχω πεί:rolleyes:

την άλλη φορά θα αφήσω τον pap να στα ξαναπεί τότε που τα βάλαμε 150 τουρκους και μείναμε από πυρομαχικά:look:


ΑΑαααααα ΟΚ.... κι εσεις σαν το τάγμα μηχανικού στο Κόσσοβο που σε επαπειλούμενη επίθεση Κοσσοβάρων, έριξαν όλα τα πυρομαχικά τους στον αέρα.... μετά είχαν τα όπλα για μπαστούνια.. :lol: :lol:

Μιλάμε για τρελλή εκπαίδευση! :lol:

sergiosm
12/10/2010, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ενα παλιό ρητό που λέγαν οι γέροντες στο χωριό μου, ειναι το εξής

"Never attibute to malice that which can be adequately explained by stupidity"

Κατι ήξεραν :wacko:

εσύ από πιο ... χωριό είσαι ;;;
:smokin: :smokin: :smokin:

sergiosm
12/10/2010, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
I would have to aggree.....
y.g. grafw stin aggliki gia na mporei na diabazei ki o Cap10


:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Cpt. Haddock
12/10/2010, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
εσύ από πιο ... χωριό είσαι ;;;
:smokin: :smokin: :smokin:

Flamborough upon Louros

:p

sniper
12/10/2010, 18:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Flamborough upon Louros

:p

You, old lad, must take your pipe and some tobacco, and come to the well known and small establishment for an ale (or lager or pils) for the birthday celebration of the landlady.

Around 10ish

:smokin:

Cpt. Haddock
12/10/2010, 18:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
You, old lad, must take your pipe and some tobacco, and come to the well known and small establishment for an ale (or lager or pils) for the birthday celebration of the landlady.

Around 10ish

:smokin:


Aaaahh.

Aye mate, will be there (pipe or not :D )

:loch lomond: :loch lomond: :loch lomond:

cityfly
12/10/2010, 18:55
τι έγινε ρε παιδιά

έκανε redirect στο www.moto.co.uk/forums και δεν το κατάλαβα;


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

the who
12/10/2010, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
τι έγινε ρε παιδιά

έκανε redirect στο www.moto.co.uk/forums και δεν το κατάλαβα;


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Aγγλιδες μωρε,τι περιμενεις?Ξερεις,μινι,ψηλιτακουνα και triumph.:rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
12/10/2010, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Aγγλιδες μωρε,τι περιμενεις?Ξερεις,μινι,ψηλιτακουνα και triumph.:rotflmao: :rotflmao:

και σοσιαλιστριες :smokin:

Χαξλεϋ, 'Οργουελ... :smokin: