PDA

View Full Version : Ουφ, ουφ, ουφ...



Trithen
22/07/2005, 08:23
Καλημέρα…
Καλημέρα με καλή διάθεση (όπως πάντοτε), καλημέρα με χαμόγελο, καλημέρα με όνειρα, καλημέρα με φιλοδοξίες, καλημέρα με σχέδια, καλημέρα με τα πάντα…
Αν και τον τελευταίο καιρό η ζωή μου έχει, αν όχι μια κατηφορική κλίση άνω των 90 μοιρών, απλώς μια στασιμότητα, εγώ, ενάντια σ’ αυτό που πολλοί ονομάζουν «κοινή λογική» (και που σημειωτέον ποτέ δεν εννόησα να καταλάβω τι ακριβώς σημαίνει), κρατάω κόντρα σε όλες τις κακουχίες (έως ότου έρθει ένα μεγάλο κύμα με φόρα και με… ξαπλώσει) και συνεχίζω να κάνω όνειρα, όπως όταν ήμουν παιδί… Γιατί καθώς μεγάλωνα, αποδείχθηκε περίτρανα πως έφερνα περισσότερο με …βιολί (που λένε)…
Και που λέτε, προς τι όλος αυτός ο πρόλογος, δεν ξέρω ακριβώς… Ίσως οφείλεται στο ότι θέλω να σας εξηγήσω, πως μέσα στις ντάνες χαρτιών που μου κλείνουν απειλητικά το μάτι καθημερινά στο γραφείο, μέσα στον «μίνι καύσωνα» που προβλέπουν συνεχώς και αδιαλείπτως οι μετεωρολόγοι, ανάμεσα σε χιλιάδες ερωτήματα του τύπου «εγώ πότε θα πάρω άδεια, κουράστηκα, γιατί δεν τελειώνει η δουλειά…?», βρήκα λίγο χρόνο σήμερα να ξεχαστώ και να ξεφύγω, κανονίζοντας το πρόγραμμα των διακοπών μου, όχι για περισσότερο από 25 λεπτά… Παρέα με την καλή φιλενάδα του γραφείου (ISDN), τους αχώριστους φίλους μου (τσιγάρα) και έναν περαστικό κατά καιρούς απ’ τη ζωή μου (καφέ), ένιωσα κάτι από διακοπές, σε όλα τα νησιά της Ελλάδας, ταξιδεύοντας με διάφορες ακτοπλοϊκές εταιρίες, με διάφορες αεροπορικές εταιρίες, και έκανα σχέδια, όνειρα, πείτε το όπως θέλετε…Μου έμεινε ακριβώς 1 μήνας για την άδειά μου από το γραφείο, έχω επιλέξει εδώ και καιρό έναν προορισμό «ρομαντικό» όπως λένε για ζεύγη… Και ομολογώ πως χάρηκα… Χάρηκα η άμοιρη, και πολύ κιόλας, και να φανταστείτε πως το ρομαντικό αυτό νησί, θα στεγάσει, τον έρωτα εμού και …της Μαρίας… Τι ρομαντικό να κάνω εγώ με την Μαρία δηλαδή στην Σαντορίνη… Κάτι που μου περνάει από το μυαλό, είναι να βγάζουμε φωτογραφίες για ν’ αποθανατίσουμε το ειδυλλιακό τοπίο… Αλλά, για να σας πω και την αλήθεια, και εδώ το ηλιοβασίλεμα, από την πίστα των Καρτ, εξαίρετο φαντάζει… Πως βγήκε αυτή η φήμη με το ηλιοβασίλεμα της Σαντορίνης, δεν μπορώ να καταλάβω… Γι’ αυτό, θα πάω να κάνω τον έλεγχο (να διαπιστώσω εξ ιδίας αντιλήψεως, που λένε) τι παίζει εκεί κάτω, και θα ενημερώσω και εσάς μόλις επιστρέψω, για το αν συνεχίζει να είναι ρομαντικό το νησί της Σαντορίνης, όταν πηγαίνεις εκεί με τη…Μαρία…
Και που λέτε, κάπου εδώ θα πρέπει να σας αφήσω, μιας και αν δεν τακτοποιήσω ό,τι εκκρεμότητα έχω, θα πάω στην Σαντορίνη και θα σκέφτομαι τον «ρομαντισμό» που εκπέμπει το γραφείο μου και το είδος μυστηρίου που κρύβει (και γ@μώ τα μυστήρια , μιας και θα ψάχνω που είναι η αίτηση του …τάδε, πριν 3 μήνες, εδώ την είχα, που να πάρει)…
Σας αφήνω πουλάκια μου γλυκά…
Ααααα… Και που ‘στε… (χιχιιχ)…Σε λιγότερο από 3 ώρες δίνω εξετάσεις για δίπλωμα μηχανής έως 125 κυβικά εκατοστά, και κάτι μέσα μου μου φωνάζει εντόνως ότι θα την κάνω την μαλακία… Άντε να δούμε.. Θα σας κρατάω ενήμερους…
Μμμμάκια…

Alex_Under
22/07/2005, 08:32
Καλή τύχη Βίκυ, και don't worry, όλα θα πάνε καλά...Όσον αφορά τις διακοπές, τι κι αν πας μόνο με την "Μαρια"....Είμαι σίγουρος θα περάσεις πολύ ωραία....You never know what can happen...

Μικρή Λουλού
22/07/2005, 08:35
το κειμενο σου,οαση..
να σαι καλα και να περνας καλυτερα!

:beer:

Dodok edessa
22/07/2005, 08:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trithen
Καλημέρα…
Τι ρομαντικό να κάνω εγώ με την Μαρία δηλαδή στην Σαντορίνη;




:uplate: :eyepop: ρε την τυχερή την Μαρία :confused: :uplate:
















ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΧΑΡΤΙ :wave2:

tai
22/07/2005, 09:06
με το καλό το χαρτι και καλα να περασεις στην σαντορινη:wave2: :sun:

ireneepi
22/07/2005, 09:20
Καλη επιτυχια κ.....συνεχισε να κανεις ονειρα,πιστεψε με ειναι αλλο πραγμα.....

free rider
22/07/2005, 09:29
το τελευταίο πράγμα που θα πάψουμε να κάνουμε ειναι να ονειρευόμαστε...

το πρωτο που θα ήθελα να κάνω προσωπικά μιλόντας είναι να αποτινάξω απο πάνω μου ολα τα βαρύδια που με χωρίζουν απο αυτα που ονειρεύομαι..

:beer: :beer: :beer:

illuminatios
22/07/2005, 10:44
χαιρετισμους στη μαμα με τις ανυσυχίες της! καλές διακοπές και ναι πετάξου μέχρι κρητη




:sun:

ΟΚΤΑΝΙΟ
22/07/2005, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trithen
Αν και τον τελευταίο καιρό η ζωή μου έχει, αν όχι μια κατηφορική κλίση άνω των 90 μοιρών


Αυτο με τις μοιρες, μου θυμιζει kinhsh....

(οσοι γνωριζουν καταλαβαινουν τι εννοω :D )

Trithen
22/07/2005, 14:21
Και πάλι γειά σας...
Καθώς προχώραγα στο δρόμο για να γυρίσω σπίτι από το γραφείο (το οποίο γραφείο τον τελευταίο καιρό στεγάζει μόνο τα ξεχασμένα γυαλιά, άντε και το κινητό καμιά φορά, μιας και εγώ είμαι συνεχώς στους δρόμους για "δουλειές"), θυμήθηκα κάτι...
Ξέχασα να σας πω πως ΠΕΡΑΣΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΑΔΕΙΑΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΟΣ ΟΔΗΓΗΣΕΩΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΕΩΣ 125CC... Εύλογα κάποιος από εσάς θα μου πει "μηχανή είναι τα 125cc"? και με περίσσεια υπέρηφάνεια εγώ, θα του πω "ΝΑΙ, ΕΙΝΑΙ"... Χιχιχι...
Εκτός αυτού, δεν κανονίζετε κανένα ταξιδάκι προς Σαντορίνη μεριά κατά τέλη Αυγούστου, μιας και στο "ρομαντικό" ταξιδάκι με τη μαρία, κάποιος πρέπει να μας βγάζει και φωτογραφίες? χιχιχιιχιχιχ...
Δεν έχω καθόλου χρόνο. πρέπει να κάνω μπανάκι και να φύγω στην πίστα... Θα τα πούμε σύντομα ελπίζω...
Σας ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση στα post μου...
Μμμμμάκια...

adam_tsouk
22/07/2005, 14:35
Αααααχχχχ.... διακοπές............




:D :D :D

free rider
22/07/2005, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trithen

Ξέχασα να σας πω πως ΠΕΡΑΣΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΑΔΕΙΑΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΟΣ ΟΔΗΓΗΣΕΩΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΕΩΣ 125CC... Εύλογα κάποιος από εσάς θα μου πει "μηχανή είναι τα 125cc"? και με περίσσεια υπέρηφάνεια εγώ, θα του πω "ΝΑΙ, ΕΙΝΑΙ"... Χιχιχι...



ευγε ....

με το καλό να ρολάρεις οταν πάρεις την πρώτη μηχανή σου...

:beer: :beer: :beer:

nimbus
22/07/2005, 15:45
Συγχαρητήρια:beer:

με το καλό να οδηγήσεις την μηχανή που ονειρεύεσαι:wave2:

StarSailor
22/07/2005, 15:51
Με το καλό να πας λοιπόν, σου εύχομαι να περάσεις όσο ρομαντικά, χαλαρωτικά, ξεσαλωτικά, όπως τέλος πάντων εσύ θες :D

Με τη "Μαρία" μη κάνεις πολύ παρέα, γιατί αυτή που ξέρω εγώ καίει πολλά εγκεφαλικά κύτταρα :p

Trithen
23/07/2005, 03:02
free rider: H πρώτη μου μηχανούλα (προσωπικά τη θεωρώ μηχανούλα) είναι πλέον πραγματικότητα, καιρό πριν πάρω το δίπλωμα... yamaha crypton r... Ευχαριστώ για τις ευχές...

nimbus: Ονειρεύομαι hayabusa, αλλά κάτι μου λέει πως τα πόδια μου δεν θα φτάνουν στο έδαφος, μιας και από το Γυμνάσιο, έχω το ίδιο ύψος...

StarSailor: Ευχαριστώ για τις ευχές σου, επίσης και σε εσένα, όσο για τη Μαρία, κάτι είχε πάρει το αυτί μου, αλλά δεν ήμουν σίγουρη... Τώρα που είμαι ενήμερη, θα έχω το νου μου... :p

johnpagr
23/07/2005, 03:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trithen
Και πάλι γειά σας...
Καθώς προχώραγα στο δρόμο για να γυρίσω σπίτι από το γραφείο (το οποίο γραφείο τον τελευταίο καιρό στεγάζει μόνο τα ξεχασμένα γυαλιά, άντε και το κινητό καμιά φορά, μιας και εγώ είμαι συνεχώς στους δρόμους για "δουλειές"), θυμήθηκα κάτι...
Ξέχασα να σας πω πως ΠΕΡΑΣΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΑΔΕΙΑΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΟΣ ΟΔΗΓΗΣΕΩΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΕΩΣ 125CC... Εύλογα κάποιος από εσάς θα μου πει "μηχανή είναι τα 125cc"? και με περίσσεια υπέρηφάνεια εγώ, θα του πω "ΝΑΙ, ΕΙΝΑΙ"... Χιχιχι...
Εκτός αυτού, δεν κανονίζετε κανένα ταξιδάκι προς Σαντορίνη μεριά κατά τέλη Αυγούστου, μιας και στο "ρομαντικό" ταξιδάκι με τη μαρία, κάποιος πρέπει να μας βγάζει και φωτογραφίες? χιχιχιιχιχιχ...
Δεν έχω καθόλου χρόνο. πρέπει να κάνω μπανάκι και να φύγω στην πίστα... Θα τα πούμε σύντομα ελπίζω...
Σας ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση στα post μου...
Μμμμμάκια...


katarxhn EVGE gia to diploma .... ante kai sta aperiorista ...

exoume kanonhsei taksidaki gia santorini alla sta telh toutounou tou mhna oper kai 8a sou steilw foto ,,,, :D :D gia na ksereis ti 8a deis otan kataftaseis ekei8e.. :D

Na eise kala

Na pernas kalytera

:wave2:

Trithen
23/07/2005, 11:25
johnpagr: Ax, ναι αγαπημένε, πολύ θα με εξυπηρετούσες...
Αν και κάτι έχω δει, από κάτι ηφαίστεια και ηλιοβασιλέματα και τέτοια, αλλά θα εκτιμούσα πολύ και τις δικές σου φώτο... Χιχιχιχι... Τύχη βουνό... Εεεε, καιενημερώστε και το νησί ότι τέλη, όχι τουτουνού, αλλά του αλλουνού μήνα θα πάω και εγώ... Να είναι προετοιμασμένοι βρε αδερφέ... Μμμμάκια...

pavlaras1
23/07/2005, 19:02
E!Trithen(Βικυ)Δεν σε εχω δει σε καμια φωτογραφια και θελω να σε δω απο περιεργεια.

Αν δεν εχεις να αναρτησεις μια φωτο σου αυτες της μερες οταν θα πας ταξιδι και θα επιστρεψεις αναρτησε μας μια απο την εκδρομη σου μαζι με την φιλη σου την Μαρια.

Φιλακια και καλο ταξιδι.

Υ.Γ. Συγχαρητηρια για το διπλομα σου.

sonic22
23/07/2005, 21:31
δυστυχως (ή ευτυχως) ο ηλιος ειναι στην θεση του (και θα παραμεινει εκει) για εκατομμυρια χρονια...

το θεμα δεν ειναι τη βλεπουμε... ουτε καν το ποτε το βλεπουμε
αλλωστε δεν βλεπουμε με τα ματια αλλα με το μυαλο

το θεμα ειναι τι μας θυμιζει και τη σημαινει για εμας αυτο που βλεπουμε...

καποιοι βλεπουν τα αρχαια μνημεια ως ενα σορο απο σκορπιες πετρες... αλλοι τα βλεπουν και κλαινε απο συγκινηση...


ολα μενουν ιδια αν δεν τα αγαπας... :winka:


καλες διακοπες…:beer: :beer: :beer: και ακομα καλυτερο διπλωμα


μια απορια... κατα την γνωμη σας...

είναι καλυτερα να ψηνεσαι στην κολαση ή να φτυαριζεις σκατα στον παραδεισο…

:sun: :beer: :sun:

pavlaras1
25/07/2005, 02:08
Μιας και λεμε για διακοπες και μπανια εχω να κανω μια προταση.

Σαββατο ή κυριακη οποιοι ειναι απο Θεσσαλονικη και συνηθως πανε για Χαλκιδικη για κανα μπανιο δεν κανονιζουμε να παμε ολοι μαζι παρεα για να κανουμε και λιγο χαβαλε.

Στειλτε κανα μηνυμα αν ειναι για να το κανονισουμε.

:beer:

:wave2:

cityfly
25/07/2005, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trithen

Ξέχασα να σας πω πως ΠΕΡΑΣΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΑΔΕΙΑΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΟΣ ΟΔΗΓΗΣΕΩΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΕΩΣ 125CC... συγχαρητήρια λοιπόν

πολλά καλά χιλιόμετρα
και πάντα ευχάριστα ταξίδια


Εύλογα κάποιος από εσάς θα μου πει "μηχανή είναι τα 125cc"? και με περίσσεια υπέρηφάνεια εγώ, θα του πω "ΝΑΙ, ΕΙΝΑΙ"... Χιχιχι...
[/QUOTE]

και γιατί να σου πούμε ότι τα 125 δεν είναι μηχανή; εξαρτάται τι θα πάρεις και κυρίως τι θα το κάνεις και που θα το πας, μπορείς να κάνεις απίστευτα πράγματα με ένα μικρό μηχανάκι

εγώ (για την ώρα) έχω πάει σε πιο πολλά μέρη με το μικρό από ό,τι τώρα με το μεσαίο.

ξέρεις πόσοι είναι αυτοί που έχουν τέρατα και η μόνη διαδρομή που έχουν δει είναι σπίτι δουλειά καφετέρια;


:wave2: :wave2: :wave2:

marilaki
25/07/2005, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trithen
Και πάλι γειά σας...
Καθώς προχώραγα στο δρόμο για να γυρίσω σπίτι από το γραφείο (το οποίο γραφείο τον τελευταίο καιρό στεγάζει μόνο τα ξεχασμένα γυαλιά, άντε και το κινητό καμιά φορά, μιας και εγώ είμαι συνεχώς στους δρόμους για "δουλειές"), θυμήθηκα κάτι...
Ξέχασα να σας πω πως ΠΕΡΑΣΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΑΔΕΙΑΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΟΣ ΟΔΗΓΗΣΕΩΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΕΩΣ 125CC... Εύλογα κάποιος από εσάς θα μου πει "μηχανή είναι τα 125cc"? και με περίσσεια υπέρηφάνεια εγώ, θα του πω "ΝΑΙ, ΕΙΝΑΙ"... Χιχιχι...
Εκτός αυτού, δεν κανονίζετε κανένα ταξιδάκι προς Σαντορίνη μεριά κατά τέλη Αυγούστου, μιας και στο "ρομαντικό" ταξιδάκι με τη μαρία, κάποιος πρέπει να μας βγάζει και φωτογραφίες? χιχιχιιχιχιχ...
Δεν έχω καθόλου χρόνο. πρέπει να κάνω μπανάκι και να φύγω στην πίστα... Θα τα πούμε σύντομα ελπίζω...
Σας ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση στα post μου...
Μμμμμάκια...


γιατί να μην είναι μηχανή τα 125cc???????????περιμένω πως κ πως τα επόμενα γενέθλιά μου που θα πάρω 50cc..

συγχαρητήρια για το δίπλωμα και να περνάς ΤΕΛΕΙΑ!!!Μμμάκια...

SaraMaritis
25/07/2005, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trithen
...ΠΕΡΑΣΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΑΔΕΙΑΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΟΣ ΟΔΗΓΗΣΕΩΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΕΩΣ 125CC...
Μπραβο Trithen-(γου)μαν !!! :cool:

Καλα ταξιδια λοιπον... :wave2:
:beer: