PDA

View Full Version : Επιχείρηση "Σφυροκόπημα" κατά παιδοφιλίας.



Σελίδες : 1 2 [3] 4

doctor x
15/10/2010, 08:41
Sorry Mage to...g@misa...Ama grafis apo to iPhone....

byron
15/10/2010, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από doctor x
Apla ligo prosoxi giati den diskolo na vrethi kapios me ...iliko
Kapios ston ipologisti tou xoris na xi idea...

mazi sou.

Oloi oi prezemporoi pou tous pianoyn me kila, ap' ta synnefa peftoyn :rotflmao: :lol: :rotflmao:

Gandalf dr685sm
15/10/2010, 08:57
doctor x...

όπως είπα και πριν.. το επάγγελμα/εξιδείκευση μου είναι Digital Forensics... ο ερευνητής δηλαδή που κοιτάει αυτά τα ευρήματα. Ο μόνος τρόπος όπως είπα και στην αρχή να έχεις τέτοια στοιχεία στον Η/Υ είναι να μπεί κάποιος απο δικό σου ή κοινό λογαριασμό χρήστη και να κάνει οτι κάνει , αφήνοντας ηλεκτρονικό ίχνος καθώς και άλλα στοιχεία.

Ο μόνος τρόπος να το διαχωρίσεις αυτό είναι να κάνεις συνδυασμό των ευρημάτων με ανακριτικά ευρήματα της ΕΛ.ΑΣ. Δουλειά οχι εύκολη σίγουρα αλλά 100% αποτελεσματική.

Ακόμα και μετά όμως, μπορεί κάποιος να αποδείξει αν μπορεί το οτι δεν το έκανε αυτός σε αίθουσα δικαστηρίου. Εξού και όταν είπα για τις ποινές πιο πάνω, αναφέρω πως πάντα πρέπει να υπάρχει το παράθυρο της έφεσης μέχρι και τον Άρειο ... μιας και μιλάμε για ειδεχθές κακούργημα.

Περισσότερα δυστυχώς δεν μπορώ να αναφέρω μέσα απο δημόσιο χώρο, απλά να σου πω οτι οι συγκεκριμένοι άνθρωποι που είναι "μπλεγμένοι" σε τέτοιου είδους ιστορίες, έχουν υλικό με βάθος χρόνου στον Η/Υ και οχι 1-2 φορές/αρχεία/πρόσβαση σε αντίστοιχα ηλεκτρονικά στοιχέια. Κάτι που σημαίνει οτι το κάνουν καιρό και σίγουρα δεν μπορεί να ισχυριστεί οτι μπήκε κάποιος 1 φορά και έκανε αυτό και εκείνο.

Gandalf

alres
15/10/2010, 09:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Αν μου επιτρέπεις τι εννοείς "έχω "μεγαλώσει" αρκετά παιδιά, με ένα τσουβάλι προβλήματα το καθένα"?

Δίχως να θέλω να επεκταθώ, επί χρόνια "απασχολούσα" παιδιά (όχι απλά φύλαγα) και κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς και το καλοκαίρι στις διακοπές, έχοντας παράλληλα αναλάβει και περιπτώσεις με σοβαρά προβλήματα ας πούμε ψυχικής υγείας. Πολλά από αυτά τα είδα να μεγαλώνουν δίπλα μου. Εύκολο δεν το λες, αλλά θαύμα είναι.

Αισθήματα έχουν όλοι. Και αυτός που επιθυμεί τη χειρότερη τιμωρία για το δράστη τέτοιων πράξεων δεν κουβαλάει ντε και καλά μεγαλύτερη ευαισθησία ή αγάπη για το παιδί του ή το γειτονάκι του.

Δηλαδή όσοι προσπαθούμε να είμαστε ψύχραιμοι, λογικοί και σε διαρκή αναρώτηση για το θέμα, είμαστε "πολιτισμένοι" με αυτή την αισχρή κ ανήθικη χροιά που έδωσαν αρκετοί από δω; Σοβαρά ρε μάγκες; Δηλαδή εσείς έχετε καρδιά και μεις όχι ε;

Έχω τη διεστραμμένη υποψία ότι όσο πιο κάφρικη αντίδραση θέλει να έχει κάποιος, τόσο δεν κινείται από διάθεση να είναι μέρος της "λύσης" αλλά για να πάρει αυτό το ατομικό κομματάκι εκδίκησης, που το "επιβάλλει" η κοινωνία. Γιατί αν δεν "εκδικηθείς" για ένα τέτοιο πράγμα, το σόι άντρας είσαι συ, έτσι;

Επίσης έχω άλλη μια διεστραμμένη υποψία ότι τα αγαπητά όργανα της εξουσίας δεν κινούνται από αγάπη ή διάθεση προστασίας για τα παιδιά, αλλά από μακροχρόνιο σχεδιασμό, που ένας των σκοπών του είναι η επέκταση (γενικά) της εξουσίας τους με πρόσχημα την καταπολέμηση της παιδοφιλίας. Δεν είμαι απλά καχύποπτος, έχω τη βεβαιότητα. Τα λαμπρά κατασκοπικά μυαλά πίσω από τις υπηρεσίες πληροφοριών υποψιάζομαι πόσο διεστραμμένοι είναι μόνο και μόνο με το φτωχό μυαλό μου και την τσαπατσούλικη γνώση του 20ου αιώνα.

Τέτοιες ποινές γιατί δεν εύχεστε για τους κατασκευαστές πυρηνικών όπλων, τους πιλότους που φέρουν τέτοιες βόμβες, τους σχεδιαστές και τους στρατιωτικους; Γιατί δεν τις εύχεστε για τα ντόπια παληκαράκια που βίασαν εδώ στη γειτονιά των Βαλκανίων χιλιάδες μουσουλμάνες και μουσουλμάνους; Γι αυτούς που κάνουν κατά συρροή και εξ επαγγέλματος τέτοιες πράξεις; Αυτοί δεν είναι ανώμαλοι; Δεν είναι διεστραμμένοι; Ή μήπως είναι, με μια ένοια, "δικοί μας", ε μάγκες;

Cpt. Haddock
15/10/2010, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
[...]όπως είπα και πριν.. το επάγγελμα/εξιδείκευση μου είναι Digital Forensics... [...]Gandalf

...


214742

Cpt. Haddock
15/10/2010, 09:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από alres
[...]Επίσης έχω άλλη μια διεστραμμένη υποψία ότι τα αγαπητά όργανα της εξουσίας δεν κινούνται από αγάπη ή διάθεση προστασίας για τα παιδιά, αλλά από μακροχρόνιο σχεδιασμό, που ένας των σκοπών του είναι η επέκταση (γενικά) της εξουσίας τους με πρόσχημα την καταπολέμηση της παιδοφιλίας.[...]

ελεος :bawl: :bawl: :bawl:

μιλαμε για μεγαλες εμμονες

(στα υπολοιπα συμφωνω παρεπιπτόντως)

Gandalf dr685sm
15/10/2010, 09:05
Τέτοιες ποινές γιατί δεν εύχεστε για τους κατασκευαστές πυρηνικών όπλων, τους πιλότους που φέρουν τέτοιες βόμβες, τους σχεδιαστές και τους στρατιωτικους; Γιατί δεν τις εύχεστε για τα ντόπια παληκαράκια που βίασαν εδώ στη γειτονιά των Βαλκανίων χιλιάδες μουσουλμάνες και μουσουλμάνους; Γι αυτούς που κάνουν κατά συρροή και εξ επαγγέλματος τέτοιες πράξεις; Αυτοί δεν είναι ανώμαλοι; Δεν είναι διεστραμμένοι; Ή μήπως είναι, με μια ένοια, "δικοί μας", ε μάγκες;

Έχεις δίκιο, απλά θα στο πω ωμά και ειλικρινά με το δικό μου μυαλό και γνώμη πάντα , έτσι;

Το θέαμα ενός κακοποιημένου παιδιού μέσα στην τοπική κοινωνία μας , είναι πολύ πιο άμεσο και πολύ πιο σοκαριστικό. Τα άλλα δεν είναι στην γειτονιά μας. Δυστυχώς έτσι σκεφτόμαστε όλοι.

Πρόσθετα βάλε οτι τα παραπάνω που περιγράφεις γίνονται εν καιρώ πολέμου που ΟΛΟΙ γινόμαστε κτήνη. Δεν είναι δικαιολογία βέβαια... απλά τονίζω το διαφορετικό στοιχείο.

Το έγκλημα είναι το ίδιο αποκρουστικό και στις δύο περιπτώσεις... απλά αυτό που αναφέρεις φίλε alres... είναι πως είναι κοινώς .. μακριά απο εμάς και την τοπική κοινωνία.

Gandalf

Gandalf dr685sm
15/10/2010, 09:07
Cpt... εγώ είμαι μελαχροινός και λίγο πιο "ογκώδης" ρε φίλε με κοντό μαλλί... χαχαχαχα... χώρια που αυτό που έβαλες ρε αλητήριε είναι Ιατρικό-Βιολογικό Lab και οχι ψηφιακό.

αγγλο-τόμαρο...:D

alres
15/10/2010, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Έχεις δίκιο, απλά θα στο πω ωμά και ειλικρινά με το δικό μου μυαλό και γνώμη πάντα , έτσι;

Το θέαμα ενός κακοποιημένου παιδιού μέσα στην τοπική κοινωνία μας , είναι πολύ πιο άμεσο και πολύ πιο σοκαριστικό. Τα άλλα δεν είναι στην γειτονιά μας. Δυστυχώς έτσι σκεφτόμαστε όλοι.

.[[[αυτό όμως δεν είναι ηθική αλλά επιλεκτικός κανιβαλισμός με πρόσχημα την "ηθική" ]]]

Πρόσθετα βάλε οτι τα παραπάνω που περιγράφεις γίνονται εν καιρώ πολέμου που ΟΛΟΙ γινόμαστε κτήνη. Δεν είναι δικαιολογία βέβαια... απλά τονίζω το διαφορετικό στοιχείο.

Το έγκλημα είναι το ίδιο αποκρουστικό και στις δύο περιπτώσεις... απλά αυτό που αναφέρεις φίλε alres... είναι πως είναι κοινώς .. μακριά απο εμάς και την τοπική κοινωνία.

[[[οι ομαδικοί βιασμοί έγιναν σε απόσταση 5-6 ωρών από τα βόρεια σύνορα της χώρας. Εσύ το λες μακριά, εγώ το λέω "σπίτι" μου ]]]

Gandalf


Εγώ έχω εμμονές και το λέω. Μονο που πολλά στοιχεία συνηγορούν ότι δεν είμαι καθόλου φαντασιόπληκτος. Εκτός θέματος

npat
15/10/2010, 09:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm

Ποιά είναι η διαφορά ακριβώς απο αυτόν που θέλει να κάνει κάτι με αυτόν που το έχει κάνει; Γιατί να διαφέρει η ποινή του; (η όποια ποινή του! )


:eyepop: :eyepop:

Έλεος γκάνταλφ. Διάβασε λίγο τι λες!

Cpt. Haddock
15/10/2010, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
:eyepop: :eyepop:

Έλεος γκάνταλφ. Διάβασε λίγο τι λες!

+1

Ρε μαγε, δεν κανουμε δικες προθεσεων :sick:

DrBig
15/10/2010, 09:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Διαβάζω ενα κάρο "θεωρήματα" και ενα σωρό άλλες αναλύσεις του κώλου εδώ μέσα... Ο ένας λέει οτι είναι έγκλημα κοινωνικών συνθηκών... ο άλλος οτι η κοινωνία πρέπει να είναι πολιτισμένη.

Θα γίνω σαν τον "ego_o_idios" (γεία σου ρε Λεωνίδα) και θα απαντήσω ωμά και κοφτά.

Είστε ερευνητής/αστυνομικός/απλός ευρισκόμενος στο σημέιο. Διαπιστώνεται έγκλημα επι παιδοφιλίας , είτε στην πράξη, είτε ως διακίνηση, είτε ώς εκμετάλλευση... Θεωρείται πραγματικά οτι έχει διαφορά;... γιατί έχω αρχίσει και τα χάνω με τις μαλακίες που διαβάζω εδώ μέσα.

Ποιά είναι η διαφορά ακριβώς απο αυτόν που θέλει να κάνει κάτι με αυτόν που το έχει κάνει; Γιατί να διαφέρει η ποινή του; (η όποια ποινή του! )

Ο ένας κατάφερε και το έκανε και ο άλλος είναι μελλοντικός πράττων. Και ναι... στην περίπτωση αυτή η προληπτική τιμωρία είναι οτι καλύτερο. Γιατί δηλαδή πρέπει να καταστραφεί η ζωή ενός ή πολλών παιδιών επειδή κάποιος που θέλει ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ, αλλά έχει απλά υλικό σχετικό;


Για σοβαρευτείτε λίγο, γιατί ιδέα δεν έχετε πόσο άσχημες είναι αυτές οι εικόνες. Και σας μιλάω εκ πείρας απο σχετική υπόθεση που είχα πέσει... ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ!

Όσον αφορά το θέμα της ποινής... είπα και πριν. Σε μια σοβαρή χώρα , ισόβια άνευ αναστολής, άνευ αδείας (Ελληνικό φαινόμενο αυτό! ), άνευ έφεσης... μετά την οριστική εκδίκαση της υπόθεσης (Εφετείο , αίντε και Άρειος Πάγος) που θα τον ορίσει ώς ένοχο.

Όσον αφορά την οικογένεια του και τον στιγματισμό της. Σας πληροφορώ οτι στην σχετική υπόθεση που αναφέρομαι , συγγενείς έδωσαν πληροφορίες... δεν τους ενδιέφερε ο στιγματισμός.. τους ενδιέφερε όμως ενας διεστραμμένος να σταματήσει το έργο του.

το ξαναλέω... βγάλτε τον αντίχειρα απο τον.... και σταματήστε να κάνετε αναλύσεις χωρίς καν να έχετε πέσει σε τέτοιες περιπτώσεις (υπ- )ανθρώπων.


Gandalf


Εχεις δυστυχως χασει καθε μετρο συμπεριforaς και σεβασμου στην ανεξιγνωμια. Κατα τ'αλλα 'πηγαδι της σκεψης' μη χ...ω :wave2:

Gandalf dr685sm
15/10/2010, 09:23
αυτό όμως δεν είναι ηθική αλλά επιλεκτικός κανιβαλισμός με πρόσχημα την "ηθική"

Δεν είπα ποτέ το αντίθετο... τα δεδομένα έθεσα και αυτά ισχύουν δυστυχώς παντού στον κόσμο. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε πως ενώ στο Αφγανιστάν-Ιράκ διαμελίζονται και σκοτώνονται παιδιά ακόμα και απο "λάθη" ποτέ δεν γίνεται ο ίδιος ντόρος αντίστοιχα ας πούμε με ομαδικές δολοφονίες που συμβαίνουν εντός σχολείων στις ΗΠΑ (π.χ. Columbia). Το αναφέρω ώς δείγμα αναφοράς σε αυτό που σου λέω ---"συμβαίνει μακριά".


οι ομαδικοί βιασμοί έγιναν σε απόσταση 5-6 ωρών από τα βόρεια σύνορα της χώρας. Εσύ το λες μακριά, εγώ το λέω "σπίτι" μου

Αντικειμενικά είναι μακριά απο την ΤΟΠΙΚΗ κοινωνία. Μην γενικεύεις και χάνεσαι. Πρόσθεσε επίσης οτι ήταν εν καιρώ πολέμου όπου ο όρος "ηθική" είναι γενικά ανύπαρκτος.

Επαναλαμβάνω οτι δεν ψάχνω για δικαιολογίες.. αναφέρω απλά τα δεδομένα. Το πως θα το εκλαβει κάποιος είναι κάτι άλλο που δεν μπορώ ούτε να κρίνω , ούτε να σχολιάσω.

Gandalf

Gandalf dr685sm
15/10/2010, 09:27
Ρε παλουκάρια... σκεφτείτε λίγο ...

Δεν είναι μόνο πρόθεση.. ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΥΛΙΚΟ... είναι ήδη υποψήφιοι προς την πράξη... πόσο απλά να το κάνω δηλαδή;

απλά στημένο μπας και το καταλάβετε...

Μπαίνεις σε μια τράπεζα... έχεις όπλο ... έχει μαντίλι στο κεφάλι και κρύβεις χαρακτηριστικά. Σε συλλαμβάνουν προ συμβάντος. Ποιά πρέπει να είναι η ποινή σου;

Απόπειρα ληστείας δεν είναι;

DrBig.... θα ακούσω , θα διαβάσω... αλλά δεν υποχρεούμαι να συμφωνήσω , πόσο μάλλον τα όσα λέγονται για μένα πάντα , δεν έχουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ βάση , παρά μόνο θεωρητική. Και για να το γυρίσω boomerang... ενοχλέι που διαφωνώ και δεν συμπλέω με τα όσα ΑΒΑΣΙΜΑ θεωρητικά ακούω;

Gandalf

Εχετλαίος
15/10/2010, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από alres
Δίχως να θέλω να επεκταθώ, επί χρόνια "απασχολούσα" παιδιά (όχι απλά φύλαγα) και κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς και το καλοκαίρι στις διακοπές, έχοντας παράλληλα αναλάβει και περιπτώσεις με σοβαρά προβλήματα ας πούμε ψυχικής υγείας. Πολλά από αυτά τα είδα να μεγαλώνουν δίπλα μου. Εύκολο δεν το λες, αλλά θαύμα είναι.

Αισθήματα έχουν όλοι. Και αυτός που επιθυμεί τη χειρότερη τιμωρία για το δράστη τέτοιων πράξεων δεν κουβαλάει ντε και καλά μεγαλύτερη ευαισθησία ή αγάπη για το παιδί του ή το γειτονάκι του.

Δηλαδή όσοι προσπαθούμε να είμαστε ψύχραιμοι, λογικοί και σε διαρκή αναρώτηση για το θέμα, είμαστε "πολιτισμένοι" με αυτή την αισχρή κ ανήθικη χροιά που έδωσαν αρκετοί από δω; Σοβαρά ρε μάγκες; Δηλαδή εσείς έχετε καρδιά και μεις όχι ε;

Έχω τη διεστραμμένη υποψία ότι όσο πιο κάφρικη αντίδραση θέλει να έχει κάποιος, τόσο δεν κινείται από διάθεση να είναι μέρος της "λύσης" αλλά για να πάρει αυτό το ατομικό κομματάκι εκδίκησης, που το "επιβάλλει" η κοινωνία. Γιατί αν δεν "εκδικηθείς" για ένα τέτοιο πράγμα, το σόι άντρας είσαι συ, έτσι;

Επίσης έχω άλλη μια διεστραμμένη υποψία ότι τα αγαπητά όργανα της εξουσίας δεν κινούνται από αγάπη ή διάθεση προστασίας για τα παιδιά, αλλά από μακροχρόνιο σχεδιασμό, που ένας των σκοπών του είναι η επέκταση (γενικά) της εξουσίας τους με πρόσχημα την καταπολέμηση της παιδοφιλίας. Δεν είμαι απλά καχύποπτος, έχω τη βεβαιότητα. Τα λαμπρά κατασκοπικά μυαλά πίσω από τις υπηρεσίες πληροφοριών υποψιάζομαι πόσο διεστραμμένοι είναι μόνο και μόνο με το φτωχό μυαλό μου και την τσαπατσούλικη γνώση του 20ου αιώνα.

Τέτοιες ποινές γιατί δεν εύχεστε για τους κατασκευαστές πυρηνικών όπλων, τους πιλότους που φέρουν τέτοιες βόμβες, τους σχεδιαστές και τους στρατιωτικους; Γιατί δεν τις εύχεστε για τα ντόπια παληκαράκια που βίασαν εδώ στη γειτονιά των Βαλκανίων χιλιάδες μουσουλμάνες και μουσουλμάνους; Γι αυτούς που κάνουν κατά συρροή και εξ επαγγέλματος τέτοιες πράξεις; Αυτοί δεν είναι ανώμαλοι; Δεν είναι διεστραμμένοι; Ή μήπως είναι, με μια ένοια, "δικοί μας", ε μάγκες;

Kαλή η θεωρία (δεν είναι ποτέ κακό να αναμοχλεύεις ιδέες και να επεξεργάζεσαι τη σκέψη πριν ξεφύγει είτε από το χέρι είτε από το στόμα) αλλά αν αντικρύσεις το κοπέλι σου διαλυμμένο από κάνα ανώμαλο το μόνο που θα θες θα είναι η παλούκωσή του και τα άντερά του χυμένα στο δρόμο. Ούτε αν και πως έφταιξε η κακούργα η κενωνία θα σε νοιάξει, ούτε αν επίσης ανώμαλοι στρατιωτικοί υπό τον ήχο των δολλαρίων βομβαρδίζουν παιδάκια στο πακιστάν. Θα γύρισει το μάτι σου ανάποδα και εγώ προσωπικά (που είμαι άξεστος, αγροίκος και βάρβαρος τη σκέψη)θεωρώ ότι ανώμαλο θα ήταν να μη γυρίσει!

:wave2:

DrBig
15/10/2010, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Ρε παλουκάρια... σκεφτείτε λίγο ...

Δεν είναι μόνο πρόθεση.. ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΥΛΙΚΟ... είναι ήδη υποψήφιοι προς την πράξη... πόσο απλά να το κάνω δηλαδή;

απλά στημένο μπας και το καταλάβετε...

Μπαίνεις σε μια τράπεζα... έχεις όπλο ... έχει μαντίλι στο κεφάλι και κρύβεις χαρακτηριστικά. Σε συλλαμβάνουν προ συμβάντος. Ποιά πρέπει να είναι η ποινή σου;

Απόπειρα ληστείας δεν είναι;

DrBig.... θα ακούσω , θα διαβάσω... αλλά δεν υποχρεούμαι να συμφωνήσω , πόσο μάλλον τα όσα λέγονται για μένα πάντα , δεν έχουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ βάση , παρά μόνο θεωρητική. Και για να το γυρίσω boomerang... ενοχλέι που διαφωνώ και δεν συμπλέω με τα όσα ΑΒΑΣΙΜΑ θεωρητικά ακούω;

Gandalf

Αυτο που σου ειπα παραπανω δε στο ειπα γιατι διαφωνεις, αλλα γιατι χαρακτηριζεις τις αποψεις των αλλων βγαλμενες απο τον κωλο, επειδη δεν συμφωνουν με τις δικες σου.

Ακομα θεωρεις αυτον που εχει υλικο στον υπολογιστη του υποψηφιο παιδεραστη και τον καταδικαζεις κιολας ως εναν. Δηλαδη αν εγω εχω παρανομο οπλο σπιτι μου, ειμαι υποψηφιος δολοφονος και πρεπει να καταδικαστω ως δολοφονος!!!

Τελος, αν οι νομοθεσιες γινονταν απο αυτους που ειχαν προσωπικη εμπειρια (ηταν θυματα) εγκληματικων ενεργειων, τοτε να εισαι σιγουρος οτι θα υπηρχε θανατικη ποινη ακομα και για κλοπες ζαρζαβατικων.

Χαλαρωσε λιγο.

Εχετλαίος
15/10/2010, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Ακομα θεωρεις αυτον που εχει υλικο στον υπολογιστη του υποψηφιο παιδεραστη και τον καταδικαζεις κιολας ως εναν.

Εσύ πως θα χαρακτήριζες ένα τέτοιο άνθρωπο; Απλά άρρωστο;
Πόσο σίγουρος θα ήσουν ότι απλά την κάνει σφενδόνη και ξελαμπικάρει και δεν το παει παραπέρα;
Kαι με το να αποκτά και ίσως και να διανέμει τέτοιο υλικό δε δίδει έναυσμα για περεταίρω αύξηση της ζήτησης και της προσφοράς;
:wave2:

Gandalf dr685sm
15/10/2010, 09:47
O χαρακτηρισμός μπορεί να ήταν ατυχής και ζητώ συγνώμη για αυτό αν προσέβαλα... όσο και αν είναι γραπτός ο λόγος κάποια πράγματα απλά σε βγάζουν εκτός εαυτού. Ίσως επειδή όπως είπα τα έχω δεί απο κοντά και με έχουν επηρρεάσει (ίσως) περισσότερο απο όσο πρέπει.


Ακομα θεωρεις αυτον που εχει υλικο στον υπολογιστη του υποψηφιο παιδεραστη και τον καταδικαζεις κιολας ως εναν. Δηλαδη αν εγω εχω παρανομο οπλο σπιτι μου, ειμαι υποψηφιος δολοφονος και πρεπει να καταδικαστω ως δολοφονος!!!



Αν το όπλο που έχεις έχει ιστορικό, πιθανώς και να είσαι. Τουλάχιστον έτσι θα χαρακτηριστείς αρχικά... αλλά δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο. Δεν είναι το ίδιο να έχεις όπλο που αν τύχει θα το χρησιμοποιήσεις (και αυτό παίζεται) με το να έχεις υλικό που δείχνει οτι θες/έχεις ανάγκη, να κάνεις κάτι και απλά δεν το έχεις κάνει ακόμα. Δεν μιλάμε δηλαδή για σκεπτόμενη πράξη που είναι η χρήση όπλου... αλλά για διεστραμμένη ΑΝΑΓΚΗ τους.

Όπως είπα και πριν εκείνος που έχει ιστορικό αποθηκευμένων στοιχείων το έχει εκεί γιατί είτε δεν μπορεί , είτε δεν έχει κάνει ακόμα πράξη. Οχι γιατί δεν θέλει να το κάνει... αλλά γιατί δεν έχει γίνει ακόμα.

Όσον αφορά τις ποινές , νομίζω οτι ήμουν ξεκάθαρος εξ αρχής... μην επαναλαμβάνομαι. Η νομοθεσία προβλέπει τιμωρία. Θέλω λοιπόν να είναι η αυστηρότερη που μπορεί να υπάρξει αλλά χωρίς την θανάτωση του.

Gandalf

Εχετλαίος
15/10/2010, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
αλλά χωρίς την θανάτωση του.

Όχι, εντάξει.
Αυτό το αναλαμβάνω εγώ, δεν υπάρχει πρόβλημα.

byron
15/10/2010, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Ακομα θεωρεις αυτον που εχει υλικο στον υπολογιστη του υποψηφιο παιδεραστη και τον καταδικαζεις κιολας ως εναν. Δηλαδη αν εγω εχω παρανομο οπλο σπιτι μου, ειμαι υποψηφιος δολοφονος και πρεπει να καταδικαστω ως δολοφονος!!!


Όπα ρε Αγη....:lol:
Προφανώς δεν γίνεται δολοφόνος κάποιος που έχει σπίτι του όπλα, όπως δεν γίνεται και πόρνη και κάθε γυναίκα που διαθέτει τα απαραίτητα του επαγγέλματος απ΄τη φύση.

Δεν νομιζω με νομικά και ανθρωπιστικά κριτήρια να μπορεί κάποιος να ποινικοποιήσει την πρόθεση, απ΄την άλλη όμως πόσο εύκολο είναι να στείλεις το παιδί σου κατηχητικό :lol: -στην εκκλησία που είναι ο περί ου παπάς- απο τη στιγμή που ξέρεις ότι καβλώνει μέ πάνες ?

Gandalf dr685sm
15/10/2010, 09:54
Στέλιο... η θανάτωση του πίστεψε είναι ο εύκολος δρόμος...

ΣΚέψου μόνο ενα ισοβίτη αιώνια, σε 2Χ2,5 , μέσα σε μια τσιμεντένια αυλή , σε φυλακή άνευ τηλεόρασης, βιβλίου κοκ.... υποχρεωμένο σε καταγκαστικά έργα (δεν υπάρχουν εδώ... κακώς) που θα αποφέρουν κοινωνική υπηρεσία, εντός σοφρωνιστικού καταστήματος... δηλαδή πολλά χρόνια σαπίσματος μέσα σε ενα κλειστό χώρο. Είναι οτι χειρότερο μπορεί να ζήσει κάποιος.

Και εκτός αυτού... εκεί μέσα , δεν θα έχει πρόσβαση στο αντικείμενο του πόθου του. Βασανιστήριο για ενα διεστραμμένο μυαλό.

Πίστεψε με.. .πολύ χειρότερη τιμωρία για τον οποιοδήποτε.. πόσο μάλλον για τέτοια άτομα.

Gandalf

DrBig
15/10/2010, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Εσύ πως θα χαρακτήριζες ένα τέτοιο άνθρωπο; Απλά άρρωστο;
Πόσο σίγουρος θα ήσουν ότι απλά την κάνει σφενδόνη και ξελαμπικάρει και δεν το παει παραπέρα;
Kαι με το να αποκτά και ίσως και να διανέμει τέτοιο υλικό δε δίδει έναυσμα για περεταίρω αύξηση της ζήτησης και της προσφοράς;
:wave2:

Αν το παει παραπερα και υπαρχουν στοιχεια οτι το εχει κανει να δικαστει βαση του σχετικου νομου.
Αν δεν υπαρχουν στοιχεια σε καμια περιπτωση δε θεωρω σωφρον να τον καταδικασω ηθικα στη βαση του οτι μπορει να το κανει. Μια τετοια πρακτικη ανοιγει τους ασκους του αιολου για επιστροφη στο μεσαιωνα.
Αν απλα την βρισκει, ειλικρινα τον θεωρω ως ενα ακομα μπλιμπλικακια που το ιντερνετ του εδωσε τη δυνατοτητα να ζει μια φαντασιωση.

Στο δευτερο σκελος συμφωνω. Εμμεσως διαιωνιζει μια κατασταση. Διαφωνω ομως στο οτι φερει ευθυνη στο βαθμο του να τον χαρακτηρισω υπανθρωπο. Αν εκανα κατι τετοιο θα επρεπε να χαρακτηρισω ως υπανθρωπους ολλους οσους αγοραζουνε καταναλωτικα προιοντα απο χωρες στις οποιες δεν υφιστανται εργατικα δικαιωματα. Η απο εταιρειες που δεν σεβονται το περιβαλλον.

Δηλαδη εσυ, οποτε βλεπεις καποιον να βαζει βενζινη απο πρατηριο BP τον θεωρεις κτηνος, επειδη διαιωνιζει την οικονομικη ευρωστια μας εταιριας που γαμησε τον μισο πλανητη και δολοφονησε χχχχ ψαρακια? Η μηπως η 'υγεια' του πλανητη και τα χιλιαδες ζωακια αξιζουν λιγοτερο απο τα μωρακια?

doctor x
15/10/2010, 09:59
Mage ok sta diadikastika me kalipses .den exo logo n amfivalo

DrBig
15/10/2010, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Όπα ρε Αγη....:lol:
Προφανώς δεν γίνεται δολοφόνος κάποιος που έχει σπίτι του όπλα, όπως δεν γίνεται και πόρνη και κάθε γυναίκα που διαθέτει τα απαραίτητα του επαγγέλματος απ΄τη φύση.

Δεν νομιζω με νομικά και ανθρωπιστικά κριτήρια να μπορεί κάποιος να ποινικοποιήσει την πρόθεση, απ΄την άλλη όμως πόσο εύκολο είναι να στείλεις το παιδί σου κατηχητικό :lol: -στην εκκλησία που είναι ο περί ου παπάς- απο τη στιγμή που ξέρεις ότι καβλώνει μέ πάνες ?

Ρε συ Βυρωνα, αν θες να στειλεις το παιδι σου κατηχητικο, εχεις εξ'ισου μεγαλο θεμα με το παιδεραστη, (αλλα σε αλλο τομεα!) :p

Εχετλαίος
15/10/2010, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Αν το παει παραπερα και υπαρχουν στοιχεια οτι το εχει κανει να δικαστει βαση του σχετικου νομου.

Ο πρωην συμμαθητής μου είναι έξω καθότι δικάστηκε βάση του σχετικού νόμου (και αφέθηκε ελεύθερος 2 φορές). Ξέρεις, από το ψιλικατζιδικό του μπορεί να πάει μια μέρα να ψωνίσει μοναχό του το εδικό σου κοπέλι ή το εδικό μου. Τρέμω και στην ιδέα!


Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Δηλαδη εσυ, οποτε βλεπεις καποιον να βαζει βενζινη απο πρατηριο BP τον θεωρεις κτηνος, επειδη διαιωνιζει την οικονομικη ευρωστια μας εταιριας που γαμησε τον μισο πλανητη και δολοφονησε χχχχ ψαρακια? Η μηπως η 'υγεια' του πλανητη και τα χιλιαδες ζωακια αξιζουν λιγοτερο απο τα μωρακια?

Ανενημέρωτο τουλάχιστον, και χωρίς πολλές επιλογές στο καύσιμο. Αλλά εδώ δε μιλάμε για καύσιμα αλλά για κάτι πολύ σοβαρότερο. Παιδικά σωματάκια και παιδικές ψυχούλες.

Δεν ξέρω πια, Άγη, δεν ξέρω...
Ξέρω μονάχα ότι παρακάτω δεν πάει πια με την ανεκτικότητα...
:mad:

byron
15/10/2010, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Ρε συ Βυρωνα, αν θες να στειλεις το παιδι σου κατηχητικο, εχεις εξ'ισου μεγαλο θεμα με το παιδεραστη, (αλλα σε αλλο τομεα!) :p

Ρε εγώ δεν τον στέλνω, αλλά μιας και μιλάμε περί ανέμων και υδάτων, ο εξ ορισμού αθώος λόγω προθέσεων και ούχί πράξεων τραγόπαπας, μπορεί να επιστρέψει στην Λακωνική ενορία του οπου πολύ πιθανόν αρκετά παιδιά να πηγαίνουν κατηχητικό. :alien:

Επομένως τι κάνομΕν τότε....? Τον αφήνουμε να συνεχίσει το θεάρεστο έργο της κατήχησης ανηλίκων* (μιας και δεν ποινικοποιούμε την πρόθεση) ή επιβάλλουμε "ποινές" που θα προστατεύσουν μεν τυχόν μελλοντικά θύματα, αλλά θα καταπιέσουν την ελευθερία σκέψης ?

Μου θυμίζει λίγο την περίπτωση πρεζέμπορα με 50 κιλά πρέζας και 2 στρεμματα φούντας που ισχυρίζεται πως είναι για ιδία χρήση.

*Στην κατήχηση βέλτε ότι θέΤε. Μπορεί να έχει παιδικό σταθμό ο καβλιάρης πχ.

ΜΟΖΑΡΤ
15/10/2010, 10:20
βιασμοι παιδιων υπηρχαν παντα στον κοσμο και δυστυχως κανενας δεν μπορει να το προβλεψει ή να το καταπολεμισει, ειδικα οταν γινεται ενδοοικογενιακα.
αλλωστε το εν οικω μην εν δημω δεν ειναι τυχαια.

η παιδικη πορνογραφια ειναι η τελευταια μοδα και εχει αμεση εξαρτηση απο το ρητο της αναγεννησεις δουναι και λαβειν.

η διαστροφη δημιουργειται και καλλιεργειται με ερεθισματα. αν παρεις ενα μωρο και το αφησεις σε ενα νησι μονο του δεν νομιζω μεγαλωνοντας να σκεφτει να ασελγισει σε ενα μωρο γιατι απλα δεν εχει τετοιες εικονες.

ο μοναδικος τροπος που μπορει να υπαρξει προληψη στην παιδοφιλια ειναι η τιμωρια με τον χειροτερο τροπο της παιδικης πορνογραφιας και καλα κανουν και ειναι αυστηροι.

για μενα οποιος εχει στην κατοχη του τετοιο υλικο ηδη υποσυνειδητα, να μην πω συνειδητα εχει αρχισει να βλεπει τα ανηλικα και τα παιδια με αλλο ματι.
τωρα τον αν αυτα που βλεπει τα κανει και πραξη ειναι μεγαλο θεμα
το μονο σιγουρο παντως ειναι οτι εχει μεγαλυτερες πιθανοτητες απο καποιον που δεν τα εχει δει.

αν μενουμε χαλαροι σ' αυτο το θεμα τοτε μαλλον θα χασουμε το παιχνιδι.
ηδη οι ηλικιες των παιδιων που ειναι ενεργα σεξουαλικα εχουν κατεβει επικυνδινα οπως και ο αριθμος των αμφισεξουαλικων και ομοφυλόφιλων.

η απελευθερωση των ερεθισματων του σεξ και ποσο μαλλον της παιδικης πορνογραφιας εχει αμεσα αρνητικα αποτελεσματα.

δεν μπερδευω την ομοφυλοφιλια με την παιδοφιλια απλα καθοριζω τις πηγες του.

και ο μονος τροπος προληψης ειναι η σεξουαλικη διαπαιδαγωγηση και η τιμωρια τετοιου ειδος υλικου

Gia
15/10/2010, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm


Δεν είναι μόνο πρόθεση.. ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΥΛΙΚΟ... είναι ήδη υποψήφιοι προς την πράξη... πόσο απλά να το κάνω δηλαδή;

...


Gandalf

Μου φαίνεται λίγο υπερβολικό ολο αυτό. Είναι αξιόποινη πράξη το να βλέπεις τέτοια πράγματα, ναι οκ συμφωνώ αλλά που διαχωρίζουμε τον θύτη απο τον ¨΄αρρωστο';

Βέβαια ο άρρωστος δημιουργεί την αγορά, αλλα πως θα εξαφανίσεις όλους τους αρρώστους;;

Η λογικη της υποψηφιότητας δεν...

Με τη λογική αυτή φίλε μου ο πρεζάκιας (χρήστης) είναι το ίδιο με τον έμπορο. Ο ένας κονομάει και πιθανόν να μην είναι εξαρτημένος ο ίδιος αλλά ο άλλος είναι άρρωστος πραγματικά.

Και δεν νομίζω οτι μπορεί να πει κανείς οτι ο πρεζάκιας κανει κακό στον εαυτό του μόνο. Οι πολλές οικογένειες που έχουν καεί τα παιδιά τους βεβαιώνουν για το αντίθετο.

Είναι πολύ ευαίσθητο το θέμα για αυτό νομίζω οτι - ειδικά οποιος έχει πιτσιρίκια- είναι πολύ κάθετος. Ανήκω και εγώ στους μπαμπάδες της παρέας και πιστεύω πραγματικά οτι τέτοια πράγματα υπήρχανε πάντα. Απλώς τώρα βγαίνουν πιο εύκολα έξω...

:wave2:

super_toto
15/10/2010, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Με την πρωτη παραγραφο σου διαφωνω, αλλα μεχρι εκει, στα υπολοιπα συμφωνω.
Για να γινω λιγο πιο ακριβης, νομιζω οτι υπαρχουν πιο ειδεχθη εγκληματα απο την παιδεραστια
(αυτο ειναι ομως αλλο θεμα) οπως και νομιζω, οτι ο τυχαρπαστος μαλακακος που βγαζει φραγκα απο την ιστορια αγοραζοντας και πουλοντας φωτογραφιες, ειναι ακριβως αυτο και τιποτα παραπανω, ενας τυχαρπαστος μαλακακος που βρηκε ευκαιρια να βγαλει χρημα. Απο νομικα δεν γνωριζω τη τυφλα μου, οποτε ο,τι πεις σε νομικη βαση θα το δεχτω. Αλλα αυτο που δεν δεχομαι (προς το παρον) ειναι αφ'ενος ο εμβαπτισμος/προαγωγη του μαλακακου σε 'κτηνος' και αφ'ετερου ο δημοσιος διασειρμος του, λες και ειμαστε στην σαουδικη αραβια. Εξ'αλλου νομιζω (μπορει να κανω λαθος) οτι οι ανθρωποι που ΠΡΑΓΜΑΤΙ την βρισκουν με βρεφη/παιδια σε ενεργο πλεον ρολο ειναι τοσο βλαμμενοι που μαλλον ιατρικη φροντιδα χρειαζονται παρα λιθοβολισμο. Ασε που ειναι τοσο ακραιο βιτσιο, που πιθανο να την παθανε οι ιδιοι ως πιτσιρικια.

Οσον αφορα την τελευταια παραγραφο, ειλικρινα δεν ξερω, ουτε θεωρω οτι πρεπει/μπορω να ξερω κιολας. Δεν εχω αποψη για το τι ποινη αξιζει στον καθενα αναλογα με το εγκλημα που διαπραττει. Αλλα απο την αρχη που μπηκα στη συζητηση, αναφερθηκα στους αγοραστες/διακινητες του υλικου και οχι τους δημιουργους του.

Νομιζω παντως, οτι τελικα αυτο που με ενοχλει, δεν ειναι τοσο η ενοχοποιηση 'σχετικα αθωων' η τελως παντων η δαιμονοποιηση 'οχι δα και τοσο ενοχων' οσο το γεγονος οτι θεωρω τις κυβερνητικες κινησεις προς τις συγκεκριμμενες νομικες κατευθυνσεις τελειως υποκριτικες απο τη μια και τις αντιδρασεις του κοινου εντελως βαρβαρες και απολιτιστες απο την αλλη.

Συγγνώμη αλλά θα διαφωνήσω κάθετα οριζόντια και διαγωνίως. Δηλαδή ο μεσάζοντας ο οποίος βγάζει χρήμα από μια εγκληματική ενέργεια δεν είναι το ίδιο συνένοχος?

Δηλαδή αυτός που εμπορεύεται ανθρώπινα όργανα είναι λιγότερο ένοχος από αυτόν που τα αφαιρεί από ανθρώπους?

Δεν προκειται περι "μαλακάκου" , πρόκειται περι κτήνους. Όταν κάποιος δεν διαθέτει ούτε υπονοια ηθικής, ώστε να τον αποτρέψει από το να εκμεταλλευεται εμπορικά την κακοποίηση βρεφών και παιδιών, τότε φίλε μου δεν μιλάμε για μαλακάκο. Μιλάμε για ανθρωπόμορφο τέρας, και για μένα η ζωή του δεν αξίζει το σεβασμό μου.

ΜΟΖΑΡΤ
15/10/2010, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gia


Με τη λογική αυτή φίλε μου ο πρεζάκιας (χρήστης) είναι το ίδιο με τον έμπορο.
οχι απλα ενας μη πρεζακιας οταν βρεθει σε περιβαλλον ανοχης των ναρκωτικων και ειδικα οταν τετοιες εικονες της εχει απο πολυ μικρος ειναι σχεδον απιθανο αν οχι να δοκιμασει να καταδικασει τα ναρκωτικα.

ειναι κατι παρομοιο με το τσιγαρο και με το ποσο μεγαλο ποσοστο καπνιζουν.
αν δεν υπαρξει χαλαροτητα στην παιδικη πορνογραφια ειτε σ'αυτον που την εμπορευεται ειτε σε αυτον που γινεται "χρηστης" τοτε το επομενο σταδιο της χαλαροτητας θα ειναι να εχουμε μεγαλυτερο ποσοστο εμπορικοτητας και για να υπαρξει εμπορικοτητα χρειαζεται και ο εμπορος και ο χρηστης

DrBig
15/10/2010, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ρε εγώ δεν τον στέλνω, αλλά μιας και μιλάμε περί ανέμων και υδάτων, ο εξ ορισμού αθώος λόγω προθέσεων και ούχί πράξεων τραγόπαπας, μπορεί να επιστρέψει στην Λακωνική ενορία του οπου πολύ πιθανόν αρκετά παιδιά να πηγαίνουν κατηχητικό. :alien:

Επομένως τι κάνομΕν τότε....? Τον αφήνουμε να συνεχίσει το θεάρεστο έργο της κατήχησης ανηλίκων* (μιας και δεν ποινικοποιούμε την πρόθεση) ή επιβάλλουμε "ποινές" που θα προστατεύσουν μεν τυχόν μελλοντικά θύματα, αλλά θα καταπιέσουν την ελευθερία σκέψης ?

Μου θυμίζει λίγο την περίπτωση πρεζέμπορα με 50 κιλά πρέζας και 2 στρεμματα φούντας που ισχυρίζεται πως είναι για ιδία χρήση.

*Στην κατήχηση βέλτε ότι θέΤε. Μπορεί να έχει παιδικό σταθμό ο καβλιάρης πχ.

Πλακα κανω για το κατηχητικο, δεν ειναι εκει το θεμα.
Σ'αυτο που λες εχεις δικιο, αν καποιος την βρισκει εξ'αποστασεως με την ιστορια, τοτε καλο ειναι να μην εχει επαγγελμα που τον φερνει κοντα σε παιδια. Αλλα ειλικρινα, δε μπορω να μπω στη διαδικασια να τον χαρακτηρισω για κατι που δεν εχει κανει, απλα θα προφυλαχτω. Αυτο ειναι κατι που πρεπει να κανει το κρατος, οχι να δημοσιοποιει τα ονοματα των εν δυναμει ενοχων και να μας κατεβαζει εμας στο επιπεδο των τιμωρων του δρομου. Εχει ο κυριος παιδικο σταθμο? Απομακρυνε τον και κρατα τσιλιες. Δεν ειναι και τοσοι πολλοι δα που να τιθεται θεμα ελεγχου, μια χουφτα ανθρωποι ειναι.

Εχετλαίος
15/10/2010, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
... μια χουφτα ανθρωποι ειναι.

Ναι, καλά...

mikros boudas
15/10/2010, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
οχι απλα ενας μη πρεζακιας οταν βρεθει σε περιβαλλον ανοχης των ναρκωτικων και ειδικα οταν τετοιες εικονες της εχει απο πολυ μικρος ειναι σχεδον απιθανο αν οχι να δοκιμασει να καταδικασει τα ναρκωτικα.

ειναι κατι παρομοιο με το τσιγαρο και με το ποσο μεγαλο ποσοστο καπνιζουν.
αν δεν υπαρξει χαλαροτητα στην παιδικη πορνογραφια ειτε σ'αυτον που την εμπορευεται ειτε σε αυτον που γινεται "χρηστης" τοτε το επομενο σταδιο της χαλαροτητας θα ειναι να εχουμε μεγαλυτερο ποσοστο εμπορικοτητας και για να υπαρξει εμπορικοτητα χρειαζεται και ο εμπορος και ο χρηστης αυτο απαντησα στον gandalf 2-3 σελιδες πριν.
οταν βρουν καποιον να εχει τετοιο υλικο(οπως ειπε και ο γκανταλφ οσοι εχουν,εχουν πολυ και σκληρο υλικο),να του παρακολουθουν το ιντερνετ και να εχει ψυχολογικη η ψυχιατρικη παρακολουθηση.οχι να τον καταδικασουν αμα και οταν.και φυσικα σε οσους το εκαναν οι ποινες να ειναι αμειλικτες.και επειδη ειναι φοτο και βιντεο,δεν μπορει να αρνηθει καποιος πως το εκανε.
πολλοι απο αυτους που τα διακινουν το κανουν και για τα λεφτα και ειναι πολλα.

DrBig
15/10/2010, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Συγγνώμη αλλά θα διαφωνήσω κάθετα οριζόντια και διαγωνίως. Δηλαδή ο μεσάζοντας ο οποίος βγάζει χρήμα από μια εγκληματική ενέργεια δεν είναι το ίδιο συνένοχος?

Δηλαδή αυτός που εμπορεύεται ανθρώπινα όργανα είναι λιγότερο ένοχος από αυτόν που τα αφαιρεί από ανθρώπους?

Δεν προκειται περι "μαλακάκου" , πρόκειται περι κτήνους. Όταν κάποιος δεν διαθέτει ούτε υπονοια ηθικής, ώστε να τον αποτρέψει από το να εκμεταλλευεται εμπορικά την κακοποίηση βρεφών και παιδιών, τότε φίλε μου δεν μιλάμε για μαλακάκο. Μιλάμε για ανθρωπόμορφο τέρας, και για μένα η ζωή του δεν αξίζει το σεβασμό μου.

Το παραδειγμα με το εμποριο οργανων ομολογω οτι ειναι πολυ καλο και με βαζει σε σκεψεις.

Elesun
15/10/2010, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
...απλα θα προφυλαχτω. Αυτο ειναι κατι που πρεπει να κανει το κρατος, οχι να δημοσιοποιει τα ονοματα των εν δυναμει ενοχων και να μας κατεβαζει εμας στο επιπεδο των τιμωρων του δρομου. Εχει ο κυριος παιδικο σταθμο? Απομακρυνε τον και κρατα τσιλιες. Δεν ειναι και τοσοι πολλοι δα που να τιθεται θεμα ελεγχου, μια χουφτα ανθρωποι ειναι.

Το αν είναι πολλοί το αφήνουμε στην άκρη.
Προσωπικά προτιμώ να μου πει το κράτος ποιοί είναι παρά να το εμπιστευτώ να λάβει αυτό τα μέτρα του.

DrBig
15/10/2010, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elesun
Το αν είναι πολλοί το αφήνουμε στην άκρη.
Προσωπικά προτιμώ να μου πει το κράτος ποιοί είναι παρά να το εμπιστευτώ να λάβει αυτό τα μέτρα του.

Και πως θα εξασφαλισει το κρατος οτι εσυ δε θα του στησεις καρτερι να του σπασεις το κεφαλι?

Η μηπως το κανει αυτο τελικα ελπιζοντας οτι οι εκδικητες του δρομου θα το απαλλαξουν απο τον πονοκεφαλο της μεριμνας?

Εχετλαίος
15/10/2010, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Και πως θα εξασφαλισει το κρατος οτι εσυ δε θα του στησεις καρτερι να σπασεις το κεφαλι?

Γιατί να μην του το σπάσεις;
:mad:

super_toto
15/10/2010, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από alres
Δίχως να θέλω να επεκταθώ, επί χρόνια "απασχολούσα" παιδιά (όχι απλά φύλαγα) και κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς και το καλοκαίρι στις διακοπές, έχοντας παράλληλα αναλάβει και περιπτώσεις με σοβαρά προβλήματα ας πούμε ψυχικής υγείας. Πολλά από αυτά τα είδα να μεγαλώνουν δίπλα μου. Εύκολο δεν το λες, αλλά θαύμα είναι.

Αισθήματα έχουν όλοι. Και αυτός που επιθυμεί τη χειρότερη τιμωρία για το δράστη τέτοιων πράξεων δεν κουβαλάει ντε και καλά μεγαλύτερη ευαισθησία ή αγάπη για το παιδί του ή το γειτονάκι του.

Δηλαδή όσοι προσπαθούμε να είμαστε ψύχραιμοι, λογικοί και σε διαρκή αναρώτηση για το θέμα, είμαστε "πολιτισμένοι" με αυτή την αισχρή κ ανήθικη χροιά που έδωσαν αρκετοί από δω; Σοβαρά ρε μάγκες; Δηλαδή εσείς έχετε καρδιά και μεις όχι ε;

Έχω τη διεστραμμένη υποψία ότι όσο πιο κάφρικη αντίδραση θέλει να έχει κάποιος, τόσο δεν κινείται από διάθεση να είναι μέρος της "λύσης" αλλά για να πάρει αυτό το ατομικό κομματάκι εκδίκησης, που το "επιβάλλει" η κοινωνία. Γιατί αν δεν "εκδικηθείς" για ένα τέτοιο πράγμα, το σόι άντρας είσαι συ, έτσι;

Επίσης έχω άλλη μια διεστραμμένη υποψία ότι τα αγαπητά όργανα της εξουσίας δεν κινούνται από αγάπη ή διάθεση προστασίας για τα παιδιά, αλλά από μακροχρόνιο σχεδιασμό, που ένας των σκοπών του είναι η επέκταση (γενικά) της εξουσίας τους με πρόσχημα την καταπολέμηση της παιδοφιλίας. Δεν είμαι απλά καχύποπτος, έχω τη βεβαιότητα. Τα λαμπρά κατασκοπικά μυαλά πίσω από τις υπηρεσίες πληροφοριών υποψιάζομαι πόσο διεστραμμένοι είναι μόνο και μόνο με το φτωχό μυαλό μου και την τσαπατσούλικη γνώση του 20ου αιώνα.

Τέτοιες ποινές γιατί δεν εύχεστε για τους κατασκευαστές πυρηνικών όπλων, τους πιλότους που φέρουν τέτοιες βόμβες, τους σχεδιαστές και τους στρατιωτικους; Γιατί δεν τις εύχεστε για τα ντόπια παληκαράκια που βίασαν εδώ στη γειτονιά των Βαλκανίων χιλιάδες μουσουλμάνες και μουσουλμάνους; Γι αυτούς που κάνουν κατά συρροή και εξ επαγγέλματος τέτοιες πράξεις; Αυτοί δεν είναι ανώμαλοι; Δεν είναι διεστραμμένοι; Ή μήπως είναι, με μια ένοια, "δικοί μας", ε μάγκες;

Πολύ αξιέπαινο αυτό που κάνεις. Όμως δεν υπάρχει καμία σχέση με αυτό που βιώνει ένας γονιός.

Τώρα για τα υπόλοιπα που λες δεν ξέρω γιατί θα πρέπει εφόσον συζήτάμε κάτι πολύ συγκεκριμένο να το αντιπαραβάλουμε με άλλου είδους εγκλήματα που συμβαίνουν.

DrBig
15/10/2010, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Γιατί να μην του το σπάσεις;
:mad:

Τον καταλογο τον εχεις. Πανε λοιπον και σπαζε κεφαλια. Θα περιμενω εδω στο πληκτρολογιο μου να δω πως θα εξελιχθει η σταυροφορια σου!

Elesun
15/10/2010, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Και πως θα εξασφαλισει το κρατος οτι εσυ δε θα του στησεις καρτερι να σπασεις το κεφαλι?

Τότε θα πρέπει και όλες οι δικες να γινονται κεκλεισμένων των θυρών ώστε να μην μαθαίνουμε ποτέ ποιοι καταδικάστηκαν και γιατί, ώστε να αποτρέψουμε ενδεχόμενα αντεκδίκησης.

Ξέρεις δεν έχουν όλοι βίαια ένστικτα.

noble
15/10/2010, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από alres
Δίχως να θέλω να επεκταθώ, επί χρόνια "απασχολούσα" παιδιά (όχι απλά φύλαγα) και κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς και το καλοκαίρι στις διακοπές, έχοντας παράλληλα αναλάβει και περιπτώσεις με σοβαρά προβλήματα ας πούμε ψυχικής υγείας. Πολλά από αυτά τα είδα να μεγαλώνουν δίπλα μου. Εύκολο δεν το λες, αλλά θαύμα είναι.

Αισθήματα έχουν όλοι. Και αυτός που επιθυμεί τη χειρότερη τιμωρία για το δράστη τέτοιων πράξεων δεν κουβαλάει ντε και καλά μεγαλύτερη ευαισθησία ή αγάπη για το παιδί του ή το γειτονάκι του.

Δηλαδή όσοι προσπαθούμε να είμαστε ψύχραιμοι, λογικοί και σε διαρκή αναρώτηση για το θέμα, είμαστε "πολιτισμένοι" με αυτή την αισχρή κ ανήθικη χροιά που έδωσαν αρκετοί από δω; Σοβαρά ρε μάγκες; Δηλαδή εσείς έχετε καρδιά και μεις όχι ε;

Έχω τη διεστραμμένη υποψία ότι όσο πιο κάφρικη αντίδραση θέλει να έχει κάποιος, τόσο δεν κινείται από διάθεση να είναι μέρος της "λύσης" αλλά για να πάρει αυτό το ατομικό κομματάκι εκδίκησης, που το "επιβάλλει" η κοινωνία. Γιατί αν δεν "εκδικηθείς" για ένα τέτοιο πράγμα, το σόι άντρας είσαι συ, έτσι;

Επίσης έχω άλλη μια διεστραμμένη υποψία ότι τα αγαπητά όργανα της εξουσίας δεν κινούνται από αγάπη ή διάθεση προστασίας για τα παιδιά, αλλά από μακροχρόνιο σχεδιασμό, που ένας των σκοπών του είναι η επέκταση (γενικά) της εξουσίας τους με πρόσχημα την καταπολέμηση της παιδοφιλίας. Δεν είμαι απλά καχύποπτος, έχω τη βεβαιότητα. Τα λαμπρά κατασκοπικά μυαλά πίσω από τις υπηρεσίες πληροφοριών υποψιάζομαι πόσο διεστραμμένοι είναι μόνο και μόνο με το φτωχό μυαλό μου και την τσαπατσούλικη γνώση του 20ου αιώνα.

Τέτοιες ποινές γιατί δεν εύχεστε για τους κατασκευαστές πυρηνικών όπλων, τους πιλότους που φέρουν τέτοιες βόμβες, τους σχεδιαστές και τους στρατιωτικους; Γιατί δεν τις εύχεστε για τα ντόπια παληκαράκια που βίασαν εδώ στη γειτονιά των Βαλκανίων χιλιάδες μουσουλμάνες και μουσουλμάνους; Γι αυτούς που κάνουν κατά συρροή και εξ επαγγέλματος τέτοιες πράξεις; Αυτοί δεν είναι ανώμαλοι; Δεν είναι διεστραμμένοι; Ή μήπως είναι, με μια ένοια, "δικοί μας", ε μάγκες;



:a10: σε ολα σου!:wave2:

ΜΟΖΑΡΤ
15/10/2010, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
αυτο απαντησα στον gandalf 2-3 σελιδες πριν.
οταν βρουν καποιον να εχει τετοιο υλικο(οπως ειπε και ο γκανταλφ οσοι εχουν,εχουν πολυ και σκληρο υλικο),να του παρακολουθουν το ιντερνετ και να εχει ψυχολογικη η ψυχιατρικη παρακολουθηση.οχι να τον καταδικασουν αμα και οταν.και φυσικα σε οσους το εκαναν οι ποινες να ειναι αμειλικτες.και επειδη ειναι φοτο και βιντεο,δεν μπορει να αρνηθει καποιος πως το εκανε.
πολλοι απο αυτους που τα διακινουν το κανουν και για τα λεφτα και ειναι πολλα.
δεν διαφωνω σ'αυτο απλα μιλαμε για ελλαδα και αν δεις και ποσοι δολοφονοι εχεουν επικαλεστει ψυχολογικα προβληματα τοτε ειναι πολυ πιο ευκολο να την σκαπουλαρει και ο εμπορος και ο πορνογραφος.
ας ειμαστε ρεαλιστες ο φοβος ειναι ειναι η πιο γρηγορη μορφη σωφρονισμου και προλιψης για τα ζωα

PortisHead
15/10/2010, 10:48
Εγω λεω να ξεγραφτω απο αυτο το topic.
Τοσο αλτρουϊσμο δεν τον αντεχω.
Ειμαι πολυ primitive.


:wave2:

Εχετλαίος
15/10/2010, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Τον καταλογο τον εχεις. Πανε λοιπον και σπαζε κεφαλια. Θα περιμενω εδω στο πληκτρολογιο μου να δω πως θα εξελιχθει η σταυροφορια σου!

Καλύτερα ανοιγμένα κεφάλια ανώμαλων παρά ο πρωκτός του κοπελιού σου.
:mad:

Gandalf dr685sm
15/10/2010, 11:02
Η θανατική ποινή πάντως για παιδόφιλους δεν είναι κάτι "πρωτόγνωρο".

http://www.breitbart.com/article.php?id=070528082218.iifq53hc&show_article=1

Να πω ξανά οτι δεν συμφωνώ με την θανάτωση τους για πολλούς λόγους... με κυρίως μόνο έναν... το θεωρώ εύκολη διαφυγή των ενόχων απο αυτό που δημιούργησαν , αλλά και εξάλειψη κάθε πιθανότητας πιθανής δικαίωσης αθώων.

Gandalf

Hornet_08
15/10/2010, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm


Ποιά είναι η διαφορά ακριβώς απο αυτόν που θέλει να κάνει κάτι με αυτόν που το έχει κάνει; Γιατί να διαφέρει η ποινή του; (η όποια ποινή του! )




OMFG :uplate: :uplate: :uplate: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Hornet_08
15/10/2010, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm


Όσον αφορά την οικογένεια του και τον στιγματισμό της. Σας πληροφορώ οτι στην σχετική υπόθεση που αναφέρομαι , συγγενείς έδωσαν πληροφορίες... δεν τους ενδιέφερε ο στιγματισμός.. τους ενδιέφερε όμως ενας διεστραμμένος να σταματήσει το έργο του.



Δηλαδη τι ειπανε ?

Παρτε τον αντρα-πατερα-αδερφο-γιο και βγαλτε τον στο τελευταιο παραθυρο της κοινωνιας να μαθουν ολοι ποιος ειναι ?



:rolleyes: :rolleyes:

byron
15/10/2010, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Η θανατική ποινή πάντως για παιδόφιλους δεν είναι κάτι "πρωτόγνωρο".



Βασικά, αυτό που έχει συζητηθεί σε κάποιες ευρωπαϊκές χώρες, είναι ο χημικός ευνουχισμός τους (χωρις την συναίνεση τους εννοείται).
Στην Γαλλία είχε γίνει πολύ μεγάλη κουβέντα πριν λίγο καιρό με αφορμή έναν παιδεραστή που μετά την έκτιση της ποινής του και βίασε ένα μικρό παιδί μόλις βγήκε.

ggs
15/10/2010, 11:33
Με τις «ευλογιές» του εισαγγελέα , οι παρακάτω είναι στην διάθεση του όχλου για να τους τιμωρήσει παραδειγματικά…

1). ΒασταρδήςΑναστάσιος(38) άεργος,

2). Μπελιζενίτης Βαγγέλης(38) φωτογράφος,

3). Ζώης Λεωνίδας (42) ιδ.υπάλληλος,

4). Καραχάλιος Γιάννης(38)Επιχειρηματίας,

5). Χιωτάκης Αντώνης(49) ιδ. υπάλληλος,

6). Ζήσιμος Αντώνης-ιδ.υπάλληλος,

7). Κυριακίδης Δημήτρης -Γιατρός(Βέροια),

8 ). Κατσαβός Δημήτρης-στρατιωτικός(Λάρισα),

9). Ρώρρας Θανάσης(45) Μουσικός,

10).Κουγιουμτζής Κώστας (31) τεχνικός Η/Υ,

11).Νικολουδάκης Σπύρος (29)τεχνικός Mega,

12).Γεωργιάδης Βασίλης (44)ηλεκτρολόγος,

13).Oldfield derek-Ιδ.υπάλληλος,

14).Θυμωδέας Φώτης-Εκπαιδευτικός,

15).Σουκαλόπουλος Δημήτρης (40)

16).Γεωργιάδης Δημήτρης(37)ιδ.υπάλληλος,

17). Καραμουσαδάκης Παναγιώτης,

18).Παπαευαγγέλου Αλέξανδρος (31) οικονομολόγος,

19).Πατίκας Δημήτρης (27) διατροφολόγος,

20). Καρανικόλας Λεωνίδας (41) εισοδηματίας.

21).Πανταζής Νίκος (51) ηλεκτρολόγος-μηχανικός

22).Φώτης Μακρυστάθης () Αρχιμανδρίτης

23).Γιώργος Ηλιόπουλος () Μηχανικός

24). Σπύρος Συμεωνίδης () Μηχανικός

25). Χαράλαμπος Χαραλαμπίδης () Γιατρός-Νευροχειρουργός

26).Φαίδων Χασιώτης () επιχειρηματίας

27).Άρης Μπαχαριάν () Dj σε κατάστημα Μυκόνου

28).Αλέξανδρος Καρέζης () επιχειρηματίας

29).Γιώργος Παπαδημητρίου () Αξιωματικός του Ε.Σ.

Μπορούμε να τους κάνουμε όλα αυτά που έχουμε αναφέρει …
Βασανιστήρια , ακρωτηριασμούς , θάνατο κ.λ.π.

Την κοινωνικό διασυρμό και εξευτελισμό τον έχουν ήδη υποστεί ….
Ποιος θέλει για συγγενή ,φίλο ,συνάδελφο έναν παιδεραστή ?

Άλλωστε , το αξίζουν ..

Μπορούμε να τους δικάσουμε αργότερα… αν κάποιος τελικά αποδειχτεί αθώος (μπααα…. αποκλείεται…αφού το λέει η ΕΛ.ΑΣ….) θα του πούμε (αν ζει) ….ooooops…sorry….

Hornet_08
15/10/2010, 11:36
Κ για να καταλαβω (πραγματικα δεν ξερω κ θελω να μαθω) αυτοι ειναι ανθρωποι που βιαζαν οι ιδιοι παιδια ή απλως ειχαν στην κατοχη τους (αγορασαν πιθανως) πορνογραφικο υλικο ???

Gandalf dr685sm
15/10/2010, 11:38
πάλι τα ίδια.. τα συζητήσαμε πριν αυτά.. σαν χαλασμένη κασέτα ρε πστ μου...

Gandalf

Hornet_08
15/10/2010, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από alres
Δίχως να θέλω να επεκταθώ, επί χρόνια "απασχολούσα" παιδιά (όχι απλά φύλαγα) και κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς και το καλοκαίρι στις διακοπές, έχοντας παράλληλα αναλάβει και περιπτώσεις με σοβαρά προβλήματα ας πούμε ψυχικής υγείας. Πολλά από αυτά τα είδα να μεγαλώνουν δίπλα μου. Εύκολο δεν το λες, αλλά θαύμα είναι.

Αισθήματα έχουν όλοι. Και αυτός που επιθυμεί τη χειρότερη τιμωρία για το δράστη τέτοιων πράξεων δεν κουβαλάει ντε και καλά μεγαλύτερη ευαισθησία ή αγάπη για το παιδί του ή το γειτονάκι του.

Δηλαδή όσοι προσπαθούμε να είμαστε ψύχραιμοι, λογικοί και σε διαρκή αναρώτηση για το θέμα, είμαστε "πολιτισμένοι" με αυτή την αισχρή κ ανήθικη χροιά που έδωσαν αρκετοί από δω; Σοβαρά ρε μάγκες; Δηλαδή εσείς έχετε καρδιά και μεις όχι ε;

Έχω τη διεστραμμένη υποψία ότι όσο πιο κάφρικη αντίδραση θέλει να έχει κάποιος, τόσο δεν κινείται από διάθεση να είναι μέρος της "λύσης" αλλά για να πάρει αυτό το ατομικό κομματάκι εκδίκησης, που το "επιβάλλει" η κοινωνία. Γιατί αν δεν "εκδικηθείς" για ένα τέτοιο πράγμα, το σόι άντρας είσαι συ, έτσι;

Επίσης έχω άλλη μια διεστραμμένη υποψία ότι τα αγαπητά όργανα της εξουσίας δεν κινούνται από αγάπη ή διάθεση προστασίας για τα παιδιά, αλλά από μακροχρόνιο σχεδιασμό, που ένας των σκοπών του είναι η επέκταση (γενικά) της εξουσίας τους με πρόσχημα την καταπολέμηση της παιδοφιλίας. Δεν είμαι απλά καχύποπτος, έχω τη βεβαιότητα. Τα λαμπρά κατασκοπικά μυαλά πίσω από τις υπηρεσίες πληροφοριών υποψιάζομαι πόσο διεστραμμένοι είναι μόνο και μόνο με το φτωχό μυαλό μου και την τσαπατσούλικη γνώση του 20ου αιώνα.

Τέτοιες ποινές γιατί δεν εύχεστε για τους κατασκευαστές πυρηνικών όπλων, τους πιλότους που φέρουν τέτοιες βόμβες, τους σχεδιαστές και τους στρατιωτικους; Γιατί δεν τις εύχεστε για τα ντόπια παληκαράκια που βίασαν εδώ στη γειτονιά των Βαλκανίων χιλιάδες μουσουλμάνες και μουσουλμάνους; Γι αυτούς που κάνουν κατά συρροή και εξ επαγγέλματος τέτοιες πράξεις; Αυτοί δεν είναι ανώμαλοι; Δεν είναι διεστραμμένοι; Ή μήπως είναι, με μια ένοια, "δικοί μας", ε μάγκες;


Ωραια τα λες :a10:


Αν κ το σημειο με τους αστυνομικαριους μου φαινεται λιγο υπερβολικο, κ αυτοι ανθρωποι ειναι σαν εσενα κ εμενα, απλως δεν ειναι κ τοσο "προοδευτικων αποψεων", με την εξης εννοια:

Αν λειπουν καμια 10ρια στοιχεια για να καταδικαστει καποιος... Ε... μη φανταστεις οτι δεν θα φυτευτουν εκει που πρεπει... αααπαπαπα αυτα μονο σε ταινιες με τον Σταλονε γινονται.

Απο τις λιγες φορες που η αστυνομια αποτελει "λειτουργημα", μη ξεχνας μιλαμε για μωρα που δεν εχουν γνωρισει τον κοσμο ακομα. :smilea:

Εχετλαίος
15/10/2010, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Ποιος θέλει για συγγενή ,φίλο ,συνάδελφο έναν παιδεραστή

Συγνώμη κιόλας, εσύ θα ήθελες;
:confused:

byron
15/10/2010, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Με τις «ευλογιές» του εισαγγελέα , οι παρακάτω είναι στην διάθεση του όχλου για να τους τιμωρήσει παραδειγματικά…

Μπορούμε να τους κάνουμε όλα αυτά που έχουμε αναφέρει …
Βασανιστήρια , ακρωτηριασμούς , θάνατο κ.λ.π.

Την κοινωνικό διασυρμό και εξευτελισμό τον έχουν ήδη υποστεί ….
Ποιος θέλει για συγγενή ,φίλο ,συνάδελφο έναν παιδεραστή ?

Άλλωστε , το αξίζουν ..

Μπορούμε να τους δικάσουμε αργότερα… αν κάποιος τελικά αποδειχτεί αθώος (μπααα…. αποκλείεται…αφού το λέει η ΕΛ.ΑΣ….) θα του πούμε (αν ζει) ….ooooops…sorry….

Μήπως....λέω μήπως, πηγαίνουμε στην άλλη άκρη της μαζικής αθώωσης εις το όνομα ενός ΠΙΘΑΝΟΝ αθώου, χωρίς να ξέρουμε με τι αποδεικτικά στοιχεία δώθηκαν τα ονόματα στην δημοσιότητα? :confused:

Tpap
15/10/2010, 11:59
+άλλος ένας χρυσαυγίτης/φασίστας/κλπ, εδώ...


@sniper/rein/Εχετλαίος/vaska/Εrikka: :a10:

Hornet_08
15/10/2010, 12:05
Μα τι προοδευτικες αποψεις διαβαζω...
Θα τριζουν τα κοκκαλα των πεθαμενων με αυτα που λετε εδω μεσα...




καλυτερα να αθωωσεις 1000 ενοχους παρα να καταδικαστει 1 αθωος. (δεν το ειπα εγω αυτο φυσικα)

ego_o_idios
15/10/2010, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Ρε μαλάκα afro μπορείς να μην τα ισοπεδώνεις όλα??? Καλός ο χαβαλές και το παπάρισμα αλλά ρε φίλε ήμαρτον. Ο κατά οποιονδήποτε τρόπο ΒΙΑΣΜΟΣ ενός παιδιού και η καταστροφή του ψυχισμού του δεν είναι καθόλου αστείο.

:wave2: :wave2: :wave2:
ante na xa8is re ante na xa8is (me ifos filipidi)
pou to ides to astio re toumparismene?
astios ise esi
ke pios vazi gelakia re kato apo afta pou grafo na ton skiso...
:rotflmao: :rotflmao:

ggs
15/10/2010, 12:14
Το θέμα ΔΕΝ είναι αν θα πρέπει να καταδικάζονται οι παιδεραστές με την δυνατόν μεγαλύτερη ποινή …αυτό είναι σίγουρο…

Το θέμα είναι ότι σε μια χώρα που (απ όσο ξέρω) ισχύει το τεκμήριο της αθωότητας και πρέπει να αποδειχτεί η ενοχή ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ έχουμε αρχίσει και βγάζουμε νόμους για νόμιμη διαπόμπευση κατηγορούμενων…

Το θέμα είναι ότι σε μια χώρα που έχει ξεκινήσει σταυροφορία για την σωτηρία των παιδιών , καθημερινά στο δρόμο μπροστά στα μάτια μας υπάρχουν εκατοντάδες παιδάκια που είναι θύματα εκμετάλλευσης …. Αλλά αυτά είναι γυφτακια και δεν πουλανε στα κανάλια..

Το θέμα είναι ότι οι περισσότεροι που έχουν ανάψει τις δάδες και είναι έτοιμοι να πυρπολήσουν τους παιδεραστές , θα έχουν παρακολουθήσει σίγουρα αισθησιακό χορό απο ρωσιδακι (και θα του έχουν ρίξει και κανένα «μανίκι») ….
Φαντάζομαι στο μυαλό τους έχουν πειστεί ότι το ρωσιδακι είναι μια αχόρταγη νυμφομανής που το ονειρο της ήταν να ερθει στο Ελλαντα να την φυστικωνει ο κάθε πατριωτης ….
Το ότι είναι θυμα κακοποιησης και εκβιασμου από τους νταβαδες της , δεν μας περνά από το μυαλό όταν την πηδάμε… το κάνει γιατί γουστάρει…

Α. στΑ διαλΑ ….

Ζουμε σε μια χωρα που μας κυβερναει το δελτιο των 20:00

ego_o_idios
15/10/2010, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Πρέπει να είναι η μοναδική φορά που δε με εκνευρίζεις και συμφωνώ μαζί σου ΑΠΟΛΥΤΑ.

oustou dialo re
partin simfonia sou ke xosti eki pou kseris
ou na mou xa8is palioskilo..
:rotflmao: :rotflmao:

ego_o_idios
15/10/2010, 12:24
lipon akouste ke afto an ke dne prokite na katalavete ala telos panton

apo tin arxeotita iparxi afto to 8ema tis kakopioisis pedion

eksou ke to astio pou exoun vgali oi evropeoi gia mas

pos ksexorizes tous andres apo ta pedia stin arxea elada
ke i apantisi ine me losto...:rotflmao:

tespa pola atoma me ipsilo dikti noimosinis (oso ke an sas fenete periergo)
den ikanopiounte me ta kina erotika mpla mpla

oi pio poli apo aftous pernane stin sfera tis paranias ke ksefevgoun sexualika me diaforon tipon anomalies

i poli megali gnosi ke dianoisi poles fores dini sto atomo mia es8isi kinismou ke i8ikis pera apo tou ka8imerinou an8ropou

8eoroun lipon oti exoun ton elenxo katastaseon dianoitika pou enas kinos an8ropos den exi


etsi lipon me olon ton anoterismo pou tous diakatexi 8eoroun tous eaftous tous kati san eksousiastes mias anoteris dinamis i8ikis ke nomikis poles fores

den ine tixeo pou poli dikastes ine pedomanis..

ke kato apo aftes ke ales diaforetikou tipou nootropies

elenxoun nimata ftiaxnoun katastasis sto mialo tous ke alou
ke afinoun tous eaftous tous na aselgoun se tritous ipoanaptiktous pou den ine toso simantiki oso i idioi ke den xa8ike ke o kosmos an ksepastrepsoun ke ena tixarpasto atomo stin kinonia


etsi ta vlepoun oi idioi


aftoi ine i mia opsi tou nomismatos

gia tin ali varieme

Hornet_08
15/10/2010, 12:27
:bawl: :lol: :bawl: :lol: :bawl: :lol: :bawl: :lol: :bawl:

Εχετλαίος
15/10/2010, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
όταν την πηδάμε

ΠηδάΤε
:wave2:

ggs
15/10/2010, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
ΠηδάΤε
:wave2:


Δέν...????

Hornet_08
15/10/2010, 12:34
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Αρε ggs μ αρεσεις ! :rotflmao: :rotflmao:

Εχετλαίος
15/10/2010, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Δέν...????

Γιώργο καταλαβαίνεις τι εννοώ.
Δεν είμαστε όλοι στο πρότυπο του σύγχρονου νεοέλληνα που θέλει και προβάλλει το κουτί.
:wave2:

nikos_abel
15/10/2010, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
oustou dialo re
partin simfonia sou ke xosti eki pou kseris
ou na mou xa8is palioskilo..
:rotflmao: :rotflmao:

Συμφωνώ , επιστρέφω και επαυξάνω.

(Αλήθεια, δεν θυμάμαι με τι μπορεί να συμφώνησα με σένα. Μάλλον λάθος έκανα)

ggs
15/10/2010, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Γιώργο καταλαβαίνεις τι εννοώ.
Δεν είμαστε όλοι στο πρότυπο του σύγχρονου νεοέλληνα που θέλει και προβάλλει το κουτί.
:wave2:

ρε φίλε ...και εσύ καταλαβαίνεις τι εννοώ… δεν λεω ότι ΕΣΥ το κάνεις…
λέω όμως ότι η υποκρισία περισσεύει σε πολλούς…
:wave2:

Εχετλαίος
15/10/2010, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
...λέω όμως ότι η υποκρισία περισσεύει σε πολλούς

Μεγάλη αλήθεια...
:sad:

stavrogin
15/10/2010, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Ο πρωην συμμαθητής μου είναι έξω καθότι δικάστηκε βάση του σχετικού νόμου (και αφέθηκε ελεύθερος 2 φορές). Ξέρεις, από το ψιλικατζιδικό του μπορεί να πάει μια μέρα να ψωνίσει μοναχό του το εδικό σου κοπέλι ή το εδικό μου. Τρέμω και στην ιδέα!

[]

Δεν ξέρω πια, Άγη, δεν ξέρω...
Ξέρω μονάχα ότι παρακάτω δεν πάει πια με την ανεκτικότητα...
:mad:

Ρε φιλε δε σε ξέρω και σορρυ , αλλα πολυ γκάζι έχεις ,μου φαινεται ότι πέτας τη σκουφια σου για πόλεμο. δε συνέβει τίποτα ακόμα στο παιδί σου (ανίψια μου) ,και δασκαλέυουμε τα παιδιά μας να μη συμβεί οσο το δυνατόν. Τωρα άμα τρεμουμε στην ίδεα φτιαχνουμε ένα μεγάλο φόβο που περνά στα παιδία με ασχημες συνέπειες. χωρίς παρεξηγηση.

Εχετλαίος
15/10/2010, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
..μου φαινεται ότι πέτας τη σκουφια σου για πόλεμο.

Mε αυτά τα σκουλήκια ναι!
:mad:

stavrogin
15/10/2010, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Πολύ αξιέπαινο αυτό που κάνεις. Όμως δεν υπάρχει καμία σχέση με αυτό που βιώνει ένας γονιός.

Τώρα για τα υπόλοιπα που λες δεν ξέρω γιατί θα πρέπει εφόσον συζήτάμε κάτι πολύ συγκεκριμένο να το αντιπαραβάλουμε με άλλου είδους εγκλήματα που συμβαίνουν.

Δεν ενδιαφέρει αυτό που βιώνει ο γονίος αλλα αυτό που βιώνει το παιδί.

super_toto
15/10/2010, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Δεν ενδιαφέρει αυτό που βιώνει ο γονίος αλλα αυτό που βιώνει το παιδί.

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.
Η κουβέντα ξεκίνησε για το πως αντιλαμβάνεται ένας γονιός την ιστορία με την παιδεραστία και πως το αντιλαμβάνεται ένας άτεκνος. Και γνώμη μου είναι ότι ο δεύτερος δεν μπορεί να μπει στη θέση του πρώτου.

alres
15/10/2010, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
Ωραια τα λες :a10:


Αν κ το σημειο με τους αστυνομικαριους μου φαινεται λιγο υπερβολικο, κ αυτοι ανθρωποι ειναι σαν εσενα κ εμενα, απλως δεν ειναι κ τοσο "προοδευτικων αποψεων", με την εξης εννοια:

Αν λειπουν καμια 10ρια στοιχεια για να καταδικαστει καποιος... Ε... μη φανταστεις οτι δεν θα φυτευτουν εκει που πρεπει... αααπαπαπα αυτα μονο σε ταινιες με τον Σταλονε γινονται.

Απο τις λιγες φορες που η αστυνομια αποτελει "λειτουργημα", μη ξεχνας μιλαμε για μωρα που δεν εχουν γνωρισει τον κοσμο ακομα. :smilea:


Δεν μιλώ για υποκειμενικές προθέσεις ανθρώπων, μιλώ για λειτουργία μηχανισμών και κοινωνικές σχέσεις που τους στηρίζουν. Το να θέλει κάποιος να βρει και να τιμωρήσει τους παιδόφιλους υποκειμενικά, αλλά βρισκόμενος εντός αυτού του μηχανισμού, είναι διαφορετικό και απέχει πόρρω από μια καλή πρόθεση έτσι γενικά. Εδώ με πρόσχημα την παιδοφιλία το βλέπω θα πάει η δουλειά να μπούνε κάμερες μέσα στα σπίτια μας και βάλε...

Μιλάω για την ύπουλη εκείνη σκέψη της εξουσίας (ας μου επιτραπεί) μέσω της οποίας παίρνουμε μια κοινά αποδεκτή αξία και με πρόσχημα την προστασία της πάμε τα όρια της δικαιοδοσίας της πολύ μέσα. Παλιό και κλασσικό, αλλά η ανθρωπότητα δεν μαθαίνει...

[Δεν μιλούσα για στημμένη καταδίκες, δεν τους ενδιαφέρει να στήσουν τέτοια υπόθεση εκτός αν υπάρχει κάποια άλλη διαφορά με τον κατηγορούμενο (εκτός δικαστηρίου) και του την φοράνε έτσι. Έχουν γίνει τέτοια.]


Αν ήθελα επίδειξη έχω και καλύτερα, αλλά τα φυλάω για την πάρτη μου να γουστάρω μόνος μου...αν είναι δυνατόν..

stavrogin
15/10/2010, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios

tespa pola atoma me ipsilo dikti noimosinis (oso ke an sas fenete periergo)
den ikanopiounte me ta kina erotika mpla mpla

oi pio poli apo aftous pernane stin sfera tis paranias ke ksefevgoun sexualika me diaforon tipon anomalies

i poli megali gnosi ke dianoisi poles fores dini sto atomo mia es8isi kinismou ke i8ikis pera apo tou ka8imerinou an8ropou

8eoroun lipon oti exoun ton elenxo katastaseon dianoitika pou enas kinos an8ropos den exi


etsi lipon me olon ton anoterismo pou tous diakatexi 8eoroun tous eaftous tous kati san eksousiastes mias anoteris dinamis i8ikis ke nomikis poles fores

den ine tixeo pou poli dikastes ine pedomanis..

aftoi ine i mia opsi tou nomismatos


Ηταν ανάγκη να το μαρτυρίσεις?
:lol:

Η βουτία στην ήδονη πάει πολυ μακριά, συνδέεται άμεσα με την άσκηση εξουσίας. Με κορύφωση-κατάληξη οχι τόσο την εξουσία πάνω στο θύμα όσο στον έλενχο της ζώης του δηλ. της συνοχής του σώματος του (διαμελισμός), της συνοχής της προσωπικότητας του (βιασμός).
Κι όλο αυτό γιατι; για ένα παιχνίδι με το θάνατο των ίδιων των εξουσιαστών. Σε σκοτώνω σημαίνει προτίστως επιβιώνω εγώ,σκοτώνω το θάνατο μου.
Το να τα κάνει κανείς αυτα σε παιδιά ειναι σα να επιτίθεται στο ιερότερο της ζωής, την γέννηση. αυτο μπορει να σημαίνει όχι μία μη ηθική στάση αλλά μια σύγκρουση με την ηθική. Όχι την τρέχουσα της κοινωνίας αλλα την προσωπική και είναι φαντάζομαι τόσο βαθιά που ούτε οι ίδιοι είναι συνειδητοι κατα την διάρκεια τέλεσης των εγκλημάτων τους .Τα πάθη αναλαμβάνουν.

πχ Ντε Σαντ. 120 μέρες στα σόδομα.(το βιβλίο, όχι την ταινία) περιγράφει πολλά τέτοια εγκλήματα,μα υπάρχει μιά μικρη λεπτομέρεια. όσο ο Ντε Σαντ έγραφε τα βιβλία του στη φυλακή, (30 χρόνια έκανε συνολικά) για ανηθικότητα κάτω απο το παράθυρο του κελιού του αποκεφαλίστηκαν 18000 άνθρωποι, δινοντας του τροφη για σκέψεις, πάνω στο τι στα αλήθεια είναι η ήθικη και πώς εξυπηρετει τα έργα μας.

7gibernau
15/10/2010, 14:23
ο θανατος για αυτους δεν ειναι τιμωρια,αλλα λυτρωση

πριν καιρο ειχε μπει και αυτο
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=109173&perpage=15&pagenumber=1

@7gibernau:
σαν χαρη θα το εβλεπε ο παιδεραστης η ο καθε ανωμαλος αν καποιος του τιναξει τα μυαλα....

η μεγαλυτερη τιμωρια για μενα......

κλεισιμο σε ενα κελλι 1χ1 γεματο με φωτο απο το θυμα η τα θματα.......


θα παρει το δρομο του απο μονος του........


@...........ή θα τον παίζει....

σιγά μην έχουν συνείδηση τέτοια ζώα.....

@.........: Αυτό το περσικό μου είχε διαφύγει.....
--------------------------------------------------------------------------------


7gibernau
θα τον παιξει μια..
θα τον παιξει δυο.....
θα τον παιξει δεκα......

καποια στιγμη το μυαλο του θα αρχησει να παιζει τα δικα του παιχνιδια.........

οι τυψεις και η στερηση ελευθεριας θα επικρατησουν......

vaska
15/10/2010, 14:51
Ρε δεν υπάρχει τιμωρία αρκετή για τα τέρατα αυτά. Τους έκοβα ευχαρίστως τα καλαμπαλίκια τους και τους τα έβαζα στο στόμα και στη συνέχεια θα γινόμουνα χειρότερος από αυτούς αν είχε ακουμπήσει κάποιος έστω και μια τρίχα από το κεφάλι του παιδιού μου. Τώρα αν θέλετε να με πείτε χρυσαυγίτη, ανήθικο, αντιδημοκρατικό υπάνθρωπο κλπ, πείτε με δεν με νοιάζει.

Όπως δεν με νοιάζει για το αν προσβάλω τα χρηστά και δημοκρατικά ήθη κάποιων. Άντε γιατί πολύ δημοκράτες και υπερ άνω γίναμε. Και όπως λέει και ο πατέρας μου "από τότε που βγήκε το συγνώμη χάθηκε το φιλότιμο".

Θα γίνει δίκη, θα πουν συγνώμη αλλά έχουμε ψυχολογικά προβλήματα και χρίζουμε ψυχιατρικής βοήθειας και όλα καλά. Αμ δεν σφάξανε. Θα τους διδάξω ψυχολογία εγώ με τον δικό μου τρόπο.

τες πα.

Julius
15/10/2010, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Ρε δεν υπάρχει τιμωρία αρκετή για τα τέρατα αυτά. Τους έκοβα ευχαρίστως τα καλαμπαλίκια τους και τους τα έβαζα στο στόμα και στη συνέχεια θα γινόμουνα χειρότερος από αυτούς αν είχε ακουμπήσει κάποιος έστω και μια τρίχα από το κεφάλι του παιδιού μου. Τώρα αν θέλετε να με πείτε χρυσαυγίτη, ανήθικο, αντιδημοκρατικό υπάνθρωπο κλπ, πείτε με δεν με νοιάζει.

Όπως δεν με νοιάζει για το αν προσβάλω τα χρηστά και δημοκρατικά ήθη κάποιων. Άντε γιατί πολύ δημοκράτες και υπερ άνω γίναμε. Και όπως λέει και ο πατέρας μου "από τότε που βγήκε το συγνώμη χάθηκε το φιλότιμο".

Θα γίνει δίκη, θα πουν συγνώμη αλλά έχουμε ψυχολογικά προβλήματα και χρίζουμε ψυχιατρικής βοήθειας και όλα καλά. Αμ δεν σφάξανε. Θα τους διδάξω ψυχολογία εγώ με τον δικό μου τρόπο.

τες πα.


+1000000 (allos enas me ta apopano psixologika xarismata edo)


isos to monadiko thema poy den mporo na "syzitiso" h' na kano dialogo isos prin apo 5 xronia na elega ta idia theoritika peri anthropon me psixologika provlimata klp... megalonotas kai orimazontas dipla sta pedia mou den to xoraei o nous mou pos mporei kapoios na dei "diaforetika" ayta ta aggeloudia.

theoro oti tetoi anthropoi prepei napernoun isovia vasanistiria, oxi na thn glitonoun me thanato mpam kai ekso...

STOYBI
15/10/2010, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Το θέμα ΔΕΝ είναι αν θα πρέπει να καταδικάζονται οι παιδεραστές με την δυνατόν μεγαλύτερη ποινή …αυτό είναι σίγουρο…

Το θέμα είναι ότι σε μια χώρα που (απ όσο ξέρω) ισχύει το τεκμήριο της αθωότητας και πρέπει να αποδειχτεί η ενοχή ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ έχουμε αρχίσει και βγάζουμε νόμους για νόμιμη διαπόμπευση κατηγορούμενων…

Το θέμα είναι ότι σε μια χώρα που έχει ξεκινήσει σταυροφορία για την σωτηρία των παιδιών , καθημερινά στο δρόμο μπροστά στα μάτια μας υπάρχουν εκατοντάδες παιδάκια που είναι θύματα εκμετάλλευσης …. Αλλά αυτά είναι γυφτακια και δεν πουλανε στα κανάλια..

Το θέμα είναι ότι οι περισσότεροι που έχουν ανάψει τις δάδες και είναι έτοιμοι να πυρπολήσουν τους παιδεραστές , θα έχουν παρακολουθήσει σίγουρα αισθησιακό χορό απο ρωσιδακι (και θα του έχουν ρίξει και κανένα «μανίκι») ….
Φαντάζομαι στο μυαλό τους έχουν πειστεί ότι το ρωσιδακι είναι μια αχόρταγη νυμφομανής που το ονειρο της ήταν να ερθει στο Ελλαντα να την φυστικωνει ο κάθε πατριωτης ….
Το ότι είναι θυμα κακοποιησης και εκβιασμου από τους νταβαδες της , δεν μας περνά από το μυαλό όταν την πηδάμε… το κάνει γιατί γουστάρει…

Α. στΑ διαλΑ ….

Ζουμε σε μια χωρα που μας κυβερναει το δελτιο των 20:00


Εχεις δει πολλα ....

2χρονα

4χρονα...

6χρονα...

10χρονα...

Ρωσιδακια να χορευουν αισθησιακους χορους και μετα να τα παιρνεις σε ενα δωματιο και να τα πεθαινεις στο μανικι...????


Δεν διαφωνω σε καποια απο αυτα που λες .....

Αλλα αλλο η βουρτσα.....

Καμμια σχεση με το θεμα μας....

:wave2:

ggs
15/10/2010, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Εχεις δει πολλα ....

2χρονα

4χρονα...

6χρονα...

10χρονα...

Ρωσιδακια να χορευουν αισθησιακους χορους και μετα να τα παιρνεις σε ενα δωματιο και να τα πεθαινεις στο μανικη...????


Δεν διαφωνω σε καποια απο αυτα που λες .....

Αλλα αλλο η βουρτσα.....

Καμμια σχεση με το θεμα μας....

:wave2:

Θα συμφωνήσω μαζί σου ….
Και για εμένα η ηλικία των ρωσίδων δεν έχει καμία σχέση με το θέμα μας…
:wave2:

STOYBI
15/10/2010, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Θα συμφωνήσω μαζί σου ….
Και για εμένα η ηλικία των ρωσίδων δεν έχει καμία σχέση με το θέμα μας…
:wave2:

Ολα στο ιδιο τσουβαλι λοιπον....

Τι 5 ... Τι 35... Σωστα...??

ggs
15/10/2010, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Ολα στο ιδιο τσουβαλι λοιπον....

Τι 5 ... Τι 35... Σωστα...??
Λάθος.... άλλο 5 , άλλο 35…

Απλώς , η «ευαισθησία» μας σε σχέση με την κακοποίηση δεν πρέπει να «εξαντλείται» μόνο σε ανήλικα…. Αν γίνεται αυτό είμαστε υποκριτές …αυτός ήταν και ο σκοπός του παραδείγματος μου..

:wave2:

reinmeister
15/10/2010, 16:30
ρε παιδια μην το κουραζουμε αλλο μια και ολοι συμφωνουμε ως προς το οτι στους παιδοφιλους αρμοζει η ανωτατη τιμωρια...

οι politically correct ,θα δωσετε οσους πιασετε στην αστυνομια,εμεις οι χασαπηδες,σε οσους πιασουμε θα βγαλουμε τα αντερα...

ολοι ευχαριστημενοι θα καταληξουμε...

vaska
15/10/2010, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ρε παιδια μην το κουραζουμε αλλο μια και ολοι συμφωνουμε ως προς το οτι στους παιδοφιλους αρμοζει η ανωτατη τιμωρια...

οι politically correct ,θα δωσετε οσους πιασετε στην αστυνομια,εμεις οι χασαπηδες,σε οσους πιασουμε θα βγαλουμε τα αντερα...

ολοι ευχαριστημενοι θα καταληξουμε...

Όταν παίρνεις το σκληρό ύφος του χασάπη..... με τρελαίνεις ρε κιορατά..

:rotflmao: :rotflmao:

Ασήκωτο το θέμα και δεν το αντέχω άλλο. Εγώ τέλος από εδώ.

:wave2:

STOYBI
15/10/2010, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Λάθος.... άλλο 5 , άλλο 35…

Απλώς , η «ευαισθησία» μας σε σχέση με την κακοποίηση δεν πρέπει να «εξαντλείται» μόνο σε ανήλικα…. Αν γίνεται αυτό είμαστε υποκριτές …αυτός ήταν και ο σκοπός του παραδείγματος μου..

:wave2:

Η ευαισθησια δεν εχει διακοπτη on-off...

Σορρυ που δεν μπορω να κανω ατελειωτα βασανιστηρια μεχρι τερμα σε εναν ανθρωπο που βασανιζε πχ ενα ζωο, ( οπως διαβαζουμε σε αλλο θρεντ ) εν αντιθεση με αυτα που θα εκανα σε εναν ανθρωπο σαν του θεματος μας.....

Για αυτο σου ειπα.... Ναι μεν συμφωνω με καποια απο τα λεγομενα σου αλλα οπως και να το κανουμε.... Αλλουνου παπα ευαγγελιο....

Καμμια σχεση το παραδειγμα σου και ο συσχετισμος του με τους εν λογο βαρβαρους τουτου του θρεντ... :winka:

:wave2:

dimdoc
15/10/2010, 16:48
Nαι, αυτος που τσιμπαει ενα ρωσιδακι 17 χρονων, που το φερανε εδω και καλα για δουλεια και βρεθηκε να το βιαζουν, κατ΄ουσιαν, ο καθεις κωλογερος με την παρεα του, ε αυτος πρεπει να ειναι στη κλιμακα της βαρβαροτητας 2, ο παιδοφιλος πρεπει να ειναι στο 10...στην ιδια κλιμακα κατατασσονται, απλα ο πρωτος ειναι στη βαση και ο αλλος στη κορυφη...

STOYBI
15/10/2010, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
Nαι, αυτος που τσιμπαει ενα ρωσιδακι 17 χρονων, που το φερανε εδω και καλα για δουλεια και βρεθηκε να το βιαζουν, κατ΄ουσιαν, ο καθεις κωλογερος με την παρεα του, ε αυτος πρεπει να ειναι στη κλιμακα της βαρβαροτητας 2, ο παιδοφιλος πρεπει να ειναι στο 10...στην ιδια κλιμακα κατατασσονται, απλα ο πρωτος ειναι στη βαση και ο αλλος στη κορυφη...

Παλι για παιδεραστια μιλας.... !!!

Απλα θελεις να παιξεις με τις ηλικιες...

:wave2:

dimdoc
15/10/2010, 16:58
Μπα φιλε, η παιδεραστια αφορα ατομα κατω των 14:wave2:

ADVENTURAZ
15/10/2010, 17:10
Πριν απο αρκετα χρονια ειδα μια ταινια,η οποια εστιαζε κυριως στα περι ρατσιμου(δυο λευκοι βιασαν ενα μαυρο κοριτσακι,του οποιου ο πατερας αργοτερα τους "καθαρισε"και δικαζοταν και ολοι θελαν την καταδικη του μονο και μονο επειδη ηταν μαυρος)και οπως ηταν φυσικο επικεντρωσα κι εγω το ενδιαφερον μου σε αυτο,αφου μαλλον ηταν το νοημα που ηθελε να περασει η ταινια στον θεατη.Επισης μου ειχε φανει αδικο τοτε,να τον καταδικασουν με μονο κριτηριο το χρωμα του.
Προσφατα την ξαναειδα και ομως μου αφησε αλλη εντυπωση απο`τι ειχα αρχικα.τι αλλαξε? Ειμαι πατερας! και ξερετε τι ειπα? ποιος το γαμαει το χρωμα ρε αδερφε? δεν πα να ειναι ασπρος, μαυρος ,αλβανος,τσεχος,μωαμεθανος,βουδιστης,κουλος, ολοι στη θεση του το ιδιο θα εκαναν...θα τους γαμουσανε τα ραμματα!!!

Βαζω το link:
http://www.youtube.com/watch?v=O90-DO9P6q0

Οσοι την εχετε δει ξερετε,οι υπολοιποι δειτε την! Αξιζει πραγματικα.
Βαλτε λοιπον τον εαυτο σας στη θεση οποιου χαρακτηρα της ταινιας θελετε και πειτε μου τι βλεπετε στο προσωπο αυτου του πατερα που δικαζεται?!

ego_o_idios
15/10/2010, 17:25
kserete iparxi ke i apopsi pou leei.
ise pederastis gine ekpedeftikos....
:wacko:

:rotflmao: :rotflmao:

granazi
15/10/2010, 17:34
εγω σαν πατερας εχω να πω μονο να ειμαστε κοντα στα παιδια μας.
να τα ακουμε να τους μιλαμε να προσπαθουμε να ειμαστε "εκει" σε ολα να τα ετοιμαζουμε οσο καλυτερα γινεται για τον σκατοκοσμο που ζουμε και αυριο θα ειναι ακομα χειροτερος για αυτα.
και εσεις που ακομα δεν εχετε παιδια εχετε ανηψια κτλ.
δεν χαλασαμε τον κοσμο εμεις και δεν ξερω αν φτιαχνεται πια.
ουτε με το να καταφερουμε να τους προσφερουμε χρημα μονο εχουμε κανει το χρεος μας.
τα παιδια εμας εχουν προτυπο εμας αντιγραφουν εμεις ειμαστε οι μικροι θεοι τους και απο εμας θα παρουν τις πρωτες γραμμες σωστες οι λαθος.
δεν εχει να κανει με μορφωση οικονομικη η κοινωνικη επιφανεια γτ αποδειχτηκε οτι η αρωστεια χτυπαει σε ολα τα στρωματα.
σωστη και ουσιαστικη ενασχοληση με τα παιδια και αγρυπνο βλεμμα και αν ειμαστε τυχεροι θα προλαβουμε καταστασεις.
δεν το διαπραγματευομαι το τι θα κανω αν πειραξει καποιος η κατι τον γιο μου.
η κολαση θα ειναι αστεια μπροστα σε αυτα που θα περασει απο μενα.
ΑΛΛΑ ξαναλεω το θεμα ειναι να προσπαθησω να προλαβω καταστασεις.
δεν ειναι μονο η παιδοφιλια ειναι τα ναρκωτικα και ενα σωρο σκατα που ο καθε γονιος με καταλαβαινει.
συγνωμη για τον τροπο που γραφω αλλα εχω συγχιστει.

Akatanomastos
15/10/2010, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ρε παιδια μην το κουραζουμε αλλο μια και ολοι συμφωνουμε ως προς το οτι στους παιδοφιλους αρμοζει η ανωτατη τιμωρια...

οι politically correct ,θα δωσετε οσους πιασετε στην αστυνομια,εμεις οι χασαπηδες,σε οσους πιασουμε θα βγαλουμε τα αντερα...

ολοι ευχαριστημενοι θα καταληξουμε...

το προβλημα φιλε ειναι οτι σε αυτην την κουβεντα ειναι politically correct
οσοι ειναι χασαπηδες και βγαζουν αντερα


και οσοι μιλαμε και λιγο με το μυαλο θα μας βγαλετε και παιδεραστες στο τελος(δεν μιλαω απαραιτητα για σενα)

vaska
15/10/2010, 18:25
Τελικά υπάρχει και συσκευή για την πρόληψη τέτοιων φαινομένων


214770

Akatanomastos
15/10/2010, 18:29
να το θεσω αλλιως το θεμα


αν εγω ειμαι αρρωστος και μου αρεσει να μαζευω βιντεακια με βασανισμους και στην συνεχεια δολοφονιες ανθρωπων

αλλα τα χω βρει στο ιντερνετ free

αλλα εχω πληρωσει και τα εχω αγορασει απο τυπους που τα εμπορευοντε

και για καποιο λογο αυτο πεσει στην αντιληψη της αστυνομιας

χωρις να ειμαι σιγουρος, δεν νομιζω να καταδικαστω για κατι,
θα χαρακτηριστω ΑΡΡΩΣΤΟΣ και θα ειμαι, αλλα δεν θα καταδικαστω



τα βιντεακια αυτα εχουν ως περιεχομενο, κακοποιηση, ισως βιασμο, και δολοφονια προφανως χωρις την θεληση του θυματος

ειναι πανω κατω μια αναλογη ιστορια με τα βιντεο που συζηταμε στο θρεαντ

η διαφορα ειναι η ηλικια του θυματος
αρρωστα τα μεν βιντεο,

αρρωστα, ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ τα δε..


εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι στην ουσια μιλαμε για το ιδιο εγκλημα το να χεις τετοιου τυπου βιντεο και να την βρισκεις με αυτα
στην πρωτη περιπτωση δεν παθαινεις τιποτα, στην δευτερη ?


-γενικως δεν θεωρω πως πρεπει το κρατος να επιβαλλει θανατικη ποινη σε καμμια περιπτωση..
-Απο την αλλη ομως θεωρω πως ο πατερας ενος παιδιου-θυματος ΟΦΕΙΛΕΙ να σκοτωσει τον δραστη
-Για τα ατομα με υλικο στην κατοχη τους δεν ξερω τι να πω, ισως θα πρεπει να μπουν σε παρακολουθηση για να μην κανουν τιποτα, αλλα οποιαδηποτε τιμωρια σχετικη με θανατωση ή ισοβια παραπεμπει σε περιεργα καθεστωτα..

ADVENTURAZ
15/10/2010, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ρε παιδια μην το κουραζουμε αλλο μια και ολοι συμφωνουμε ως προς το οτι στους παιδοφιλους αρμοζει η ανωτατη τιμωρια...

οι politically correct ,θα δωσετε οσους πιασετε στην αστυνομια,εμεις οι χασαπηδες,σε οσους πιασουμε θα βγαλουμε τα αντερα...

ολοι ευχαριστημενοι θα καταληξουμε...


+640
Εεεμμ......εγω που ειμαι ενας politically corect χασαπης,θα ευχαριστηθω δυο φορες?

sniper
16/10/2010, 15:56
Μακάρι να βρεθεί χωρίς να έχουν πειράξει ούτε τρίχα....


Αν όμως όχι, ας μας πούν οι κύριοι πιο πάνω που είναι κατά της βίας σε τέτοια εγκλήματίες, την γνώμη τους.

Γιατί το έγκλημα δεν είναι κάτι φανταστικό που διαβάζουμε εδώ μέσα αλλά πραγματικό όπως αυτό.


Η ΝΑΝΤΙΑ ΦΩΤΕΙΝΗ ΜΟΥΣΣΑ ΤΟΥ ΒΑΓΓΕΛΗ 4 ΕΤΩΝ ΑΡΠΑΧΘΗΚΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΣ ΣΤΙΣ 14-09. ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.ΟΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΕΝΤΟΠΙΖΕΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ/ΟΠΟΙΑΝΔΗΠΟΤΕ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ 100


214805

byron
16/10/2010, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μακάρι να βρεθεί χωρίς να έχουν πειράξει ούτε τρίχα....


Αν όμως όχι, ας μας πούν οι κύριοι πιο πάνω που είναι κατά της βίας σε τέτοια εγκλήματίες, την γνώμη τους.

Γιατί το έγκλημα δεν είναι κάτι φανταστικό που διαβάζουμε εδώ μέσα αλλά πραγματικό όπως αυτό.


Το παραπάνω είναι μούφα. Hoax mail κάποιων που απλά μαλακίζονται και το φέρνουν κατά καιρούς στην επιφάνεια.
Δεν χρειάζεται να το ψάξουμε πολύ όμως. Πότε βίασε και σκότωσε το κοριτσάκι ο τύπος στην Αρκαδία? 2-3 μήνες?

Τεσπά...πολύ το κουράσαμε.
Θα φτάσουμε στις 100 σελίδες συζητώντας τα δικαιώματα και τρόπους αντιμετώπισης κάποιου που καβλώνει βλέποντας στο pc ένα μωρό 6 μηνών δεμένο και βιασμένο.
6 μηνών ρε μαλάκες !!! Και αντί να ξερνάει τα άντερα του, τη βγάζει και τη παίζει.

Τι στο διάλο συζητάμε μου λέτε?

Tpap
16/10/2010, 17:47
Δεν ξέρω ρε Βύρωνα...

πραγματικά απορώ με ορισμένα ατομάκια, εδώ μέσα. Και απορώ και με την ανοχή που τους έχουμε...

Αναφέρομαι σε εκείνους φυσικά που μιλάνε εκ τους ασφαλούς για ελευθερίες και δικαιώματα, που ''πρέπει'' να έχουν ανθρωπόμορφα κτήνη δίχως ίχνος συναισθημάτων...

Δικαιώματα πρέπει να έχουν οι Ανθρωποι. Αυτά τα υποκείμενα δεν έχουν καν το δικαίωμα να ζουν.

Τέλος από μένα.





@Vaska: μην του δίνεις αξία, ρε.

vaska
16/10/2010, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Δεν ξέρω ρε Βύρωνα...

πραγματικά απορώ με ορισμένα ατομάκια, εδώ μέσα. Και απορώ και με την ανοχή που τους έχουμε...

Αναφέρομαι σε εκείνους φυσικά που μιλάνε εκ τους ασφαλούς για ελευθερίες και δικαιώματα, που ''πρέπει'' να έχουν ανθρωπόμορφα κτήνη δίχως ίχνος συναισθημάτων...

Δικαιώματα πρέπει να έχουν οι Ανθρωποι. Αυτά τα υποκείμενα δεν έχουν καν το δικαίωμα να ζουν.

Τέλος από μένα.





@Vaska: μην του δίνεις αξία, ρε.


Και να ήθελα φίλε μου να τους δώσω αξία δεν μπορώ, μου το απαγορεύουν οι κόρες μου και η ενήλικη και η ανήλικη (είμαι γονιός).

:wave2: :wave2:

vaska
16/10/2010, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Το παραπάνω είναι μούφα. Hoax mail κάποιων που απλά μαλακίζονται και το φέρνουν κατά καιρούς στην επιφάνεια.
Δεν χρειάζεται να το ψάξουμε πολύ όμως. Πότε βίασε και σκότωσε το κοριτσάκι ο τύπος στην Αρκαδία? 2-3 μήνες?

Τεσπά...πολύ το κουράσαμε.
Θα φτάσουμε στις 100 σελίδες συζητώντας τα δικαιώματα και τρόπους αντιμετώπισης κάποιου που καβλώνει βλέποντας στο pc ένα μωρό 6 μηνών δεμένο και βιασμένο.
6 μηνών ρε μαλάκες !!! Και αντί να ξερνάει τα άντερα του, τη βγάζει και τη παίζει.

Τι στο διάλο συζητάμε μου λέτε?

Όπως το λες Βύρωνα. 6 μηνών.....

Τι θέαμα κι αυτό σκέτη κ@υλα.....

:wave2: :wave2:

ADVENTURAZ
16/10/2010, 19:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Το παραπάνω είναι μούφα. Hoax mail κάποιων που απλά μαλακίζονται και το φέρνουν κατά καιρούς στην επιφάνεια.
Δεν χρειάζεται να το ψάξουμε πολύ όμως. Πότε βίασε και σκότωσε το κοριτσάκι ο τύπος στην Αρκαδία? 2-3 μήνες?

Τεσπά...πολύ το κουράσαμε.
Θα φτάσουμε στις 100 σελίδες συζητώντας τα δικαιώματα και τρόπους αντιμετώπισης κάποιου που καβλώνει βλέποντας στο pc ένα μωρό 6 μηνών δεμένο και βιασμένο.
6 μηνών ρε μαλάκες !!! Και αντί να ξερνάει τα άντερα του, τη βγάζει και τη παίζει.

Τι στο διάλο συζητάμε μου λέτε?


πω πω ρε συ βυρωνα,πως τα γραφεις ετσι ρε αδερφε μου...και μονο που το διαβασα μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι:mad:
τι να πω...δεν ξερω...πραγματικα δεν ξερω με τι να τσαντιστω περισσοτερο,με το καθε αποβρασμα που το κανει,με τον αλλο που το βλεπει και γουσταρει η` με αυτον που τασσεται υπερ των δικαιωματων τους?
τι να πω...πολλα τα μετωπα αδερφε και δεν ξερω που να στρεψω τα πυρα...