PDA

View Full Version : Καλή όρεξη...



mtr
14/10/2010, 13:55
καλη ορεξη μαγκες...

http://trelokouneli.blogspot.com/2010/10/video_14.html

Εχετλαίος
14/10/2010, 14:01
Φάτε πολιτισμό άλλη μια φορά...
:mad:

vaska
14/10/2010, 14:05
Μια νοστιμιά είναι..:yuck: :yuck: :yuck:

zzr2005
14/10/2010, 14:14
αν προσεξατε τα κοκκαλα πχ στα ψαρια βγαινουν απο αλλη κανουλα...
αυτος πηρε ενα βιντεο απο μια διαφημιση μηχανηματος και το εκανε θεμα...

μαλακιες του νετ..

οχι οτι δεν γινεται καπως ετσι αλλα το συγκεκριμενο ειναι μια π@π@ρια κ μιση

Υ.Γ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΕ ΓΝΩΣΤΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΑΛΛΑΝΤΙΚΩΝ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΚΑΠΟΤΕ "ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΓΟΥΡΟΥΝΙ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ"...:lol: :lol: :lol:

EVI
14/10/2010, 14:24
απαπαπαππαπαπαπαπαπ ρπμ :dizzy:

MitsosNaked
14/10/2010, 14:33
Καλά, άν πεθαίνεις της πείνας(και δέν εννοώ του στύλ 'άντε πεινάω, τί ώρα θα φάμε μεσημεριανό') δε σε νοιάζει και άν είναι μώβ με πράσινες βούλες η πρώτη ύλη.....:winka:

Operater
14/10/2010, 16:28
και στα ατλαντικά ψαράδικα, τα χρησιμοποιούνε όλα από το ψάρι!
είναι ολόκληρα εργοστάσια, όπου συνεργάζονται και τα mc d**lds

menos
14/10/2010, 16:36
Αηδία... :yuck:
Γι'αυτό τρώγω μόνο KFC.. σιγά μην τους αφήσω να με πιάσουν κορόΐδο.. :look:
























































:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Lioulios
14/10/2010, 17:13
Όταν τρώμε κοτόπουλο , τρώμε μπούτι ή στήθος ή ολόκληρο κοτόπουλο στο φούρνο ή όπως αλλιώς θέλουμε .

Κότονάγκετς ,ψαρονάγκετς και δε συμαζεύεται είναι ότι ακριβώς είδατε . Το ξέρατε κατα βάθος,αλλά τώρα το είδατε κιόλας . Σε κάποιες άλλες περιπτώσεις δεν υπάρχει καν κοτόπουλο ή ψάρι ,αλλά ¨γεύση¨.Δηλ χημικά ,χημιικά κτλ.

Δεν ξέρω αν έχετε προσέξει ποτέ από τι ακριβώς είναι φτιαγμένο αυτο που αγοράζουμε . Τα γράφει όλα από πίσω στην συσκευασία .
Π.χ Φρέσκος χυμός πορτοκάλι vs πορτακαλάδα των 50cent .Αυτή των 50cent δεν έχει ίχνος πορτοκαλιού μέσα ,παρά μόνο ...Άρωμα πορτοκαλιού ....Και πάει λέγοντας ...

Άλλο .
Ζαμπόν ή κάτι σαν ζαμόν που βλέπουμε την δελεαστική τιμή ,αλλά δεν βλέπουμε τα ¨νερά¨από τον διαχωρισμό των κομματιών που αποτελείτε το μπούτι του ζώου για να καταλαβάβουμε πως πρόκειτε για λεπτοκομένη φέτα από μπούτι ,αλλά βλέπουμε κάτι σαν πατέ -μους ,που ένας θεός ξέρει τι έχει μέσα .( μόνο τη φωνή του ζώου δεν έχει μέσα όπως είπε ο φίλος ) .

Διαβάζουμε προσεκτικά τι είναι αυτό που αγοράζουμε και κοιτάμε Ημ/νία λήξης .

* Προτημήστε να δωσετε ένα 10άρικο στην ταβέρνα του μπάρμπα ή κάτι τέτοιο να είσαστε και πασσάδες , παρά σε μ@λ@κίες τύπου μακ...,γκού...ς κτλ που θα φας σκ@τ@ ,θα κοιτάς μη σου πέσει και καμια πατάτα (ο θεός να την κάνει ) κάτω και γίνεις ρόμπα .

notakos600
14/10/2010, 17:53
Απορώ πως δεν γεννάνε οι γυναίκες μας τπτ μωρά δεινόσαυρους με όλα αυτά που φάγαμε και τρώμε.

Ichigo
14/10/2010, 18:49
Να ναι καλά ο Γιώργαρος με τα σουβλάκια στη Βεΐκου και δεν θέμε τπτ άλλο :D

αρκεί να τον πετύχεις και σε καλή μέρα :evil:

makis206
14/10/2010, 22:08
Μc...κρυά έπρεπε να τα λένε αυτά τα μαγαζά!:eek:

:bigcry:

notakos600
14/10/2010, 22:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
:D

αρκεί να τον πετύχεις και σε καλή μέρα :evil:




Τις κακές ημέρες εξαφανίζονται τα αδέσποτα από τα γύρω στενά;

devil's animal
14/10/2010, 22:21
:a04: :a04: :a04: :a04: :a04: :a04: :a04:

Band(age)it
14/10/2010, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
Να ναι καλά ο Γιώργαρος με τα σουβλάκια στη Βεΐκου και δεν θέμε τπτ άλλο :D

αρκεί να τον πετύχεις και σε καλή μέρα :evil:


Και το χαγιατι :D

mtr
15/10/2010, 11:49
παιδια ειχα παει σε μια αλλαντοποια να φτιαξω εναν πινακα αυτοματισμου που ειχε χαλασει και ειλικρινα απο την βρομα εκει μεσα φορεσα μασκα...
το χειροτερο... οτι τους μενει και ληγει και πιανει μουχλα οτιδηποτε ειναι αυτο το αλεθουν ξανα το ψεκαζουν με συντηριτικα και βγαινει ξανα στην παραγωγη...
το ειδα με τα ματια μου... μου το ειπε και ο υπαλληλος ο οποιος μου λεει <<φιλε τωρα που θα σου χαρισουν αλλαντικα για να σε ευχαριστησουν μην τα παρεις ειναι απο αυτα εδω>>> διχνοντας μου ταα σαπια...
μακρια παιδια μακρια...

EVI
15/10/2010, 11:57
:sad: οταν πηγα κρητη και εφαγα απο το χωραφι και τα ζωα τους το φαγητο ηταν φαγητο....

Εχετλαίος
15/10/2010, 12:05
Δούλεψα κάποτε σε μια αλλαντοβιομηχανία όπου μια μέρα μου είπαν από φουσκωμένες συσκευασίες (αλλιωμένες) να βγάλω με σύριγγα τον αέρα και στην τρυπούλα να κολλήσω το ταμπελάκι με την ημερομηνία συσκευασίας :cry:
Απέδρασα κακήν-κακώς από τη φάμπρικα...Τους έστειλα επώνυμα και τη δνση της νομαρχίας για έλεγχο αλλά δεν βρήκαν τίποτε όντε πήγανε...
Μάλλον τα είχανε διαθέσει στα s/m

:mad:

yannis24
15/10/2010, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
Και το χαγιατι :D


ποιο Χαγιατι ? στην Αναβυσσο ? .....απο εκει τρωμε και εμεις !!!
:beer: :beer: :beer:

cityfly
15/10/2010, 20:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Μc...κρυά έπρεπε να τα λένε αυτά τα μαγαζά!:eek:

:bigcry:


σσσσσσ ωραίος


:D :D :D :D

SVX
15/10/2010, 20:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
:a04: :a04: :a04: :a04: :a04: :a04: :a04:

ΤΙ ΡΕ??? εγω πεινασα παντως ........ :D


214788

SpeakeasyBlues
21/10/2010, 15:49
18 October 2010
BINTEO ΣΟΚ: Μπορείτε να μαντέψετε τι είναι;

http://isfentona.blogspot.com/2010/10/binteo.html

Αν νομίζετε πως αυτό που απεικονίζεται στην φωτογραφία είναι παγωτό, κάνετε μεγάλο λάθος. Ανακαλύψτε την σοκαριστική αλήθεια στην συνέχεια του άρθρου…

Πρόκειται για μηχανικά διαχωρισμένο κοτόπουλο που χρησιμοποιείται από τα fast food για chicken nuggets και μπιφτέκια. Επίσης χρησιμοποιείται για επεξεργασμένα προϊόντα κοτόπουλου που βρίσκουμε στα σουπερ μάρκετ.

Αφού αφαιρεθούν τα βασικά κομμάτια κρέατος από το κοτόπουλο, όλα τα υπόλοιπα κομμάτια όπως κόκκαλα, εντόσθια κτλ τοποθετούνται σε ένα ειδικό μηχάνημα το οποίο τα πιέζει και τα πολτοποιεί με αποτέλεσμα την ροζ μάζα που μοιάζει με παγωτό.

Στην συνέχεια και εξαιτίας των βακτηρίων που συγκεντρώνει, το μηχανικά διαχωρισμένο κοτόπουλο πλένεται με αμμωνία. Τέλος, του δίνεται τεχνητά η γεύση κοτόπουλου και βάφεται με συνθετικό χρώμα.


διαβάστε περισσότερα στο: http://isfentona.blogspot.com/2010/10/binteo.html#ixzz1308pNIFo


215521

Akatanomastos
21/10/2010, 16:01
so what?

αφου ξερουμε την αληθεια και την εχουμε στο πισω μερος του κεφαλιου μας


γιατι μολις την αντικρυζουμε ειμαστε δηθεν τοσο σοκαρισμενοι?:confused:



π.χ. ολοι θα σοκαριστουμε και θα στεναχωρηθουμε με μια φωτο απο ενα παιδακι στην αφρικη να πεθαινει απο ασιτια(edit: οπως το γραψα πριν, ηταν σαν να λεω για ολα τα παιδακια που δεν ειναι απο την Σητεία:bawl: :lol: )
καποιοι μαλιστα θα αναφωνησουν: θα σκοτωσω αυτους τους κεραταδες που οφειλοντε για αυτην την κατασταση..αμα τους πιασω στα χερια μου..




λες και πρεπει να δουμε την φωτο για να μαθουμε οτι συμβαινει αυτο το πραγμα

road spirit
21/10/2010, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues
18 October 2010
BINTEO ΣΟΚ: α ρε χορτοφάγοι όλοι σας :lol: ... θα έχω εφιάλτες το βράδυ...



Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues
Στην συνέχεια και εξαιτίας των βακτηρίων που συγκεντρώνει, το μηχανικά διαχωρισμένο κοτόπουλο πλένεται με αμμωνία. Τέλος, του δίνεται τεχνητά η γεύση κοτόπουλου και βάφεται με συνθετικό χρώμα. εκτός απο αυτή τη πρόταση η οποία είναι ανυπόστατη και το μόνο που σκοπεύει είναι να τρομοκρατήσει το κόσμο (μιας και απέχει απο την αλήθεια)

για όλο το υπόλοιπο έχω να πω : ε και? δλδ ο κιμάς που τρώμε έχει μεγάλη διαφορά ε? :lol:
όχι ότι απλα είναι 1-2 κλικ πίσω στη διαδικασία "πολτοποίησης" ...

OldMan
21/10/2010, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
δλδ ο κιμάς που τρώμε έχει μεγάλη διαφορά ε? :lol:
Άμα το χασάπικο έχει ταμπέλα που να γράφει: " Ο κιμάς κόπτεται παρουσία πελάτου" έισαι Ο.Κ. :winka:

SpeakeasyBlues
21/10/2010, 16:43
Οτι και να μου γραφετε, ειμαι σιγουρος οτι αδιαφορους δεν σας αφησε. :o

OldMan
21/10/2010, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues
Οτι και να μου γραφετε, ειμαι σιγουρος οτι αδιαφορους δεν σας αφησε. :o
Και εσύ ότι και να μας γράφεις, εμείς θα κρατήσουμε την αναπνοή μας μέχρι να σκάσουμε ...:o

vangelis 64
21/10/2010, 16:57
:p


215600

sniper
21/10/2010, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
:p


Βαγγέλη; Το αποτέλεσμα του σφιξήματος είναι το ροζ σκ@τό της φωτό; :lol: :lol: :lol:

vangelis 64
21/10/2010, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Βαγγέλη; Το αποτέλεσμα του σφιξήματος είναι το ροζ σκ@τό της φωτό; :lol: :lol: :lol: :bawl: :bawl:
:lol: :lol:
:bawl: :bawl:
:bigcry: :bigcry:

SpeakeasyBlues
21/10/2010, 17:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Και εσύ ότι και να μας γράφεις, εμείς θα κρατήσουμε την αναπνοή μας μέχρι να σκάσουμε ...:o


215644

guzzistas
21/10/2010, 17:43
γιάμι γιάμι!!!!!

σλουρπ!!!!!!!!

:beer:

SpeakeasyBlues
21/10/2010, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από guzzistas
γιάμι γιάμι!!!!!

σλουρπ!!!!!!!!

:beer:

τι εγινε με το guzzi στην Χαλκιδα?

mikros boudas
21/10/2010, 18:35
οταν αγοραζεις κατι,αναφερει απο πισω ποσο ποσοστο επι τοις εκατο ειναι καθαρο κρεας,ποσο μηχανικα διαχωρισμενο και τι αλλο περιεχει.αν κατι περιεχει λιγοτερο απο 80% κρεας:rolleyes:

BLiTzER
21/10/2010, 19:30
Θέλω να πιστεύω ότι έχετε το μυαλό να καταλάβετε ότι πρόκειται για fake.

kostas777
22/10/2010, 22:24
:rotflmao:

αυτά τα βγάζουν οι βετζετέτοιοι για να χαίρονται μεταξύ τους και για να προσπαθούν να πείσουν τους εαυτούς τους ότι είναι οι μεσσίες ή κάτι τέτοιο. έχω δει κουλαμάρες για κουλαμάρες. και τα καταπίνουν και αμάσητα!