PDA

View Full Version : Μπαγκαζιέρα R1200gs



Nature
15/10/2010, 12:56
Στην εθνική οδό Napoli -> Bari πριν το Avellino, οδηγώντας με περίπου 120 Km/h, μου έφυγε η μπαγκαζιέρα που σύρθηκε στην άσφαλτο, ευτυχώς χωρίς να κτυπήσει κάποιο αυτοκίνητο ή να προκαλέσει ατύχημα. Την είχα αγοράσει μαζί με την μηχανή τον Απρίλιο 2006. Οταν γύρισα Ελλάδα, στο συνεργείο μου φέρθηκαν άψογα και έβαλαν ένα πύρο στη βάση της μπαγκαζιέρας όπως επίσης άνοιξαν μία αντίστοιχη τρύπα στη βάση. Αυτή η λύση με κάνει να νοιώθω πιο ασφαλής τώρα ύστερα από 50.000 km, αρκετά εκ των οποίων σε εθνικές και χωμάτινες διαδρομές. Οι καινούργιες βαλίτσες και αντίστοιχα οι βάσεις φέρουν από κατασκευής τους αυτή τη λύση, άρα θα συμβούλευα όλους τους "παληούς" που δεν έχουν τέτοιο πύρο / τρύπα, να πάνε στο συνεργείο και να τη βάλουν.

g.kounoupis
15/10/2010, 13:07
ΒΑΛΕ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ

lefteris kal
16/10/2010, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nature
Στην εθνική οδό Napoli -> Bari πριν το Avellino, οδηγώντας με περίπου 120 Km/h, μου έφυγε η μπαγκαζιέρα που σύρθηκε στην άσφαλτο, ευτυχώς χωρίς να κτυπήσει κάποιο αυτοκίνητο ή να προκαλέσει ατύχημα. Την είχα αγοράσει μαζί με την μηχανή τον Απρίλιο 2006. Οταν γύρισα Ελλάδα, στο συνεργείο μου φέρθηκαν άψογα και έβαλαν ένα πύρο στη βάση της μπαγκαζιέρας όπως επίσης άνοιξαν μία αντίστοιχη τρύπα στη βάση. Αυτή η λύση με κάνει να νοιώθω πιο ασφαλής τώρα ύστερα από 50.000 km, αρκετά εκ των οποίων σε εθνικές και χωμάτινες διαδρομές. Οι καινούργιες βαλίτσες και αντίστοιχα οι βάσεις φέρουν από κατασκευής τους αυτή τη λύση, άρα θα συμβούλευα όλους τους "παληούς" που δεν έχουν τέτοιο πύρο / τρύπα, να πάνε στο συνεργείο και να τη βάλουν.

το ίδιο ακριβώς έπαθε ένας φίλος μου στην Αττική οδό.
γιαυτό και εγώ έβαλα Kappa!!!!

G/S
17/10/2010, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nature
Στην εθνική οδό Napoli -> Bari πριν το Avellino, οδηγώντας με περίπου 120 Km/h, μου έφυγε η μπαγκαζιέρα που σύρθηκε στην άσφαλτο, ευτυχώς χωρίς να κτυπήσει κάποιο αυτοκίνητο ή να προκαλέσει ατύχημα. Την είχα αγοράσει μαζί με την μηχανή τον Απρίλιο 2006. Οταν γύρισα Ελλάδα, στο συνεργείο μου φέρθηκαν άψογα και έβαλαν ένα πύρο στη βάση της μπαγκαζιέρας όπως επίσης άνοιξαν μία αντίστοιχη τρύπα στη βάση. Αυτή η λύση με κάνει να νοιώθω πιο ασφαλής τώρα ύστερα από 50.000 km, αρκετά εκ των οποίων σε εθνικές και χωμάτινες διαδρομές. Οι καινούργιες βαλίτσες και αντίστοιχα οι βάσεις φέρουν από κατασκευής τους αυτή τη λύση, άρα θα συμβούλευα όλους τους "παληούς" που δεν έχουν τέτοιο πύρο / τρύπα, να πάνε στο συνεργείο και να τη βάλουν.

Ωραίος !!!

θα το κοιτάξω αμεσα το θέμα, τον πυρο τον είχε η bmw ? ποσο κόστισε η ιστορία?:beer: :beer:

Nature
18/10/2010, 16:26
τον πύρο τον είχε το συνεργείο. Στα πλαίσια του service των 50.000χλμ και επειδή είμαι πελάτης 10 χρόνια, το όλο θέμα έκλεισε αδαπάνως.

g.kounoupis
18/10/2010, 17:14
Επειδή όλοι έχουμε πρόβλημα με το θέμα αυτό μπορείς να βάλεις φωτογραφίες

G/S
18/10/2010, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από g.kounoupis
Επειδή όλοι έχουμε πρόβλημα με το θέμα αυτό μπορείς να βάλεις φωτογραφίες


Συμφωνώ με τον φίλο , αν σου είναι εύκολο να βάλεις μια φωτογραφία θα βοηθούσε πολύ:beer: