PDA

View Full Version : Λάστιχο φορτηγού



Εχετλαίος
17/10/2010, 14:30
Αυτούσιο από φίλο μου σήμερα το πρωί...

"O αδελφός μου οδηγούσε την μοτοσυκλέτα του και απο το διπλανό φορτηγό σκάει το ένα λάστιχο και ένα κομμάτι τον πήρε στο κράνος, με αποτέλεσμα να πέσει κάτω. Χέρια πόδια θώρακας και ένα σπασμένο πλευρό."
Ο οδηγός του φορτηγού μάλλον δεν κατάλαβε πράμα (που να καταλάβει...)
Τι στον * γίνεται πια;


:mad:

soter3gm
17/10/2010, 14:39
Πέρυσι έγινε το ίδιο στον Ασπρόπυργο και σκοτώθηκε ένα Αυστριακός ? μοτοσικλετιστής (αν θυμάμαι καλά)
Εφόσον το ατύχημα έγινε με υπαιτιότητα του φορτηγού απλά θα κάνει δήλωση ο φορτηγατζής και θα τελειώσει το θέμα :)

devil's animal
17/10/2010, 14:40
κριμα ρε συ Στελιο απο το πουθενα...:mad:

ευχομαι πληρη και ταχεια αναρρωση στο παλικαρι...

παντως εχει πολυσυζητηθει εδω για τα φορτια και τα σκισμενα λαστιχα οτι μπορει να κανουν ζημια πολυ ευκολα σε εναν "εκτεθιμενο" οδηγο μηχανης...:rolleyes:

ευχομαι ποτε ξανα σε κανεναν..
:beer: :beer: :beer:

cityfly
17/10/2010, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από soter3gm
Πέρυσι έγινε το ίδιο στον Ασπρόπυργο και σκοτώθηκε ένα Αυστριακός ? μοτοσικλετιστής (αν θυμάμαι καλά)
Εφόσον το ατύχημα έγινε με υπαιτιότητα του φορτηγού απλά θα κάνει δήλωση ο φορτηγατζής και θα τελειώσει το θέμα :)

εκείνο ήταν διαφορετικό είχε φύγει ολόκληρος ο τροχός :(

kokos08
17/10/2010, 15:45
Μου εχει τυχει και περασε στο ενα μετρο διπλα μου. Με 200 θα μου εκανε ζημια λετε??? Χμμμ....μαλλον φθηνα την γλυτωσα.... ουφφφ... Περαστικα στον φιλο!

sergiosm
17/10/2010, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από soter3gm
Πέρυσι έγινε το ίδιο στον Ασπρόπυργο και σκοτώθηκε ένα Αυστριακός ? μοτοσικλετιστής (αν θυμάμαι καλά)
Εφόσον το ατύχημα έγινε με υπαιτιότητα του φορτηγού απλά θα κάνει δήλωση ο φορτηγατζής και θα τελειώσει το θέμα :)


αν κάνει ...

the who
17/10/2010, 21:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Αυτούσιο από φίλο μου σήμερα το πρωί...

"O αδελφός μου οδηγούσε την μοτοσυκλέτα του και απο το διπλανό φορτηγό σκάει το ένα λάστιχο και ένα κομμάτι τον πήρε στο κράνος, με αποτέλεσμα να πέσει κάτω. Χέρια πόδια θώρακας και ένα σπασμένο πλευρό."
Ο οδηγός του φορτηγού μάλλον δεν κατάλαβε πράμα (που να καταλάβει...)
Τι στον * γίνεται πια;


:mad:

Δυστυχως οσο βαζουν αναγομωμενα λαστιχα ο κινδυνος θα υπαρχει.Βεβαια και με τα καινουρια μπορει να γινει αλλα εκει ο οπτικος ελεγχος ειναι ευκολοτερος(οταν γινεται).
Περαστικα στο φιλο.

pav.ion
22/10/2010, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Αυτούσιο από φίλο μου σήμερα το πρωί...

"O αδελφός μου οδηγούσε την μοτοσυκλέτα του και απο το διπλανό φορτηγό σκάει το ένα λάστιχο και ένα κομμάτι τον πήρε στο κράνος, με αποτέλεσμα να πέσει κάτω. Χέρια πόδια θώρακας και ένα σπασμένο πλευρό."
Ο οδηγός του φορτηγού μάλλον δεν κατάλαβε πράμα (που να καταλάβει...)
Τι στον * γίνεται πια;


:mad:
παρομοια ιστορια πριν λιγο καιρο...
λαστιχο φορτηγου παραφουσκωμενο μεσα σε κλειστο βαν [κλουβα] σκαει εκτοξευοντας προς τα εξω την πλαινη συρωμενη πορτα και σκοτωνει ακαριαια πεζο που ετυχε να περναει.....
αμα δεν εχεις μερες τελικα....!!!!!!!!!!!!!!

Don John
25/10/2010, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
εκείνο ήταν διαφορετικό είχε φύγει ολόκληρος ο τροχός :(

Σωστα:(
Ετυχε να περασω λιγο μετα..........
εγινε λιγα μετρα πιο κατω απο το γνωστο περιπτερο του Σκαραμαγκα:sick: .

Ο ατυχος Αυστριακος (μαζι με ενα ακομα ζευγαρι σε αλλη μοτο) ειχε μαλιστα σταματησει και την στιγμη εκεινη κοιταζε εναν χαρτη........

Ο τροχος εφυγε ολοκληρος απο το φορτηγο που ηταν στον αλλο ρευμα, πηδηξε την μπαριερα και τον "πετυχε" :sad: