PDA

View Full Version : Tροχαιο στην Εθνικη Πρεβεζας - Ηγουμενιτσας



BMW1150
22/07/2005, 22:05
Φιλοι μου ζητω την βοηθεια σας για ενα ατυχημα που εγινε στο μεσο περιπου της εθνικης Πρεβεζα - Ηγουμενιτσα στο υψος της Λουτσας με θυμα ενα συναδελφο μας που ερχοταν απο Αθηνα με προορισμο Κερκυρα....Ι.Χ εστριψε αριστερα με αποτελεσμα να συγκρουστει με την μηχανη που ερχοταν στο αντιθετο ρευμα.....ο φιλος στην εντατικη χαροπαλευει....το παλληκαρι δεν το γνωριζω.....αυτο που μου την εδωσε και τα πηρα στο κρανιο ειναι οτι βρεθηκα στο χωριο του παπαρα που προκαλεσε το ατυχημα ακριβως την επομενη.....και μαθαινω για το συμβαν ετσι οπως σας το λεω.....''Χτυπησαν χθες ενα μηχανοβιο.....ετρεχε υπερβολικα....δεν προλαβε να κανει τιποτα το αυτοκινητο.....δεν ειχε και φωτα !!!! βρηκαν ενα φακο!!!!''
Εκει τα πηρα στο κρανιο.....Ρε παπαρα με το Ι.Χ. το παλληκαρι ερχοταν απο Αθηνα ....με καποια μηχανη 750 κυβικα ειναι δυνατον να ερχοταν χωρις φωτα και να τρεχει και με μεγαλη ταχυτητα;Νυχτα;
Ευχομαι ρε γουρουνι με τον ιδιο τροπο να σου κατσει κι εσενα η στραβη και να γυρισουν να λενε οτι δεν ειχες φωτα.....παλιομαλακα.....που για να την βγαλεις καθαρη εισαι ικανος να πουλησεις και την ιδια τη μανα σου....

Παιδια αν ειναι κανεις απο Κερκυρα και εχει μαθει για το ατυχημα τον παρακαλω να μου στειλει εστω το ονομα του θυματος ή οτι αλλη πληροφορια εχει.....το μονο που ξερω ειναι οτι βρισκετε στο νοσοκομειο στα Γιαννενα....

Σας ευχαριστω και ας ευχηθουμε να ξεπερασει τον κινδυνο ο φιλος...

bonepeeler
22/07/2005, 22:31
Μακάρι να είναι καλά το παλικάρι.


Όσον αφορά το νούμερο που είπε
''Χτυπησαν χθες ενα μηχανοβιο.....ετρεχε υπερβολικα....δεν προλαβε να κανει τιποτα το αυτοκινητο.....δεν ειχε και φωτα !!!! βρηκαν ενα φακο!!!!''

Εντάξει μπορεί να έφταιγε το παιδί με το μηχανάκι αλλά δε μπορείς να αρχίζεις να πετάς μαλακίες στον αέρα.

Τώρα αν φταίει ο ίδιος τότε ας πάει να γαμηθεί επειδή πάει να ξεφύγει με μιά τόσο φτηνή δικαιολογία.


:mad: :mad: :mad:

BMW1150
22/07/2005, 22:54
Αυτο ακριβως ειναι το προβλημα μου.....μπορει να εφταιγε η μηχανη δεν το γνωριζω....αλλα μην λες μαλακιες.....
Ειχα προβλημα με τα φωτα της μηχανης μου και ενα βραδυ εκει που πηγαινα με 80 χιλιομετρα στον ιδιο δρομο που εγινε το ατυχημα τα εσβησα......ενα θα σου πω φιλε ....πλακωθηκα στα φρενα.......δεν προλαβα ουτε να τα ξανανοιξω απο τον διακοπτη....!!!
Μην μας τρελανει τωρα ο τυπος......ας γινει καλα το παλληκαρι και θα μαθευτει η αληθεια.

THEOD
23/07/2005, 00:19
Το πρόβλημα σε τέτοια ατυχήματα που ο οδηγός της μοτοσυκλέτας χαροπαλεύει ή ακόμα χειρότερα όταν δεν τα καταφέρνει, είναι ότι ελεύθερα και αβασάνιστα η "άλλη πλευρά" δίνει για το ατύχημα την εκδοχή που την συμφέρει....
Και δυστυχώς λόγω έλειψης εμπειρίας και σίγουρης προκατάληψης γίνεται δεκτή από την "κοινή γνώμη" που οπωσδήποτε θα κρίνει ότι η μοτοσυκλέτα έτρεχε ή και εγώ δεν ξέρω τι άλλο...

gtsiros
23/07/2005, 00:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Το πρόβλημα σε τέτοια ατυχήματα που ο οδηγός της μοτοσυκλέτας χαροπαλεύει ή ακόμα χειρότερα όταν δεν τα καταφέρνει, είναι ότι ελεύθερα και αβασάνιστα η "άλλη πλευρά" δίνει για το ατύχημα την εκδοχή που την συμφέρει....
Και δυστυχώς λόγω έλειψης εμπειρίας και σίγουρης προκατάληψης γίνεται δεκτή από την "κοινή γνώμη" που οπωσδήποτε θα κρίνει ότι η μοτοσυκλέτα έτρεχε ή και εγώ δεν ξέρω τι άλλο...

Πολύ σωστά, συμφωνώ απόλυτα.

latris mixanis
23/07/2005, 00:36
Έχω στείλει e-mail σε ξαδέρφια στη κέρκυρα μήπως ξέρουν κάτι για το ατύχημα μήπως ήταν κάποιος γνωστός μας.
Αν μάθω κάτι θα ενημερώσω.

Περαστικά και όλα να πάνε καλά για το παιδί!!

BMW1150
23/07/2005, 01:11
Φιλοι μου ευχαριστω για το ενδιαφερον....αυριο θα τηλεφωνησω και στην λεσχη μοτο Κερκυρας μηπως μαθω τιποτα.