PDA

View Full Version : Δεν μου την χαρισανε....



AFTER
23/07/2005, 17:12
Ισως θα εχετε ηδη καταλαβει οτι αναφερομαι στην μοτοσυκλετα/ες μου/μας!

Για να μην πολυλογω,θα ηθελα να θιξω το προβλημα που εχουμε ως μοτοσυκλετιστες,που δεν ειναι αλλο απο το θεμα ''κλοπη'' και ολα τα συναφη!

Δεν θα εστιασω ομως στο τι πρεπει να κανουμε για να αποφυγουμε το μοιραιο,αλλα σε ενα προβλημα που εχει δημιουργηθει στην παρεα μου,και φανταζομαι και σε καποιες δικες σας!

Επιστρεφω λοιπον στο ''δεν μου την χαρισανε'':

1)Αρνουμαι να βγουμε με τις μηχανες και να την αφησω καπου που να μην την βλεπω.Αν ειναι να γυρισουμε ολη την πλακα περπατωντας,προτιμω να παω με το αμαξι να εχω και το κεφαλι μου ησυχο.

2)Οχι,δεν θα περασω απο τον χωματοδρομο,οι δικες σας μηχανες ειναι κατασκευασμενες για αυτο,η δικια μου οχι και δεν θελω να την βγαλω αχρηστη.
(Πρωτη διαδρομη που ειχα παει με το μοτορι μου brand new,και με καταληξανε σε κατι χωματοδρομους στην Παρνηθα,ακομα αντιλαλουν τα βρισιδια μου)
(και για να μην νομιζετε,ειμαι πρωην εντουρας με απειρα χιλιομετρα στο χωμα)


3)Οχι,δεν θα την παρκαρω οπου να'ναι,αναμεσα στα αυτοκινητα,να παει να ξεπαρκαρει κανενας λακαμας να μου το φερει κατω.
Θα ψαξω για καλυτερο μερος και στην αναγκη αλλαζω και τοπο προορισμου.



Αυτα τα λιγα θυμαμαι μεχρι τωρα αν και εχουν συμβει και αλλα πολλα!
Ηθελα να τα μοιραστω μαζι σας,γιατι ξερω πως θα βρω πολλους συμφωνους,και θελω να ακουσω και αλλες εκδοχες!

Αν ειμαι ή ακουγομαι υπερβολικος,πειτε το.
Οσοι ομως εχουν παθει ενα απο τα τρια,σιγουρα εχουν αλλη αποψη.

Λοιπον;

idi
23/07/2005, 17:19
Υπερβολικός? Τι λες ρε Γιωργο... εγω τι να πω

-Η μοτοσικλέτα μου ΔΕ παταει ουτε 1 μετρο χωμα. Αν φτασω σε αδιέξοδο -> παω πισων ακομα και 300 χλμ δε μασαω. αν ηθελα να παταω χωμα θα επερνα αυτα τα ξενερωτα Ον-οφφ (μαι αςς) που κανουν τα παντα αλλα δε κανουν τιποτα
-με τα αντικλεπτικά εχω γινει γραφικος: 2 λουκετα, συναγερμό, κουκουλα... Γιατι όχι? Δουλευω και όλα μου τα λεφτα τα χαλαω για παρτη της λεμε!
μη μασας! Αν οι αλλοι σε σέβονται, θα σεβαστούν και το παθος σου για τη μοτοσικλέτα σου, και τους κοπους σου για να την αποκτήσεις και να τη συντηρείς

αν παλι όχι…. ΧΕΣΤΗΚΑΜΕ ΡΕ!!!!
:wave2: :smokin:

gcrook
23/07/2005, 17:38
Εμενα (και καποιους αλλους ατυχους) πριν απο κατι μηνες μας πηγε ο πορνολυκος στα γκρεμιδια, και απο τοτε βαρανε τα διαφραγματα της εξατμισης.
Αλλα χωματακι (οχι χαλικι ομως) παταω αρκει να ξερω οτι σε 5-10 λεπτα θα ξαναβρω ασφαλτο.
Ετσι και αλλιως οι χωματοδρομοι στο χωριο μου κανουνε μικροτερη ζημια απο τους κωλοδρομους της Αθηνας με τα φρεατια 10 ποντους πανω απο τον δρομο.

Οσο για τι παρκαρισμα, τον φοβο κλοπης κτλ, να γιατι (ξανα)πηρα παπι.
Δεν πα να μου το ριξουνε, δεν πα να πατησω χωμα και πετρες να μου.:smokin:

free rider
23/07/2005, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Εμενα (και καποιους αλλους ατυχους) πριν απο κατι μηνες μας πηγε ο πορνολυκος στα γκρεμιδια, και απο τοτε βαρανε τα διαφραγματα της εξατμισης.
Αλλα χωματακι (οχι χαλικι ομως) παταω αρκει να ξερω οτι σε 5-10 λεπτα θα ξαναβρω ασφαλτο.
Ετσι και αλλιως οι χωματοδρομοι στο χωριο μου κανουνε μικροτερη ζημια απο τους κωλοδρομους της Αθηνας με τα φρεατια 10 ποντους πανω απο τον δρομο.

Οσο για τι παρκαρισμα, τον φοβο κλοπης κτλ, να γιατι (ξανα)πηρα παπι.
Δεν πα να μου το ριξουνε, δεν πα να πατησω χωμα και πετρες να μου.:smokin:

ασε που μερικοι μερικοί,ονόματα δεν λέμε μετά απο την τραυματική αυτή εμπειρία τα πουλήσανε ...
φαντάσου κατάσταση..

:wave2: :wave2:
:beer: :beer:

crs-k
23/07/2005, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Εμενα (και καποιους αλλους ατυχους) πριν απο κατι μηνες μας πηγε ο πορνολυκος στα γκρεμιδια, και απο τοτε βαρανε τα διαφραγματα της εξατμισης.
........................


Κατσε να τελειωσει η 4η μερα και θα καταλαβεις την σημασια της λεξης! :winka: :D

:lol: :rotflmao: :lol:

powerphot
23/07/2005, 22:53
...νομίζω ότι δεν διαφωνεί κανείς με το αρχικό ποστ του Γιώργου(ΑFTER), όλοι μας πονάμε τις μηχανές μας.
Συμφωνώ σε όλα εκτός απ' το χώμα βέβαια μια και δεν ταιριάζουν τα γούστα μας.
Αλλά για όλα τα άλλα που λες.....σωστόςςςςςς.

Θα διαφωνίσω όμως με τον άλλο Γιώργο (idi).
Γιατί δηλαδή τα "ξενέρωτα" on of είναι του φτυσίματος και μόνο τα streetάκια είναι μηχανές που "γεμίζουν" την ζωή του κάθε αναβάτη?????

Για να μην πω και για τον άλλο τον Γιώργο(gcrook) καλέ ρε σεις τι πάθατε συνενοημένοι οι Γιώργηδες του φόρουμ???:lol: :lol: :lol:
Αμα δεν ήθελες να πατήσεις χώμα γιατί πήγες? Αφού το ήξερες ότι θα είχε και λίγο χωματάκι πήγες επειδή σου αρέσει το χώμα, κι αφού σου αρέσει ρε Γιώργο γιατί δεν πήρες ένα ON OF να πηγαίνεις πιο άνετα στις βόλτες με τον crs-k??:lol: :lol: :lol:

crs-k
23/07/2005, 23:18
Κι εμενα ΔΕΝ μου την χαρισανε ... :wacko:

Αλλα "δουλεψε", και ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΑ μαλιστα, για τον λογο τον οποιο φτιαχτηκε! :winka:

Η μπλε ποδια της εχει μερικες εκατονταδες χτυπηματα απο πετρες.
Τα καγκελα των πλαϊνων βαλιτσων ειναι κομενα απο το βαρος και τα τρανταγματα!
Δυο φλας ειναι κομενα και θελουν αλλαγμα.

Θα μπορουσα να πω και πολλα αλλα ...

Το θεμα ομως ειναι, οτι μου προσφερε ενα ονειρικο ταξιδι.


Βεβαια θα μπορουσα κι εγω να της κρεμασω ενα σωρο ΑΧΡΗΣΤΑ "after market" καλουδια, οπως τιμονια, φλασακια, προβολια, μασπιεδες κλπ.

Ομως εγω διαλεξα να την ετοιμασω για ενα σκληρο ΤΑΞΙΔΙ ΖΩΗΣ και να ανταπεξελθει επαξια, απο το να καμαρωνω με το ποσο ομορφη ειναι, ειτε στην καφετερεια, ειτε στο Forum, ειτε οπουδηποτε αλλου.

Για μενα βλεπετε τα παντα ειναι ΤΑΞΙΔΙ !!!
Ταξιδι στο μυαλο ...
Ταξιδι πανω στον χαρτη ...
Και τελος ΤΑΞΙΔΙ πανω στην πανετοιμη αγαπημενη μου!

ΔΕΝ με νοιαζει αν ειναι ομορφη αντικειμενικα!
Με νοιαζει μονο που ειναι ΚΟΥΚΛΑ στα ματια μου και ετοιμοπολεμη!

Ουτε κι αυτηνης της αρεσει το καθημερινο γυαλισμα ρουτινας ...
Γρυλιζει βαριεστημενα στην ρουτινα και παει με σκυμενο το κεφαλι.

Οταν της φοραω ομως το πρασινο μαντιλακι της για να ταξιδεψουμε, τιναζει το κεφαλι ψηλα και "σαν ετοιμη απο καιρο" ξεχυνεται απο τους πιο μακρυνους μεχρι τους πιο δυσπροσιτους δρομους, αγογγυστα !!! :cool:

Ποτε της δεν την ενοιαξε αν λερωθηκε!

Το ΜΟΝΟ που ΜΑΣ αρεσει ειναι να καλπαζουμε ΑΓΓΑΛΙΑ προς την ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ, οσο πιο ΣΥΧΝΑ γινεται ... :rolleyes:

THEOD
23/07/2005, 23:29
Ούτε εμένα μου την χαρίσανε...

Αν και...θα τόθελα.....

modeerf
23/07/2005, 23:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER

1)Αρνουμαι να βγουμε με τις μηχανες και να την αφησω καπου που να μην την βλεπω.Αν ειναι να γυρισουμε ολη την πλακα περπατωντας,προτιμω να παω με το αμαξι να εχω και το κεφαλι μου ησυχο.

2)Οχι,δεν θα περασω απο τον χωματοδρομο,οι δικες σας μηχανες ειναι κατασκευασμενες για αυτο,η δικια μου οχι και δεν θελω να την βγαλω αχρηστη.
(Πρωτη διαδρομη που ειχα παει με το μοτορι μου brand new,και με καταληξανε σε κατι χωματοδρομους στην Παρνηθα,ακομα αντιλαλουν τα βρισιδια μου)
(και για να μην νομιζετε,ειμαι πρωην εντουρας με απειρα χιλιομετρα στο χωμα)


3)Οχι,δεν θα την παρκαρω οπου να'ναι,αναμεσα στα αυτοκινητα,να παει να ξεπαρκαρει κανενας λακαμας να μου το φερει κατω.
Θα ψαξω για καλυτερο μερος και στην αναγκη αλλαζω και τοπο προορισμου.


Δεν είσαι υπερβολικός...



Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER


Οσοι ομως εχουν παθει ενα απο τα τρια,σιγουρα εχουν αλλη αποψη.


Δεν είναι ανάγκη κάποιος να έχει πάθει κατι απο αυτά για να έχει ακριβώς την δική σου στάση...απλή λογική είναι (και θέμα προτεραιοτήτων)...

Προσέχουμε για να έχουμε (μοτο)...ή προσέχουμε για να μην έχουμε (μαλακίες)...

gcrook
24/07/2005, 00:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
...νομίζω ότι δεν διαφωνεί κανείς με το αρχικό ποστ του Γιώργου(ΑFTER), όλοι μας πονάμε τις μηχανές μας.
Συμφωνώ σε όλα εκτός απ' το χώμα βέβαια μια και δεν ταιριάζουν τα γούστα μας.
Αλλά για όλα τα άλλα που λες.....σωστόςςςςςς.

Θα διαφωνίσω όμως με τον άλλο Γιώργο (idi).
Γιατί δηλαδή τα "ξενέρωτα" on of είναι του φτυσίματος και μόνο τα streetάκια είναι μηχανές που "γεμίζουν" την ζωή του κάθε αναβάτη?????

Για να μην πω και για τον άλλο τον Γιώργο(gcrook) καλέ ρε σεις τι πάθατε συνενοημένοι οι Γιώργηδες του φόρουμ???:lol: :lol: :lol:
Αμα δεν ήθελες να πατήσεις χώμα γιατί πήγες? Αφού το ήξερες ότι θα είχε και λίγο χωματάκι πήγες επειδή σου αρέσει το χώμα, κι αφού σου αρέσει ρε Γιώργο γιατί δεν πήρες ένα ON OF να πηγαίνεις πιο άνετα στις βόλτες με τον crs-k??:lol: :lol: :lol:

Κατσε ρε Νικο αμεσως να παρεξηγησεις βρε παιδι μου.
Ασφαλως και ηξερα οτι ειχε χωμα, και μαλιστα δεν χαλαστηκα καθολου. Θα το ξαναματαεκανα:eek: ανετα.

Εχω στρητ μηχανη και δεν ειναι καταλληλη για τετοιου ειδους εδαφη. Δεν παω βεβαια και στο αλλο ακρο να μην παταω 1 μετρο χωμα σαν το χαλια απο πανω:lol:

Αλλωστε εχω δηλωσει οτι γουσταρω το χωμα, τα ταξιδια και την εξερευνηση. Ασε τι κανω.
Γιατι κατεληξα στο Sv ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο.
Μετα το στρατο θα παρω σιγουρα κατι χωματινο. Μπορει να ειναι και Aprilia:winka: :smokin: :beer:

free rider
24/07/2005, 00:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
...νομίζω ότι δεν διαφωνεί κανείς με το αρχικό ποστ του Γιώργου(ΑFTER), όλοι μας πονάμε τις μηχανές μας.
Συμφωνώ σε όλα εκτός απ' το χώμα βέβαια μια και δεν ταιριάζουν τα γούστα μας.
Αλλά για όλα τα άλλα που λες.....σωστόςςςςςς.

Θα διαφωνίσω όμως με τον άλλο Γιώργο (idi).
Γιατί δηλαδή τα "ξενέρωτα" on of είναι του φτυσίματος και μόνο τα streetάκια είναι μηχανές που "γεμίζουν" την ζωή του κάθε αναβάτη?????

Για να μην πω και για τον άλλο τον Γιώργο(gcrook) καλέ ρε σεις τι πάθατε συνενοημένοι οι Γιώργηδες του φόρουμ???:lol: :lol: :lol:
Αμα δεν ήθελες να πατήσεις χώμα γιατί πήγες? Αφού το ήξερες ότι θα είχε και λίγο χωματάκι πήγες επειδή σου αρέσει το χώμα, κι αφού σου αρέσει ρε Γιώργο γιατί δεν πήρες ένα ON OF να πηγαίνεις πιο άνετα στις βόλτες με τον crs-k??:lol: :lol: :lol:



γνωρίζοντας τις πεποιθήσεις μου σχετικά με την λατρεία που εχω στις στρήτ μηχανές Νίκο εχω να σου πω τα εξής.
Σέβομαι και θαυμάζω τον crsk για το τόλμημα που έκανε και ειναι πρός τιμή του οτι κάτω απο τις αντίξοες συνθήκες οχι μόνο το τόλμησε αλλά το κατάφερε κι ολας...
Τέτοιες ενέργεις ειναι σίγουρο οτι μας εμπνέουν ολους ετσι ωστε το ρολόι του χρόνου να μην μας κατεβάσει απο τη σέλα...
:beer: :beer: :beer:

gcrook
24/07/2005, 00:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider

Τέτοιες ενέργεις ειναι σίγουρο οτι μας εμπνέουν ολους ετσι ωστε το ρολόι του χρόνου να μην μας κατεβάσει απο τη σέλα...
:beer: :beer: :beer:

Εκτος και αν θελησουμε να παμε για χεσιμο :lol: :bigcry: :lol:
Αλλα ευτυχως υπαρχει λυση
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=10759

idi
24/07/2005, 00:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
...νομίζω ότι δεν διαφωνεί κανείς με το αρχικό ποστ του Θα διαφωνίσω όμως με τον άλλο Γιώργο (idi).
Γιατί δηλαδή τα "ξενέρωτα" on of είναι του φτυσίματος και μόνο τα streetάκια είναι μηχανές που "γεμίζουν" την ζωή του κάθε αναβάτη?????


Δεν το ειπα προσβλητικά, το έχω δηλωσει πολλες ότι υπαρχουν πολλες διαφορετικες μηχανες για πολλα ειδη αναβατων και διαφορετικές αναγκες

Αν σε αλλους ταιριάζουν τα ον-οφφ το σεβομαι 100% και καλα κανουν, αλλα δεν το ασπάζομαι.

Η προσωπική μου αποψη για τα ον-οφφ παραμενει η ιδια: είναι μηχανες χωρις συναίσθημα και προσωπικότητα (εκτός ισως του ΚΤΜ 950)

Από κει και περα δεν εχω τιποτα με τους κατοχους των ον-οφφ μαζι στην ιδια ομαδα ειμαστε :wave2: :wave2: :smokin: :beer:

free rider
24/07/2005, 00:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Εκτος και αν θελησουμε να παμε για χεσιμο :lol: :bigcry: :lol:
Αλλα ευτυχως υπαρχει λυση
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=10759

ευτυχώς που υπάρχουν τέτοιες ευρεσιτεχνίες...
:beer: :beer: :beer:

ixnilatis
24/07/2005, 07:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Δεν το ειπα προσβλητικά, το έχω δηλωσει πολλες ότι υπαρχουν πολλες διαφορετικες μηχανες για πολλα ειδη αναβατων και διαφορετικές αναγκες

Αν σε αλλους ταιριάζουν τα ον-οφφ το σεβομαι 100% και καλα κανουν, αλλα δεν το ασπάζομαι.

Η προσωπική μου αποψη για τα ον-οφφ παραμενει η ιδια: είναι μηχανες χωρις συναίσθημα και προσωπικότητα (εκτός ισως του ΚΤΜ 950)

Από κει και περα δεν εχω τιποτα με τους κατοχους των ον-οφφ μαζι στην ιδια ομαδα ειμαστε :wave2: :wave2: :smokin: :beer:



Μιλάς σωστά!

Varadero έχω και δε μπόρεσα ποτέ να καταλάβω τα ss.
Ούτε εμφανισιακά μου αρέσουνε, αλλά όταν τα βλέπω στο δρόμο ΠΑΝΤΑ τα χαιρετάω και μοιράζομαι τη χαρά των αναβατών τους!
Στη πραγματικότητα τους σέβομαι (όπως και όλους του οδηγούς) αλλά πολύ περισσότερο τους οδηγούς των ss γιατί θεωρώ ότι η οδήγηση τους είναι δύσκολη υπόθεση και οι οδηγοί των, είναι συνήθως εμπειρότεροι.
Χθες πήγα με τη γυναίκα μου Σίβηρη και Νικήτη (Χαλκιδική) και σε parking έπιασα κουβεντούλα με καμιά 10αρια οδηγούς ss.
Μου έκανε εντύπωση ο συναδελφικός τρόπος σκέψης τους (βέβαια ήταν όλοι τους άνω των 30)

div400
25/07/2005, 09:49
σωστα τα λεει ο AFTER αλλα το θεμα δεν ειναι να κατανοουμε εμεις οι μηχανοβιοι αλλα οι ''αλλοι'' (συντροφοι, φιλοι κτλ).
εμενα η κοπελα μου, μου κανει παραπονα γιατι ψαχνω να βρω παρκινγκ για την μηχανη εντος οπτικου πεδιου ενω το τουτου της το αφηνω λεει οπου νανε!
ακομα , ακουσων ακουσων, λεει τις μηχανες μου τις αγαπαω πολυυ περισσοτερο απο εκεινη λεει!

powerphot
25/07/2005, 11:38
...συμφωνούμε, προς τι ο.....αλληλοσπαραγμός?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

idi
25/07/2005, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
...συμφωνούμε, προς τι ο.....αλληλοσπαραγμός?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ολοι εχουν νευρα σημερα....

θα ειχαν "πονοκεφαλο" χθες οι συζηγοι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

powerphot
25/07/2005, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ολοι εχουν νευρα σημερα....

θα ειχαν "πονοκεφαλο" χθες οι συζηγοι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Η ....πολύ ηλιοθεραπεία βλάπτει........και τις μηχανές..... :sun: :sun:


:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Stergios69
25/07/2005, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k


Το ΜΟΝΟ που ΜΑΣ αρεσει ειναι να καλπαζουμε ΑΓΓΑΛΙΑ προς την ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ, οσο πιο ΣΥΧΝΑ γινεται ... :rolleyes:

Ποιητή μου εσύ! :beer:

crs-k
25/07/2005, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Ποιητή μου εσύ! :beer:


Συγνωμη! :blush:

Ηταν βραδυ ...
Ημουνα μονος μου ...
Και μου "βγηκε" ... :(

Δεν θα ξανασυμβει! :dizzy:


:lol: :rotflmao: :lol:

Μικρή Λουλού
25/07/2005, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Το ΜΟΝΟ που ΜΑΣ αρεσει ειναι να καλπαζουμε ΑΓΓΑΛΙΑ προς την ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ, οσο πιο ΣΥΧΝΑ γινεται ... :rolleyes: [/B]





:uplate: :uplate: :uplate: :uplate:

ΑΓΓΑΛΙΑ?????

τι ειναι αυτο ρε πορνολυκε??? τι σου 'κανε ακριβως???:lol: :lol: :lol:



να μην μενεις μονος σου τα βραδυα με το τσιπουρο,γιατι θα μας αναγουλιασεις στο τελος...:lol: :lol:

Μικρή Λουλού
25/07/2005, 13:00
οσο για το αρχικο..
εγω δεν εχω τετοιου ειδους προβληματα(χωρις αυτο να σημαινει οτι αδιαφορω)..
απλα δεν θελω να ειναι η μηχανη πανω απο μενα..
δεν με χρησιμοποιει,την χρησιμοποιω.
:smokin:

Nik0s
25/07/2005, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
οσο για το αρχικο..
εγω δεν εχω τετοιου ειδους προβληματα(χωρις αυτο να σημαινει οτι αδιαφορω)..
απλα δεν θελω να ειναι η μηχανη πανω απο μενα..
δεν με χρησιμοποιει,την χρησιμοποιω.
:smokin:

+1

:beer: :wave2:

crs-k
25/07/2005, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
:uplate: :uplate: :uplate: :uplate:

ΑΓΓΑΛΙΑ?????

τι ειναι αυτο ρε πορνολυκε??? τι σου 'κανε ακριβως???:lol: :lol: :lol:



να μην μενεις μονος σου τα βραδυα με το τσιπουρο,γιατι θα μας αναγουλιασεις στο τελος...:lol: :lol:


Μπαααα?

Ξυπνησες εσυ? :wacko:


1ον Μην φοβασαι, το τσιπουρο τελειωσε χτες! :lol:

2ον Αν θελω να σε βρω ... Τι ΠΜ και μαμακιες! :cool:
Κανω επιτηδες ενα ορθογραφικο λαθος και ΝΑ 'ΣΑΙ !!! :lol: :rotflmao: :lol:

nimbus
25/07/2005, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ισως θα εχετε ηδη καταλαβει οτι αναφερομαι στην μοτοσυκλετα/ες μου/μας!

Για να μην πολυλογω,θα ηθελα να θιξω το προβλημα που εχουμε ως μοτοσυκλετιστες,που δεν ειναι αλλο απο το θεμα ''κλοπη'' και ολα τα συναφη!

Δεν θα εστιασω ομως στο τι πρεπει να κανουμε για να αποφυγουμε το μοιραιο,αλλα σε ενα προβλημα που εχει δημιουργηθει στην παρεα μου,και φανταζομαι και σε καποιες δικες σας!

Επιστρεφω λοιπον στο ''δεν μου την χαρισανε'':

1)Αρνουμαι να βγουμε με τις μηχανες και να την αφησω καπου που να μην την βλεπω.Αν ειναι να γυρισουμε ολη την πλακα περπατωντας,προτιμω να παω με το αμαξι να εχω και το κεφαλι μου ησυχο.

2)Οχι,δεν θα περασω απο τον χωματοδρομο,οι δικες σας μηχανες ειναι κατασκευασμενες για αυτο,η δικια μου οχι και δεν θελω να την βγαλω αχρηστη.
(Πρωτη διαδρομη που ειχα παει με το μοτορι μου brand new,και με καταληξανε σε κατι χωματοδρομους στην Παρνηθα,ακομα αντιλαλουν τα βρισιδια μου)
(και για να μην νομιζετε,ειμαι πρωην εντουρας με απειρα χιλιομετρα στο χωμα)


3)Οχι,δεν θα την παρκαρω οπου να'ναι,αναμεσα στα αυτοκινητα,να παει να ξεπαρκαρει κανενας λακαμας να μου το φερει κατω.
Θα ψαξω για καλυτερο μερος και στην αναγκη αλλαζω και τοπο προορισμου.



Αυτα τα λιγα θυμαμαι μεχρι τωρα αν και εχουν συμβει και αλλα πολλα!
Ηθελα να τα μοιραστω μαζι σας,γιατι ξερω πως θα βρω πολλους συμφωνους,και θελω να ακουσω και αλλες εκδοχες!

Αν ειμαι ή ακουγομαι υπερβολικος,πειτε το.
Οσοι ομως εχουν παθει ενα απο τα τρια,σιγουρα εχουν αλλη αποψη.

Λοιπον;

καθόλου υπερβολικος δεν είσαι φίλε μου.
Εδώ εγώ κάνω σαν τρελή με το dna:D πόσο μάλλον εσείς που έχετε μεγαλύτερες μοτοσυκλέτες και πιό ακριβές:winka:

τις καλησπέρες μου:wave2:

nimbus
25/07/2005, 18:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
σωστα τα λεει ο AFTER αλλα το θεμα δεν ειναι να κατανοουμε εμεις οι μηχανοβιοι αλλα οι ''αλλοι'' (συντροφοι, φιλοι κτλ).
εμενα η κοπελα μου, μου κανει παραπονα γιατι ψαχνω να βρω παρκινγκ για την μηχανη εντος οπτικου πεδιου ενω το τουτου της το αφηνω λεει οπου νανε!
ακομα , ακουσων ακουσων, λεει τις μηχανες μου τις αγαπαω πολυυ περισσοτερο απο εκεινη λεει!

έχουν αρχίσει οι άντρες να τα λένε αυτά:lol: :lol: :lol: πόσο μάλλον οι γυναίκες:p :winka: :lol:

nimbus
25/07/2005, 18:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
...συμφωνούμε, προς τι ο.....αλληλοσπαραγμός?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



σε δουλειά να βρισκόμαστε:lol: :lol: :lol:

AFTER
25/07/2005, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
σε δουλειά να βρισκόμαστε:lol: :lol: :lol:

Ειναι αυτο που λεμε ''να με πεις να σε πω''

:lol: