PDA

View Full Version : ΣΠΑΜ ΠΟΣΤ



ThanosMr
22/10/2010, 09:20
ΚΑΤ' ΑΡΧΑΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΜΑΖΙ....

ΑΝ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ΟΤΙ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΜΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΠΙ ΣΕΙΡΑ ΕΤΩΝ.
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΛΟΓΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΛΩΝ ΕΣΑΣ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΚΑΙ ΓΝΩΣΗ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ...

ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ...

ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ''ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ'' ΤΑ ΠΟΣΤΑΡΙΣΜΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΜ(ΙΝΓΚ) ....

ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΕΓΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ 'Η ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ..
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ( ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΧΕ....ΚΑΜΕ) ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΑΤΟΦΙΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΦΕΡΕΙ Ο ΤΙΤΛΟΣ ΤΟΥ ....
ΓΙ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ( ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ) ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΩΝ ''ΣΠΑΜ ΠΟΣΤ'' ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΚΕΛΟΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΑΠΟ ΤΟΥΣ MODS ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΤΑ ΠΟΣΤΑΡΙΣΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ''ΚΑΘΑΡΑ''..
ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΑΣΧΕΤΟ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΕΠΟΝΟΜΑΖΟΜΕΝΟ ''ΣΠΑΜ ΠΟΣΤ''...

ΝΟΝΟΙ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΠΟΣΤ ΘΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ, ΔΙΟΤΙ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΑΣ ΚΑΛΠΑΖΕΙ....

ΣΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ Η ΙΔΕΑ ΚΡΙΘΕΙ ΧΑΖΗ 'Η ΑΝΕΦΙΚΤΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ''ΣΠΑΜ(ΙΝΓΚ) ΣΤΙΣ ''ΓΕΝΙΚΕΣ'' ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ....


ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.....:wave2: :wave2: :wave2:




ΥΓ. ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΓΩΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΣΤΕΓΝΩΣΑ.....:beer:

makis206
22/10/2010, 09:42
Δεν είναι εφικτό αυτό φίλε όσο κι αν το επιθυμούν αρκετοί, ακόμα κι εγώ πολλές φορές που το έχω ξεσκίσει στο spam.

Ο λόγος;

Τα περισσότερα ενεργά μέλη γουστάρουν κι επισκέπτονται σε καθημερινή βάση το moto.gr γι'αυτό ακριβώς που βλέπεις σήμερα, αυτό νομίζω τα λέει όλα.

Καλώς ήρθες :beer:

CIRUS
22/10/2010, 09:50
καλημέρα και σε σένα :beer: :beer: αν και δεν πάνε για πρωί

αν εφαρμοστεί αυτό που λες δεν θα έχει γέλιο το Forum

εξάλλου όταν υπάρχει σοβαρό thread και ζητήσει ο δημιουργός να καθαριστεί, το spam ξηλώνεται και μένει η ουσία από τους αγαπητούς mods

Forum χωρίς spam = Σουβλάκι χωρίς τζατζίκι (δεν λέει, εκτός θες να :a49: :a021: στις επόμενες ώρες οπότε δεν τρως σουβλάκι)

Operater
22/10/2010, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Δεν είναι εφικτό αυτό φίλε όσο κι αν το επιθυμούν αρκετοί, ακόμα κι εγώ πολλές φορές που το έχω ξεσκίσει στο spam.

Ο λόγος;

Τα περισσότερα ενεργά μέλη γουστάρουν κι επισκέπτονται σε καθημερινή βάση το moto.gr γι'αυτό ακριβώς που βλέπεις σήμερα, αυτό νομίζω τα λέει όλα.

Καλώς ήρθες :beer:
Mιλάς για τις γενικές ή για όλα τα sections;

makis206
22/10/2010, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Mιλάς για τις γενικές ή για όλα τα sections;

Κάθε section έχει spam Φώτη, αλλού λιγότερο κι αλλού περισσότερο. Σε μερικές κατηγορίες όπως οι Γενικές υπάρχει μεγάλη ανοχή, σε κάποιες άλλες όπως Μοντέλα και Τεχνικά όχι. Εντελώς όμως δεν θεωρώ ότι μπορεί να περιοριστεί από πουθενά όσο κι αν προσπαθήσουμε, αλήθεια πιστεύεις ότι γίνεται να το κάνουμε όλοι μαζί αυτό απ'τη μια στιγμή στην άλλη;

Εγώ προσωπικά -και ειλικρινέστατα- που σπαμάρω πάρα μα πάρα πολύ εδώ και χρόνια (αυτογνωσία γαρ:lol: ), πάντα είχα στο μυαλό μου να προσέχω στα section που θεωρώ ότι πρέπει να μένουν καθαρά, γι'αυτό εξάλλου και ζήτησα το moderation των CBF το οποίο section έκατσα πάμπολες ώρες για να φτιάξω σωστά (μόνο τους τίτλους των θρεντς να δεις εκεί μέσα θα καταλάβεις:winka: ), παρόλα αυτά δεν γίνεται να μην ξεφύγω σε θρεντ τέτοιων κατηγοριών όταν έχει ήδη αρχίσει να παίρνει την βόλτα της πλακίτσας. Πάντα όμως με μέτρο εκεί το οποίο μπορώ να βάλω μόνο στον εαυτό μου.:winka:

ThanosMr
22/10/2010, 11:04
ΟΝΤΩΣ Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ SUPER TENERE 750...

ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΣΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΜΟΥ ΠΟΣΤ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ ΕΠΙ ΣΕΙΡΑ ΕΤΩΝ....(ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ)

ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΟΠΟΥ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΕΦΑΡΜΟΣΙΜΟ...

ANYWAY KEEP ON SPAMING......:wave2: :wave2:

CIRUS
22/10/2010, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από ThanosMr
ΟΝΤΩΣ Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ SUPER TENERE 750...

ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΣΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΜΟΥ ΠΟΣΤ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ ΕΠΙ ΣΕΙΡΑ ΕΤΩΝ....(ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ)

ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΟΠΟΥ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΕΦΑΡΜΟΣΙΜΟ...

ANYWAY KEEP ON SPAMING......:wave2: :wave2:

ΠΟΤΕ δεν είναι κακό να λες τη γνώμη σου:wave2:

προσπάθησε αν μπορείς να μην γράφεις με κεφαλαία γράμματα γιατί σε Forum φαίνεται σαν να φωνάζεις δυνατά.:beer: :beer:

makis206
22/10/2010, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από ThanosMr
ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΟΠΟΥ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΕΦΑΡΜΟΣΙΜΟ...

Οι προτάσεις είναι ανοιχτές για όλους, εννοείται αυτό όπως και το ότι εδώ βρισκόμαστε για να κάνουμε και διάλογο εκτός από spam..:winka:

:beer:

ThanosMr
22/10/2010, 11:11
ok...
τελικα το καλυτερο οπως φαινεται ειναι να περιορισει ο καθενας τον εαυτο του στο spamming οπως ειπε και ο φιλος makis206 , οπου αυτος κρινει οτι ειναι σωστο...

makis206
22/10/2010, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από ThanosMr
ok...
τελικα το καλυτερο οπως φαινεται ειναι να περιορισει ο καθενας τον εαυτο του στο spamming οπως ειπε και ο φιλος makis206 , οπου αυτος κρινει οτι ειναι σωστο...

Εννοείται βέβαια ότι υπάρχουν και οι moderators για τον περιορισμό του spam. Δεν γίνεται να περιοριστεί σε τεράστιο ποσοστό (δυστυχώς) αλλά θεωρώ ότι γίνεται δουλειά σε ικανοποιητικό βαθμό αυτή τη στιγμή, τουλάχιστον για τα μέτρα και τα σταθμά που έχω προσωπικά εγώ για το forum και χωρίς βέβαια να σημαίνει ότι συμβαδίζουν με τα μέτρα κάποιου άλλου μέλους.

:beer:

daz
22/10/2010, 15:16
Να δω ποιος θα σπαμάρει πρώτος εδώ. :D

daz
22/10/2010, 15:19
Είναι σαν να έχει μαζευτεί μια παρέα σε μια καφετέρια με τα καφεδάκια της κτλ κτλ και όταν κάποιος θέλει να πει ένα ανέκδοτο να λέει στους υπόλοιπους. «Πάμε μ@λ@κες κάπου αλλού να σας πω κάτι αστείο που μου ήρθε, γιατί εδώ δεν επιτρέπονται τα γέλια». Και να πηγαίνουν στην τουαλέτα ή στο δρόμο ή κάπου αλλού, να τους το πει και να ξαναγυρίσουν.

Το σπάμινγκ όταν γίνεται με χιούμορ (όχι σαν το παραπάνω) και με μέτρο δεν καταστρέφει τίποτα αντιθέτως είναι το κερασάκι σε ένα καλό θρεντάκι. (Τι είπε τώρα ο Άνθρωπας ρε!!!)

Θάνο καλώς ήρθες φίλε. :wave2:

SVX
22/10/2010, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από ThanosMr

ANYWAY KEEP ON SPAMING......:wave2: :wave2:


Ωραιος τιτλος .... :p
























:bigcry: :bigcry: ΣΠΑΜ ΤΟΣΤ !!! :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:


215781

DimChios
22/10/2010, 15:34
απο που κι ως που ο νεος θα μας πει τι θα κανουμε και τι οχι?

mparmpanik
22/10/2010, 15:35
η συμμετοχη σε ενα φορουμ φωτογραφιζει την στιγμιαια διαθεση αυτου που συμμετεχει.
αν επιβαλλοταν να ειναι η συμμετοχη αποκλειστικα συνταυτισμενη με το θεμα του τιτλου
θα μυριζε πολυ αποστειρωση η ολη υποθεση.

και η βαρεμαρα θα ηταν αβαστακτη..

dond4le
22/10/2010, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
απο που κι ως που ο νεος θα μας πει τι θα κανουμε και τι οχι?

Αυριο στην πρωινη αναφορα..............κολοψαρο:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


215783

nikos_abel
22/10/2010, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Να δω ποιος θα σπαμάρει πρώτος εδώ. :D

ΕΓΩ ΕΓΩ (Πρόλαβα;)



















Πάντως εγώ μπαίνω εδω μέσα μόνο για τα σπάμ (με βόλτα;)

DimChios
22/10/2010, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
ΕΓΩ ΕΓΩ (Πρόλαβα;)



μη φας εχουμε γλαρο!

Σε προλαβα!

blackbusa
22/10/2010, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
απο που κι ως που ο νεος θα μας πει τι θα κανουμε και τι οχι?

προτεινω ειπε ρε...ημαρτον δηλαδη...

DimChios
22/10/2010, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
προτεινω ειπε ρε...ημαρτον δηλαδη...


O νεος περιμενα να ψαρωσει, ο Πανος τσιμπησε!

:sad:

blackbusa
22/10/2010, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
O νεος περιμενα να ψαρωσει, ο Πανος τσιμπησε!

:sad:

δεν ξερω αν ειναι πιο μεγαλη μαλακια που ψαρωσα εγω η να σπαμμαρεις σε ενα θρεντ που αναφερετε στο αντισπαμ...

DimChios
22/10/2010, 18:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
δεν ξερω αν ειναι πιο μεγαλη μαλακια που ψαρωσα εγω η να σπαμμαρεις σε ενα θρεντ που αναφερετε στο αντισπαμ...


συνελθε ρε Πανο!!!

Κοιτα τι γραφτηκε παραπανω...

Πωπω :rolleyes:

nikos_abel
22/10/2010, 20:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
μη φας εχουμε γλαρο!

Σε προλαβα!

Μπα τι μας λες;

Για κοίτα την ώρα!

Και το σωστό είναι "γλαρόσουπα"


The king of spams!!!!