PDA

View Full Version : Γνώμη σας για τις δημοτικές εκλογές!



ares_tz
23/10/2010, 12:13
Γεια σας,

Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία που έχω τις τελευταίες ημέρες με τις δημοτικές εκλογές!

Πρώτα από όλα αυτό που είναι ενοχλητικό είναι ότι λαμβάνω sms στο κινητό μου από υποψήφιους δημοτικούς συμβούλους και υποψήφιους δημάρχους για προεκλογικού τύπου συγκεντρώσεις για τον συνδυασμό που εκπροσωπούν. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω ΠΩΣ βρήκαν το κινητο νούμερο μου και στέλνουν αυτά τα προεκλογικά sms όχι μόνο ένας αλλά κι άλλοι υποψήφιοι με άλλες παρατάξεις. Σκέφτηκα ότι όλοι αυτοί έχουν πρόσβαση σε δημοτολόγια από τον Δήμο στον οποίο είμαι εγεγραμμένος. Το πλέον συναρπαστικό είναι ότι έχουν προσωπικο αριθμό sms με το όνομά τους καταχωρημένο ως αποστολέα. Δεν έχω δοκιμάσει να ρωτήσω κάποια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας για το θέμα.

Επίσης τα τηλεφωνήματα στο σπίτι για τις προγραμματισμένες προεκλογικές συναντήσεις όπου με προσκαλούν για να ακούσω το πρόγραμμα τους και την παρουσίαση όλων των υποψήφιων δημοτικών συμβούλων. Μια από τα ίδια..Σε κάποια από αυτές ήθελαν να με προτείνουν να είμαι μέλος στην εφορευτική επιτροπή τις ημέρες των εκλογών στις 7 και 14 Νοεμβρίου

Αυτά αρχικά και θα τα σχολιάζουμε εδώ πέρα...

kalogeros
23/10/2010, 12:22
Υπομονή. Δύο εβδομάδες έμειναν.

Πάντως πλάκα-πλάκα, φέτος (πιθανόν λόγω κρίσης) έχω δεχτεί το λιγότερο προεκλογικό υλικό (συμπεριλαμβανομένων και των σμσ από οποιαδήποτε άλλη φορα.

Vstrommer71
23/10/2010, 13:54
Ακολουθει πολιτικη διαφημιση :rotflmao:

Συνθημα μας ειναι ενα,θα σας εξαφανισωμεν!
(γκαριζει κι ο γαϊδαρος ταυτοχρονα)



215945

georgio
23/10/2010, 16:38
Απ' ό,τι καταλαβαίνω το πρόβλημα σου είναι ότι σε πρήζουν με τηλέφωνα, μηνύματα, γράμματα κλπ ε;

Διάβασε ΕΔΩ (http://www.dpa.gr/portal/page?_pageid=33,15184&_dad=portal&_schema=PORTAL) .

Μπορείς να τους στείλεις επιστολή όπου τους ζητάς να διαγράψουν από το αρχείο τους τα δεδομένα που αφορούν εσένα. Αν σε ξαναενοχλήσουν στο μέλλον μπορείς να τους τρέξεις δικαστικά. Είναι αυστηρός ο νόμος σε αυτό (το αν θα εφαρμοστεί και πότε, άλλο θέμα).

Σωστή η σκέψη σου, από το δημοτολόγιο βρίσκουν τα στοιχεία. Εννοείται ΚΑΡΑΠΑΡΑΝΟΜΑ. Εννοείται επίσης Γιάννης κερνάει Γιάννης πίνει. Αφού το κάνουν όλοι και τους βολεύει όλους ποιος θα καρφώσει ποιον και ποιος θα δώσει στοιχεία για το τι ακριβώς γίνεται;