PDA

View Full Version : Ακτινοβολία...



sonic22
24/07/2005, 23:24
Προσφατα ειχα μια προταση για εγκατασταση κεραιας κινητης τηλεφωνιας στην ταρατσα μου… τα λεφτα είναι τρελα καλα για 0 κοπο αλλα…

Τη γινετε με την ακτινοβολια?
Εχει κανεις πραγματικα στοιχεια να δωσει να ξεστραβωθω?
Κανενα site?

Γενικα είναι πολλα που σκευτομαι…

Με κυριαρχο το… και αν δεν βαλω εγω θα βαλει ο διπλα ή ο παρα διπλα… αρα και κερατας και ... καμενος...

:( :( :( :( :( :( :( :(

evvou
25/07/2005, 01:30
ΜΑΚΡΙΑ!!!! ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΑΚΡΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!!!!!!!

η δουλεια που εκανε ο πρωην μου ειχε να κανει με κεραιες τετοιου τυπου...μακρια sonic!!! δεν εχω να σου δωσω καποιο site αλλα ξερω αυτα που εχω ακουσει απο τα παιδια που δουλευαν εκει....u know cancer? αστο αγορακι μου.....

oulas
25/07/2005, 01:33
Ποια ηταν η οικονομικη προταση που σε εκαναν;

evvou
25/07/2005, 01:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Ποια ηταν η οικονομικη προταση που σε εκαναν;


τι σχεση εχει αυτο τωρα? δε στη λεω.. απλα δε νομιζω πως υπαρχει τιμη σε αυτο το πραγμα!! δε νομζω πως υπαρχει καποιος που θα δεχτει να βγαλει καρκινο (μακρια απο μας) για καποιο χρηματικο ποσο


:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

sonic22
25/07/2005, 08:01
προφανος για να ποασταρω ενα τετοιο θεμα κατι εχω ψιλιαστει...

αλλα εχω δυο απορειες-παρατηρησεις...

πως ειναι δυνατον να γινονται ολα νομημα αν ειναι τοσο επικηνδυνο? τελικα ουτε εδω μας προστατευει το κρατος?

φυσικα και εχω και εγω κινητο. φυσικα και ολα γυρο μας εκπεμπουν ακτηνοβολια.. αλλα γλητωνω με το να μην εχω το κερατο (κεραια) πανω απο το κεφαλι μου και να το εχω στο παραδιπλα κτιριο??

το συζητησα με ενα θειο μου και μου ειπε να ψαξω στην Greenpeace για περισσοτερα..

παρεπιπτοντος το κτιριο ειναι εξωχικο και εκτος απο καλοκαιρι ειμαστε ελαχιστο καιρο εκει.. αλλα οντος οσα λεφτα και να δηνει καποιος την υγεια σου δεν την ξαναφτιαχνεις...

υ.γ. με μεγαλο κοπο κρατιεμε να μην σχολιασω το "αγορακι μου....." για να μην χαλασω το ποστ απο τωρα... :D :D :D

thanks!!:wave2: :beer: :beer: :beer: :beer:

mtsop
25/07/2005, 08:47
Αν η κεραία μπει στην ταράτσα του κτηρίου που μένεις έσυ δεν έχεις πρόβλημα γιατί η ακτινοβολία από την κεραία εκπέμπεται σαν ομπρέλα (οι από κάτω δεν δέχονται μεγάλη ακτινοβολία, αλλά οι δίπλα....). Οπότε αν είναι να μπει στην περιοχή σου κεραία, καλύτερα να μπει πάνω από το κεφάλι σου.

div400
25/07/2005, 08:57
και τα πυρινακα θαμενα δεν ακτινοβολουν προς τα ευθεια πανω οποτε μπορεις να διαθεσεις το υπεδαφος σου για χωματερη!
αντε ρε οικονομισες παλι!

dimitris74
25/07/2005, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από mtsop
Αν η κεραία μπει στην ταράτσα του κτηρίου που μένεις έσυ δεν έχεις πρόβλημα γιατί η ακτινοβολία από την κεραία εκπέμπεται σαν ομπρέλα (οι από κάτω δεν δέχονται μεγάλη ακτινοβολία, αλλά οι δίπλα....). Οπότε αν είναι να μπει στην περιοχή σου κεραία, καλύτερα να μπει πάνω από το κεφάλι σου.


+1

gdevelek
25/07/2005, 09:10
Όπως έγραψε και ο mtsop, αν βάλεις κεραία στην ταράτσα ΣΟΥ και φράγκα θα βγάλεις και ακτινοβολία θα αποφύγεις, αφού οι κεραίες είναι φτιαγμένες να ακτινοβολούν γύρω-γύρω (όλοι) και όχι κάθετα προς το έδαφος (και το κεφάλι σου). Αν η κεραία μπει σε γειτονικό σου σπίτι, πιστεύω πως θα φας τη μέγιστη ακτινοβολία της κεραίας, και έτσι μπάχαλο που είναι η χώρα, η ακτινοβολία αυτή θα είναι όση βολεύει την εταιρία (δηλαδή μεγάλη ώστε να χρειαστεί λιγώτερες κεραίες για τον ίδιο προς κάλυψη χώρο) και όχι όση πρέπει σύμφωνα με κανονισμούς.

stokos
25/07/2005, 09:13
Δύο βδομάδες σερί, είχε εκπομπή στην ΕΤ3 ο Παύλος ο Νεράντζης.
Οι κεραίες που ήδη έχουν τοποθετηθεί, είναι πολλές περισσότερες απ΄ότι νομίζουμε και είναι συνήθως καμουφλαρισμένες σε καπνοδόχους. Περαστικά μας.
Τα φράγκα παίζουν στα 15.000 τον χρόνο.

ΟΚΤΑΝΙΟ
25/07/2005, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
ΜΑΚΡΙΑ!!!! ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΑΚΡΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!!!!!!!

η δουλεια που εκανε ο πρωην μου ειχε να κανει με κεραιες τετοιου τυπου...μακρια sonic!!! δεν εχω να σου δωσω καποιο site αλλα ξερω αυτα που εχω ακουσει απο τα παιδια που δουλευαν εκει....u know cancer? αστο αγορακι μου.....

Απο αυτα που ειπες εγω κραταω το "ο πρωην μου"

Που σημαινει οτι εισαι ελευθερη να πεσεις στην αγκαλια μου

:D :D :D :D


(πως τα λεω τα γλυκολογα ο καριολης:smilea: )

dukeandthecity
25/07/2005, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από mtsop
Αν η κεραία μπει στην ταράτσα του κτηρίου που μένεις έσυ δεν έχεις πρόβλημα γιατί η ακτινοβολία από την κεραία εκπέμπεται σαν ομπρέλα (οι από κάτω δεν δέχονται μεγάλη ακτινοβολία, αλλά οι δίπλα....). Οπότε αν είναι να μπει στην περιοχή σου κεραία, καλύτερα να μπει πάνω από το κεφάλι σου.


+2

gdevelek
25/07/2005, 10:13
http://www.cancer.org/docroot/PED/content/PED_1_3X_Cellular_Phone_Towers.asp?sitearea=PED

thewhiteowl
25/07/2005, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
προφανος για να ποασταρω ενα τετοιο θεμα κατι εχω ψιλιαστει...

αλλα εχω δυο απορειες-παρατηρησεις...

πως ειναι δυνατον να γινονται ολα νομημα αν ειναι τοσο επικηνδυνο? τελικα ουτε εδω μας προστατευει το κρατος?

φυσικα και εχω και εγω κινητο. φυσικα και ολα γυρο μας εκπεμπουν ακτηνοβολια.. αλλα γλητωνω με το να μην εχω το κερατο (κεραια) πανω απο το κεφαλι μου και να το εχω στο παραδιπλα κτιριο??

το συζητησα με ενα θειο μου και μου ειπε να ψαξω στην Greenpeace για περισσοτερα..

παρεπιπτοντος το κτιριο ειναι εξωχικο και εκτος απο καλοκαιρι ειμαστε ελαχιστο καιρο εκει.. αλλα οντος οσα λεφτα και να δηνει καποιος την υγεια σου δεν την ξαναφτιαχνεις...

υ.γ. με μεγαλο κοπο κρατιεμε να μην σχολιασω το "αγορακι μου....." για να μην χαλασω το ποστ απο τωρα... :D :D :D

thanks!!:wave2: :beer: :beer: :beer: :beer:



Όλα γίνονται νομίμα γιατί ΕΙΝΑΙ και ΑΣΦΑΛΗ.

Αντίθετα με ότι έχεις ίσως ακούσει στις διάφορες εκπομπές της τηλεόρασης και από διάφορους φίλους, δεν υπάρχει καμία αξιόπιστη μελέτη η οποία να συνδέει εμφάνισεις καρκινογενών παθήσεων με την χρήση κεραίων τηλεπικοινωνιών. Αν θες μπορείς μάλιστα να κάνεις και ένα τηλέφωνο στην Ε.Ε.Α.Ε. (Ελληνική Επιτροπή Ατομικής Ενέργειας) η οποιά είναι και υπέυθυνη για τον έλεγχο των κεραιών αυτών.
Συγκεκριμένα επικοινώνησε με τον κο. Καραμπέτσο (2106506745) ο οποίος είναι και ο υπέυθυνος του τομέα των μη-ιονίζουσων ακτινοβολιών.

Βέβαια, στον βωμό της τηλεθέασης είναι εύκολο να βρούμε 3-4 παλιάτσους οι οποίοι κατέχουν θέση ΤΕΧΝΙΚΩΝ και να τους βάλουμε να πετάξουν μία δύο μαλακίες για να πανικοβάλουν το κοινό (πανικός = τηλεθέαση). Και το λέω αυτό διότι έχω δει τον πρώην τεχνικό του εργαστηρίου μου να εμφανίζεται σε εκπομπή της τηλεόρασης ως "ειδικός".

Για να μην μακρηγορώ, όλες οι μέχρι τώρα μελέτες πάνω στις επιπτώσεις των μη-ιονιζουσών ακτινοβολιών σε ζωντανούς ιστούς έχουν δείξει ότι δεν υπάρχει μετρήσιμος κίνδυνος.

Βέβαια είναι στην δική σου ευχέρια και του καθενός αν θέλει για προληπτικούς λόγους να αρνηθεί την εγκατάσταση της κεραίας. Επίσης για προληπτικούς λόγους, μπορεί να σταματήσει να οδηγεί μηχανή, να σταματήσει να τρωεί οτίδηποτε δεν καλλιεργεί ο ίδιος στον κήπο του και ακόμα καλύτερα να πάρει γυναίκα, παιδία, οικογένεια και να πάει να ζήσει με τους Amish σε κάνα κοινόβιο.

Άλλο πρόληψη, άλλο αναίτιος πανικός.

By the way, αν δεν θες την κεραία, στείλτους κατά δω, δεν θα με χάλαγαν καθόοολου τα 15.000€

THEOD
25/07/2005, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
Προσφατα ειχα μια προταση για εγκατασταση κεραιας κινητης τηλεφωνιας στην ταρατσα μου… τα λεφτα είναι τρελα καλα για 0 κοπο αλλα…

Τη γινετε με την ακτινοβολια?
Εχει κανεις πραγματικα στοιχεια να δωσει να ξεστραβωθω?
Κανενα site?

Γενικα είναι πολλα που σκευτομαι…

Με κυριαρχο το… και αν δεν βαλω εγω θα βαλει ο διπλα ή ο παρα διπλα… αρα και κερατας και ... καμενος...

:( :( :( :( :( :( :( :(

Μην φοβάσε ρε...

Χειρότερο από αυτό που έχεις πάθει αποκλείεται να πάθεις....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Stergios69
25/07/2005, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από thewhiteowl
Όλα γίνονται νομίμα γιατί ΕΙΝΑΙ και ΑΣΦΑΛΗ.

δεν υπάρχει καμία αξιόπιστη μελέτη η οποία να συνδέει εμφάνισεις καρκινογενών παθήσεων με την χρήση κεραίων τηλεπικοινωνιών


... και για το κάπνισμα έτσι έλεγαν... :winka: :winka: :winka:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
25/07/2005, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από thewhiteowl
Όλα γίνονται νομίμα γιατί ΕΙΝΑΙ και ΑΣΦΑΛΗ.

Αντίθετα με ότι έχεις ίσως ακούσει στις διάφορες εκπομπές της τηλεόρασης και από διάφορους φίλους, δεν υπάρχει καμία αξιόπιστη μελέτη η οποία να συνδέει εμφάνισεις καρκινογενών παθήσεων με την χρήση κεραίων τηλεπικοινωνιών. Αν θες μπορείς μάλιστα να κάνεις και ένα τηλέφωνο στην Ε.Ε.Α.Ε. (Ελληνική Επιτροπή Ατομικής Ενέργειας) η οποιά είναι και υπέυθυνη για τον έλεγχο των κεραιών αυτών.
Συγκεκριμένα επικοινώνησε με τον κο. Καραμπέτσο (2106506745) ο οποίος είναι και ο υπέυθυνος του τομέα των μη-ιονίζουσων ακτινοβολιών.

Βέβαια, στον βωμό της τηλεθέασης είναι εύκολο να βρούμε 3-4 παλιάτσους οι οποίοι κατέχουν θέση ΤΕΧΝΙΚΩΝ και να τους βάλουμε να πετάξουν μία δύο μαλακίες για να πανικοβάλουν το κοινό (πανικός = τηλεθέαση). Και το λέω αυτό διότι έχω δει τον πρώην τεχνικό του εργαστηρίου μου να εμφανίζεται σε εκπομπή της τηλεόρασης ως "ειδικός".

Για να μην μακρηγορώ, όλες οι μέχρι τώρα μελέτες πάνω στις επιπτώσεις των μη-ιονιζουσών ακτινοβολιών σε ζωντανούς ιστούς έχουν δείξει ότι δεν υπάρχει μετρήσιμος κίνδυνος.

Βέβαια είναι στην δική σου ευχέρια και του καθενός αν θέλει για προληπτικούς λόγους να αρνηθεί την εγκατάσταση της κεραίας. Επίσης για προληπτικούς λόγους, μπορεί να σταματήσει να οδηγεί μηχανή, να σταματήσει να τρωεί οτίδηποτε δεν καλλιεργεί ο ίδιος στον κήπο του και ακόμα καλύτερα να πάρει γυναίκα, παιδία, οικογένεια και να πάει να ζήσει με τους Amish σε κάνα κοινόβιο.

Άλλο πρόληψη, άλλο αναίτιος πανικός.

By the way, αν δεν θες την κεραία, στείλτους κατά δω, δεν θα με χάλαγαν καθόοολου τα 15.000€



ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΠΕΙΣΕΣ ΚΙ ΟΛΑΣ .... ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΙΝΟΥΝ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΝΟΙΚΙΑΣΟΥΝ ΤΗΝ ΤΑΡΑΤΣΑ ΣΟΥ ???? ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΤΕ ΣΕ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ????? ΚΑΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΑΡΑΙΤΗΣΑΙ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΥΠΑΒΟΛΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΜΕ ΑΙΤΗΜΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗΣ .... ΤΑ ΠΑΝΑΤ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΣΗΜΕΡΑ ... ΕΚΕΙ ΠΟΝΑΝΕ ΟΛΟΙ ...ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ , ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΕΚΑΔΕΣ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΣΕΙΔΙΚΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ .... ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙ ΜΕ ΜΙΑ VODAFONE .... ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΕΙ Ο ΚΟΜΠΟΣ ΣΤΟ ΧΤΕΝΙ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ , Η ΟΤΑΝ ΕΝΝΟΧΛΗΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ (ΜΕΓΑΛΟΣ ) ....ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΒΓΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ Ε.Ε. ....

thewhiteowl
25/07/2005, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
... και για το κάπνισμα έτσι έλεγαν... :winka: :winka: :winka:

Kaneis lathos. Mporei oi kapnobiomixanies na to elegan auto. Kai na efernan stin dimosiotita diafores meletes pou me ton a) i b) tropo ypostirizan oti den yparxei kindinos, alla omos ypirxe PLITHWRA axiopistwn meletwn, apo kybernitikous kai mi organismous pou apodeiknian to antitheto.

Auto den simbainei se auti tin periptosi, mias kai den iparxei kamia axiopisti meleti pou na anairei ta apotelesmata ton meletwn pou exei diexagi akoma kai i idia i E.E.A.E.

Ektos bebaia kai an os axiopisti meleti ennoeis ton isxirismo tis kas. Koulas apo to Xaidari, oti apo tin imera pou balane tin keraia sto spiti tou Kyr Thimiou apenanti, oloi stin geitonia exoun arrwstisei!

Se auti tin periptwsi, paw passo. :)


Y.G. sorry gia ta greeklish

idi
25/07/2005, 11:18
προς VODAFONE, COSMOTE, TIM

ΕΧΩ ΤΑΡΑΤΣΑ ΛΟΥΚΟΥΜΙ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΓΕΙΤΩΝΕΣ

ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΜΕ ΤΡΕΛΛΑ ΜΙΑ ΚΕΡΑΙΑ !!!!

thewhiteowl
25/07/2005, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΠΕΙΣΕΣ ΚΙ ΟΛΑΣ .... ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΙΝΟΥΝ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΝΟΙΚΙΑΣΟΥΝ ΤΗΝ ΤΑΡΑΤΣΑ ΣΟΥ ???? ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΤΕ ΣΕ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ????? ΚΑΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΑΡΑΙΤΗΣΑΙ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΥΠΑΒΟΛΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΜΕ ΑΙΤΗΜΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗΣ .... ΤΑ ΠΑΝΑΤ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΣΗΜΕΡΑ ... ΕΚΕΙ ΠΟΝΑΝΕ ΟΛΟΙ ...ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ , ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΕΚΑΔΕΣ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΣΕΙΔΙΚΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ .... ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙ ΜΕ ΜΙΑ VODAFONE .... ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΕΙ Ο ΚΟΜΠΟΣ ΣΤΟ ΧΤΕΝΙ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ , Η ΟΤΑΝ ΕΝΝΟΧΛΗΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ (ΜΕΓΑΛΟΣ ) ....ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΒΓΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ Ε.Ε. ....



O logos pou sou dinoune tosa lefta einai poly apla giati ekeinoi bgazoun ta 100plasia (kai liga lew).

Epiprostheta me ton paniko pou exei proklithei, an den sou dwsoun ena GERO kinitro, tote o opoioshpote tha arniotan me to skeptiko "as pw oxi na exw to kefali mou isixo, den exw kai tipota na kerdisw".

Parallila, oi oroi tou sumbolaiou itan anamenomeno na einai skliroi. To idio skliroi tha itan kai an enoikiazan tin taratsa sou gia diafimistiki pinakida.
Gia fantasou esi xafnika na apofasizes oti den thes pleon tin keraia (i tin pinakida) kai na eprepe autoi meta na erthoun na tin xilwsoun, na broun nea topothesia kai ante na tin matastisoun. Oli auti i diadikasia kostizei kai kamia etairia den thelei na petaei ta lefta tis edw kai ekei.

Y.G. Sorry gia ta greeklish

THEOD
25/07/2005, 11:26
Να πω κάτι ???
Εντάξει, οι μέχρι στιγμής μελέτες (αξιόπιστες ή όχι δεν μπορούμε να ξέρουμε) δεν έχουν δείξει ιδιαίτερα προβλήματα. Να το δεχτώ αυτό...
Τις ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΕΣ επιπτώσεις πως τις ξέρουμε ???
Ή τις πιθανές ΓΕΝΕΤΙΚΕΣ επιπτώσεις μετά από 30-40-50 χρόνια έκθεσης ???
Μήπως με συνεπαγωγές, ή με εξομοιώσεις σε υπολογιστή, ή μήπως με δοκιμές επαναληπτικών εκθέσεων κυττάρων στο εργαστήριο ???
Συνήθως όταν ανακαλύπτουμε τις μακροχρόνιες επιπτώσεις από
τέτοια πράγματα είναι ήδη αργά...


Νομίζω ότι η βιολογική μόλυνση του περιβάλλοντος και η διατροφική βόμβα που θα σκάσει τα επόμενα χρόνια είναι ήδη αρκετά...
Ευχαριστώ αλλά ΔΕΝ είμαι φίλος...

dez
25/07/2005, 11:38
thewhiteowl: οι αξιοπιστες μελετες που ψαχνεις, θα εμφανιστουν σε μερικες 10ετιες, δυστυχως θελει χρονο για ν αποδειχθει κατα ποσο (και αν) ειναι βλαβερη η μικροκυματικη ακτινοβολια αυτου του ειδους...

Για την ωρα, υπαρχει αμεση συνδεση της ακτινοβολιας αυτης με: πονοκεφαλους και ζαλαδες.

Παντως, μελετες εχουν ηδη γινει πολλες, το κατα ποσο ειναι αξιοπιστες, δεν μπορω να το κρινω...

thewhiteowl
25/07/2005, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
thewhiteowl: οι αξιοπιστες μελετες που ψαχνεις, θα εμφανιστουν σε μερικες 10ετιες, δυστυχως θελει χρονο για ν αποδειχθει κατα ποσο (και αν) ειναι βλαβερη η μικροκυματικη ακτινοβολια αυτου του ειδους...

Για την ωρα, υπαρχει αμεση συνδεση της ακτινοβολιας αυτης με: πονοκεφαλους και ζαλαδες.

Παντως, μελετες εχουν ηδη γινει πολλες, το κατα ποσο ειναι αξιοπιστες, δεν μπορω να το κρινω...



Den diafwnw, se merikes 10eties MPOREI, ISWS, PITHANWS, na emfanistoun meletes oi opoies na deixoun oti yparxoun makroxronies epiptwseis.

Kai auto ti simainei; oti epeidi ISWS na emfanistoun meletes tha prepei na kleisoume genikous kai na pame oloi spitia mas;
Se merikes 10eties ISWS emfanistei meleti oti to sex blaptei sobara tin ygeia. An einai etsi, na kopsoume kai to g@m$s$!

Episis odigontas mixani ISWS na peseis. Ama einai tote, 3ekabala tin mixani kai pare ena Hummer na eisai asfalis!

Osos afora to TWRA, to SHMERA, oi keraies autes einai asfaleis.

THEOD
25/07/2005, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από thewhiteowl
Den diafwnw, se merikes 10eties MPOREI, ISWS, PITHANWS, na emfanistoun meletes oi opoies na deixoun oti yparxoun makroxronies epiptwseis.

Kai auto ti simainei; oti epeidi ISWS na emfanistoun meletes tha prepei na kleisoume genikous kai na pame oloi spitia mas;
Se merikes 10eties ISWS emfanistei meleti oti to sex blaptei sobara tin ygeia. An einai etsi, na kopsoume kai to g@m$s$!

Episis odigontas mixani ISWS na peseis. Ama einai tote, 3ekabala tin mixani kai pare ena Hummer na eisai asfalis!

Osos afora to TWRA, to SHMERA, oi keraies autes einai asfaleis.

Φίλε μου ξεχνάς κάτι σημαντικό...

Το αν θα καβαλήσω μηχανή και ΙΣΩΣ πέσω, είναι ΔΙΚΗ ΜΟΥ επιλογή.
Το ίδιο και αν καπνίζω, αν πίνω, και αν κάνω οτιδήποτε που μακροχρόνια βλάπτει ΕΜΕΝΑ.
Το να τρώω όμως στην μάπα την ακτινοβολία από την κεραία που είναι στημένη στην ταράτσα του γείτονα, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ...

evvou
25/07/2005, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22

υ.γ. με μεγαλο κοπο κρατιεμε να μην σχολιασω το "αγορακι μου....." για να μην χαλασω το ποστ απο τωρα...

δεν ηταν ειρωνικο...αλλα φιλικο :beer:

Nik0s
25/07/2005, 12:09
Βάλε την κεραία και άστους να λένε...

Καινούριο μηχανάκι κάθε χρόνο :smokin: :evil:

evvou
25/07/2005, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΟΚΤΑΝΙΟ
Απο αυτα που ειπες εγω κραταω το "ο πρωην μου"

Που σημαινει οτι εισαι ελευθερη να πεσεις στην αγκαλια μου

:D :D :D :D


(πως τα λεω τα γλυκολογα ο καριολης:smilea: )


ασ'τα γλυκολογα εσυ γιατι ο φιλος σου σ'εδωσε στεγνα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gdevelek
25/07/2005, 12:12
Κοιτάξτε κι αυτό, είναι ψαγμένος ο καθηγητής...

http://www.mcw.edu/gcrc/cop/cell-phone-health-faq/toc.html

thewhiteowl
25/07/2005, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Φίλε μου ξεχνάς κάτι σημαντικό...

Το αν θα καβαλήσω μηχανή και ΙΣΩΣ πέσω, είναι ΔΙΚΗ ΜΟΥ επιλογή.
Το ίδιο και αν καπνίζω, αν πίνω, και αν κάνω οτιδήποτε που μακροχρόνια βλάπτει ΕΜΕΝΑ.
Το να τρώω όμως στην μάπα την ακτινοβολία από την κεραία που είναι στημένη στην ταράτσα του γείτονα, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ...


Ok tote, na sto thesw alliws, otan perpatas ston dromo ISWS na sou erthi sto kefali kamia gklastra apo mpalkoni, ISWS na pesei panw sou i theia Aglaia me to Yaris tis. Auto ti simainei oti den tha perpatas; Kai min mou peis oti to na perpatiseis einai epilogi sou. Giati auto den einai thema epilogis.

To focus omos autou pu eipa den einai sto ti einai epilogi sou kai ti oxi. To focus einai sto oti den mporeis na stirixeis mia politiki / ena sxedio drasis / ena organorama me basi to ti ISWS na symbei (tin stigmi malista opou ola ta stoixeia deixnoun pros tin antitheti pleura).

ΟΚΤΑΝΙΟ
25/07/2005, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
ασ'τα γλυκολογα εσυ γιατι ο φιλος σου σ'εδωσε στεγνα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Η Βανεσσα? εμενα μουπε οτι οταν γυριζει Αθηνα θα σε ψησει να πεσεις στην μοναδικη ζεστη αγκαλια μου



Βανεσσαααααααααααααααααααα, πες της τιποτις!!!!
:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

evvou
25/07/2005, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από thewhiteowl
Όλα γίνονται νομίμα γιατί ΕΙΝΑΙ και ΑΣΦΑΛΗ.

Αντίθετα με ότι έχεις ίσως ακούσει στις διάφορες εκπομπές της τηλεόρασης και από διάφορους φίλους, δεν υπάρχει καμία αξιόπιστη μελέτη η οποία να συνδέει εμφάνισεις καρκινογενών παθήσεων με την χρήση κεραίων τηλεπικοινωνιών.


Αυτο πες το στα παιδια που ειναι τεχνικοι και ανεβαινουν πανω στις κεραιες...αν αυτα ηταν ασφαλη οπως λες..δε θα κατεβαιναν μετα απο μιση ωρα με εμετους και ζαλαδες....τα εχω δει απο πρωτο χερι και τα ξερω καλα

ΟΚΤΑΝΙΟ
25/07/2005, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
....τα εχω δει απο πρωτο χερι και τα ξερω καλα



Απο "πρωην" χερι θες να πεις :D :mad:



σε πιο περιοδικο δουλευεις τελικα? θελω να γινω συνδρομητης λεει ;)

evvou
25/07/2005, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΟΚΤΑΝΙΟ
Απο "πρωην" χερι θες να πεις :D :mad:



σε πιο περιοδικο δουλευεις τελικα? θελω να γινω συνδρομητης λεει ;)

ρε μη μαμας το ποστ του sonic!! (παω να τον καλοπιασω τωρα τον τρελο που τα πηρε που τον ειπα αγορακι! )

sorry re sonic!!! :wave2: :wave2: :wave2:

δε νομιζω να θες να γινεις συνδρομητης!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΟΚΤΑΝΙΟ
25/07/2005, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
ρε μη μαμας το ποστ του sonic!! (παω να τον καλοπιασω τωρα τον τρελο που τα πηρε που τον ειπα αγορακι! )

sorry re sonic!!! :wave2: :wave2: :wave2:

δε νομιζω να θες να γινεις συνδρομητης!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


του αξιζει, γιατι εμαθα οτι θα ερχοταν ζακυνθο και δεν περασε απο το κλαμπ για ενα ποτο :( :( :(

Ετσι δεν ειναι κυριε σονικ εικοσι δυο?


Λεγε, σε ποιο μαγκαζιν?

evvou
25/07/2005, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΟΚΤΑΝΙΟ
του αξιζει, γιατι εμαθα οτι θα ερχοταν ζακυνθο και δεν περασε απο το κλαμπ για ενα ποτο :( :( :(

Ετσι δεν ειναι κυριε σονικ εικοσι δυο?


Λεγε, σε ποιο μαγκαζιν?


!!!! εχασε τετοια ευκαιρια ο sonic!! να αλητεψει μαζι σου?!?! :nono: :nono: :nono: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

στη vogue δουλευω

thewhiteowl
25/07/2005, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
Αυτο πες το στα παιδια που ειναι τεχνικοι και ανεβαινουν πανω στις κεραιες...αν αυτα ηταν ασφαλη οπως λες..δε θα κατεβαιναν μετα απο μιση ωρα με εμετους και ζαλαδες....τα εχω δει απο πρωτο χερι και τα ξερω καλα



Kai egw meta apo kathe taxidi stin Psatha exw zalades kai emetous. Les na ftaiei kai gi' auto i aktinobolia;;;


As sobareutoume ligo epitelous.

evvou
25/07/2005, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από thewhiteowl
Kai egw meta apo kathe taxidi stin Psatha exw zalades kai emetous. Les na ftaiei kai gi' auto i aktinobolia;;;


As sobareutoume ligo epitelous.


ειμαι παρα πολυ σοβαρη αυτη τη στιγμη..
...αν θες πηγαινε και κατσε μια ωρα διπλα σε μια κεραια κινητης τηλεφωνιας....και μετα ελα να μας πεις την εμπειρια σου!

απο κει και περα δεν εχω λογο να θελω να σε πεισω για κατι...εισαι free να εχεις την αποψη σου ...αλλα μη μου λες πως δεν ειμαι σοβαρη απο τη στιγμη που εχω δει τι κανουν αυτες οι κεραιες! :beer: :beer: :wave2:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
25/07/2005, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από thewhiteowl
Kai egw meta apo kathe taxidi stin Psatha exw zalades kai emetous. Les na ftaiei kai gi' auto i aktinobolia;;;


As sobareutoume ligo epitelous.
ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΚΕΡΑΙΑ ΣΤΗ ΤΑΡΑΤΣΑ ΣΟΥ .......:)
Ή ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΜΕΤΟΧΟΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ?????
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΟΥΜΕ ΡΕ ΦΙΛΕ ??? ΠΟΙΟ ΤΟ ΩΦΕΛΟΣ ??? ΜΕΡΙΚΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΚΙΝΟΓΕΝΕΙΣ ΜΙΑ ΚΕΡΑΙΑ ... ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΘΕΙ ΣΕ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ .. ΑΝ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΒΡΕΘΩ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΔΙ ΣΤΗ (ΣΤΕΝΗ) ... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ... ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ... ΘΑ ΤΟ ΡΙΞΩ ΟΜΩΣ ΠΡΩΤΑ ΣΤΙΣ ΑΠΑΤΕΣ ... ΣΙΓΟΥΡΑ ΛΕΦΤΑ ... :lol: ΕΥΧΟΜΑΙ ΔΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΗ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΚΕΡΑΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΒΡΕΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΑΣΧΗΜΗ....

thewhiteowl
25/07/2005, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
ειμαι παρα πολυ σοβαρη αυτη τη στιγμη..
...αν θες πηγαινε και κατσε μια ωρα διπλα σε μια κεραια κινητης τηλεφωνιας....και μετα ελα να μας πεις την εμπειρια σου!

απο κει και περα δεν εχω λογο να θελω να σε πεισω για κατι...εισαι free να εχεις την αποψη σου ...αλλα μη μου λες πως δεν ειμαι σοβαρη απο τη στιγμη που εχω δει τι κανουν αυτες οι κεραιες! :beer: :beer: :wave2:


Den milame gia tin APOPSI mou edo. Milame gia gegonota kai sigkekrmena stoixia. Eimai sigouros oti autoi oi texnikoi pou les kapoia stigmi tha pigan se kapoio giatro, tha ekanan tis exetaseis aimatos (stis opoies fainete poly 3ekathara pleon i zimia apo radienergi dilitiriasi) kai oi exetaseis aimatos edeixan TIPOTA, NOTHING, NADA, ZIP.

Ergo, as anoixoume mia egkyklopedia kai as broume to limma "placebo". Tha deis oti einai mia arketa endaiferousa ennoia, i opoia exigei polla apo auta pou anafereis..


Y.G.: To as sobareutoume ligo den itan proswpiki epithesi sto oti den eisai sobari. Auta pou anafereis einai apo ta proswpika sou biwmata, sinepws tha imoun xazos na ta theorisw mi sobara. Auto pou amfisbitw einai i erminia pou tous dineis.

evvou
25/07/2005, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από thewhiteowl
Den milame gia tin APOPSI mou edo. Milame gia gegonota kai sigkekrmena stoixia. Eimai sigouros oti autoi oi texnikoi pou les kapoia stigmi tha pigan se kapoio giatro, tha ekanan tis exetaseis aimatos (stis opoies fainete poly 3ekathara pleon i zimia apo radienergi dilitiriasi) kai oi exetaseis aimatos edeixan TIPOTA, NOTHING, NADA, ZIP.

Ergo, as anoixoume mia egkyklopedia kai as broume to limma "placebo". Tha deis oti einai mia arketa endaiferousa ennoia, i opoia exigei polla apo auta pou anafereis..


Y.G.: To as sobareutoume ligo den itan proswpiki epithesi sto oti den eisai sobari. Auta pou anafereis einai apo ta proswpika sou biwmata, sinepws tha imoun xazos na ta theorisw mi sobara. Auto pou amfisbitw einai i erminia pou tous dineis.


προφανως το βλεπουμε ΠΟΛΥ διαφορετικα :) δε πιστευω φιλε μου πως ολα αυτα ηταν απο το τιποτα...και δυστυχος τα αποτελεσματα θα τα δουμε ολοι σε μερικα χρονια...:sad: τεσπα παω πασο γιατι δεν εχει νοημα να λεμε συνεχεια τα ιδια!!

take care! :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :beer:

dez
25/07/2005, 14:17
thewhiteowl, χρησιμοποιεις τον "λογο" που χρησιμοποιουν κι οι εταιρειες κινητης τηλεφωνιας, δηλαδη, απο τη μια δηλωνεις κατηγορηματικα οτι δεν υπαρχουν ενδειξεις 'η αποδειξεις για συσχετισμο των κεραιων κινητης και διαφορες ασθενειες (υπαρχουν) κι απο την αλλη αντιμετωπιζεις μηδενιστικα ολες τις "διαφορετικες" με τη δικη σου αποψη (την οποια μαλιστα εχεις βαφτισει ως "γεγονοτα και στοιχεια" (πουντα??).

Τελοσπαντων, κρατα και μια πισινη καλου κακου, στο κατω κατω, οπως σου πα και πιο πριν, εχουν γινει πολλες συμπερασματικες ερευνες. Τις περισσοτερες τις θαβουν οι ιδιες οι εταιρειες (εχουν τη δυναμη καθως μιλαμε για τερατωδεις τζιρους), οσες δε μπορουν να θαψουν, τις υποβαθμιζουν ή ριχνουν λασπη στους εμπλεκομενους επιστημονες. Παντως, με τον Α ή Β τροπο καταφερνουν το σκοπο τους.

Πατωντας
εδω (http://www.mastsanity.org/health.html)
και διαλεγοντας το "Article by Dr. Grahame Blackwell", μπορει κανεις να διαβασει ΣΤΟΙΧΕΙΑ
για την κατανομη ασθενειων (οπως καρκινος, διαταραχες του θυροειδους, parkinson κλπ...) σε σχεση με την θεση κεραιων κινητης τηλεφωνιας για την Αγγλια. Ειναι πολυ ενδιαφερον αρθρο.

sonic22
25/07/2005, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
ρε μη μαμας το ποστ του sonic!! (παω να τον καλοπιασω τωρα τον τρελο που τα πηρε που τον ειπα αγορακι! )



απλα το υποκοριστικο ηταν λιγο...

καλυτερα να με ελεγες σκετο "αγορι μου" :D :D (:rotflmao: )

ή καλυτερα "κουκλε μου" :D :D :D :D

ξερω ομος οτι θες να παιζεις και με αλλους ωστε να σε εχουν στα οπα οπα και να σου κανουν ολα τα χατηρια (ακους μοναχικο ΟΚΤΑΝΙΟ :p :p )

οποτε δεν τηθετε θεμα...

"του αξιζει, γιατι εμαθα οτι θα ερχοταν ζακυνθο και δεν περασε απο το κλαμπ για ενα ποτο"

εχμ... μα ... ειμαι Ζακυνθο... και περιμενω να ερθει και η α-:D

αλλα δεν καταλαβα ακριβος τι θες να πεις...
για ξαναρηχτα...

sonic22
25/07/2005, 16:04
στο θεμα μας ξανα...

το ξερετε οτι υπαρχουν μελετες που λενε πως η μακροχρονη παραμνονη κοντα (κατω) σε φωτα φθοριου δημιουργει λευχαιμια και αλλους καρκξινους?
το οτι το κινητο τηλεφωνο κανει κανει το ιδιο και ειδικα οταν το βαζουμε κοντα στο κεφαλι μας?
το οτι ο ηλιος κανει καρκινους στο δερμα και αλιωνει τα κυταρα?
το νερο εχει βλαβερους μικροοργανισμους
το φρουτα εχουν ταξινες και χοιμικα
ο αερας ειναιαστα να πανε...

δλδ τι να κανω εγω απο μονος μου?

κατι που λεει ... να γινω AMISH? που και παλι 100% σηγουρος δεν εισαι?

το κρατος και η λιγικη μου οτι μου λεει... αλλα και παλι δεν βγαζω ακρη...

εχει κανεις τιποτα πινακες υποψη τους για τι ποσα ακτηνοβολιας μιλαμε? γιατι ολα τα πραγματα ακτινοβολουν. απο τις πετρες μεχρι τις τηλεωρασεις και τα pc...

thanks και πολλα respect στα παιδια που ποσταραν. ειδικα τα επησυναμενα..

:sun: :beer: :beer: :sun:

sonic22
25/07/2005, 16:23
και κατι ακομα...

τα λεφτα ξεκινανε απο 5Κ και φτανουν μεχρι 11-12Κ αναλογα την περιοχη (αυτα μου τα ειπε φιλος)

evvou
25/07/2005, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
απλα το υποκοριστικο ηταν λιγο...

καλυτερα να με ελεγες σκετο "αγορι μου" :D :D (:rotflmao: )

ή καλυτερα "κουκλε μου"

ξερω ομος οτι θες να παιζεις και με αλλους ωστε να σε εχουν στα οπα οπα και να σου κανουν ολα τα χατηρια (ακους μοναχικο ΟΚΤΑΝΙΟ )


:eyepop: :eyepop: α καλα τα'χεις παιξει μου φαινεται!! :rotflmao: τετοια λεγε μου και θα μπει καμια μερα ο καλος μου μεσα στο φορουμ για να δει τι γραφουμε εδω μεσα και θα με κρεμασει αναποδααααααααααααα!!!! μωρο μου δε φταιω εγω που αυτοι οι τυποι απο Ζακυνθο ειναι ολοι τρελοι!!! :rotflmao: :rotflmao:

reinmeister
25/07/2005, 22:23
εχω ζησει για διαστημα 11 μηνων σε περιβαλλον πολυ μεγαλης ακτινοβολιας...μιλαμε για ραδιοκυμματα....κεραιες χονδρικα...το που και πως δεν εχει σημασια....το μονο που μπορω να πω ειναι οτι για περιπου δυο εβδομαδες ειχα διαολεμενους πονοκεφαλους...

οταν το επεσημανα μου ειπαν οτι ειχε να κανει με τις εκπομπες των κεραιων και οτι θα συνηθιζα σε μικρο διαστημα οπως και εγινε....

αυτο στο οποιο θελω να καταληξω ειναι το εξης....οπουδηποτε ειδους ακτινοβολια,σε μεγαλες δοσεις ειναι επιβλαβης....το ποσο και σε τι δοσεις ειναι κατι το οποιο δεν ειναι παντοτε ιδιαιτερα σαφες....

τωρα,το αν η βλαβη που προκαλειται ειναι μη αναστρεψιμη η οχι ειναι κατι που επισης ειναι πολυ δυσκολο να διαπιστωθει...

ειδικος δεν ειμαι στον συγκεκριμενο τομεα,απλως παραθετω ενα γεγονος που διαπιστωσα ιδιοις ομασι και ωσι....

απο κει και περα ο καθενας κρινει με το δικο του σκεπτικο ,εμπειρια και γνωσεις....

sonic22
26/07/2005, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
:eyepop: :eyepop: α καλα τα'χεις παιξει μου φαινεται!!
...καιρο σου πειρε να το καταλαβεις.. :D :D
:rotflmao: τετοια λεγε μου και θα μπει καμια μερα ο καλος μου μεσα στο φορουμ για να δει τι γραφουμε εδω μεσα και θα με κρεμασει αναποδααααααααααααα!!!!
οχ την κατσαμε... :uplate: :uplate:

μωρο μου δε φταιω εγω που αυτοι οι τυποι απο Ζακυνθο ειναι ολοι τρελοι!!! :rotflmao: :rotflmao:

οι μισοι ζακυνθινοι ειναι μουρλοι!!!
οι αλοι μισοι ειναι θεομουρλοι!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

thewhiteowl
27/07/2005, 09:46
Gia na xigithw, osa lew den ta lew giati KAPOU exw diabasei kapoio paper i kapoio arthro gia tis epiptwseis twn mi ionizouswn aktinoboliwn sta zwntana kyttara. Ta lew giati epi 3 6mina, stin sxoli, exw kanei mathimata gia tis epiptoseis twn aktinoboliwn stous zwntes organismous ( Piriniki Energeia - Koinwnia: An.Kath. A. Geranios, Ygeiofusiki:Kath. Ag.Aggelopoulos, Piriniki Iatriki:Kath. Ag. Aggelopoulos).

Den nomizw loipon oti oi kyrioi Geranios kai Aggelopoulos itan egkathetoi apo tis etairies paroxis ipiresiwn kipselotis tilefwnias gia na mas "paraplanisoun" i na mas "parapliroforisoun". Antitheta mporw na pw oti empisteuomai kata polu perissotero tis apodeixeis kai tis ereunes pou mas parousiasan KAI mas exigisan apo tis asafeis apopseis orismenwn "eidikwn" twn opoiwn ta diapisteutiria den gnwrizw kai sinepws den empisteuomai.

thewhiteowl
27/07/2005, 09:59
Y.G. 3erw to exw 3anapei, alla sorry gia ta greeklish! :blush:

sonic22
27/07/2005, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από thewhiteowl
Y.G. 3erw to exw 3anapei, alla sorry gia ta greeklish! :blush:

katarxas janaeuxaristw olous gia tin boithia.. itan ejeretika katatopistiki!! :beer: :beer: :beer:

oso ayto to teleytaio owl den xriazete na zitas apo emena signomi.. kai voulomeno grama diavazw an thelw!!

pu na dis ton afro otan grafei katevata oloklira... :lol: :lol: