PDA

View Full Version : mivv x-cone για hornet 05



RakiRacer
25/10/2010, 20:57
για σας παιδια ειμαι νεο στο εδω και εχω παραγκειλη την x-cone.Θα ηθελα γνωμες για το αν πρεπει να βγαλω τον σιγαστηρα ή οχι.Τι επιπτωσεις θα εχει στο κινητρα,καταναλωση κτλ,κτλ


216467

RakiRacer
25/10/2010, 23:11
ok!!!ειναι νεος ειπαμε και δειξτε κατανοηση για τα βιαστικα λαθη...
Με το hornet εχω45000χλμ χωρις κανενα προβλημα στο μηχανακι και δε θελω να δημιουργισω...
Οι μαμα επιδοσεις με καλυπτουν και την εξατμιση τη βαζω για αισθητικους και ακουστικους λογους ,μιας και εχει ερθει και η ωρα για ενα μικρο lifting (+ ξεθωριασμα λογω ηλιου...)

Lioulios
26/10/2010, 00:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από RakiRacer
εχει ερθει και η ωρα για ενα μικρο lifting Τί χρώμα θα το βάψεις ;
:wave2:

RakiRacer
26/10/2010, 07:49
πορτοκαλι-ασπρο(θα βαλω φοτο μολις το βγαλω... ) αλλα δεν ειναι εκει το θεμα μου...
με την εξατμιση τι να κανω?εσυ την εχεις ελευθερη τη remus?

BILLY FILTH
26/10/2010, 08:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από RakiRacer
για σας παιδια ειμαι νεο στο εδω και εχω παραγκειλη την x-cone.Θα ηθελα γνωμες για το αν πρεπει να βγαλω τον σιγαστηρα ή οχι.Τι επιπτωσεις θα εχει στο κινητρα,καταναλωση κτλ,κτλ

Αν κάνεις πολλά χιλιόμετρα και δε βάλεις το σιγαστήρα τότε βάλε ωτασπίδες.

Αν ρυθμιστεί σωστά απο τον μηχανικό σου, δε θα έχει κανένα πρόβλημα ο κινητήρας.

Η κατανάλωση θα αυξηθεί. :wave2:

imitrelos
26/10/2010, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από RakiRacer
ok!!!ειναι νεος ειπαμε και δειξτε κατανοηση για τα βιαστικα λαθη...
Με το hornet εχω45000χλμ χωρις κανενα προβλημα στο μηχανακι και δε θελω να δημιουργισω...
Οι μαμα επιδοσεις με καλυπτουν και την εξατμιση τη βαζω για αισθητικους και ακουστικους λογους ,μιας και εχει ερθει και η ωρα για ενα μικρο lifting (+ ξεθωριασμα λογω ηλιου...)

ΚΑΓΚΟΥΡΑΣ είσαι :rotflmao: :wave2:

με τήν special ουρά ξετάποτο θα ακούγετε και θα φαίνετε γαμάτο

νεός......τρόμάρα σου.....κάγκουρα :D

ΟΦΗ ρε............

Lioulios
26/10/2010, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από RakiRacer
εσυ την εχεις ελευθερη τη remus? Όταν την είχα ...Ναι . και δεν ήθελα και να βάλω σιγαστήρα ,αλλά την συγκεκριμένη που λες δεν την έχω ακούσει πως κάνει
Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
ΚΑΓΚΟΥΡΑΣ είσαι :rotflmao: :wave2:
με τήν special ουρά ξετάποτο θα ακούγετε και θα φαίνετε γαμάτο
νεός......τρόμάρα σου.....κάγκουρα :D
ΟΦΗ ρε............ Το μηχανάκι πρέπει να βαφτεί άσπρο .Πές του ρεεεεε .

ΑΣΠΡΟ ΛΕΜΕΕΕΕ

Αν χρυσώσει και τις ζάντες ...10 άλογα + :lol:

Παιδιά περιμένω να δω το χορνετάκι από κοντά . Άντε Τελειώνετε .

ilias integra R
26/10/2010, 17:43
Φιλε φοραω την x-cone στο BANDIT το 650 και ο θορυβος που κανει με τον σιγαστηρα ειναι πολυ ερεθιστικος........χωρις σιγαστηρα δεν κερδιζεις και πολλα.....το εχω δοκιμασει και δεν μου αρεσε και πολυ.........οσο για το χρωμα που λες για εμενα αλητεια ειναι μονο οι μαυρες!!!!!:wave2:

ilias integra R
26/10/2010, 17:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από ilias integra R
Φιλε φοραω την x-cone στο BANDIT το 650 και ο θορυβος που κανει με τον σιγαστηρα ειναι πολυ ερεθιστικος........χωρις σιγαστηρα δεν κερδιζεις και πολλα.....το εχω δοκιμασει και δεν μου αρεσε και πολυ.........οσο για το χρωμα που λες για εμενα αλητεια ειναι μονο οι μαυρες μηχανες!!!!!:wave2:

imitrelos
27/10/2010, 20:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Όταν την είχα ...Ναι . και δεν ήθελα και να βάλω σιγαστήρα ,αλλά την συγκεκριμένη που λες δεν την έχω ακούσει πως κάνει Το μηχανάκι πρέπει να βαφτεί άσπρο .Πές του ρεεεεε .

ΑΣΠΡΟ ΛΕΜΕΕΕΕ

Αν χρυσώσει και τις ζάντες ...10 άλογα + :lol:

Παιδιά περιμένω να δω το χορνετάκι από κοντά . Άντε Τελειώνετε .

ωραίο το ασπρο αλλά να δούμε τι θα πεί ο bill

άντε να κανονίσουμε καμιά μπυρα-ρακι :D για να κάνουμε meeting για να δούμε το χρώμα :beer:

RakiRacer
27/10/2010, 21:29
μαλλον την εξατμιση θα βαψω ασπρη στο τελος...
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

odt
23/11/2010, 19:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από RakiRacer
για σας παιδια ειμαι νεο στο εδω και εχω παραγκειλη την x-cone.Θα ηθελα γνωμες για το αν πρεπει να βγαλω τον σιγαστηρα ή οχι.Τι επιπτωσεις θα εχει στο κινητρα,καταναλωση κτλ,κτλ


χωρίς το σιγαστήρα και κατανάλωση θα έχεις και πολύ χειρότερες επιδόσεις, το μηχανάκι θα τραβάει μόνο στις μεσαίες, ενώ πριν τις 5 και μετά τις 11-12 θα ψοφάει. Επίσης, να αγοράσεις και ένα καλό ζευγάρι ωτασπίδες...καθώς επίσης και ένα μπλοκάκι με δικαιολογίες για να λες στην τροχαία που θα σε σταματά συνέχεια μιας και ο ήχος είναι τραγικός!!!

με την τάπα το μηχανάκι έχει φοβερό ήχο χωρίς να χάνει σε επιδόσεις σε σχέση με τη μαμά...(ίσως πολύ λίγο στις χαμηλές), αλλά έτσι κι αλλιώς στην περίπτωση του τελικού, το κύριό σου μέλημα, δεν είναι τόσο η ιπποδύναμη, όσο η ομορφιά και η όποια απώλεια βάρους, που στην συγκεκριμένη περίπτωση, είναι πάνω από 5 κιλά!!!


τι μου θύμισες τώρα...:rolleyes:

http://p1.bikepics.com/pics/2008/10/17/bikepics-1451867-full.jpg

BILLY FILTH
24/11/2010, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
χωρίς το σιγαστήρα και κατανάλωση θα έχεις και πολύ χειρότερες επιδόσεις, το μηχανάκι θα τραβάει μόνο στις μεσαίες, ενώ πριν τις 5 και μετά τις 11-12 θα ψοφάει. Επίσης, να αγοράσεις και ένα καλό ζευγάρι ωτασπίδες...καθώς επίσης και ένα μπλοκάκι με δικαιολογίες για να λες στην τροχαία που θα σε σταματά συνέχεια μιας και ο ήχος είναι τραγικός!!!

με την τάπα το μηχανάκι έχει φοβερό ήχο χωρίς να χάνει σε επιδόσεις σε σχέση με τη μαμά...(ίσως πολύ λίγο στις χαμηλές), αλλά έτσι κι αλλιώς στην περίπτωση του τελικού, το κύριό σου μέλημα, δεν είναι τόσο η ιπποδύναμη, όσο η ομορφιά και η όποια απώλεια βάρους, που στην συγκεκριμένη περίπτωση, είναι πάνω από 5 κιλά!!!


τι μου θύμισες τώρα...:rolleyes:

http://p1.bikepics.com/pics/2008/10/17/bikepics-1451867-full.jpg

1) μετά τις 11-12 και πριν "ψόφαγε" :lol:

2) ο ήχος μετά τις 6κ μαμάει

:beer:

odt
25/11/2010, 07:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILLY FILTH
1) μετά τις 11-12 και πριν "ψόφαγε" :lol:

2) ο ήχος μετά τις 6κ μαμάει

:beer:


1) για 600αρι μοτέρ φτιαγμένο την εποχή των παγετώνων, μια χαρά ανέβαζε :cool:

2) ναι, αλλά μετά από λίγο καιρό, δεν σου έχουν μείνει τύμπανα για να τον ακούσεις :lol:


όπως και να' χει και το μηχανάκι και η εξάτμιση γαμούν :cool:


:beer:

giannis113
25/11/2010, 07:47
μη το βαψεις ασπρο πορτοκαλι σε παρακαλω