PDA

View Full Version : Χρωμα βαφης πανω σε μηχανη



ea6gka
25/07/2005, 11:27
παω σημερα το πρωι να παρω το μπεβερλυ να παω δουλεια και το βλεπω μεσα στη σταμπα απο μπογια λευκη , σαν αυτη που βαφουμε τοιχους. Την μαλακια την εκανε ενοικος πολυκατοικιας που εβαφε το μπαλκονι του.

Η μηχανη ειναι 2 μηνων και τα νευρα μου τσαταλια , τι μπορω να κανω σε αυτη τη περιπτωση , σας εχει τυχει κατι αναλογο?

μπορω να δικαιωθω με μυνηση ή πιασε το αυγο και κουρευτο?

αν δε μπορω να κανω κατι με δικηγορο τοτε τι? ξυλο?

n1k3man
25/07/2005, 11:33
εννοειται πως πας στον ενοικο και ζητας εξηγησεις.. δοκιμασε μηπως καταφερεις να τις βγαλεις με βενζινη-νεφτι κατι πρωτα.. εναλλακτικα επικοινωνησε και με την ασφαλεια σου μπας και ξερουν κατι παραπανω..

αυτια :winka:

sas
25/07/2005, 11:55
Καταρχήν μη πας να τη βγάλεις μόνος σου χρησιμοποιώντας βενζίνη-νέφτι κτλ.

Δοκίμασε με νερό και μαλακό πανάκι. Υπάρχουν μπογιές υδατοδιαλυτές (είχε συμβεί και σε μένα).

Καλύτερα βέβαια είναι να σου απαντήσει ο Keleutis.

ea6gka
25/07/2005, 11:59
αυτο θα εκανα αλλα ειναι η δευτερη φορα που γινεται αυτο , η πρωτη στο αμαξι μου και τωρα στη μηχανη. Θα συμβουλευτω δικηγορο

dukeandthecity
25/07/2005, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από ea6gka
αυτο θα εκανα αλλα ειναι η δευτερη φορα που γινεται αυτο , η πρωτη στο αμαξι μου και τωρα στη μηχανη. Θα συμβουλευτω δικηγορο

καλή ιδέα είναι να δηλητηριάσεις και το κατοικίδιο του.

:D :D :D

thewhiteowl
25/07/2005, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
καλή ιδέα είναι να δηλητηριάσεις και το κατοικίδιο του.

:D :D :D


Giati re su; ti ftaiei to kakomoiro to skylaki/gataki/poulaki/psaraki/savraki/gaidouraki/katsikaki
Ama einai, dilitiriase ton idio!!! :evil:

la_villa
25/07/2005, 22:22
Μπορείς να του βάψεις το μπαλκόνι του!!!

Εννοείται πως πρέπει να στο φτιάξει.
Πάντως δεύτερη φορά...ύποπτο.
Μην το κάνει επίτηδες?

KeLeYTiS
26/07/2005, 00:53
Αν ειναι πλαστικο χρωμα εισαι τυχερος νερο και πανακι μεχρι να φυγουν ολες οι σταμπες .....

Αν ειναι λαδομπογια χμμμμ δυσκολα τα πραγματα...

White spirit ριχνεις λιγο σε ενα πανακι και τριβεις .... θα εχεις διπλα σου ενα καθαρο πανι και θα σκουπιζεις......

..... ολα αυτα γρηγορα για να μην μεινει πολυ ωρα το διαλυτικο πανω στο χρωμα σου και στο θαμπωσει....

Αυτα ..... Παντως και στις 2 περιπτωσεις βγαινει.... :D