PDA

View Full Version : DPD courier?



PERIPETEIAS
26/10/2010, 13:22
Ρε παληκαρια παραγγειλα κατι λαστιχα απο Ιταλια και μου τα στειλαν λεει με Dpd. Μου δωσαν και tracking number το οποιο το βαζω στο site της dpd αλλα δεν το αναγνωριζει. Ελεγα λοιπον να παρω τηλ τον αντιπροσωπο στην Ελλαδα αλλα φαινεται πως δεν υπαρχει...παλια ηταν η INTERATTICA αλλα δεν παιζει πλεον...καμμια ιδεα κανεις?:eyepop:

road spirit
26/10/2010, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από PERIPETEIAS
Ρε παληκαρια παραγγειλα κατι λαστιχα απο Ιταλια και μου τα στειλαν λεει με Dpd. Μου δωσαν και tracking number το οποιο το βαζω στο site της dpd αλλα δεν το αναγνωριζει. Ελεγα λοιπον να παρω τηλ τον αντιπροσωπο στην Ελλαδα αλλα φαινεται πως δεν υπαρχει...παλια ηταν η INTERATTICA αλλα δεν παιζει πλεον...καμμια ιδεα κανεις?:eyepop:

dpd?

d(en) p(airneis) d(ema)

:bigcry: :rotflmao:

sniper
26/10/2010, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από PERIPETEIAS
......καμμια ιδεα κανεις?:eyepop:


Ναι, καμία

Stabak
26/10/2010, 13:42
acs

PERIPETEIAS
26/10/2010, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
dpd?

d(en) p(airneis) d(ema)

:bigcry: :rotflmao:

Θα μπορουσε χεχε :cool:

PERIPETEIAS
26/10/2010, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
acs

Η ACS ειναι ο τωρινος αντιπροσωπος?:confused:

Stabak
26/10/2010, 13:54
nomizo nai

CBRIDHS
26/10/2010, 14:13
ναι η ACS είχα δέμα με αυτούς απο Αγγλία....:rolleyes:
1 μήνα έκανε:mad:

MuayThai
26/10/2010, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από CBRIDHS
ναι η ACS είχα δέμα με αυτούς απο Αγγλία....:rolleyes:
1 μήνα έκανε:mad:


Εγώ πάλι πήρα δέμα 30 κιλών κ μεγάλου όγκου με DPD από Αγγλία σε 2 μέρες!!! :uplate:

Πάντως στο σπίτι δε μου το φέραν με ACS αλλά με μια άλλη αγνωστη που δε θυμάμαι τώρα το όνομα τους δυστυχώς..

PERIPETEIAS
26/10/2010, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από MuayThai
Εγώ πάλι πήρα δέμα 30 κιλών κ μεγάλου όγκου με DPD από Αγγλία σε 2 μέρες!!! :uplate:

Πάντως στο σπίτι δε μου το φέραν με ACS αλλά με μια άλλη αγνωστη που δε θυμάμαι τώρα το όνομα τους δυστυχώς..

Ευχαρστω σας για τη βοηθεια. Ελπιζω να ηταν 30 κιλα μοτοσυκλετιστικα καλουδια σλουρπ...:sun:

intruder
26/10/2010, 15:28
η acs ειναι αντιπροσωπος κ ομολογω οτι το εν λογω μαγαζι πουλαει καθημερινα πααααρα πολλα λαστιχα.το προβλημα ειναο οτι μπορει να μην αναγραφεται το τηλ σου κ καθηστερουν να σε ειδοποιησουν.πηγαινε στο κοντινοτερο καταστημα της acs κ ψαξτο εσυ

MuayThai
26/10/2010, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από PERIPETEIAS
Ευχαρστω σας για τη βοηθεια. Ελπιζω να ηταν 30 κιλα μοτοσυκλετιστικα καλουδια σλουρπ...:sun:


Πάντως μου κάνει εντύπωση που δε σου εμφανίζει κάτι με το tracking number...

Δοκίμασες και στο αγγλικό http://www.dpd.co.uk/

και στο http://www.dpd.com/ :confused:



υ.γ. δεν ήταν μοτοσυκλετιστικά καλούδια αλλά συμπληρώματα διατροφής :D

PERIPETEIAS
26/10/2010, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από intruder
η acs ειναι αντιπροσωπος κ ομολογω οτι το εν λογω μαγαζι πουλαει καθημερινα πααααρα πολλα λαστιχα.το προβλημα ειναο οτι μπορει να μην αναγραφεται το τηλ σου κ καθηστερουν να σε ειδοποιησουν.πηγαινε στο κοντινοτερο καταστημα της acs κ ψαξτο εσυ

Genialmotor.it γι αυτον λες?

banditv400limit
26/10/2010, 15:53
ΤΝΤ ισως?

banditv400limit
26/10/2010, 15:57
εχω την εντυπωση οτι η interatica μετονομαστηκε η κατι τετοιο σε ΤΝΤ.ειναι στην μινωος 47 νομιζω

MitsosNaked
26/10/2010, 17:50
Με την DPD πήγα να πλακωθώ παλιά σε παραγγελία ελαστικών που έκανα κι εγώ απο εξωτερικό. Δέν μου είχε έρθει ΚΑΝΕΝΑ ειδοποιητικό χαρτάκι/αυτοκόλλητο, και οι μέρες περνούσαν. Αποτέλεσμα να χρειαστεί να ψάξω τρελλά στο internet και να βρώ ένα τηλέφωνο αντιπροσώπου που έχουν εδώ στην Ελλάδα(μία αποθήκη στον Κηφισό). Όταν τους είπα για τα ελαστικά, μου είπαν 'άντε επιτέλους, άν δέν εμφανιζόσασταν σήμερα θα τα επιστρέφαμε αγγλία'!!:eek: :mad:

PERIPETEIAS
27/10/2010, 08:30
Καλημερα. Εστειλα μειλ στη Γερμανια και μου δωσαν ενα τηλ στην Ελλαδα:

Dear Anastasios



Thank you for your inquiry. Please contact our customer service in Greece, phone number : +30 (210) 3409 – 811 .



Best regards

C. Ruoff





***********************************************************
DPD Dynamic Distribution GmbH & Co. KG
Abteilung Telefonzentrale/Switchboard
Wailandtstraße 1, 63741 Aschaffenburg
Deutschland
Telefon +49 (0) 6021 843-0
Telefax +49 (0) 6021 843-279
E-Mail: Cornelia.Ruoff@dpd.com
Internet: www.dpd.com

7Tolis
19/09/2014, 22:51
και εγω σημερα που περίμενα ένα δέμα δεν εγινε τίποτα.Ουτε ειδοποίηση στη πόρτα ουτε τηλέφωνο ουτε πόρτα χτύπησε.Ο έμπορος απο το ebay έστειλε mail πως αν δεν με βρουν δευτερη φορα θα πάει το πακέτο πίσω.Αλλά εφόσον δεν ηρθε ποτέ κανένας τι πρέπει να κάνω;Εχει κανείς το τηλέφωνο απο την εταιρία αυτή;DPD.

DrIoannis
19/09/2014, 23:08
Τηλ ACS γιατί αυτοί ανλαμβάνουν.

7Tolis
19/09/2014, 23:10
Τηλ ACS γιατί αυτοί ανλαμβάνουν.

Ευχαριστώ.Ξέρεις αν δουλευουν Σάββατο;Θα ακολουθήσει χεστήριος επιστολή αν δουλευουν αυριο.
Δεν με βρήκαν και καλά.Σε αυτή την περίπτωση αφήνουν σημείωμα στη πόρτα ή κάνω λάθος;Στη τελική παίρνουν τηλέφωνο;Παίζει αυτο το σενάριο;

DrIoannis
20/09/2014, 07:31
Πολλές λεπτομέρειες δεν ξέρω. Πριν 1 μήνα πήρα στην ώρα μου το δέμα. Περιμένω νέο από εβδ και γενικά ακόμη δεν είχα πρόβλημα.

tzimidis
20/09/2014, 09:02
Epeidi dexomai syxna demata apo to eksoteriko , me dhl kai dpd, polles fores exei tyxei to dema na ftanei se 3 meres sto aerodromio kai apo ekei na thelei 20 meres na ftasei ston korydallo. I ypertati apelpisia einai otan analambanoun ta El.ta.
Mexri pou exo pidiksei piso apo ton pagko na arpakso ypallilo.

zannisvel
09/12/2016, 13:59
H dpd με ποια εταιρεια συνεργαζεται στην Ελλαδα;
Μπηκα σημερα στο tracking και γραφει "We were unable to deliver your parcel "
Ενω δε χτυπησε κανεις και ουτε αφησαν καποια ειδοποιηση.
Περιμενω κρανος απο Helmet City.

BLiTzER
09/12/2016, 14:02
ACS.

210 81 90 000 και 801 500 1111.

zannisvel
09/12/2016, 14:49
ACS.

210 81 90 000 και 801 500 1111.

Godsent

Σε ευχαριστω πολυ.
Λοιπον τους πηρα τηλ. και τους εδωσα το parcel number απο την DPD και αφου εξακριβωσαν τα στοιχεια μου. Μου εδωσαν εναν 10ψηφιο κωδικο που με αυτον μπορω να εντοπισω το δεμα εντος Ελλαδας. Πηρα τηλ το καταστημα του Πειραια να μαθω γιατι δεν με βρηκαν στο σπιτι, και μου ειπαν οτι χτυπησαν δεν ανοιξα και οτι αφησαν και ειδοποιητηριο.
Anyway, Θα παω να παραλαβω απο το καταστημα στον Πειραια το απογευμα.

Το γραφω just in case παραγγειλει κανεις απο Helmet City η αλλου και του τυχει το ιδιο με τη DPD.

Με ενοχλει λιγο που δε μπορουμε να εμπιστευτουμε ουτε εταιρεια Courier.

o_gavros
09/12/2016, 15:30
Πολύ να σε ενοχλεί,όχι λίγο.
Μα πόσο μαλάκες μπορούν να γίνουν πια;
Καρφάκι δε τους καίγεται για το αν θα εξυπηρετηθεί η αποστολή.
Λες και θα ειναι δυσβασταχτο το κόστος για την κάθε ACS να παίρνει ενα γαμωτηλεφωνο.

(Ζανή εγω παντως τον περασμενο Γενάρη δεν αντιμετωπισα θέμα)

7Tolis
09/12/2016, 15:34
Στην acs είναι κουκουρουκου. Όλη μέρα στο σπίτι και δεν εμφανίστηκε. Πήρα τηλ και μου είπαν δεν σας βρήκε το παιδί εκεί. Ούτε σημείωμα όμως είχε αφήσει. Απλά δε πέρασε ποτέ. Ψόφος.

zannisvel
09/12/2016, 16:11
Πρέπει να είναι πρακτική τους. δεν εξηγείται αλλιώς.
Και άσε το τηλέφωνο, εδώ δε χτύπησαν ούτε το κουδούνι.
Μάλλον δε προλαβαίνουν τις παραγγελίες στη βάρδια και ηθελημένα δεν κάνουν καν το κόπο να σταματήσουν.:evil:

sakis81
09/12/2016, 16:52
Περίμενα κι εγώ απο dpd.ήξερα ότι συνεργάζεται με acs.ενω λοιπόν είχε έρθει το δέμα ελλαδα μου έδειχνε ότι κάνει βόλτες με τον μεταφορεα επί 2 μέρες και το βράδυ επιστρέφει στην αποθήκη.παω στα τοπικά τους γραφεια τους εξηγώ τι συμβαίνει και μου λέει μια χοντρή πατσαβούρα ότι περασανε και δεν με βρηκανε.τους λέω ότι χαρτί δεν βρήκα.συμπτωματικα,κι επειδή είχα πάει πρωί,την ώρα που φόρτωναν τα βανανάκια,παίρνει το μάτι μου τον ντελιβερα να πετάει στην καρότσα ένα δέμα,όμοιο με αυτό που περίμενα.τρεχω έξω,του λέω το ονομα και την διεύθυνση,ήταν όντως το δικό μου.το παίρνω και παω πάλι μεσα.υπογραφες και δρόμο.έξω πετυχαίνω πάλι τον ντελιβερα και τον ρωτάω αν όντως έχει περάσει δυο μέρες απο το σπίτι μου και δεν με εχει βρει.οχι μου λέει.δεν πρόλαβα.


Δε σας λέω τι του είπα,γιατί θα φάω καρτα

tzimidis
09/12/2016, 18:29
Πρέπει να είναι πρακτική τους. δεν εξηγείται αλλιώς.
Και άσε το τηλέφωνο, εδώ δε χτύπησαν ούτε το κουδούνι.
Μάλλον δε προλαβαίνουν τις παραγγελίες στη βάρδια και ηθελημένα δεν κάνουν καν το κόπο να σταματήσουν.:evil:

Koini praktki olon ton courier einai.
Stis mises kai ano paraggelies den asxolountai kan, etsi glitonoun kostos, kaysima, anthropo-ores klp klp klp.
sou leei poso capacity exo? 20 demata tin imera? 20 demata tha pao kai ta ypoloipa 100 as erthoun aytoi pou kaigontai na ta paroun monoi tous. Kai kala den tous brikame. Kanoume oikonomia kai sto xartaki eidopoiisis.


Kai den katalabainoun xristo.

foogr01
09/12/2016, 18:35
Koini praktki olon ton courier einai.
Stis mises kai ano paraggelies den asxolountai kan, etsi glitonoun kostos, kaysima, anthropo-ores klp klp klp.
sou leei poso capacity exo? 20 demata tin imera? 20 demata tha pao kai ta ypoloipa 100 as erthoun aytoi pou kaigontai na ta paroun monoi tous. Kai kala den tous brikame. Kanoume oikonomia kai sto xartaki eidopoiisis.


Kai den katalabainoun xristo.

Ακριβώς αυτό. Το ίδιο με γενική ταχυδρομική. Καρμπόν σκηνικό. Σημειώματα και 3 πουλάκια κάθονταν. Ντροπή τέτοια πολιτική!

alex14
09/12/2016, 18:41
Μου το ειχαν κανει και μενα. Πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν να παω να παραλαβω το δεμα. Οταν ξεχεστηκαμε και τελικα καταλαβαν ποιος ειναι το courier και ποιος ο πελατης το εφεραν. Εντελως γελοιοι.

vaska
09/12/2016, 19:07
με τις ιντερνετικές παραγγελίες να είναι ολοένα και αυξανόμενες, με τους εμπόρους να πιέζουν για χαμηλότερα κόμιστρα στους πελάτες τους, όλες οι κούριερ έχουν κάνει ευαγγέλιο το"περάσαμε και δεν σας βρήκαμε". Κολλάνε χαρτάκι αν δεν βαριούνται και τρέχεις να μαζέψεις. Με τηλεφωνάκι και ευχέλαια μια χαρά σε βρίσκουν και σου παραδίδουν. Επίσης η Γενική έχει γίνει τελείως ΓΤΠΚ. Κατάφεραν να διαλύσουν κυριολεκτικά κουζινομηχανή κατασκευασμένη Αγγλία το 70, μασίφ μέταλλα και ασήκωτη. Την παρέλαβα διαλυμένη κυριολεκτικά.

tzimidis
09/12/2016, 19:47
Poio xartaki????
oute kan xartaki, to xartaki proypothetei na kaneis to dromologio.

noodles
12/12/2016, 21:12
ποτε ηταν η τελευταια φορα που μου εφερε δεμα στο σπιτι κουριερ? χμμ πανε πανω απο 2 χρονια.

χαρτακια? χαχα καλο αστειο. πολυ σπανια να παρουν κανενα τηλεφωνο οτι το δεμα ηρθε και δε προλαβαινει να το φερει το παιδι, αν μπορεσω να παω αν το παρω.
εχει τυχει μπροστα μου να ξεχωριζουν δεματα, να πεταει ο ενας στον αλλο υπαλληλο δεμα και να πεφτει κατω, ακουγωντας κατι να σπαει σε κομματια. "ελα μωρε δε επαθε τιποτα" λεει ο ενας και γελανε μεταξυ τους. τραγικα πραγματα...