PDA

View Full Version : Τεταρτη 27/10/10, Κρητη



Nemesina
26/10/2010, 21:13
Λοιπον, εγω με Africaptan, αυριο θα κανουμε μια βολτουλα προς Νοτια Κρητη, απο Ηρακλειο. Η διαδρομη εχει ως εξης για την ωρα (οπως μου τα ειπε ο ιδιος):

"Aφηνουμε το Ηρακλειο και κατευθυνομαστε Nοτια του και φτανουμε Πυργο. Aπο εκει συνεχιζουμε ανατολικα και παμε Βιαννο, φτανουμε Ιεραπετρα, ανεβαινουμε φραγμα Μπραμιανων, φτανουμε Ανατολη, κατηφοριζουμε Καλαμαυκα και φτανουμε στο Ιστρο. Απο εκει στριβουμε αριστερα προς Αγ. Νικολαο και ολο εθνικη μετα πισω..."

Απο ο,τι μου ειπε, υπο κανονικες συνθηκες, ειναι κανα 4ωρο, αλλα μιας που εγω δε ξερω με ποσο θα μπορεσσω να παω, ισως βγει καπως παραπανω.

Ψηνεται κανεις? Ξερω πως ειναι τελευταια στιγμη, αλλα κ εμεις πριν 1 ωρα το κλεισαμε. Οσο για την ωρα, υπολογιζω κατα τις 10-11-12 να ειμαι Ηρακλειο, γιατι πρεπει να σηκωθω νωριτερα να πλυνω κ την κουκλα (αναλογως τα κεφια δηλαδη...).

Nemesina
26/10/2010, 23:09
Στις 10, στα Λινοπεραματα, πανω στην Εθνικη. Εκει θα συναντηθουμε, αν ειναι κανεις κ ενδιαφερεται, μου χτυπαει τηλ (6948544923). Θα τσεκαρω κ το πρωι πριν φυγω απο εδω.

arazw.ara.zw
26/10/2010, 23:57
Ωραίες τέτοιες βόλτες για να γνωριζόμαστε και μεταξύ μας ,αλλά συγκεκριμένα για αύριο κατά την ΕΜΥ θα βρέχει και θα αστράφτει!!Άν υπάρχει πάντως όρεξη για Σαββατοκύριακο εγώ είμαι μέσα για οπουδήποτε...για να γνωρίσω και όλους τους Κρητικούς συμφορουμίτες επιτέλους !!!!
Άιντε και μια μπυρίτσα!!!:beer:

Nemesina
27/10/2010, 00:04
Πεμπτη θα βρεχει καλα, για αυριο θα εχουμε ψιλοβροχο, που ελπιζω να με πιασει μονο στο γυρισμο...

Παντως αν καποιος αλλαξει γνωμη, με παιρνει στο κινητο, θα το τσεκαρω συχνα. Και τον ενημερωνω που ειμαστε κ αν μπορει ερχεται.

Nemesina
27/10/2010, 07:39
Ακυρο για την ωρα... Βρεχει για τα καλα εδω στο Ρεθυμνο... Θα ξανακοιτακω στις 12 παλι κ αν εχει ανοιξει ο καιρος, το κανονιζω ξανα.

WebDevGr
27/10/2010, 08:42
Κι εδώ βρέχει... οπότε καλύτερα μια ζεστή σοκολάτα :)

Africaptan
27/10/2010, 10:07
Αστα Μακη. Μας τα χαλασε τα σχεδια. Τετοια εποχη το περιμενεις βεβαια, αλλα δεν παυει να στη χαλαει.

Nemesina
27/10/2010, 11:47
Ιδιος καιρος κ παλι... Και με εξτρα μπολικο αερα, πλεον... Οποτε παει η εκδρομουλα... Ελπιζω την Κυριακη να ειναι καπως καλυτερα κ να κανονιστει κατι. Καλη μας (...βροχερη...) μερα, παιδες!

MikeG
27/10/2010, 14:33
Για Κυριακή, καλώς εχόντων των πραγμάτων ψήνομαι και εγώ.