PDA

View Full Version : Βοήθεια για Dt200



johnpan
27/10/2010, 12:22
Αδέρφια, ακόμα με βαζανίζει το dtάκι μου. Αλλάξαμε τσιμούχα στην τρόμπα νερού 2-3 φορές και τα ίδια, ανακατεύει τα νερά με τα λάδια το μηχανάκι. Τσεκάραμε και την κεφαλή για ραγίσματα, και ότι ξέραμε το κάναμε. Ο μαστούρας παρείγγειλε ολόκληρο το αξονάκι της φτερωτής της τρόμπας νερού μήπως και έχει φαγωθεί αυτό και δε στεγανοποιεί καλά η τσιμούχα. Τίποτα άλλο λέει δε μπορεί να σκεφτεί. Αυτό ρε παιδιά είναι ακριβό? Και για να μπει πρέπει να ανοίξει το μοτέρ φέτα? Βοήθειαααα μπορεί να φταίει κάτι άλλο για τη διαρροή? :bigcry: :confused: :bigcry: :confused:

gasto
27/10/2010, 13:19
Ελπιζω οτι τη τσιμουχα την τοποθετειτε σωστα.Γραφει επανω oil και water σε καθε πλευρα.Το αξονακι για να αλλαχτει αρκει να βγει το δεξι καπακι του κινητηρα,δε θελει να ανοιχτουν καρτερ.To αξονακι πρεπει να εχει κοντα στα 30 ευρω αλλα ειναι ιδιο και στα dt125 σε περιπτωση που ψαξεις για μεταχειρισμενο.

johnpan
27/10/2010, 13:51
ευχαριστώ. Η τσιμούχα υποθέτω ότι τη βάζει σωστά ο μαστούρας, τον έχω για έξυπνο. Το αξονάκι έχει ήδη παραγγελθεί μιας και δε μου έδωσε την επιλογή να ψάξω.

motori2009
27/10/2010, 20:57
ελενξατε τις φλατσες για διαροη (κυλινδρου κεφαλης κ γενικα σε οτι νερο...