PDA

View Full Version : Ισιωμα Δισκοπλακας..



n1k3man
25/07/2005, 13:39
Τελικα το προβληματακι που ειχε το μπροστινο φρενο για οσους θυμουνται που ειχα γραψει μαλλον ειναι η δισκοπλακα που εχει παρει λιγο.. Το πηγα σε 2φρεναδες να το δουν [ραγκαβη - βεικου κουκακι] και μου ειπαν για ελαχιστα στραβωμενη δισκοπλακα απο disc lock που ειχε ξεχαστει μαλλον απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη.. Ο πρωτος μου ειπε να την ισιωσει στην πρεσσα με 30ε και ο δευτερος να την αφησω οπως ειναι.. Στην πρεσσα μου ειπε και ο λαστιχας στο Γαλατσι moto racer [βολευει λογω αποστασης]

Το θεμα ειναι να την βαλω στην πρεσσα θα φτιαξει το προβληματακι η θα ειναι τσαμπα λεφτα..?

hornet
25/07/2005, 14:08
"ο λαστιχας στο Γαλατσι moto racer [βολευει λογω αποστασης]"

καλος ο αντωνακης!!!!!
Πολυ καλος θα λεγα..γιατι το γραφεις απολογητικα!!!

div400
25/07/2005, 14:23
γιατι οχι καινουργια να εχεις και το κεφαλι σου ησυχο?
Αλεξοπουλος δημητρακοπουλου 22 κουκακι
φερνει Newfren και xgear.
www.alexopoulos.gr

sloumos
25/07/2005, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από n1k3man
Τελικα το προβληματακι που ειχε το μπροστινο φρενο για οσους θυμουνται που ειχα γραψει μαλλον ειναι η δισκοπλακα που εχει παρει λιγο.. Το πηγα σε 2φρεναδες να το δουν [ραγκαβη - βεικου κουκακι] και μου ειπαν για ελαχιστα στραβωμενη δισκοπλακα απο disc lock που ειχε ξεχαστει μαλλον απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη.. Ο πρωτος μου ειπε να την ισιωσει στην πρεσσα με 30ε και ο δευτερος να την αφησω οπως ειναι.. Στην πρεσσα μου ειπε και ο λαστιχας στο Γαλατσι moto racer [βολευει λογω αποστασης]

Το θεμα ειναι να την βαλω στην πρεσσα θα φτιαξει το προβληματακι η θα ειναι τσαμπα λεφτα..?


φιλαρακι επειδη την εχω πατησει με δισκοπλακα απο cb400 απο disklock μπορω να σου πω οτι ειναι τσαμπα λεφτα εχω πληρωσει ηδη 2 φορες τα 30αρια που λες και αποτελεσμα δεν ειδα
ειναι ετσι η δισκοπλακα που ποτε δεν θα καταφερεις να την ισιωσεις.
Η γνωμη μου ειναι να βάλεις καινουργια εστω και μη γνησια.
Απο το cb1 ειναι η δισκοπλακα?

n1k3man
25/07/2005, 15:36
ναι η δισκοπλακα ειναι απο CB1 κατα πασα πιθανοτητα.. δεν ξερω αν ο προκατοχος την ειχε αλλάξει.. αλεξοπουλο που ρωτησα για καινουρια δεν εχει μπροστινη. μονο πισω της xgear me 40ε. ταιριαζει του SF η δεξια μπροστινη?

sloumos
26/07/2005, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από n1k3man
ναι η δισκοπλακα ειναι απο CB1 κατα πασα πιθανοτητα.. δεν ξερω αν ο προκατοχος την ειχε αλλάξει.. αλεξοπουλο που ρωτησα για καινουρια δεν εχει μπροστινη. μονο πισω της xgear me 40ε. ταιριαζει του SF η δεξια μπροστινη?
δεν ξερω αν ταιριαζει πρεπει να δεις το parts catalogue καπου το ειχε δει το ματι μου εδω.
Αλλα πνευστος δισκος δυσκολα να ερθει ακριβως στα ισια τους.
:bigcry:
:beer:

Lazio
26/07/2005, 08:47
Εγω πιστευω οτι ενα τετοιο υλικο χρειαζεται εκ νεου θερμικη κατεργασια με πρεσαρισμα η χτυπημα για να ερθει
:wacko:

n1k3man
26/07/2005, 08:50
βασικα εγω λεω να το δωσω στον αντωνακη στο Γαλατσι αυριο. Το στραβωμα δεν ειναι μεγαλο και μου ειπε οτι κατα 90% θα την επαναφερει και το προβλημα θα ειναι πια ανεπαισθητο.. και 30ε δεν ειναι και πολλα σε γενικες γραμμες

lygonis
26/07/2005, 11:56
Ισιωσε την στον Αντώνη, είναι καλό παιδί και δέν λέει παπαριες για να πάρει λεφτα.Το ξέρω επειδή είμασταν σημμαθητές στο γυμνάσιο και φυσικά επειδή είμαι και πελάτης.

n1k3man
26/07/2005, 12:08
πεμπτη τελικα στον αντωνη μιας και το 'χω μεσα σε μαστορα για αλλαγη ρουλεμαν λαιμου. αντε και με το ισιωμα της δισκοπλακας τερμα τα μαζεματα για το CB1
:beer:

time4payback :winka:

n1k3man
01/08/2005, 18:07
καλο παιδι ο αντωνακης και καλη δουλεια. η αισθηση ABS εξαλειφθηκε το ιδιο και το παιξιμο μπρος-πισω της μανετας.
τελικα απο μονος του μου το αφησε 20? μιας και δεν ειχε πολλη δουλεια οπως ειπε.
το μονο που εμεινε ειναι ο ηχος που οφειλεται στα τακακια. και αυτος οχι περιοδικος.

βεβαια τωρα εχω την εντυπωση πως εχω διαφορετικο φρενο. αρκετα πιο δυνατο!
στα τεσταρισματα μου μπλοκαρε 2 φορες :eek:

ολα καλα :winka: