PDA

View Full Version : δυστυχως...



Σελίδες : [1] 2

the who
29/10/2010, 10:08
Η ωραια μερα απ το πρωι φαινεται.
-Καλημερα,απολυεστε.
-Πως και γιατι ρε παιδια?
-Να λογω της κρισης,ο τζιρος που καναμε το καλοκαιρι δεν ηταν ο αναμενομενος..κλπ παπαρολογιες.

Ψυχρολουσια,ψιλοαπογνωση,πανικος και μετα ... στ @@ μου.Γερος να ειμαι και θα βρω αλλη δουλεια το συντομοτερο δυνατο.
Με τς υγεις μας. :smokin:

Akatanomastos
29/10/2010, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Η ωραια μερα απ το πρωι φαινεται.
-Καλημερα,απολυεστε.
-Πως και γιατι ρε παιδια?
-Να λογω της κρισης,ο τζιρος που καναμε το καλοκαιρι δεν ηταν ο αναμενομενος..κλπ παπαρολογιες.

Ψυχρολουσια,ψιλοαπογνωση,πανικος και μετα ... στ @@ μου.Γερος να ειμαι και θα βρω αλλη δουλεια το συντομοτερο δυνατο.
Με τς υγεις μας. :smokin:

οτι εγινε εγινε

καλα το λες

στα @@ σου

κουραγιο και καλη τυχη στην αναζητηση νεα εργασιας:beer: :beer: :beer:

notakos600
29/10/2010, 10:11
Χρηστάρα με το μαλακό, την υγειά σου να'χεις.
Όλοι στα ίδια είμαστε.

iosif
29/10/2010, 10:13
καλα κουραγια
και αισιοδοξια

Shaolin Monk
29/10/2010, 10:13
Κουραγιο και ολα θα πανε καλα... :wave2:

devil's animal
29/10/2010, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
καλα κουραγια
και αισιοδοξια


+650

μην μασας την π0υτσα σου! οπως ειπες, γερός να εισαι και θα βρεθει ακρη...:winka:


:beer: :beer: :beer:

jpag
29/10/2010, 10:14
welcome to the club of crisis κλπες μαλακιοδικαιολογιες

υπομονη αδελφε
:wave2:

sky7
29/10/2010, 10:15
υγεια ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ και οι καλοι δεν χανονται...!!!!

TROOPER
29/10/2010, 10:15
...

the who
29/10/2010, 10:18
thanx ρε μαγκες αλλα τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα.Μεχρι στιγμης επαιρνα φραγκοδιφραγκα που φταναν ισα ισα για να πληρωνω τις τραπεζες και κατι ψιλα των παιδιων.Αν δεν δουλευε η γυναικα μου τα πραγματα θα ηταν εφιαλτικα.Οσο κι αν ντρεπομαι που το γραφω οι ρολοι εχουν αντιστραφει και το ζορι το τραβαει εκεινη.
Αυτο ειναι χειροτερο απο την απολυση ρε γαμωτο.:sad:

Ktm.Prestige
29/10/2010, 10:30
Καλή δύναμη φίλε και όλα θα βρουν τον δρόμο τους.

:beer:

ΥΓ.Έχουνε βρεί την καραμέλα και την πιπιλίζουν όλοι τους...

DimChios
29/10/2010, 10:30
Χρηστο...


........


βγες στη γυρα παλι με τσαμπουκα και ολα καλα θα πανε!

:wave2:

ktmakis
29/10/2010, 10:32
Οχι ρε φίλε μην το λές αυτό. Και εσύ στη θέση της το ίδιο θα έκανες.

Ασε που στο σπίτι συνήθως είναι πιο ζόρικα τα πράγματα.

Χαλαρά και όλα θα γίνουν :beer:


Πες μας και σε τι τομέα δούλευες μπας και χρειάζεται κάποιος εδώ βοήθεια

ggs
29/10/2010, 10:34
Φίλε , κατ αρχήν ψυχραιμία… ξέρω ότι η ψυχραιμία δεν τρώγεται , αλλά είναι χρήσιμη…

Προσπάθησε να ανακαλύψεις και να εκμεταλλευτείς ότι πρόγραμμα υπάρχει για τους ανέργους (από υπουργείο Εργασίας , από ΟΑΕΔ , από ΔΕΗ , από ΟΤΕ κ.λ.π)

Μπορείς να μειώσεις αρκετά έξοδα εκμεταλλευόμενος αυτά.

μπορεί να έχασες το εισόδημα σου , αλλά βρήκες χρόνο …. Και ο χρόνος είναι χρήμα..
Εκμεταλλεύσου τον προς όφελος σου…

Όσο είσαι στο ταμείο ανεργίας , ασφαλιστικά είσαι καλυμμένος …. Τα παιδία μπορούν να καλυφτούν ασφαλιστικά από την σύζυγο σου , και αργότερα ίσως κι εσύ…

Ψάχνε για δουλειά , κτυπώντας κάθε πόρτα … δεν είναι ντροπή ,είναι δικαίωμα σου..
Ακόμα κι εδώ στο φορουμ , αν θέλεις , μπορείς να βάλεις ένα μινι βιογραφικό … κάνε τους συμφορουμιτες τα αυτιά σου και τα μάτια σου για την εύρεση εργασίας…

Όλα θα πάνε καλά…:wave2: :wave2:

transalpblack
29/10/2010, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktmakis
Πες μας και σε τι τομέα δούλευες μπας και χρειάζεται κάποιος εδώ βοήθεια [/B]

Σωστός. Για λέγε...

el_hymador
29/10/2010, 10:36
ζμπουτσοσ...


μη διανοηθεις να κατηγορησεις τον εαυτο σου για αυτη την εκβαση, αυτοι χανουν, οχι εσυ!

Υπονονη, αισιοδοξια και θα βρεθει κατι καλυτερο
:beer: :beer: :beer: :wave2:

filipp0s
29/10/2010, 10:38
Χρησταρα υπομονη ρε μαν (και θα εχω το νου μου ) :wave2: :wave2:

faraway
29/10/2010, 10:38
Σε νιώθω φίλε !!! :(

...έχω και γω μία εβδομάδα άνεργος .

Να ναι καλά η super εταιρεία που εργαζόμουνα 5 χρονια και η εμπορική της πολιτική :evil: :evil:

Κάνε υπομονή πάρε το ταμείο ανεργίας και ότι βρέξει ας κατεβάσει . :rolleyes:

Μαζευόμαστε αρκετοί σιγά σιγά .....και δε ξέρω αν είναι για γέκια ή για κλάματα !!!

Στην υγειά της στρατιάς των νεοανέργων
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

binzis
29/10/2010, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
thanx ρε μαγκες αλλα τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα.Μεχρι στιγμης επαιρνα φραγκοδιφραγκα που φταναν ισα ισα για να πληρωνω τις τραπεζες και κατι ψιλα των παιδιων.Αν δεν δουλευε η γυναικα μου τα πραγματα θα ηταν εφιαλτικα.Οσο κι αν ντρεπομαι που το γραφω οι ρολοι εχουν αντιστραφει και το ζορι το τραβαει εκεινη.
Αυτο ειναι χειροτερο απο την απολυση ρε γαμωτο.:sad:

Πάλι ρε Χρηστάρα...:sad:

Τη υγεία σου, τα παιδιά σου που τα λατρεύεις και την οικογενειακή σου γαλήνη πρόσεχε και όλο κάτι θα εμφανισθεί.
:beer: :beer: :beer:

ilias24
29/10/2010, 10:53
Υπομονη και επιμονη, μονο αυτο χρειαζεσαι.

Ειμαι και γω στη θεση σου εδω και μια βδομαδα...και η απολυση παιχτηκε ακριβως με τον ιδιο τροπο, καλημερα σας αλλα ξερετε η συνεργασια μας τελειωνει εδω λογω αλλαγης πλανων την εταιρειας.........

Ηρεμησε, βαλε τις σκεψεις σου σε μια ταξη, κατσε φτιαξε παλι το βιογραφικο σου οσο καλυτερα γινεται και αρχισε να στελνεις παντου...μονο ετσι μπορει να γινει κατι....


Περαστικα μας....

Εχετλαίος
29/10/2010, 10:57
Εσύ να είσαι καλά.
Τα λοιπά θα σιάξουνε στην πορεία.
Υγεία!

:wave2:

hidefnick
29/10/2010, 11:02
.....

daz
29/10/2010, 11:07
Υπομονή φίλε.

Κάθε εμπόδιο για καλό δε λένε? Ποτέ δεν ξέρεις!

Καλή επιτυχία σου εύχομαι.

georgemark
29/10/2010, 11:17
Καλημέρα και από μένα ,
στην ίδια κατάσταση βρέθηκα και εγώ πριν από ένα χρόνο και κάτι μήνες , με βρήκε πριν το γάμο μου και χάθηκε η γη κάτω από τα πόδια μου, έξοδα για το σπίτι και το περιεχόμενό του να τρέχουν κτλ κτλ.
Δέκα χρόνια και ξαφνικά σου λένε ένα λυπάμαι αλλά..... , και το λένε πάντα λίγο πριν ολοκληρώσεις το 8ωρο οι καργιόληδες για να δουλέψεις κανονικά και την τελαυταία μέρα σου.
η πρώτη εβδομάδα ήταν ζόρικη θυμάμαι αλλά ευτυχώς μετά ''επανήλθα'' και τα πράγματα ζυγίστηκαν .
Να είσαι αισιόδοξος και να αρχίσεις από τώρα να ψάχνεις κάτι άλλο , σίγουρα κάτι θα βρεθεί και όλα θα πάνε καλά .
Προσοχή γιατί η ψυχολογία παίζει σημαντικό ρόλο στις συνεντεύξεις.

Manalishi
29/10/2010, 11:19
Κάθε Εμπόδιο για Καλό!!!

Με απέλυσαν τον Μάϊο, έκανα 2 μήνες να βρώ δουλειά, και βρήκα πολύ καλύτερη!!!!

Μην απελπίζεσαι, μην απογοητεύεσαι, κάνε το θυμό σου(γιατί σίγουρα τα σκέφτεσαι και τσαντίζεσαι) πηγή δύναμης και ΟΡΜΑ!!!!

:beer:

reinmeister
29/10/2010, 11:25
επιδομα ανεργιας και ψαξου...τα παμε και στο Pm...ισως η απολυση να ειναι το εναυσμα για να παρεις αποφαση να κανεις κινηση...

στ @@ σου...

byron
29/10/2010, 11:33
.......

alximistis
29/10/2010, 11:41
έχω περάσει δύο φορές από την αντίστοιχη θέση. :) Τότε δεν είχε θεριέψει η κρίση βέβαια αλλά καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις :)
δύο πραγματάκια.
1). Υ-πο-μο-νή!
2). ΜΗΝ επιτρέψεις τα κακά συναισθήματα και την απογοήτευση που κάποια στιγμή σίγουρα θα βγουν, είναι λογικό, να σε κυριέψουν. Πάντα έρχεται το καλό εκεί που δεν το περιμένεις ;)

Καλή συνέχεια και δύναμη :)

the who
29/10/2010, 11:45
Ευχαριστω ρε παιδες.
@ Εχετλαιος δεν εχω λογια.Το ιδιο εζησα και τον Απριλιο.Τελειωσε η συμβαση στην ερτ και ψαχνομουνα.Ας ειναι καλα ο Βυρωνας (το λεω δημοσια οτι εισαι ενας απο τους (αρκετους) ανθρωπους του μοτο που αγαπω,εκτιμω και σεβομαι) που βοηθησε τοτε και δουλεψα για λιγο ταξι.
Το ταξι μας τελειωσε πολυ γρηγορα και ηρθε ενα φορτηγο.Διανομη παγωτων.6 με 6 το καλοκαιρι,ουτε λογος για αιρ κοντισιον αλλα το παλευα.Τρεις οδηγοι ειμασταν ολοι κι ολοι.Σημερα εδιωξε τους δυο και κρατησε αυτον που ειχε τις μικροτερες πωλησεις και τα περισσοτερα παραπονα απο πελατες.Δοξα τω γιαραμπι οι δικοι μου πελατες μονο καλα λογια ελεγαν κι αυτο ειναι σημαντικο για μενα γιατι αυριο μπορει να ξανακανω διανομη και να ξαναμπω στα μαγαζια τους.
Για σας που ρωτατε τι δουλεια κανω τα πραγματα ειναι απλα.Ειμαι οπερατερ με πολυ πλουσιο βιογραφικο αλλα επειδη εχω και Γ κατηγοριας διπλωμα οπως και ειδικη καρτα (και τα δυο εδω και παρα πολλα χρονια) δουλευω και σαν οδηγος.Δεν με απασχολει πλεον το τι δουλεια θα κανω φτανει να ειναι εντιμη και να πληρωνεται οσο πρεπει.

Αυτα κι αλλο κακο να μη μας βρει. :wave2: :beer:

zephyr1
29/10/2010, 11:46
3 ατομα απο το πρωι με σενα που απολυθηκαν σημερα,μολις μπηκε μια ταμιακη για κλεισιμο καταστηματος,πουλαω ταμιακες και πλεον δεν πουλαω μονο κανω αναγνωσεις για μαγαζια που κλεινουν.

Εχτες ακουσα οτι οι κινεζοι παλευαν 10 χρονια να φτιαξουν ενα τεραστιο φωτοβολταικο παρκο στην πελλοπονησο αλλα λογω γραφειοκρατιας τα παρατησαν και πηγαν τουρκια και το στησαν.

Οτι καλυτερο σου ευχομαι αλλα γω αυτο που βλεπω ειναι οτι σε λιγο καιρο ολοι θα μαστε στην θεση σου,μακαρι μπας και αλλαξουμε μυαλα.

Africaptan
29/10/2010, 12:02
Προφανως εγω ημουν πιο τυχερος αφου μου το ειπαν με το "καληνυχτα" κι οχι με το "καλημερα"... Τουλαχιστον γλυτωσα τις βενζινες του "πηγαινε" κι ενα ακομα πρωινο ξυπνημα...
Συγκεκριμενα στις 30 του Σεπτεμβρη, επιστρεφοντας στο γραφειο, μου ειπαν "ευχαριστουμε πολυ, καληνυχτα και απο αυριο σταματαει η συνεργασια μας"...

Operater
29/10/2010, 12:19
Το ξαδερφάκι μου είναι αλουμινάς. Τον απέλυσαν και του είπαν, αν θες να συνεχίσεις, άνοιξε ΤΕΒΕ, να έχουμε εξωτερική συνεργασία... Όλα προς τα εκεί πάνε, γιατί το ΙΚΑ έχει γίνει ασύμφορο, προφανώς.
Αν και πιστεύω ότι πολλές επιχειρήσεις, εχουν βρει ως πρόσχημα την κρίση, για να διώχνουν κόσμο..

Υπομονή Χρήστο! και όποιος γυρίζει, μυρίζει! ;)

:beer: :beer: :beer: :beer:

lspiros
29/10/2010, 12:43
κανεις δεν παει χαμενος ειδικα αν εχει ορεξη για δουλεια.κατι θα βρεθει σιγουρα.καθε αναποδια για καλο...:wave2:

vaska
29/10/2010, 12:46
Βάστα γερά γαμώ την πουτάνα μου και μη μασάς. Ήταν καιρός για αλλαγή. Μη σε πάρει από κάτω λόγω του ότι η γυναίκα έχει εισόδημα. Θα ξαναέχεις κι εσύ.

Πάμε γερά.
:beer: :beer: :wave2: :wave2:

jimmis5
29/10/2010, 12:53
Σε καταλαβαινω..καμια φορα καλυτερα ανεργος παρα δουλευοντας αμισθη.Ελπιζω γρηγορα να εχεις κανει ενα νεο θεμα με την καινουργια σου δουλεια και να εισαι ενθουσιασμενος με εκεινη:beer: :wave2:

nobody
29/10/2010, 14:49
Χρηστο,μην το βαζεις κατω,καθε εμποδιο για καλο,θα βρεθει κατι συντομα και ισως ναναι και καλυτερο,που ξερεις...

μην σκας για τους ρολους που ανεφερες,συνεχισε το ψαξιμο,στελνε βιογραφικα,καλος στη δουλεια σου εισαι οποτε φοβο δεν εχεις.θα βουλωνεις και καμια τρυπα με το επιδομα ανεργιας και θα σκασει η ευκαιρια

καλο κουραγιο!

granazi
29/10/2010, 14:52
ολα θα πανε καλα ;)

el_hymador
29/10/2010, 14:53
Η "πλακα" ειναι οτι σημερα απελυσαν την φιλη μου (το πρωϊ) και τον αδερφο μου (πριν λιγο) επισης!

τι διαολο; περονοσπορος εχει πεσει; :confused:

δεν μασαμε!!!

Meganecc
29/10/2010, 14:57
Παρασκευή, και τέλη του μήνα....

Κλασικότατη ημέρα, για απολύσεις....!

Δύναμη σε όλους, και πάντα κάθε εμπόδιο για καλό!

Κανένας καλός δεν χάνεται....!

fasma
29/10/2010, 16:48
Eκτος από κουράγιο τι άλλο να σου ρε φίλε......
Όπως είπανε και οι άλλοι κάθε εμπόδιο για καλύτερα....
Το ότι δουλεύει η γυναίκα σου και έχει μεγαλύτερο εισόδημα δεν λέει τίποτα αυτό,
είσαστε μια οικογένεια και πρέπει να συμπληρώνετε ο ένας τον άλλο
ειδικά σε δύσκολες καταστάσεις.
Από την άλλη μπορώ να σε καταλάβω ότι σου πληγώνει τον εγωισμό σου αλλά όλα θα φτιάξουνε σιγά σιγά,
υγεία πάνω απολα και αγάπη σε όλους σας
και τα υπόλοιπα όλα είναι περαστικά.


:sun: :sun: :sun:

XJR_Billy
29/10/2010, 16:49
Χρηστάρα, κάθε εμπόδιο για καλό λένε φίλε.

Και με μένα τα ίδια είχαν γίνει πριν 3 χρόνια, χωρίς κρίσεις και μλκς...
Περικοπές προσωπικού, budget και κουραφέξαλα...
Πρέπει να το συνηδειτοποιήσουμε ότι σαν μισθωτοί έτσι είναι τα πράγματα.

Όπως λες κι εσύ, τα χέρια σου να'ναι καλά και όλα θα πάνε κατ'ευχήν.
Μη μασάς φιλαράκι, κι εγώ έχω κάνει δουλειές που δεν είχαν καμία σχέση με το επάγγελμά μου και δεν χάθηκα. Αργά η γρήγορα θα βρεις δουλειά. Κανένας καλός δεν χάνεται.

Εύχομαι σύντομα να γυρίσει αυτή η κακή σελίδα και όλα να πάνε καλά.:wave2:

sergiosm
29/10/2010, 17:16
ό,τι είπαν και οι παραπάνω.

Μην το βλέπεις ως το τέλος, δες το ως την ΑΡΧΗ κάτι καινούργιου.


:beer: :beer: :beer:

BELZEBOYLIS
29/10/2010, 17:19
δεν φαντάζομαι να είσαι αυτός που μάζεψε τον
στόλο μου (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=111575) :lol:


μην μασάς ,κάθε εμπόδιο για καλό !!! :wave2:

notakos600
29/10/2010, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
δεν φαντάζομαι να είσαι αυτός που μάζεψε τον
στόλο μου (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=111575) :lol:





:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


216866

BELZEBOYLIS
29/10/2010, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



....και νόμιζα οτι το είχα πατεντάρει :lol: :rotflmao: :lol: :wave2:

stavrogin
29/10/2010, 17:35
Δυναμη.Κι ολα θα πανε καλα

Αυτο που μου τη σπαει είναι οτι δε δινουν μια προθεσμία να ψαξει κανεις να βρεί κατι.

the who
29/10/2010, 17:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
δεν φαντάζομαι να είσαι αυτός που μάζεψε τον
στόλο μου (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=111575) :lol:


μην μασάς ,κάθε εμπόδιο για καλό !!! :wave2:

Ρε κ@ριολη εσυ πριονιζες την καρεκλα μου?:evil: :evil: :evil: :rotflmao: :rotflmao:

Δευτερα οαεδ αν και δεν μπαινω ταμειο.Μετα κολλητα στην επιθεωρηση εργασιας για υπερωριες και Σαββατα απληρωτα.Φουλ αντεπιθεση κι οπου βγαλει.Απολυσεις αυτοι,εργατικο δικαιο(λεμε τωρα) εμεις. :wave2:

sergiosm
29/10/2010, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Ρε κ@ριολη εσυ πριονιζες την καρεκλα μου?:evil: :evil: :evil: :rotflmao: :rotflmao:

Δευτερα οαεδ αν και δεν μπαινω ταμειο.Μετα κολλητα στην επιθεωρηση εργασιας για υπερωριες και Σαββατα απληρωτα.Φουλ αντεπιθεση κι οπου βγαλει.Απολυσεις αυτοι,εργατικο δικαιο(λεμε τωρα) εμεις. :wave2:

απλά ενημερωτικά να ξέρεις ότι αν έκανες συστηματικά υπερωρίες, Σάββατα κλπ αυτά θα πρέπει να συνυπολογιστούν στην αποζημίωση.

:wave2:

BELZEBOYLIS
29/10/2010, 17:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Ρε κ@ριολη εσυ πριονιζες την καρεκλα μου?:evil: :evil: :evil: :rotflmao: :rotflmao:

Δευτερα οαεδ αν και δεν μπαινω ταμειο.Μετα κολλητα στην επιθεωρηση εργασιας για υπερωριες και Σαββατα απληρωτα.Φουλ αντεπιθεση κι οπου βγαλει.Απολυσεις αυτοι,εργατικο δικαιο(λεμε τωρα) εμεις. :wave2:


Καλό τρέξιμο και καλή συνέχεια ! Μπορεί να μην βγάλεις άκρη ,αλλά σίγουρα θα νιώσεις καλύτερα αν τους κυνηγήσεις !!!!

the who
29/10/2010, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
απλά ενημερωτικά να ξέρεις ότι αν έκανες συστηματικά υπερωρίες, Σάββατα κλπ αυτά θα πρέπει να συνυπολογιστούν στην αποζημίωση.

:wave2:

Συστηματικα εννοεις Ιουλιο και Αυγουστο?Υπερωριες παιζανε καθημερινα αλλα δεν χτυπαγαμε καρτα.Εχω ομως ολους τους ταχογραφους του φορτηγου.Επισης παιρναμε μια προμηθεια επι των πωλησεων που δεν ξακαθαριζοταν στην εκκαθαριση τι λεφτα ειναι ακριβως.
Γι αυτο υπεγραψα την απολυση "με επιφυλαξη παντος νομιμου δικαιωματος μου".:wave2:

tai
29/10/2010, 17:50
σε μπερδεύουν οι πουστιδες ρε
πανω που συνηθίζεις στην ανεργία τσουπ σου βρίσκεται μια δουλειά
μετα παλι "θα κααααθεσε"

αντε τωρα να ξαναμαθεις στο αραλίκι.

μην σκας και μας βλέπω να παίζουμε μαζι ταβλι εξω απο τον οαεδ σε λιγο καρο:wave2:




ΥΓ εσυ εισαι και καραφλός και δεν σε εμποδίζει η περούκα για την πιατσα το βραδι.
ΥΓ τα κοκκινα να βαλεις για να μην φορέσουμε τα ίδια

:lol: :lol: :lol:

παμε με δυνατη φωνη ρε

πουτανα ζωη θα σε γαμησουμε πατόκορφα
:beer: :beer: :beer:

the who
29/10/2010, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Καλό τρέξιμο και καλή συνέχεια ! Μπορεί να μην βγάλεις άκρη ,αλλά σίγουρα θα νιώσεις καλύτερα αν τους κυνηγήσεις !!!!

Αν ηταν πιο στρειτ δεν θα πηγαινα πουθενα.Αλλα επειδη μου ειχε προκυψει δουλεια τους ρωτησα επανειλημενα:Θα μας κρατησετε η θα μας διωξετε?Η απαντηση ηταν οτι θα μεναμε στη δουλεια.Ετσι εχασα την αλλη δουλιτσα που ηταν για τρεις μηνες μονο αλλα με καλα λεφτα.Οποτε...

the who
29/10/2010, 17:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
σε μπερδεύουν οι πουστιδες ρε
πανω που συνηθίζεις στην ανεργία τσουπ σου βρίσκεται μια δουλειά
μετα παλι "θα κααααθεσε"

αντε τωρα να ξαναμαθεις στο αραλίκι.

μην σκας και μας βλέπω να παίζουμε μαζι ταβλι εξω απο τον οαεδ σε λιγο καρο:wave2:




ΥΓ εσυ εισαι και καραφλός και δεν σε εμποδίζει η περούκα για την πιατσα το βραδι.
ΥΓ τα κοκκινα να βαλεις για να μην φορέσουμε τα ίδια

:lol: :lol: :lol:

παμε με δυνατη φωνη ρε

πουτανα ζωη θα σε γαμησουμε πατόκορφα
:beer: :beer: :beer:

Κοκκινα να βαλω ρε,να με περασουν για καμμια λεσβια?:rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer:

dark1n
29/10/2010, 18:01
καλώς ήρθες στο club..

υπομονή..ψυχραιμία..
και θα τη βρούμε την άκρη φίλε..

εμείς να είμαστε καλά και όλα θα γίνουν..



:beer:

sergiosm
29/10/2010, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Συστηματικα εννοεις Ιουλιο και Αυγουστο?Υπερωριες παιζανε καθημερινα αλλα δεν χτυπαγαμε καρτα.Εχω ομως ολους τους ταχογραφους του φορτηγου.Επισης παιρναμε μια προμηθεια επι των πωλησεων που δεν ξακαθαριζοταν στην εκκαθαριση τι λεφτα ειναι ακριβως.


Συστηματικά εννοώ τις περισσότερες φορές που δούλευες.
Το ότι δεν χτύπαγες κάρτα δεν λέει τίποτα. Αρκεί να αποδείξεις τον ισχυρισμό σου.
Και από τους ταχογράφους φαίνεται τί ακριβώς έκανες.

Η προμήθεια ήταν σταθερή;
Γιατί και εκεί μπορεί να παίξει η προσαύξηση.



Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Γι αυτο υπεγραψα την απολυση "με επιφυλαξη παντος νομιμου δικαιωματος μου".:wave2:

Και ξόδεψες τζάμπα μελάνι. :lol:
Και παραίτηση από κάθε νόμιμο δικαίωμά σου να είχες υπογράψει δεν θα είχε καμία απολύτως ισχύ (η παραίτηση). Είναι πάγια νομολογία ότι δεν μπορείς (και να θέλεις) να παραιτηθείς από τα εργασιακά σου δικαιώματα.


Πρέπει να το ψάξεις. Μπορεί να βγάλεις λαβράκι.
π.χ. είναι σίγουρο ότι έπαιρνες το μισθό που δικαιούσαι;

:wave2:

Aggelos_SV
29/10/2010, 18:02
:eyepop:

Πόσοι είμαστε άνεργοι στο moto???

:sad:

Cpt. Haddock
29/10/2010, 18:12
Mη σε παρει απο κατω

Ο,τι δουλεια να βρεθει καλο ειναι και θα βρεθει αν το ψαξεις (ακομα και τωρα στα δυσκολα)

Για οπερατερ βέβαια, τα ξέρεις καλυτερα απο μενα

Τεσπα, θα 'χω το νου μου (όσο έχω κι εγω δουλεια :lol: )

:beer: :beer: :beer:

Tpap
29/10/2010, 18:14
Kαλή δύναμη, ΧρήστΕ.

:beer: :beer: :beer:

Ichigo
29/10/2010, 18:26
Κάλη δύναμη φιλαράκι κι από μένα. Και που σαι... στόχευσε στην ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ επί του αντικειμένου σου όσο περισσότερο μπορείς!!! Κανείς ο οποίος εξελίσσεται συνεχώς και αποκτά καινούρια skills δε χάνεται. Σ αυτους τους δύσκολους καιρούς αυτό απαιτεί δυστυχώς/ευτυχώς η αγορά εργασίας. :wave2: :beer: :beer: :beer: :beer:

sniper
29/10/2010, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Δυναμη.Κι ολα θα πανε καλα

Αυτο που μου τη σπαει είναι οτι δε δινουν μια προθεσμία να ψαξει κανεις να βρεί κατι.


Καλή δύναμη Χρήστε.....

Στην Ελβετία, βάση νόμου, αν σε απολύσουν πρέπει να σε ειδοποιήσουν 4 μήνες πριν. Το ίδιο κι εσύ βέβαια αν αλλάξεις δουλειά.....

Αλλά εκεί είναι καπιτάλες :rolleyes:

mats8282
29/10/2010, 18:36
Ό,τι καλύτερο σου εύχομαι :beer:

sergiosm
29/10/2010, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Καλή δύναμη Χρήστε.....

Στην Ελβετία, βάση νόμου, αν σε απολύσουν πρέπει να σε ειδοποιήσουν 4 μήνες πριν. Το ίδιο κι εσύ βέβαια αν αλλάξεις δουλειά.....

Αλλά εκεί είναι καπιτάλες :rolleyes:


ναι αλλά ΔΕΝ σου δίνουν αποζημίωση, γιατί απλά σε ειδοποίησαν.

Και εδώ εξάλλου αν σε ειδοποιήσουν εγκαίρως (όποτε λέει ο νόμος δηλαδή) η αποζημίωση είναι μειωμένη.

:wave2:

zolotas
29/10/2010, 18:42
:mad: :mad: :mad: :mad: αντε στο διαολο

sniper
29/10/2010, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
ναι αλλά ΔΕΝ σου δίνουν αποζημίωση, γιατί απλά σε ειδοποίησαν.

Και εδώ εξάλλου αν σε ειδοποιήσουν εγκαίρως (όποτε λέει ο νόμος δηλαδή) η αποζημίωση είναι μειωμένη.

:wave2:

Ναι αλλά έχεις χρόνο.

Τι θες; αποζημείωση ή 4 μηνες καιρό να ψάξεις;

DimChios
29/10/2010, 18:51
Να σας πω ρε παππουδες οι απο πανω... (tai & who)......

δεν ερχεστε απο δω μια βολτα να σας ξαμολυσω στο Πανεπιστημιο να μοιρασετε καρτες του μαγαζιου, να κερασω τις μπυρες και.....που ξερετε...



μπορει δουλεια να μη βρειτε, αλλα κανενα "πιπινακι" μπορει να το τσιμπησετε, ε?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sergiosm
29/10/2010, 18:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ναι αλλά έχεις χρόνο.

Τι θες; αποζημείωση ή 4 μηνες καιρό να ψάξεις;

προσωπικά προτιμώ την αποζημίωση (αρκεί να δοθεί)



:wave2:

tai
29/10/2010, 18:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
αλλα κανενα "πιπινακι" μπορει να το τσιμπησετε, ε?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
και τι περιμενεις να το κανουμε ρε??:a024:
:lol: :lol: :lol:

DimChios
29/10/2010, 19:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
και τι περιμενεις να το κανουμε ρε??:a024:
:lol: :lol: :lol:


μα...να το φερετε εδω να βγαλει φωτοτυπιες!

:a24: :a24: :a24:

faraway
29/10/2010, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
:eyepop:

Πόσοι είμαστε άνεργοι στο moto???

:sad:

Να μετρηθούμε να δούμε αν τα ποσοστά είναι πραγματικά !!!:look:

EVI
29/10/2010, 19:33
ypomonh thelei tora...

Zack
29/10/2010, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Η ωραια μερα απ το πρωι φαινεται.
-Καλημερα,απολυεστε.

Δεν ειναι δυνατον ρε παιδια, πραγματικα δεν ειναι.
Ολα τα κωλο-αφεντικα συνενοημενα ηταν σημερα, αναθεμα τα. Ιδιο σκηνικο και σε εμενα ρε να παρει...

Αυτο, το χωρις καμια ειδοποιηση, μπορει να με τρελανει...

Δευτερα ΟΑΕΔ.
Εβλεπα τις τεραστειες ουρες, και ελεγα ρε να παρει, πολυς κοσμος χανει τη δουλεια του, κριμα.
Τωρα παω να την εμπλουτισω και εγω...

Κουραγιο μας παιδια, τι να πω...

BLACKGAS
29/10/2010, 20:38
Who και Zack ειλικρινά εύχομαι να κάνετε νέο post άμεσα με τίτλο "Βρήκα δουλειά"!

spyro
29/10/2010, 20:40
:(

Gandalf dr685sm
29/10/2010, 21:39
Χρήστο κουράγιο φίλε.. ψάξε και για οδηγός. Το δίπλωμα θα σε βοηθήσει.

Όσον αφορά τις απολύσεις, είχα πρόσφατα μια συζήτηση με ενα χοντρέμπορο ειδών υγιεινής (πολύ κοντινός μου συγγενής) και μου είπε οτι πέρσι τέτοιο μήνα έκανε 180.000 ευρώ τζίρο.. φέτος 40.000!!!!!!... αναγκαστικά θα διώξει ενα άτομο και πιθανώς εκείνον που είναι λιγότερο καιρό στην εταιρία του και με μικρότερο δικαίωμα αποζημίωσης.

Σε περαιτέρω συζήτηση που είχαμε , μπήκαμε μέσα σε ενα κατάστημα της Eurobank στα Β.Π. και μεταφέρω τα λόγια που άκουσα απο τον υπεύθυνο καταστήματος εκεί που ουσιαστικά είχε και αυτός μειώσει το προσωπικό καθώς ήταν πίσω σε "στόχους" και ήθελε να μειώσει τα λειτουργικά του καταστήματος.

Μέχρι τα Χριστούγεννα είναι οτι είναι. Απο εκεί και πέρα 30-40% των καταστημάτων δεν θα ανταπεξέρθουν υποχρεώσεων και είτε θα κλείσουν , είτε θα απολύσουν το 70-80% του δυναμικού τους. Μάλιστα με τα σημερινά που άκουσα απο ξένα ΜΜΕ , σχετικά με αναδιάρθρωση χρέους (που το ξέραμε αλλά δεν θέλαμε να το δούμε) .... πολύ δύσκολα τα πράγματα... ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ.

Σε μεγάλες εταιρίες που μπαινοβγαίνω λόγω δουλειάς , οι μόνοι που μένουν είναι οι πολύ παλιοί στις δουλειές τους λόγω μεγάλου κόστους αποζημίωσης , και εκείνοι που φέρουν πολύ μεγάλο βαθμό εξιδείκευσης στο αντικείμενο τους , μιας και δεν μπορούν να αναπληρωθούν εύκολα. Φυσικά αμοίβονται στο 50-60% απο όσο αξίζουν κανονικά, για να παραμείνουν εκεί που είναι.

Υπομονή και το να μην ανησυχεί κάποιος , δεν μπορώ να το πω... συγχωρέστε με. Είναι φοβερά δύσκολο να βρείς ακόμα και μαύρη δουλειά έξω. Μόνο κάτι με υψηλή εξιδείκευση και αυτό με πολύ χαμηλό αντίτιμο όσον αφορά το τι μπορεί να κάνει κάποιος.

PanVas
30/10/2010, 00:58
Πολύ άσχημα τα πράγματα και κάθε φορά που ακούω νέα από την Ελλάδα μαυρίζει η ψυχή μου...


Κουράγιο και υπομονή.

Τι άλλο να πω.

Τυχαίο πάντως δεν είναι που πολλοί από εμάς εδώ μέσα γράφουμε από το εξωτερικό...

:(

Xlitos
30/10/2010, 02:08
κι εγω στο κλαμπ πριν το καλοκαιρι,ευτυχως παιζει επιδομα για να βγαλω καπως το χειμωνα

εγω δε το περιμενα για αλλο λογο επειδη την εταιρεια την ειχε πρωτος ξαδερφος που χαμε στενη σχεση απο παλια.Κι εκανα κ καλη δουλεια,κανενας δεν ειχε παραπονο ισα ισα κ επαίνους επαιρνα εκει μεσα.Ηρθε η ωρα να φυγουν 3 ατομα ελεγα σιγα μη διωξει εμενα.Και τελικα εδιωξε μονο εμενα απ οτι εμαθα.Πρωτο και καλυτερο.Ο λογος ηταν η μικρη αποζημιωση καθως ειχα ενα χρονο εκει ενω οι αλλοι απο 5 και πανω συν το οτι τη δουλεια μου μπορουσε να την κανει κι αλλος(οπως κι εγω μπορουσα να κανω αλλουνου).Απ τη μια τεραστια απογοητευση,σχεδον προδοσια(εδω σκοτωνονται αδερφια για τα λεφτα τι ψαχνεις)...Aπ την αλλη μαθημα ζωης:ποτε μην επαναπαυεσαι κ να σαι ετοιμος για καθε ενδεχομενο.

το θετικο ειναι οτι οταν αλλαζεις δουλεια συνηθως πας σε καλυτερη οποτε σου δινει κουραγιο αυτο.Τωρα με την κριση ομως λιγο δυσκολο αυτο,εκει που παει το πραγμα ειναι να χεις μια δουλεια ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ...αρκει να εχεις γιατι πολλοι δεν θα χουν καν.

blackrose
30/10/2010, 07:17
.....:sad:

tsompanis
30/10/2010, 08:30
καλη δυναμη παιδια...
τι αλλο να πει κανεις και μαλιστα οταν υπαρχει οικογενεια απο πισω.:sad: :sad:

και μεγάλη προσοχή στις βόλτες!σε τέτοιες εποχές,ουτε να πεσουμε δεν μας πέρνει:sad:

notakos600
30/10/2010, 08:35
Όπως έγραψε και ο μάγος παραπάνω τα χειρότερα έρχονται.
Δυστυχώς αυτά που ξέραμε θα τα ξεχάσουμε και ναι είναι πολύ δύσκολα.
Έχω μαγαζί και ξέρω....

Africaptan
30/10/2010, 08:47
και μεγάλη προσοχή στις βόλτες!σε τέτοιες εποχές,ουτε να πεσουμε δεν μας πέρνει:sad: [/B][/QUOTE]

Στις βολτες; Σε ποιες βολτες; Δεν ξερω για αλλους, ομως εγω οταν πηγαινω βολτα, εννοω να οδηγω. Οχι να σπροχνω...

the who
30/10/2010, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
και τι περιμενεις να το κανουμε ρε??:a024:
:lol: :lol: :lol:

Ενταξει εμεις εχουμε δικαιολογια.Ο Τσιου και να του το παμε τι θα το κανει?:rotflmao: :rotflmao:
Ρε το γυφτο,θελει να μοιραζουμε τις καρτες του και να τη βγαλει με μια μπυρα.Γ@μημενη εργοδοσια.:mad: :lol:

Παιδες πηρα πμ απο ανθρωπους που δεν γνωριζω(δεν εχουμε αλλαξει κουβεντα ουτε μεσα στο φορουμ εννοω) αλλα και απο γνωστους-αγνωστους :lol: .

Ειλικρινα νιωθω συγκινημενος απο τα λογια σας και παιρνω δυναμη.Να κανουμε και section για τους απολυμενους.:lol: :wave2:

DrEvil
30/10/2010, 10:12
Βαστάτε αδέρφια!
Σύντομα με μια καλύτερη εργασία!

notakos600
30/10/2010, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Ρε το γυφτο,θελει να μοιραζουμε τις καρτες του και να τη βγαλει με μια μπυρα.Γ@μημενη εργοδοσια.:mad: :lol:




:rotflmao: :bawl: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :bawl: :rotflmao:

notakos600
30/10/2010, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrEvil
Βαστάτε αδέρφια!
Σύντομα με μια καλύτερη εργασία!



Στο τέλος η μόνη δουλειά που θα βρίσκουμε θα είναι αυτό που γράφει το μπλουζάκι στο άβαταρ σου... :blush:

Xrider
30/10/2010, 10:49
Υπομονη,κουραγιο και οσο καιρο θα καθεσαι μπορει να σου κατεβει καμια ιδεα να κανεις κατι δικο σου!!

DimChios
30/10/2010, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Ενταξει εμεις εχουμε δικαιολογια.Ο Τσιου και να του το παμε τι θα το κανει?:rotflmao: :rotflmao:
Ρε το γυφτο,θελει να μοιραζουμε τις καρτες του και να τη βγαλει με μια μπυρα.Γ@μημενη εργοδοσια.:mad: :lol:

Παιδες πηρα πμ απο ανθρωπους που δεν γνωριζω(δεν εχουμε αλλαξει κουβεντα ουτε μεσα στο φορουμ εννοω) αλλα και απο γνωστους-αγνωστους :lol: .

Ειλικρινα νιωθω συγκινημενος απο τα λογια σας και παιρνω δυναμη.Να κανουμε και section για τους απολυμενους.:lol: :wave2:


γμτ με καταλαβε!

:sad:

DimChios
30/10/2010, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Στο τέλος η μόνη δουλειά που θα βρίσκουμε θα είναι αυτό που γράφει το μπλουζάκι στο άβαταρ σου... :blush:


ρε ψηλε, αν ηταν τοσα χρονια να μπορουσαμε να την κανουμε αυτη τη δουλεια, θα ειχαμε κανει καριερα στη νυχτα που ημασταν!

Μιλαμε με τον Κραουνακη θα δουλευα....τσε βάλε...

:blush:

μη κοιτας που μερικοι τις "πίπες" τις εχουν ευκολες!

notakos600
30/10/2010, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios

μη κοιτας που μερικοι τις "πίπες" τις εχουν ευκολες!


Δεν αντιλέγω.
Άσχετο, με ωροσκόπο σκορπιό έτσι; :lol:

DimChios
30/10/2010, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Δεν αντιλέγω.
Άσχετο, με ωροσκόπο σκορπιό έτσι; :lol:


ας του πει καποιος οτι εχω σχεση και ειμαι str8 σας παρακαλω!

:sad:

notakos600
30/10/2010, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ας του πει καποιος οτι εχω σχεση και ειμαι str8 σας παρακαλω!

:sad:


Δεν έχεις στόμα να το πεις μόνος σου;
Κι εγώ έχω σχέση.;)

DimChios
30/10/2010, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600

Κι εγώ έχω σχέση.;)


Για το str8 ουδεν σχολιο δεν εκανες ομως!

:p

notakos600
30/10/2010, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Για το str8 ουδεν σχολιο δεν εκανες ομως!

:p


Calvin φοράω, καμία σχέση.:smokin:

J.T.R
30/10/2010, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Η ωραια μερα απ το πρωι φαινεται.
-Καλημερα,απολυεστε.
-Πως και γιατι ρε παιδια?
-Να λογω της κρισης,ο τζιρος που καναμε το καλοκαιρι δεν ηταν ο αναμενομενος..κλπ παπαρολογιες.

Ψυχρολουσια,ψιλοαπογνωση,πανικος και μετα ... στ @@ μου.Γερος να ειμαι και θα βρω αλλη δουλεια το συντομοτερο δυνατο.
Με τς υγεις μας. :smokin: Την υγεια σου,την οικογενεια σου και ολα θα πανε καλα.

Μην το βαζεις κατω.:) :) :)

chr1s_86
30/10/2010, 12:31
:( :( :(

zolotas
30/10/2010, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrEvil
Βαστάτε αδέρφια!


αυτο το βαστατε μην το ξαναγραψεις σε παρακαλω......μου θυμιζει τον μπουστη τον αυτια :mad:

notakos600
30/10/2010, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
αυτο το βαστατε μην το ξαναγραψεις σε παρακαλω......μου θυμιζει τον μπουστη τον αυτια :mad:

+1000
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DrEvil
30/10/2010, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
αυτο το βαστατε μην το ξαναγραψεις σε παρακαλω......μου θυμιζει τον μπουστη τον αυτια :mad:

OK!
Αυτό ήταν κάτω απ'την ζώνη.....:lol: :lol: :lol:

arazw.ara.zw
30/10/2010, 14:47
Φίλε μου σε καταλαβαίνω!!Ήμουν στην ίδια φάση με σένα πρίν από 8 μήνες!!Τελικά όμως ήταν για καλό.Με το ταμείο ανεργίας την έβγαλα μαζί με την αποζημίωση και μετά από 8 μήνες και από πολλές δουλειές του ποδαριού από δευτέρα ξεκινάω τη καινούρια μου δουλειά!!
Μή σε παίρνει από κάτω,χαλάρωσε για λίγο διάστημα και ξανά προς τη δόξα τράβα!!!Κανείς δε χάνεται,θα βρείς νέα δουλειά και με νέα ψυχολογία!!!
Στην υγειά μας!! :beer:

manos*gsxr
30/10/2010, 15:26
Κουραγιο...τι αλλο να πουμε?Νιωθω τυχερος που παω φανταρος τωρα..Αλλα αν τα πραγματα ειναι ακομα ετσι οταν βγω ,τοτε με περιμενει κι εμενα ...:a021:

notakos600
30/10/2010, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από manos*gsxr
Κουραγιο...τι αλλο να πουμε?Νιωθω τυχερος που παω φανταρος τωρα..Αλλα αν τα πραγματα ειναι ακομα ετσι οταν βγω ,τοτε με περιμενει κι εμενα ...:a021:


Αν απολυθείς το 2030 τότε ναι, θα είναι όλα πολύ καλύτερα.