PDA

View Full Version : Συμπλέκτης



bandit86
29/10/2010, 13:42
χαιρετε
χθες βράδυ παραλίγο να φάω τα μούτρα μου όταν έσπασε κάτι στη μανέτα του συμπλέκτη. (ασε την γυμναστική πού έκανα σπρώχνοντας την χοντροκώλα!). ο μηχανικός στη SUZUKI μου είπε ότι μπορεί να ήταν λόγω πτώσης -ακόμα κ παλαιότερη όπως στην δική μου περίπτωση οπότε με την χρήση χειρότερεψε-. Αυτό που με ενόχλησε ήταν ότι όταν έλυσε την μανέτα μου είπε ότι η βίδα που τη στερέωνε δεν ήταν η δικιά του κ ότι ίσως κάποιος μου πήρε την αρχική!!! Ξέρει κανείς για κάτι παραπλησίο? Θέλω να πω, παει στο διάολο κ κάποιος όντως κλέβει την μανέτα, θα την αντικαταστήσει κιόλας???

amyroukai
29/10/2010, 18:56
Το "κάτι" που έσπασε, ο μηχανικός σου δεν σου είπε τι ήταν; Η βίδα στη βάση της μανέτας του συμπλέκτη; Η αλήθεια είναι ότι προσωρινά μπορείς να βάλεις ότι βίδα χωράει και να πας μέχρι το σπίτι σου... Τώρα αν είχε όντως άλλη με μειωμένες αντοχές, τι να πω. Ποιός μωρέ θα σου κλέψει την μαμίσια βίδα και θα βάλει μαϊμού; Ξέρεις εσύ για τέτοιες ευαισθησίες στους κλέφτες; Λες να δούμε και σκηνικά τύπου "Σόρι που σου πήρα την ακράποβιτς, πάρε μιά ρεϊστεκ για να έχεις κάτι να κυκλοφορείς"...;:lol:

notakos600
29/10/2010, 19:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
"Σόρι που σου πήρα την ακράποβιτς, πάρε μιά ρεϊστεκ για να έχεις κάτι να κυκλοφορείς"...;:lol:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

amyroukai
29/10/2010, 20:29
Γελάς, αλλά εγώ φρικάρω με τις μαλακίες που λέει ο κάθε παπαρομηχανικός στον πελάτη, προκειμένου αφ' ενός να το παίξει γνώστης, αφ' ετέρου... Να μην χρεωθεί εγγύηση -λέμε τώρα- μιά σπασμένη βίδα; ΟΚ σίδερο είναι, μπορεί να σπάσει. Η θεωρία του βιδοκλέφτη, πόση φαντασία θέλει...

EVI
29/10/2010, 20:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
"Σόρι που σου πήρα την ακράποβιτς, πάρε μιά ρεϊστεκ για να έχεις κάτι να κυκλοφορείς"...;:lol:

:bigcry: :rotflmao: :lol:

to na toy evale mia opoia nanai enas prohgoymenos mhxanikos den paizei e? :p

amyroukai
29/10/2010, 20:33
Ρε ΟΛΑ παίζουν. Παίζει και αν είναι μεταχειρισμένο, να έκανε καμμιά βλακεία ο προηγούμενος ιδιοκτήτης, να έχασε τη βίδα και να έβαλε μία ότι να'ναι. Αλλά ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ, του είπε ότι ΤΗΝ ΚΛΕΨΑΝΕ! Είναι υπεύθυνη συμπεριφορά αυτή;

EVI
29/10/2010, 20:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Ρε ΟΛΑ παίζουν. Παίζει και αν είναι μεταχειρισμένο, να έκανε καμμιά βλακεία ο προηγούμενος ιδιοκτήτης, να έχασε τη βίδα και να έβαλε μία ότι να'ναι. Αλλά ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ, του είπε ότι ΤΗΝ ΚΛΕΨΑΝΕ! Είναι υπεύθυνη συμπεριφορά αυτή;

ypefthinh symperifora kai mhxanikos?

akoy kai to allo

leei o giorikas ston kostika...phgaine na deis an leitoyrgei re mia to flash

kai toy apanta o kostikas .... nai ... oxi .... nai ... oxi



:p :p :p :p



(kai fysika yparxoyn eksaireseis.)

amyroukai
29/10/2010, 20:39
Πωπω μην λες ποντιακά ανέκδοτα γιατί θυμάσαι τι πόλεμος έγινε την άλλη φορά :P

Ναι, ΟΚ... Το θέμα είναι, ακόμα δεν έχουμε μάθει ήταν το σπασμένο και αν έφταιγε μόνο η βίδα της μανέτας...

Είδατε ρε τι παθαίνετε με τους υδραυλικούς συμπλέκτες; :P Ντιζούλα και πάλι ντιζούλα! Και να σπάσει η μανέτα, κάνεις μιά πατέντα και την τραβάς!

olaeinai_dromos
30/10/2010, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
ypefthinh symperifora kai mhxanikos?

akoy kai to allo

leei o giorikas ston kostika...phgaine na deis an leitoyrgei re mia to flash

kai toy apanta o kostikas .... nai ... oxi .... nai ... oxi



:p :p :p :p



(kai fysika yparxoyn eksaireseis.)








χαχαχαχαχα πεθαινω!!!!!! δεν το ηξερα!

olaeinai_dromos
30/10/2010, 09:00
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
"Σόρι που σου πήρα την ακράποβιτς, πάρε μιά ρεϊστεκ για να έχεις κάτι να κυκλοφορείς"...;:lol:








χαχαχαχαχα πρωι πρωι.........να ειστε καλα!!!!

amyroukai
30/10/2010, 10:24
Χαρά μας να ευθυμούμε το στεναχωρημένο μέλος :beer:

bandit86
30/10/2010, 11:38
η μηχανή ήταν είναι από πρώτο χέρι και τη συγκεκριμένη μανέτα δεν την έχω πειράξει ποτέ και για να είμαι ειλικρινείς δεν είχα παρατηρήσει τί είδους βίδα είχε αρχικά!!!! αμφιβάλλω ότι στέκει η θεωρία κάποιου βιδοκλέφτη. έχω ακούσει όμως ότι κλέβουν φερειπείν εξατμίσεις, αν και το ποιός θα ήθελε το μπουρί που έχει η Bandit είναι ένα ερώτημα....
Υ.Γ. Δεν ήταν η βίδα που έσπασε. δεν ξέρω την ορολογία καλά οπότε συγγνώμη για το τί θα πώ. είχε σπάσει ο κρικος πάνω στη μανέτα που συγκρατεί το έμβολο πάνω σε αυτήν. εν τέλει δεν είναι θέμα επειδή απεκαταστάθει η ζημιά. ίσως αναρτήσω καμιά φωτό να φανεί τί ακριβώς έγινε