PDA

View Full Version : prostimo troxaias-etisia synantisi 2010



pafsanias2
29/10/2010, 21:00
mipws tyxon etyxe kai se kanenan apo sas paidia na sas grapsei h troxaia sth synantisi fetos sthn kastania? meta apo tosous mhnes mou ir8e afth th vdomada klisi aksias 700? xwris na exw kanei tipota kai shmeioteon oti hmoun apo tous ligous pou eixan panw pinakida...

XJR_Billy
29/10/2010, 21:09
Εμείς είμαστε καλά και νόμιμα παιδιά, τηρούμε τους νόμους και τα όρια ταχύτητας...:o :a05:

gmitsiakis
29/10/2010, 21:14
ωπα μισο λεπτο! Σου ηρθε κληση με τι αποδεικτικο? Απλα γραφει το ποσο? Εχει φωτογραφια? Αν οχι ειναι ακυρη κ να πας να τους πηδηξεις.

pafsanias2
29/10/2010, 21:15
μαλλον ειμαι ο μοναδικος μ

pafsanias2
29/10/2010, 21:20
συγκεκριμένα με έγραψαν στο 131 χλμ ε.ο αλεξανδρουπολης ορμενιου να οδηγω την ανωτερα δικυκλη μοτο προς επιδειξη ικανοτητας και εντυπωσιασμου-23:00 και χωρις εγω να εχω περασει την συγκεκριμενη ωρα απο εκει.

thalasinos
29/10/2010, 21:26
To ιδιο ετυχε σε φιλο μου! πληρωσε το μισο και αφαιρεση Διπλωματος για ενα μηνα!!!!!!!!!!
Μηπως εισαι απο Σερρες??????? επειδη η παρεα του ηταν ολοι απο Σερρες και ενας εκανε αυτο :a43:
στους Αστυνομικους ,οσοι ειχαν πινακιδα απο αυτους, :a021: την εφαγαν !!!

pafsanias2
29/10/2010, 21:31
ειμαι απο λαρισα χωρις να με σταματησουν

gmitsiakis
29/10/2010, 21:35
ποιος σε εγραψε? Τι γραφει επανω? Να μην πληρωσεις τιποτα αν δεν παρεις τηλεφωνο εκει να μιλησεις. Το εκανες ομως? Μπεσα τωρα...

pafsanias2
29/10/2010, 21:39
φιλε ημουν με τη γυναικα μου και 5 φιλαρακια και ειναι η πρωτη κληση στη ζωη μου τα 20 χρονια που οδηγω μηχανη.
η κληση πανω γραφει και το ονομα του μπατσου πηγα και στην αστυνομια της περιοχης αλλα τιποτα.

blackbusa
29/10/2010, 21:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από pafsanias2
φιλε ημουν με τη γυναικα μου και 5 φιλαρακια και ειναι η πρωτη κληση στη ζωη μου τα 20 χρονια που οδηγω μηχανη.
η κληση πανω γραφει και το ονομα του μπατσου πηγα και στην αστυνομια της περιοχης αλλα τιποτα.

γραφει χρωμα απο το μηχανακι???για μαρκα καν δεν ρωταω....

pafsanias2
29/10/2010, 21:49
χρωμα απο το μηχανακι δε γραφει, μονο την πινακιδα. πρεπει να πηραν τον αριθμο οταν σταματησα σε ενα ατυχημα που εγινε ενα το παλικαρι που επεσε.τη μηχανη την ειχα διπλα στα περιπολικα.

gmitsiakis
29/10/2010, 21:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από pafsanias2
φιλε ημουν με τη γυναικα μου και 5 φιλαρακια και ειναι η πρωτη κληση στη ζωη μου τα 20 χρονια που οδηγω μηχανη.
η κληση πανω γραφει και το ονομα του μπατσου πηγα και στην αστυνομια της περιοχης αλλα τιποτα. θα παρεις τηλεφωνο εκει που σε γραψανε και θα ζητησεις τα στοιχεια του αστυνομικου και θα πεις οτι θες να κανεις αναφορα-καταγγελια. Αν σου πει οτι εχει μαρτυρες αλλους συναδελφους ζητα κ αυτων τα στοιχεια. Πρεπει να καταλαβετε οτι καποιες παραβασεις εχουν ισχυ οταν βεβαιωνονται στον παραβατη κ οχι του στυλ "σε ειδα εκει και τωρα φατην". Αν δεν εχει αποδεικτικο υλικο τους πηδας κανονικα. Ειναι κριμα ενας μισθος να χαθει γιατι αλλοι τους τσατισανε κ την πληρωσαν οι νομιμοι. Μην το αμελησεις.

blackbusa
29/10/2010, 21:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από pafsanias2
χρωμα απο το μηχανακι δε γραφει, μονο την πινακιδα. πρεπει να πηραν τον αριθμο οταν σταματησα σε ενα ατυχημα που εγινε ενα το παλικαρι που επεσε.τη μηχανη την ειχα διπλα στα περιπολικα.

παρε τηλεφωνο τον διοικητη και κανε του "εντονα" παραπονα...συν οτι πρεπει να υπαρχει η φωτογραφια οπως σου ειπε ο απο πανω...και ζητα τα στοιχεια του μπαστου να του κανεις καταγελλια αν δεν διορθωθει το προβλημα...βασικα το καλυτερο απο ολα αυτα να πας ο ιδιος στο τμημα να κανεις τα ''παραπονα'' σου...καλα ξεμπερδεματα και ενημερωσε μας...

και θα ηθελα να προσθεσω οτι σε εγραψαν οτι εκτος απο την ταχυτητα και για κοντρα/σουζα/εντο/πατηλικι/κατι τετοιο...κυνηγατο....

pafsanias2
29/10/2010, 21:56
ευχαριστω πολυ παιδια για τις πολυτιμες συμβουλες, θα κανω ενεργειες τη δευτερα και θα σας ενημερωσω. καλο βραδυ!

gmitsiakis
29/10/2010, 22:09
λοιπον δωσε βαση στη διαδικασια.

Περνεις τηλ τον διοικητη αυτουνου που σε εγραψε. Στην κληση γραφει αν σου επιδοθηκε? Αν οχι που λογικα ετσι ειναι τοτε κανεις ενσταση. Αυτο πρεπει να το κυνηγησεις Δευτερα-Τριτη ωστε να μην σε πιασει το 10ημερο. Αν δεν βγαλεις ακρη με τον διοικητη τοτε κανεις ενσταση κ ζητας τον αριθμο πρωτοκολλου. Αν βαλεις κανα φιλο δικηγορο να το κανει αυτο τοτε κατα 99% καθαρισες γιατι συνηθως ειναι παρατυπια μια τετοια κληση
Με το ιδιο σκεππτικο αν δω καποιου την πινακιδα κ μου ξινιζει η φατσα του του στελνω κληση για 5 φαναρια κ ολα καλα. Δεν ειναι ετσι. Καποιες κλησεις επιδιδονται επιτοπου η αλλιως χρειαζεται αποδειξη.
Ενημερωσε μας.

pafsanias2
30/10/2010, 00:27
Α. ξεχασα να σα πω οτι εχω και 9ποντου στο διπλομα

Africaptan
30/10/2010, 09:07
Πρωτη κληση στα 20 χρονια και 9 βαθμοι στο διπλωμα, εχω την εντυπωση οτι δεν συμβαδιζουν ρε αδερφε...

pafsanias2
30/10/2010, 12:17
kαι ομως 1και φαρμακερη ρε αδερφε

blackbusa
30/10/2010, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Africaptan
Πρωτη κληση στα 20 χρονια και 9 βαθμοι στο διπλωμα, εχω την εντυπωση οτι δεν συμβαδιζουν ρε αδερφε...

τοσο ειναι για διεξαγωγη αυτοσχεδιων αγωνων κλπ...

nic mor
31/10/2010, 22:08
μην ξεχασεις να ΜΗΝ αναφερεις το μοντελο και
το χρωμα της μηχανης σου και να απαιτησεις να σου τα πει το οργανο
που σε εγραψε!!

Africaptan
01/11/2010, 07:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από pafsanias2
kαι ομως 1και φαρμακερη ρε αδερφε

Λαθος ειχα καταλαβει. Νομιζα οτι οι βαθμοι ηταν παλιοτεροι κι οχι της ιδιας παραβασης...
:p :p :p :beer:

pafsanias2
02/11/2010, 18:13
Αδερφια το αφησα για λιγο το θεμα ο λογο ειναι ειχα γεννητουρια

John Steed
02/11/2010, 19:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από pafsanias2
Αδερφια το αφησα για λιγο το θεμα ο λογο ειναι ειχα γεννητουρια


Έγινες μπαμπάς???:D