PDA

View Full Version : Πτώση-γδάρσιμο



alximistis
31/10/2010, 11:10
Καλημέρα και καλή Κυριακή σε όλους :) όσο καλή μπορεί να είναι...
Πριν περίπου ένα 20λεπτο μία γειτόνισα μου έριξε κάτω το multάκι μου :angry3:
Δεν έκανε καμιά τρελλή ζημιά από όσο είδα είπε ότι θα μου κάνει δήλωση δεν υπάρχει πρόβλημα κλπ κλπ.
Ωστόσο έγδαρε για τα καλά το φέρινγκ του :angry3: :angry3:
Θέλω να ρωτήσω σε περίπτωση που δεν κάνει δεν παραδεχτεί το οτιδήποτε και χρειαστεί να φτιάξω εγώ το φέριγκ τι μπορώ να κάνω;
Πάω για αντικατάσταση;
Εάν ναι για τι κόστος μιλάμε; Σας ευχαριστώ

the who
31/10/2010, 11:17
Βαλε ρε τεμπελη καμμια φωτο για να παρεις μια προχειρη εκτιμηση απο καποιον που ξερει.:lol:
Ενταξει μωρε αφου δεν χτυπησες εσυ οτι κι αν ειναι θα το φτιαξεις.Ετσι κι αλλιως παλι τριμπ@υρδελο θα στο λεμε:rotflmao: :beer:

Metzgermeister
31/10/2010, 11:22
Ε δεν νομιζω εαν ειναι γειτονισα να κανει καποια χοντραδα και να μην σου κανει δηλωση.Αν και πιστευω οταν γινεται κατι τετοιο τηλ στην αστυνομια απλα για να καταγραψει το σκηνικο για να μην εχουμε τον παραμικρο φοβο οτι θα μας παιχτει λαμογια.

Hornet_08
31/10/2010, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
[...] σε περίπτωση που δεν κάνει δεν παραδεχτεί το οτιδήποτε και χρειαστεί να φτιάξω εγώ το φέριγκ τι μπορώ να κάνω;
Πάω για αντικατάσταση;
Εάν ναι για τι κόστος μιλάμε; Σας ευχαριστώ

Γιατι ρωτας ?

the who
31/10/2010, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
Γιατι ρωτας ?

Γιατι του περισευουν κανα 5χιλιαρο ευρω και δεν ξερει τι να τα κανει.:smokin:

alximistis
31/10/2010, 11:44
ρε πανάθεμα σας πουρνό πουρνό με την τσίμπλα στο μάτι κυριακάτικα :D

έξω από το σπίτι μου ήταν παρκαρισμένη την έριξε κάτω βγήκα μου είπε μην ανησυχείς θα σου κάνω δήλωση πήρε τα στοχιεία κλπ.
είναι 2-3 γερά γδαρσίματα.
ξέρει βρε κανένας να μου πει;;;
πάει για αντικατάσταση και εάν ναι ας πούμε ότι πάει για τι ποσά μιλάμε;;;
ελπίζω αυτό το 5 χιλιάρικα να ήταν χιούμορ ε!!!

sniper
31/10/2010, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
....
πάει για αντικατάσταση και εάν ναι ας πούμε ότι πάει για τι ποσά μιλάμε;;;
ελπίζω αυτό το 5 χιλιάρικα να ήταν χιούμορ ε!!!


Στέλιο, γνωρίζεις ότι όταν πέφτει η μηχανή και τρώνε τόσο γερό (που δεν ξέρουμε πόσο δλδ) τσαμπουκά, τα λύνουμε, βλέπουμε κι από μέσα αν έχει πάρει ή σπάσει τίποτα...

Τότε βγαίνει το μπουγιουρντί....

Metzgermeister
31/10/2010, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
ρε πανάθεμα σας πουρνό πουρνό με την τσίμπλα στο μάτι κυριακάτικα :D

έξω από το σπίτι μου ήταν παρκαρισμένη την έριξε κάτω βγήκα μου είπε μην ανησυχείς θα σου κάνω δήλωση πήρε τα στοχιεία κλπ.
είναι 2-3 γερά γδαρσίματα.
ξέρει βρε κανένας να μου πει;;;
πάει για αντικατάσταση και εάν ναι ας πούμε ότι πάει για τι ποσά μιλάμε;;;
ελπίζω αυτό το 5 χιλιάρικα να ήταν χιούμορ ε!!!

Ε τοτε τι σε ενδιαφερει ποσο θα κοστισει αφου ειπε οτι θα σου κανει δηλωση? :rotflmao:
Γι αυτο ειναι οι ασφαλιστικες για να πληρωνουν τις ζημιες που προκαλουν οι πελατες τους.
Τι 1000 τι 2000 τι 10000,εφταιξε θα πλερωσει :bawl:

Hornet_08
31/10/2010, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis



Κ σε ξαναρωταω, γιατι ρωτας ? Εσυ θα πληρωσεις ? Μηπως δεν εχει ασφαλεια η θεια ?

Metzgermeister
31/10/2010, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
Κ σε ξαναρωταω, γιατι ρωτας ? Εσυ θα πληρωσεις ? Μηπως δεν εχει ασφαλεια η θεια ?

Για να παρει τα λεφτα ομως απο την ασφαλιστικη πρεπει να πληρωσει την επισκευη και να παει τα τιμολογια στην ασφαλιστικη για να παρει τα λεφτα.Οποτε εαν του βγει ενα μπουγιουρντι 2500 ευρω και δεν τα εχει ειναι λιγο μακακια να εχει τις γρατζουνιες πανω στο μωρο του χωρις να φταιει

fasma
31/10/2010, 12:49
Πρίν κάνα μήνα είχα μια ανάλογη περίπτωση και όπως είπε και ο sniper μετά που την "λύσαμε"
είδαμε τελικά οτι ήθελε καινούργιο τιμόνι,άλλη βάση τιμονιού και κατι ψιλά ακόμη ενω με μια ματιά απλά ήθελε μόνο καινούργιο καθρέπτη με την βάση του!!
Πλήρωσα τον μάστορα κατέθεσα τα τιμολόγια και περιμένω ακόμα να πάρω τα χρήματα μου πίσω
γιατί η ασφάλεια μου δεν υπάγετε στην "φιλική δήλωση" διαφορετικά θα τα κανόνιζαν αναμεταξύ τους η ασφάλειες.
Με της υγείες μας.....
:beer:

TROOPER
31/10/2010, 18:12
:a018:

devil's animal
31/10/2010, 19:00
ελπιζω να βγαλεις ακρη Στελιο....
:wave2:

tai
31/10/2010, 21:07
καλα ξεμπερδέματα:sick:

p@nos
31/10/2010, 21:14
σιγα τα ωα ρε


ενα βαψιματακι και εισαι κομπλε...αμα δε σου κανει δηλωση(χλωμο μιας και ειναι γειτωνισα και δε την παιρνει), πας σε ενα βαφεα και ξεμπερδευεις(για να εχεις μια ιδεα, ο ιριδιος θελει γυρω στα 40 το κομματι)

Hornet_08
31/10/2010, 23:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από fasma
γιατί η ασφάλεια μου δεν υπάγετε στην "φιλική δήλωση" διαφορετικά θα τα κανόνιζαν αναμεταξύ τους η ασφάλειες.
Με της υγείες μας.....
:beer:

ηθελες τα κι επαθες τα

Gia
31/10/2010, 23:18
Πρίν απο 2 χρόνια περίπου βάψιμο-στοκάρισμα-τρίψιμο για γρατζουνιες ζόρικες (απο πτώση-σύρσιμο) μου πήγαν ένα 80αρι περίπου σε μάστορα στο Γέρακα..

¨Εβγαλα τα πλαστικά του τα πήγα και σε 3-4 μέρες ήτανε κομπλέ..κωδικό χρώματος μόνο.

:wave2:

tifoefs
01/11/2010, 00:16
Παλι σαβουρδιασες και κατηγορας τη γειτονισσα ;;;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

alximistis
01/11/2010, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Παλι σαβουρδιασες και κατηγορας τη γειτονισσα ;;;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:lol: :lol:

τα τελευταία νέα είναι τα εξής:
είναι στο μηχανικό μου έβγαλα φωτό και περιμένω πραγματογνώμονα :)

Metzgermeister
01/11/2010, 16:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
:lol: :lol:

περιμένω πραγματογνώμονα :)

σιχαμενη φαρα...