PDA

View Full Version : reinzosil



the who
31/10/2010, 18:09
Το λοιπον.Εδω εχουμε μια φλατζοκολλα η οποια αντεχει σε 300 κελσιου (συμφωνα με τον κατασκευαστη παντα).Στην πραξη.Το σωληναριο των 70ml κανει κανα 12αρι ευρω.Δεν ξερω που θα το βρειτε γιατι το πηρα απο ενα φιλικο συνεργειο.Ειχα μια ψιλοδιαρροη λαδιου απο ενα o'ring.Η κλασσικη κοκκινη φλατζοκολλα δεν εκανε μια.Με αυτη εδω βρηκα την υγεια μου (λεμε τωρα).
Σταματησε επισης την μικρη διαρροη που ειχα απο τη φλατζα της μιζας.Επειδη η γιαμαχα φερνει αυτες τις φλατζουλες οποτε γουσταρει(την εχω παραγγειλει απο το Πασχα κι ακομα τιποτα :D ) εβαλα την κολλα κι ολα καλα.
Παρτε λινκ και φωτο.

http://www.allzim.com/acatalog/Reinzosil_Universal_Sealing_Compound__70_ml_tube.html

Μου ειπαν οτι πουλιεται στον Πειραια,που ακριβως δεν ξερω.

Ρε σεις λετε να ειναι του κλαιν μαιν ρειν?:lol:


217067

reinmeister
31/10/2010, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Το λοιπον.Εδω εχουμε μια φλατζοκολλα η οποια αντεχει σε 300 κελσιου (συμφωνα με τον κατασκευαστη παντα).Στην πραξη.Το σωληναριο των 70ml κανει κανα 12αρι ευρω.Δεν ξερω που θα το βρειτε γιατι το πηρα απο ενα φιλικο συνεργειο.Ειχα μια ψιλοδιαρροη λαδιου απο ενα o'ring.Η κλασσικη κοκκινη φλατζοκολλα δεν εκανε μια.Με αυτη εδω βρηκα την υγεια μου (λεμε τωρα).
Σταματησε επισης την μικρη διαρροη που ειχα απο τη φλατζα της μιζας.Επειδη η γιαμαχα φερνει αυτες τις φλατζουλες οποτε γουσταρει(την εχω παραγγειλει απο το Πασχα κι ακομα τιποτα :D ) εβαλα την κολλα κι ολα καλα.
Παρτε λινκ και φωτο.

http://www.allzim.com/acatalog/Reinzosil_Universal_Sealing_Compound__70_ml_tube.html

Μου ειπαν οτι πουλιεται στον Πειραια,που ακριβως δεν ξερω.

Ρε σεις λετε να ειναι του κλαιν μαιν ρειν?:lol:

απλη χρηση του ονοματος μου απο καποιον τυχαιο κατασκευαστη ρε συ...την δικη μου την βαζει το εργοστασιο της σουζουκι και την λεει suzuki bond...:lol:

dmf
31/10/2010, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
..


οοοο με γεια το πτυχιο :beer:
μολις τριων ημερων ε; :bigcry:

the who
01/11/2010, 07:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
απλη χρηση του ονοματος μου απο καποιον τυχαιο κατασκευαστη ρε συ...την δικη μου την βαζει το εργοστασιο της σουζουκι και την λεει suzuki bond...:lol:

Παντως φιλαρακι,αχρειαστη ναναι,αλλα κανει καλη δουλεια.Για να καταλαβεις την πηρα απο συνεργειο επισκευης φορτηγων.Σφραγιζει τα παντα και εξακολουθει να ειναι ελαστικη.:wave2:

reinmeister
01/11/2010, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Παντως φιλαρακι,αχρειαστη ναναι,αλλα κανει καλη δουλεια.Για να καταλαβεις την πηρα απο συνεργειο επισκευης φορτηγων.Σφραγιζει τα παντα και εξακολουθει να ειναι ελαστικη.:wave2:

:beer: :beer:

camen
01/11/2010, 12:37
Ποια ειναι η χρηση αυτου του μεταλλικου "Τ" που εχει ,γτ ποτε δεν μπορεσα να καταλαβω:confused: :look:

Bowleno
01/11/2010, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ποια ειναι η χρηση αυτου του μεταλλικου "Τ" που εχει ,γτ ποτε δεν μπορεσα να καταλαβω:confused: :look:

με αυτό τυλίγεις το σωληνάριο μέχρι να φτύσει ότι έχει και δεν έχει μέσα του, σαν τα Τ που είχαν οι παλιά οι κονσέρβες, έπιανες την μια ακρη της στο καπάκι και το τύλιγες μέχρι να ανοίξει όλο:D

blackbusa
01/11/2010, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ποια ειναι η χρηση αυτου του μεταλλικου "Τ" που εχει ,γτ ποτε δεν μπορεσα να καταλαβω:confused: :look:

το βαζεις στο τελος του σωληναριου...και γυριζοντας το (σαν να κουρδιζεις) δεν χανεις καθολου απο την κολλα και δεν γινετε και το σωληναριο σκατα....

sv9cvk
01/11/2010, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ποια ειναι η χρηση αυτου του μεταλλικου "Τ" που εχει ,γτ ποτε δεν μπορεσα να καταλαβω:confused: :look:


Το βαζεις στο πισω μερος του σωληναριου και οσο το τυλιγεις τοσο βγαινει !!!:)



Εγω χρησημοποιω την Threebond 1104 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος ,αλλα αυτη φαινεται οτι εχει παραπανω αντοχη στην θερμοκρασια
και αν δεν ξεραινεται μετα απο καιρο τοτε ακομα καλυτερα!!!!:beer: :beer:

camen
01/11/2010, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
το βαζεις στο τελος του σωληναριου...και γυριζοντας το (σαν να κουρδιζεις) δεν χανεις καθολου απο την κολλα και δεν γινετε και το σωληναριο σκατα....

:D :D :D :D

reinmeister
01/11/2010, 13:12
μιναρες ρπμ...:lol: :lol: :lol:

camen
01/11/2010, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
μιναρες ρπμ...:lol: :lol: :lol:

Ηταν πολυ μπροστα τεχνολογικα για να το καταλαβω ρε...Μονο ενας πτυχιουχος της κλασης σου θα μπορουσε να το καταλαβει:p :p :p

Μεγεια το πτυχιο ρε,καλο-κορνιζαριστο και αχρειαστο...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

the who
01/11/2010, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ηταν πολυ μπροστα τεχνολογικα για να το καταλαβω ρε...Μονο ενας πτυχιουχος της κλασης σου θα μπορουσε να το καταλαβει:p :p :p

Μεγεια το πτυχιο ρε,καλο-κορνιζαριστο και αχρειαστο...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Για ντουκατια και κτμ εχει και 5 λιτρη συσκευασια.:lol:

camen
01/11/2010, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Για ντουκατια και κτμ εχει και 5 λιτρη συσκευασια.:lol:

Εχω ρε,αλλα αν σου πω οτι την ειχα παρει για ιαπωνικο πως θα σου φανει?:rolleyes::evil:

the who
01/11/2010, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Εχω ρε,αλλα αν σου πω οτι την ειχα παρει για ιαπωνικο πως θα σου φανει?:rolleyes::evil:

Σιγα μην ανακαλυψες τον τροχο.Και γω για τζαπαν την πηρα.:lol:

camen
01/11/2010, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Σιγα μην ανακαλυψες τον τροχο.Και γω για τζαπαν την πηρα.:lol:


:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

Allst@rf
01/11/2010, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Για ντουκατια και κτμ εχει και 5 λιτρη συσκευασια.:lol:

παντος το θρεντ για γιαπωνεζικο μιλαει...:rolleyes:




Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Εχω ρε,αλλα αν σου πω οτι την ειχα παρει για ιαπωνικο πως θα σου φανει?:rolleyes::evil:


:rotflmao: :rotflmao:

sv9cvk
01/11/2010, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Για ντουκατια και κτμ εχει και 5 λιτρη συσκευασια.:lol:

Εχει και "κουρδιστιρι"???:confused:




Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Σιγα μην ανακαλυψες τον τροχο.Και γω για τζαπαν την πηρα.:lol:

Και εγω !!! :sick: :beer:

the who
01/11/2010, 13:35
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από sv9cvk
[B]Εχει και "κουρδιστιρι"???:confused:

Οχι κουρδιστηρι ανοητε.Tune up λεγεται,αφου ειναι του ρειν λεμε.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

camen
01/11/2010, 13:36
Για κλαματα ειστε ρε:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Ολο μας την λετε και κρυφα σκουπιζετε λαδακια απο το πατωμα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

hma_
01/11/2010, 21:46
H φλατζόκολλα αυτη ειναι τhς VICTOR REINZ γνωστη εταιρεια που βγαζει και τις O.E.M. Φλατζες για τα MERCEDES οποιος θελει του λεω που την βρισκει με PM :)

the who
02/11/2010, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από hma_
H φλατζόκολλα αυτη ειναι τhς VICTOR REINZ γνωστη εταιρεια που βγαζει και τις O.E.M. Φλατζες για τα MERCEDES οποιος θελει του λεω που την βρισκει με PM :)

Γραψτο εδω.Αν ηξερα που ακριβως πουλιουνται θα τοχα γραψει απ την αρχη.

GiannisBlessed
02/11/2010, 12:00
ftoy..kai egw poy nomiza oti o rein eftia3e diko toy ladi!!:lol:

sakisvolos
04/11/2010, 23:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ποια ειναι η χρηση αυτου του μεταλλικου "Τ" που εχει ,γτ ποτε δεν μπορεσα να καταλαβω:confused: :look:

Κάφρε! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: