PDA

View Full Version : δυστυχημα μεσανυχτα Σαββατου



Λευκάδιος
03/11/2010, 01:59
σημερα πληροφορηθηκα για ενα τραγικο δυστυχημα που εγινε στο ιλιον λιγο μετα τα μεσανυχτα Σαββατου.χιλιαρι ss με δυο παιδια 18 και 21 ετων εφυγε απο την πορεια του με αποτελεσμα τον αμεσο θανασιμο τραυματισμο τους.η μηχανη συνεχισε την πορεια της παρεσυρε 3 ατομα και κατεληξαν μεσα σε μαγαζι!.απ'οτι ακουσα το πρωι ειναι εκτος κινδυνου οι τρεις.η αποσταση που ο οδηγος εχασε τον ελεγχο της μηχανης μεχρι την καταληξη της ειναι περιπου 50 μετρα!μαγκες προσοχη :(

giuzer
03/11/2010, 07:53
... κρίμα τα παλικάρια ... :sad:

αλλά χιλιάρι SS, 18 και 21 χρόνων, με ποιά εμπειρία και ποιά μυαλά;;;
:mad:

BUSA MAKIS
03/11/2010, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από giuzer
... κρίμα τα παλικάρια ... :sad:

αλλά χιλιάρι SS, 18 και 21 χρόνων, με ποιά εμπειρία και ποιά μυαλά;;;
:mad:

Έλα μου ντε :( :(

EVI
03/11/2010, 11:38
συλλυπητήρια ... απο οσο ξερω ηταν γνωστοι συμφορουμιτη μου απο αλλο φορουμ.

maintenance
03/11/2010, 20:40
η μηχανη παρεσυρε μια μητερα με 3 ή 4 παιδια, η οποια ηταν ΠΟΛΥ τυχερη και την εβγαλε με κατι ραματα.

Τα παιδια πεσανε σε κολωνα στην Αγ. Νικολαου με 170 χλμ την ωρα.

Αυτοι οι γονεις :(

harris_x
03/11/2010, 20:44
κριμα :sad:

vaska
03/11/2010, 20:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
η μηχανη παρεσυρε μια μητερα με 3 ή 4 παιδια, η οποια ηταν ΠΟΛΥ τυχερη και την εβγαλε με κατι ραματα.

Τα παιδια πεσανε σε κολωνα στην Αγ. Νικολαου με 170 χλμ την ωρα.

Αυτοι οι γονεις :(


:nono: :nono: :nono: :nono:

Δεν φταίνε φίλε μου οι γονείς, παιδεία δεν έχουμε ως οδηγοί κι αυτό το βλέπουμε κάθε μέρα στους δρόμους. Μην κατηγορείτε λοιπόν τους γονείς αυτοί έχουν γολγοθά μπροστά τους.

Δεν φταίνε πάντα για τις δικές μας μαλακίες άλλοι. Εμείς φταίμε.

:sad: :sad:

maintenance
03/11/2010, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
:nono: :nono: :nono: :nono:

Δεν φταίνε φίλε μου οι γονείς, παιδεία δεν έχουμε ως οδηγοί κι αυτό το βλέπουμε κάθε μέρα στους δρόμους. Μην κατηγορείτε λοιπόν τους γονείς αυτοί έχουν γολγοθά μπροστά τους.

Δεν φταίνε πάντα για τις δικές μας μαλακίες άλλοι. Εμείς φταίμε.

:sad: :sad:

ποιος ειπε οτι φταινε οι γονεις.

Σκεφτομαι αυτους του γονεις, σαν γονιος και εγω. Αυτο εννοουσα με την προταση μου.

vaska
03/11/2010, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
ποιος ειπε οτι φταινε οι γονεις.

Σκεφτομαι αυτους του γονεις, σαν γονιος και εγω. Αυτο εννοουσα με την προταση μου.

Κατάλαβα λάθος. Κι εγώ γονιός είμαι κι επειδή οι δικοί μου γονείς λειτούργησαν αποτρεπτικά στην αγορά μοτό όταν ήμουνα πιτσιρικάς, θυμάμαι ότι έπεφτε στα χέρια μου από φίλους του έπινα το αίμα, μέχρι που οι δικοί μου είδαν και αποείδαν και τελικά πήρα το δικό μου. Σήμερα η κόρη μου 18 ετων οδηγάει ότι έχουμε στην οικογένεια και είναι απολύτως συνειδητοποιημένη οδηγός, πολύ προσεκτική με τις μαλακίες των άλλων.

:wave2: :wave2:

gs 500 f
03/11/2010, 21:32
θεε μου.......

krima krima krima!!!!!

fournas
04/11/2010, 11:22
:sad: :sad: :sad:

κι εγω το ακουσα..εφευγαν απο "σπιτικο παρτυ" μου ειπαν ,χωρις να το εχω διασταυρωση κι ολας...


κριμα τα παιδια και οι οικογενειες τους :sad:

goumis hornet
04/11/2010, 11:44
Οντως απο παρτυ εφυγαν για βολτα και ο οδηγος την αλλη μερα παρουσιαζοταν.
Η μηχανη ηταν φιλου και οχι δικια τους........


Κριμα......

fournas
04/11/2010, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από goumis hornet
Οντως απο παρτυ εφυγαν για βολτα και ο οδηγος την αλλη μερα παρουσιαζοταν.
Η μηχανη ηταν φιλου και οχι δικια τους........


Κριμα......



omg !!!

πως θα ζησει "ο φιλος+ιδιοκτητης" με τοσες τηψεις.... :sad:

Rxakias
04/11/2010, 13:02
υπαρχει ανθρωπος που δινει βολτα το 1000ss σε 18χρονο η 21χρονο ??? :eyepop:

Cpt. Haddock
04/11/2010, 13:04
Ουυυυυ, δεκαδες....

Δες την περιοχη λιγο και θα καταλαβεις (λετε να φοραγαν κράνη; )

ares_tz
04/11/2010, 13:10
Φίλοι μου,

Τα παιδιά σε αυτή την ηλικιά ειναι ασυγκράτητα και θέλουν έχουν νεες εμπειρίες..
Ακόμα κι εάν οι γονείς απαγορεύουν κάτι, αυτά από αντίδραση θα κάνουν το δικό τους..

:eek:

Operater
04/11/2010, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ουυυυυ, δεκαδες....

Δες την περιοχη λιγο και θα καταλαβεις (λετε να φοραγαν κράνη; )

τι έχει η περιοχή? :confused:

Zid
04/11/2010, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
τι έχει η περιοχή? :confused: καγκουρες...

Cpt. Haddock
04/11/2010, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
τι έχει η περιοχή? :confused:

Οδηγικη παιδεία :wave2:

Operater
04/11/2010, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
καγκουρες...

Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Οδηγικη παιδεία :wave2:

Kαλά, χαλαρώστε ρε σεις.
Ένα σωρό παιδιά από το φόρουμ μένουν Ίλιον.
Αλλά στο Κολωνάκι έχουν καλύτερη παιδεία και δεν υπάρχουν κάγκουρες...
Πως έγινε το θέμα τοπικιστικό..δεν το κατάλαβα...

Zid
04/11/2010, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Kαλά, χαλαρώστε ρε σεις.
Ένα σωρό παιδιά από το φόρουμ μένουν Ίλιον.
Αλλά στο Κολωνάκι έχουν καλύτερη παιδεία και δεν υπάρχουν κάγκουρες...
Πως έγινε το θέμα τοπικιστικό..δεν το κατάλαβα...

Γιατι εμεις που μεναμε?:lol:

Volo
04/11/2010, 14:21
Τα συλλυπητήρια μου :sad:
Ήμουν τυχερός που δεν μου έδωσαν ποτέ βόλτα 1000αρια και μαλακίες γρήγορες όταν ήμουν
σε τέτοια ηλικία.
Μην δίνετε τις μοτό σε παιδιά που δεν έχουν εμπειρία και είναι καυλωμένοι ρε γαμώτο :sad:

sapila racing
04/11/2010, 14:40
Κρίμα για τα παιδιά. Κρίμα. :(

ikaros892003
04/11/2010, 15:56
το ατυχημα εγινε αρκετα κοντα στο σπιτι μου,,η πορεια που εκανε η μηχανη μονη της ειναι απεριγραπτη που σημαινει οτι πηγαιναν κοντα στα διακοσα τουλαχιστον,,,τα παιδια γυρναγαν απο παρτυ,δεν φορουσαν κρανη,τρεχαν με 200 σε ανυπαρκτο δρομο και ο οδηγος εκανε σουζα..εφυγε ο πισω και μετα εχασε τον ελενχο και ο ιδιος..τελικα δυο νεα παιδια χαθηκαν..το προβλημα δεν ειναι ιλιον η κολωνακι αλλα ολοι οι πιτσιρικαδες που οδηγαμε μηχανη τι παιδεια εχουμε πιστευω πρωτα απο το σπιτι,,ετσι και αλλιως το κρατος ειναι ανυπαρκτο κι στην οδικη παιδεια...

maintenance
04/11/2010, 17:15
για δευτερη φορα, γραφεται το θεμα "περιοχη" λες και οι πιο πανω περιοχες εχουν 3ης κατηγοριας 20χρονα παιδια που απλα εκαναν αυτα που και εμεις/εγω εκανα, ισως οχι σε αυτο το βαθμο.

Ας χαλαρωσουν λιγο αυτες οι παρατηρησεις καθως δεν υπαρχει καμια ΜΑ καμια βαση.

Ειχα ξαναγραψει τον Γεναρη που σκοτωθηκαν ενα κοριτσι και ενα αγορι στο Μενιδι, και που τα παιδια ηταν σταματημενα και συζητουσαν, και το παπι στο σταντ, και επεσε αυτοκινητο πανω τους και τα σκοτωσε, και αμεσως αναφερθηκε η Περιοχη (καταραμενο μενιδι και δυτικα προαστια :rolleyes: ) και φυσικο ηταν οτι δεν φορουσαν κρανος χωρις να ξερουνε το γεγονος καν.

Οπως παντα βιαζομαστε και πεταμε οτι μας ερθει απλα για να πουμε κατι.

SVX
04/11/2010, 17:32
Η νεολαια στη μηχανη του κιμα.... :sad: το μελλον μας στο χωμα.... :a35:





σκατα ρε μαγκες.......

ares_tz
04/11/2010, 20:04
Ας αναλογιστούμε τις ευθύνες μας και να μην τα φορτώνουμε αλλού...
Φυσικά το περιστατικό με το ατύχημα των παιδιών που ήταν σε στάση είναι άλλο θέμα και στατιστικά οι πιθανότητες για να συμβεί είναι ελάχιστες.

Zid
04/11/2010, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
για δευτερη φορα, γραφεται το θεμα "περιοχη" λες και οι πιο πανω περιοχες εχουν 3ης κατηγοριας 20χρονα παιδια που απλα εκαναν αυτα που και εμεις/εγω εκανα, ισως οχι σε αυτο το βαθμο.

Ας χαλαρωσουν λιγο αυτες οι παρατηρησεις καθως δεν υπαρχει καμια ΜΑ καμια βαση.

Ειχα ξαναγραψει τον Γεναρη που σκοτωθηκαν ενα κοριτσι και ενα αγορι στο Μενιδι, και που τα παιδια ηταν σταματημενα και συζητουσαν, και το παπι στο σταντ, και επεσε αυτοκινητο πανω τους και τα σκοτωσε, και αμεσως αναφερθηκε η Περιοχη (καταραμενο μενιδι και δυτικα προαστια :rolleyes: ) και φυσικο ηταν οτι δεν φορουσαν κρανος χωρις να ξερουνε το γεγονος καν.

Οπως παντα βιαζομαστε και πεταμε οτι μας ερθει απλα για να πουμε κατι. Στην Αθηνα γενικα τα δυτικα προάστεια ειναι τιγκα καγκουριλικι τώρα αν θέλετε δλδ να πιστευετε κατι άλλο.. τι να πω...

Εγω εμεινα 10 χρονια Νεα Λιοσα... (Ιλιον πως το λενε ) τωρα μενω Μενιδι ... αλλα ετυχε και να μεινω και 5 χρονια Μαρουσι... και αλλα 15 Πάτρα... !!οπου εμεινα εχω φιλους και ωραιες αναμνησεις...

Το σκηνικο με τα παιδια ειναι απλά η εξαιρεση στο κανονα... γιατι μεσα στο μηνα αλλες 2 φορες ειχαν σκοτωθει πιτσιρικια με μηχανάκια... και ειχαν γινει πάλι τα ιδια εκτροπα πορειες με παπακια απο τους κάγκουρες φιλους τους... και καψιμο λάστιχων και burn out απο τυπους που το κράνος πρεπει να νομιζουν οτι ειναι για να μη βρεχεται το τσουλουφι τους...

Κριμα κριμα κριμα.... και εγω στεναχωριέμαι... αλλα δυστυχως ο καθενας ορίζει τη μοιρα του και οταν επιλέγεις να κάνεις καγκουριλικια και δε φοράς ουτε κράνος δυστυχως μπορει να συμβεί και το χειρότερο...


Οι γονεις τους ξέρουν τι παει να πει πίκρα....









:sad:

maintenance
04/11/2010, 20:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Στην Αθηνα γενικα τα δυτικα προάστεια ειναι τιγκα καγκουριλικι τώρα αν θέλετε δλδ να πιστευετε κατι άλλο.. τι να πω...

Εγω εμεινα 10 χρονια Νεα Λιοσα... (Ιλιον πως το λενε ) τωρα μενω Μενιδι ... αλλα ετυχε και να μεινω και 5 χρονια Μαρουσι... και αλλα 15 Πάτρα... !!οπου εμεινα εχω φιλους και ωραιες αναμνησεις...

Το σκηνικο με τα παιδια ειναι απλά η εξαιρεση στο κανονα... γιατι μεσα στο μηνα αλλες 2 φορες ειχαν σκοτωθει πιτσιρικια με μηχανάκια... και ειχαν γινει πάλι τα ιδια εκτροπα πορειες με παπακια απο τους κάγκουρες φιλους τους... και καψιμο λάστιχων και burn out απο τυπους που το κράνος πρεπει να νομιζουν οτι ειναι για να μη βρεχεται το τσουλουφι τους...

Κριμα κριμα κριμα.... και εγω στεναχωριέμαι... αλλα δυστυχως ο καθενας ορίζει τη μοιρα του και οταν επιλέγεις να κάνεις καγκουριλικια και δε φοράς ουτε κράνος δυστυχως μπορει να συμβεί και το χειρότερο...


Οι γονεις τους ξέρουν τι παει να πει πίκρα....


:sad:



δεν διαφωνω.

ΚΑι εγω μεγαλωσα στην Καλλιθεα, στην αλητεια της δεκαετιας του 80 και τωρα Ολ. Χωριο - Θρακομακεδονες. Και? αλλαξα οδηγικη συμπεριφορα?
ΟΧΙ φυσικα. Η παιδεια ειναι το Α και το Ω και οχι που ζεις, και ποια η γενικη φιλοσοφια της περιοχης.

Δεν μπορω να καταλαβω και εξοργιζομαι οταν λεγονται τετοια.

Δηλαδη, φαντασου καποιος να ζει στην Βουλιαγμενη, παντρευεται και παει στα Ανω Λιοσια.
Καβαλαει μηχανη, πεφτει ενας πανω του και τον καθαριζει.

Θα ειπωθει εδω: Δειτε που εγινε, κρανος φοραγε?

και τετοιες αλλες αηδιες. Ελπιζω να καταλαβες φιλε μου τι ηθελα να πω.

chr1s_86
04/11/2010, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από ikaros892003
το ατυχημα εγινε αρκετα κοντα στο σπιτι μου,,η πορεια που εκανε η μηχανη μονη της ειναι απεριγραπτη που σημαινει οτι πηγαιναν κοντα στα διακοσα τουλαχιστον,,,τα παιδια γυρναγαν απο παρτυ,δεν φορουσαν κρανη,τρεχαν με 200 σε ανυπαρκτο δρομο και ο οδηγος εκανε σουζα..εφυγε ο πισω και μετα εχασε τον ελενχο και ο ιδιος..τελικα δυο νεα παιδια χαθηκαν..το προβλημα δεν ειναι ιλιον η κολωνακι αλλα ολοι οι πιτσιρικαδες που οδηγαμε μηχανη τι παιδεια εχουμε πιστευω πρωτα απο το σπιτι,,ετσι και αλλιως το κρατος ειναι ανυπαρκτο κι στην οδικη παιδεια...



:sad: :sad: :sad: :sad:

maintenance
04/11/2010, 20:52
με μια 170αρα πηγαινανε απο οτι εμαθα απο ανθρωπο που ηταν παρον εκεινο το βραδυ στο Βενζιναδικο οπου και η κολωνα που πεσανε πανω.


κατα συμπτωση λιγο πιο πανω ηταν μια ομαδα ΔΙΑΣ και τρεξανε αλλα...............δυστυχως. το κοντερ εδειχνε ειπααν 170. Δεν εχει σημασια πια, αλλα στην Αγ. Νικολαου πανω απο 80 ειναι ρισκο.

granazi
04/11/2010, 21:22
κριμα. τιποτα αλλο :sad:

Λευκάδιος
04/11/2010, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
με μια 170αρα πηγαινανε απο οτι εμαθα απο ανθρωπο που ηταν παρον εκεινο το βραδυ στο Βενζιναδικο οπου και η κολωνα που πεσανε πανω.


κατα συμπτωση λιγο πιο πανω ηταν μια ομαδα ΔΙΑΣ και τρεξανε αλλα...............δυστυχως. το κοντερ εδειχνε ειπααν 170. Δεν εχει σημασια πια, αλλα στην Αγ. Νικολαου πανω απο 80 ειναι ρισκο. αμεσως μετα το συμβαν εσπευσαν δυο φιλοι μου και μπηκαν στη μεση του δρομου για να ανακοψουν τα διερχομενα αυτοκινητα.την αλλη μερα μαγαζατορας τους ειπε οτι τα παιδια ανεβοκατεβαιναν ολο το απογευμα την Αγ.Νικολαου με τουλαχιστον 150χλμ :sad:

chris_honda
04/11/2010, 23:08
:mad: :mad: :mad:

Zid
05/11/2010, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
Ελπιζω να καταλαβες φιλε μου τι ηθελα να πω. Συζήτηση να γίνεται :beer:

Shinji Ikari
07/11/2010, 16:11
Οταν βγηκαν απο το παρτυ ηταν τυφλα και οι δυο και πηγαν να κανουν σουζες στην κατηφορα. Ο συνεπιβατης ηταν δεκα επτα και μολις ειχε βγει απο την εντατικη απο τρακο με μηχανακι. Η μηχανη (gsxr) ηταν του οδηγου και το ειχε παρει προσφατα. Η γυναικα που βγηκε απο το ταξι με τα δυο παιδακια και επεσε η μηχανη πανω της δεν γλυτωσε, μας αφησε την τεταρτη.