PDA

View Full Version : Προσοχή.....



Σελίδες : 1 [2]

mikros boudas
08/11/2010, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Βέβαια κυκλοφορούν κοντά στο μύριο παράνομα όπλα εν Ελλάδι... και πολλα απο αυτα αυτοματα κιολας...ομως οταν δωσεις αδεια για νομιμη κατοχη,τοτε η χρηση πως θα ελεγχθει?καθε μερα στις ειδησεις παιζει ενα-δυο θεματα για ξεκαθαρισμα λογαριασμων...

sniper
08/11/2010, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
και πολλα απο αυτα αυτοματα κιολας...ομως οταν δωσεις αδεια για νομιμη κατοχη,τοτε η χρηση πως θα ελεγχθει?καθε μερα στις ειδησεις παιζει ενα-δυο θεματα για ξεκαθαρισμα λογαριασμων...

Tώρα μιλάς έσυ για ένα θέμα που δεν κατέχεις κι επέτρεψέ μου να ξέρω δύο πράγματα παραπάνω.

Αυτόματα όπλα (full auto) δεν κυκλοφορούν ουτε στην Αμερική νόμιμα. Τα υπόλοιπα όπως είπα παραπάνω, πριν πωληθούν, έχουν στείλει τα βαλιστικά τους στην Ασφάλεια. Οπότε όποιος κατέχει νόμιμο όπλο ξέρει ότι εάν το χρησιμοποιήσει θα τον βρουν. Αυτό σου μεγαλώνει την ευθύνη, ΑΝ ΝΟΙΩΘΕΙΣ. Ελέγχεται λοιπόν. Τα παράνομα, δεν ελέγχονται γιατί δεν υπάρχουν.

mikros boudas
08/11/2010, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Tώρα μιλάς έσυ για ένα θέμα που δεν κατέχεις κι επέτρεψέ μου να ξέρω δύο πράγματα παραπάνω.

Αυτόματα όπλα (full auto) δεν κυκλοφορούν ουτε στην Αμερική νόμιμα. Τα υπόλοιπα όπως είπα παραπάνω, πριν πωληθούν, έχουν στείλει τα βαλιστικά τους στην Ασφάλεια. Οπότε όποιος κατέχει νόμιμο όπλο ξέρει ότι εάν το χρησιμοποιήσει θα τον βρουν. Αυτό σου μεγαλώνει την ευθύνη, ΑΝ ΝΟΙΩΘΕΙΣ. Ελέγχεται λοιπόν. Τα παράνομα, δεν ελέγχονται γιατί δεν υπάρχουν. το θεμα,δυστυχως,το γνωριζω σχετικα καλα.
Στις ΗΠΑ,αγοραζεις οτιδηποτε οπλο θελεις αλλα μονο ημιαυτοματο.Και αναλογα το οπλο,μπορεις να πυροβολεις ειτε μονο σε ελεγχομενο περιβαλλον(εχουνε διαφορα κεντρα σκοποβολης) ειτε σπιτι σου.
Βεβαια ενα ημιαυτοματο οπλο,γινεται αυτοματο(παρανομη διαδικασια) σχετικα ευκολα για οποιον ασχολειται.
Εγω μιλησα για δυσκολια ελεγχου στην Ελλαδα γιατι στις Ηπα,οπως πολυ σωστα ειπες,αν κανεις κατι παρανομο με καταχωρημενο οπλο σε βρισκουν.Αν σε ενδιαφερει αυτο.Και παλι κι εκει εχουν οπλα μη καταχωρημενα κλπ κλπ κλπ αλλα δεν θα ηθελα να συγκρινω αλλο τις Ηπα και την Ελλαδα σε ενα τετοιο θεμα γιατι μονο κακο θα βγει:beer: :beer: :beer:

byron
08/11/2010, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Κάποιοι εδώ επιμένουν σε ενα φανταστικό κόσμο που νομίζουν πως ο κλέφτης θα είναι πολιτισμένος και θα τους πεί "ευχαριστώ κύριε" για την όποια κλοπή κάνει και θα τους αφήσει με χαμόγελο. Ή οτι δεν θα κάνει τίποτα και απλά θα φύγει, ειδικά αν είναι κλοπή μηχανής όπως πάνω.

Η πραγματικότητα είναι όμως πως όταν η κλοπή γίνεται παρουσία του θύματος , οι πιθανότητες είναι ενα 60-70% οτι θα κάνει κακό. Όποιος θέλει του δίνω στατιστικά...

Όσον αφορά τους ίδιους τους αστυνομικούς... ρωτήστε τους οι ίδιοι τι λένε για το τι επικρατεί έξω και αν και πως πρέπει να αντιδράσει κάποιος. Θεωρήστε οτι λέω εγώ μαλακίες και πιάστε ενα αστυνομικό έξω απο ΔΙ.ΑΣ , Α.Δ., ΟΠΚΕ, Δ και ρωτήστε τον.... μόνο προσοχή μην πέσετε απο τα σύννεφα απο αυτά που θα ακούσετε.

Εν κατακλείδι για να μην το κουράζω... ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ FAN ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ... όμως δεν θέλω να γίνω και θύμα επιλογής του όποιου κακοποιού στοιχείου επειδή ΕΤΣΙ του κάπνισε εκείνη την στιγμή.


Αν ανησυχείς (πιθανόν δικαιολογημένα αν μένεις απόμερα) για τον κλέφτη που θα μπουκάρει σπίτι σου, ξέρεις τι μπορείς να κάνεις. Αδειες κυνηγού μπορούν να πάρουν και οι τυφλοί.
Το να ανησυχείς για το ενδεχόμενο live κλοπής του οχήματος σου, θέλοντας να έχεις την "επιλογή", δλδ κουμπούρι πάει αλλού και μακριά. Τα 1-2-3-10 περιστατικά δεν δικαιολογούν τέτοιες "επιλογές". Αν σου κάτσει, δώστο το ρημάδι να ΄χεις το κεφαλι σου ήσυχο. Τον super γκούφη για 3-4-5.000? θα κάνεις?

Σε ότι αφορά τους αστυνομικούς που επικαλείσαι και τι επικρατεί έξω, κράτα ένα μέτρο. Το target group της δουλειάς τους είναι ο υπόκοσμος και για αυτό πληρώνονται. Το target group το δικό μου είναι οι γιαγιάδες που ενημερώνουν βιβλιάρια με την σύνταξη τους. Ούτε την δική μου άποψη ότι όλα είναι ρόδινα θα κρατήσεις, ούτε της ΔΙΑΣ που έχουν νταλαβέρια με εγκληματίες.

sniper
08/11/2010, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
....
Εγω μιλησα για δυσκολια ελεγχου στην Ελλαδα γιατι στις Ηπα,οπως πολυ σωστα ειπες,αν κανεις κατι παρανομο με καταχωρημενο οπλο σε βρισκουν.Αν σε ενδιαφερει αυτο.Και παλι κι εκει εχουν οπλα μη καταχωρημενα κλπ κλπ κλπ αλλα δεν θα ηθελα να συγκρινω αλλο τις Ηπα και την Ελλαδα σε ενα τετοιο θεμα γιατι μονο κακο θα βγει:beer: :beer: :beer:


Για την Ελλάδα μίλαγα.

Κι εδώ σε βρίσκουν εύκολα.

mikros boudas
08/11/2010, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Για την Ελλάδα μίλαγα.

Κι εδώ σε βρίσκουν εύκολα. αν εχεις νομιμο ναι,τα μπερδεψα μαν:beer:
αν ομως ανοιξει η "αγορα",τα νομιμα θα αρχισουν να αλλαζουν χερια και νομιμοτητα,θα μπλεχτουν στην μεση(ακομα περισσοτερο απο τωρα) αστυνομικοι και πολιτικοι....αγιοι της νυχτας και τα ρεστα...

sniper
08/11/2010, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
αν εχεις νομιμο ναι,τα μπερδεψα μαν:beer:
αν ομως ανοιξει η "αγορα",τα νομιμα θα αρχισουν να αλλαζουν χερια και νομιμοτητα,θα μπλεχτουν στην μεση(ακομα περισσοτερο απο τωρα) αστυνομικοι και πολιτικοι....αγιοι της νυχτας και τα ρεστα...

Μόλις κατέρριψες το γεγονός ότι γνωρίζεις.... Ούτε καν την νομοθεσία ξέρεις.

Ποιο εύκολα γίνεσαι πρωθυπουργός παρά αυτό που λες.

Το θέμα μας δεν είναι αυτό όμως....

Το θέμα ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να είναι να ζούμε σε μια χώρα που δεν φοβόμαστε να βγούμε βόλτα με την μηχανή μας νύχτα.

Όποιος την έχει δει Τσακ Νόρρις κλπ ας κάνει ότι καταλαβαίνει και ας αναλάβει το κόστος των πράξεών του.

Over and Out.

mikros boudas
08/11/2010, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μόλις κατέρριψες το γεγονός ότι γνωρίζεις.... Ούτε καν την νομοθεσία ξέρεις.

Ποιο εύκολα γίνεσαι πρωθυπουργός παρά αυτό που λες.

Το θέμα μας δεν είναι αυτό όμως....

Το θέμα ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να είναι να ζούμε σε μια χώρα που δεν φοβόμαστε να βγούμε βόλτα με την μηχανή μας νύχτα.

Όποιος την έχει δει Τσακ Νόρρις κλπ ας κάνει ότι καταλαβαίνει και ας αναλάβει το κόστος των πράξεών του.

Over and Out. ειπα ΑΝ αλλαξει η νομοθεσια και γεμισουμε νομιμα,οχι με την υπαρχουσα νομοθεσια...
:beer:

mikros boudas
08/11/2010, 12:23
βασικα,χρησημοποιεις οπλα για αθλητικους/κυνηγετικους σκοπους?εγω οχι,οποτε στανταρ θα τα ξερεις καλυτερα τα πραγματα απο εμενα.
τεσπα,ειπα και πριν πως ειμαι αντιθετος σε τυχουσα αλλαγη της νομοθεσιας(οχι πως υπαρχει κατι στα σκαρια αλλα η συζητηση πηγε εκει):beer: :beer:

ggs
08/11/2010, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Όπως επίσης και τα πολλά Free Willy

τι ωραία ταινια...

έκλαψες κι εσυ , εεε ? :lol:

ggs
08/11/2010, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
@ggs
το ίδιο και το να κάθεσαι στον αντίχειρα και να κάνεις προσευχή όταν ο άλλος παίζει ζάρια με την ύπαρξη σου. Προτιμώ λοιπόν τον δικό μου τρόπο... εσύ κάντο με τον δικό σου.

@ gandalf..


Ζάρια με την ύπαρξη μου παίζουν (και παίζω) καθημερινά με εκατοντάδες ανθρώπους…

Ταρίφες , Ι.Χδες , γιατρούς , δήμους , ΥΠΕΧΩΔΕ…. Κ.λ.π.

Ο τρόπος σου είναι να τους «καθαρίζεις» ? ρισπεκτ ….. John Rambo

Gandalf dr685sm
08/11/2010, 12:44
ανόμοιες συγκρίσεις... άτοπα παραδείγματα... οτι να ναι.

Δεν ωφελεί να το συνεχίσω.

Εχετλαίος
08/11/2010, 12:47
Προφανώς άτοπο να σχολιάσω πόσοι νόμιμοι κουμπουροφόροι υπάρχουν στην Κρήτη με βγαλμένες άδειες από βουλευτές/πολιτευτές;

byron
08/11/2010, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
ειπα ΑΝ αλλαξει η νομοθεσια και γεμισουμε νομιμα,οχι με την υπαρχουσα νομοθεσια...
:beer:

Όταν θα κυκλοφορεί και ο κουτσός Μάριος με το ζωνάρι λυμένο και με Desert Eagle παραμάσχαλα (κάτι μικρότερο θα χαλάει το image), μικρή σημασία θα έχει αν θα είναι νόμιμο ή παράνομο.

the who
08/11/2010, 12:51
Αιμα και σφαιρες στην ασφαλτο.Μια ταινιαααααα...:(

sniper
08/11/2010, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Όταν θα κυκλοφορεί και ο κουτσός Μάριος με το ζωνάρι λυμένο και με Desert Eagle παραμάσχαλα (κάτι μικρότερο θα χαλάει το image), μικρή σημασία θα έχει αν θα είναι νόμιμο ή παράνομο.

Μιλάμε για όπλα όπως μιλάμε για μΠιστόλια μηχανάκια και πόσο τάπα πάμε... :lol: :lol:

FestoNero
01/12/2010, 22:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
λοιπον,τα πραγματα ειναι απλα gandalf.
αρχικα επετρεψε μου να ξερω πολλα πραγματα παραπανω για δικανικη ψυχολογια/επιστημη και το πως διαμορφωνονται οι στατιστικες.
με αυτο ως βαση,να ξερεις πως ενα "κλεφτης" θελει να κανει την δουλεια του οσο πιο γρηγορα και αθορυβα μπορει.αν δε του προβαλεις αντισταση,δεν προκειται να σου κανει τιποτα(εκτος αν μιλαμε για ψυχοπαθη που δεν θελει να σε κλεψει αλλα να σε κανει ραγου).
αν ομως αρχισεις τις μαγκιες,καρατιες,κουβεντες και τεηζερ,τοτε και μπουνιδι θα φας και πιστολοδι και μαχαιριδι και πατουχιδι.γιατι προεβαλλες αντισταση,και ναι,ειναι εντελως χαζο να προβαλεις αντισταση οταν δεν εχεις διοδο διαφυγης.το να κουβαλας μαζι σου μαχαιρια,τεηζερ,οπλα,χειροβομβιδες κλπ δεν θα σε βοηθησει γιατι οταν χρειαστει,ειτε δε θα το χρησιμοποιησεις ειτε θα το χρησιμοποιησεις λαθος,οπως εχει γινει παρα παρα πολλες φορες.
και στον Καναδα εχουν χαλαρους νομους για οπλα αλλα δε σκοτωνονται επειδη δεν ειναι triggerhappy εθνος οπως οι Αμερικανοι.Και εδω στην Ελλαδα πολλοι ειναι οι μπατσο/στρατοκαβλοι μη ενστολοι που πολυ θα γουσταραν τετοια φαση. Επέτρεψε μου να διαφωνήσω, ξέρω τουλάχιστον 3 περιπτώσεις που πρώτα έφαγαν ξύλο τα θύματα, χωρίς να προλάβουν να καταλάβουν τι συμβαίνει, και μετά τους λήστεψαν. Πλέον έτσι λειτουργουν, είναι πιο βολικό γιατί δε προλαβαίνει το θύμα να σκεφτεί να αντισταθεί. Σοκ από τα χτυπήματα "δε πιστεύω τι μου συμβαίνει"+αδυναμία αντίστασης λόγω πόνου=φεύγουμε με τα λεφτά ανενόχλητοι.

daz
01/12/2010, 23:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Βέβαια κυκλοφορούν κοντά στο μύριο παράνομα όπλα εν Ελλάδι...

Και πάνω απ' τα μισά από δαύτα είναι στην Κρήτη ε? :lol:

pilotos_xtreme
02/12/2010, 00:08
εγω ξερω οτι τουλαχιστον στο κεντρο, κ οταν λεω κεντρο εννοω απο καλλιθεα ως και ομονοια, κλεβουν ασυστολα. τα παντα , απο παπακια 20ετιας ως και 1000ρια καινουργια.

το φαινομενο εχει παρει μεγαλες διαστασεις. καθε μερα ακουω κ κατι καινουργιο.

τις προαλλες ενα cbr 600rr ενος φιλου, εκανε φτερα κ το παιδι κλαιει ακομα τα λεφτα του.


εναν εγω περιμενω να πετυχω , που κοιμαμαι και αργα, εναν μονο


φυλαξτε τα ρουχα και τις μηχανες σας μαγκες.

daz
02/12/2010, 00:15
Το γιαταγάνι είναι η λύση..

Αλλά μόνο για όσους έχουν χώρο κάτω απ' τη σέλα.

Εγώ πάντως έχω φυσοκάλαμο με βελάκια όπως οι Νίτζα. :ninja:


Για όσους έχουν bmw ή Varadero φυσικά τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά. Την ώρα που θα σας πλησιάσει κατεβείτε και αφήστε τη μηχανή να πέσει πάνω του. Εκεί θα μείνει μέχρι να έρθει η αστυνομία. :wave2:

R0t0ras
02/12/2010, 14:08
Διαβάζοντας από την αρχή μέχρι το τέλος,κατάλαβα ότι υπάρχουν πολλές απόψεις...
Η δική μου,μετά από κλοπή μηχανής και αυτοκινήτου μέσα σε 6 μήνες,είναι απλή..αυτή την φορά ακόμα και άλλον να κλέβουνε,μαύρο φίδι που τους έφαγε!
Δουλέυω από μικρό παιδί,κυριολεκτικά,έχω φάει χίλια σκατά και θα φάω άλλο ένα τρίς μέχρι να πεθάνω,δεν θα επιτρέψω σε κανέναν πσταρά να παίζει με ότι εγω με πόνο/υδρώτα και αίμα απόκτησα!!Έχω φτάσει σε τέτοιοο σημείο που θα κυριολεκτικά θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου και όχι μόνο,όχι για να μην με κλέψει αλλά να μην φύγει ποτέ από εκεί!Με ότι συνεπάγεται αυτό.
Στη φυλακή τουλάχιστον όλα είναι τζάμπα και θα έχω πάρει και την ευχαρίστηση!
Το ξέρω ότι οι περρισότεροι,αν όχι όλοι θα θεωρήσουν παράλογα και ελαφρόμυαλα τα πιστεύω μου αλλά ελπίζω να μην χρειαστεί να μάθετε πως είναι να σου πέρνουν τον κόπο μιας ζωής εν μία νυκτή, και να μένετε και άνεργοι μετά..Όλα μέσα σε λιγότερο από χρόνο..

Φιλικά πάντα,
Θ.

gs 500 f
02/12/2010, 15:05
μια ειναι η λυση.......

αυτοφωρη διαδικασια οταν ανακαλυπτετε η συλλανβανετε ο δραστης!


αναστολη της ποινης για 5 χρονια την πρωτη φορα και την δευτερη μη αναστελουσα και μη εξαγορασιμη!!!!εαν δε αυτο συμβει μεσα στην 5 ετια επιπλεον και την φυλακα που σου εχει επιδικασθει την πρωτη φορα!

αλλα οταν κλεβουν και τον εχουν πιασει μια δυο τρεις φορες και τον βγαζει εξω μεχρι να γινει το δικαστηριο και την εξαγοραζει τοτε μην περιμενουναι οτι θα μοιωθουν οι κλοπες!

ilias integra R
02/12/2010, 15:32
Σε ποια χωρα οταν σε πιασουν να κλεβεις σε δικαζουν και σου κοβουν τα χερια κυριολεκτικα?

Νομιζω στην Ινδια ή κανω λαθος?


ωραια τακτικη παντως!!!

alexxxcbr
02/12/2010, 15:46
Προχτες κλεψανε την 6 μηνων hayabusa ενος παιδιου απο Κυψελη μερα μεσημερι.


Θα ερθουν και χειροτερα........



:evil: :evil:

PortisHead
02/12/2010, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από ilias integra R
Σε ποια χωρα οταν σε πιασουν να κλεβεις σε δικαζουν και σου κοβουν τα χερια κυριολεκτικα?

Νομιζω στην Ινδια ή κανω λαθος?


ωραια τακτικη παντως!!!


Sharia - Islamic Law

http://en.wikipedia.org/wiki/Sharia

:wave2:

liakaros
02/12/2010, 22:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexxxcbr

Θα ερθουν και χειροτερα........

:evil: :evil:

Ω,ναι...

Γι αυτο ο καθενας να λαμβανει τα μετρα του σιγα σιγα...:wacko:


218798

Tpap
02/12/2010, 22:37
5-7

:beer: :beer:

z_armagedon
02/12/2010, 23:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από R0t0ras
Διαβάζοντας από την αρχή μέχρι το τέλος,κατάλαβα ότι υπάρχουν πολλές απόψεις...
Η δική μου,μετά από κλοπή μηχανής και αυτοκινήτου μέσα σε 6 μήνες,είναι απλή..αυτή την φορά ακόμα και άλλον να κλέβουνε,μαύρο φίδι που τους έφαγε!
Δουλέυω από μικρό παιδί,κυριολεκτικά,έχω φάει χίλια σκατά και θα φάω άλλο ένα τρίς μέχρι να πεθάνω,δεν θα επιτρέψω σε κανέναν πσταρά να παίζει με ότι εγω με πόνο/υδρώτα και αίμα απόκτησα!!Έχω φτάσει σε τέτοιοο σημείο που θα κυριολεκτικά θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου και όχι μόνο,όχι για να μην με κλέψει αλλά να μην φύγει ποτέ από εκεί!Με ότι συνεπάγεται αυτό.
Στη φυλακή τουλάχιστον όλα είναι τζάμπα και θα έχω πάρει και την ευχαρίστηση!
Το ξέρω ότι οι περρισότεροι,αν όχι όλοι θα θεωρήσουν παράλογα και ελαφρόμυαλα τα πιστεύω μου αλλά ελπίζω να μην χρειαστεί να μάθετε πως είναι να σου πέρνουν τον κόπο μιας ζωής εν μία νυκτή, και να μένετε και άνεργοι μετά..Όλα μέσα σε λιγότερο από χρόνο..

Φιλικά πάντα,
Θ.

:smokin:

Φιλικα ποτε. Σε καταλαβαίνω τοσο που δε φανταζεσαι ποσο.

Φιλικα ποτε. Με τοσο μισος που δεν μπορω να το περιγραψω με λογια. Μονο αν δωσει ο Θεος και πετυχω εναν.

notakos600
03/12/2010, 00:50
Καθότι ευέξαπτος και νευρικός το κόβω λιγάκι χλωμό να συγκρατηθώ ή να ''υπακούσω'' σε κανέναν πουσταρ@ που θα έρθει με σκοπό να με κλέψει ή να με σκοτώσει.
Οπότε καλύτερα να ευχόμαστε όλοι να μην τύχει σε εμάς.

supermotard13
11/12/2010, 02:35
"Η πραγματικότητα είναι όμως πως όταν η κλοπή γίνεται παρουσία του θύματος , οι πιθανότητες είναι ενα 60-70% οτι θα κάνει κακό" ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΤΟ 100% ΘΑ ΚΛΕΨΕΙ ΤΟ ΑΥΤ/ΤΟ - ΜΟΤΟΡΙ ΣΟΥ - ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΙ. ΕΓΩ ΘΑ ΤΑΧΘΩ ΜΕ ΤΗ ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ Ο liakaros GIATI PRAGMATIKA EINAI TO MONO ΠΟΥ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ

LiakosVstrom
11/12/2010, 09:45
αν και θα προτιμούσα να κουβαλάω κουμπούρι,
μια λύση είναι να βάλεις gps στη μηχανή ή ασφάλεια κλοπής.

επειδή διάβασα διάφορα για τρομολαγνεία, για παιδιά των λουλουδιών, για ουτοπίες, για Κρητικούς κλπ...
σαν παθών έχω να πω ένα πράγμα.
τη δικιά μου μηχανή δεν την βρίσκω πλέον. πάει.
αν όμως φάνε φίλου/αδερφού μου θα πάω να βρω το κλεφτρόνι της περιοχής με ένα ρόπαλο και θα του σπάσω τα χέρια.
και θα του πω.. αν δεν είναι η μηχανή σε 2 μέρες πίσω θα σου σπάσω και το κεφάλι. so simple. δηλαδή δούλευα εγώ τόσο καιρό για να έρθει ο μούλος που γουστάρει το εύκολο χρήμα να μου τη φάει; μπαααααα.... αυτά να τα κάνετε εσείς οι καλοί χριστιανοί. εγώ δεν πιστεύω sorry.
και άμα θέλετε να κουβαλάτε βαζελίνη μαζί σας να σας ρίξουν κι έναν στα γρήγορα.

γιατί άλλη λύση δεν υπάρχει. η αστυνομία τα κλεφτρόνια τα ξέρει και δεν τους κάνει τίποτα. κι αν τους πιάσουν την επόμενη είναι έξω. τρεχαγυρευόπουλος.