PDA

View Full Version : Προσοχή.....



Σελίδες : [1] 2

LiakosVstrom
03/11/2010, 12:20
κλέβουν ασύστολα. Φαντάζομαι θα το έχετε πάρει χαμπάρι.

Μου έλεγαν διάφορα σκηνικά και λέω να τα μοιραστώ να έχετε λίγο το νου σας.

Σκηνικό 1ο - κάπου στην Πειραιώς:
TDM σταματάει σε φανάρι. Μπροστά του Varadero "ρίχνει" ένα πορτοφόλι και φεύγει. Ο τύπος στο TDM βγάζει stand και πάει να σηκώσει το πορτοφόλι. Πίσω του έχει κατέβει ο συνοδηγός από ένα δικάβαλο παίρνει τη μηχανή και την κάνουν.


Σκηνικό 2ο :
Σταματάει ένα παλικάρι για να βάλει βενζίνη. Από πίσω του σκάει δικάβαλο.. κατεβαίνει ο συνοδηγός του κολλάνε ένα πιστόλι στο δόξα πατρί, του ρίχνουν μερικές σφαλιάρες, παίρνουν το mega scooter και φεύγουν. Την επόμενη μέρα γίνεται ληστεία με το μηχανάκι του όμως οι κλέφτες δεν το παρατάνε.


Σκηνικό 3ο - Village Ρέντη:
Κλεφτρόνι προσπαθεί να κλέψει ένα street απειλώντας τον οδηγό με όπλο. Ο άλλος νομίζοντας πως είναι ψεύτικο πάει να φύγει. Το κλεφτρόνι τον κοπανάει 2-3 φορές στο κράνος με το όπλο αλλά ο άλλος την κάνει. Ακριβώς από πίσω ζευγάρι σε v-strom κοιτάει το σκηνικό έχοντας μείνει άναυδοι. Το κλεφτρόνι γυρνάει, τους βλέπει, τους απειλεί με το όπλο.. παίρνει το v-strom και φεύγει.


Σκηνικό 4ο - πάλι κάπου στην Πειραιώς:
2 φίλοι με street σταματάνε σε φανάρι. από πίσω έρχοντε 2 άλλα street 2κάβαλα. κατεβαίνουν, τους πλακώνουν στο ξύλο, τους παίρνουν τις μηχανές και την κάνουν.


Για κλοπές σε σταθμευμένες μηχανές δεν το συζητάμε... πριν από μερικές μέρες έκοψαν ολόκληρο δέντρο και πήραν ένα Duke που ήταν δεμένο στο δέντρο.


:sick: :sick:


edit: αυτά δεν μου τα έλεγε κάποιος τυχαίος που το άκουσε από γνωστό γνωστού του θείου του μπατζανάκη... έχουν συμβεί όντως.

nickald
03/11/2010, 12:26
Ρε πστ μου

Δηλαδη ουστε στο φαναρι δεν πρεπει να σταματαμε?

S.Nikos
03/11/2010, 12:29
:eek: :eek: :eek:

Joyrider
03/11/2010, 12:35
Μιλάτε σοβαρά έτσι? Δεν κάνετε πλάκα?

Δηλαδή δεν θα ανησυχώ μήπως με κλέψουν αλλά πότε θα με κλέψουν για να μην φάω και ξύλο ή με σκοτώσουν..:eek:

Αν είναι δυνατόν :cry:

chester24
03/11/2010, 12:38
Ρε γαμωτο τι θα γινει επιτελους με τα κωλοπαιδα?? Θα πρεπει να φτασουμε στο σημειο να κουβαλαμε κατι τετοιο επανω μας μου φαινεται για να τελειωνει το παραμυθι.. :mad: :mad:


217628

Gandalf dr685sm
03/11/2010, 14:04
Νο1... ποτέ δεν αφήνουμε τα κλειδιά στην μίζα. Ακόμα και αν η μηχανή είναι στην οπτική μας ακτίνα.
Νο2... πάντα κουμπωμένη πρώτη στα φανάρια σε περιοχές υψηλής εγκληματικότητας και ώρες μεταμεσονύχτιες (κυρίως).
Νο3... ΤΣΕΚΑΡΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΘΡΕΦΤΕΣ.. πέρα απο την οδική ασφάλεια, πέρα απο περιστατικά σαν και αυτό , είναι πολλές οι περιπτώσεις που υπάρχουν τζιμάνια που ακολουθούν απο απόσταση για να δουν που αφήνουμε τις μηχανές και να τις κάνουν δικές τους ύστερα.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΡΑΙΑ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ πλέον! Πρέπει να το κατανοήσουμε καλά αυτό. Δεν είναι η δεκαετία του 80-90-00. Έχουν αλλάξει τα πράγματα και ο τρόπος δράσης του κάθε εγκληματία. Πόσο μάλλον όταν μπορεί να βρεί και όπλο με 200-300 ευρώ στον δρόμο.

Hornet_08
03/11/2010, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από chester24
Ρε γαμωτο τι θα γινει επιτελους με τα κωλοπαιδα?? Θα πρεπει να φτασουμε στο σημειο να κουβαλαμε κατι τετοιο επανω μας μου φαινεται για να τελειωνει το παραμυθι.. :mad: :mad:


Κουβαλωντας κατι τετοιο πανω σου απλα αυξανεις τις πιθανοτητες να πεθανεις.

manhunter
03/11/2010, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
Κουβαλωντας κατι τετοιο πανω σου απλα αυξανεις τις πιθανοτητες να πεθανεις.

Κάτι τέτοιο ίσως...?


217635

Gandalf dr685sm
03/11/2010, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08:
Κουβαλωντας κατι τετοιο πανω σου απλα αυξανεις τις πιθανοτητες να πεθανεις.

ή να την γλυτώσεις εσύ και η περιουσία σου.

Το ρίσκο είναι το ίδιο έτσι και αλλιώς.

the who
03/11/2010, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
ή να την γλυτώσεις εσύ και η περιουσία σου.

Το ρίσκο είναι το ίδιο έτσι και αλλιώς.

Ωπα ρε κουλαρετε λιγο.

sniper
03/11/2010, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
ή να την γλυτώσεις εσύ και η περιουσία σου.

Το ρίσκο είναι το ίδιο έτσι και αλλιώς.

Τα χεις εντελώς χαμένα, έτσι;

Εχετλαίος
03/11/2010, 14:48
GUNS GUNS GUNS!
:a8:



















































AND ROSES!

Lioulios
03/11/2010, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
:a8:
...AND ROSES! Only to the Paradise city
:wave2:

webassasin
03/11/2010, 15:28
με το taser πιστευω θα βγαλεις ακρη.
νομιζω ειναι και νομιμο?
μην πεσετε πανω μου.

jpag
03/11/2010, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
κλέβουν ασύστολα. Φαντάζομαι θα το έχετε πάρει χαμπάρι.

Μου έλεγαν διάφορα σκηνικά και λέω να τα μοιραστώ να έχετε λίγο το νου σας.

Σκηνικό 1ο[/B

[B]Σκηνικό 2ο :

Σκηνικό 3ο - Village Ρέντη:

......

ζευγαρι σταματα βραδυ ι.οδο και αγ.αννης στο φαναρι και βγαινουν απο το πουθενα κρυμενοι 2 τυποι και τους αρχιζουν με τις ταβλες!!!!!!

ολα αυτα που αναφερεις ποιο πανω εχουν δημοσιευτει και ισχυουν :( :confused: :confused: :confused:

sniper
03/11/2010, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
με το taser πιστευω θα βγαλεις ακρη.
νομιζω ειναι και νομιμο?
μην πεσετε πανω μου.

όσο νόμιμο και το cz75 πιο πάνω....

manhunter
03/11/2010, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
όσο νόμιμο και το cz75 πιο πάνω....


Nαι αλλα για βολές είναι ότι πρέπει



:lol: :lol: :lol:

STOYBI
03/11/2010, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpag
ζευγαρι σταματα βραδυ ι.οδο και αγ.αννης στο φαναρι και βγαινουν απο το πουθενα κρυμενοι 2 τυποι και τους αρχιζουν με τις ταβλες!!!!!!

ολα αυτα που αναφερεις ποιο πανω εχουν δημοσιευτει και ισχυουν :( :confused: :confused: :confused:


Στο συγκεκριμενο φαναρι ξερω δυο περιπτωσεις ακριβως ιδιες ( ατομα με ξυλα στα χερια...)

:sick:

Gi_4ce
03/11/2010, 16:06
Ε δεν το πιστευω ρε πστ μου!

Εχθές βραδυ, 1 η ωρα στην Καποδιστρίου με Κηφισίας, με κατεύθυνση την Νεα Ιωνία.

Σταματάω στο φανάρι και ερχεται ενα παληκαρι απο αριστερά μου με ενα R1 2002 μπλε.
Δεξιά έρχεται ΚΟΛΛΗΤΑ ενα Fazer 600 δικάβαλο κόκκινο, το παλιό, το πρώτο που κυκλοφόρησε.

Με παραξενεύει που ήρθε τόσο κοντά και του λεω, "ρε φιλαρακι, κοριούς θα πιασουμε..."

Εκεί πετυχαίνω με την άκρη του ματιού μου αυτον με το R1 να κανει ελιγμό να μπει μπροστά μου ενω ο συνοδηγός του Fazer βγάζει μαχαίρι.

Ευτυχώς είχα μια πρώτη μεσα και πρόλαβα και την έκανα.

Πρεπει να επεσε κυνηγητό μέχρι τα φανάρια στην Ηρακλείου. Λεω πρέπει γιατι εγω εβλεπα κατι φώτα πίσω και προσπαθούσα να πιάνω όλον τον δρόμο για να μην μου την πέσουν.

Την Ηρακλείου την πέρασα κάθετα με κόκκινο με καμιά 80άρα στο κοντέρ.

Αυτοί σταματήσανε.

SVX
03/11/2010, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
κλέβουν ασύστολα. Φαντάζομαι θα το έχετε πάρει χαμπάρι.




Σκηνικό 3ο - Village Ρέντη:
Κλεφτρόνι προσπαθεί να κλέψει ένα street απειλώντας τον οδηγό με όπλο. Ο άλλος νομίζοντας πως είναι ψεύτικο πάει να φύγει. Το κλεφτρόνι τον κοπανάει 2-3 φορές στο κράνος με το όπλο αλλά ο άλλος την κάνει. Ακριβώς από πίσω ζευγάρι σε v-strom κοιτάει το σκηνικό έχοντας μείνει άναυδοι. Το κλεφτρόνι γυρνάει, τους βλέπει, τους απειλεί με το όπλο.. παίρνει το v-strom και φεύγει.




Αυτο το σεναριο θα ηθελα να το δω να παιζει στην ΚΡΗΤΗ... :smokin:

Hornet_08
03/11/2010, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
ή να την γλυτώσεις εσύ και η περιουσία σου.

Το ρίσκο είναι το ίδιο έτσι και αλλιώς.

Δε παμε καλαααααα :wave2:


Αν βγαλεις πιστολι σε ατομο που εχει πιστολι ειναι το ποιο πιθανο να στην "αναψει"
Αν βγαλεις πιστολι σε ατομο που εχει μαχαιρι θα σε μαχαιρωσει σιγουρα.


Να γλυτωσεις την περιουσια σου... δεν το βλεπω.

sniper
03/11/2010, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
....
Αν βγαλεις πιστολι σε ατομο που εχει μαχαιρι θα σε μαχαιρωσει σιγουρα.
......



Να δεις Indiana Jones

vaska
03/11/2010, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
GUNS GUNS GUNS!
:a8:




AND ROSES!


Εσύ από την Κρήτη είσαι εεεε???. Εσείς εκεί ξέρετε από καλό ελαιόλαδο, από όπλα και από κάτι άλλο που μου διαφεύγει τώρα.....

:bigcry: :bigcry: :bawl: :bawl:

vaska
03/11/2010, 16:39
Πάντως ρε παλικάρια εκεί απάνω στα μέρη σας έχετε γίνει χειρότερα από ζούγκλα. Εμείς εδώ επαρχία είμαστε λίγο καλύτερα ακόμα.Για πόσο δεν το ξέρω αλλά προς το παρόν τα πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά όπως λεκανοπέδιο.


Τι να πω με αυτά που ακούω και διαβάζω ......

Να μη σου κάτσει είναι γιατί άμα ο άλλος είναι αποφασισμένος, την έκατσες τη βάρκα , που λέει και ο πάνσοφος λαός μας.

DimChios
03/11/2010, 16:47
φακ φακ φακ!
Για την κατασταση!

Ολα τα αλλα που λετε ειναι μλκιες!

Ichigo
03/11/2010, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
Ε δεν το πιστευω ρε πστ μου!

Εχθές βραδυ, 1 η ωρα στην Καποδιστρίου με Κηφισίας, με κατεύθυνση την Νεα Ιωνία.

Σταματάω στο φανάρι και ερχεται ενα παληκαρι απο αριστερά μου με ενα R1 2002 μπλε.
Δεξιά έρχεται ΚΟΛΛΗΤΑ ενα Fazer 600 δικάβαλο κόκκινο, το παλιό, το πρώτο που κυκλοφόρησε.

Με παραξενεύει που ήρθε τόσο κοντά και του λεω, "ρε φιλαρακι, κοριούς θα πιασουμε..."

Εκεί πετυχαίνω με την άκρη του ματιού μου αυτον με το R1 να κανει ελιγμό να μπει μπροστά μου ενω ο συνοδηγός του Fazer βγάζει μαχαίρι.

Ευτυχώς είχα μια πρώτη μεσα και πρόλαβα και την έκανα.

Πρεπει να επεσε κυνηγητό μέχρι τα φανάρια στην Ηρακλείου. Λεω πρέπει γιατι εγω εβλεπα κατι φώτα πίσω και προσπαθούσα να πιάνω όλον τον δρόμο για να μην μου την πέσουν.

Την Ηρακλείου την πέρασα κάθετα με κόκκινο με καμιά 80άρα στο κοντέρ.

Αυτοί σταματήσανε.

Εν τω μεταξύ εκεί πηγαιοέρχομαι σχεδόν κάθε μέρα τις ώρες που λες. :uplate: Ευτυχώς κυκλοφορώ με Ληστή οπότε δε φοβάμαι :D Τι να κλέψουν, το μαμίσιο μπουρί του; :lol:

Xrated
03/11/2010, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
Ε δεν το πιστευω ρε πστ μου!

Εχθές βραδυ, 1 η ωρα στην Καποδιστρίου με Κηφισίας, με κατεύθυνση την Νεα Ιωνία.

Σταματάω στο φανάρι και ερχεται ενα παληκαρι απο αριστερά μου με ενα R1 2002 μπλε.
Δεξιά έρχεται ΚΟΛΛΗΤΑ ενα Fazer 600 δικάβαλο κόκκινο, το παλιό, το πρώτο που κυκλοφόρησε.

Με παραξενεύει που ήρθε τόσο κοντά και του λεω, "ρε φιλαρακι, κοριούς θα πιασουμε..."

Εκεί πετυχαίνω με την άκρη του ματιού μου αυτον με το R1 να κανει ελιγμό να μπει μπροστά μου ενω ο συνοδηγός του Fazer βγάζει μαχαίρι.

Ευτυχώς είχα μια πρώτη μεσα και πρόλαβα και την έκανα.

Πρεπει να επεσε κυνηγητό μέχρι τα φανάρια στην Ηρακλείου. Λεω πρέπει γιατι εγω εβλεπα κατι φώτα πίσω και προσπαθούσα να πιάνω όλον τον δρόμο για να μην μου την πέσουν.

Την Ηρακλείου την πέρασα κάθετα με κόκκινο με καμιά 80άρα στο κοντέρ.

Αυτοί σταματήσανε.
Μπραβο για τα αντανακλαστικα σου φιλε και την επομενη ακομα πιο υποψιασμενος.Παντως ειναι τουλαχιστον αφελες να νομιζει κανεις οτι αν κουβαλαει κατι πανω του εχει ελπιδες?Δηλαδη τι σε καθε φαναρι θα βγαζει εξω οτι κουβαλαει η μηπως πιστευει οτι θα το βγαλει γρηγοτερα απο τους κλεφτες?

Gi_4ce
03/11/2010, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
...την επομενη...

Βασικά αποφασισα την επόμενη, να μην υπάρξει...

Σταματάω, ελέγχω ΚΑΛΑ αν ερχεται αμάξι και καίω το φανάρι.

ΠΟΤΕ σταματημένος ΜΟΝΟΣ σε φαναρι βραδιατικα.

:beer:

(κραξτε ελευθερα :lol: :lol: )

devil's animal
03/11/2010, 17:33
ολα παιζουν πλεον, δυστυχως...:sad: :( :mad:

vrider
03/11/2010, 17:53
Ασχετο αλλα μου εκανε εντυπωση.

Εδω και δυο μερες εχουν εξω απο την πορτα μου κολλημενο σημα εκτελεσεως εργασιων απο το Δημο.

Εργασιες ομως δεν ειδα, και ρωτησα τον γειτονα τι γινεται τελως παντων με τις εργασιες.

Τελικα ο Δημος ειχε παρκαρει λιγο πιο κει τη μπουλντοζα και το σκαπτικο προκειμενου να ξεκινησει εργασιες στις 2/11 και χθες το βραδυ τους τα 'σηκωσανε'!

Μα ρε πστ μου τη μπουλντοζα και το σκαπτικο βρηκανε να κλεψουνε?:confused:

Xrated
03/11/2010, 17:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από vrider
Ασχετο αλλα μου εκανε εντυπωση.

Εδω και δυο μερες εχουν εξω απο την πορτα μου κολλημενο σημα εκτελεσεως εργασιων απο το Δημο.

Εργασιες ομως δεν ειδα, και ρωτησα τον γειτονα τι γινεται τελως παντων με τις εργασιες.

Τελικα ο Δημος ειχε παρκαρει λιγο πιο κει τη μπουλντοζα και το σκαπτικο προκειμενου να ξεκινησει εργασιες στις 2/11 και χθες το βραδυ τους τα 'σηκωσανε'!

Μα ρε πστ μου τη μπουλντοζα και το σκαπτικο βρηκανε να κλεψουνε?:confused:
Πραγματικα ειναι παραδοξο γιατι αυτουσια μου φαινεται αδυνατο να την πουλησουν,αλλα και για ανταλλακτικα εξισου δυσκολο.Παρολαυτα ριξε μια ματια στις τιμεςhttp://www.car.gr/classifieds/builders/?category=&registration-to=&price-to=&exterior_color=&engine_power-to=&mileage-from=&price-from=&variant=&modified=&or=d&engine_power-from=&significant_damage=&hi=&so=pr&rg=&fuel_type=&mileage-to=&offer_type=sale&make=&registration-from=

Aggelos_SV
03/11/2010, 18:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από vrider
Ασχετο αλλα μου εκανε εντυπωση.

Εδω και δυο μερες εχουν εξω απο την πορτα μου κολλημενο σημα εκτελεσεως εργασιων απο το Δημο.

Εργασιες ομως δεν ειδα, και ρωτησα τον γειτονα τι γινεται τελως παντων με τις εργασιες.

Τελικα ο Δημος ειχε παρκαρει λιγο πιο κει τη μπουλντοζα και το σκαπτικο προκειμενου να ξεκινησει εργασιες στις 2/11 και χθες το βραδυ τους τα 'σηκωσανε'!

Μα ρε πστ μου τη μπουλντοζα και το σκαπτικο βρηκανε να κλεψουνε?:confused:


Μη σου προκαλέσει έκπληξη αν σε λίγες μέρες κάνουν ληστεία σε τράπεζα/σηκώσουν ΑΤΜ με τη γνωστή και δουλεμένη στην Κρήτη μέθοδο του μπουκαρίσματος-κατεβάσματος τζαμαρίας,καγκέλων ή ο,τιβρεθειμπροσταστημπουλντοζα

Buenaventura
03/11/2010, 18:38
Αν σου την πεσουν τα @@@νια και π.χ βγαλεις τα κλειδια και τα πεταξεις στου διαολου την μανα,τι θα κανουν αραγε...???Θα ψαξουν να τα βρουνε?

Αν και,και εγω απο δω και περα...Ποτε μονος στο φαναρι...

Panos1313
03/11/2010, 18:50
Νταξ ειχα ακουσει για αλλα 1-2 τετοια περιστατικα αλλα νομιζα urban myth...

Τι να πεις και τι να κανεις σε τετοιες περιπτωσεις. Το καλυτερο ειναι απλα να το περιμενεις και να εισαι ετοιμος να φυγεις. Τωρα και η αντισταση μπορει να φερει κερδος (πχ νa πεταξεις τα κλειδια που λεει o απο πανω, να τσαμπουκαλεφτεις αν εισαι δυνατο παιδι αναλογα και το "οπλο" που εχουν) αλλα παντα υπαρχει μια υπολογισιμη πιθανοτητα να τραυματιστεις μεχρι και θανασιμα;x

Προσωπικα σπανια κυκλοφορω εντος πολης με τη μηχανη (εχω παπια), αλλα οσες φορες την παιρνω θα ειμαι extra προσεκτικος και κυριως θα αποφευγω να πηγαινω σε περιοχες χωρις κινηση.

devil's animal
03/11/2010, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Buenaventura
Αν σου την πεσουν τα @@@νια και π.χ βγαλεις τα κλειδια και τα πεταξεις στου διαολου την μανα,τι θα κανουν αραγε...???Θα ψαξουν να τα βρουνε?

Αν και,και εγω απο δω και περα...Ποτε μονος στο φαναρι...


θα το παρουν πατακι και μετα εσυ θα παρεις τους μπατσους να τους ενημερωσεις οτι:
"καποιοι τυποι μου εκλεψαν το μηχανακι σπρωχνοντας το με αλλο μηχανακι (αρα πηγαινουν αργα), στην κηφησιας..."


η τηλεφωνητρια θα δωσει ενα σημα σε κανα 5 λεπτο απο το τηλεφωνημα ενω αυτοι θα εχουν ηδη μπει Μαρουσι, Μελισσια, Βριλισσια, Ψυχικο...

ο μπατσακος ακουγοντας το σημα, θα δαγκωσει αλλη μια μπουκια απο το ντονατς του, θα πιει μια γουλια γαλλικο και θα ξυσει νωχελικα το δεξι του @...:lol:

the who
03/11/2010, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Buenaventura
Αν σου την πεσουν τα @@@νια και π.χ βγαλεις τα κλειδια και τα πεταξεις στου διαολου την μανα,τι θα κανουν αραγε...???Θα ψαξουν να τα βρουνε?

Αν και,και εγω απο δω και περα...Ποτε μονος στο φαναρι...

Φιλαρακι αν το κανεις μαλλον θα σου παρουν τη μηχανη οπως λεει ο ντεβιλς και θα σε κανουν και μαυρο στο ξυλο.Δε θελει και πολυ μυαλο.:winka:

vaska
03/11/2010, 20:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
θα το παρουν πατακι και μετα εσυ θα παρεις τους μπατσους να τους ενημερωσεις οτι:
"καποιοι τυποι μου εκλεψαν το μηχανακι σπρωχνοντας το με αλλο μηχανακι (αρα πηγαινουν αργα), στην κηφησιας..."


η τηλεφωνητρια θα δωσει ενα σημα σε κανα 5 λεπτο απο το τηλεφωνημα ενω αυτοι θα εχουν ηδη μπει Μαρουσι, Μελισσια, Βριλισσια, Ψυχικο...

ο μπατσακος ακουγοντας το σημα, θα δαγκωσει αλλη μια μπουκια απο το ντονατς του, θα πιει μια γουλια γαλλικο και θα ξυσει νωχελικα το δεξι του @...:lol:

Είσαι Θεός ρε, ζω για τις περιγραφές σου. Λες και το βλέπω ".......δεξί του @ρχίδι"


:bawl: :bawl: :bawl:

Xrated
03/11/2010, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Είσαι Θεός ρε, ζω για τις περιγραφές σου. Λες και το βλέπω ".......δεξί του @ρχίδι"


:bawl: :bawl: :bawl:
Εγω ειδα ενα dunkin donuts με ροζ σοκολατα απο πανω,ειδα και τον καφε αχνιστο σε χαρτινο ποτηρακι αλλα η αληθεια ειναι πως το @ δεν προσπαθησα να το δω..=D

Buenaventura
03/11/2010, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
θα το παρουν πατακι και μετα εσυ θα παρεις τους μπατσους να τους ενημερωσεις οτι:
"καποιοι τυποι μου εκλεψαν το μηχανακι σπρωχνοντας το με αλλο μηχανακι (αρα πηγαινουν αργα), στην κηφησιας.............................."


Οκ,αναδιατυπωνω....

Τι θα γινει εαν κλειδωσεις το τιμονι και πεταξεις τα κλειδια στου διαολου την μανα..?

koulamaras750
03/11/2010, 21:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
Βασικά αποφασισα την επόμενη, να μην υπάρξει...

Σταματάω, ελέγχω ΚΑΛΑ αν ερχεται αμάξι και καίω το φανάρι.

ΠΟΤΕ σταματημένος ΜΟΝΟΣ σε φαναρι βραδιατικα.

:beer:

(κραξτε ελευθερα :lol: :lol: )

καποτε ειχες παραξενευτει που δεν σταματουσα στα κοκκινα.
τωρα ερχεσαι στα λογια μου....προσοχη μεγαλη.

Εχετλαίος
03/11/2010, 21:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από vrider
Μα ρε πστ μου τη μπουλντοζα και το σκαπτικο βρηκανε να κλεψουνε?:confused:

Aνταλλακτικά ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ να τα κάνουνε γιατί έχει κάτσει η πιάτσα και στα χωματουργικά ΜΕ. Βρίσκεις ότι θέλεις σχεδόν τσάμπα.
Όμως και:
Aνταλλακτικά ΠΑΙΖΕΙ να τα κάνουνε γιατί έχει κάτσει η πιάτσα και οι εργολάβοι και οι ιδιώτες χωματουργικοί δε σταυρώνουν εργασία. Βρίσκεις ότι θέλεις σχεδόν τσάμπα αλλά και τελείως τσάμπα ακόμα καλύτερα.
Επίσης παίζει και το σενάριο με τη ληστεία αλλά μέσα σε πόλη το βαρύ όχημα (έστω και λαστιχοφόρο) και θόρυβο κάνει και προσοχή προκαλεί. Εκτός και αν το φορτώσουν και το πέψουν εδώ μεριά πάλι...
:wacko:

ledz
03/11/2010, 21:33
Ιδου (http://www.scorpioalarms.com/products/accessories/anti-hijack) η λυση (αν φυσικα δε καταφερω να την κανω με εκκινηση gp)

Εχετλαίος
03/11/2010, 21:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από ledz
Ιδου (http://www.scorpioalarms.com/products/accessories/anti-hijack) η λυση (αν φυσικα δε καταφερω να την κανω με εκκινηση gp)

Kαι στο αναμεταξύ θα σε κοπανάνε 3-4;

ledz
03/11/2010, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Kαι στο αναμεταξύ θα σε κοπανάνε 3-4;

Αν δω οτι ειναι ετοιμοι για ντου, εννοειται δεν δοκιμαζω τιποτα, αφηνω παιρνουν τη μηχανη και οταν φτασουν στα 50 μετρα παταω στο remote να σβησει και "γεια σας" εξαφανιζολ.

tzarot
04/11/2010, 01:00
Και βέβαια φαντάζομαι όλα αυτά τα περιστατικά είναι 100% διασταυρωμένα και έγκυρα. Κάτι σαν chem-trails ας πούμε. Σαν λίγο απο τα περίφημα όπλα μαζικής καταστροφής που αποδεδειγμένα κατα bush και blair διέθετε το Ιράκ...

Ακόμα και να έχουν γίνει κάποια απο αυτά, που το κόβω χλωμό, εγώ θα ήθελα να ρωτήσω: Μήπως αρχίζουμε να "κλείνουμε" ελαφρά το μάτι στην τρομολαγνία των "tro-ma-ktikών" και λοιπών παρατρεχάμενων ?

Ρε παιδιά συνέλθετε. Ένα θα πώ : O φόβος προηγείται πάντοτε της τυραννίας.

manos*gsxr
04/11/2010, 01:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzarot
Και βέβαια φαντάζομαι όλα αυτά τα περιστατικά είναι 100% διασταυρωμένα και έγκυρα. Κάτι σαν chem-trails ας πούμε. Σαν λίγο απο τα περίφημα όπλα μαζικής καταστροφής που αποδεδειγμένα κατα bush και blair διέθετε το Ιράκ...

Ακόμα και να έχουν γίνει κάποια απο αυτά, που το κόβω χλωμό, εγώ θα ήθελα να ρωτήσω: Μήπως αρχίζουμε να "κλείνουμε" ελαφρά το μάτι στην τρομολαγνία των "tro-ma-ktikών" και λοιπών παρατρεχάμενων ?

Ρε παιδιά συνέλθετε. Ένα θα πώ : O φόβος προηγείται πάντοτε της τυραννίας. γιατι σου φαινεται τοσο παραξενο???Που να δεις σε λιγο καιρο τι θα γινει που θα μπουκαρουνε στα σπιτια μας για να αδειασουνε οχι τις τσεπες μας.......αλλα τα ψυγεια μας...

kaiba
04/11/2010, 02:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από ledz
Ιδου (http://www.scorpioalarms.com/products/accessories/anti-hijack) η λυση (αν φυσικα δε καταφερω να την κανω με εκκινηση gp)

Αυτό σκεφτόμενα και εγώ αν υπάρχει . Μπαίνει και στο συναγερμό μου . Άμα αρχίσουν να την πέφτουν και στα πάπια να το πάρω . Παντός να σου το κλέψουν να το πατήσεις να σαβουρδιαστουνε οι μαλακές να σπάσουν χεριά ,πόδια ,πλευρά . Και όταν έρθει η αστυνομία εσύ απλά να πεις ότι σου το πήραν και έπεσαν . Για κανένα λογο μην αναφέρεις αυτή την συσκευή γτ την γάμησες . Όχι πώς δεν μπορεί να τους πιάσει η αστυνομία , απλώς τον παίζουν μονό τις τράπεζες φυλάνε και κλήσεις κόβουν .

takis-kk
04/11/2010, 05:44
Απο τότε που τα έφτιαξα με τη Ζωζώ δεν φοβάμαι τίποτα


217716

arxaios
04/11/2010, 06:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaiba
Αυτό σκεφτόμενα και εγώ αν υπάρχει . Μπαίνει και στο συναγερμό μου . Άμα αρχίσουν να την πέφτουν και στα πάπια να το πάρω . Παντός να σου το κλέψουν να το πατήσεις να σαβουρδιαστουνε οι μαλακές να σπάσουν χεριά ,πόδια ,πλευρά . Και όταν έρθει η αστυνομία εσύ απλά να πεις ότι σου το πήραν και έπεσαν . Για κανένα λογο μην αναφέρεις αυτή την συσκευή γτ την γάμησες . Όχι πώς δεν μπορεί να τους πιάσει η αστυνομία , απλώς τον παίζουν μονό τις τράπεζες φυλάνε και κλήσεις κόβουν .

Γιατί να μην το αναφέρεις ;;; Παράνομο είναι ;;; :confused: :confused: :confused:

vaska
04/11/2010, 07:04
Παράνομο????? :eyepop: :eyepop: :eyepop:


Δηλαδή το να προσπαθήσεις να υπερασπιστείς την περιουσία σου με κάθε τρόπο είναι παράνομο??

:confused: :confused:

TROOPER
04/11/2010, 09:30
μαλλον ειμαι πολυ τυχερος...

STOYBI
04/11/2010, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Να δεις Indiana Jones


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
04/11/2010, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μαλλον ειμαι πολυ τυχερος...


τι εγινε?

Cpt. Haddock
04/11/2010, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Δηλαδή το να προσπαθήσεις να υπερασπιστείς την περιουσία σου με κάθε τρόπο είναι παράνομο??

Το με "καθε τρόπο" ναι. Λογικό δεν ειναι;

Bowleno
04/11/2010, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Το με "καθε τρόπο" ναι. Λογικό δεν ειναι;

+650...

Μπαίνει λωποδύτης νύχτα σπίτι σου να σε κλέψει π.χ. και εσύ του την ανάβεις με το δίκαννο.

αν ο λωποδύτης δεν είχε ανάλογο οπλισμό, πας ΜΕΣΑ για απόπειρα δολοφονίας! :hypnotize
(αν δεν τον έχεις σκοτώσει...)
σου τραβάει και και μια μηνυσάρα...

Cpt. Haddock
04/11/2010, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrisioak
+650...

Μπαίνει λωποδύτης νύχτα σπίτι σου να σε κλέψει π.χ. και εσύ του την ανάβεις με το δίκαννο.

αν ο λωποδύτης δεν είχε ανάλογο οπλισμό, πας ΜΕΣΑ για απόπειρα δολοφονίας! :hypnotize
(αν δεν τον έχεις σκοτώσει...)
σου τραβάει και και μια μηνυσάρα...

Διορθωσις. Μεσα πας ακομα και οπλο να έχει. Δεν υπάρχει νομιμη χρηση του οπλου απο ιδιωτη σε καμια περιπτωση.

Bowleno
04/11/2010, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Διορθωσις. Μεσα πας ακομα και οπλο να έχει. Δεν υπάρχει νομιμη χρηση του οπλου απο ιδιωτη σε καμια περιπτωση.

όντως έχεις δίκιο αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις πέφτεις στα "μαλακά" αν δεν κάνω λάθος

Gandalf dr685sm
04/11/2010, 10:41
σωστός ο Cpt.

H οπλοχρησία (προσοχή.. οχι οπλοφορία/οπλοκατοχή) είναι περιορισμένη ακόμα και για αστυνομικούς και απαγορευτική για τους ιδιώτες.

Τώρα σε περίπτωση που πυροβολήσεις σε άμυνα... είναι θέμα δικηγόρου και δικαστηρίου κατά πόσο "καθαρή" θα την βγάλεις. Υπόψη πως άμυνα δεν είναι μόνο για σένα ώς άτομο αλλά και για αδύνατα μέλη της οικογένειας σου σε άμεσο κίνδυνο ζωής (π.χ. παιδί, ηλικωμένο άτομο).

Οτι περνάει στο ποινικό σου μητρώο πάντως.. περνάει.

LiakosVstrom
04/11/2010, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce


τι λες τώρα ... :eyepop: :eyepop:



Αρχικά δημιουργήθηκε από tzarot
Και βέβαια φαντάζομαι όλα αυτά τα περιστατικά είναι 100% διασταυρωμένα και έγκυρα. Κάτι σαν chem-trails ας πούμε. Σαν λίγο απο τα περίφημα όπλα μαζικής καταστροφής που αποδεδειγμένα κατα bush και blair διέθετε το Ιράκ...

Ακόμα και να έχουν γίνει κάποια απο αυτά, που το κόβω χλωμό, εγώ θα ήθελα να ρωτήσω: Μήπως αρχίζουμε να "κλείνουμε" ελαφρά το μάτι στην τρομολαγνία των "tro-ma-ktikών" και λοιπών παρατρεχάμενων ?

Ρε παιδιά συνέλθετε. Ένα θα πώ : O φόβος προηγείται πάντοτε της τυραννίας.

φιλαράκο βασικά εσύ ξύπνα. λυπάμαι που θα σου χαλάσω τη ζαχαρένια σου αλλά όλα αυτά τα περιστατικά έχουν γίνει. το παλικάρι στο βενζινάδικο μάλιστα είναι και συνάδελφος του αστυνομικού που μου τα έλεγε.

λύση δεν υπάρχει στην κατάσταση που έχουμε φτάσει. από τη στιμγή που συλλαμβάνουν τον κλέφτη και ο εισαγγελέας τον αφήνει να φύγει την επόμενη μέρα έχουμε τελειώσει σαν κράτος.

Hornet_08
04/11/2010, 13:10
Και χειροτερα γινονται, αρκει να βρεθεις στο λαθος μερος την λαθος στιγμη

kaiba
04/11/2010, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrisioak
+650...

Μπαίνει λωποδύτης νύχτα σπίτι σου να σε κλέψει π.χ. και εσύ του την ανάβεις με το δίκαννο.

αν ο λωποδύτης δεν είχε ανάλογο οπλισμό, πας ΜΕΣΑ για απόπειρα δολοφονίας! :hypnotize
(αν δεν τον έχεις σκοτώσει...)
σου τραβάει και και μια μηνυσάρα...

Για αυτό το λόγω . Δεν θυμάστε την περίπτωση στην Πάτρα που τους έκλεβε τα φορτηγά και τα πέταγε σε γκρεμούς. Όταν έδειξαν βίντεο στην τηλεόραση ποιος είναι ,τον πιασαν . Αλλά μετά ο ληστής έκανε μήνυση στον άλλο για παραβίαση προσωπικών δεδομένων και δικαιώθηκε. Τώρα φαντάσου πέφτουν και μένουν παράλυτοι . Στο δικαστήριο μάλλον θα σε ξεσκίσουν . Οι νόμοι μας είναι περίεργοι

chester24
04/11/2010, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
Κουβαλωντας κατι τετοιο πανω σου απλα αυξανεις τις πιθανοτητες να πεθανεις.

Οπως αυξανεις τις πιθανοτητες να μην χασεις το μηχανακι σου / περιουσια σου.. Θα μου πεις, αξιζει να πεθανεις για κατι τετοιο? Οχι βεβαια.. Εκεινη την στιγμη φυσικα και δεν ξερεις πως μπορει να ερθουν τα πραγματα.. Ας εχεις την πρωτη καρφωμενη και τα ματια στους καθρεφτες και αν οντως, γινουν πιο ασχημα τα πραγματα.. :a26:

vangelis 64
04/11/2010, 17:33
:sad: :sad:
Έχει και τα καλά της η επαρχία...ακόμα!

chester24
04/11/2010, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
:sad: :sad:
Έχει και τα καλά της η επαρχία...ακόμα!

Καλα τα λες, φιλε Βαγγελη.. Ακομα.. Γιατι εδω στη Σαμο, εχουνε γινει κ περιεργα πραγματα τελευταια.. Ας μην αναφερθω... SPAM

Volo
04/11/2010, 18:16
Το καλύτερο που άκουσα είναι κουμπωμένη πρώτη και ελαφρά με κόκκινο σε παράξενες περιοχές.
Τι όπλα και μαλακίες:eyepop: Εγώ έχω να παίξω ξύλο από το λύκειο τον παπάρα με το μαχαίρι θα
πλακώσω; Ή θα του πω "Συγγνώμη ρε φίλε μισό να βγάλω τo pararalizer".
Άκου τι συμβαίνει ρε... Προσοχή ρε παιδιά και ευχαριστώ για το post.

devil's animal
04/11/2010, 18:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Buenaventura
Οκ,αναδιατυπωνω....

Τι θα γινει εαν κλειδωσεις το τιμονι και πεταξεις τα κλειδια στου διαολου την μανα..?


δεν πρεπει να σου κοβει και πολυ ετσι?? ελα παραδεξου το...:rolleyes:

δλδ εστω οτι προλαβαινεις να κλειδωσεις το τιμονι, την ωρα που ο αλλος σε απειλει με περιστροφο/ στιλετο/ γιαταγανι...ποσο δυσκολο πιστευεις οτι ειναι να σπασει ενα τιμονι?? και ποσο γρηγορα??


θελει 1 καλη κλωτσια και περιπου 5''...
:wave2: :wave2:


το πιο "σοφο" ειναι να δεις δρομο διαφυγης και να φυγεις αφηνοντας μαυρο λαστιχο στην ασφαλτο
μπορει και παλι να μην την γλιτωσεις αλλα τουλαχιστον θα εχεις προσπαθησει αξιοπρεπως...
:wave2:

Joyrider
04/11/2010, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ποσο δυσκολο πιστευεις οτι ειναι να σπασει ενα τιμονι?? και ποσο γρηγορα??
θελει 1 καλη κλωτσια και περιπου 5''...
:wave2: :wave2:


Μια που το είπες, αλήθεια δεν ήξερα ότι είναι τόσο εύκολο να σπάσει η κλειδαριά τιμονιού μέχρι που είδα αυτό:

http://www.youtube.com/watch?v=bMVtKYBt5Q0

Δεν φαίνεται να ζορίζεται και πολύ ο τυπάς.

Αυτό που λες πάντως είναι το καλύτερο...γκάζι και δρόοομο...:beer:

devil's animal
04/11/2010, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
Μια που το είπες, αλήθεια δεν ήξερα ότι είναι τόσο εύκολο να σπάσει η κλειδαριά τιμονιού μέχρι που είδα αυτό:

http://www.youtube.com/watch?v=bMVtKYBt5Q0

Δεν φαίνεται να ζορίζεται και πολύ ο τυπάς.




σκεψου οτι ειναι ενα λαμακι, που στραβωνει...:sick:

EVI
04/11/2010, 20:19
εμενα πηγε να ξαπλωσει τυπος πριν την ομόνοια (εκει που γυροφερνουν ανα εκατονταδες στη μεση του δρομου) μπροστα στη μηχανη καποτε αλλα ειχα ακουσει οτι το κανουν για να κατέβεις (ειτε με μοτο ειτε με αμαξι) να δεις αν τον χτυπησες η αν επαθε κατι και απο πισω σου περνουν το οχημα αλλοι...εκανα ξερογκαζια που ακουστικε στη μιση αθηνα δεν φωναξα σε περιπτωση που δεν ειχαν καταλαβει οτι ειμαι γυναικα και παρουν θαρρος και τιναχτικε πανω σαν ελατηριο και τον περασα με οσα μπορουσα μεσα στο χαμο.... τι να πεις...

εδω και 1 χρονο παντως νυχτα στη αθηνα σε συγκεκριμενα σημεια ειμαι παντα με παρεα οσο μπορω φυσικα και συνηθως τα μελη της παρεας που ειναι αντρες ειναι διπλα μου η πισω μου και κοιτανε αριστερα δεξια τι παιζει...και αυτο χωρις συννενοηση μεταξυ μας...απο ενστικτο...




:sad:

billgeo
04/11/2010, 20:51
Δίδαγμα:
Δεν σταματαμε σε κόκκινα την νυχτα, ειδικά σε "περιεργες" και σκοτεινες περιοχες...
...και αν σταματήσουμε, παντα με πρώτη μεσα και συμπλέκτη, και το νου μας σε καθρεφτες και γυρω μας.

Τώρα οσο για το μαχαίρι, λοσταρι, αεροβόλο κτλ... ο καθένας πράττει κατά συνείδηση, μικρα παιδιά δεν είμαστε!
Εγω πάντως, παντα κουβαλάω ενα σφαλιχτιρακι στο τσαντακι, για ΑΝ σκουρύνουν πολυ τα πραματα.
Επι του θέματος ομως ενα να ξερετε, αν το βγάλετε εξω το δικο σας "μεσο προστασίας" να το κανενε μονο με σκοπο να το χρησιμοποιήσετε.
Το σκεπτικό οτι θα το βγαλω για να φοβίσω τον αλλον κ να το βαλει στα ποδια... δεν παίζει.
θα βγάλεις μαχαιρι, ετοιμάσου να καρφώσεις τον αλλον, θα βαλεις πιστόλι, ετοιμασου να του την παιξεις (με οτι αυτα συνεπάγονται φυσικα!!!)

tzarot
05/11/2010, 19:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
τι λες τώρα ... :eyepop: :eyepop:

φιλαράκο βασικά εσύ ξύπνα. λυπάμαι που θα σου χαλάσω τη ζαχαρένια σου αλλά όλα αυτά τα περιστατικά έχουν γίνει. το παλικάρι στο βενζινάδικο μάλιστα είναι και συνάδελφος του αστυνομικού που μου τα έλεγε.

λύση δεν υπάρχει στην κατάσταση που έχουμε φτάσει. από τη στιμγή που συλλαμβάνουν τον κλέφτη και ο εισαγγελέας τον αφήνει να φύγει την επόμενη μέρα έχουμε τελειώσει σαν κράτος.
φιλαράκο εγώ μια χαρά ξύπνιος είμαι. Αλήθεια πότε γίναμε φίλοι και δεν το πήρα χαμπάρι??? Τέλος πάντων αφού οδηγάς μοτοσυκλέτα φίλος μου είσαι. :)

Αλήθεια δεν μας είπες έσύ τι προτείνεις, εδώ που έχουμε φτάσει όπως χαρακτηριστικά λές? Μήπως οπλοφορία-οπλοχρησία? Πάντως αν πιστεύεις πως κάτι τέτοιο θα έλεινε τα "προβλήματα" δες λίγο τα stats της Αμέρικης...

Buenaventura
06/11/2010, 00:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
δεν πρεπει να σου κοβει και πολυ ετσι?? ελα παραδεξου το...:rolleyes:

δλδ εστω οτι προλαβαινεις να κλειδωσεις το τιμονι, την ωρα που ο αλλος σε απειλει με περιστροφο/ στιλετο/ γιαταγανι...ποσο δυσκολο πιστευεις οτι ειναι να σπασει ενα τιμονι?? και ποσο γρηγορα??


θελει 1 καλη κλωτσια και περιπου 5''...
:wave2: :wave2:


το πιο "σοφο" ειναι να δεις δρομο διαφυγης και να φυγεις αφηνοντας μαυρο λαστιχο στην ασφαλτο
μπορει και παλι να μην την γλιτωσεις αλλα τουλαχιστον θα εχεις προσπαθησει αξιοπρεπως...
:wave2:

Το αν μου κοβει,η οχι devil's δεν το ξερεις,μια και δεν με γνωριζεις,γι'αυτο προσεχε πως μιλας...

Το οτι ενα τιμονι σπαει τοσο ευκολα δεν το ηξερα,αλλα μπορουσες απλα να το πεις,εσυ που εισαι "εξυπνος".:wave2:

Delfian
06/11/2010, 02:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08



Αν βγαλεις πιστολι σε ατομο που εχει πιστολι ειναι το ποιο πιθανο να στην "αναψει"
Αν βγαλεις πιστολι σε ατομο που εχει μαχαιρι θα σε μαχαιρωσει σιγουρα.


Να γλυτωσεις την περιουσια σου... δεν το βλεπω.


Αν βγάλεις πιστόλι σε άτομο που έχει είτε πιστόλι είτε μαχαίρι το πιο πιθανό είναι να κολλήσει γιατί απλά δεν θα το περιμένει. Μετά....παίζεις με τις πιθανότητες...θα στην ανάψει ή θα κολλήσει γιατί δεν θα ξέρει τι είσαι και πως είσαι για να μήν μασήσεις και να το τραβήξεις.

Θέμα ψυχολογίας είναι και βασικά τύχης. Αλλά καλύτερα να μην παίζεις με την τύχη σου.
Τα έχω ακούσει τα περιστατικά και γώ....τι να πώ....καλύτερα να μην είσαι ο ''τυχερός'' που θα σου συμβεί.
Α ρε Ελλάδα...και τα καλύτερα έρχονται......

TarasOne
06/11/2010, 15:21
Καλα ειστε σοβαροι οταν μιλατε για οπλα? Χωρια το θεμα το ποιος εχει την δυνατοτητα να κουβαλαει οπλο μαζι του, αλλα τη στιγμη που σε απειλει ο αλλος νομιζετε οτι εχετε το χρονο η θα σας αφησει ο αλλος να τραβιξετε όπλο?Εκτος αμα το εχετε στο χερι η στο μανικι δεν υπαρχει περιπτωσει να κανετε τιποτα. Δεν ειστε σε video game.
Ακομα και μαχαιρι να σου βγαλει ο αλλος, αμα δεν ειναι σε καπια αποσταση, δεν προλαβαινεις να κανεις τιποτα.

Η μηπως εννοειτε οτι θα σας κλεψουν την μηχανη και οταν παει να φυγει θα του την αναψετε? Γιατι εκει την φυλακη δεν την γλυτωνετε...

Delfian
06/11/2010, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από TarasOne
Καλα ειστε σοβαροι οταν μιλατε για οπλα? Χωρια το θεμα το ποιος εχει την δυνατοτητα να κουβαλαει οπλο μαζι του, αλλα τη στιγμη που σε απειλει ο αλλος νομιζετε οτι εχετε το χρονο η θα σας αφησει ο αλλος να τραβιξετε όπλο?Εκτος αμα το εχετε στο χερι η στο μανικι δεν υπαρχει περιπτωσει να κανετε τιποτα. Δεν ειστε σε video game.
Ακομα και μαχαιρι να σου βγαλει ο αλλος, αμα δεν ειναι σε καπια αποσταση, δεν προλαβαινεις να κανεις τιποτα.

Η μηπως εννοειτε οτι θα σας κλεψουν την μηχανη και οταν παει να φυγει θα του την αναψετε? Γιατι εκει την φυλακη δεν την γλυτωνετε...

Έχεις απόλυτο δίκιο, απλά το είπα μιάς και ειπώθηκε σε post, δεν είναι τόσο απλό να αντιδράσεις έτσι ακόμα και εάν φέρεις ο ίδιος όπλο.

dimdoc
06/11/2010, 15:55
Βλεπω οτι η τρομολαγνεια πουλαει και αρχιζουμε να γινομαστε αμερικανακια.
Αυτες οι περιπτωσεις ειναι σπανιοτατες και, πλην της λογικης να αποφυγει καποιος σκοτεινα και "περιεργα" σημεια το βραδυ, κατι που νομιζω ενστικτωδως κανουν οι περισσοτεροι, δεν χρειαζεται ουτε πανικος, ουτε να οδηγουμε και να εχουμε στο μυαλο μας τετοιες ιστοριες. Ο αλλος προτεινει να περναμε με κοκκινα και ο επομενος να οπλοφορουμε...
Για συγκεντρωθειτε λεω εγω...στην ΟΔΗΓΗΣΗ.

Τετοια περιστατικα καταγραφονται 20 το χρονο και αν, μοτοσυκλετιστες που σκοτωνονται ή τραυματιζονται περνωντας κοκκινα ή επειδη δε φορουσαν το κρανος τους ειναι περιπου 20 την ημερα.

Hornet_08
06/11/2010, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
[...] δεν χρειαζεται ουτε πανικος, ουτε να οδηγουμε και να εχουμε στο μυαλο μας τετοιες ιστοριες. Ο αλλος προτεινει να περναμε με κοκκινα και ο επομενος να οπλοφορουμε...
Για συγκεντρωθειτε λεω εγω...στην ΟΔΗΓΗΣΗ.

Τετοια περιστατικα καταγραφονται 20 το χρονο και αν, μοτοσυκλετιστες που σκοτωνονται ή τραυματιζονται περνωντας κοκκινα ή επειδη δε φορουσαν το κρανος τους ειναι περιπου 20 την ημερα.


:a013:

Xrated
06/11/2010, 21:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
Βλεπω οτι η τρομολαγνεια πουλαει και αρχιζουμε να γινομαστε αμερικανακια.
Αυτες οι περιπτωσεις ειναι σπανιοτατες και, πλην της λογικης να αποφυγει καποιος σκοτεινα και "περιεργα" σημεια το βραδυ, κατι που νομιζω ενστικτωδως κανουν οι περισσοτεροι, δεν χρειαζεται ουτε πανικος, ουτε να οδηγουμε και να εχουμε στο μυαλο μας τετοιες ιστοριες. Ο αλλος προτεινει να περναμε με κοκκινα και ο επομενος να οπλοφορουμε...
Για συγκεντρωθειτε λεω εγω...στην ΟΔΗΓΗΣΗ.

Τετοια περιστατικα καταγραφονται 20 το χρονο και αν, μοτοσυκλετιστες που σκοτωνονται ή τραυματιζονται περνωντας κοκκινα ή επειδη δε φορουσαν το κρανος τους ειναι περιπου 20 την ημερα.
Τραυματιζονται περνοντας κοκκινο ναι αλλα τι κοκκινο ειναι το θεμα.Και ξερεις πιστευω οτι αλλο κοκκινο θα περασω εγω αν ειμαι 4 η ωρα το βραδυ κεντρο και εχω πληρη ορατοτητα και το κανω για να μην μου την πεσουν και αλλο οι ακρανωτοι εξυπνακιδες που ερχοντε ριχνουν μια κλεφτη ματια στον καθετο που θα περασουν και περνανε αερα γιατι δηθεν βιαζονται....

TROOPER
07/11/2010, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
Βλεπω οτι η τρομολαγνεια πουλαει και αρχιζουμε να γινομαστε αμερικανακια.
Αυτες οι περιπτωσεις ειναι σπανιοτατες και, πλην της λογικης να αποφυγει καποιος σκοτεινα και "περιεργα" σημεια το βραδυ, κατι που νομιζω ενστικτωδως κανουν οι περισσοτεροι, δεν χρειαζεται ουτε πανικος, ουτε να οδηγουμε και να εχουμε στο μυαλο μας τετοιες ιστοριες. Ο αλλος προτεινει να περναμε με κοκκινα και ο επομενος να οπλοφορουμε...
Για συγκεντρωθειτε λεω εγω...στην ΟΔΗΓΗΣΗ.

Τετοια περιστατικα καταγραφονται 20 το χρονο και αν, μοτοσυκλετιστες που σκοτωνονται ή τραυματιζονται περνωντας κοκκινα ή επειδη δε φορουσαν το κρανος τους ειναι περιπου 20 την ημερα.

αμην μια σοβαρη απαντηση γιατι ειχα αρχισει να τρελαινομαι...!!!

ktman710
07/11/2010, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από billgeo
Δίδαγμα:
θα βγάλεις μαχαιρι, ετοιμάσου να καρφώσεις τον αλλον, θα βαλεις πιστόλι, ετοιμασου να του την παιξεις (με οτι αυτα συνεπάγονται φυσικα!!!)

Ε οχι ρε φιλε! Δεν φτανει που θα μας κλεψει! Δεν φτανει που θα μας σκοτωσει, να του κανουμε μηπως και καμια πιπ@? :lol:

LiakosVstrom
07/11/2010, 21:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
Βλεπω οτι η τρομολαγνεια πουλαει και αρχιζουμε να γινομαστε αμερικανακια.
Αυτες οι περιπτωσεις ειναι σπανιοτατες και, πλην της λογικης να αποφυγει καποιος σκοτεινα και "περιεργα" σημεια το βραδυ, κατι που νομιζω ενστικτωδως κανουν οι περισσοτεροι, δεν χρειαζεται ουτε πανικος, ουτε να οδηγουμε και να εχουμε στο μυαλο μας τετοιες ιστοριες. Ο αλλος προτεινει να περναμε με κοκκινα και ο επομενος να οπλοφορουμε...
Για συγκεντρωθειτε λεω εγω...στην ΟΔΗΓΗΣΗ.

Τετοια περιστατικα καταγραφονται 20 το χρονο και αν, μοτοσυκλετιστες που σκοτωνονται ή τραυματιζονται περνωντας κοκκινα ή επειδη δε φορουσαν το κρανος τους ειναι περιπου 20 την ημερα.

πριν ενάμιση χρόνο με κυνηγούσανε στον Πειραιά να με μουντάρουν 2 σε ένα τδμ χωρίς πινακίδες (μερικοί μπορεί να θυμάστε το σκηνικό).

τον Αύγουστο μου κλέψανε τη μηχανή όταν είχα πάει για μπάνιο.

ρε ******* λέω εγώ που νομίζετε πως τα πάντα είναι τρομολαγνεία.
Αθήνα κέντρο σου ανοίγουν το αμάξι ενώ είσαι μέσα για πλάκα (άμα έχεις ξεχάσει ασφάλειες ανοιχτές και είσαι στην κίνηση ειδικά..). επειδή δεν έχει συμβεί σε εσάς δηλαδή είναι σπανιότατες περιπτώσεις; δεν γίνοντε και κάθε μέρα σίγουρα... για να δούμε σε κάνα χρόνο πως θα είναι η κατάσταση και μετά ελάτε να μιλήσετε για τρομολαγνεία. :rolleyes:




σίγουρα η λύση δεν είναι το όπλο. να έχετε το νου σας μόνο.



edit MikeG


cool man.

Gi_4ce
07/11/2010, 21:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
...σκοτεινα και "περιεργα" σημεια το βραδυ...

Όπως η Καποδιστρίου, το κωλόστενο...


Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
Ο αλλος προτεινει να περναμε με κοκκινα...

Αυτό πήγαινε για εμένα...

Επειδή ότι και να πω, εσκεμμένα δεν θα καταλάβεις και θα το εκλάβεις όπως θες εσυ, άστο ρε φιλαράκι...

Τσάκω μια μπύρα και καλή καρδιά.

:beer:

EliasK
07/11/2010, 22:19
το όπλο σίγουρα δεν είναι λύση. είναι άπλα μην σου κάτσει..


μήπως να κάναμε μια λίστα από τα 20 πιο αγαπημένες μοτοσικλέτες προς κλοπή ?

dimdoc
07/11/2010, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
Όπως η Καποδιστρίου, το κωλόστενο...



Αυτό πήγαινε για εμένα...

Επειδή ότι και να πω, εσκεμμένα δεν θα καταλάβεις και θα το εκλάβεις όπως θες εσυ, άστο ρε φιλαράκι...

Τσάκω μια μπύρα και καλή καρδιά.

:beer:

Μια χαρα καταλαβαινω τι θελεις να πεις...αλλα αυτες οι κουβεντες γινονται και λεγονται παρειστικα, απο κοντα σε καμια μπυροσυναντηση...εδω μεσα διαβαζουν απο πιτσιρικαδες 15 χρονων με παπακι, μεχρι "πιτσιρικαδες" καμικαζι 40ρηδες...αν με πιανεις...

byron
08/11/2010, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
πριν ενάμιση χρόνο με κυνηγούσανε στον Πειραιά να με μουντάρουν 2 σε ένα τδμ χωρίς πινακίδες (μερικοί μπορεί να θυμάστε το σκηνικό).


Το Vstrom προσπαθούσαν να σου μουντάρουν στον Πειραιά? :dizzy: :look: :confused: :sick: :hypnotize

sniper
08/11/2010, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Το Vstrom προσπαθούσαν να σου μουντάρουν στον Πειραιά? :dizzy: :look: :confused: :sick: :hypnotize

ή αυτό ή μπορεί να ήταν δικάβαλλο... :winka:


:smokin:

byron
08/11/2010, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
ή αυτό ή μπορεί να ήταν δικάβαλλο... :winka:


:smokin:

3κάβαλο και βάλε αφού είχαν την ευκαιρία να πλησιάσουν.

Τέσπα, συμφωνώ με τον dimdoc. Μην βγάζουμε συμπεράσματα ότι η κυκλοφορία το βράδυ στον πειραιά ή στο κέντρο θυμίζει βόλτα στη Καμπούλ από κάποια μεμονωμένα περιστατικά. Περίεργες κλοπές γίνονταν πάντα και πιθανότατα θα γίνονται και στο μέλλον.

Λίγο προσοχή παραπάνω όταν είμαστε σε περίεργα σημεία αργά το βράδυ χρειάζεται.

Gandalf dr685sm
08/11/2010, 11:18
πριν ενάμιση χρόνο με κυνηγούσανε στον Πειραιά να με μουντάρουν 2 σε ένα τδμ χωρίς πινακίδες (μερικοί μπορεί να θυμάστε το σκηνικό).

τον Αύγουστο μου κλέψανε τη μηχανή όταν είχα πάει για μπάνιο.

...................................

Αθήνα κέντρο σου ανοίγουν το αμάξι ενώ είσαι μέσα για πλάκα (άμα έχεις ξεχάσει ασφάλειες ανοιχτές και είσαι στην κίνηση ειδικά..). επειδή δεν έχει συμβεί σε εσάς δηλαδή είναι σπανιότατες περιπτώσεις; δεν γίνοντε και κάθε μέρα σίγουρα... για να δούμε σε κάνα χρόνο πως θα είναι η κατάσταση και μετά ελάτε να μιλήσετε για τρομολαγνεία.


+10000000000000

Προτιμώ να έχω εγώ την επιλογή και οχι ο επίδοξος εγκληματίας. Εν κατακλείδι και είναι προσωπική απόφαση και αδιαφορώ για τις "πολιτισμένες κουβέντες" επί θέματος, είναι πως προτιμώ να αντιμετωπίσω αίθουσα δικαστηρίου απο το χειρουργείο νοσοκομείου. Με οτι αντικείμενο έχω εκείνη την στιγμή ώς χρήση όπλου.


λίστα για μηχανές

υπάρχει ήδη και λέγονται high risk bikes σε ασφαλιστικές στην Αγγλία. Εδώ επίσημα όχι δεν υπάρχει,....αλλά ανεπίσημα σας την βάζω εδώ απο στατιστικά ΓΑΔΑ για σχετικές κλοπές.

"Παπάκια"
R1
R6
GSXR
TDM 900
VARADERO
VSTROM
CBR
CB
AFRICA TWIN(;;;;; )

H σειρά είναι όπως μου δόθηκε και δεν είναι τυχαία.

byron
08/11/2010, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
+10000000000000

Προτιμώ να έχω εγώ την επιλογή και οχι ο επίδοξος εγκληματίας. Εν κατακλείδι και είναι προσωπική απόφαση και αδιαφορώ για τις "πολιτισμένες κουβέντες" επί θέματος, είναι πως προτιμώ να αντιμετωπίσω αίθουσα δικαστηρίου απο το χειρουργείο νοσοκομείου. Με οτι αντικείμενο έχω εκείνη την στιγμή ώς χρήση όπλου.



Μάστα.....
Συνήθως οι υπέρμαχοι της οπλοφορίας, είναι όσοι θεωρούν ότι δεν υπάρχει επαρκής και αποτελεσματική αστυνόμευση και πρέπει να αυτο-προστατευτούν. Κάτι που απ΄τα ποστ που γράφεις δεν υφίσταται.....
Το μόνο που μας λείπει ως λαός που διακρίνεται για την μαλακία που τον βαράει, είναι το δικαίωμα να κουβαλάει και να χρησιμοποιεί ως τρόπο επίλυσης διαφορών, κουμπούρια.

Και μην αρχίσεις τα επιχειρήματα του NRA. Βλέπουμε (ευτυχώς από τηλεόραση) τα αποτελέσματα της ανεξέλεγκτης ύπαρξης όπλων στα χέρια του κάθε σαλταρισμένου red neck στο Αμέρικα.

bonepeeler
08/11/2010, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm


"Παπάκια"
R1
R6
GSXR
TDM 900
VARADERO
VSTROM
CBR
CB
AFRICA TWIN(;;;;; )



B-King :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mikros boudas
08/11/2010, 11:35
εγω λεω να αποκτησουμε τους νομους οπλοφοριας και οπλοχρησιας της Αλασκα,γιατι ειναι πολυ πιθανο να εχουμε ΚΑΙ ζομπι σε λιγο καιρο. και να ξερετε αυτα σκοτωνονται μονο με headshot.


:a31: :a31:

sniper
08/11/2010, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
+10000000000000

Προτιμώ να έχω εγώ την επιλογή και οχι ο επίδοξος εγκληματίας. Εν κατακλείδι και είναι προσωπική απόφαση και αδιαφορώ για τις "πολιτισμένες κουβέντες" επί θέματος, είναι πως προτιμώ να αντιμετωπίσω αίθουσα δικαστηρίου απο το χειρουργείο νοσοκομείου. Με οτι αντικείμενο έχω εκείνη την στιγμή ώς χρήση όπλου.

.....

Καλέ μου μάγε....


Σου γράφω εγώ γιατί, όπως έχεις καταλάβει, έχω μια άλλη σχέση με τα όπλα και τηνν κουλτουρα που τα ακολουθεί (μην ανοιξουμε εδώ τα τι και πως - δεν ειναι του ενδιαφέροντός μας).

Το να κουβαλάει ο καθένας ένα μαχαιρι, τσεκουρι, τόξο, βαλίστρα, 9ρι/40ρι/45ρι/22ρι, 12ρα κλπ και να το να βγάζει να λύσει το πρόβλημα είναι ότι χειρότερο έχω ακούσει ποτέ μου.

Όταν το ίδιο το κράτος (βλέπε σωματα ασφαλείας) δεν είναι σε θέση (νομική αλλά και λογω εκπάιδευσης ή μαλλον έλλειψη εκπαίδευσης) να τα χρησιμοποιήσει, τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα μπορέσεις εσύ;

Επίσης, σκέψου αυτό που λέει ο Byron. Στην Ελλάδα ζεις.... ξαφνικά θα γίνουν οι δρόμοι κόκκινοι...

Εχετλαίος
08/11/2010, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Και μην αρχίσεις τα επιχειρήματα του NRA. Βλέπουμε (ευτυχώς από τηλεόραση) τα αποτελέσματα της ανεξέλεγκτης ύπαρξης όπλων στα χέρια του κάθε σαλταρισμένου ...

γηγενή κάφρου.
Όταν μου πρότειναν στη Βείκου μια φορά πιστόλι μετά από λογομαχία στο δρόμο είπα ότι τελείωσαν όλα και μου έφυγε όοοολη η μαγκιά.
Οι (νόμιμοι) κουμπουροφόροι μας λείπανε για να δέσει το γλυκό...

sniper
08/11/2010, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
γηγενή κάφρου.
Όταν μου πρότειναν στη Βείκου μια φορά πιστόλι μετά από λογομαχία στο δρόμο είπα ότι τελείωσαν όλα και μου έφυγε όοοολη η μαγκιά.
Οι (νόμιμοι) κουμπουροφόροι μας λείπανε για να δέσει το γλυκό...

Μη μπερδεύεσε. Για τους νόμιμα κατέχοντες όπλο, τα βαλλιστικά του είναι σε φάκελλο στην ασφάλεια. Με την πρώτη μαλακία σου χτυπάνε την πόρτα....

Το θέμα είναι μεγάλο, μην το ανοιγουμε.

Gandalf dr685sm
08/11/2010, 11:39
Byr0n...έλα μια βόλτα απο τον άλλο χώρο να δείς αν υποστηρίζω πως είναι επαρκής... μάλλον το αντίθετο λέω. Αυτό όμως δεν αναιρεί πως υπάρχει ΜΕΓΑΛΗ μερίδα αστυνομικών που κάνουν οτι μπορούν με δεδομένες δυσκολίες στο έργο τους.

Και οχι... δεν είμαι fan της οπλοφορίας, οπλοχρησίας... αλλά θέλω να μπορώ στην δεδομένη κατάσταση να μην γίνω στατιστική εγκλήματος. Ή τουλάχιστον να έχω την επιλογή να αμυνθώ απέναντι σε επίδοξο εγκληματία..

Και αν θες την άποψη μου, την οποία την έχω καταθέσει και παλιότερα. Η περιουσία που θα πάρει (απο χρήματα μέχρι και οτι μπορείς να φανταστείς) δεν με νοιάζει τόσο, όσο το οτι θα έχει την επιλογή να μου κάνει κακό αν το θελήσει!!!

Η ΕΛ.ΑΣ μπορεί να ανταποκριθεί... αλλά όπως πάντα θα είναι "μετά-δράση" (sic) , και οχι πρόληψη.

Κάποιοι εδώ επιμένουν σε ενα φανταστικό κόσμο που νομίζουν πως ο κλέφτης θα είναι πολιτισμένος και θα τους πεί "ευχαριστώ κύριε" για την όποια κλοπή κάνει και θα τους αφήσει με χαμόγελο. Ή οτι δεν θα κάνει τίποτα και απλά θα φύγει, ειδικά αν είναι κλοπή μηχανής όπως πάνω.

Η πραγματικότητα είναι όμως πως όταν η κλοπή γίνεται παρουσία του θύματος , οι πιθανότητες είναι ενα 60-70% οτι θα κάνει κακό. Όποιος θέλει του δίνω στατιστικά...

Όσον αφορά τους ίδιους τους αστυνομικούς... ρωτήστε τους οι ίδιοι τι λένε για το τι επικρατεί έξω και αν και πως πρέπει να αντιδράσει κάποιος. Θεωρήστε οτι λέω εγώ μαλακίες και πιάστε ενα αστυνομικό έξω απο ΔΙ.ΑΣ , Α.Δ., ΟΠΚΕ, Δ και ρωτήστε τον.... μόνο προσοχή μην πέσετε απο τα σύννεφα απο αυτά που θα ακούσετε.

Εν κατακλείδι για να μην το κουράζω... ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ FAN ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ... όμως δεν θέλω να γίνω και θύμα επιλογής του όποιου κακοποιού στοιχείου επειδή ΕΤΣΙ του κάπνισε εκείνη την στιγμή.

Και πίστεψε με ... ισχύει το παραπάνω που ειπώθηκε. Αν δεν μιλάμε για τύπους με ΑΚ47 και εξοικειωμένους με το έγκλημα, θα ξαφνιαστεί απίστευτα αν αντιδράσεις γρήγορα και χωρίς δισταγμό. Ή νομίζεις πως κάτι γριές με μπαστούνια και σκούπες είναι υπερήρωες και υπερνικούς τους επίδοξους ληστές;... απλά τους πιάνουν απροετοίμαστους.

Υ.Γ. Sniper... μαζί σου ... αν διαβάσεις την απάντηση μου πιο πάνω, θα καταλάβεις τι εννοώ... ελπίζω δλδ!

ggs
08/11/2010, 11:45
Οι πολλές ταινίες περιπέτειας στο STAR κάνουν κακό στην υγεία…

sniper
08/11/2010, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Οι πολλές ταινίες περιπέτειας στο STAR κάνουν κακό στην υγεία…

Όπως επίσης και τα πολλά Free Willy

Gandalf dr685sm
08/11/2010, 11:47
@ggs
το ίδιο και το να κάθεσαι στον αντίχειρα και να κάνεις προσευχή όταν ο άλλος παίζει ζάρια με την ύπαρξη σου. Προτιμώ λοιπόν τον δικό μου τρόπο... εσύ κάντο με τον δικό σου.

mikros boudas
08/11/2010, 11:49
λοιπον,τα πραγματα ειναι απλα gandalf.
αρχικα επετρεψε μου να ξερω πολλα πραγματα παραπανω για δικανικη ψυχολογια/επιστημη και το πως διαμορφωνονται οι στατιστικες.
με αυτο ως βαση,να ξερεις πως ενα "κλεφτης" θελει να κανει την δουλεια του οσο πιο γρηγορα και αθορυβα μπορει.αν δε του προβαλεις αντισταση,δεν προκειται να σου κανει τιποτα(εκτος αν μιλαμε για ψυχοπαθη που δεν θελει να σε κλεψει αλλα να σε κανει ραγου).
αν ομως αρχισεις τις μαγκιες,καρατιες,κουβεντες και τεηζερ,τοτε και μπουνιδι θα φας και πιστολοδι και μαχαιριδι και πατουχιδι.γιατι προεβαλλες αντισταση,και ναι,ειναι εντελως χαζο να προβαλεις αντισταση οταν δεν εχεις διοδο διαφυγης.το να κουβαλας μαζι σου μαχαιρια,τεηζερ,οπλα,χειροβομβιδες κλπ δεν θα σε βοηθησει γιατι οταν χρειαστει,ειτε δε θα το χρησιμοποιησεις ειτε θα το χρησιμοποιησεις λαθος,οπως εχει γινει παρα παρα πολλες φορες.
και στον Καναδα εχουν χαλαρους νομους για οπλα αλλα δε σκοτωνονται επειδη δεν ειναι triggerhappy εθνος οπως οι Αμερικανοι.Και εδω στην Ελλαδα πολλοι ειναι οι μπατσο/στρατοκαβλοι μη ενστολοι που πολυ θα γουσταραν τετοια φαση.

sniper
08/11/2010, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
λοιπον,τα πραγματα ειναι απλα gandalf.
αρχικα επετρεψε μου να ξερω πολλα πραγματα παραπανω για δικανικη ψυχολογια/επιστημη και το πως διαμορφωνονται οι στατιστικες.
με αυτο ως βαση,να ξερεις πως ενα "κλεφτης" θελει να κανει την δουλεια του οσο πιο γρηγορα και αθορυβα μπορει.αν δε του προβαλεις αντισταση,δεν προκειται να σου κανει τιποτα(εκτος αν μιλαμε για ψυχοπαθη που δεν θελει να σε κλεψει αλλα να σε κανει ραγου).
αν ομως αρχισεις τις μαγκιες,καρατιες,κουβεντες και τεηζερ,τοτε και μπουνιδι θα φας και πιστολοδι και μαχαιριδι και πατουχιδι.γιατι προεβαλλες αντισταση,και ναι,ειναι εντελως χαζο να προβαλεις αντισταση οταν δεν εχεις διοδο διαφυγης.το να κουβαλας μαζι σου μαχαιρια,τεηζερ,οπλα,χειροβομβιδες κλπ δεν θα σε βοηθησει γιατι οταν χρειαστει,ειτε δε θα το χρησιμοποιησεις ειτε θα το χρησιμοποιησεις λαθος,οπως εχει γινει παρα παρα πολλες φορες.
και στον Καναδα εχουν χαλαρους νομους για οπλα αλλα δε σκοτωνονται επειδη δεν ειναι triggerhappy εθνος οπως οι Αμερικανοι.Και εδω στην Ελλαδα πολλοι ειναι οι μπατσο/στρατοκαβλοι μη ενστολοι που πολυ θα γουσταραν τετοια φαση.

Βέβαια κυκλοφορούν κοντά στο μύριο παράνομα όπλα εν Ελλάδι...