PDA

View Full Version : ΗΕlP προβλημα



loz
03/11/2010, 18:38
Την πάτησα κ εγώ
Χθές καθώς έφευγα βιαστικά ξέχασα να βγάλω το κρυπτοναιτ
Ξεκινάω και ένα γκουπ με τσάκισε. Ευτηχώς δεν ειχα και πτώση αλλά μια ματιά ήταν αρκετή
Σπάσαμε τη γλίστρα.
Τώρα; Το ερώτημα ειναι αν η honda τη δίνει ξεχωριστά ή πρέπει να αγοράσω όλη τη δαγκάνα
Και εάν δεν τη δίνει χώρια παίζει να τη βρω κάπου μόνη της;
Δεν παίζει να βρώ τόσα λεφτα που θα θέλουν για όλο το σύστημα

ΥΓ1 έχω το ΤΑ 700
ΥΓ2 ευτηχώς το κρυπτοναιτ δεν έπαθε τίποτα

chr1s_86
03/11/2010, 21:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από loz

ΥΓ1 έχω το ΤΑ 700



Τις κλασσικές τριπίστονες έχει; Τη δίνουν χωριστά... ;)

Pardalotzatziki
04/11/2010, 07:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από loz
Την πάτησα κ εγώ
Χθές καθώς έφευγα βιαστικά ξέχασα να βγάλω το κρυπτοναιτ
Ξεκινάω και ένα γκουπ με τσάκισε. Ευτηχώς δεν ειχα και πτώση αλλά μια ματιά ήταν αρκετή
Σπάσαμε τη γλίστρα.
Τώρα; Το ερώτημα ειναι αν η honda τη δίνει ξεχωριστά ή πρέπει να αγοράσω όλη τη δαγκάνα
Και εάν δεν τη δίνει χώρια παίζει να τη βρω κάπου μόνη της;
Δεν παίζει να βρώ τόσα λεφτα που θα θέλουν για όλο το σύστημα

ΥΓ1 έχω το ΤΑ 700
ΥΓ2 ευτηχώς το κρυπτοναιτ δεν έπαθε τίποτα

Γι' αυτο τα "κρυπτοναιτ" τα βαζω στον πισω δισκο και κολλητα στη δαγκανα....δεν ξεκιναει και η δαγκανα δεν παθαινει ζημια...

Αν κανω πισω βρισκει στο ψαλιδι...



:wave2:

loz
04/11/2010, 16:41
παιδια ευχαριστω τελικα το δινουν κ χωριστα
στο 700 δε χωρα στο πισω δισκο αλλα αυτο που μου απαντησες για '' κολητά'' στη δαγκανα εχεις πολυ μεγαλο δικιο:winka:

dmf
04/11/2010, 17:15
1 νομισμα
1 μικρο μαγνητακι π.χ 5x5mm (καλυτερα νεοδυμιου)
βενζινοκολλα
1 κομματακι λεπτης σαμπρελας (για να μην γρατζουναμε)

Κοβουμε το κομματι της σαμπρελας ακριβως οσο ειναι και το νομισμα, και το κολλαμε απο την πλευρα του με βενζινοκολλα. Απο την αλλη πλευρα του νομισματος κολλαμε το μαγνητακι.
Στην ιδια θηκη που θα κρατας το λουκετο, βαζεις και αυτο που μολις εφτιαξες. Και καθε φορα το βαζεις στην τρυπα της κλειδαριας για να μην μπαινει το κλειδι.
Εμενα η κλειδαρια του δισκοφρενου εχει ενα καπακι για την σκονη και το βαζω εκει περα και ετσι καθε φορα που παω να τη βαλω αμεσως πετιεται και μου θυμιζει να το βαλω στη κλειδαρια.
Για να το βγαλουμε, απλα πλησιαζουμε το κρικο απο τα κλειδια στο μαγνητη και το ρουφαει.

Ειναι καπως ετσι:


217788

dmf
04/11/2010, 17:17
και ειναι το ιδιο αποτελεσματικο με το κορδονι, πιανει λιγοτερο χωρο, και ειναι διακριτικο.
Ειδικα αν επιλεξεις καποιο νομισμα ασημενιου χρωματος δεν θα διακρινεται καν οτι εχεις βαλει κατι στην κλειδαρια της μηχανης

lspiros
05/11/2010, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
και ειναι το ιδιο αποτελεσματικο με το κορδονι, πιανει λιγοτερο χωρο, και ειναι διακριτικο.
Ειδικα αν επιλεξεις καποιο νομισμα ασημενιου χρωματος δεν θα διακρινεται καν οτι εχεις βαλει κατι στην κλειδαρια της μηχανης
πολυ εξυπνο και διακριτικο:beer:

jpag
05/11/2010, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
και ειναι το ιδιο αποτελεσματικο με το κορδονι, πιανει λιγοτερο χωρο, και ειναι διακριτικο.
Ειδικα αν επιλεξεις καποιο νομισμα ασημενιου χρωματος δεν θα διακρινεται καν οτι εχεις βαλει κατι στην κλειδαρια της μηχανης
πολυ καλη ιδεα :beer: :beer: :beer: :beer:

μια σκεψη που μουρθε ομως.υπαρχει περιπτωση να επιρεασει το μαγνητακι το ιμομπιλαιζερ????

dmf
05/11/2010, 17:59
Υπερβολικο μου φαινεται. Αλλα με 100% σιγουρια δεν μπορω να σου απαντησω. Εγω το χρησιμοποιω αρκετο καιρο και δεν εχω παρατηρησει κατι.
Εναλλακτικα μπορεις να χρησιμοποιησεις καποιον κεραμικο μαγνητη, που ειναι πολυ ασθενης.