PDA

View Full Version : ψηφοδελτιο........



kyko
04/11/2010, 11:17
μου στειλανε το παρακατω με mail.......
σκεφτομαι πααααρα πολυ σοβαρα να το εκτυπωσω σε καμμια 1000αρια αντιτυπα
κ να σταθω εξω απο το εκλογικο κεντρο την κυριακη να τα μοιρασω......


217745

sergiosm
04/11/2010, 11:20
νομίζω ότι βρήκαμε ένα από τα ... "άκυρα" ψηφοδέλτια των φετινών εκλογών

:lol:

Υ.Γ. Αν και το old time classic είναι η γνωστή σκηνή με τις μούτζες από το Υπάρχει και Φιλότιμο

vaska
04/11/2010, 11:23
Σκέφτομαι πολύ σοβαρά, μα πάρα πολύ σοβαρά να το τυπώσω και να το κολλήσω στη Βιτρίνα του μαγαζιού μου.

Δύο σε ένα, και γουστάρω αυτά που λέει οπότε με βρίσκει απολύτως σύμφωνο κι έτσι θα σταματήσουν να έρχονται και ν' αφήνουν κάρτες οι υποψήφιοι..

:confused: :confused: :confused:

Εχετλαίος
04/11/2010, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
...Υ.Γ. Αν και το old time classic είναι ...

λεπτή φέτα σαλάμι αέρος στο φάκελο και μετά 5 λεπτά όλη η κάλπη πουτ@να απ τα λάδια.
:wacko:

sergiosm
04/11/2010, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
λεπτή φέτα σαλάμι αέρος στο φάκελο και μετά 5 λεπτά όλη η κάλπη πουτ@να απ τα λάδια.
:wacko:

και τί ακριβώς πιστεύεις ότι θα πετύχεις με αυτό τον τρόπο;

kachius
04/11/2010, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
λεπτή φέτα σαλάμι αέρος στο φάκελο και μετά 5 λεπτά όλη η κάλπη πουτ@να απ τα λάδια.
:wacko:

τσ τσ τσ :nono:

λεπτή, κατεψυγμένη "φέτα" βούτυρο :wacko: :wacko:
:lol:

vaska
04/11/2010, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
και τί ακριβώς πιστεύεις ότι θα πετύχεις με αυτό τον τρόπο;

Με λάδι δεν κάνουν το ξεμάτιασμα????


:rotflmao: :rotflmao:

7gibernau
04/11/2010, 11:36
για τους αναποφασιστους

παλιο αλλα ειναι ολα τα λεφτα..


217746

TROOPER
04/11/2010, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
μου στειλανε το παρακατω με mail.......
σκεφτομαι πααααρα πολυ σοβαρα να το εκτυπωσω σε καμμια 1000αρια αντιτυπα
κ να σταθω εξω απο το εκλογικο κεντρο την κυριακη να τα μοιρασω......

το ριξα!

Εχετλαίος
04/11/2010, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
και τί ακριβώς πιστεύεις ότι θα πετύχεις με αυτό τον τρόπο;

Εγώ; 'Εγραψα ποθές ότι το έκανα εγώ;
:confused:

makis206
04/11/2010, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
το ριξα!

...ναι ρε, και θα το δουν οι εφορευτικο-επίτροποι και χέστηκ'η φοράδα...:D

Η λύση βρίσκεται στα λόγια του Vaska, όπως την αλήθεια στους Sex Pistols..:lol:

TROOPER
04/11/2010, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
...ναι ρε, και θα το δουν οι εφορευτικο-επίτροποι και χέστηκ'η φοράδα...:D

Η λύση βρίσκεται στα λόγια του Vaska, όπως την αλήθεια στους Sex Pistols..:lol:

μακουλη οπως και αν αντιδρασεις στη φακα εισαι.οποτε διαλεγεις εναν τροπο και πορευεσαι.τοσο απλα

:wave2:

makis206
04/11/2010, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μακουλη οπως και αν αντιδρασεις στη φακα εισαι.οποτε διαλεγεις εναν τροπο και πορευεσαι.τοσο απλα
:wave2:

Nαι ρε εννοείται πλάκα σου κάνω, εγώ προσωπικά είμαι της αποχής κι ας ξέρω ότι είναι μαλ@κία. Τουλάχιστον το σαλαμάκι θα το κρατήσω να συνοδεύσει τη μπύρα και δεν απαυτώνονται κι αυτοί και οι κάλπες τους, έτσι κι αλλιώς πατωμένοι είμαστε. Ας πάρουμε θερμίδες τώρα που μπορούμε..:D

vaska
04/11/2010, 12:10
Σε κάθε θρεντάκι τώρα τελευταία όλο και κάποιοι συμφωνούν με τον vaska (3ο πρόσωπο, όπως ο Καίσαρας έτσι κι εγώ όταν αναφέρομαι στον εαυτόν μου πάντα χρησιμοποιώ 3ο πρόσωπο) που σημαίνει ότι περνάει ο λόγος μου. Τι λέτε δεν ψηφίζετε εμένα να βγάλω ατάκα κι επιτόπου έναν "αντιπιπικό" νόμο να την σπάσουμε σε καπετάνιους και λοιπούς πιπαδόρους. Νυν και μελλοντικούς.

:rotflmao: :rotflmao:

PortisHead
04/11/2010, 12:17
Ωραια ολα αυτα , αλλα αν δεν πατε να ψηφισετε υπευθυνα, στο τελος θα αποφασιζει παλι για εμας το 20% που ψηφιζει.

Α...και απο Δευτερα , μην ακουσω γκρινιες....

:)

LsKostas
04/11/2010, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Ωραια ολα αυτα , αλλα αν δεν πατε να ψηφισετε υπευθυνα, στο τελος θα αποφασιζει παλι για εμας το 20% που ψηφιζει.

Α...και απο Δευτερα , μην ακουσω γκρινιες....

:)


Ετσι μπραβο...οποιος ριξει τετοιο πραγμα απο Δευτέρα ΜΟΚΟ!!!

DimChios
04/11/2010, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
λεπτή φέτα σαλάμι αέρος στο φάκελο και μετά 5 λεπτά όλη η κάλπη πουτ@να απ τα λάδια.
:wacko:


ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!

ΤΟ ΧΩ ΚΑΝΕΙ!!!!!!


:cool:

Operater
04/11/2010, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!

ΤΟ ΧΩ ΚΑΝΕΙ!!!!!!


:cool:

δεν μου κάνει καμμία εντύπωση.. :lol:

mats8282
04/11/2010, 13:13
Τι άλλαξε η μεγάλη αποχή πέρσι στις εθνικές :confused:

Cpt. Haddock
04/11/2010, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Τι άλλαξε η μεγάλη αποχή πέρσι στις εθνικές :confused:

Ποια μεγάλη αποχη; :confused:

the who
04/11/2010, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Τι άλλαξε η μεγάλη αποχή πέρσι στις εθνικές :confused:

Απολυτως τιποτα.Απλα ο κοσμος εχει μπουχτισει.Δημιουργημα των κομματων ειναι η απαξιωση του κοσμου απεναντι τους.Τους βολευει να μην ασχολεισαι και να περναει το μνημονιο στο ντουκου.

the who
04/11/2010, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ποια μεγάλη αποχη; :confused:

Τιποτα Ηλια για την Ελλαδα μιλανε.:smokin:

PortisHead
04/11/2010, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Τι άλλαξε η μεγάλη αποχή πέρσι στις εθνικές :confused:

Τπτ , απλα "καποιοι" πετυχαινουν τον σκοπο τους.
Εχει καταντησει "μαγκια" πλεον στα γκαλοπ στο δρομο που βλεπουμε να λενε :
"Δεν ψηφίζω , τους σηχαθηκα"

Λες και ειναι κατορθωμα.
Το "δεν ψηφιζω-σηχαθηκα" ,για εμενα προσωπικα ισοδυναμει με "παραδινομαι-ειμαι αβουλο πλασμα-ερμαιο των αποφασεων αλλων"

Και βγαινουν και καμαρωτοι-καμαρωτοί και το λενε...λες και τιμωρουνε καποιον με το να μην ψηφισουν.

Αλλα ειπαμε....οι λαοι αξιζουν τους ηγετες τους.

:wave2:

kachius
04/11/2010, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Απολυτως τιποτα.Απλα ο κοσμος εχει μπουχτισει.Δημιουργημα των κομματων ειναι η απαξιωση του κοσμου απεναντι τους.Τους βολευει να μην ασχολεισαι και να περναει το μνημονιο στο ντουκου.

Ακριβώς!
Και το κακό είναι ότι όλο και περισσότεροι απέχουν
έχοντας πέσει στην παγίδα ότι έτσι αντιδρούν (ενώ βοηθούν τα μέγιστα αυτούς στους οποίους νομίζουν ότι αντιτίθονται)

υγ.: και όχι μόνο τώρα με το μνημόνιο, είναι παλιότερο το κόλπο...

Gandalf dr685sm
04/11/2010, 13:26
και εγώ σου λέω αίντε και πήγες να ψηφίσεις.... ΠΟΙΟΝ;;; ΠΟΙΟΥΣ;;;...

Ψήφο αποδοκιμασίας σε μικρά κόμματα ή καλύτερα σε αντιπροσώπους τους σε τοπικά κέντρα;;;;...

Ακόμα και οι λεγόμενοι ανεξάρτητοι συνδιασμοί δεν λένε τίποτα παραπάνω απο το "Θα" που λένε και οι διορισμένοι απο μεγάλα κόμματα. Έκανα ενα κόπο να ρίξω μια ματιά στα της περιοχής μου και έβαλα τα γέλια με τις παπαριές που περιγράφουν σαν πρόγραμμα τους.

Οπότε να πάω να ψηφίσω;;;.... τι ακριβώς;;;

Operater
04/11/2010, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
και εγώ σου λέω αίντε και πήγες να ψηφίσεις.... ΠΟΙΟΝ;;; ΠΟΙΟΥΣ;;;...

...
Δηλαδή έχεις τσεκάρει όλους τους συνδυασμούς και όλους του υποψήφιους
για να βγεις στο δίλλημα ποιον να ψηφίσεις?

doctor x
04/11/2010, 13:29
pera apo ta klasika opos min xehname oti ine dimotikes ekloges ke kapou kapii na AXIZOUN na psifistoun i oxi ,i oti asxeta apo tin politiki topothetisi megali axia exi ke to prosopo pou psifizete ke perni mia thesi.......KANONIKA akoma k i apoxi BORI na ine mia politiki thesi pou na piezi giati osi apexoun ine en dinami psifofori ke dimiourgoun POLITIKO KENO pou prepi na kalifthi-vale mesa k aftous pou psifizoun me...varia kardia-....

ke sti zoi ola ta kena KAPOTE gemizoun....


i....mas perni o diaolos-opos tora-:wave2:

mats8282
04/11/2010, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ποια μεγάλη αποχη; :confused:


30.67% περίπου ο 1 στους 3...


Να βάλω και ένα άλλο ερώτημα...Προβλέπει κάτι ο εκλογικός νόμος που να μετατρέπει την αποχή και το λευκό/άκυρο σε ψήφο διαμαρτυρίας και το πέρνουμε για δεδομένο;;

Παρακάτω ήταν η ανάλυση των κομμάτων μετά τις ευρωεκλογές του 2009,τα είχα γράψει για να τα δούνε όσοι υποστήριζαν το αποχή=μύνημα...


Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Αντιγραφω με σειρα εκλογικου αποτελεσματος τις πρωτες δηλωσεις περι αποχης,μυνηματος των εκλογων κτλ.... Ολα απο Ελευθεροτυπια...


ΠΑΣΟΚ

Παπακωνσταντινου Γ.

<<Σχολιάζοντας το υψηλό ποσοστό αποχής τόνισε ότι για τη Ν.Δ. ήταν κίνηση διαμαρτυρίας, ενώ για το ΠΑΣΟΚ κίνηση εφησυχασμού των ψηφοφόρων του κόμματος, που θεωρούσαν δεδομένη τη νίκη και δεν πήγαν να ψηφίσουν. >>

ΝΔ

<<ο Προκόπης Παυλόπουλος για την ήττα της ΝΔ, δήλωσε ότι η αποχή ήταν πρωτόγνωρη και ότι μεγάλο μέρος των ψηφοφόρων της ΝΔ δεν προσήλθαν στις κάλπες. Τόνισε ωστόσο ότι έστειλαν ένα μήνυμα στην κυβέρνηση ότι πρέπει να δουλέψει πιο σκληρά.>>

ΚΚΕ

<<Η ΚΕ του ΚΚΕ εκτιμά ότι η μαζική αποχή, σε συνδυασμό με την ανέντιμη, όπως τη χαρακτηρίζει, επίθεση κατά του κόμματος, με επίκεντρο τα οικονομικά του, ανέκοψε τη δυναμική που είχε δημιουργηθεί υπέρ των κομουνιστών. Την ίδια όμως στιγμή, σημειώνει την αδυναμία του κόμματος να καλλιεργήσει και να εμβαθύνει τις σχέσεις του με εκείνους τους νέους ψηφοφόρους, που το επέλεξαν για πρώτη φορά στις εθνικές εκλογές, ώστε να εξασφαλίσει τη συμμετοχή τους στους αγώνες.>>

ΛΑΟΣ (Με μπηχτες για τις δημοσκοπησεις)

<<Εν τω μεταξύ, ο εκπρόσωπος Τύπου του κόμματος, Κωστής Αϊβαλιώτης, σημείωσε πως το μήνυμα των ευρωεκλογών αφορούσε στην ανάγκη επίδειξης υπευθυνότητας και σοβαρότητας από τις πολιτικές δυνάμεις. "Οι πολίτες ζητούν έργα και όχι λόγια και ο ΛΑΟΣ σέβεται και τιμά πάντα τη λαϊκή εντολή", υπογράμμισε.>>

ΣΥΡΙΖΑ

<<Ο πρόεδρος του ΣΥΝ παραδέχτηκε ότι το μήνυμα της κάλπης δείχνει ότι το κόμμα του δεν ανταποκρίθηκε στους στόχους του και στις προσδοκίες των πολιτών της Αριστεράς. >>




:wave2:

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=81825&perpage=15&highlight=%E1%F0%EF%F7%DE&pagenumber=14


Μια από τα ίδια θα γίνει και φέτος εκτός και αν οι υποστηρικτές της αποχής πάνε όντως στην Βουλή και οι βουλευτές δραπετεύουν από τις τουαλέτες,όπως υποστηρίζει το ψηφοδέλτιο στο πρώτο μύνημα...Οπότε μιλάμε για άλλα :rolleyes:


ΥΓ Είταν...Το σκότωσα :hypnotize

the who
04/11/2010, 13:33
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
[B]30.67% περίπου ο 1 στους 3...


Να βάλω και ένα άλλο ερώτημα...Προβλέπει κάτι ο εκλογικός νόμος που να μετατρέπει την αποχή και το λευκό/άκυρο σε ψήφο διαμαρτυρίας και το πέρνουμε για δεδομένο;;

Οχι βεβαια.Τα ακυρα και τα λευκα μοιραζονται σε ΟΛΑ τα κομματα ποσοστιαια.Η αποχη ειναι καλη αν ξεπερασει το 80%.Αλλα ουτε αυτο μπορουμε να κανουμε.

Cpt. Haddock
04/11/2010, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
30.67% περίπου ο 1 στους 3...

Σε τι ποσοστο κυμαινεται γενικώς η αποχη, θυμασαι; :winka:

sergiosm
04/11/2010, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Εγώ; 'Εγραψα ποθές ότι το έκανα εγώ;
:confused:

όχι εσύ προσωπικά

όποιος το κάνει,

ήθελα να 'ξερα τί έχει στο μυαλό του;;

γιατί αν νομίζει (που αυτό νομίζει) ότι θα τα βγάλει όλα άκυρα είναι βαθειά νυχτωμένος.

:wave2:

mats8282
04/11/2010, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Σε τι ποσοστο κυμαινεται γενικώς η αποχη, θυμασαι; :winka:

25% περίπου :confused:

Cpt. Haddock
04/11/2010, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
25% περίπου :confused:

Σωστό. Απο το 25% στο 30% θεωρείς οτι η αποχη θεωρείται ξαφνικα μεγάλη; :winka:

Τριχες, στα ιδια επιπεδα ειναι ουσιαστικα, αυτο λεω.

mats8282
04/11/2010, 13:40
Κάνεις τη Βουλή εξακομματική με 5% :)

Οπότε είναι μεγάλη άνοδος...

Αλλά είναι τραγικό ο 1 στους 3 να μην ψηφίζει...Όπως και να το δεις..

Gandalf dr685sm
04/11/2010, 13:41
Δηλαδή έχεις τσεκάρει όλους τους συνδυασμούς και όλους του υποψήφιους
για να βγεις στο δίλλημα ποιον να ψηφίσεις?

Για την περιοχή που είμαι... ναι.. το έκανα. Μιλάμε για τοπικές εκλογές έτσι;... οχι για βουλευτικές!

Όσον αφορά την αποχή.. στις περασμένες δημοτικές ήταν κάπου στο 35-40%. Στις Βουλευτικές έπεσε στο 20-25% κυρίως γιατί είχαν ΞΕΓΕΛΑΣΤΕΙ αρκετοί απο τον ΓΑΠ και τις διακυρήξεις του.

Μην ξεγελιέστε... θα είναι μεγάλο το ποσοστό τώρα. Πολύ μεγαλύτερο απο όσο φαντάζεστε.

Και είναι άσχημο αυτό για μένα, διότι δείχνει οτι κανείς δεν πείθει. Ανεξάρτητος ή εξαρτημένος.

Και πάλι... μην μπερδεύεστε με τις μαλακίες που λένε στα ΜΜΕ... ΤΟΠΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΕΙΝΑΙ.. οχι βουλευτικές. Είναι άλλα τα κριτήρια , φυσικά με υπόψη τον στενό κορσέ που μας έχουν βάλει απο εδώ και απο έξω.

vaska
04/11/2010, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
και εγώ σου λέω αίντε και πήγες να ψηφίσεις.... ΠΟΙΟΝ;;; ΠΟΙΟΥΣ;;;...

Ψήφο αποδοκιμασίας σε μικρά κόμματα ή καλύτερα σε αντιπροσώπους τους σε τοπικά κέντρα;;;;...

Ακόμα και οι λεγόμενοι ανεξάρτητοι συνδιασμοί δεν λένε τίποτα παραπάνω απο το "Θα" που λένε και οι διορισμένοι απο μεγάλα κόμματα. Έκανα ενα κόπο να ρίξω μια ματιά στα της περιοχής μου και έβαλα τα γέλια με τις παπαριές που περιγράφουν σαν πρόγραμμα τους.

Οπότε να πάω να ψηφίσω;;;.... τι ακριβώς;;;


Μα έτσι ακριβώς. Άντε και να πάω, αφού δεν γουστάρω κανέναν που να το ρίξω. Στα μικρά για αποδοκιμασία. Σκατά μόλις τα μικρά πάρουν 2% καβαλάνε καλάμι με φούντα (να σηκώνει και σκόνη όταν σέρνεται) και τρέχουν σαν τα πουλάρια κλοτσώντας δεξιά κι αριστερά ανεξέλεγκτα.

Η παπαρολογία δίνει και παίρνει.

Οπότε τι???

Βόλτα με τη γυναίκα να μου μείνει και η γλύκα στο χειλάκι μου.


Αρέντουβάρ λοιπόν Πάτρα την Κυριακή.

:wave2: :wave2:

PortisHead
04/11/2010, 13:49
Οποτε παραδεχεστε επισημα και δημοσια οτι εφοσον δεν σας κανει κανενας , ας αποφασισουν οι αλλοι για σας,σωστα ?

the who
04/11/2010, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Για την περιοχή που είμαι... ναι.. το έκανα. Μιλάμε για τοπικές εκλογές έτσι;... οχι για βουλευτικές!



Δλδ στις βουλευτικες βρισκεις καποιον αξιο για να ψηφισεις ενω στις δημοτικες οχι.

Gandalf dr685sm
04/11/2010, 13:55
PortisHead... αν ψηφίσεις θεωρείς οτι θα αποφασίσεις εσύ για σένα; Διότι αυτό κάναμε μέχρι τώρα και αυτό που διαπιστώνω είναι πως εξακολουθούν και αποφασίζουν άλλοι για μένα.

The Who... στις Βουλευτικές έχει μια διαφορά. Αν βάλεις 10 μικρά κόμματα μέσα με 5-10% το καθένα τους, θα φαγωθούν μεταξύ τους. Στις τοπικές... όποιον και να ψηφίσεις θα γίνει απλά Δήμαρχος ή αντιπρόσωπος κοινοτικού διαμερίσματος (άλλη παπαριά και αυτή!!! ). Που όλοι μαζί φυσικά θα εξαρτώνται και πάλι απο τις κρατικές επιδοτήσεις. Στην Ελλάδα δεν είμαστε Ηνωμένοι Δήμοι , κατά το Ηνωμένες Πολιτείες (που πάει να κάνει με το Καλικράτης ο ΓΑΠ). Η εξουσία όπως και η οικονομία είναι κεντρική.

Operater
04/11/2010, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Δλδ στις βουλευτικες βρισκεις καποιον αξιο για να ψηφισεις ενω στις δημοτικες οχι.
+1
Δηλαδή κανένας δεν είναι καλύτερος από όλους, κανένας δεν υπόσχεται ότι θα κάνει έστω τα βασικά για το δήμο σου (μάγε) και κανένας δεν ήρθε με νέες προτάσεις, σωστά;
Μήπως θες να γίνουν αυτά που ακριβώς θες εσύ, και μέσα σ' αυτή τη τελειότητα, απλά δεν βρίσκεις τον τέλειο;

vaska
04/11/2010, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Οποτε παραδεχεστε επισημα και δημοσια οτι εφοσον δεν σας κανει κανενας , ας αποφασισουν οι αλλοι για σας,σωστα ? ,



Παλιά πολύ παλιά καραμέλα μάστορα. Έτσι κι αλλιώς στην κατάσταση που έχουμε φτάσει ως χώρα τα προβλήματα δεν λύνονται στην κάλπη.

Οπότε για πιά απόφαση συζητάμε???? Την ειλημμένη πριν από καιρό και από παράγοντες ξένους προς την χώρα και τα προβλήματά της?

Γιατί όποιος μου πει ότι οι πολιτικοί της τελευταίας τουλάχιστον 50ετίας έκαμαν έργο με γνώμονα το συμφέρον του τόπου, θα του ρίξω μπούφλα.

Τσεπωνίδης Μαζωχτράκιας είναι το ονοματεπώνυμο του καθενός από τους 300 και των αυλικών.

Αυτά!!!

Gandalf dr685sm
04/11/2010, 13:59
Operater...έχω ήδη απαντήσει.. αυτά που λες είναι αυθαίρετα και δική σου κρίση που δεν την συμμερίζομαι.

PortisHead
04/11/2010, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
PortisHead... αν ψηφίσεις θεωρείς οτι θα αποφασίσεις εσύ για σένα; Διότι αυτό κάναμε μέχρι τώρα και αυτό που διαπιστώνω είναι πως εξακολουθούν και αποφασίζουν άλλοι για μένα.


Με αυτη τη λογικη τοτε να πεταω τα σκουπιδια στο πατωμα ,και τα λαδια της μηχανης στο χωραφι , εξαλου , απο μενα θα βρωμισει ο πλανητης ?

makis206
04/11/2010, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Οποτε παραδεχεστε επισημα και δημοσια οτι εφοσον δεν σας κανει κανενας , ας αποφασισουν οι αλλοι για σας,σωστα ?

Σωστά! Κι αν καταφέρουν με την επιλογή τους να αλλάξουν κάτι προς το καλύτερο (οτιδήποτε όμως!) εγώ θα τους ευγνωμονώ μια ζωή! Επειδή όμως οι πιθανότητες είναι από απειροελάχιστες έως εντελώς ανύπαρκτες, be my guest and don't waste my Sunday please!

Και θεωρώ ότι δεν αδικώ ΚΑΝΕΝΑΝ απ'τις φάτσες που γέμισαν τις αφίσες και τις εφημερίδες τον τελευταίο καιρό. Για τις άλλες που τρώμε στη μάπα καθημερινά, περιττός ο λόγος.

:beer:

mats8282
04/11/2010, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Έτσι κι αλλιώς στην κατάσταση που έχουμε φτάσει ως χώρα τα προβλήματα δεν λύνονται στην κάλπη.

Βαριά κουβέντα ρε μάστορα....

Cpt. Haddock
04/11/2010, 14:04
Μια και μιλατε για waste my sunday το ενδεχόμενο να πατε πρωί να ψηφισετε και μετα να ειναι όλη η μερα δικη σας το σκεφτηκατε καθόλου;

Η δεν αξίζει να κοψετε λιγο υπνο μια φορα καθε δυο χρονια; :rolleyes:

Operater
04/11/2010, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Operater...έχω ήδη απαντήσει.. αυτά που λες είναι αυθαίρετα και δική σου κρίση που δεν την συμμερίζομαι.
:confused:

makis206
04/11/2010, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Βαριά κουβέντα ρε μάστορα....

Βαριά ξε-βαριά, ελπίδες στον ορίζοντα-ορατότης μηδέν.:beer:

the who
04/11/2010, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μια και μιλατε για waste my sunday το ενδεχόμενο να πατε πρωί να ψηφισετε και μετα να ειναι όλη η μερα δικη σας το σκεφτηκατε καθόλου;

Η δεν αξίζει να κοψετε λιγο υπνο μια φορα καθε δυο χρονια; :rolleyes:

Κυριε Ηλια οι δημοτικες εκλογες στην Ελλαδα δεν ειναι καθε δυο χρονια.:smokin:

makis206
04/11/2010, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μια και μιλατε για waste my sunday το ενδεχόμενο να πατε πρωί να ψηφισετε και μετα να ειναι όλη η μερα δικη σας το σκεφτηκατε καθόλου;
Η δεν αξίζει να κοψετε λιγο υπνο μια φορα καθε δυο χρονια; :rolleyes:

Θα βρίσκομαι στο Ηράκλειο όλο το ΠΣΚ (όχι απ'το ΠαΣόΚ :bawl: ) :winka:

vaska
04/11/2010, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Βαριά κουβέντα ρε μάστορα....


Κι όμως αληθινή. Και σημείωσε ότι δεν είμαι κανένας πιτσιρικάς που δεν έχει υποχρεώσεις. Και οικογένεια έχω και πηδιέμαι στη δουλειά όλη την ημέρα και τα χέρια μου καθαρά είναι γιατί δεν έφαγα τπτ από κανέναν. Άλλοι είναι βουτηγμένοι στη λίγδα από το φαγοπότι και άλλοι θα καθαρίσουν τα σπασμένα.

Νισάφι πιά

:smokin: :smokin: :smokin:

Gandalf dr685sm
04/11/2010, 14:08
Με αυτη τη λογικη τοτε να πεταω τα σκουπιδια στο πατωμα ,και τα λαδια της μηχανης στο χωραφι , εξαλου , απο μενα θα βρωμισει ο πλανητης ?

Άτοπη σύγκριση... εκεί ακόμα και με την ατομική προσπάθεια μπορεί να κάνεις κάτι γιατί έχεις την ΟΡΘΗ ΕΠΙΛΟΓΗ. Με την ψήφο... απολύτως τίποτα διότι απλά δεν υπάρχει σωστή επιλογή.

@Operater.... εξήγησα γιατί Βουλευτικές και Δημοτικές εκλογές δεν είναι το ίδιο λίγο πριν την απάντηση σου.

Cpt. Haddock
04/11/2010, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Κυριε Ηλια οι δημοτικες εκλογες στην Ελλαδα δεν ειναι καθε δυο χρονια.:smokin:

Ναι βρε παπαρα, βαζω μαζι και τις βουλευτικες, εννοω οτι καθε 2 χρονια περιπου ψηφιζουμε :sick:

the who
04/11/2010, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ναι βρε παπαρα, βαζω μαζι και τις βουλευτικες, εννοω οτι καθε 2 χρονια περιπου ψηφιζουμε :sick:

Δε μιλας ωραια και πληγωνομαι.Πανε ψηφισε κι ασε μας ησυχους επιτελους.:lol:

Cpt. Haddock
04/11/2010, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Δε μιλας ωραια και πληγωνομαι.Πανε ψηφισε κι ασε μας ησυχους επιτελους.:lol:

:a22:

mats8282
04/11/2010, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Κι όμως αληθινή. Και σημείωσε ότι δεν είμαι κανένας πιτσιρικάς που δεν έχει υποχρεώσεις. Και οικογένεια έχω και πηδιέμαι στη δουλειά όλη την ημέρα και τα χέρια μου καθαρά είναι γιατί δεν έφαγα τπτ από κανέναν. Άλλοι είναι βουτηγμένοι στη λίγδα από το φαγοπότι και άλλοι θα καθαρίσουν τα σπασμένα.

Νισάφι πιά

:smokin: :smokin: :smokin:


Για αυτό ακριβώς δεν έπρεπε να το πεις...Ψήφισε άλλους,αν καβαλήσουν το καλάμι όπως λες αλλαξέ τους και αυτούς...

Είναι εκπληκτική πάντως και η ανοχή που δείχνουμε σαν λαός σε ΠΑΣΟΚ και ΝΔ και η αντίστοιχη σκληρότητα στους μικρούς..


ΥΓ Αυτό ισχύει και για τον Μάκη

:beer:

vaska
04/11/2010, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Για αυτό ακριβώς δεν έπρεπε να το πεις...Ψήφισε άλλους,αν καβαλήσουν το καλάμι όπως λες αλλαξέ τους και αυτούς...

Είναι εκπληκτική πάντως και η ανοχή που δείχνουμε σαν λαός σε ΠΑΣΟΚ και ΝΔ και η αντίστοιχη σκληρότητα στους μικρούς..


ΥΓ Αυτό ισχύει και για τον Μάκη

:beer:


Φιλαράκι σε παρακαλώ μην το πιάσουμε το θέμα με τους μικρούς και τους μεγάλους. Μέσα από τη δουλειά μου ξέρω και με αποδείξεις ότι ακόμα και οι μικροί και οι πολύ μικροί φάγανε και φάγανε τόσο πολύ που βαρυστομαχιάσανε. Και στο φινάλε βαρέθηκα να ποντάρω σε κουτσά άλογα.


Οπότε αφού δεν με πάει ο ιππόδρομος τον κόβω κι έχω το κεφαλάκι μου ήσυχο.

Είναι πολύ μεγάλη κουβέντα και πίστεψέ με καταρρίπτονται μύθοι και πέφτουν μάσκες, οπότε ας κρατήσουμε τον χώρο για την αγάπη που έχουμε στα δίτροχα κι ας πάει στην ευχή η κουβέντα. Θα πικράνουμε και θα πικραθούμε στο τέλος.

Φιλικά

Βασίλης.

:wave2:

makis206
04/11/2010, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Για αυτό ακριβώς δεν έπρεπε να το πεις...Ψήφισε άλλους,αν καβαλήσουν το καλάμι όπως λες αλλαξέ τους και αυτούς...
Είναι εκπληκτική πάντως και η ανοχή που δείχνουμε σαν λαός σε ΠΑΣΟΚ και ΝΔ και η αντίστοιχη σκληρότητα στους μικρούς..
ΥΓ Αυτό ισχύει και για τον Μάκη
:beer:

Κοίτα να δεις τι γίνεται με μένα προσωπικά, η πολιτική με έχει αφήσει τόσο αδιάφορο πλέον (όχι πως ήμουν και κανένας πορωμένος παλιότερα απλώς έπαιρνα μια θέση βρε αδερφέ) που δεν κάθομαι καν να ασχοληθώ με το ποιος που πότε και εάν μπορεί να κάνει κάτι για αυτόν εδώ τον τόπο. Συνεπώς το ίδιο γραψ@ρχίδιασμα πέφτει σε όλους κι ας ξέρω ότι αδικώ αυτόν που δεν του δώθηκε η ευκαιρία να προσπαθήσει, γι'αυτό εξάλλου χαρακτήρισα την αποχή μου σαν "μ@λακία" από το πρώτο κιόλας ποστ μου.(άντε απ'το δεύτερο γιατί είχα να συμφωνήσω και με τον vaska πρώτα:lol: )

Δεν μου άρεσαν ποτέ τα τσουβαλιάσματα όμως εδώ δεν μπορώ να κάνω διαφορετικά, την πολιτική (και τους ανθρώπους που την πλαισιώνουν γενικότερα) την βλέπω πια σαν την γκόμενα που μετά από μια -ελεύθερη- σχέση μαζί της, αρχίσαμε μεταξύ μας τις π@παριές του στυλ "ράγισε το γυαλί κλπ κλπ κλπ" κι έτσι μετά το "αντίο", γυρισμός δεν υφίσταται.. (εκτός κι αν βαρεθώ την αυτο"συγκέντρωση"..):lol:

Anyway.. αυτή τη γκόμενα την αφήνω ολοκληρωτικά σε εσάς, ούτως ή άλλως ξέρω ότι και πάλι στη γειτονιά μου θα γυροφέρνει και θα μου ζαλίζει τον έρωτα..:lol:

:beer:

TROOPER
04/11/2010, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Ετσι μπραβο...οποιος ριξει τετοιο πραγμα απο Δευτέρα ΜΟΚΟ!!!

σωπατε ρε μαγκες!!!!

με την ιδια λογικη οσοι ψηφισετε ΜΟΚΟ απο τη δευτερα γιατι εσεις θα εχετε εκλεξει αυτον που θα κυβερναει.

vaska
04/11/2010, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
σωπατε ρε μαγκες!!!!

με την ιδια λογικη οσοι ψηφισετε ΜΟΚΟ απο τη δευτερα γιατι εσεις θα εχετε εκλεξει αυτον που θα κυβερναει.


:nono: :nono: :nono: όχι αυτόν που κυβερνάει αλλά αυτόν που ΘΑ ΤΑ ΦΑΕΙ!!!!

ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ

:beer: :beer:

mats8282
04/11/2010, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Βασίλης.

:wave2:


Κώστας :)


Θα το αφήσω και εγώ στην ησυχία του το θέμα...Προσπαθώ να μην συμμετέχω σε πολιτικές συζητήσεις,τελευταία :D ,εδώ μέσα αλλά που και που λέω και εγώ την μλκία μου δεν αντέχω..

:beer:

vaska
04/11/2010, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Κώστας :)


Θα το αφήσω και εγώ στην ησυχία του το θέμα...Προσπαθώ να μην συμμετέχω σε πολιτικές συζητήσεις,τελευταία :D ,εδώ μέσα αλλά που και που λέω και εγώ την μλκία μου δεν αντέχω..

:beer:


Μωρέ πολλοί είμαστε που δεν αντέχουμε αλλά δεν είναι της παρούσης.

Καλό βόλι αν ψηφίσεις καλή βόλτα αν αποφασίσεις να πας.

:beer: :beer:

makis206
04/11/2010, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Θα το αφήσω και εγώ στην ησυχία του το θέμα...Προσπαθώ να μην συμμετέχω σε πολιτικές συζητήσεις,τελευταία :D ,εδώ μέσα αλλά που και που λέω και εγώ την μλκία μου δεν αντέχω..
:beer:

Εδώ μίλησα εγώ που απέχω βρε Κωστή..:lol: :beer:

mats8282
04/11/2010, 15:00
και εγώ απέχω από το sex τώρα τελευταία...Αλλά δεν έχω κόψει την








κουβέντα :lol:

CIRUS
04/11/2010, 15:13
Δεν γουστάρω κανένα μπούστη αλλά θα πάω να ψηφίσω

ο PortisHead έχει δίκιο, άλλο που δεν θέλουν να απέχουμε και να αποφασίζουν οι βολεμένοι για μας

αλλάζει δεν αλλάζει κάτι κάποιοι έχουν χάσει τη ζωή τους για να έχουμε το δικαίωμα να ψηφίζουμε και δεν τους σεβόμαστε απέχοντας, εξάλλου αν είναι να απέχουμε όλοι πιο νόημα έχει η δημοκρατία, ας το γυρίσουμε σε μοναρχία αφού δεν θέλουμε να συμμετέχουμε και να αφήνουμε τα πάντα να γίνονται γύρω μας χωρίς να κουνάμε το δαχτυλάκι μας.



και όταν δεν έχεις να ψηφίσεις κάποιον καλό έχεις ακόμα 2 επιλογές

ή ψηφίζεις τον λιγότερο κακό

ή βάζεις υποψηφιότητα και ψηφίζεις τον εαυτό σου

PortisHead
04/11/2010, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
σωπατε ρε μαγκες!!!!

με την ιδια λογικη οσοι ψηφισετε ΜΟΚΟ απο τη δευτερα γιατι ΕΣΕΙΣ θα εχετε εκλεξει αυτον που θα κυβερναει.

Διορθωση.
ΟΧΙ εμεις.....η πλειοψηφία (οποια κιαν ειναι αυτη).
Τωρα αν δεν μας/σας αρεσει το πολιτευμα μας , ειναι αλλη κουβεντα.

avlihos
04/11/2010, 15:30
Ρε πάρτε το ΧΑΜΠΑΡΙ:

Ψηφίσεις ή ΔΕΝ ψηφίσεις, για το σύστημα είσαι η δικαιολογία για να συνεχίζει να υπάρχει! Έστω και 1 (ολογράφως ένας) να ψηφίσει, αυτοί θα μιλήσουν για "λαϊκή κυριαρχία", "θέλημα λαού" και "αντιμνημονιακή ψήφο" ή "συνέχιση του έργου που επιτελείται" (όπως θέλει να το βλέπει ο καθένας).

Α! Ξέχασα:

Και από Δευτέρα :a13:

Ενώ από την Τρίτη :a021:

Cpt. Haddock
04/11/2010, 19:22
Παντως επιλογές για να ψηφίσετε υπαρχουν πολλές :D

ΕΥΤΥΧΙΑ ΠΑΠΑΛΟΥΚΑ - Υπ. Δημοτική Σύμβουλος Φιλαδελφειας
(δαγκωτο λεμε)


217830

Aggelos_SV
04/11/2010, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Παντως επιλογές για να ψηφίσετε υπαρχουν πολλές :D

ΕΥΤΥΧΙΑ ΠΑΠΑΛΟΥΚΑ - Υπ. Δημοτική Σύμβουλος Φιλαδελφειας
(δαγκωτο λεμε)


Και σιλικονάτο θα πρόσθετα....:lol:

infidel
04/11/2010, 19:51
Το δικό μου πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω ποιον να ψηφίσω. Γιατί δεν ξέρω τι (και καλά) θα κάνει ο καθένας τους. Γιατί δεν γίνεται να τρέχω από υποψήφιο σε υποψήφιο και να κάνω τον ρεπόρτερ, ούτε να διαβάζω προκηρύξεις επί προκηρύξεως για να βγάλω το ζουμί από τα μακροσκελή κείμενα. Αν υπήρχε ένα site που να τα είχε όλα μαζεμένα, ή να έλεγε ένα κανάλι πχ. Δευτέρα 7-9 debate τάδε υποψηφίων, 9-11 τάδε κτλ. τότε ευχαρίστως να ενημερωθώ και να ψηφήσω συνειδητά. Αλλά τώρα; Να τρέχω και να μαζεύω χαρτάκια με προγραμματικές δηλώσεις;

Cpt. Haddock
04/11/2010, 20:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από infidel
Το δικό μου πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω ποιον να ψηφίσω. Γιατί δεν ξέρω τι (και καλά) θα κάνει ο καθένας τους. Γιατί δεν γίνεται να τρέχω από υποψήφιο σε υποψήφιο και να κάνω τον ρεπόρτερ, ούτε να διαβάζω προκηρύξεις επί προκηρύξεως για να βγάλω το ζουμί από τα μακροσκελή κείμενα. Αν υπήρχε ένα site που να τα είχε όλα μαζεμένα, ή να έλεγε ένα κανάλι πχ. Δευτέρα 7-9 debate τάδε υποψηφίων, 9-11 τάδε κτλ. τότε ευχαρίστως να ενημερωθώ και να ψηφήσω συνειδητά. Αλλά τώρα; Να τρέχω και να μαζεύω χαρτάκια με προγραμματικές δηλώσεις;

Oι περισσοτεροι αν οχι όλοι οι υποψηφιοι, έχουν sites. Mπες και διαβασε. Τωρα εαν τα θες έτοιμα συγκεντρωμένα σε μια σελιδα, τι να σΕ καΜω :wave2:

infidel
04/11/2010, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Oι περισσοτεροι αν οχι όλοι οι υποψηφιοι, έχουν sites. Mπες και διαβασε. Τωρα εαν τα θες έτοιμα συγκεντρωμένα σε μια σελιδα, τι να σΕ καΜω :wave2:

Καλά πλάκα μου κάνεις; Το κάθε ψηφοδέλτιο έχει 40+ ονόματα. Θα googlaρω 120+ ονόματα για να βρω το κάθε site του καθενός για να δω τι έχει σπουδάσει - τι έκανε στο παρελθόν; Ε, ναι τότε τα θέλω έτοιμα. Και άμα είχαν τα κότσια ας έκαναν μόνοι τους τη σύγκριση.

Cpt. Haddock
04/11/2010, 20:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από infidel
Καλά πλάκα μου κάνεις;

Καθόλου. Δικη σου δουλεια ειναι να ξερεις ποιον και τί ψηφίζεις.

Ακου να κανουν μονοι τους συγκριση :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: καλο :rotflmao:

infidel
04/11/2010, 20:33
Να υποθέσω ότι όλοι οι υπόλοιποι γνωρίζουν τι θα κάνει ο καθένας υποψήφιος, γι' αυτό και θα ψηφίσουν ότι θα ψηφίσουν. Τουλάχιστον εγώ δεν κρύβομαι πίσω από το δάχτυλό μου. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι και να θέλει κάποιος να ενημερωθεί αυτό είναι ΠΡΑΚΤΙΚΑ αδύνατο. Από εκει και πέρα το debate τι είναι, σύγκριση δεν είναι;

BLACKGAS
04/11/2010, 20:45
Κάποιος π@π@ρ@ς συγγενής έδωσε το κινητό μου στα γραφεία ενός υποψήφιου. Κάποιος το ίδιο π@π@ρ@ς φίλος το έδωσε σε άλλον υποψήφιο άλλης αποχρώσεως.


:a31: :a31: :a31:

Αποτέλεσμα:
Την τελευταία εβδομάδα έχω λάβει περίπου 100 μηνύματα και συγκεντρώσεις, ομιλίες κλπ μ@λ@κίες.

Ερώτηση:
Υπάρχουν ακόμη τόσο πολλοί συμπολίτες που ασχολούνται με αυτά?:confused: :confused:

Συμπέρασμα:
Τη :a31: την έχουμε κάνει επιστήμη!:(

AUFGEBRACHT
04/11/2010, 20:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Παντως επιλογές για να ψηφίσετε υπαρχουν πολλές :D

ΕΥΤΥΧΙΑ ΠΑΠΑΛΟΥΚΑ - Υπ. Δημοτική Σύμβουλος Φιλαδελφειας
(δαγκωτο λεμε)


Τα συντριβάνια εκτόξευσαν πίδακες μόλις πέρασε από μπροστά η Ευτυχία;;;;

AUFGEBRACHT
04/11/2010, 20:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Παντως επιλογές για να ψηφίσετε υπαρχουν πολλές :D

ΕΥΤΥΧΙΑ ΠΑΠΑΛΟΥΚΑ - Υπ. Δημοτική Σύμβουλος Φιλαδελφειας
(δαγκωτο λεμε)


Υποψήφια δημ.σύμβουλος Φιλαδέλφειας;;; Πάντως τα προσόντα δημιουργούν συνειρμούς για ισπανικές πόλεις... ;)

caesarsk
04/11/2010, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Παντως επιλογές για να ψηφίσετε υπαρχουν πολλές :D

ΕΥΤΥΧΙΑ ΠΑΠΑΛΟΥΚΑ - Υπ. Δημοτική Σύμβουλος Φιλαδελφειας
(δαγκωτο λεμε)


Θα στειλω την γυναικα μου με το ζορι να ψηφισει λεμε (Ν. Φιλαδελφεια) για να παω και εγω εκει!!!

sergiosm
05/11/2010, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Και σιλικονάτο θα πρόσθετα....:lol:

για αυτό προσοχή.

Όχι πολύ δυνατές δαγκωματιές...

Μην έχουμε και κανά ατύχημα ...

:lol: :lol:

Cpt. Haddock
05/11/2010, 09:11
Συνεχίζουμε την προσπάθειά μας για ενημέρωση των ψηφοφόρων

:wave2:


217867

the who
05/11/2010, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Συνεχίζουμε την προσπάθειά μας για ενημέρωση των ψηφοφόρων

:wave2:

Αφθονο κρασι και σουβλακια.
Αρτος και θεαμαυα.
Τωρα και στο χωριο σας η μεγαλη θεατρικη επιτυχια...:sad: :sad:

Πουτανα Ελλαδα τα θες και τα παθαινεις.

TROOPER
05/11/2010, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Διορθωση.
ΟΧΙ εμεις.....η πλειοψηφία (οποια κιαν ειναι αυτη).
Τωρα αν δεν μας/σας αρεσει το πολιτευμα μας , ειναι αλλη κουβεντα.

η ''αλλη κουβεντα'' ειναι η βαση.

και το οχι εμεις αλλα oi αλλοι θα μπορουσε να ισχυριστει κανεις οτι ειναι μια καλη δικαιολογια.

LsKostas
05/11/2010, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
σωπατε ρε μαγκες!!!!

με την ιδια λογικη οσοι ψηφισετε ΜΟΚΟ απο τη δευτερα γιατι εσεις θα εχετε εκλεξει αυτον που θα κυβερναει.

Κι ομως Γιωργο ετσι ειναι.

Οταν γινονται απεργιες ενα μεγαλο μερος του κοσμου γκρινιαζει
Οταν γινονται εκλογες οι ιδιοι ακριβως δεν πανε καν στην καλπη
ο λογος ειναι η βαρεμαρα και η Κυριακατικη βολτα λες και θα τους κρατησουν μεχρι το βραδυ


Αν εκαναν συνειδητη αποχη και οχι αποχη του καφε θα τους ελεγα και μπραβο
η συνειδητη αποχη ομως προυποθετει και αλλες ενεργειες που δειχνουν κοινωνικα αντανακλαστικα
Πραγμα το οποιο αυτο το μερος του κοσμου δεν ειχε και δεν θελει ν αποκτησει ποτε...

Γι αυτους και για χιλιαδες αλλες λογους ΜΟΚΟ ολοι οσοι απεχουν...

TROOPER
05/11/2010, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Αν εκαναν συνειδητη αποχη και οχι αποχη του καφε θα τους ελεγα και μπραβο

κραταω αυτο το οποιο και αναιρει το πρωτο που ειπες (και κακως επανελαβες σε αυτο το ποστ)

οτι οσοι απεχουν ολοι μοκο.

συμφωνα με αυτο που εχω κουοταρει παραπανω δεν μιλας για ολους οσους απεχουν αλλα για μια μεριδα (ενδεχομενως μεγαλη δεν αντιλεγω) αλλα το απολυτο που εβγαλες μου χτυπησε ΚΝΣ.

the who
05/11/2010, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
κραταω αυτο το οποιο και αναιρει το πρωτο που ειπες (και κακως επανελαβες σε αυτο το ποστ)

οτι οσοι απεχουν ολοι μοκο.

συμφωνα με αυτο που εχω κουοταρει παραπανω δεν μιλας για ολους οσους απεχουν αλλα για μια μεριδα (ενδεχομενως μεγαλη δεν αντιλεγω) αλλα το απολυτο που εβγαλες μου χτυπησε ΚΝΣ.

Ενταξει ο Κωστας το εγραψε "εν θερμω".Πληκτρολογιο ειναι ρε Γιωργο.Αν τον γνωρισεις απο κοντα θα καταλαβεις οτι δεν εχετε και πολλες διαφορες.:winka:
Δικηγορος mode off.

LsKostas
05/11/2010, 10:36
αλλα το απολυτο που εβγαλες μου χτυπησε ΚΝΣ.


Με καλυψε ο δικηγορος μου :beer: :beer:

TROOPER
05/11/2010, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Με καλυψε ο δικηγορος μου :beer: :beer:

δεκτον

:beer: :wave2:

stavrogin
05/11/2010, 11:49
δε κυβερνανε...
η αυτοδιοικηση δεν εχει εξουσια ,την εχει το κρατος
αλλα δεν την εχει το κρατος την έχει το μνημόνιο
αλλα δεν την έχει το μνημόνιο αλλα καποια υπερτράπεζα
αλλα ουτε αυτη ,παρα οι ανωνυμοι κεφαλαιουχοι της
αμα μπορουσαν να κυβερνησουν δε θα το χαν αποδειξει μεχρι τωρα?


Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μακουλη οπως και αν αντιδρασεις στη φακα εισαι.οποτε

...διαλεγεις εναν τροπο και πορευεσαι.τοσο απλα

:wave2:

αλλ δε μανεϊ!!!!!!!!!!!!!

Operater
05/11/2010, 13:46
Το ίδιο δεν ασχολούνται με τις δημοτικές εκλογές
και η μειονότητα στη Θράκη... :(

Gi_4ce
06/11/2010, 08:15
Εγω βρήκα παντως μια ακρη..

http://www.youtube.com/watch?v=gaZXFwEkBcc&feature=player_embedded

sergiosm
17/11/2010, 16:35
μαλακίες

ούτε ένα ωραίο άκυρο δεν βρήκα....


σκισμένα ψηφοδέλτια και μερικά μπινελίκια μόνο ...


:lol: