PDA

View Full Version : 1ο ZZZ group buy - σωληνακια υψηλης



Σελίδες : [1] 2

idi
26/07/2005, 23:00
Το αποφάσισα να βαλω σωληνάκια υψηλής στα φρενα (μπροστά σιγουρα πισω θα δουμε αναλογα τα φραγκα)

εμαθα ρωτησα παιδια που εχουν βαλει σε Ζ και ολοι λενε ότι είναι τα καλυτερα λεφτα που ξόδεψαν πανω στο Ζ τους

Τι λετε να παμε οσοι ενδιαφερόμαστε μαζι να ρωτήσουμε όλα τα μαγαζια για προσφορες για 10 πχ ατομα και να πετύχουμε καλύτερες τιμες?

Ενδιαφέρετε κανενας?(εγω θα βαλω σιγουρα)

το κοστος ειναι για goodridge ~100 ευρω τοποθετημενα (εμπρος) υπαρχουν και αλλες μαρκες πιο φτηνες

Λεω να μαζευτούμε και με το Σεπτεμβρη που θα εχουν γυρισει ολοι να παει καποιος-καποιοι να ρωτησουν τι και πως

Ενδιαφερόμενοι

1) idi
2)
3)

bonepeeler
26/07/2005, 23:03
Δε θα έλεγα όχι,αλλά δεν ξέρω πότε θα έχω ακριβώς πάλι μηχανή.:mad:



:beer:

GTZ750
26/07/2005, 23:04
1) idi
2) gtz750
3)


αλλα δεν μπορω να βοηθησω στην ερευνα καταλαβαινετε πιστευω γιατι!!!


:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

idi
26/07/2005, 23:05
ααα ξεχασα να αναφερω οτι στο Ζ750 στο Ζ1000 και στο Ζ750S ειναι ιδια :D :wave2:

idi
26/07/2005, 23:08
Goodridge 3 Line Brakeline Kit for Kawasaki Z1000 or Z750-Ζ750S Any Year

Front and rear lines included.


20499

idi
26/07/2005, 23:11
πανεμορφα σωληνακια με διαθεσημα ολα τα χρωματα σε ραουλα - και περιτυλιγμα σωληνα (πως να το πω?) της Spiegle πανακριβα ομως... και δε ξερω αν τα φερνει κανενας...

http://www.spieglerusa.com/

idi
26/07/2005, 23:13
Galfer

http://www.galferusa.com/MOTO.html


20500

idi
26/07/2005, 23:22
Fren Tubo

http://www.frentubo.com/home.html


Παιδια αν καποιος εχει καποιο σχολιο, προσωπική εμπειρία αλλα και κανα γνωστο μαστορα που ίσως μας κανει καλες τιμες και φυσικα καλη δουλεια... ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ!!!

BAD BOY
26/07/2005, 23:36
1) idi
2) gtz750
3)BAD BOY



:wave2:

Z-Newbie
27/07/2005, 00:17
1) idi
2) gtz750
3)BAD BOY
4)Z-Newbie

Απο Σεπτέμβρη όμως και μετά.

;)

Έχω ακούσει πως τα fren tubo είναι κορυφή.

modeerf
27/07/2005, 07:54
Καλημέρα...Idi ερώτηση...η συνδεσμολογία για τα σωληνάκια υψηλής...

...θα είναι "μαμά" δηλαδή ΕΝΑ σωληνάκι απο την τρόμπα στην δεξιά δαγκάνα και απο εκεί αλλο ένα στην αριστερή ή απο την τρόμπα ΔΥΟ σωληνάκια κατευθείαν ένα σε κάθε δαγκάνα???

Γενικά πάντως με ενδιαφέρει...

AFTER
27/07/2005, 08:00
Ρε idi μην με πριζωνεις και περιμενω hugger.....

idi
27/07/2005, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από modeerf
Καλημέρα...Idi ερώτηση...η συνδεσμολογία για τα σωληνάκια υψηλής...

...θα είναι "μαμά" δηλαδή ΕΝΑ σωληνάκι απο την τρόμπα στην δεξιά δαγκάνα και απο εκεί αλλο ένα στην αριστερή ή απο την τρόμπα ΔΥΟ σωληνάκια κατευθείαν ένα σε κάθε δαγκάνα???

Γενικά πάντως με ενδιαφέρει...

εσυ τι προτιμάς? εγω ηθελα τη "μαμα" συνδεσμολογία για 2 λογους

1. αν βαλεις δυο σωληνάκια το ενα δεν εχει που να πιαστει και θα "αιωρείται" γρατζουνώντας αοπ δω και απο κει
2. αν βγαλεις το "μαμα" σωληνάκι απο δαγκανα σε δάγκανα θα δεις οτι εχει κανει "σημάδια" στο φτερακι απο κατω... και ακομα και να μην εχει κανει... θα εχεις μετα τρυπες στο φτερο χωρις νοημα ή αυτα τα δαχτυλίδια (δε ξερω πως τα λενε) που απο μεσα περναει το σωληνάκι

εχω ακουσει ομως οτι καλύτερη αποδοση εχουν τα 2 σωληνάκια οπως τα περιγραφεις

νομιζω οτι μπορουμε να κανουμε παραγγελία διαφορετικούς τυπους

modeerf
27/07/2005, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
εσυ τι προτιμάς? εγω ηθελα τη "μαμα" συνδεσμολογία για 2 λογους

1. αν βαλεις δυο σωληνάκια το ενα δεν εχει που να πιαστει και θα "αιωρείται" γρατζουνώντας αοπ δω και απο κει
2. αν βγαλεις το "μαμα" σωληνάκι απο δαγκανα σε δάγκανα θα δεις οτι εχει κανει "σημάδια" στο φτερακι απο κατω... και ακομα και να μην εχει κανει... θα εχεις μετα τρυπες στο φτερο χωρις νοημα ή αυτα τα δαχτυλίδια (δε ξερω πως τα λενε) που απο μεσα περναει το σωληνάκι

εχω ακουσει ομως οτι καλύτερη αποδοση εχουν τα 2 σωληνάκια οπως τα περιγραφεις

νομιζω οτι μπορουμε να κανουμε παραγγελία διαφορετικούς τυπους

Να σου πω την αλήθεια εχω την αμυδρά υποψία οτι 2 σωληνάκια απο την τρόμπα κατευθείαν στις δαγκάνες θα βοηθουσαν στην ευκολη εξαέρωση του κυκλώματος (kostom, το δεξί μου χέρι είναι ακόμα πρησμένο)...τωρα θα μου πείς πόσο συχνα θα το κάνεις αυτό...

Οπως το σκέφτομαι δεν νομίζω να τιθεται θέμα καλύτερης απόδοσης...κλειστό κυκλωμα είναι...με τον έναν ή τον άλλον τρόπο η δύναμή που βάζεις στην μανέτα θα μεταφερθεί στις δαγκάνες το ίδιο είτε με την μια συνδεσμολογία είτε με την άλλη...απο την άλλη πραγματικά δεν ξέρω...

Για τις παρατηρήσεις σου...

1. Σωστός είσαι...στο ridersforum ειδα φωτος απο ένα Ζ750 που ο τύπος είχε βάλει 2 τρομπα-δαγκάνα σωληνάκια...θα την μελετήσω και θα σου πώ...
2. Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα....εισαι ψυχάκιας τελικά... :)


Την ερώτηση την έκανα βασικά Idi γιατί στο πρώτο σου πόστ μιλάς για set στα πανω-κατω 100ευρώ...αν αυτή είναι τιμή για ένα μακρύ σωληνάκι και ένα κοντό (οπως της μαμάς) αυτό σημαίνει οτι το σενάριο 2 τρομπα-δαγκάνα σωληνάκια θα είναι πιο ακριβο (2 μακρυά) και θα ήθελα μια ενδεικτική τιμή (αλήθεια, στην τιμή περιλαμβάνονται και τα λάδια ή παραείμαι τσίπης???)...

Α, επίσης, ΕΣΥ προσωπικά εμπιστευεσαι το παληκάρι που θα μας τα τοποθετήσει???

Μετα τιμής,

Ο σπαζ@@δης της γειτονιάς σας...

:)

idi
27/07/2005, 10:17
lol

Κοιτα ...δεν εμπιστεύομαι κανεναν!

Λες να τα παρουμε και να τα βαλουμε μονοι μας?

Η τιμη ειναι ενδεικτική και «στο περιπου» απο 2 παιδια που ρωτησα «στο δρομο» και παρεμπιπτόντως και οι δυο τα βαλαν στο Brake Shop (δεν ξερω-δεν απαντω)
:smokin:

sapila racing
27/07/2005, 10:19
Γειά σου freedom! Ηρθα κι εγώ στο φορουμ.
(ariszr7 από ridersforum)
Να σας πώ κι εγώ την εμπειρία μου. Δεν έχω Ζ αλλά έχω βάλει σωληνάκια σε πολλά μηχανάκια μέχρι τώρα.
Στο ZR έχω μπρός πίσω.

- Να μην βάλετε με τίποτα σωληνάκια με ρακόρ ergal. Είναι μαλακό υλικό και μετά από καιρό μπορεί να παρουσιάσουν διαρροή. Τα Goodridge είναι κορυφή. Εγώ προτιμώ τα ανοξείδωτα.
- Να προτιμήσετε 2 σωληνάκια από την τρόμπα σε κάθε δαγκάνα κατ ευθείαν. Το Ζ750 έχει πρόβλημα εξαέρωσης όπως είναι μαμά. Στα MotoGP μόνο αυτό το setup επιτρέπεται. Απλότης και αξιοπιστία.
- Το πίσω φρένο μπορεί να γίνει πολύ απότομο για τα γούστα σας με σωληνάκι υψηλής.

Εχω οδηγήσει το Ζ1000 και τα φρένα ήταν ΟΚ, με τα σωληνάκια θα είναι γ@μ@τα!!!

sapila racing team

modeerf
27/07/2005, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi

Λες να τα παρουμε και να τα βαλουμε μονοι μας?



Οϊ μανουλαμ'!!!!

ΠΑΛΙ ΤΟΥΜΠΑΝΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΔΕΞΙ ΜΟΥ ΧΕΡΙ ΑΠΟ ΤΟ "ΤΡΟΜΠΑΡΙΣΜΑ"...

KOOOOOOSTOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOM!!!!



ΥΓ: Οταν λέω "τρομπαρισμα" μην πάει ο νους σου στο πονηρό...μιλάω για την διαδικασία μεχρι να τιγκάρει στο λάδι ολο το κύκλωμα και να φύγει ο αέρας...πίκρα...

idi
27/07/2005, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από modeerf
Οϊ μανουλαμ'!!!!

ΠΑΛΙ ΤΟΥΜΠΑΝΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΔΕΞΙ ΜΟΥ ΧΕΡΙ ΑΠΟ ΤΟ "ΤΡΟΜΠΑΡΙΣΜΑ"...

KOOOOOOSTOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOM!!!!

ΥΓ: Οταν λέω "τρομπαρισμα" μην πάει ο νους σου στο πονηρό...μιλάω για την διαδικασία μεχρι να τιγκάρει στο λάδι ολο το κύκλωμα και να φύγει ο αέρας...πίκρα...

ξεεεερω ξεεεερω εκανα εξαερωση με τον αδελφο μου στο Ζ το προηγουμενο ΣΚ :D

να ερθει ο Kostom να "τρομπαρει"!!!
:lol: :lol: :lol:

jp79
27/07/2005, 10:24
1) idi
2) gtz750
3)BAD BOY
4)Z-Newbie
5)jp79

kai ego endiaferomai na mpo sto kolpo

n1k3man
27/07/2005, 10:30
παιδες παιζει περιπτωση να ερθω και γω με το CB1 ή θα ειστε μονο αλητηριοι με Z? :p

για εξαερωσεις που αναφερθηκε πιο πανω μπορω να σας δειξω και να κανουμε στο γκαραζ μου αν θετε.. piece of cake :winka:

idi
27/07/2005, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από n1k3man
παιδες παιζει περιπτωση να ερθω και γω με το CB1 ή θα ειστε μονο αλητηριοι με Z? :p

δεν υπαρχει λογος να σε "αποκλεισουμε" απλα η ιδεα ηταν να κανουμε παραγγελια το ΙΔΙΟ ανταλακτικο και να ζητησουμε ΕΚΠΤΩΣΗ για αυτο... :D

n1k3man
27/07/2005, 10:35
δε νομιζω να υπαρχει διαφορα στα σωληνακια idiman απλα στο μηκος τους..
anywayz ας αποφασιστει και ρωταμε στο μαγαζι

modeerf
27/07/2005, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Γειά σου freedom! Ηρθα κι εγώ στο φορουμ.
(ariszr7 από ridersforum)
Να σας πώ κι εγώ την εμπειρία μου. Δεν έχω Ζ αλλά έχω βάλει σωληνάκια σε πολλά μηχανάκια μέχρι τώρα.
Στο ZR έχω μπρός πίσω.



Ελα βρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε εε!!!!
Καλως ήρθες Άρη πολεμικέ!!!!!



Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

- Να μην βάλετε με τίποτα σωληνάκια με ρακόρ ergal. Είναι μαλακό υλικό και μετά από καιρό μπορεί να παρουσιάσουν διαρροή. Τα Goodridge είναι κορυφή. Εγώ προτιμώ τα ανοξείδωτα.


Το σημειώνω...



Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

- Να προτιμήσετε 2 σωληνάκια από την τρόμπα σε κάθε δαγκάνα κατ ευθείαν. Το Ζ750 έχει πρόβλημα εξαέρωσης όπως είναι μαμά. Στα MotoGP μόνο αυτό το setup επιτρέπεται. Απλότης και αξιοπιστία.


Λογικότατο ακουγεται, ανέφερα αυτόν τον προβληματισμο και πιο πάνω....αλλά γιάααααα μισο λεπτό...τα ιδια δεν πρέπει να ισχύουν και για το 1000??? (διαφορετικές δαγκάνες μεν, ιδια συνδεσμολογία δε που μάλλον εκεί είναι το "πρόβλημα")



Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
- Το πίσω φρένο μπορεί να γίνει πολύ απότομο για τα γούστα σας με σωληνάκι υψηλής.


Πίσω φρένο??? Ποιο πίσω φρένο??? Εχουμε και τέτοιο??? lol


Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Εχω οδηγήσει το Ζ1000 και τα φρένα ήταν ΟΚ, με τα σωληνάκια θα είναι γ@μ@τα!!!


Να σου πω την μαυρη αλήθεια αυτό που νιώθω οτι μου λείπει είναι η αισθηση...οταν μπήκαν οι τάπες προφόρτισης βελτιώθηκε γενικά το φρενάρισμα...αλλά το κατα πόσο θα βελτιωθεί περαιτέρω η αισθηση με τα υψηλής αυτό δεν το ξέρω...δεν νομίζω αυτό που νιώθω να έχει να κάνει με διαστολή των ελαστικών σωληνακίων...επειδή είναι το δευτερο καβασάκι που έχω, μάλλον τα "ρίχνω" στα μαμήσια τακάκια που φοράει...

idi
27/07/2005, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από n1k3man
δε νομιζω να υπαρχει διαφορα στα σωληνακια idiman απλα στο μηκος τους..
anywayz ας αποφασιστει και ρωταμε στο μαγαζι

:nono: :nono: :nono: :nono:

μιλαμε για ΕΤΟΙΜΑ κιτ ΕΙΔΙΚΑ για Ζ απο το εργοστασιο παραγωγης (οχι κοψε μαστορα τοσο εχω τοσο)

δεν εμπιστευομαι τα "χειροποιητα" :wave2:

n1k3man
27/07/2005, 10:48
α οκ. δεν νομιζω να υπαρχει ετοιμο σετακι για CB1.. κριμα. καλες αγορες για οσους παρετε!

adam_tsouk
27/07/2005, 10:53
1) idi
2) gtz750
3)BAD BOY
4)Z-Newbie
5)jp79
6) adam_tsouk!!!:D



opou gamos kai xara.......:lol: :lol:

sapila racing
27/07/2005, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από modeerf


Λογικότατο ακουγεται, ανέφερα αυτόν τον προβληματισμο και πιο πάνω....αλλά γιάααααα μισο λεπτό...τα ιδια δεν πρέπει να ισχύουν και για το 1000??? (διαφορετικές δαγκάνες μεν, ιδια συνδεσμολογία δε που μάλλον εκεί είναι το "πρόβλημα")




Πίσω φρένο??? Ποιο πίσω φρένο??? Εχουμε και τέτοιο??? lol



Να σου πω την μαυρη αλήθεια αυτό που νιώθω οτι μου λείπει είναι η αισθηση...οταν μπήκαν οι τάπες προφόρτισης βελτιώθηκε γενικά το φρενάρισμα...αλλά το κατα πόσο θα βελτιωθεί περαιτέρω η αισθηση με τα υψηλής αυτό δεν το ξέρω...δεν νομίζω αυτό που νιώθω να έχει να κάνει με διαστολή των ελαστικών σωληνακίων...επειδή είναι το δευτερο καβασάκι που έχω, μάλλον τα "ρίχνω" στα μαμήσια τακάκια που φοράει...

- Και στο 1000 το ίδιο γίνεται.
- Και το πίσω φρένο έχει τις χρήσεις του! Εγώ το πατάω στη αρχή του φρεναρίσματος, βοηθάει να κάτσει η μηχανή κάτω, και μετά μόνο μπρός.
- Το Ζ750 δεν έχει και τα καλύτερα φρένα (ίδια με του ΖR7 ακριβώς). Με τα σωληνάκια θα δείς αρκετή διαφορά. Αν δεν σου φτάνουν βάζεις και τακάκια. Εγώ έχω βάλει Carbone Lorraine 2 φορές τώρα (τα μπλέ, όχι τα SBK) και μαζί με τα σωληνάκια (και Hyperpro ελατήρια) το μηχανάκι μεταμορφώθηκε. Να ξέρεις όμως ότι αυτά τα τακάκια τρώνε τους δίσκους αρκετά περισσότερο απο τα μαμά.

Πάντως το μηχανάκι θα βελτιωθεί ΠΟΛΥ και μόνο με σωληνάκια. Η εμπειρία μου λέει ότι όσο πιο low budget (χωρίς παρεξήγηση, και το δικό μου τα ίδια έχει) είναι τα φρένα σε ένα συγκεκριμένο μηχανάκι, τόσο περισσότερο βοηθάνε τα σωληνάκια.


Αντε, ακόμα δεν τα βάλατε?

sapila racing team

idi
27/07/2005, 14:20
βρηκα στο site της HEL επιλογη για κιτ με μαυρο σωληνακι και χρυσα ραουλα (ΜΑΜΩ!!!! ετσι τα θελω!!!) αλλα λεει κατι για 125 ευρω.... (εμπρος πισω) να τα παρω?

https://sws1.eclipse.net.uk/www.h-e-l.co.uk/kawasaki/HEL-2F-1R.htm

WWW.h-e-l.co.uk

wizzy
27/07/2005, 14:31
Μην ξεχνάτε και εμένα

1) idi
2) gtz750
3)BAD BOY
4)Z-Newbie
5)jp79
6)adam_tsouk!!!
7)wizzy

GTZ750
27/07/2005, 14:38
ελα καλα παμε στο τελος θα μαζευτουμε και 45!!:rolleyes: :rolleyes:
αλλα ξεχασα καποιος φοραει ειδη αλλα αυτη την στιγμη μου διαφευγει!!!!:beer: :beer:

idi
27/07/2005, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ρε idi μην με πριζωνεις και περιμενω hugger.....

Αfteraaaakoooo ακομα? :smokin: :smokin: :smokin:

idi
27/07/2005, 14:52
ωρα για φωτο :smokin:


20536

idi
27/07/2005, 14:53
:D


20541

idi
27/07/2005, 14:54
:yuck:


20538

idi
27/07/2005, 14:55
μπλε ρε φιλε?


20539

idi
27/07/2005, 14:56
πετρικαλι


20540

modeerf
27/07/2005, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
- Και στο 1000 το ίδιο γίνεται.
- Και το πίσω φρένο έχει τις χρήσεις του! Εγώ το πατάω στη αρχή του φρεναρίσματος, βοηθάει να κάτσει η μηχανή κάτω, και μετά μόνο μπρός.
- Το Ζ750 δεν έχει και τα καλύτερα φρένα (ίδια με του ΖR7 ακριβώς). Με τα σωληνάκια θα δείς αρκετή διαφορά. Αν δεν σου φτάνουν βάζεις και τακάκια. Εγώ έχω βάλει Carbone Lorraine 2 φορές τώρα (τα μπλέ, όχι τα SBK) και μαζί με τα σωληνάκια (και Hyperpro ελατήρια) το μηχανάκι μεταμορφώθηκε. Να ξέρεις όμως ότι αυτά τα τακάκια τρώνε τους δίσκους αρκετά περισσότερο απο τα μαμά.

Πάντως το μηχανάκι θα βελτιωθεί ΠΟΛΥ και μόνο με σωληνάκια. Η εμπειρία μου λέει ότι όσο πιο low budget (χωρίς παρεξήγηση, και το δικό μου τα ίδια έχει) είναι τα φρένα σε ένα συγκεκριμένο μηχανάκι, τόσο περισσότερο βοηθάνε τα σωληνάκια.


Αντε, ακόμα δεν τα βάλατε?

sapila racing team

Ενα ενα Αρη...

Για το πίσω φρένο ίδιο στύλ έχουμε αδερφέ...μόνο που το συγκεκριμένο το χρησιμοποιώ πλέον σχεδον αποκλειστικά σε πολύ γλιστερούς δρόμους ή στο βρεγμένο...

Δεν διαφωνώ πουθενα εκτός απο την δυναμη των φρένων του Ζ750 απο την οποία προσωπικά μετά απο έναν χρόνο χρήσης δεν έχω κανένα παράπονο (μην πώ οτι υπερκαλύπτουν την οχι ήρεμη οδήγηση μου)...αντιθέτως το Ζ750 θεωρώ οτι προδίδεται σε αυτόν τον τομέα απο το απο μαμά ΛΑΘΟΣ μπροστινό (ελατήρια/λαδια) και ενδεχομένως απο τα μαμάτα τακάκια...

Η θεωρία για τα σωληνάκια υψηλής (αρα μεταλλικά που δεν διαστέλλονται) αν δεν κάνω λάθος λέει οτι τα βάζεις για να αποφύγεις ακριβώς το φαινόμενο "πατάω με Α δύναμη, διαστέλλονται τα σωληνάκια, χάνω απόδοση, για να φρενάρω οσο αρχικά ηθελα πρεπει να πατήσω και άλλο λίγο την μανέτα" κοκ...φαυλος κυκλος...τετοιο φαινόμενο δεν νομίζω οτι έχω παρατηρήσει...για την ακρίβεια θεωρώ τα φρένα τελειως "αναλογικά" στο Ζ750...(όσο πατήσεις, τόση επιβράνδυση θα πάρεις)...

Χμμμμμμμ....αν άλλαζα τακάκια σκεφτόμουν για πιο "μαλακά"...κάτι σε ημιμεταλλικά AP Lockheed...ξέρω οτι θα τρώγονται σε dt αλλά δεν μπορώ να προβλέψω την συμπεριφορά τους...ευχαριστώ για τις πληροφορίες αδελφέ...



Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

...ότι όσο πιο low budget (χωρίς παρεξήγηση, και το δικό μου τα ίδια έχει)

Ψιτ...τι χωρίς παρεξήγηση??? ΕΙΝΑΙ low budget...παπαλα...ειναι κάτι που δεν σηκώνει αμφισβήτηση...και το low budget χτυπάει τα περιφεριακά...

:)

sapila racing
27/07/2005, 15:28
Καλά το έχεις πιάσει το θέμα freedom,

Ομως άλλο η θεωρία κι άλλο στην πράξη.
Σου φαινονται αναλογικά, αλλά όσο περισσότερο πατάς τόσο περισσότερη δύναμη πάει χαμένη.
Με τα μεταλλικά θά έχεις πολύ περισσότερο αρχικό δάγκωμα, που πάσχει αρκετά, και μεγαλύτερη δύναμη πέδησης για την δύναμη που βάζεις στη μανέτα γενικά.
Επίσης η λειτουργία της μανέτας θα σου φανεί στην αρχή απότομη, και θέλει συνήθεια τον πρώτο καιρό ειδικά σε δρόμους γυαλί η νερά. Οταν το συνηθίσεις, όταν καβαλάς άλλο μηχανάκι χωρίς σωληνάκια θα σου κακοφαίνεται.

Επίσης, το ότι τα φρένα σε καλύπτουν, είναι σίγουρο. Κι αυτό γιατί τα συνηθίζεις και ρυθμίζεις την οδήγησή σου ανάλογα.
Αν όμως κατέβεις από το Ζ, καβαλήσεις πχ ένα Fireblade 4 χρόνων για μια καλή βόλτα, και μετά κολλητά πάλι στο Ζ, θα αισθάνεσαι τα φρένα σαν ξύλινα, χωρίς δύναμη, χωρίς αίσθηση χωρίς τίποτα!!
Η αίσθηση θα ήταν σαν να κατέβαινες από το Ζ και να ανέβαινες σε ΧΤ δεκαετίας.

idi μου αρέσουν τα μαύρα με κόκκινο προστατευτικό!

sapila racing team
:smokin:

idi
27/07/2005, 16:01
:D


20543

idi
27/07/2005, 16:03
;)


20545

idi
27/07/2005, 16:04
:rolleyes:


20546

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
27/07/2005, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
ελα καλα παμε στο τελος θα μαζευτουμε και 45!!:rolleyes: :rolleyes:
αλλα ξεχασα καποιος φοραει ειδη αλλα αυτη την στιγμη μου διαφευγει!!!!:beer: :beer:

ΦΩΝΑΞΕ ΚΑΝΕΙΣ ??????ΕΓΩ ΠΑΙΔΕΣ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΜΟΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ... ΓΙΑΤΙ Ο ΣΚΟΥΡΤΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΙΣΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟΔΟΤΙΚΟ ... ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΣΥΝΔΕΣΜΟΛΟΓΙΑ ... ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΜΑΡΚΑ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΑΥΤΟΣ ...ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΑ ΛΕΥΤΑ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑ ...............ΠΙΚΡΑ .... ΣΥΝΟΛΙΚΑ 160 ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ ... ΤΙ ΕΙΠΑΤΕ ????? ΜΟΥ ΠΙΑΣΑΝΕ ΤΟ ΚΩΛΟ ???? ΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΙΑ ????? ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΦΡΕΝΑΡΙΣΜΑ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ....ΕΧΟΥΝ ΔΗΛΑΔΗ ΜΑΛΑΚΩΣΕΙ ΤΑ ΜΑΜΑ ΣΩΛΗΝΑΚΙΑ ...ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΡΟΛΟΣ ΤΟΥΣ ...ΔΕΝ ΦΟΥΣΚΩΝΟΥΝ ΠΙΕΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΦΡΕΝΟ , ΟΠΩΣ ΤΑ USED ΜΑΜΑ ΑΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΑΣΚΕΙΣ ΣΤΗΥ ΜΑΝΕΤΑ ...ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑΚΑΚΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΣ BREMBO ...ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΣΕ GSXR ΚΑΙ ΕΙΔΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ....ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΧΡΩΜΑ .... ΟΛΟ ΝΙΚΕΛΟ ... ΚΑΙ ΤΑ ΣΩΛΗΝΑΚΙΑ . ΑΥΤΑ .:wacko:

idi
27/07/2005, 16:05
ΤΑΚΑΚΙΑ -----> EBC ΗΗ ΜΑΜΑΝΕ :beer: :smokin:

idi
27/07/2005, 16:15
:smokin:


20547

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
27/07/2005, 16:23
AYTO BEBAIA ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΣΤΙΣ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΣΥΝΔΕΣΜΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΜΑ .... Η ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ???

idi
27/07/2005, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
AYTO BEBAIA ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΣΤΙΣ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΣΥΝΔΕΣΜΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΜΑ .... Η ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ???

οχι δεν εισαι λαθος

ειναι αυτο που ελεγε πριν ο freedom για τα διπλα σωληνακια απο τη τρομπα :smilea:

ela ela
27/07/2005, 17:50
και εγω ειμαι μεσα για το κολπο γκροσο,αλλα δεν ξερω πως να βαλω το ονομα μου κατω απο τα υπολοιπα!!
o ela ela ειναι μεσα!!!!!!:beer: :beer: :wave2:
:wave2:

gergio
27/07/2005, 18:58
στο δικο μου ετσι ειναι ,τωρα απο αποδοση δεν ξερω δεν εχω οδηγηση νορμαλ!αλλα και παλι δεν μου αρεσει η αισθηση των φρενων στο z750


20551

modeerf
27/07/2005, 19:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

Σου φαινονται αναλογικά, αλλά όσο περισσότερο πατάς τόσο περισσότερη δύναμη πάει χαμένη.
Με τα μεταλλικά θά έχεις πολύ περισσότερο αρχικό δάγκωμα, που πάσχει αρκετά, και μεγαλύτερη δύναμη πέδησης για την δύναμη που βάζεις στη μανέτα γενικά.
Επίσης η λειτουργία της μανέτας θα σου φανεί στην αρχή απότομη, και θέλει συνήθεια τον πρώτο καιρό ειδικά σε δρόμους γυαλί η νερά. Οταν το συνηθίσεις, όταν καβαλάς άλλο μηχανάκι χωρίς σωληνάκια θα σου κακοφαίνεται.


Αρη δεχομαι οτι λές...αλλά μετά απο έναν χρόνο με το συγκεκριμένο μηχανάκι να μου επιτρέψεις να έχω άλλη άποψη...(ισως διαφορετική αισθηση ή αντιληψη, κανένα προβλημα)

Για το αρχικό δάγκωμα έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο...απλά λείπει αυτή την στιγμή απο το Ζ...και αυτό είναί οντως κάτι που θα ήθελα...δεν θα φοβόμουν την λειτουργία της μανέτας...απο την πρώτη μέρα την μανέτα φρένων την ρύθμισα στο 1 ακριβώς για να μην έχω καθόλου νεκρή περιοχή (και να αρχίζει το φρενάρισμα οσο το δυνατόν πιο γρήγορα...κάτι σαν ημίμετρο για την ελλειψη αρχικου δαγκώματος...ημιμετρο)...



Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

Επίσης, το ότι τα φρένα σε καλύπτουν, είναι σίγουρο. Κι αυτό γιατί τα συνηθίζεις και ρυθμίζεις την οδήγησή σου ανάλογα.
Αν όμως κατέβεις από το Ζ, καβαλήσεις πχ ένα Fireblade 4 χρόνων για μια καλή βόλτα, και μετά κολλητά πάλι στο Ζ, θα αισθάνεσαι τα φρένα σαν ξύλινα, χωρίς δύναμη, χωρίς αίσθηση χωρίς τίποτα!!
Η αίσθηση θα ήταν σαν να κατέβαινες από το Ζ και να ανέβαινες σε ΧΤ δεκαετίας.


Σωστός πέρα για πέρα...ή αλλιώς "εχθρός του καλού, το καλύτερο"...

ΜΕ ΕΠΕΙΣΕΣ ΒΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!

(κάτσε να το βάλω και αυτό στην λίστα μαζί με τα ελατήρια πιρουνιου, τα λάδια πιρουνιου, την πίσω ανάρτηση, τα ρυθμιζόμενα rearsets, τα χρρρρρρρρρρ....πςςςςςςςςςςςς)

:)

vakou
27/07/2005, 23:25
Τα σωληνάκια μια & μας ενδιαφέρει η απόδοση, πρέπει να είναι εξ'αρχής 1 σωληνάκι για κάθε δίσκο για μεγάλη διαφορά στην αίσθηση από τα μαμά!
& από ότι βλέπω από τις φωτό του idi δεν σημαδεύουν πουθενά τη μηχανή.
Τώρα από ότι πιστεύω διαφορά από μάρκα σε μάρκα δεν είναι τόσο έντονη.
Το πίσω πιστεύω ότι δεν θέλει μεταλικά γιατί είναι ήδη αρκετά απότομο & με μεταλικά θα μπλοκάρει παντού.

adam_tsouk
05/08/2005, 13:39
Που είχαμε μείνει;

wizzy
05/08/2005, 18:26
Hellooooooooooooooooooooooooooooooo

idi
06/08/2005, 01:07
ρε Σεπτεμβριο δεν ειπαμε? :a01: :a38: :a24: :a22:

adam_tsouk
08/08/2005, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ρε Σεπτεμβριο δεν ειπαμε? :a01: :a38: :a24: :a22:


να μην ξεχνιόμαστε! :D :D :D

crazykiller
11/08/2005, 09:51
1) idi
2) gtz750
3)BAD BOY
4)Z-Newbie
5)jp79
6) adam_tsouk
7)crazykiller!!!

idi
12/08/2005, 04:25
ρε crazykiller ακομα δε ξερεις αν θα παρεις Ζ750 ή Ζ1000.... θες να παρεις και σωληνακια? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2: (τεσπα εισαι σε καλο δρομο):smokin:

adam_tsouk
12/08/2005, 11:31
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:





:a5: :a5:

cbf600sa
12/08/2005, 12:19
ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΓΙΑ ΔΙΠΛΗ ΤΡΟΜΠΑ ΚΑΙ ΣΩΛΗΝΑΚΙΑ,ΜΙΑ ΤΡΟΜΠΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΔΙΣΚΟ.ΤΙ ΛΕΤΕ ?????????

crazykiller
13/08/2005, 10:53
Το παρήγγειλα!!!!
Το 1000!!!


Έκλεισε. Τετάρτη θα κατέβω αθήνα να το πάρω!!!

GTZ750
13/08/2005, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από crazykiller
Το παρήγγειλα!!!!
Το 1000!!!


Έκλεισε. Τετάρτη θα κατέβω αθήνα να το πάρω!!!

ΑΝΤΕ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ!!!!!!!!!!!!:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :a18: :a18:

idi
13/08/2005, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από crazykiller
Το παρήγγειλα!!!!
Το 1000!!!


Έκλεισε. Τετάρτη θα κατέβω αθήνα να το πάρω!!!

αντε με το καλο!!!!

παρε και το 49) ολο δικο σου!!!

τι χρωμα?:beer:

GTZ750
15/08/2005, 00:35
1) idi
2) gtz750
3)BAD BOY
4)Z-Newbie
5)jp79
6) adam_tsouk
7)crazykiller!!!
8) ela ela


λοιπον παιδια να σας πω και πως εχουν τα πραματα!!!!καταρχην ψαχνουμε για την συνδεσμολογια που φευγουν απο την τρομπα δυο σωληνακια και πανε ενα σε καθα δαγκανα!!!!

κατα δευτερο λεμε μονο για μπροστα και οχι για πισω!!!!

κατα τριτων ψαχνουμε για τιμες και θα βαλουμε εκει που μας συμφερει!!!εγω προσωπικα περημενω καποιες προσφορες που οταν τις παρω θα σας ενημερωσω!!!!
:wave2: :wave2:

crazykiller
15/08/2005, 22:09
Κόκκινο!!!


49?????????????????/
Βοήθα λίγο γιατί μέχρι να το πάρω το μυαλό θα είναι σε ημιαργία!!!

giannisman
23/08/2005, 06:50
1) idi
2) gtz750
3)BAD BOY
4)Z-Newbie
5)jp79
6) adam_tsouk
7)crazykiller!!!
8) ela ela
9)giannisman

adam_tsouk
23/08/2005, 18:11
Που είσαι εσύ ρε άνθρωπααααα....



:wave2: :wave2: :wave2:

giannisman
25/08/2005, 15:32
ΤΡΕΧΩ ΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΜΟ.ΣΤΙΣ 17 ΘΑ ΓΙΝΕΙ,ΠΕΡΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ.:beer: :beer:

adam_tsouk
25/08/2005, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisman
ΤΡΕΧΩ ΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΜΟ.ΣΤΙΣ 17 ΘΑ ΓΙΝΕΙ,ΠΕΡΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ.:beer: :beer:


ΟΚ man, σε θέλω και για δουλίτσα....



:wave2:

Nikoskazer2000
26/08/2005, 02:15
Να σας πω και 'γω την δικιά μου εμπειρία με το Kawasaki μεν, Kaze-R δε (μη βαράτε που δεν εχω Ζ - αλλα το λατεύω κατα τ' αλλα:smokin: .)

Είχα σκοπό να του βάλω μόνο σωληνάκι υψηλής πίεσης και ας ηταν ελάχιστα στραβωμένη η δισκόπλακα. Μετά όμως απο ενα πλαγιομετοπικό τράκο ακριβώς πάνω στην δισκόπλακα - αυτή στράβωσε σε βαθμό που δεν εργονωμούσε πλέον:( .

Οπότε έβαλα σωληνάκι υψηλής πίεσης της Breaking, δίσκο μαργαρίτα της ίδιας εταιρίας καθώς και ενα ζευγάρι τακάκια της Nissin (αυτά που φοράει εργοστασιακά το Kaze-R).

Στην αρχή μου κακοφάνηκε γιατί πρακτικά δεν είχα καθόλου προοδευτικότητα και φρέναρα σφίγκοντας πρώτα τα δόντια και μετά τη μανέτα:look: . Αλλα μετά που έστρωσε το σετ τακάκι/δισκόπλακα είχα αίσθηση και δύναμη στο μπροστινό απο αλλο πλανήτη:alien: :eek: :alien: !!!

Έκατσα σε μια φάση μετά απο λίγο καιρό σ' ενα Crypton -που λένε πως έχει και φοβερό δάγκωμα- και ξενέρωσα απ' τη ζωή μου:sick: .

Βάλτε σωληνάκι υψηλής και θα δείτε μεγάλη διαφορά:beer: .

idi
26/08/2005, 09:17
"Δεν είναι παπί...είναι Kawasaki."...

ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΕΙΣΑΙ...

ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΚΡΑΤΗΣΗ ΝΟ 50) ΑΣ ΠΟΥΜΕ?

ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ :wave2:

idi
08/09/2005, 10:40
ρεμαλια ρωτησε κανενας?

εγω δεν εχω χρονο το τελευταιο καιρο!

μονο ο GTZ750 ειπε κατι....

BAD BOY
08/09/2005, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από crazykiller
Κόκκινο!!!


49?????????????????/
Βοήθα λίγο γιατί μέχρι να το πάρω το μυαλό θα είναι σε ημιαργία!!! ΚΟΙΤΑ ΣΤΟ ΘΡΕΝΤ...ΖΕΤΑΔΕΣ ΤΟΥ ΦΛΟΡΟΥΜ...ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ Νο49)....:beer:

BAD BOY
08/09/2005, 18:14
1) idi
2) gtz750
3)
4)Z-Newbie
5)jp79
6) adam_tsouk
7)crazykiller!!!
8) ela ela
9)giannisman
ΜΕ ΑΦΗΣΑ ΣΤΗΝ ΑΠ'ΕΞΩ:bigcry: ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ...ΠΙΑ

GTZ750
08/09/2005, 20:21
1) idi
2)
3)
4)Z-Newbie
5)jp79
6) adam_tsouk
7)crazykiller!!!
8) ela ela
9)giannisman

παιδια μαλλον και εγω απεξω γιατι θα παιξει αλλη μαγκια!!!;)

αλλα σας ψαχνω για τιμες!!!!:wave2: :wave2:

lazy
09/09/2005, 09:01
Ψαχνοντας για το Fazer επεσα πανω σε μια προσφορα που λήγει ΣΗΜΕΡΑ

http://cgi.ebay.com/Hel-braided-Brake-hoses-Yamaha-Fazer-600-1000_W0QQitemZ7997076770QQcategoryZ25623QQcmdZViewItem

wizzy
14/09/2005, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
1) idi
2)
3)
4)Z-Newbie
5)jp79
6) adam_tsouk
7)crazykiller!!!
8) ela ela
9)giannisman

παιδια μαλλον και εγω απεξω γιατι θα παιξει αλλη μαγκια!!!;)

αλλα σας ψαχνω για τιμες!!!!:wave2: :wave2:

Αν και ήμουν στην λίστα, θα πάρω εγώ την θέση σου :smokin:

1) idi
2) wizzy
3)
4)Z-Newbie
5)jp79
6) adam_tsouk
7)crazykiller!!!
8) ela ela
9)giannisman

GTZ750
17/09/2005, 12:55
λοιπον παιδια πιστευω οτι εφτασε η ωρα να βαλετε σωληνακια!!!!!!

αυτην την βδομαδα θα γινουν οι τελευταιες διαδικασιες να βαλετε σωληνακια!!!

τωρα θα μου πειτε εμενα τι με νοιαζει αφου εγω βρηκα αλλη λυση αλλα ειδατε ειμαι πολυ καλος και τρεχω για εσας!!!!

λοιπον εχει κανεις καμια προτημηση σχετικα με χρωμα???

η τιμη ειναι 110 ευρο αλλα θα πρεπει να ερθετε στην χαλκιδα για εναν καφε για να τα περασουμε!!!

ειναι η καλητερη τιμη που βρικαμε εγω και ο idi που ασχοληθικαμε να ψαξουμε λιγο!!!

1) idi(ειναι μεσα)
2) wizzy
3)Z-Newbie
4)jp79
5) adam_tsouk
6)crazykiller!!!
7) ela ela
8)giannisman

λοιπον απλως θελω να μου πειτε για να παραγγειλουμε!!!!!:wave2: :wave2:

ΥΓ:Να ξερετε οτι δεν θα παρουμε καμια μιζα απο αυτα για τυχων παρεξυγησεις !!!:wave2:

ela ela
17/09/2005, 13:10
Μια απλη ερωτηση...τα σωληνακια θα πανε ξεχωριστα για καθε δαγκανα ή με γεφυρα οπως τα μαμα?
και κατι αλλο...για την εξαερωση θα εχουνε επανω στη βιδα της τρομπας αυτο που μοιαζει με γρασαδορακι για την εξαερωση??
τι μαρκα ειναι?απο χρωματα ποια παιζουνε??
Ευχαριστω πολυ!:wave2:

GTZ750
17/09/2005, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από ela ela
Μια απλη ερωτηση...τα σωληνακια θα πανε ξεχωριστα για καθε δαγκανα ή με γεφυρα οπως τα μαμα?
και κατι αλλο...για την εξαερωση θα εχουνε επανω στη βιδα της τρομπας αυτο που μοιαζει με γρασαδορακι για την εξαερωση??
τι μαρκα ειναι?απο χρωματα ποια παιζουνε??
Ευχαριστω πολυ!:wave2:

λοιπον τα σωληνακια θα φευγουνε δυο απο την τρομπα και θα πηγαινει ενα σε καθε δαγκανα!!!!

τωρα για την εξαερωση δεν το ξερω!!!

οσο για τα χρωματα ειναι λιγο μετεωρο!!!

εγω θελω να ξερω αν ειστε μεσα για να προχωρησουμε την διαδηκασια!!!!:wave2:

Lazio
17/09/2005, 17:31
ποσο θα παει το μαλλι φιλε GTZ με τη συνδεσμολογια που λες βεβαια :p

adam_tsouk
17/09/2005, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
λοιπον απλως θελω να μου πειτε για να παραγγειλουμε!!!!!:wave2: :wave2:




Μ΄λεχρι πότε μπορούμε να πούμε;

Απλά (αν και δεν παίζουν φράγκα) ήθελα να μιλήσω με τον μηχανικό μου πρώτα :D

GTZ750
17/09/2005, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
ποσο θα παει το μαλλι φιλε GTZ με τη συνδεσμολογια που λες βεβαια :p

παιδια το μαλλι θα παει γυρο στα 110 ευρο!!!
ειναι πολυ καλα απο οτι ακουσα κατι τιμες που μου ειπε ο idi!!!!!
και δεν θα μπουν ουτε γεφυρες ουτε τιποτα!!!!!:winka:

GTZ750
17/09/2005, 19:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Μ΄λεχρι πότε μπορούμε να πούμε;

Απλά (αν και δεν παίζουν φράγκα) ήθελα να μιλήσω με τον μηχανικό μου πρώτα :D

τι να μιλησεις με τον μηχανικο σου ρε!!!!!

ειναι η καλητερη λυση!!!!!

τωρα μεχρι το ποτε μπορεις να πεις κανονησε τα με τον idi που θελει τελος του μηνα να παει σε track day και να εχει τα σωληνακια!!!!:lol: :lol: :wave2: :wave2:

EddY
17/09/2005, 21:04
Kai ego mesa eimai me ta lefta ana xeiras... apla den exo idea pos tha ta balo... opote tha xreiasto boithia... peite moy pote tha sinantitheite gia tin topothetisi

idi
17/09/2005, 21:06
οπως τα λεει ο GTZ... ζητανε οτι θελουν αυτοι... δε πανε καλα!

μεχρι 180 ευρω ακουσα!!!

idi
17/09/2005, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από EddY
Kai ego mesa eimai me ta lefta ana xeiras... apla den exo idea pos tha ta balo... opote tha xreiasto boithia... peite moy pote tha sinantitheite gia tin topothetisi

η τιμη παραπανω ειναι ΜΕ τοποθετηση +υγρα ολα μεσα!!!! γιαυτο θα παμε Χαλκιδα να πιουμε και το καφε μας ενα Σαββατο!:beer:

wizzy
20/09/2005, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
η τιμη παραπανω ειναι ΜΕ τοποθετηση +υγρα ολα μεσα!!!! γιαυτο θα παμε Χαλκιδα να πιουμε και το καφε μας ενα Σαββατο!:beer:

:a20:

Άντε !!!!!!!!!
Πάμε ντε !!!!!!!!!!!!!!

jp79
20/09/2005, 12:35
Kai ego mesa Eimai... perimeno neotera...

adam_tsouk
20/09/2005, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
τι να μιλησεις με τον μηχανικο σου ρε!!!!!

ειναι η καλητερη λυση!!!!!




Εϊναι η καλύτερη λύση εκτός....

και αν αλλάξεις όλα τα μπροστινά.


:a56:



Όταν αποφασίσετε ημερομηνία θα έχετε και την απάντησή μου.

:wave2:

idi
20/09/2005, 20:32
GTZ750 ρωτα τελικη τιμη για τα μαυρα/carbon που θελω βασικα (αν δεν ειναι πολυ ακριβα) και για τα "απλα" χωρις χρωμα...

αντε αντε κανε κατι δε μπορω αλλο:smokin:

Lazio
20/09/2005, 20:58
ζουζουνιτιδα ειναι θα σου περασει μολις βαλεις τα σωληνακια :beer:

GTZ750
20/09/2005, 21:12
λοιπον αυριο ελπιζω να ξερω ολες τις λεπτομεριες!!!!

θα σας γραψω αυριο για να σας πω χρωματα και τα συναφει!!!!!

αντε πειτε ποιοι θελετε!!!!!!!!!!!!!:smilea: :smilea: :wave2:

idi
20/09/2005, 21:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
λοιπον αυριο ελπιζω να ξερω ολες τις λεπτομεριες!!!!

θα σας γραψω αυριο για να σας πω χρωματα και τα συναφει!!!!!

αντε πειτε ποιοι θελετε!!!!!!!!!!!!!:smilea: :smilea: :wave2:

απο αυριο που θα ξερεις τιμες/ μαρκες/ χρωματα θα κανουμε κανονικη παραγγελια...

αντε λεμε!!!:smokin:

jp79
21/09/2005, 07:36
To mixanaki moy einai mayro opote se mayra solinakia to blepo

wizzy
21/09/2005, 08:08
Αρκει να μην μου πείτε οτι θα κανονίσετε αυτό το Σάββατο να πατε :bawl:

idi
21/09/2005, 13:12
οχι αυτο το Σαββατο δε προλαβενουμε

εγω θελω αυτα

fren tubo carbon


24357

wizzy
21/09/2005, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
οχι αυτο το Σαββατο δε προλαβενουμε

εγω θελω αυτα

fren tubo carbon

:eyepop: Mαμώ τα κόλπα λέμε ??????????

GTZ750
21/09/2005, 14:41
λοιπον παιδια τα πραματα εχουν ως εξεις:


χρωματα και τετοια δεν συμφερει και οικονομικα και απο αποψη ποιοτητας και δεν εχει!!!

τα χρωματιστα τα εργκαλ εχουν καμια 40αρα παρω και τα χρωματιστα σωληνακια μπορεινα μην ειναι πολυ καλη ποιοτητα οπως μου ειπε αυτος οπως τα απλα λογο πρεσαρισματος με το χρωμα και κατι τετοια!!!!

οποτε ειμαστε στα απλα με 110 συν τα υγρα των φρενων!!!!

ας αρχησουν οι παραγγελιες παρακαλω!!!
:wave2:

idi
21/09/2005, 14:47
εγω ΔΕ θελω ergal ετσι και αλλιως αρα οκ!!

περνουμε παραγγελιες μεχρι τελος αυτης της ευδομαδας

τα υγρα νομιζω δε θα κανουν πανω απο 5 ευρω ε?

παμε για τοποθετηση ΣΤΗ ΧΑΛΚΙΔΑ Σαββατο 1/10 οκ?

(παιδια μη παραγγειλει κανενας και δε ερθει μετα γιατι ο τυπος θα τα παραγγειλει για εμας ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ αρα θα εκτεθουμε και θα τα βαλει στο κωλαρακι μας μετα!!!)


1. idi z1000 εμπρος μονο

ela ela
21/09/2005, 16:41
Γιωργο μια ερωτηση!!Η συνδεσμολογια τελικα θα ειναι οπως τα μαμα ή ξεχωριστο για καθε δαγκανα σωληνακι!Η μαρκα θα ειναι frein tubo ή κατι αλλο?θα ειναι οπως τη φωτο που ποσταρες?Σημειωτεον ουτε εγω θελω ergal!!περιμενω απαντησεις παιδες στις ουκ ο λιγες ερωτισεις που εκανα παλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:wave2: :wave2: :wave2:

vakou
21/09/2005, 21:33
Φιλική συμβουλή.
Μην τοποθετήσετε εργκαλ ρακορ γιατί μετά απο λίγο καιρό δακρύζουν!!!