PDA

View Full Version : Moto Morini Super Eukairia!!



Σελίδες : [1] 2

Xrider
05/11/2010, 09:08
Παιδες για αλλη μια φορα γμω την κριση μ γμω!!!
Η Μορινι λογω του οτι φαλιρησε ξεπουλαει πραγματικα τις μηχανες τις!!!

Πως θα σας φαινόταν αν αποκτούσατε ένα ολοκαίνουργιο Corsaro Veloce Rosso του 2007 με 6.000 ευρώ; Ένα Granpasso με 6.600; Ή μήπως ένα 9 ½ με 3.600; Αυτές οι τιμές ισχύουν για περίπου 200 καινούργια μοντέλα της Moto Morini, που βρίσκονται σε στοκ και διαθέτονται προς πώληση, προκειμένου να καλυφθούν κάποια από τα έξοδα του εργοστασίου, αλλά και να καλυφθεί ένα μέρος των μισθών του προσωπικού. Η εταιρεία θα παραμείνει ανοικτή μέχρι και το Σεπτέμβριο, με τους εργαζόμενους σε αυτή, να αναμένουν την εκδήλωση ενδιαφέροντος από κάποιον επενδυτή – εν δυνάμει αγοραστή. Αν δεν συμβεί κάτι τέτοιο ωστόσο, η Moto Morini θα κλείσει οριστικά.
Μιλαμε για 1000αρια μηχανακια στην τιμη ενος σκουτερ 125/200!!

Ειδικα το Granpasso ειναι φανταστικο...
Νεες τιμες¨
http://www.motorcyclenews.com/upload/269850/Moto-Morini-inventory-order-form.pdf

PortisHead
05/11/2010, 09:22
Με ποιο σκεπτικο να παρει καποιος κατι , οπου μετα το Σεπτεμβριο , ουτε ανταλλακτικη βίδα δεν θα βρισκεις ? ? ?

sapila racing
05/11/2010, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Με ποιο σκεπτικο να παρει καποιος κατι , οπου μετα το Σεπτεμβριο , ουτε ανταλλακτικη βίδα δεν θα βρισκεις ? ? ?

Aυτό που λες δεν ισχύει, το στοκ ανταλλακτικών θα κρατήσει γι αρκετό καιρό ακόμα κι αν κλείσει οριστικά η εταιρεία.

the who
05/11/2010, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Aυτό που λες δεν ισχύει, το στοκ ανταλλακτικών θα κρατήσει γι αρκετό καιρό ακόμα κι αν κλείσει οριστικά η εταιρεία.

Καπου ειχα δει οτι μαλλον θα αλλαξει χερια σε κανα χρονο.Κατι μαγειρευε μια αμερικανικη εταιρεια αλλα δεν εχω λινκ ργτ.
:wave2:

Xrider
05/11/2010, 09:47
Για τα ανταλλακτικα πιστευω οτι δεν υπαρχει προβλημα λογω του οτι η Μορινι οπως και πολλες αλλες εταιριες ΔΕΝ παραγει τα αμταλλακτικα της αλλα τα αγοραζει,που σημαινει οτι χρησιμοποιει ηδη ανακυκλωσιμα που υπαρχουν στο εμπορια και για αλλες μηχανες....
Η Μορινι και οχι μονο στην ουσια κατασκευαζουν εναν κινητηρα με υλικα τα οποια ηδη υπαρχουν,ολα τα περιφερειακα ηδη υπαρχουν,το μονο που στην πραγματικοτητα δεν υπαρχει ειναι το σχεδιο της μηχανης δλδ το design.
Ακομα και το πλαισιο δεν ειναι κατι που εφτιαξαν αυτοι...υπαρχει απο εταιρια που φτιαχνει μονο πλαισια και τα χρσμποιουν και αλλες μηχανες.
Ο λογως που φαλιρησε ειναι εκτος απο το προφανες οτι δεν ειχε πωλησεις αλλα οτι ακριβως χρωστουσε πολλα $ σε αυτους που προμηθευαν υλικο,απο ζαντες μεχρι πιστονια.
Πιστευω οτι για τοσα $ ειναι πραγματικα η καλητερη αγορα που μπορει να κανει καποιος...αν υπαρχουν ακομα κοματια.

Οσο αναφορα τους Αμερικανους...απ'οτι διαβασα εχει κλεισει το εργοστασιο δλδ οριστικο τελος.
Καποιος Μπερλουσκονι ηταν να την παρει (μαλλον ο αδερφος του Σιλβιο) αλλα αποσυρθηκε.

Στην λιστα που δινει η Μορινι γραφει και ποσα κοματια υπαρχουν διαθεσιμα...οποτε οποιος εχει τα $ πρεπει να βιαστει!!!

dimdoc
05/11/2010, 10:10
Αυτες οι μοτοσυκλετες μπορουν να αγοραστουν μονο απευθειας απο το εργοστασιο στη Μπολωνια? Η υπαρχουν και Ελλαδα?

Xrider
05/11/2010, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
Αυτες οι μοτοσυκλετες μπορουν να αγοραστουν μονο απευθειας απο το εργοστασιο στη Μπολωνια? Η υπαρχουν και Ελλαδα?
Νομιζω ακομα και απο την αντ/πεια εδω....
Η Μορινι ειναι στην ιδια με την Ντουκατι/ΚΤΜ/Μν/Απριλια...χτυπα ενα τηλ και ρωτα τους...ελλην μοτο νομιζω λεγεται

el_hymador
05/11/2010, 10:19
Ρε σεις...πραγματικα τωρα...το σκεφτεται κανενας να αγορασει; :uplate:

sapila racing
05/11/2010, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Ρε σεις...πραγματικα τωρα...το σκεφτεται κανενας να αγορασει; :uplate:

Να σου πω πραγματικά. Αν τα πούλαγαν εδω σε αυτα τα χρήματα, που δεν ισχύει, ενα 9 1/2 με 3.600 Ευρω θα ηταν μεγάλος πειρασμός.
Εφ όσον δεν τα πουλάνε εδω εκτελωνισμένα κι ετοιμα σε αυτα τα χρήματα, δεν πρόκειται.

dimdoc
05/11/2010, 10:26
Γιατι οχι , με 4700 παιρνεις ενα ωραιοτητο cafe racer για χαλαρες βολτουλες,ε τη μοτερουκλα του, τη πλαισιαρα του και που κατα πασα πθανοτητα θα αποκτησει παραπανω αξια στο μελλον εφοσον κλεισει το εργοστασιο.
Με τα λεφτα αυτα δεν αγοραζεις ουτε μοτοσυκλετα 250 κυβικων...

PortisHead
05/11/2010, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Ρε σεις...πραγματικα τωρα...το σκεφτεται κανενας να αγορασει; :uplate:

Hello ?
Παρασκευη σημερα.
Relax 'n Enjoy
:lol:

:beer:

sniper
05/11/2010, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Να σου πω πραγματικά. Αν τα πούλαγαν εδω σε αυτα τα χρήματα, που δεν ισχύει, ενα 9 1/2 με 3.600 Ευρω θα ηταν μεγάλος πειρασμός.
Εφ όσον δεν τα πουλάνε εδω εκτελωνισμένα κι ετοιμα σε αυτα τα χρήματα, δεν πρόκειται.

+954

sapila racing
05/11/2010, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
Γιατι οχι , με 4700 παιρνεις ενα ωραιοτητο cafe racer για χαλαρες βολτουλες,ε τη μοτερουκλα του, τη πλαισιαρα του και που κατα πασα πθανοτητα θα αποκτησει παραπανω αξια στο μελλον εφοσον κλεισει το εργοστασιο.
Με τα λεφτα αυτα δεν αγοραζεις ουτε μοτοσυκλετα 250 κυβικων...

Δεν είναι τόσα με τα μεταφορικά, ασφάλεια, εκτελωνισμό κλπ.
Εν πάσει περιπτώσει αν είναι να παρω απ έξω παίρνω αλλο μηχανάκι. :wave2:

Xrider
05/11/2010, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Να σου πω πραγματικά. Αν τα πούλαγαν εδω σε αυτα τα χρήματα, που δεν ισχύει, ενα 9 1/2 με 3.600 Ευρω θα ηταν μεγάλος πειρασμός.
Εφ όσον δεν τα πουλάνε εδω εκτελωνισμένα κι ετοιμα σε αυτα τα χρήματα, δεν πρόκειται.
Εχω την εντυπωση οτι και εδω (Ελλαδα) με αυτα τα $ τα παιρνεις για τον λογω οτι εκλεισε το εργοστασιο...δεν νομιζω να τα πουλανε 10/11000 οπως πριν....το θεμα ειναι ποσα υπαρχουν εδω!!
Απο το εξωτερικο παλι συμφερει γιατι με το "χαρτακι" οτι το πηρες 6000 σου κοβουν ενα ποσοστο και τελος...μεταφορα ειναι καπου στα 200ευρω αν βρεις κανενα που ερχεται με νταλικα απο Ιταλια...500 παιρνει η DHL.

Πραγματικα αν ειχα διαθεσιμα $ για αλλη μια μηχανη θα την ειχα παρει ηδη!
Πιστευω ειναι απο τις ευκαιριες που καθονται μια φορα στο Μιλλενιο....ομως που ηδη επικοινωνησα με φιλο ιταλο που εχει ψυχωση με τις Μορινι μου ειπε οτι εχουν ηδη εξαντληθει...αν καποιος ειναι τοσο φαρδος και πετυχει εδω μια τετοια.....

Xrider
05/11/2010, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Δεν είναι τόσα με τα μεταφορικά, ασφάλεια, εκτελωνισμό κλπ.
Εν πάσει περιπτώσει αν είναι να παρω απ έξω παίρνω αλλο μηχανάκι. :wave2:
με 6000χιλιαρικα καινουριο 1100 η 1200 μονο κινεζικο...αλλα αν βρε4ις τιποτα τετοιο ρηξε ενα πμ

ernti
05/11/2010, 21:55
Εγώ χθες που ρώτησα για ένα Corsaro ,νορμαλ τιμή μου είπανε.
Και ρώτησα επίτηδες ρωτώντας κιόλας με ύφος και καλά πως δεν έχω ιδέα πως έκλεισε το εργοστάσιο.

el_hymador
05/11/2010, 22:25
Βρε μακρυα σας λεω...φτου κακα! :winka:

p@nos
05/11/2010, 22:49
παντως ειδα στην κυψελη εναν κουρσαρο σημερα...εντυπωσιακοτατος

miscelano
06/11/2010, 04:04
ωραιος ο κουρσαρος αλλα και το γρανπασο ειναι και γαμω τα μηχανακια...το εχει φιλος καρδιακος στην ιταλια και ειναι πολυ ευχαριστημενος....αν ειχα κ εγω το μαρουλι και δεν ημουν κολημενος αφρικανος θα το χτυπουσα :beer: :wave2: :wave2:

Domus
20/12/2010, 05:26
Εγώ πάντως το Granpasso το τσίμπησα...
Οχι απο αυτά που βγήκαν σε προσφορά απο το εργοστάσιο μιας και πουλήθηκε το στόκ σε 2 μέρες. Ανταλλακτικά υπάρχουν, όπως και αξεσουάρ.
Το τί κάνει το μηχανάκι δύσκολο να φανταστείτε πάντως...;)

chr1s_86
20/12/2010, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Domus

... μιας και πουλήθηκε το στόκ σε 2 μέρες....


Είναι επιβεβαιωμένο αυτό; Είχα στείλει email στους Ιταλούς για το αν υπάρχουν οι μοτοσυκλέτες με τις χαμηλότερες τιμές αλλά δεν απάντησαν ποτέ...

Operater
21/12/2010, 00:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από miscelano
...αν ειχα κ εγω το μαρουλι και δεν ημουν κολημενος αφρικανος θα το χτυπουσα :beer: :wave2: :wave2:

είναι αλλο πράμα το αφρικανακι ρε φιλε.. :) :D

irinia
21/12/2010, 01:00
ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ....??





Έπειδή έκανε ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ....??

Καί δέν προλάβαινε νά πουλάει....??


ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..........


Έχετε δεί κανένα άπό αύτά τά μηχανάκια τού καταλόγου στό ΔΡΟΜΟ...??


ΕΛΕΟΣ....!!!




Έντάξει δέν τρώμε κουτόχορτο...........




Όποιος έχεο 6000 εύρώ γιά πέταμα άς τρέξει νά προλάβει......:rotflmao: :rotflmao:


Καί μετά μπορεί νά τό βάλει τό μηχανάκι στό ΜΟΥΣΕΙΟ....μέ τά ΛΑΒΕΡΝΤΑ.....!!!






:wave2:

byron
21/12/2010, 02:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ....??
Έπειδή έκανε ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ....??

Καί δέν προλάβαινε νά πουλάει....??

ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..........

Έχετε δεί κανένα άπό αύτά τά μηχανάκια τού καταλόγου στό ΔΡΟΜΟ...??

ΕΛΕΟΣ....!!!

Έντάξει δέν τρώμε κουτόχορτο...........

Όποιος έχεο 6000 εύρώ γιά πέταμα άς τρέξει νά προλάβει......:rotflmao: :rotflmao:


Καί μετά μπορεί νά τό βάλει τό μηχανάκι στό ΜΟΥΣΕΙΟ....μέ τά ΛΑΒΕΡΝΤΑ.....!!!


:wave2:

Aλη και τρισαλί στους άσχετους που αγοράζουν μοτοσυκλέτα με κριτήριο το τι αρέσει στον γείτονα.
Ας κάνει τότε ένα poll με τα μηχανάκια που κυκλοφορούν στον δρόμο, και μιας και κόσμος δεν τρώει κουτόχορτο ας αγοράσει TDM με 10.000?....., Τ-ΜΑΧ με 11.000 :lol:, transalp με 8500, Vstrom με 7800 και GS με 17.000....
Και μετά ας κάνει γαργάρα τη μαλακία που φορτώθηκε μιας και όλοι τέτοιο έχουν, επομένως κάτι παραπάνω θα ξέρουν.

Φιλε Terens το post σου μου θύμησε το ανέκδοτο με τον τύπο με Hyundai που ρωτάει τον ιδιοκτήτη της Ferrari, αν είναι καλό το αμάξι επειδή δεν βλέπει πολλά στο δρόμο...:lol:

notakos600
21/12/2010, 02:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n


Φιλε Terens το post σου μου θύμησε το ανέκδοτο με τον τύπο με Hyundai που ρωτάει τον ιδιοκτήτη της Ferrari, αν είναι καλό το αμάξι επειδή δεν βλέπει πολλά στο δρόμο...:lol:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Hyundai έχω...

XJR_Billy
21/12/2010, 02:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Hyundai έχω...

Σου βγήκε καλό αυτό φιλαράκι?:o

















































:bigcry: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :lol:

notakos600
21/12/2010, 02:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από XJR_Billy
Σου βγήκε καλό αυτό φιλαράκι?:
:bigcry: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :lol:


Τουλάχιστον βλέπω πολλά στο δρόμο. :lol: :lol: :lol:

typhoon
21/12/2010, 02:46
Εγω εχω φεραρι...αστα δραμα...προβληματικα αυτα τα ιταλικα

θα το ακοτώσω και θα πάω να πάρω vw golf gti που είναι τέρατα αξιοπιστίας,γερμανία ρε κ πάλι γερμανία

STOYBI
21/12/2010, 02:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n


Φιλε Terens το post σου μου θύμησε το ανέκδοτο με τον τύπο με Hyundai που ρωτάει τον ιδιοκτήτη της Ferrari, αν είναι καλό το αμάξι επειδή δεν βλέπει πολλά στο δρόμο...:lol:

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

sapila racing
21/12/2010, 03:31
:lol: :rotflmao: :beer:

alexxxcbr
21/12/2010, 03:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ....??





Έπειδή έκανε ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ....??

Καί δέν προλάβαινε νά πουλάει....??


ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..........


Έχετε δεί κανένα άπό αύτά τά μηχανάκια τού καταλόγου στό ΔΡΟΜΟ...??


ΕΛΕΟΣ....!!!




Έντάξει δέν τρώμε κουτόχορτο...........




Όποιος έχεο 6000 εύρώ γιά πέταμα άς τρέξει νά προλάβει......:rotflmao: :rotflmao:


Καί μετά μπορεί νά τό βάλει τό μηχανάκι στό ΜΟΥΣΕΙΟ....μέ τά ΛΑΒΕΡΝΤΑ.....!!!






:wave2:





:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Xrider
21/12/2010, 06:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ....??





Έπειδή έκανε ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ....??

Καί δέν προλάβαινε νά πουλάει....??


ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..........


Έχετε δεί κανένα άπό αύτά τά μηχανάκια τού καταλόγου στό ΔΡΟΜΟ...??


ΕΛΕΟΣ....!!!




Έντάξει δέν τρώμε κουτόχορτο...........




Όποιος έχεο 6000 εύρώ γιά πέταμα άς τρέξει νά προλάβει......:rotflmao: :rotflmao:


Καί μετά μπορεί νά τό βάλει τό μηχανάκι στό ΜΟΥΣΕΙΟ....μέ τά ΛΑΒΕΡΝΤΑ.....!!!






:wave2:
Το εργοστασιο εκλεισε γιατι ΔΕΝ πουλαγε.
Δεν πουλαγε γιατι στα ? που σου εδινε ενα Μορινι μπορουσες να παρεις και αλλες μηχανες σα ιδια κεκ και δοκιμασμενες σχετικα.
ΔΕΝ εκανε διαφημιση,ΔΕΝ εβγαλε μηχανες στα 600/750/800 που εχουν περισσοτερες πωλησεις...
ΔΕΝ εβγαλε κανενα εμφανισιακα διαφορετικο μηχανημα απο τα αλλα...εγω θα ελεγα οτι εκανε ενα μειγμα απο Ducati & Triumph
εκανε βουτια στα βαθια με την μια και γιαυτο φαλιρισε.
Και τελευταιο....μην μπερδευεις/ξεχνας οτι μιλαμε για 2κυλινδρο και οχι 4κυλινδρο που εχει πολυ μεγαλη σημασια

Αυτο που αν το ειχε βγαλει νωριτερα ισως την εσωζε -σε μικροτερα κεκ- ειναι το Granpasso που "μοιαζει πολυ" με το νεο Μουλτι της Ducati.

notakos600
21/12/2010, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Το εργοστασιο εκλεισε γιατι ΔΕΝ πουλαγε.
Δεν πουλαγε γιατι στα ? που σου εδινε ενα Μορινι μπορουσες να παρεις και αλλες μηχανες σα ιδια κεκ και δοκιμασμενες σχετικα.
ΔΕΝ εκανε διαφημιση,ΔΕΝ εβγαλε μηχανες στα 600/750/800 που εχουν περισσοτερες πωλησεις...
ΔΕΝ εβγαλε κανενα εμφανισιακα διαφορετικο μηχανημα απο τα αλλα...εγω θα ελεγα οτι εκανε ενα μειγμα απο Ducati & Triumph
εκανε βουτια στα βαθια με την μια και γιαυτο φαλιρισε.
Και τελευταιο....μην μπερδευεις/ξεχνας οτι μιλαμε για 2κυλινδρο και οχι 4κυλινδρο που εχει πολυ μεγαλη σημασια

Αυτο που αν το ειχε βγαλει νωριτερα ισως την εσωζε -σε μικροτερα κεκ- ειναι το Granpasso που "μοιαζει πολυ" με το νεο Μουλτι της Ducati.


Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω. :beer:

irinia
21/12/2010, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Aλη και τρισαλί στους άσχετους που αγοράζουν μοτοσυκλέτα με κριτήριο το τι αρέσει στον γείτονα.
Ας κάνει τότε ένα poll με τα μηχανάκια που κυκλοφορούν στον δρόμο, και μιας και κόσμος δεν τρώει κουτόχορτο ας αγοράσει TDM με 10.000?....., Τ-ΜΑΧ με 11.000 :lol:, transalp με 8500, Vstrom με 7800 και GS με 17.000....
Και μετά ας κάνει γαργάρα τη μαλακία που φορτώθηκε μιας και όλοι τέτοιο έχουν, επομένως κάτι παραπάνω θα ξέρουν.

Φιλε Terens το post σου μου θύμησε το ανέκδοτο με τον τύπο με Hyundai που ρωτάει τον ιδιοκτήτη της Ferrari, αν είναι καλό το αμάξι επειδή δεν βλέπει πολλά στο δρόμο...:lol:






ΦΙΛΕ ΜΠΑΙΡΟΝ...........





Πολύ άτυχές τό παράδειγμα........



Άπ'όπου καί νά τό πιάσεις.........


Ή Φερράρι είναι πανάκριβη σέ σχέση μέ αύτό πού διατείνεται ότι πουλάει
ή έν λόγω έταιρεία.
Δεύτερον ή άξιοπιστία είναι μαλωμένη μέ τή λέξη Ίταλία ....
Έπίσης γιά μάς τούς κοινούς θνητούς ,........
ΝΑΙ Η ΑΓΟΡΑ ΠΕΡΝΑΕΙ μέσα άπό τό πόσο πούλησε τό μηχανάκι καί όχι
άν τό δικό μου είναι τό μοναδικό καί έξαντρίκ στό κολωνάκι.
Πάντοτε άγόραζα αύτό πού πουλάει καί δέ βγάζει ζημιές....
Γιαμάχα Νταιβέρσιον μέ 5990 τετρακύλινδρο MADE IN JAPAN.
Γιαμάχα τενερέ 660 7000 γιούρο....!!
Χόντα τρανσάλπ 7000 σέ προσφορά,
Μπάντιτ 6200 κ.λ.π.......κ.λ.π........
GS μονοκύλινδρο μέ ABS καί θερμαινόμενα χερούλια 6300.....!!!



ΝΑ ΠΑΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΙΤΑΛΙΚΗ ΠΑΤΑΤΑ.......
ΠΟΥ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΤΗΣ ΦΑΛΙΡΙΣΕ

γιατί έβγαζε τόσο πετυχημένα μηχανάκια....??



Καί μετά νά τό κάνω ΚΑΔΡΟ....
καί νά ψάχνω άνταλλακτικά στό Μοναστηράκι...??




Έπειδή τυχαίνει νά άρέσει στό γείτονα αύτό πού έπιλέγω απαγορεύεται
νά άρέσει καί σέ μένα....??
Ή άπαγορεύεται νά έπιλέξω έπειδή τό διάλεξε ΚΑΙ Ο ΓΕΙΤΟΝΑΣ...??
Ή μήπως κάτι πού τό διαλέγουν οί πολλοί είναι μάπα...??
Λυπάμαι άλλά μιά καί τό πήγες έκεί ή προσωπικότητα ένός άνθρώπου
δέν καθορίζεται άπό τό άν θά έπιλέξει ένα μηχανάκι γενικής άποδοχής
ή ένα έξεζητημένο....!!!
Μιά ζωή άλλαζα μηχανάκια σάν τά πουκάμισα...
Ε...........ΛΟΙΠΟΝ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΧΑΓΙΑΜΠΟΥΖΑ
ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ Η ΜΙΣΗ ΕΛΛΑΔΑ....!!!





Μάθε καί κάτι γιά τή Φερράρι.
Φίλος μέ Μαζεράττι πού έχει έπάνω τόν κινητήτα μέ τό διπλό τούρμπο
ό όποίος καί φυσικά είναι Φερράρι μιά καί μιλάμε γιά τό ίδιο έργοστάσιο
πού τόν είδα μέ τά ματάκια μου είπε ότι..........
Τό 2001 τού ζήτησαν 5 μύρρια γιά νά έχουν τό πλήρες σέρβις άπό
τό αύτοκίνητο γιά κάθε χρόνο.........ΧΑΛΑΣΕΙ ΔΕ ΧΑΛΑΣΕΙ...!!
Τού είπαν ότι θά τό φόρτωναν καί θά τό πήγαιναν Ίταλία άν χρειαζόταν...!!!
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΔΩΣΕ....!!!
Παρότι τά είχε.....





Τελικά νομίζω πώς τό συμπέρασμα είναι.........




ΤΙ ΦΕΡΡΑΡΙ..............ΤΙ ΜΟΡΙΝΙ


Προλάβετε κύριοι......τό μαγαζί ξεπουλάει






:wave2:

tifoso4ever
21/12/2010, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ....??





Έπειδή έκανε ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ....??

Καί δέν προλάβαινε νά πουλάει....??


ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..........


Έχετε δεί κανένα άπό αύτά τά μηχανάκια τού καταλόγου στό ΔΡΟΜΟ...??


ΕΛΕΟΣ....!!!




Έντάξει δέν τρώμε κουτόχορτο...........




Όποιος έχεο 6000 εύρώ γιά πέταμα άς τρέξει νά προλάβει......:rotflmao: :rotflmao:


Καί μετά μπορεί νά τό βάλει τό μηχανάκι στό ΜΟΥΣΕΙΟ....μέ τά ΛΑΒΕΡΝΤΑ.....!!!






:wave2:

Ενταξει, ΜΗΝ το αγορασεις εσυ, δεν σε εξανγκαζει κανεις...

Τι ζορι τραβας με τα λαβερντα???

notakos600
21/12/2010, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoso4ever

Τι ζορι τραβας με τα λαβερντα???



:a014: :a014: :a014:

irinia
21/12/2010, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoso4ever
Ενταξει, ΜΗΝ το αγορασεις εσυ, δεν σε εξανγκαζει κανεις...

Τι ζορι τραβας με τα λαβερντα???








ΤΑ ΛΑΒΕΡΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ.........





Έτυχε νά έχω καί γώ ένα πορτοκαλλί.
Όμως τό άνέφερα γιά νά καταδείξω ότι οί Ίταλοί έκεί είναι άκόμα
στά Λαβέρντα......καί στά Πάνταχ.
Προσωπικά δέν τραβάω κανένα ζόρι.
Μάλλον ..........

ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΟ ΤΡΑΒΑΝΕ...........ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ..!!!



Δέν πουλάω ούτε Γιαπωνέζικα ούτε Ίταλικά...




:wave2:

sniper
21/12/2010, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
....


Δέν πουλάω ούτε Γιαπωνέζικα ούτε Ίταλικά...




:wave2:


Για την Κορέα όμως δεν βλέπω να λες κάτι.... :lol: :lol:

:smokin:

notakos600
21/12/2010, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΤΑ ΛΑΒΕΡΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ.........
Προσωπικά δέν τραβάω κανένα ζόρι.
Μάλλον ..........
:wave2:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


220035

p@nos
21/12/2010, 11:27
ρε τερενς...αν και δε θελω να χρησιμοποιησω τη καραμελα του τυπου ''το χεις οδηγησει για να το κρινεις'' που χρησιμοποιουν οι κατοχη deauvil, bmw, transalp και λοιπων φερετρων...αλλα...


το μορινι....ΤΟ ΧΕΙΣ ΟΔΗΓΗΣΕΙ????

και το λες πατατα?


γιατι περα απο την εμφανιση που ειναι εντελως υποκειμενικο...ολα τα μηχανακια της μορινι...ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΟΛΙΑ!!!!

ο κουρσαρος...τα sd tuono klp τα εχει για πρωινο...με το αρκουδογκαζο που εχει...και απο ηχο...ασε σα σκανια κανει και μπουμπουνιζει το συμπαν...απο περιφεριακα δε το συζηταμε, ολα αντιστοιχα των καλων ευρωπαικων και οχι του κιλου που περισεψαν οπως στα τζαπαν...

το ιδιο και το granpasso...αλλος κανιβαλος...ουσιαστικα το μονο μηχανακι με το οποιο συγκρινεται, ειναι το μουλτι το 1200...κανενα αλλο...και μπαινεις και τα χαρακτηριζεις ετσι πατατες και μουφες?

δηλαδη τι εινια τα στροματα/φειζερ/ντιβερσιον και ολες αυτες οι πατατες που οντως ειανι πατατες, που αναφερεις?


το οτι μια εταιρια κλεινει...δε σημαινει πως αυτα που παραγει δεν ειναι καλα

Tpap
21/12/2010, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Aλη και τρισαλί στους άσχετους που αγοράζουν μοτοσυκλέτα με κριτήριο το τι αρέσει στον γείτονα.
Ας κάνει τότε ένα poll με τα μηχανάκια που κυκλοφορούν στον δρόμο, και μιας και κόσμος δεν τρώει κουτόχορτο ας αγοράσει TDM με 10.000?....., Τ-ΜΑΧ με 11.000 :lol:, transalp με 8500, Vstrom με 7800 και GS με 17.000....
Και μετά ας κάνει γαργάρα τη μαλακία που φορτώθηκε μιας και όλοι τέτοιο έχουν, επομένως κάτι παραπάνω θα ξέρουν.

Φιλε Terens το post σου μου θύμησε το ανέκδοτο με τον τύπο με Hyundai που ρωτάει τον ιδιοκτήτη της Ferrari, αν είναι καλό το αμάξι επειδή δεν βλέπει πολλά στο δρόμο...:lol:

+1000 για πλάκα.

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Buenaventura
21/12/2010, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
.
δηλαδη τι εινια τα στροματα/φειζερ/ντιβερσιον και ολες αυτες οι πατατες που οντως ειανι πατατες, που αναφερεις?


το οτι μια εταιρια κλεινει...δε σημαινει πως αυτα που παραγει δεν ειναι καλα

Εσυ προσεχε πως μιλας για τα στροματα,γιατι σε βλεπω να παθαινεις κανενα κακο....

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

p@nos
21/12/2010, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Buenaventura
Εσυ προσεχε πως μιλας για τα στροματα,γιατι σε βλεπω να παθαινεις κανενα κακο....

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:


εννοειται πως τα στροματα/φειζερια κλπ μελων του φορουμ ειναι πιο γρηγορα απο τα υπολοιπα


:lol: :rotflmao: :lol:

irinia
21/12/2010, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ρε τερενς...αν και δε θελω να χρησιμοποιησω τη καραμελα του τυπου ''το χεις οδηγησει για να το κρινεις'' που χρησιμοποιουν οι κατοχη deauvil, bmw, transalp και λοιπων φερετρων...αλλα...


το μορινι....ΤΟ ΧΕΙΣ ΟΔΗΓΗΣΕΙ????

και το λες πατατα?


γιατι περα απο την εμφανιση που ειναι εντελως υποκειμενικο...ολα τα μηχανακια της μορινι...ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΟΛΙΑ!!!!

ο κουρσαρος...τα sd tuono klp τα εχει για πρωινο...με το αρκουδογκαζο που εχει...και απο ηχο...ασε σα σκανια κανει και μπουμπουνιζει το συμπαν...απο περιφεριακα δε το συζηταμε, ολα αντιστοιχα των καλων ευρωπαικων και οχι του κιλου που περισεψαν οπως στα τζαπαν...

το ιδιο και το granpasso...αλλος κανιβαλος...ουσιαστικα το μονο μηχανακι με το οποιο συγκρινεται, ειναι το μουλτι το 1200...κανενα αλλο...και μπαινεις και τα χαρακτηριζεις ετσι πατατες και μουφες?

δηλαδη τι εινια τα στροματα/φειζερ/ντιβερσιον και ολες αυτες οι πατατες που οντως ειανι πατατες, που αναφερεις?


το οτι μια εταιρια κλεινει...δε σημαινει πως αυτα που παραγει δεν ειναι καλα








ΟΧΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΤΟΧΩ ΟΔΗΓΗΣΕΙ............







Πές όμως πού νά τό βρώ νά τό όδηγήσω....??


Είλικρινά........ή πατάτα έχει νά κάνει μέ πολλά πράμματα.


Δέ χτίζεις έτσι εύκολα όνομα σήμερα.
Είδες τί έγινε μέ τούς Γερμανούς πού τόλμησαν νά πάνε τό 1000 στά 200 άλογα...!!




:wave2:

p@nos
21/12/2010, 12:11
ρε τερενς...το οτι κατι δε πουλαει...δε σημαινει και απαραιτητα πως ειναι κακο...καταλαβε το...


ο τροπος που σκεφτεσαι εχει λογικη...αλλα αυτο δε σημαινει απαραιτητα οτι θα σε οδηγησει και στο σωστο αποτελεσμα...


:wave2:

p@nos
21/12/2010, 12:13
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/687616/


πηγαινε ζητα το βολτα...

:wave2:

irinia
21/12/2010, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Για την Κορέα όμως δεν βλέπω να λες κάτι.... :lol: :lol:

:smokin:







ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΣΤΙΣ..........






Τηλεοράσεις........ΜΟΝΟΝ:rotflmao: :lol:






:wave2:

byron
21/12/2010, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
Έπίσης γιά μάς τούς κοινούς θνητούς ,........
ΝΑΙ Η ΑΓΟΡΑ ΠΕΡΝΑΕΙ μέσα άπό τό πόσο πούλησε τό μηχανάκι καί όχι
άν τό δικό μου είναι τό μοναδικό καί έξαντρίκ στό κολωνάκι.
Πάντοτε άγόραζα αύτό πού πουλάει καί δέ βγάζει ζημιές....
Γιαμάχα Νταιβέρσιον μέ 5990 τετρακύλινδρο MADE IN JAPAN.
Γιαμάχα τενερέ 660 7000 γιούρο....!!
Χόντα τρανσάλπ 7000 σέ προσφορά,
Μπάντιτ 6200 κ.λ.π.......κ.λ.π........
GS μονοκύλινδρο μέ ABS καί θερμαινόμενα χερούλια 6300.....!!!



ΝΑ ΠΑΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΙΤΑΛΙΚΗ ΠΑΤΑΤΑ.......
ΠΟΥ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΤΗΣ ΦΑΛΙΡΙΣΕ

γιατί έβγαζε τόσο πετυχημένα μηχανάκια....??


Προφανώς και δεν πρόκειται ποτέ να συμφωνήσουμε μιας και διαλέγεις μηχανάκια με τα ίδια κριτήρια που διαλέγεις και ένα ψυγείο, σε αντίθεση με μένα που διαλέγω με καθαρά συναισθηματικά κριτήρια και ας κάνω λάθος.
Δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσω (πλέον) μοτοσυκλέτα που να την βλέπω και μου ΄ρχεται θλίψη απ΄τη μαλακία που βαράει τους σχεδιαστές της.
Δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσω μοτοσυκλέτα που μόλις πατήσεις 2 φορές δυνατά φρένα, σου κουνάνε μαντήλι.
Όπως δεν υπάρχει και περίπτωση να κάνω συμβιβασμό στα μηχανάκια που φοράνε ψαλίδι από κούφωμα αλουμινίου, αναρτήσεις που σε 5.000 χλμ είναι επικίνδυνες και που αν μπω σε μια στροφή με 50 χλμ πάνω απ΄τον ΚΟΚ θα νοιώθω οτι είμαι με την ταυτότητα στο στόμα.
Βασικά δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω μοτό που δεν θα γουστάρω πολύ να την οδηγήσω. Για τις δουλίτσες και για μέσα στη πόλη, έχω το scooter που είναι υπεραρκετό.

Καλά και χρυσά τα value for money μηχανάκια που ανέφερες παραπάνω. Πειράζει που τα περισσότερα ως σύνολα είναι για το φούτσο καβάλα?

Yamaha Diversion....κανονικά Die Version απ΄τη βαρεμάρα θα έπρεπε να λέγεται ρε Terens.:lol:

irinia
21/12/2010, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ρε τερενς...το οτι κατι δε πουλαει...δε σημαινει και απαραιτητα πως ειναι κακο...καταλαβε το...


ο τροπος που σκεφτεσαι εχει λογικη...αλλα αυτο δε σημαινει απαραιτητα οτι θα σε οδηγησει και στο σωστο αποτελεσμα...


:wave2:






ΟΧΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟ...........ΑΛΛΑ




Πάρτε το έσείς ,δοκιμάστε το γιά 3-4 χρόνια καί άμα είναι καί τότε
σέ προσφορά θά άρχίσω νά τό σκέφτομαι.
Τώρα πιά στά 50 φεύγα μου.........ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ
νά πειραματίζομαι γιατί νευριάζω καί δέν έχω ύπομονή.


Ένα μηχανάκι τό συνοδεύει ένα πακέττο έκτός τών άλλων, άξιοπιστία
σέρβις,άνταλλακτικά,ύποστήριξη κ.λ.π.....
ΣΕΡΒΙΣ ΜΟΡΙΝΙ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ...??
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ...??
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΟΥΛΗΣΕ ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΕΙ...??
Άντε καί τό παίζω,γιατί γιά παιχνίδι πρόκειται στό θέμα άξιοπιστία
ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΔΟΚΙΜΑΣΤΗΚΕ ΜΑΖΙΚΑ,
νά πάρω ένα μηχανάκι πού πέθανε...??
Έδώ τού περασμένου χρόνου μοντέλλα καί οί έταιρείες τά σκοτώνουν.
Μεταπώληση...??
WHAT IS THIS....??
Άντε πάρε Ίταλικό καί μετά πούλα το,....έκτός άπό σκουτεράκι....!!
Κάπονορντ,Πήγασος,Μουλτιστράντα......τό πάμφθηνο ΜΟΝΟ 20000....!!ΜΠΑΥΡΟΝ...
Πάρε κανένα 1098 ή 1198 καί μετά άντε βάλτο 10000 καί προσπάθησε νά τό πουλήσεις...
ΚΛΑΜΜΑ............
Άγκούστα...??
Πούντα.....ύπάρχουν...??
Τουόνο τού φίλου μας..........ΔΕΝ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΣΦΑΙΡΕΣ....!!

Έ όλα αύτά δέν άποτελούν κριτήρια γιά μιά άγορά...??


Τά βεστρόμια καί τά τρανσάλπια δέν γράφουν 100000 κμ. γιά πλάκα...??


Έντάξει έγώ είμαι ό παράλογος καί μερικοί οί τρέντυ...!:lol: :lol:







:wave2:

byron
21/12/2010, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
!!ΜΠΑΥΡΟΝ...
Πάρε κανένα 1098 ή 1198 καί μετά άντε βάλτο 10000 καί προσπάθησε νά τό πουλήσεις...
ΚΛΑΜΜΑ............
Άγκούστα...??
Πούντα.....ύπάρχουν...??
Τουόνο τού φίλου μας..........ΔΕΝ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΣΦΑΙΡΕΣ....!!

Έ όλα αύτά δέν άποτελούν κριτήρια γιά μιά άγορά...??


Τά βεστρόμια καί τά τρανσάλπια δέν γράφουν 100000 κμ. γιά πλάκα...??


Έντάξει έγώ είμαι ό παράλογος καί μερικοί οί τρέντυ...!:lol: :lol:

:wave2:

oxi ρε Terens δεν είσαι παράλογος. Εγω είμαι παράλογος που δεν αγοράζω ένα τρεχαντήρι μόνο και μόνο επειδή ο επόμενος κάτοχος γουσταρει τα τρεχαντήρια.

Μια χαρά το Transalp δεν λέω....όποτε οδηγάω του κουμπάρου μου, ανεβαίνει στην εκτίμηση μου που καταφέρνει να στρίβει και να φρενάρει μ΄αυτή τη μαλακία.

irinia
21/12/2010, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Προφανώς και δεν πρόκειται ποτέ να συμφωνήσουμε μιας και διαλέγεις μηχανάκια με τα ίδια κριτήρια που διαλέγεις και ένα ψυγείο, σε αντίθεση με μένα που διαλέγω με καθαρά συναισθηματικά κριτήρια και ας κάνω λάθος.
Δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσω (πλέον) μοτοσυκλέτα που να την βλέπω και μου ΄ρχεται θλίψη απ΄τη μαλακία που βαράει τους σχεδιαστές της.
Δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσω μοτοσυκλέτα που μόλις πατήσεις 2 φορές δυνατά φρένα, σου κουνάνε μαντήλι.
Όπως δεν υπάρχει και περίπτωση να κάνω συμβιβασμό στα μηχανάκια που φοράνε ψαλίδι από κούφωμα αλουμινίου, αναρτήσεις που σε 5.000 χλμ είναι επικίνδυνες και που αν μπω σε μια στροφή με 50 χλμ πάνω απ΄τον ΚΟΚ θα νοιώθω οτι είμαι με την ταυτότητα στο στόμα.
Βασικά δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω μοτό που δεν θα γουστάρω πολύ να την οδηγήσω. Για τις δουλίτσες και για μέσα στη πόλη, έχω το scooter που είναι υπεραρκετό.

Καλά και χρυσά τα value for money μηχανάκια που ανέφερες παραπάνω. Πειράζει που τα περισσότερα ως σύνολα είναι για το φούτσο καβάλα?

Yamaha Diversion....κανονικά Die Version απ΄τη βαρεμάρα θα έπρεπε να λέγεται ρε Terens.:lol:




ΚΑΙ ΓΩ ΦΙΛΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ





Καβάλα σέ ένα Μορίνι νά γυρίζω μέσα στήν πόλη ,νά γράφω χιλιόμετρα,
νά κοιτάω καί νά συμπληρώνω λάδια κάθε 3 μέρες κ.λ.π....κ.λ.π.....
Τά μηχανάκια πού άνέφερα είναι όντως best value γιά τίς δουλειές πού κάνουν.
ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΣΚΟΥΤΕΡ.
ΜΟΥΝΟΓΚΑΖΟ.........ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΣΕ ΟΔΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ....!!!
Τά άτυχήματα σέ μεγάλο ποσοστό πάνω άπό 90% γίνονται σέ κατοικημένες
περιοχές μέσα στίς πόλεις καί όχι στίς πίστες.........ή έξω στούς δρόμους...!!
Αύτό άπό στατιστικά τής ΕΛΠΑ...
ΑΝ............ΗΜΟΥΝ ΠΛΟΥΣΙΟΣ........θά άγόραζα μιά 312.....!!
26000 είναι πολλά...??
Άλλά έπειδή δέν είμαι πήρα Χαγιαμπούζα καί συμβιβάζομαι.....:lol:
Τά άλλα μηχανάκια πού άνέφερα τά πρότεινα γιά κάθε είδους χρήση.....
ΠΟΛΥΕΡΓΑΛΕΙΑ πού λέμε.
Άν έχεις κάποιο τέτοιο στό μυαλό σου μέ στύλ γράψτο....!!
Νά στρίβει ύποφερτά,νά φρενάρει ύποφερτά........νά βγάζει 100000κμ. γιά πλάκα,
νάχει φτηνά σέρβις,νάναι ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΚΑΙ ΦΤΗΝΟ....!!!
ΠΕΡΙΜΕΝΩ..........
Μή μού γράψεις όμως κανένα Μορίνι.....:lol:




:wave2:

irinia
21/12/2010, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
oxi ρε Terens δεν είσαι παράλογος. Εγω είμαι παράλογος που δεν αγοράζω ένα τρεχαντήρι μόνο και μόνο επειδή ο επόμενος κάτοχος γουσταρει τα τρεχαντήρια.

Μια χαρά το Transalp δεν λέω....όποτε οδηγάω του κουμπάρου μου, ανεβαίνει στην εκτίμηση μου που καταφέρνει να στρίβει και να φρενάρει μ΄αυτή τη μαλακία.








ΤΟ ΤΡΑΝΣΑΛΠ ΦΙΛΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΡΙΒΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΡΕΝΑΡΕΙ......





Είναι γιά νά σέ πηγαίνει.........


Όλα τά μηχανάκια έχουν τά όρια τους......πού είναι πολύ ύψηλότερα άπό
τό σύνολο τών μέσων όδηγών.
Άν παρόλα αύτά κάποτε κάποιος τά φτάσει πρέπει νά ξέρει καί πού
νά σταματήσει.....!!
Δέν ίσχύει έδώ ή λογική
ά..........αύτό παίρνει τή στροφή μέ 80 τό άλλο μέ 100 άρα τό δεύτερο
είναι άσφαλέστερο.........
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΟ....!!
Μήν άσχοληθώ μέ τήν ποιότητα τών Έλληνικών δρόμων ,τούς έπαρχιακούς κ.λ.π....
Αύτά πού λές είναι γιά όταν φοράς τά ρουχαλάκια σου καί κυνηγιέσαι
μέ άλλους στίς Σέρρες στά Μέγαρα ή στό Τυμπάκι....!!!
Άπορώ πώς τά γράφεις αύτά τή στιγμή πού κυκλοφορείς μέ ΣΚΟΥΤΕΡ.....!!!
ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΟΔΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ....!!
Καί μάλιστα πού...??
Έκεί πού γίνονται τά μπάμ.
Έσύ τί λές είναι καλύτερο ένα Νταιβέρσιον ή ένα σκούτερ....??




:wave2:

p@nos
21/12/2010, 13:51
ρε τερενσ...ποιος ειπε οτι θα παρεις τον κορσαρο για να πηγαινεις σουπερμαρκετ?και για να το κανεις ταξι μεσα στην πολη?

το οτι δε πουλησε...δε σημαινει οτι ειναι κακο...το οτι η εταιρια κλεινει...κλεινει επειδη πλεον κουμαντο κανουν χαρτογιακαδες που αποφασιζουν...μη μπλεκεις τωρα πραγματα...επισης...μιας και επιασες μεταπωληση...τα ντουκατια θα φυγουν σε τιμη...τα αγκουστα το ιδιο...γιατι υπαρχει κυκλος για αυτα τα μηχανακια...

αμα θες να δωσεις ενα 1098...δε θα το βαλεις αγγελια...αρκει να ενημερωσεις τα καταλληλα ατομα...μη κρινεις μονο απο τις δικες σου συναναστροφες...και επειδη λες ποσο θα πουληθει το ντουκατι/αγκουστα/απριλια...

δες ποσο δινουν τα ρ1...τα gsxr...τα zx...

και μετα ελα ξαναπες μας για μεταπωληση...

notakos600
21/12/2010, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos

δες ποσο δινουν τα ρ1...τα gsxr...τα zx...

και μετα ελα ξαναπες μας για μεταπωληση...


Μεγάλη κουβέντα. :beer: :beer:

irinia
21/12/2010, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ρε τερενσ...ποιος ειπε οτι θα παρεις τον κορσαρο για να πηγαινεις σουπερμαρκετ?και για να το κανεις ταξι μεσα στην πολη?

το οτι δε πουλησε...δε σημαινει οτι ειναι κακο...το οτι η εταιρια κλεινει...κλεινει επειδη πλεον κουμαντο κανουν χαρτογιακαδες που αποφασιζουν...μη μπλεκεις τωρα πραγματα...επισης...μιας και επιασες μεταπωληση...τα ντουκατια θα φυγουν σε τιμη...τα αγκουστα το ιδιο...γιατι υπαρχει κυκλος για αυτα τα μηχανακια...

αμα θες να δωσεις ενα 1098...δε θα το βαλεις αγγελια...αρκει να ενημερωσεις τα καταλληλα ατομα...μη κρινεις μονο απο τις δικες σου συναναστροφες...και επειδη λες ποσο θα πουληθει το ντουκατι/αγκουστα/απριλια...

δες ποσο δινουν τα ρ1...τα gsxr...τα zx...

και μετα ελα ξαναπες μας για μεταπωληση...






ΟΚ. ΓΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΥΡΣΑΡΟ.....??




Έπίσης έχεις κανέναν καλό κύκλο γιατί ό φίλος μου σκοτώνει τό 1098 του
ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ γιά 11000 εύρώ άπό 13000 πού τό είχε καί δέν τόν
πήρε ΚΑΝΕΝΑΣ....??
Είδες τίς πωλήσεις τής Ντουκάτι γιά τό 2009....??
Άμα είναι νά ψάχνω τούς ύπόλοιπους 10 Έλληνες πού πιθανόν νά τό θέλουν
ΚΑΗΚΑ.......
Ώραία πάμε λοιπόν.
Άγόρασα τό Χάγια μου 15000 εύρώ τό 2004 καί τό πούλησα τό 2008
8700.....!!!!
ΕΝΩ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΙΧΑΝ ΠΑΕΙ ΣΤΑ 13500.....!!!


Φαντάσου τώρα ένα Ντουκάτι τεσσάρων έτών, ένα Μουλτιστράντα τών 20000
άν καταφέρει ποτέ μετά άπό 4 χρόνια νά πουληθεί 13000....!!!
ΑΠΙΘΑΝΟ.....
Παίρνεις Πήγασο μέ 6500-7000 εύρώ καί σέ τρία χρόνια παλεύεις μπάς καί τόν δώσεις
μέ 2500....!!
ΚΑΠΟΝΟΡΝΤ...??
ΚΛΕΙΣΑΜΕ.....!!!!
Ψάχνω γιά vstrom........OΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΤΑ 2005-2006
ΠΟΥΛΙΟΥΝΤΑΙ 4500-5000 ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ....!!
Αύτοί οί άνθρωποι τά άγόρασαν 7000....!!! τό 2005.


ΚΑΙ ΠΟΥΛΙΟΥΝΤΑΙ.............δέν ψάχνουν κανέναν τού κύκλου.....!!
Αύτά τά πράμματα παιδιά είναι πασιφανή.
Τό νά τά άρνείστε πεισματικά δέν έχει νόημα....!!!
Καλά κάνετε καί έχετε τόν κύκλο σας.
Τά Βαραντέρο μου,τό Βεστρόμ μου καί τό Χαγιαμπούζα μου τά πούλησα
ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.....!!!
Τό Βεστρόμ σέ 10 μέρες μάλιστα.....!!


Φανταστείτε λοιπόν νάχα...........ΕΝΑ ΜΟΥΛΤΙΣΤΡΑΝΤΑ..........ΕΝΑΝ ΠΗΓΑΣΟ
ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΓΚΟΥΣΤΑ Ή 1098.....!!!
Μή πώ Μορίνι γιατί θά μέ ρωτούσαν τί είναι αύτό....!!!



ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ...........






:wave2:

sapila racing
21/12/2010, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
Ψάχνω γιά vstrom........

Eίναι ηλίου φαεινότερο οτι είσαι σε λάθος thread.

Καληνυχτα! :wave2:

PQC
21/12/2010, 15:06
Βασικά τα morini και γενικότερα τα ιταλικά είναι πανέμορφα και πυροβολούν.

Είναι πολύ λυπηρό να κλείνουν εργοστάσια όπως η morini γιατί άλλος ενας κατασκευαστής με πάθος και όραμα τελείωσε.

προς τερενς

αδερφέ σε μία αγορά που τα μηχανάκια 20ετίας πουλάνε ακόμα σα τρελά (βλέπε tdm) θα ήταν περίεργο ο πολύς κόσμος να γνώριζε για τα morini

p@nos
21/12/2010, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
...



ρε τερενς...μιλαμε δε μπορει να μιλησει ανθρωπος μαζι σου...μας λες οτι πουλησες το μπουσα το 2008...και μας λες ποσο θα πιασει ενα μουλτι σε 2 χρονια απο τωρα(!)

και γαμα το το 2 χρονια απο τωρα...πες οτι ηθελες να το πουλησεις σημερα...


ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΤΟ '08 ΜΕ ΤΟ '10?????
οικονομικη κριση...δντ...μειωσεις μισθων...κομμενα δωρα...φοροι παντου...εχεις ακουσει τιποτα μηπως?

ποσο μαλλον με το '12...αν πουλαγες τωρα το μπουσα σου...και καταφερνες να το δωσεις 6...θα σουν ο πιο χαρουμενος ανθρωπος στον κοσμο...

irinia
21/12/2010, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Eίναι ηλίου φαεινότερο οτι είσαι σε λάθος thread.

Καληνυχτα! :wave2:








ΠΑΣΣΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΔΕΚΤΗ................








Έκτός άπό Μορίνι......:rotflmao:






:wave2:

Xrider
21/12/2010, 17:50
Αναφορικα με
1.Maserati Biturbo...Σαφως και δεν εχει καμια σχεση με την Ferrari!!
Φτανει να δεις οτι αυτη του φιλου σου ειναι μαξ.2,700κεκ ενω μια Ferrari ειναι απο 4000-6500κεκ.
To Biturbo HTAN to 1980-90 αυτοκινηταρα λογω ΙΤΑΛΙΚΟΥ ΤΑΜΠΕΡΑΜΕΝΤΟΥ,οπως ηταν οι Αλφα,οι Λαντσια κλπ για αυτους που ΔΕΝ ειχαν λεφtα να παρουν μια Lambo,Bugatti,Ferrari.
Το αυτοκινητο αυτο που λες το επαιρνες στην ιταλια για 2500? πριν 15 χρονια,ρουφαγε βενζινη λογω των τουρμπο αλλα ειχε προβληματα οπως ολα τα πολυστροφα λογω των μεγαλων καταπονησεων...
2,Η Λαβερντα εκλεισε καθως και αλλες εταιριες γιατι οι Ιαπωνες με πιο φτηνες μηχανες "μπηκαν" στην αγορα.
Αυτο που πολλοι δεν ξερουν ειναι οτι ΟΛΕΣ οι μοτο-κατασκευαστριες εταιριες σαν αρχικο σκοπο ΔΕΝ εχουν τις μηχανες εκτος απο 2-3 μια εξ-αυτων η Ducati
H Honda,Yamaha,Kawasaki,Suzuki ειναι κυριως κατασκευαστες πλοιων,ναυπηγειων,εξωλεμβιων.
Η ΒΜω φτιαχνει αυτοκινητα,η Μν Ελικοπτερα.
Η π.χ Ducati εφτιαχνε απο τρακτερ,κινητηρες σκαφων μεχρι και ηλεκτρονικα στρατιωτικα συστηματα μεχρι που ΦΑΛΙΡΙΣΕ και μοιραστηκαν οι τομεις της και εμεινε μονο να φιαχνει ΜΗΧΑΝΕΣ.
Η Μορινι -κριμα που δεν μπαινει ο hdbiker εχει πρωταθληματα,εχει φτιαξει κινητηρες που εχουν γραψει ιστορια και μεχρι σημερα ο κινηηρας απο αυτο που λες αποτυχια ειναι σουπερ εξελιγμενο σκυλι και παρα πολυ δυνατο γκαζι.
Η διαφορα με τα Ιαπωνικα και τα Ιταλικα ειναι μεχρι να οδηγησεις ιταλικο...η διαφορα ειναι οτι μετα απο 20χρονια δεν το πετας...η διαφορα ειναι οτι μετα απο 10-20 χρονια κανει περισοτερα ? απ-οτι να παρεις ενα καινουριο Ιαπωνικο η Γερμανικο...η διαφορα ειναι οτι εχουν αγωνιστικα ενστικτα,αν και ρεπλικες(αντιγραφες) αγωνιστικων ειναι ενα κλικ να αμολυσουν τα καθαροαιμα αλογα τους,ζυγιζουν λιγο,στριβουν απιστευτα,φρεναρουν ακομα καλητερα,ειναι ζυγισμενα στην εντελεια...αυτο πληρωνεις οταν παιρνεις ενα ιαλικο εργαλειο..ενα εργο τεχνης που ακομα και μετα 20 χρονια ειναι "μπανικο" π.χ 916 ενω ενα Ρ1,Κ7-8-9,CBR,CB,DT μαλλον ΔΕΝ θα ειναι μπανικο αλλα και παραλυτο παρκαρησμενο.
Ολα ειναι οτι πληρωνεις παιρνεις...
Η Μορινι εκανε λαθος "λανσαρησμα" με λαθος τιμες και γιαυτο τελειωσε.
Πληροφοριακα μονο στην Ελλαδα θα ειχε καποιος προβλημα οπου αλλου κοιταξεις στο εξωτερικο εχουν και κυκλοφορουνα ακομα μοντελλα που σταματησαν πριν 30 χρονια!!!

byron
21/12/2010, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
Παίρνεις Πήγασο μέ 6500-7000 εύρώ καί σέ τρία χρόνια παλεύεις μπάς καί τόν δώσεις
μέ 2500....!!

Ψάχνω γιά vstrom........OΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΤΑ 2005-2006
ΠΟΥΛΙΟΥΝΤΑΙ 4500-5000 ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ....!!
Αύτοί οί άνθρωποι τά άγόρασαν 7000....!!! τό 2005.



Ψάξε καλύτερα ρε terens....μέχρι και με 3.000? μοντέλα του 06 υπάρχουν. Με 4.000 βρωμάει ο τόπος...http://www.xe.gr/pages/AutoMotoResults.aspx?catId=2430

Αν πας και σε κανένα car.gr, καληνύχτα. 24 σελίδες Vstrom να ΄χεις να χαζέυεις.

Α και μη ξεχάσω Πήγασος παίζει καινούργιος με 5.800?....για βρες Pegaso 07 με 2500? μιας και ψάχνεις....

Acacius
21/12/2010, 20:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
[B]ΠΑΣΣΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΔΕΚΤΗ................

Έκτός άπό Μορίνι......:rotflmao:


Φιλαράκι πάρε ένα Deauville να βρεις την υγειά σου. :rotflmao:

toyar
21/12/2010, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Αναφορικα με
1.Maserati Biturbo...Σαφως και δεν εχει καμια σχεση με την Ferrari!!
Φτανει να δεις οτι αυτη του φιλου σου ειναι μαξ.2,700κεκ ενω μια Ferrari ειναι απο 4000-6500κεκ.
To Biturbo HTAN to 1980-90 αυτοκινηταρα λογω ΙΤΑΛΙΚΟΥ ΤΑΜΠΕΡΑΜΕΝΤΟΥ,οπως ηταν οι Αλφα,οι Λαντσια κλπ για αυτους που ΔΕΝ ειχαν λεφtα να παρουν μια Lambo,Bugatti,Ferrari.
Το αυτοκινητο αυτο που λες το επαιρνες στην ιταλια για 2500? πριν 15 χρονια,ρουφαγε βενζινη λογω των τουρμπο αλλα ειχε προβληματα οπως ολα τα πολυστροφα λογω των μεγαλων καταπονησεων...
2,Η Λαβερντα εκλεισε καθως και αλλες εταιριες γιατι οι Ιαπωνες με πιο φτηνες μηχανες "μπηκαν" στην αγορα.
Αυτο που πολλοι δεν ξερουν ειναι οτι ΟΛΕΣ οι μοτο-κατασκευαστριες εταιριες σαν αρχικο σκοπο ΔΕΝ εχουν τις μηχανες εκτος απο 2-3 μια εξ-αυτων η Ducati
H Honda,Yamaha,Kawasaki,Suzuki ειναι κυριως κατασκευαστες πλοιων,ναυπηγειων,εξωλεμβιων.
Η ΒΜω φτιαχνει αυτοκινητα,η Μν Ελικοπτερα.
Η π.χ Ducati εφτιαχνε απο τρακτερ,κινητηρες σκαφων μεχρι και ηλεκτρονικα στρατιωτικα συστηματα μεχρι που ΦΑΛΙΡΙΣΕ και μοιραστηκαν οι τομεις της και εμεινε μονο να φιαχνει ΜΗΧΑΝΕΣ.
Η Μορινι -κριμα που δεν μπαινει ο hdbiker εχει πρωταθληματα,εχει φτιαξει κινητηρες που εχουν γραψει ιστορια και μεχρι σημερα ο κινηηρας απο αυτο που λες αποτυχια ειναι σουπερ εξελιγμενο σκυλι και παρα πολυ δυνατο γκαζι.
Η διαφορα με τα Ιαπωνικα και τα Ιταλικα ειναι μεχρι να οδηγησεις ιταλικο...η διαφορα ειναι οτι μετα απο 20χρονια δεν το πετας...η διαφορα ειναι οτι μετα απο 10-20 χρονια κανει περισοτερα ? απ-οτι να παρεις ενα καινουριο Ιαπωνικο η Γερμανικο...η διαφορα ειναι οτι εχουν αγωνιστικα ενστικτα,αν και ρεπλικες(αντιγραφες) αγωνιστικων ειναι ενα κλικ να αμολυσουν τα καθαροαιμα αλογα τους,ζυγιζουν λιγο,στριβουν απιστευτα,φρεναρουν ακομα καλητερα,ειναι ζυγισμενα στην εντελεια...αυτο πληρωνεις οταν παιρνεις ενα ιαλικο εργαλειο..ενα εργο τεχνης που ακομα και μετα 20 χρονια ειναι "μπανικο" π.χ 916 ενω ενα Ρ1,Κ7-8-9,CBR,CB,DT μαλλον ΔΕΝ θα ειναι μπανικο αλλα και παραλυτο παρκαρησμενο.
Ολα ειναι οτι πληρωνεις παιρνεις...
Η Μορινι εκανε λαθος "λανσαρησμα" με λαθος τιμες και γιαυτο τελειωσε.
Πληροφοριακα μονο στην Ελλαδα θα ειχε καποιος προβλημα οπου αλλου κοιταξεις στο εξωτερικο εχουν και κυκλοφορουνα ακομα μοντελλα που σταματησαν πριν 30 χρονια!!!

συγνώμη ρε παιδιά........
ένα χτ550 πχ 25ετίας αν κάποιος του φέρεται σαν ιταλικό είναι παράλυτο;
αυτό μπορεί να κάνει 3 φορές το γύρω του κόσμου μόνο με βενζίνη και στα τελευταία του να δουλέψει και delivery
για ρωτήστε κι αυτούςπου επειδή το χτ τους φαινόταν ποδήλατο αγόραζαν gagiva canyon


220061

irinia
22/12/2010, 00:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ρε τερενς...μιλαμε δε μπορει να μιλησει ανθρωπος μαζι σου...μας λες οτι πουλησες το μπουσα το 2008...και μας λες ποσο θα πιασει ενα μουλτι σε 2 χρονια απο τωρα(!)

και γαμα το το 2 χρονια απο τωρα...πες οτι ηθελες να το πουλησεις σημερα...


ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΤΟ '08 ΜΕ ΤΟ '10?????
οικονομικη κριση...δντ...μειωσεις μισθων...κομμενα δωρα...φοροι παντου...εχεις ακουσει τιποτα μηπως?

ποσο μαλλον με το '12...αν πουλαγες τωρα το μπουσα σου...και καταφερνες να το δωσεις 6...θα σουν ο πιο χαρουμενος ανθρωπος στον κοσμο...






ΔΕΝ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΚΑΛΑ ............ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ






Άς τό πάω άλλιώς .........
Βγάζουμε σήμερα νά πουλήσουμε ένα Μούλτι-μίξερ όπως είπες καί ένα Χάγια.
Ποιό νομίζεις ότι θά πουληθεί πρώτο καί μέ πόση άπώλεια σέ ποσοστά
έπί τής τιμής λαμβάνοντας ύπόψιν τά ΔΝΤ κ.λ.π......καί ότι τά δύο μηχανάκια
βρίσκονται στήν ίδια κατάσταση μέ τά ίδια χιλιόμετρα.....??
Είλικρινά έχεις δεί τίς πωλήσεις τής Ντουκάτι τό 2009, καί τό 2010...??
Μήπως είδες τής Σουζούκι...??
3000 μηχανάκια μέχρι τό Δεκέμβρη τού 2010 ή Σουζούκι καί 200 μηχανάκια
ή Ντουκάτι.....γιά τό 2010....!!!
Η ΝΤΟΥΚΑΤΙ ΚΑΤΕΧΕΙ ΤΟ 0,3% ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ.....!!!!
ΜΟΤΟ ΚΟΥΤΖΙ 54 ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΜΕ ΠΟΣΟΣΤΟ ΑΓΟΡΑΣ Ο,1%.......!!!!
ΑΓΚΟΥΣΤΑ.........ΕΧΕΙ ΠΟΥΛΗΣΕΙ 11 ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΤΟ 2010.......!!!!!
Η ΜΟΡΙΝΙ ΕΧΕΙ ΠΟΥΛΗΣΕΙ 1 ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ
ΚΑΙ 1 ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010.....!!!!
Οί μόνοι Ίταλοί πού σώζονται έκτός άπό τήν Πιάτζιο πού παράγει
βεσποειδή χρόνια τώρα,είναι ή Άπρίλια ή όποία τό γύρισε
κι αύτή στά βεσποειδή πρίν βάλει λουκέττο....!!!!
Γιατί τό νά στηρίζουμε κάτι καί νά βγάζουμε τόν άλλον τρελλό χωρίς
άποδεικτικά στοιχεία δέν...........
Όποιος τολμηρός ύπάρχει λοιπόν...........

ΑΣ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΟΡΙΝΙ ΤΟΥ 2010......!!!
ΜΕ ΣΤΥΛ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΝΑ ΣΤΡΙΒΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΡΕΝΑΡΕΙ
ΜΠΑΥΡΟΝ....!!!
Έμείς τά πρόβατα θά έπιλέγουμε μέ γνώμονα τό τί πήρε ό γείτονας καί όχι
τό τί πρεσβεύει ή άγορά μέ τίς φανταστικές πωλήσεις όλων τών Ίταλών
πού δίνουν στόν κόσμο μοτό μέ προσωπικότητα καί συναίσθημα....!!!!

Κρίμα πού οί λίγοι καί οί έκλεπτοί είστε όντως .......ΤΟΣΟ ΛΙΓΟΙ....!!!
Μήπως τελικά δέν είναι έτσι πού μάς τά λές....??
Γιατί νά διαλέξω μηχανάκι πού ή καμπάνα του στό ρελαντί άκούγεται
5 χιλιόμετρα μακρυά,ή άλλο πού Άθήνα - Θεσσαλονίκη θέλει 1 κιλό λάδι
ή νά πάρω 1098 μέ 25000 χιλιάρικα μέ Γιαπωνέζικες άναρτήσεις...??
Γιά νά λέω ότι νά δέν ύπάρχει δεύτερο στό δρόμο....??
Δέ θά μπώ στή λέξη ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ..........



ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙ ΤΩΝ ΠΩΛΗΣΕΩΝ ΤΑ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΕΔΩ...

http://www.seaa.gr/data/pdf/2010-11-f.pdf






:wave2:

irinia
22/12/2010, 00:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ψάξε καλύτερα ρε terens....μέχρι και με 3.000? μοντέλα του 06 υπάρχουν. Με 4.000 βρωμάει ο τόπος...http://www.xe.gr/pages/AutoMotoResults.aspx?catId=2430

Αν πας και σε κανένα car.gr, καλυνύχτα. 24 σελίδες Vstrom να ΄χεις να χαζέυεις.

Α και μη ξεχάσω Πήγασος παίζει καινούργιος με 5.800?....για βρες Pegaso 07 με 2500? μιας και ψάχνεις....








ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΒΡΕΙΣ ΒΕΣΤΡΟΜ ΤΟΥ 2006 ΜΕ 3000.....!!!







Τό φθηνότερο πού βρήκα ήταν 4500.....!!!




ΠΕΡΙΜΕΝΩ...........






:wave2:

byron
22/12/2010, 00:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΒΡΕΙΣ ΒΕΣΤΡΟΜ ΤΟΥ 2006 ΜΕ 3000.....!!!


Τό φθηνότερο πού βρήκα ήταν 4500.....!!!


ΠΕΡΙΜΕΝΩ...........

:wave2:


http://www.xe.gr/pages/Details.aspx?catId=2430&proId=10537243&cat=a&pageSize=10

http://www.xe.gr/pages/Details.aspx?catId=2430&proId=10131864&cat=a&pageSize=10

:wave2:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΜΠΑΥΡΟΝ....!!!
Έμείς τά πρόβατα θά έπιλέγουμε μέ γνώμονα τό τί πήρε ό γείτονας καί όχι
τό τί πρεσβεύει ή άγορά μέ τίς φανταστικές πωλήσεις όλων τών Ίταλών
πού δίνουν στόν κόσμο μοτό μέ προσωπικότητα καί συναίσθημα....!!!!

Κρίμα πού οί λίγοι καί οί έκλεπτοί είστε όντως .......ΤΟΣΟ ΛΙΓΟΙ....!!!
Μήπως τελικά δέν είναι έτσι πού μάς τά λές....??


Ρε Terens, σου είπε κανείς να αγοράσεις Morini? Μόνος σου μπήκες και είπες ότι είναι μαλακία επειδή δεν πουλάει όσο τα transalp & τα Vstrom & τα TDM. :hypnotize

Ασε μας εμας τους λίγους μαλάκες να αγοράζουμε ότι ονειρευόμαστε, και ψώνισε εσύ ότι γουστάρει ο γείτονας.Κοίτα μόνο να ρωτήσεις τι χρώμα το προτιμούν μην τυχόν και δεν τους αρέσει. :lol:

byron
22/12/2010, 02:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyar
συγνώμη ρε παιδιά........
ένα χτ550 πχ 25ετίας αν κάποιος του φέρεται σαν ιταλικό είναι παράλυτο;
αυτό μπορεί να κάνει 3 φορές το γύρω του κόσμου μόνο με βενζίνη και στα τελευταία του να δουλέψει και delivery
για ρωτήστε κι αυτούςπου επειδή το χτ τους φαινόταν ποδήλατο αγόραζαν gagiva canyon


Ψιτ φίλε....
Καλό και χρυσό το ΧΤάκι, αλλά πριν ξεκινήσει κάποιος τον γύρο του κόσμου θα έπρεπε να έχει μαζέψει όλο το απόθεμα της Yamaha σε ηλεκτρονικές και ανορθωτές.
Και 2-3 πηνία καλό θα ήταν να έχει μαζί του.

toyar
22/12/2010, 02:22
σύμφωνοι αλλά με ιταλικό -πολλαπλάσιας αξίας- κανείς δεν ξεκίνησε για να μας πει τι πήρε μαζί του
όλοι ξέρουμε ότι η βίζιτα είναι καλύτερη από τη σύζυγο σε κάποια πράγματα απλά αυτά είναι πολύ λίγα για να επενδύσεις σε μια βίζιτα :lol:
πάντως υπάρχουν και γιαπωνέζικα ιστορικά μηχανάκια που ξεχωρίζουν από τον σωρό των μοδάτων-εμπορικών
αν δεν ήταν οι γιαπωνέζοι ο μοτοσυκλετισμός θα ήταν ακριβό χόμπυ για λίγους όπως πχ ο μοντελισμός

dimdoc
22/12/2010, 02:44
Ειναι γνωστο οτι οι χοντρες και οι ασχημες ειναι περισσοτερο αξιοπιστες (και απιθανο να σε απατησουν) απο τις αδυνατες, τσαχπινες και ομορφες. Για αυτο να μεινετε με τις πρωτες, βαλτε μονο ενισχυμενα ελατηρια για να τις σηκωνει ο στρωμας:smokin:

επισης τις χοντρες και ασχημες δεν τις εποφθαλμια ο γειτονας:lol:

byron
22/12/2010, 02:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyar
σύμφωνοι αλλά με ιταλικό -πολλαπλάσιας αξίας- κανείς δεν ξεκίνησε για να μας πει τι πήρε μαζί του
όλοι ξέρουμε ότι η βίζιτα είναι καλύτερη από τη σύζυγο σε κάποια πράγματα απλά αυτά είναι πολύ λίγα για να επενδύσεις σε μια βίζιτα :lol:
πάντως υπάρχουν και γιαπωνέζικα ιστορικά μηχανάκια που ξεχωρίζουν από τον σωρό των μοδάτων-εμπορικών
αν δεν ήταν οι γιαπωνέζοι ο μοτοσυκλετισμός θα ήταν ακριβό χόμπυ για λίγους όπως πχ ο μοντελισμός

Δεν διαφωνούμε σε τίποτα. Προφανώς και υπάρχουν υπέροχα japan και ευτυχώς που οι γιαπωνέζοι έδωσαν φθηνά και αξιόπιστα μηχανάκια στον κόσμο στα 70s & 80s.
Για την ευρωπαϊκή βιομηχανία ήταν η χαριστική βολή μεν, αλλά ήταν αναμενόμενο όταν επι σειρά ετών (δεκαετιών μάλλον) θεωρούσαν ότι ο πελάτης δεν έχει κάτι καλύτερο να κάνει τα σαββατοκύριακα από το να λύνει μηχανάκια. :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
Για αυτο να μεινετε με τις πρωτες, βαλτε μονο ενισχυμενα ελατηρια για να τις σηκωνει ο στρωμας:smokin:



:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

sotos 8
22/12/2010, 02:56
ΜORINI 28χρονια και ακομα λειτουργει χωρις κανενα προβλημα .
Καποιος απο σας που εχει καποια εμπειρια απ τα καινουργια ας μας δωσει τα φωτα του.
οχι εικασιες.

sotos 8
22/12/2010, 03:02
Και ναι αμα την βρω την ακρη θα το χτυπησω γιατι το γουσταρω πολυ .

και γιανα ξερουμε γιατι μιλαμε:


220062

sotos 8
22/12/2010, 03:04
2


220063

STOYBI
22/12/2010, 04:03
Δεν μπορω να καταλαβω τα τοπικ αντιπαραθεσεων ανθρωπων που αγοραζουν μοτοσυκλετα γιατι ΠΡΕΠΕΙ να ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΝ μοτοσυκλετα....!!

Με ανθρωπους που αγοραζουν μοτοσυκλετα γιατι παει γρηγοροτερα απο αυτοκινητο.....!!!

Και οι δυο εχετε τα δικια σας......!!!

Τσαμπα προσπαθει να πεισει ο ενας τον αλλον για το αντιθετο !!!


:wave2:

sapila racing
22/12/2010, 04:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotos 8
Και ναι αμα την βρω την ακρη θα το χτυπησω γιατι το γουσταρω πολυ .

και γιανα ξερουμε γιατι μιλαμε:

Xτύπα το ρε soto να γουστάρεις!

Δυστυχώς δεν εχω δεδομένα για το συγκεκριμένο μοτέρ, το παλιό πάντως ηταν πραγματικο διαμάντι, αν εξαιρέσεις το ανάποδο κιβώτιο εν ετει 1980 πχ.
Στην Λέσχη Κλασσικών υπάρχουν μερικά και πάνε και μια χαρά. :beer:

reinmeister
22/12/2010, 04:26
αν εξαιρεσεις τον κωλο που ειναι καπως, οφειλω να ομολογησω οτι μου αρεσει παρα πολυ...πως λεγεται το μοντελο σωτο?

sniper
22/12/2010, 04:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
αν εξαιρεσεις τον κωλο που ειναι καπως, οφειλω να ομολογησω οτι μου αρεσει παρα πολυ...πως λεγεται το μοντελο σωτο?

Και γιατί να μην πάρεις μια Brutalle;

byron
22/12/2010, 04:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
αν εξαιρεσεις τον κωλο που ειναι καπως, οφειλω να ομολογησω οτι μου αρεσει παρα πολυ...πως λεγεται το μοντελο σωτο?

Corsaro 1200. Στην περιοχή του Πειραιά κυκλοφορούν 2 κόκκινα, εκ των οποίων το 1 φοράει carbon Termignioni και είναι κ@βλα.
Και σε λευκό που το έχω πετύχει, είναι όμορφο.

Αυτό που κυριαρχεί οπτικά (και το προβάλει) είναι η μοτερούκλα. Σου δίνει την εντύπωση ότι η μοτό είναι χτισμένη γύρω απ΄το μοτέρ.

tifoso4ever
22/12/2010, 05:14
Αυτο το κολλημα οτι τα ιταλικα ειναι ετσι κι αλλιως, εν ετοι 2010, δεν μπορω να το καταλαβω...:confused:
Ολα μηχανακια ειναι, ΟΛΑ χαλανε καποια στιγμη...
Αν ειχα 6.000, ΑΥΡΙΟ θα χτυπαγα ενα corsaro...
Γουσταρω ΟΛΑ τα μηχανακια, οπου κι αν κατασκευαζονται...ΚΑι δεν το βλεπω ΠΟΤΕ οικονομικα το θεμα, αν θα χασω λεφτα στη μεταπωληση ή οχι...
Δυστυχως τα θελω μου δεν ανταποκρινονται στην τσεπη μου. αλλα δεν θα κατσω να μιζεριασω αν το μηχανακι μου θα κοστιζει τοσο μετα απο 5 χρονια, ετσι χανεις την ουσια...Αλλα εγω ειμαι ετσι, καποιος αλλος το βλεπει αλλιως, σεβαστον, δεν ειμαστε ολοι ιδιοι...
:beer: :beer: :beer:

irinia
22/12/2010, 06:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
http://www.xe.gr/pages/Details.aspx?catId=2430&proId=10537243&cat=a&pageSize=10

http://www.xe.gr/pages/Details.aspx?catId=2430&proId=10131864&cat=a&pageSize=10

:wave2:



Ρε Terens, σου είπε κανείς να αγοράσεις Morini? Μόνος σου μπήκες και είπες ότι είναι μαλακία επειδή δεν πουλάει όσο τα transalp & τα Vstrom & τα TDM. :hypnotize

Ασε μας εμας τους λίγους μαλάκες να αγοράζουμε ότι ονειρευόμαστε, και ψώνισε εσύ ότι γουστάρει ο γείτονας.Κοίτα μόνο να ρωτήσεις τι χρώμα το προτιμούν μην τυχόν και δεν τους αρέσει. :lol:








ENTAΞΕΙ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ Ο ΓΕΙΤΟΝΑΣ............






Καμμιά φορά άμα τό σκεφτείς αύτό καλά ,σέ άλλον τομέα...........
είναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ....!!!
Π.Χ. ή γυναίκα τού γείτονα,μή μού πείς ότι δέν μπήκες στόν πειρασμό...??



Πάντως βάζω άγγελία..........


ΑΝΑΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑΝ ΜΟΡΙΝΙ ΤΟ 2010....



Θέλω τή γνώμη τους γιαυτή τήν ήρωική τους πράξη......καί φυσικά
τίς έντυπώσεις τους άπό τό θεριό...
Ποτέ δέν ξέρεις,άν προλάβω τίς έκπτώσεις ύπάρχει έλπίδα
ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΤΡΕΙΣ.........πρίν άλλάξει τό έτος έννοείται
καί χάσουμε τό σερί.......





:wave2:

andgeo
22/12/2010, 06:45
Και δε μου λες ρε φιλαράκι ... ΑΕΚ πως έγινες , αφού δεν την προτιμά ο γείτονας , είναι αναξιόπιστη και η μεταπωλητική της αξία είναι για τον πεό ;

irinia
22/12/2010, 06:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
Και δε μου λες ρε φιλαράκι ... ΑΕΚ πως έγινες , αφού δεν την προτιμά ο γείτονας , είναι αναξιόπιστη και η μεταπωλητική της αξία είναι για τον πεό ;





ΕΛΑ ΣΤΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΩ............








:wave2:

andgeo
22/12/2010, 06:57
άσε κατάλαβα ... όπου μας συμφέρει μιλάει το συναίσθημα και όπου δεν η λογική , να υποθέσω ότι και τα δύο μαζί δεν μπορείς να τα κάνεις , κάτι σαν τις ξανθιές ένα πράμα που αδυνατούν να περπατάνε και να μιλάνε μαζί . . .

byron
22/12/2010, 07:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
Πάντως βάζω άγγελία..........


ΑΝΑΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑΝ ΜΟΡΙΝΙ ΤΟ 2010....



Θέλω τή γνώμη τους γιαυτή τήν ήρωική τους πράξη......καί φυσικά
τίς έντυπώσεις τους άπό τό θεριό...
Ποτέ δέν ξέρεις,άν προλάβω τίς έκπτώσεις ύπάρχει έλπίδα
ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΤΡΕΙΣ.........πρίν άλλάξει τό έτος έννοείται
καί χάσουμε τό σερί.......





:wave2:

Λίγο υπομονή...υπάρχουν βάσιμες πληροφορίες ότι θα πρωταγωνιστούν στο επόμενο "keep walking" του Johnnie Walker. :p


220080

reinmeister
22/12/2010, 07:23
λοιπον...το grandpasso μαμαει...ποιος τα πουλαει ελλαδα αυτα?

STOYBI
22/12/2010, 07:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
Και δε μου λες ρε φιλαράκι ... ΑΕΚ πως έγινες , αφού δεν την προτιμά ο γείτονας , είναι αναξιόπιστη και η μεταπωλητική της αξία είναι για τον πεό ;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :cry: :cry: απιστευτος λεμε.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

p@nos
22/12/2010, 07:24
ρε τερενς...το να συγκρινεις μια εταιρια σε πωλησεις που πουλαει παπια και στροματα, με μια που πουλαει εξ ορισμου σπορ μοτοσυκλετες, οι οποιες ουσιαστικα προοριζονται για χομπιστες...ειναι εντελως ακυρο...



το κοβω εδω, γιατι μαζι σου δυστυχως δε βγαινει ακρη με την καμια...

:wave2:

p@nos
22/12/2010, 07:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
λοιπον...το grandpasso μαμαει...ποιος τα πουλαει ελλαδα αυτα?


το γκρανπασο κοβει κολους και κανει το 990 να μοιαζει με παπακι μπροστα του...


η ελληνμοτο τα ειχε τα μορινι...δε ξερω αν υπαρχει ελλαδα καποιο η αν γινεται να φερουν καποιο κατα παραγγελια...

byron
22/12/2010, 07:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
το γκρανπασο κοβει κολους και κανει το 990 να μοιαζει με παπακι μπροστα του...


η ελληνμοτο τα ειχε τα μορινι...δε ξερω αν υπαρχει ελλαδα καποιο η αν γινεται να φερουν καποιο κατα παραγγελια...

Εχω δει και τέτοιο :lol: με ελληνικές πινακίδες πριν λίγο καιρό. περίεργο μούτρο (ψιλοχάλι) όμορφο το υπόλοιπο. Είχα κολλήσει και κοίταγα το ψαλίδι και το αμορτισσέρ του που είναι μονό βέβαια, αλλά μόνο στην δεξιά μεριά και χωρίς μοχλικό.

reinmeister
22/12/2010, 07:38
50αρι usd me τιμονοπλακα sbk...:hypnotize ...ohlins πισω....εxcel ζαντικα και μοτερ με 118 που πανε ευκολα 140...

και ,αν υπαρχει, το δινουν 7.000 ε...

alexxxcbr
22/12/2010, 08:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
50αρι usd me τιμονοπλακα sbk...:hypnotize ...ohlins πισω....εxcel ζαντικα και μοτερ με 118 που πανε ευκολα 140...

και ,αν υπαρχει, το δινουν 7.000 ε...



Yπαρχουν στην Ελληνμοτο στην Πειραιως και Πλαταιων 4-6.Την κυριακη που ειχαμε παει στο bazaar με ενα φιλο μου ειχαμε χαζεψει με ολα τα εργαλεια εκει μεσα.

1 corsaro 12500

1 grandpasso 12000 αν θυμαμαι καλα.


Τελευταια κομματια.Ξεχαστε τα 6,7 χιλιαρικα...:D

sapila racing
22/12/2010, 09:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexxxcbr
Yπαρχουν στην Ελληνμοτο στην Πειραιως και Πλαταιων 4-6.Την κυριακη που ειχαμε παει στο bazaar με ενα φιλο μου ειχαμε χαζεψει με ολα τα εργαλεια εκει μεσα.

1 corsaro 12500

1 grandpasso 12000 αν θυμαμαι καλα.


Τελευταια κομματια.Ξεχαστε τα 6,7 χιλιαρικα...:D

Τα 6-7 χιλιαρικα δεν επαιξαν ποτε στην Ελλάδα. :winka:

sniper
22/12/2010, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Τα 6-7 χιλιαρικα δεν επαιξαν ποτε στην Ελλάδα. :winka:

Σσσσςςςςς θα σας ακουσει ο Ρέιν και θα πέσει σε κατάθλιψη.... :lol:

sapila racing
22/12/2010, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Σσσσςςςςς θα σας ακουσει ο Ρέιν και θα πέσει σε κατάθλιψη.... :lol:


:rotflmao:

Αν επαιζαν στις τιμες προσφορας που επαιξαν στην Ιταλία, θα ειχα τσιμπήσει ενα 9 1/2 να το κάνω τουμπανο. :smokin:

alexxxcbr
22/12/2010, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Σσσσςςςςς θα σας ακουσει ο Ρέιν και θα πέσει σε κατάθλιψη.... :lol:




:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

reinmeister
22/12/2010, 10:15
σας ακουσε...:sad:

p@nos
22/12/2010, 10:27
και που να ακουσει οτι με λιγο σκαλισμα το vtr το βλεπει το μορινι μονο με κυαλια

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

irinia
22/12/2010, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ρε τερενς...το να συγκρινεις μια εταιρια σε πωλησεις που πουλαει παπια και στροματα, με μια που πουλαει εξ ορισμου σπορ μοτοσυκλετες, οι οποιες ουσιαστικα προοριζονται για χομπιστες...ειναι εντελως ακυρο...



το κοβω εδω, γιατι μαζι σου δυστυχως δε βγαινει ακρη με την καμια...

:wave2:




ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΗ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥΛΑΕΙ........



Καί κάτι χιλιάρια πού κερδίζουν στά παγκόσμια τά έντούρανς....??

Όκ ρέ Πάνο.........συμφωνήσαμε ότι διαφωνούμε


Ποιό SS βγήκε πρώτο σέ πωλήσεις...??:rotflmao:

Ποιό άπό τά σούπερ-τούριγκ....??

ΠΟΙΟ ΣΤΑ ON-OFF....??



Tό ξέρεις πώς τό Βεστρόμ πούλησε τρείς φορές πάνω
άπ'ότι όλη ή Ντουκάτι...??



Η Σουζούκι πουλάει ΚΑΙ παπάκια....!!!

Όχι τόσα πολλά όσα ή Χόντα..........ούτε όσα βεσποειδή ή
Πιάτζιο.........

ΠΟΥΛΑΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ........



Όσες μηχανές καί όχι παπάκια πούλησαν όλοι οί Ίταλοί
πούλησε μόνο ή Σουζούκι σέ SS- 1000.....!!!



Όντως.........τό κόβουμε έδώ.....
Πιάσαμε τή μοναδικότητα ,πιάσαμε τό σχεδιασμό,πιάσαμε ,πιάσαμε.....
νά μήν πώ τί πιάσαμε στό τέλος......:rotflmao: :rotflmao:






:wave2: :beer:

irinia
22/12/2010, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
άσε κατάλαβα ... όπου μας συμφέρει μιλάει το συναίσθημα και όπου δεν η λογική , να υποθέσω ότι και τα δύο μαζί δεν μπορείς να τα κάνεις , κάτι σαν τις ξανθιές ένα πράμα που αδυνατούν να περπατάνε και να μιλάνε μαζί . . .







ΜΑΘΕ ΝΑ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΖΕΙΣ................









Χωρίς νά προσβάλεις πρώτα...........καί μετά τά λέμε

ΦΙΛΑΡΑΚΙ...........





:wave2:

p@nos
22/12/2010, 11:40
na soy po kati...

το στρομα μονο του δε που΄λησε πιο πολυ απο καποιο μοντελο της ντουκατι...πουλησε πιο πολυ απο ολα τα μοντελα της ντουκατι μαζι...και τωρα που το ξανασκεφτομαι, και της αγκουστα, και της απριλια μαζι...


εχεις δικιο...ειναι καλυτερο τελικα

:wave2: